Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#13251 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

I Black Swan potajno sanja nezavisnu drzavu Herceg Bosnu u Sarajevu.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#13252 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Nurudin »

Nije to ništa iznenađujuće. Hrvati i Srbi i to ovi tzv "naši" ili "lojalni" SVI misle da im je Hr i Srbija matična zemlja.
Svima daleko više znači to što je Hrvat nego što nama znači što smo Bošnjaci i NIKAD nebi pristali da budu npr Bosanci koji
imaju tri vjere. Ne, ne , to našim lojalnima ne dolazi u obzir. Što samo potvrđuje da su izgubili svaki dodir sa prirodnim bosanskim
identitetom. Zato ja ne volim kad im se povlađuje ni na forumu ni inače...ko biva naši neki Srbi i Hrvati.

Eno ti Kljujića, Bošnjaci ga ukivaju u zvijezde, pa oni franjevci ....ali kad je bio UZP , svi redom osporavaju i brane majku Hr.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13253 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

a kad seln spomenu „srbokomuniste“, cisto da se vidi nivo ispranosti mozga i opcenito, ludila kojim su opijeni cak i mladi ljudi, spomenut cu jednog mladog zadranina, mozda od nekih 25-26 god koji 10 min nakon upoznavanja poceo, sumanutog pogleda i nicim izazvan, pricati o „srbocetnicima“, domovinskom ratu, ndh, opasnosti s istoka, velicati ustaski pokret, itd. mogu zamisliti ko je njega tek odgojio. :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#13254 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

seln wrote:
Black swan wrote:jbt koliko vam smeta slobodna i nezavisna hrvatska


bijes vam izbija iz tipkovnice

ili što bi average forumaš rekao mržnja :D
Jbt koja paranoja...

jos uvijek orjunasi i srbokomunisti pokusavaju osujetiti hrvatsku samostalnost?

U svakom slucaju, jos uvijek krezubi provincijalci vicu "ne damo rvacku".
A civilizovan svijet sazaljivo vrti glavom i pita "a ko vam je otima".
:thumbup:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#13255 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

seln wrote:
dječak sa šibicama wrote:Zagreb trecu godinu za redom proglasen najboljim Adventom u Europi :thumbup:
... po izboru hrvatske dijaspore. :wink:
Ozbiljno glasanje, u kojem iz 131 drzave stigne ukupno 200.000 glasova, a od toga Zagreb dobije 40.000.
Ali, eto, pomaze malim iskompleksiranim narodima, kao npr. kad je Dzeko u nekom izboru, pa bosanski mediji pozovu "patriote" da glasaju za njega.
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... id=1013259

nije da je bitno, al eto, opet sereš
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13256 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

zg1911 wrote:
seln wrote:
dječak sa šibicama wrote:Zagreb trecu godinu za redom proglasen najboljim Adventom u Europi :thumbup:
... po izboru hrvatske dijaspore. :wink:
Ozbiljno glasanje, u kojem iz 131 drzave stigne ukupno 200.000 glasova, a od toga Zagreb dobije 40.000.
Ali, eto, pomaze malim iskompleksiranim narodima, kao npr. kad je Dzeko u nekom izboru, pa bosanski mediji pozovu "patriote" da glasaju za njega.
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... id=1013259

nije da je bitno, al eto, opet sereš
Mali, idi na Pantovcak, pa tamo laj.
Sta nije jasno u ovoj recenici
... po izboru hrvatske dijaspore.
Za mlade iskompleksirane rvate na jeftinijim sjedistima: dijaspora je onaj dio naroda koji zivi u inostranstvu.
Dakle, i glasovi iz USA i Argentine i Njemacke i Svedske... su vjerovatno hrvatski.
A glasati za Zagreb moze samo neko ko nije vidio Bec, Prag, Salzburg, Kopenhagen... ili je Hrvat, pa mu je Zagreb uvijek najbolji.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#13257 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

