Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13301 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Odoh za vikend na taj najbolji Europski Advent, pa ću iznjeti utiske kad se vratim
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#13302 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Chmoljo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Chmoljo wrote:molim lijepo, ja sam ustašo-mrzac.

Hrvati su kul.

i ja,a hrvat sam
pa ja.

ti si mi, recimo, kul.

:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#13303 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

annoy wrote:Kako se postaje Kul Hrvat? Jel moram bit ljevičar, čitat index i pljuvat po domovini mi?

mozda ne slaviti osudjene ratne zlocince,za početak
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#13304 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by horkesh »

Fin je Advent, evo sam i drugi put zaredom bio. Volio bih da ovi sarajevski holidejmarketari barem svrate i vide kako se to može lijepo s kućicama napraviti kad se hoće. Besplatni prijevoz da i ne spominjem :)

Zagreb je uvijek bio gospodski grad, dok je Beograd urbana džungla, a Sarajevo mahala.

Ljubljana je, po meni, najljepši grad bivše Juge za život.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#13305 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

horkesh wrote:Fin je Advent, evo sam i drugi put zaredom bio. Volio bih da ovi sarajevski holidejmarketari barem svrate i vide kako se to može lijepo s kućicama napraviti kad se hoće. Besplatni prijevoz da i ne spominjem :)

Zagreb je uvijek bio gospodski grad, dok je Beograd urbana džungla, a Sarajevo mahala.

Ljubljana je, po meni, najljepši grad bivše Juge za život.
slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#13306 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by muha_sa »

radostan dan wrote:
horkesh wrote:Fin je Advent, evo sam i drugi put zaredom bio. Volio bih da ovi sarajevski holidejmarketari barem svrate i vide kako se to može lijepo s kućicama napraviti kad se hoće. Besplatni prijevoz da i ne spominjem :)

Zagreb je uvijek bio gospodski grad, dok je Beograd urbana džungla, a Sarajevo mahala.

Ljubljana je, po meni, najljepši grad bivše Juge za život.
slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
:thumbup:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#13307 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by horkesh »

radostan dan wrote: slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
Ljudi k'o i svaki drugi, ja sam imao jako pozitivna iskustva sa Slovencima. Uostalom, tamo žive i Slovenke :-D

Eh sad, druga je priča bila prije ukidanja viza i skidanja do gaća na granici te dovođenja cuka da me šnjuhaju :shock:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#13308 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

radostan dan wrote:
horkesh wrote:Fin je Advent, evo sam i drugi put zaredom bio. Volio bih da ovi sarajevski holidejmarketari barem svrate i vide kako se to može lijepo s kućicama napraviti kad se hoće. Besplatni prijevoz da i ne spominjem :)

Zagreb je uvijek bio gospodski grad, dok je Beograd urbana džungla, a Sarajevo mahala.

Ljubljana je, po meni, najljepši grad bivše Juge za život.
slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
:mrgreen: :thumbup:

Ljubljana rules
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#13309 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ST11 »

Jesmo zajebani sto zivimo u svom glavnom gradu. Sram nas bilo.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#13310 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by bingov buraz »

radostan dan wrote:
horkesh wrote:Fin je Advent, evo sam i drugi put zaredom bio. Volio bih da ovi sarajevski holidejmarketari barem svrate i vide kako se to može lijepo s kućicama napraviti kad se hoće. Besplatni prijevoz da i ne spominjem :)

Zagreb je uvijek bio gospodski grad, dok je Beograd urbana džungla, a Sarajevo mahala.

