Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#101 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by nosara »

dallton wrote:
in33sa wrote:Cim ti ne mozes prelomiti BiH Hrvate preko tipkovnice, jasan si kao dan.
dobro si rekao
navodni zastitnik bh hrvata - ako se srbi vracaju u hrvatsku onda su srbi, a hrvati koji su vracaju u BiH onda su odjednom BiH katolici..

nego @nosara sto ne odgovoris na gornje tvrdnje? trazio si argumente, dobio si
Apsolutno isto... BH katolici ili Hrvati-pravoslavci... Rekoh Srbi jer je krace... :D

Z-4...? :lol: :lol: :lol: :lol: Pa to je ubleha... hrvacka je bila spremna za rat, naoruzana, podrzana od svojih prirodnih saveznika iz proslih ratova, i nikakav sporazum nije mogao opstati... :D

Vec bi krivousti agresor isprovocirao sukob nekako (kao i pocetkom devedesetih, ruku pod ruku sa svojim guznim haverom slobom)... :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#102 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by in33sa »

U "dogovor dva kretena" treba racunati i treceg, koji je Tudjmanu nudio Zapadnu Hercegovinu.

Ustvari, on se samo salio :-)

"Istina je da sam u jednom razgovoru ponudio Tuđmanu zapadnu Hercegovinu, ali je istina također da ta ponuda nikada nije bila ozbiljna" by predsjesnik Alija.

Vesna Skare Ozbolt to vidi drugacije: "Ako se, kako reče Izetbegović, šalio kada je nudio Tuđmanu Hercegovinu, onda moram priznati da mu šala prilično dugo traje. Naime, prvi put je 1991. Izetbegović ponudio Hercegovinu, kada je jednostavno tražio da se Hercegovina izdvoji iz Bosne i da je Tuđman uklopi u Hrvatsku. Tuđman to nije prihvatio i praktično je odgovorio priznanjem BiH, kojim je Hrvatska pokazala koliko prihvaća, nazovimo to, šale Izetbegovićeve."
"Sjećam se jednog razgovora", kaže Vesna Škare-Ožbolt, "na kojem sam osobno bila, kad je predsjednik Tuđman Izetbegovića upozoravao da će se rat proširiti iz Hrvatske na Bosnu, da će se sve ono što se od JNA bude povlačilo, povući u Bosnu i da će to biti povod da se tamo rasplamsa katastrofalan rat. Tuđman je rekao: `Alija, bit će puno mrtvih ako se to dogodi, daleko više nego u Hrvatskoj.´ Alija mu je odgovorio: `To nije moj rat.´ Nakon Tuđmanova uvjeravanja da će biti puno mrtvih, Alija je samo rekao: `Sve će to Allah primiti.´ Vjerojatno bi sada rekao kako je i to bila šala"
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#103 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by nosara »

JohnnyS wrote:
nosara wrote:Ja... :lol:

Svastika je simbol koji se apriori vezuje za hinduizam ili treci rajh...? :D

Sto se tice Srba... Karadjordjevo...? Ne pravi se blentav, nismo svi balavi, pa da mozete prodavat muda pod bubrege... :D
Dogovor dva kretena, oba ispusena, nazalost doveo je do rata u bivsoj SFRJ... Zasto se ne omoguci povratak Srba koji su protjerani i zele da se vrate... Samim tim hrvacka bi morala vratit nase BH katolike koji sad zive u srpskim kucama u hrvackoj...

Poredjenje izgradnje crkava i dzamija je off topic... Ja samo velim da nema vjerski zatucanijeg naroda u Evropi od vas... :D To su zvanicna istrazivanja... Jebu vas Poljaci, ali oni su se zbog rusa bavili crkvom i vjerom... :D