Svaka cast za Zagreb, tako se jedan glavni grad prezentira Europi.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#13258 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

nema lijeka kad boluješ od kompleksa manje vrijednosti. kad si bih gastoš ne čudi kako i zašto dolazi do tog stanja
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#13259 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by parappa »

https://www.klix.ba/vijesti/regija/evro ... /171213115

znaci od 2019 bi mogla biti jos samo jedna granica na putu za njemacku
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13260 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

parappa wrote:https://www.klix.ba/vijesti/regija/evro ... /171213115

znaci od 2019 bi mogla biti jos samo jedna granica na putu za njemacku
sad ces vidjeti zezanja na granici. :-)

a nista, sad cu se morat udati za ovog svog hrvata, cisto radi putovnice i lakseg prelaska granica. :D
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#13261 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by parappa »

sheilak wrote:
parappa wrote:https://www.klix.ba/vijesti/regija/evro ... /171213115

znaci od 2019 bi mogla biti jos samo jedna granica na putu za njemacku
sad ces vidjeti zezanja na granici. :-)

a nista, sad cu se morat udati za ovog svog hrvata, cisto radi putovnice i lakseg prelaska granica. :D
ma ne vjerujem da ce biti gore na granici. vec je hr u eu i poostrili su te kontrole od 2013.
putovnicu svakako mozes dobiti i bez udaje... eno pola krajine ima hr putovnice
udaj se bona iz ljubavi a ne kao sto sam se ja ozenio zbog papira 8)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13262 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

parappa wrote:
sheilak wrote:
parappa wrote:https://www.klix.ba/vijesti/regija/evro ... /171213115

znaci od 2019 bi mogla biti jos samo jedna granica na putu za njemacku
sad ces vidjeti zezanja na granici. :-)

a nista, sad cu se morat udati za ovog svog hrvata, cisto radi putovnice i lakseg prelaska granica. :D
ma ne vjerujem da ce biti gore na granici. vec je hr u eu i poostrili su te kontrole od 2013.
putovnicu svakako mozes dobiti i bez udaje... eno pola krajine ima hr putovnice
udaj se bona iz ljubavi a ne kao sto sam se ja ozenio zbog papira 8)
ma mene svakako i sad peglaju malo vise na njihovoj granici :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81189
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13263 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

sheilak wrote:
parappa wrote:https://www.klix.ba/vijesti/regija/evro ... /171213115

znaci od 2019 bi mogla biti jos samo jedna granica na putu za njemacku
sad ces vidjeti zezanja na granici. :-)

a nista, sad cu se morat udati za ovog svog hrvata, cisto radi putovnice i lakseg prelaska granica. :D
mislim da ne možeš samo udajom

nego boravkom 5 godina u hrvatskoj nakon udaje
User avatar
Truba
Posts: 81189
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13264 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Point. wrote:I Black Swan potajno sanja nezavisnu drzavu Herceg Bosnu u Sarajevu.
koji put ti ja moram reći kako te bolan nije stid

što lažeš zašto imaš tu potrebu i ti i ostali da lažete izmišljate i petljate

problem s vama levatima je u tome što mislite da ljubav prema hrvatskoj i hrvatskom narodu poništava svu ljubav koju imamo prema bosni i hercegovini. zar ne mogu ljudi voljeti dvije domovine čija državljanstva imaju, zar ne mogu voljeti i bosnu i slavoniju i dalmaciju i hercegovinu i međimurje i krajinu i dubrovnik...

upravo vi da da ljudi kao što ste vi imperijalisti, te pun klinac komunista-hrvatomrzaca, te sljedbenika saracena i saladina ljubitelja terorista kao i klasičnih osmanlija ljubitelja nereda od normalnih državljana bih-hrvata pravite svojim sranjima neprijatelje BiH i svega bosanskog koje ste klasičnim troskokom s greškom u koracima ukrali na prevaru

:D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13265 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

molim lijepo, ja sam ustašo-mrzac.