Ljubljana je, po meni, najljepši grad bivše Juge za život.
slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
Da ne žive ne bi bila najljepša :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#13311 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

horkesh wrote:
radostan dan wrote: slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
Ljudi k'o i svaki drugi, ja sam imao jako pozitivna iskustva sa Slovencima. Uostalom, tamo žive i Slovenke :-D
super za tebe...
ne sviđa mi se njihov mentalitet, i tu je kraj priče. dablin, ljubljana, glazgov, sve mi jedno. neImam emocija spram istih, ni pozitivnih ni negativnih.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#13312 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by horkesh »

radostan dan wrote: ne sviđa mi se njihov mentalitet, i tu je kraj priče. dablin, ljubljana, glazgov, sve mi jedno. neImam emocija spram istih, ni pozitivnih ni negativnih.
A čuj, svakom svoje :thumbup:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#13313 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

bingov buraz wrote:
radostan dan wrote:
horkesh wrote:Fin je Advent, evo sam i drugi put zaredom bio. Volio bih da ovi sarajevski holidejmarketari barem svrate i vide kako se to može lijepo s kućicama napraviti kad se hoće. Besplatni prijevoz da i ne spominjem :)

Zagreb je uvijek bio gospodski grad, dok je Beograd urbana džungla, a Sarajevo mahala.

Ljubljana je, po meni, najljepši grad bivše Juge za život.
slažem se...jedina joj je falinka što u njoj žive slovenci.
Da ne žive ne bi bila najljepša :mrgreen:
i to je tačno..ali hoću reći -svakom svoje. ja bi radije sa tobom dijelio ulicu, stubište, nego sa janezom. nemam dodirnih tački, istoriju, temperament, razmišljanja, navike. šta da radim ostatak dana, po povratku sa posla? da šetam predivnim ulicama, tako čistim i smislenim, uživam u lelujanju jesenjeg lista što pade nježno i izdahnu toga trena, o tugo jesenja....da odem na trke hrtova, skup lipicanera...ili da doživim uzbudjenje i napokon toliko željnu identifikaciju sa okruženjem u tivoliju, međ masom od hiljadu i po razularenih navijača, koji dok onaj maše metlom po ledu da mu šerpa bude bliže meti...a mi orgazmično ponavljamo - ko ne skače ni slovenac.
wow...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#13314 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by bingov buraz »

radostan dan wrote:
i to je tačno..ali hoću reći -svakom svoje. ja bi radije sa tobom dijelio ulicu, stubište, nego sa janezom. nemam dodirnih tački, istoriju, temperament, razmišljanja, navike. šta da radim ostatak dana, po povratku sa posla? da šetam predivnim ulicama, tako čistim i smislenim, uživam u lelujanju jesenjeg lista što pade nježno i izdahnu toga trena, o tugo jesenja....da odem na trke hrtova, skup lipicanera...ili da doživim uzbudjenje i napokon toliko željnu identifikaciju sa okruženjem u tivoliju, međ masom od hiljadu i po razularenih navijača, koji dok onaj maše metlom po ledu da mu šerpa bude bliže meti...a mi orgazmično ponavljamo - ko ne skače ni slovenac.
wow...
Jebi ga i u pravu si i nisi,za nas stare ili nešto starije prdonje koji nismo navikli na disciplinu se slažem ali za djecu mogućnost i benefiti koje Europa nudi su ogromni.Sloveniju računam kao lansirnu rampu ka dalje.
Statistički mogućnost da ti dijete sutra nedajbože zaglavi u rovu je mnogo veća kod nas.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13315 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

annoy wrote:Kako se postaje Kul Hrvat? Jel moram bit ljevičar, čitat index i pljuvat po domovini mi?
pa eto za pocetak nemoj bit desnicar, kriscanski fundamentalista, rasista, islamofob (jer tu ste fakat jaki i to ste nekako s uzivanjem), nemojte pljuvati po bosni i bosancima (i to nekako s uzivanjem radite), nemojte srati po izbjeglicama (i ovo), s obzirom da ste i sami bili izbjeglice i da ste u dosta zemalja imigranti...nemoj biti fan herceg bosne i braniti ratne zlocince, nemoj glasat za hdz & nemoj slusat thompsona.