BiH...? Prije 16 godina, a ne 16 vjekova... :D hrvacka danas je umiveni agresor otprije 16 godina... :-)
Da, ali svastika nikad nije imala nikakve veze sa Nijemcima, a šahovnica je imala oduvijek veze sa Hrvatima. Ili bi se Hrvati trebali odreći simbola koji se veže uz njih više stoljeća radi nekog kretena i zločinca koji je nažalost vladao 4 godine? Tvoja analogija vodi prema tome da se katolici odreknu križa, socijalisti zvijezde, a muslimani polumjeseca jer su se strašni zločini vodili pod tim simbolima.
Kad već spominješ dogovor dva kretena, ako je taj dogovor istinit, a sve vodi prema tome da jest, onda nisu Hrvati ti koji su zajebali Srbe, nego njihovi zemljaci, koji su ih naložili, pa ostavili na cjedilu. Sad u izgnanstvu plaćaju skupo tu školu. A povratak je dozvoljen svima, naravno ako nisu radili zločine, točno se svatko može raspitati u hrvatskom Veleposlanstvu u Beogradu (ukoliko ga tu i tamo ne zapale...) jesu li oni na toj listi, ili pogledat na stranicama interpola. Sigurno je da je Hrvatska obnovila puno više kuća Srbima, nego što su Srbi isplatili ratne odštete koju bi morali (više novca vrijedi za obnovit dvije kuće u staroj gradskoj jezgri Dubrovnika, nego cijelo selo u nekoj vukojebini u dalmatinskoj zagori).
Poređenje crkava i džamija nije nikaakav off-topic (nego ga ti tako mudro karakteriziraš jer vidiš da sam u pravu) jer si ti prvi načeo temu o Hrvatskoj kao vjerskoj zemlji. A kad u Hrvatskoj budu škole gdje će se govorit latinskim, kao što u pojedinim selima u BiH imaš škole po jordanskom programu onda ćemo moći reći da su Hrvati najzatucaniji narod po vjerskim pitanjima. Iz ovog primjera kojeg sam ti naveo, zlobnik bi mogao pomisliti da je jedan drugi narod, susjedan Hrvatima, ipak zatucaniji...
1961. su Nijemci i Francuzi bili saveznici, a prošlo je 16 godina od drugog svjetskog rata, a ne 16 vjekova. Samo ti živi u prošlosti, kao što ti meni možeš natakarit vjersku zatucanost (priznajem ja sam zatucani agnostik), tako ja tebi mogu pripisati političku zatucanost ;-)


Btw, ne pravim se blentav, valjda možemo civilizirano diskutirat, cilj foruma je rasprava, a ne jednoumlje
Zasto da vam placaju ratnu odstetu, pa vi ste, kao dvije drzavne politike, bili saveznici... :D
Rat je vodjen zbog Bosne, na koju su, i jedan i drugi agresor, bacili oko... :D
Ovi marticevi su bili zrtvovani prije nego je puklo... Ali, sta zna seljak sta je kiseljak... :D
Prestani lupat o situaciji u Bosni na temi "desavanja u hrvackoj"... :D Cinjenica je da je u Evropi najveci procenat vjernika medju stanovnistvom u Poljskoj pa kod vas... :D Kakav jordanski program... :D Ja te nista ne razumijem... :D
Nijemci i Francuzi su ratovali vise puta kao relativno ravnopravne drzave, hrvacka je Bosni zabila noz u ledja, onako kukavicki, kako to rade pizde i uhljupi... Treba malo vise od 16 godina da se to zaboravi... Mozda 16 generacija... :?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#104 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by nosara »

in33sa wrote:U "dogovor dva kretena" treba racunati i treceg, koji je Tudjmanu nudio Zapadnu Hercegovinu.

Ustvari, on se samo salio :-)

"Istina je da sam u jednom razgovoru ponudio Tuđmanu zapadnu Hercegovinu, ali je istina također da ta ponuda nikada nije bila ozbiljna" by predsjesnik Alija.