Hrvati su kul.
User avatar
Truba
Posts: 81189
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13266 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

ti si posebna sorta i tebi slični za vas još nema kategorije

nisam je izmislio
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13267 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

:lol:

hajde se potrudi. sigurno postoji neki kalup :D
User avatar
Truba
Posts: 81189
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13268 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

sve ću vas popisati i napraviti mentalni sklop

kad budem imao vremena

bez ljutnje
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#13269 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

Black swan wrote:sve ću vas popisati i napraviti mentalni sklop

kad budem imao vremena

bez ljutnje
Imao sam ja par školskih drugova vičnih pravljenju spiskova. Šteta što ih nisam vidio od 92-93, mogli ste se uvezati.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13270 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

Black swan wrote:
Point. wrote:I Black Swan potajno sanja nezavisnu drzavu Herceg Bosnu u Sarajevu.
koji put ti ja moram reći kako te bolan nije stid

što lažeš zašto imaš tu potrebu i ti i ostali da lažete izmišljate i petljate

problem s vama levatima je u tome što mislite da ljubav prema hrvatskoj i hrvatskom narodu poništava svu ljubav koju imamo prema bosni i hercegovini. zar ne mogu ljudi voljeti dvije domovine čija državljanstva imaju, zar ne mogu voljeti i bosnu i slavoniju i dalmaciju i hercegovinu i međimurje i krajinu i dubrovnik...

upravo vi da da ljudi kao što ste vi imperijalisti, te pun klinac komunista-hrvatomrzaca, te sljedbenika saracena i saladina ljubitelja terorista kao i klasičnih osmanlija ljubitelja nereda od normalnih državljana bih-hrvata pravite svojim sranjima neprijatelje BiH i svega bosanskog koje ste klasičnim troskokom s greškom u koracima ukrali na prevaru

:D
sta je onomad rekao sultan kad je dosao u bosnu po pitanju lojalnosti prema njemu ili kralju- ne mogu biti dva sunca na nebu ili tako nesto...:D

odluci se, black swanu, nemoj da te moramo ganjati...:D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13271 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

al hajde, da ne plasimo black swana jer mozda se covjek stvarno plasi. :D

nije mi istina shvatljiv njegov strah kao ni konstatacija da bosnjaci unistavaju sve bosansko, s obzirom na djelovanja hrvatskog (hercegovackog) narodnog korpusa u bih, no dobro.

ali me zanimaju zaista stvarni razlozi stava hrvata da su ugrozeni, od cega, od koga tacno, na koji nacin se sprovodi ta ugroza nad njima, etc. kako vam je ugrozen vitalni znacaj kad sva tri naroda haman i ne daju vise vitalne znakove. a btw, opetovanim ponavljanjem mantre najbolje se ispire mozak. mislim da je to kod vas slucaj.
Last edited by sheilak on 14/12/2017 15:15, edited 1 time in total.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13272 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oakville »

zg1911 wrote:
seln wrote:
zg1911 wrote:nema lijeka kad boluješ od kompleksa manje vrijednosti. kad si bih gastoš ne čudi kako i zašto dolazi do tog stanja
Da, zato ja postavljam neke fake ankete da bih hvalio neku provincijsku prijestonicu... :-)
kad ti, njujorčanin, tj čistač wc-a u new yorku ili sličnoj svjetskoj metropoli tako kažeš... Aj sad seri nekom drugom kako hrvati i dijaspora izvojevahu veliki boj u internet bitci za najadvent
Pa naravno da je u Zagrebu najadvent, možda najbolji od svih zemalja u Evropi. Skupi se sva omladina iz Irske, Njemačke, Austrije, obiđu djedove i bake, stare roditelje, požele se ljudi, ne vide se dugo. Vrhunac slijedi kad zajednički zapjevaju "čuvaj bože Hrvatsku, odoh ja u Njemačku."
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13273 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oakville »

sheilak wrote:al hajde, da ne plasimo black swana jer mozda se covjek stvarno plasi. :D

nije mi istina shvatljiv njegov strah kao ni konstatacija da bosnjaci unistavaju sve bosansko, s obzirom na djelovanja hrvatskog (hercegovackog) narodnog korpusa u bih, no dobro.

ali me zanimaju zaista stvarni razlozi stava hrvata da su ugrozeni, od cega, od koga tacno, na koji nacin se sprovodi ta ugroza nad njima, etc. kako vam je ugrozen vitalni znacaj kad sva tri naroda haman i ne daju vise vitalne znakove. a btw, opetovanim ponavljanjem mantre najbolje se ispire mozak. mislim da je to kod vas slucaj.
Ne može se to objasniti, to se mora doživjeti. Bila neka anketa u Širokom Brijegu, 100% hrvati, nigdje nikog drugog, uglavnom većina se izjasnila da se osjećaju kao manjina i da im nehrvati kvare prosjek i sprečavaju ih u razvoju evropskih vrijednosti.