al neki hrvati su prirodno cool, ne mora im se ovo crtat.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13316 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

i da, opet moram spomenuti sklonost projekciji u hrvata, kako smo to vidjeli na primjeru black swana. :D

dakle, prije nekog vremena upoznaje me prijateljica sa svojim prijateljem u zg i lik prvo sto mi kaze je, a ti si iz sarajeva, sta se ono desava tamo? na moje zbunjeno pitanje na sta misli, spomenuo je sigurnosnu situaciju. na moje i dalje zbunjeno objasnjenje o evtl obracunu mafijasa na ulicama :d (jer nisam skontala na sta misli :D), lik se osvrnuo na navodni islamski radikalizam kod nas. da napomenem, bilo je to vrijeme procesije s tijelom dugogodisnjeg mrtvaca fra leopolda mandica, cije se tijelo tretira kao svetinja, a kovceg ljubi i dozivljavaju se ekstaze i navodna prosvjetljenja u dodiru tog tijela, ali i vrijeme molitelja ispred klinika gdje se obavljaju abortusi, vrijeme stovatelja biskupa kosica, poklonika opusa dei i vice batarella i fanova ludjakinje zeljke markic. a da, i prijedloga uvodjenja mode za katolkinje. :D

meni cesto dolaze prijatelji iz zg u sa, i ovog gorespomenutog sam pozvala, i lijepo se osjecaju u sa jer shvate da je sa vecinom normalan grad, opustenih ljudi gdje se mogu dobro provesti. no neki od njih mi znaju reci da se ne osjecaju ugodno kod toliko pokrivenih zena (raznih vrsta), pa im ja onda objasnjavam neke stvari jer trebaju se razbijati predrasude. dok meni ne pada na pamet da im kazem da se ne osjecam najugodnije u zg dok slusam i gledam stvari poput gore navedenih (plus islamofobicne parole), niti kao nekriscanka, a pogotovo ne kao zena. mislim, kazem, kad mi dojadi „pravdati“ nas i izigravati mirotvorca. al onda budu tuzni i malo uplaseni, kao black swan. :D

mozda da hrvati malo pogledaju sta se desava kod njih po pitanju vjerskog radikalizma, a ne da upiru prstom u druge. jer stvarna opasnost ne dolazi njima iz sarajeva (we really don’t care, guys :D) vec sa kaptola.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#13317 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

ajde sad manual kako biti cool bošnjak/srbin

nemoj ovo nemoj ono... kak da ne! da mi nebi bih forumaši određivali za koga glasati i šta slušati :roll:

eto sad smo i islamofobi. jebote e, a pomučit ćeš se za naći islamofoba u zagrebu a da nije porijeklom iz bih
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13318 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

zg1911 wrote:ajde sad manual kako biti cool bošnjak/srbin

nemoj ovo nemoj ono... kak da ne! da mi nebi bih forumaši određivali za koga glasati i šta slušati :roll:

eto sad smo i islamofobi. jebote e, a pomučit ćeš se za naći islamofoba u zagrebu a da nije porijeklom iz bih
Pa necu se bas pomuciti da ih nadjem i nisu bas iz bosne. No to je vise ona salonska islamofobija, uz ispijanje kafe.

A glasajte vi za sto hocete i radite sto hocete, samo se nemojte ljutiti kad vas se proziva za neke stvari. Eto ne mi, ali mozda svedjani. Ili neki drugi civilizirani narodi koji znaju kako biti cool.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13319 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

zg1911 wrote:
seln wrote:
zg1911 wrote: Ma ja ba, nema se, šta'š
Srećom pa je u susjeda trava još manje zelena
Eeeee, tako mi reci....
vi zivite od cinjenice da je u Bosni jos gore.
Što mi se odjednom obraćaš sa vi?