Vesna Skare Ozbolt to vidi drugacije: "Ako se, kako reče Izetbegović, šalio kada je nudio Tuđmanu Hercegovinu, onda moram priznati da mu šala prilično dugo traje. Naime, prvi put je 1991. Izetbegović ponudio Hercegovinu, kada je jednostavno tražio da se Hercegovina izdvoji iz Bosne i da je Tuđman uklopi u Hrvatsku. Tuđman to nije prihvatio i praktično je odgovorio priznanjem BiH, kojim je Hrvatska pokazala koliko prihvaća, nazovimo to, šale Izetbegovićeve."
"Sjećam se jednog razgovora", kaže Vesna Škare-Ožbolt, "na kojem sam osobno bila, kad je predsjednik Tuđman Izetbegovića upozoravao da će se rat proširiti iz Hrvatske na Bosnu, da će se sve ono što se od JNA bude povlačilo, povući u Bosnu i da će to biti povod da se tamo rasplamsa katastrofalan rat. Tuđman je rekao: `Alija, bit će puno mrtvih ako se to dogodi, daleko više nego u Hrvatskoj.´ Alija mu je odgovorio: `To nije moj rat.´ Nakon Tuđmanova uvjeravanja da će biti puno mrtvih, Alija je samo rekao: `Sve će to Allah primiti.´ Vjerojatno bi sada rekao kako je i to bila šala"
Sve je to bilo nakon istorijskog sporazuma dva stara saveznika iz Karadjordjeva... :D Dodaj na to nesposobnog aliju i bi sta bi... :-) Bi izdaja... :-) Pogledaj koliko katolika zivi u BiH sada, a koliko ih je zivjelo prije izdaje...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#105 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by and »

in33sa wrote:U "dogovor dva kretena" treba racunati i treceg, koji je Tudjmanu nudio Zapadnu Hercegovinu.

Ustvari, on se samo salio :-)

"Istina je da sam u jednom razgovoru ponudio Tuđmanu zapadnu Hercegovinu, ali je istina također da ta ponuda nikada nije bila ozbiljna" by predsjesnik Alija.

Vesna Skare Ozbolt to vidi drugacije: "Ako se, kako reče Izetbegović, šalio kada je nudio Tuđmanu Hercegovinu, onda moram priznati da mu šala prilično dugo traje. Naime, prvi put je 1991. Izetbegović ponudio Hercegovinu, kada je jednostavno tražio da se Hercegovina izdvoji iz Bosne i da je Tuđman uklopi u Hrvatsku. Tuđman to nije prihvatio i praktično je odgovorio priznanjem BiH, kojim je Hrvatska pokazala koliko prihvaća, nazovimo to, šale Izetbegovićeve."
"Sjećam se jednog razgovora", kaže Vesna Škare-Ožbolt, "na kojem sam osobno bila, kad je predsjednik Tuđman Izetbegovića upozoravao da će se rat proširiti iz Hrvatske na Bosnu, da će se sve ono što se od JNA bude povlačilo, povući u Bosnu i da će to biti povod da se tamo rasplamsa katastrofalan rat. Tuđman je rekao: `Alija, bit će puno mrtvih ako se to dogodi, daleko više nego u Hrvatskoj.´ Alija mu je odgovorio: `To nije moj rat.´ Nakon Tuđmanova uvjeravanja da će biti puno mrtvih, Alija je samo rekao: `Sve će to Allah primiti.´ Vjerojatno bi sada rekao kako je i to bila šala"
tuđman se svakako po dogovoru odrekao ne samo zapadne hercegovine,već i hrvata u bih u zamjenu za etnički čistu hrvatsku.milošević je dobio pola bih da te srbe smjesti,a alija je mogao biti samo notar i ovjeriti ugovor.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#106 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by in33sa »

U redu, da sumiramo, Tudjman je bio agresor na BiH koji se odrekao BiH da bi dobio etnicki cistu Hrvatsku :D

Legende ste, dajte jos.
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#107 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ivannn »

nosara wrote: Zasto da vam placaju ratnu odstetu, pa vi ste, kao dvije drzavne politike, bili saveznici... :D
Rat je vodjen zbog Bosne, na koju su, i jedan i drugi agresor, bacili oko... :D
Ovi marticevi su bili zrtvovani prije nego je puklo... Ali, sta zna seljak sta je kiseljak... :D
Prestani lupat o situaciji u Bosni na temi "desavanja u hrvackoj"... :D Cinjenica je da je u Evropi najveci procenat vjernika medju stanovnistvom u Poljskoj pa kod vas... :D Kakav jordanski program... :D Ja te nista ne razumijem... :D
Nijemci i Francuzi su ratovali vise puta kao relativno ravnopravne drzave, hrvacka je Bosni zabila noz u ledja, onako kukavicki, kako to rade pizde i uhljupi... Treba malo vise od 16 godina da se to zaboravi... Mozda 16 generacija... :?
Italija, Španjolska, Irska, Poljska su katoličkije zemlje od Hrvatske. :-D Koliko one imaju stanovnika? Mnogo više od Hrvatske (osim Irske).
Da se ubroje još europski patuljci i južnoameričke države- Hrvatska ne bi ni bila blizu vrha.