Ukratko, kad bi u FBiH bili 99% Hrvati i sam Bakir Izetbegović, opet bi bili majorizirani. Takav Dejton, šta ćeš.
:mrgreen:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13274 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sheilak »

oakville wrote:
sheilak wrote:al hajde, da ne plasimo black swana jer mozda se covjek stvarno plasi. :D

nije mi istina shvatljiv njegov strah kao ni konstatacija da bosnjaci unistavaju sve bosansko, s obzirom na djelovanja hrvatskog (hercegovackog) narodnog korpusa u bih, no dobro.

ali me zanimaju zaista stvarni razlozi stava hrvata da su ugrozeni, od cega, od koga tacno, na koji nacin se sprovodi ta ugroza nad njima, etc. kako vam je ugrozen vitalni znacaj kad sva tri naroda haman i ne daju vise vitalne znakove. a btw, opetovanim ponavljanjem mantre najbolje se ispire mozak. mislim da je to kod vas slucaj.
Ne može se to objasniti, to se mora doživjeti. Bila neka anketa u Širokom Brijegu, 100% hrvati, nigdje nikog drugog, uglavnom većina se izjasnila da se osjećaju kao manjina i da im nehrvati kvare prosjek i sprečavaju ih u razvoju evropskih vrijednosti.

Ukratko, kad bi u FBiH bili 99% Hrvati i sam Bakir Izetbegović, opet bi bili majorizirani. Takav Dejton, šta ćeš.
:mrgreen:
imam prof iz zg koji je inace rodom iz sirokog. i po njegovoj prici i slavljenju hrvatskih podviga hrvata iz sirokog and because i suck at geography :D i jer nas je zbunio velicinom svog überhrvatskog hrvatstva (no pun intended :D), ja sam fakat pomislila da je siroki u hrvatskoj i da je u najmanju ruku hrvatski stolni grad te da je u tom status prehebao i nin i zagreb. :D

prof se doduse ne zali na „muslimane“ jer smo mu dragi no fakat mrzi te srbocetnike i komuniste :D a partizani uz tita su najveci krvolocnici za koje je drazo mihajlovic maleno jagnje.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13275 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oakville »

sheilak wrote:
oakville wrote:
sheilak wrote:al hajde, da ne plasimo black swana jer mozda se covjek stvarno plasi. :D

nije mi istina shvatljiv njegov strah kao ni konstatacija da bosnjaci unistavaju sve bosansko, s obzirom na djelovanja hrvatskog (hercegovackog) narodnog korpusa u bih, no dobro.

ali me zanimaju zaista stvarni razlozi stava hrvata da su ugrozeni, od cega, od koga tacno, na koji nacin se sprovodi ta ugroza nad njima, etc. kako vam je ugrozen vitalni znacaj kad sva tri naroda haman i ne daju vise vitalne znakove. a btw, opetovanim ponavljanjem mantre najbolje se ispire mozak. mislim da je to kod vas slucaj.
Ne može se to objasniti, to se mora doživjeti. Bila neka anketa u Širokom Brijegu, 100% hrvati, nigdje nikog drugog, uglavnom većina se izjasnila da se osjećaju kao manjina i da im nehrvati kvare prosjek i sprečavaju ih u razvoju evropskih vrijednosti.

Ukratko, kad bi u FBiH bili 99% Hrvati i sam Bakir Izetbegović, opet bi bili majorizirani. Takav Dejton, šta ćeš.
:mrgreen:
imam prof iz zg koji je inace rodom iz sirokog. i po njegovoj prici i slavljenju hrvatskih podviga hrvata iz sirokog and because i suck at geography :D i jer nas je zbunio velicinom svog überhrvatskog hrvatstva (no pun intended :D), ja sam fakat pomislila da je siroki u hrvatskoj i da je u najmanju ruku hrvatski stolni grad te da je u tom status prehebao i nin i zagreb. :D

prof se doduse ne zali na „muslimane“ jer smo mu dragi no fakat mrzi te srbocetnike i komuniste :D a partizani uz tita su najveci krvolocnici za koje je drazo mihajlovic maleno jagnje.
Široki Brijeg je srce Hrvatske :D
Post Reply