Iz mojih upisa sudiš svim hrvatima? Bravo! Sad vidimo da si jak ne samo u kulturi već i u logici
Iz tvojih upisa sudim da si sitni kompleksas, koji hrani svoj naruseni ego na nekoj fami o kulturi hrvata,
istovremeno imputirajuci drugima nedostatak kulture. Zapravo, ti si samo okupani i pocesljani balkanski avlijaner, ali ipak avlijaner.
I ne sudim svim hrvatima.Iz toga izuzimam onih 10% kulturnih i dobronamjernih hrvata.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#13320 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

bingov buraz wrote:
radostan dan wrote:
i to je tačno..ali hoću reći -svakom svoje. ja bi radije sa tobom dijelio ulicu, stubište, nego sa janezom. nemam dodirnih tački, istoriju, temperament, razmišljanja, navike. šta da radim ostatak dana, po povratku sa posla? da šetam predivnim ulicama, tako čistim i smislenim, uživam u lelujanju jesenjeg lista što pade nježno i izdahnu toga trena, o tugo jesenja....da odem na trke hrtova, skup lipicanera...ili da doživim uzbudjenje i napokon toliko željnu identifikaciju sa okruženjem u tivoliju, međ masom od hiljadu i po razularenih navijača, koji dok onaj maše metlom po ledu da mu šerpa bude bliže meti...a mi orgazmično ponavljamo - ko ne skače ni slovenac.
wow...
Jebi ga i u pravu si i nisi,za nas stare ili nešto starije prdonje koji nismo navikli na disciplinu se slažem ali za djecu mogućnost i benefiti koje Europa nudi su ogromni.Sloveniju računam kao lansirnu rampu ka dalje.
Statistički mogućnost da ti dijete sutra nedajbože zaglavi u rovu je mnogo veća kod nas.
razumijemo se...ja ih svakako treniram da su prije svega individue, odogovorne za svoju sudbinu.
a ja ći za njima, šta god da izaberu...ako budu htjeli da me gledaju uopšte. :mrgreen:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#13321 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

zg1911 wrote:ajde sad manual kako biti cool bošnjak/srbin

nemoj ovo nemoj ono... kak da ne! da mi nebi bih forumaši određivali za koga glasati i šta slušati :roll:

eto sad smo i islamofobi. jebote e, a pomučit ćeš se za naći islamofoba u zagrebu a da nije porijeklom iz bih
Zar nije ironicno da ti netko pun predrasuda govori da ne smijes biti zadrt i imati predrasude :lol:
Neki ljudi se izgleda jos uvijek dijele prema glazbi koji slusaju i kako se politicki deklariraju. Ljevica - dobro, desnica - zlo. Smijeh.
Ljudi su individue i kao takve ih treba promatrati.
Ja recimo mogu poslusat svasta sto nije turbofolk. Pa mogu i Thompsona. I poslije toga cu si pustit npr. King Crimson. I sta sad.
Ne glasam za HDZ. Ni za SDP. U Hrvatskoj nema stranke koju mogu poduprijeti kao klasicni liberal. Nasi politicari su uglavnom socijalisti raznih boja. Samo sto se zadrtost jednih zasluzeno percipira kao zadrtost, dok se zadrtost drugih slavi kao progresivnost.


Na Adventu jos nisam bila, samo sam prosla. Previse mi je to ljudi. Otic cu jedan radni dan.
A lijepo je stvarno. Volim taj bozicni ugođaj (ovo sad progovara krscanski fundamentalist iz mene)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13322 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

@annoy

ako ne shvatas da je thompson povezan sa i da je posterboy ustaske ideologije, onda ili nisi dovoljno inteligentna ili si namjerno zlonamjerna i/ili primitivna.

naravno da se ljudi dijele i prema muzici koju slusaju, ukus u muzici daje i naznake stepena inteligencije i stepena primitivizma/nekulture, a s tim ide i odredjeni mentalitet. vecina onh koji slusaju turbo folk, jalu brata ili radmilu neku sestru imaju odredjeni mentalni sklop, vrlo zastupljen u polusvijetu balkana ili ga barem simpatiziraju. tako i oni koji slusaju thomspona.