I ti smjalići iz svake rečenice znače šalu, ironiju, nešto urnebesno smješno :?, ili za tebe imaju neko drugo značenje?
Last edited by ivannn on 20/04/2009 14:21, edited 1 time in total.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#108 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

in33sa wrote:U redu, da sumiramo, Tudjman je bio agresor na BiH koji se odrekao BiH da bi dobio etnicki cistu Hrvatsku :D

Legende ste, dajte jos.
ne loži ih , teško se pomiriti da si najbrojniji, a to ti ništa ne znači, niti koristi, kako priznati da je hrvatska i hrvati više napravila na opstanku bih nego bošnjaci i njihova politička elita, mislim u odnosu na to što je bila dužna napraviti, a zanimljivo, nije bila dužna napraviti ništa. a oni koji su bili dužni napraviti sve, ponašali su se kao da su na mjesecu, a ne u bih.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#109 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by JohnnyS »

nosara wrote:
JohnnyS wrote:
nosara wrote:Ja... :lol:

Svastika je simbol koji se apriori vezuje za hinduizam ili treci rajh...? :D

Sto se tice Srba... Karadjordjevo...? Ne pravi se blentav, nismo svi balavi, pa da mozete prodavat muda pod bubrege... :D
Dogovor dva kretena, oba ispusena, nazalost doveo je do rata u bivsoj SFRJ... Zasto se ne omoguci povratak Srba koji su protjerani i zele da se vrate... Samim tim hrvacka bi morala vratit nase BH katolike koji sad zive u srpskim kucama u hrvackoj...

Poredjenje izgradnje crkava i dzamija je off topic... Ja samo velim da nema vjerski zatucanijeg naroda u Evropi od vas... :D To su zvanicna istrazivanja... Jebu vas Poljaci, ali oni su se zbog rusa bavili crkvom i vjerom... :D

BiH...? Prije 16 godina, a ne 16 vjekova... :D hrvacka danas je umiveni agresor otprije 16 godina... :-)
Da, ali svastika nikad nije imala nikakve veze sa Nijemcima, a šahovnica je imala oduvijek veze sa Hrvatima. Ili bi se Hrvati trebali odreći simbola koji se veže uz njih više stoljeća radi nekog kretena i zločinca koji je nažalost vladao 4 godine? Tvoja analogija vodi prema tome da se katolici odreknu križa, socijalisti zvijezde, a muslimani polumjeseca jer su se strašni zločini vodili pod tim simbolima.
Kad već spominješ dogovor dva kretena, ako je taj dogovor istinit, a sve vodi prema tome da jest, onda nisu Hrvati ti koji su zajebali Srbe, nego njihovi zemljaci, koji su ih naložili, pa ostavili na cjedilu. Sad u izgnanstvu plaćaju skupo tu školu. A povratak je dozvoljen svima, naravno ako nisu radili zločine, točno se svatko može raspitati u hrvatskom Veleposlanstvu u Beogradu (ukoliko ga tu i tamo ne zapale...) jesu li oni na toj listi, ili pogledat na stranicama interpola. Sigurno je da je Hrvatska obnovila puno više kuća Srbima, nego što su Srbi isplatili ratne odštete koju bi morali (više novca vrijedi za obnovit dvije kuće u staroj gradskoj jezgri Dubrovnika, nego cijelo selo u nekoj vukojebini u dalmatinskoj zagori).
Poređenje crkava i džamija nije nikaakav off-topic (nego ga ti tako mudro karakteriziraš jer vidiš da sam u pravu) jer si ti prvi načeo temu o Hrvatskoj kao vjerskoj zemlji. A kad u Hrvatskoj budu škole gdje će se govorit latinskim, kao što u pojedinim selima u BiH imaš škole po jordanskom programu onda ćemo moći reći da su Hrvati najzatucaniji narod po vjerskim pitanjima. Iz ovog primjera kojeg sam ti naveo, zlobnik bi mogao pomisliti da je jedan drugi narod, susjedan Hrvatima, ipak zatucaniji...
1961. su Nijemci i Francuzi bili saveznici, a prošlo je 16 godina od drugog svjetskog rata, a ne 16 vjekova. Samo ti živi u prošlosti, kao što ti meni možeš natakarit vjersku zatucanost (priznajem ja sam zatucani agnostik), tako ja tebi mogu pripisati političku zatucanost ;-)