a cool osobu mozes probat izigravat medju sebi slicnim i nastaviti sa samozavaravanjem i po forumima, vjecnim mrzovoljnim filozofiranjem, relativiziranjem, samodopadnosti i snobizmom. no niko zdrav te nece smatrat cool hrvaticom, pogotovo sada kada iza tebe cujemo zvuke thompsona. :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#13323 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

srce mi se slama

u svojoj forumskoj karijeri nikad nisam nikoga uvrijedila ni na temelju nacionalne pripadnosti, vjerske ili bilo koje druge, a ni u stvarnom životu
nit sam ikada napisala ijednu ružnu riječ o BiH ili ljudima koji u toj državi žive


to što po nečijim kalupima ne spadam u skupinu nekakvih "kul pripadnika xy naroda" mi stvarno ne predstavlja nikakav problem, samo me zanimalo kakvi su to "kriteriji" i više manje je odgovor kakvog sam i očekivala :thumbup:
Last edited by annoy on 15/12/2017 17:16, edited 3 times in total.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#13324 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

annoy wrote:
zg1911 wrote:ajde sad manual kako biti cool bošnjak/srbin

nemoj ovo nemoj ono... kak da ne! da mi nebi bih forumaši određivali za koga glasati i šta slušati :roll:

eto sad smo i islamofobi. jebote e, a pomučit ćeš se za naći islamofoba u zagrebu a da nije porijeklom iz bih
Zar nije ironicno da ti netko pun predrasuda govori da ne smijes biti zadrt i imati predrasude :lol:
Neki ljudi se izgleda jos uvijek dijele prema glazbi koji slusaju i kako se politicki deklariraju. Ljevica - dobro, desnica - zlo. Smijeh.
Ljudi su individue i kao takve ih treba promatrati.
Ja recimo mogu poslusat svasta sto nije turbofolk. Pa mogu i Thompsona. I poslije toga cu si pustit npr. King Crimson. I sta sad.
Ne glasam za HDZ. Ni za SDP. U Hrvatskoj nema stranke koju mogu poduprijeti kao klasicni liberal. Nasi politicari su uglavnom socijalisti raznih boja. Samo sto se zadrtost jednih zasluzeno percipira kao zadrtost, dok se zadrtost drugih slavi kao progresivnost.


Na Adventu jos nisam bila, samo sam prosla. Previse mi je to ljudi. Otic cu jedan radni dan.
A lijepo je stvarno. Volim taj bozicni ugođaj (ovo sad progovara krscanski fundamentalist iz mene)
Ma ide mi na k to izigravanje tolerancije i napadanje zagreba s paralelama na 41. a gej pride ne mogu organizirat u sarajevu pa se seli u austriju.

Jebote buka se digla oko nevažnog izbora u koje je zg 1. Ni to se ne može priznati. Silne li tolerancije. Sačuvaj đe bože hrvatske kulture, srpskog junaštva i bosanske tolerancije
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#13325 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

zg1911 wrote:
Ma ide mi na k to izigravanje tolerancije i napadanje zagreba s paralelama na 41. a gej pride ne mogu organizirat u sarajevu pa se seli u austriju.

Jebote buka se digla oko nevažnog izbora u koje je zg 1. Ni to se ne može priznati. Silne li tolerancije. Sačuvaj đe bože hrvatske kulture, srpskog junaštva i bosanske tolerancije
Ne znam stvarno zašto je problem taj izbor. Nije da je to sad nešto bitno, nije da svi skupa tu u Zagrebu onaniramo na osvojeno prvo mjesto. Advent u Zagrebu je stvarno lijep događaj i nije bez razloga na dobrom glasu, a to što će osvojiti prvo, ili drugo, ili koje mjesto na nekakvom izboru šta ja sad imam od toga. Meni je drago da ima i da ljudi dolaze. Nema potrebe bezveze to ići omalovažavati. Ja poštujem i ako se nekome ne sviđa ili misli da je precijenjen, sasvim legitimno razmišljanje, ali ovo ruganje, naslađivanje i omalovažavanje više govori o osobama koje to rade nego o Adventu.
Post Reply