Btw, ne pravim se blentav, valjda možemo civilizirano diskutirat, cilj foruma je rasprava, a ne jednoumlje
Zasto da vam placaju ratnu odstetu, pa vi ste, kao dvije drzavne politike, bili saveznici... :D
Rat je vodjen zbog Bosne, na koju su, i jedan i drugi agresor, bacili oko... :D
Ovi marticevi su bili zrtvovani prije nego je puklo... Ali, sta zna seljak sta je kiseljak... :D
Prestani lupat o situaciji u Bosni na temi "desavanja u hrvackoj"... :D Cinjenica je da je u Evropi najveci procenat vjernika medju stanovnistvom u Poljskoj pa kod vas... :D Kakav jordanski program... :D Ja te nista ne razumijem... :D
Nijemci i Francuzi su ratovali vise puta kao relativno ravnopravne drzave, hrvacka je Bosni zabila noz u ledja, onako kukavicki, kako to rade pizde i uhljupi... Treba malo vise od 16 godina da se to zaboravi... Mozda 16 generacija... :?
Kad su bili saveznici, zašto je cijeli državni i vojni vrh Republike Hrvatske u Haagu optužen za operaciju Oluja?
A ti skačeš sam sebi u usta, kao ne spominji Bosnu na temi o Hrvatskoj, a onda sam Bosnu spomeneš 4 puta u istoj toj temi, dapače u istom postu. Btw, mislim na onu školu u koju ne smije ući prosvjetna inspekcija i TV ekipe bez kordona specijalaca da ih štite, mislim da je u Gornjoj Maoči.
Broj deklariranih vjernika je među najvećim u Europi i to stoji, ali ne vidim tu neku zatucanost. Kad usporedimo postotak ljudi koji glasaju za nacionalističke i one za građanske stranke u Hrvatskoj i u BiH mislim da nemamo šta pričati o tome tko je zatucaniji. U bilo kojem smislu...
Da, Hrvatska je zabila Bosni nož u leđa. Ne sporim da je Hrvatska vojska neopravdano bila u BiH, ali vidimo da su predstavnici BiH vlasti nudili dijelove Bosne i Hercegovine Hrvatskoj. Prije nego što kažeš da je to nedokazano, moram ti reći da je to jednako dokazano kao sporazum u Karađorđevu.
Zanimljiva je i situacija, da zabijaš nekome nož u leđa, a onda o svom trošku brineš za stotine tisuća izbjeglica... Možda svima onima koji su prešli preko Save u strahu od VRS bude potrebno 16 generacija da zaborave to, tko će znati.
I ako smijem primjetit, ti si jedini ovdje koji lupa, jer stavljanje jednakosti između NDH i današnje Republike Hrvatske se ne može nikako drukčije okarakterizirati nego kao lupanje. Ipak, istine radi, nisi skroz u krivu, današnji predsjednik Republike Hrvatske je čovjek koji je rekao da je Hrvatska dvaput pobijedila u drugom svjetskom ratu, i 1941. i 1945. Ali ne, on je veliki prijatelj Bosne i Hercegovine...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#110 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by nosara »

osa wrote:
in33sa wrote:U redu, da sumiramo, Tudjman je bio agresor na BiH koji se odrekao BiH da bi dobio etnicki cistu Hrvatsku :D

Legende ste, dajte jos.
ne loži ih , teško se pomiriti da si najbrojniji, a to ti ništa ne znači, niti koristi, kako priznati da je hrvatska i hrvati više napravila na opstanku bih nego bošnjaci i njihova politička elita, mislim u odnosu na to što je bila dužna napraviti, a zanimljivo, nije bila dužna napraviti ništa. a oni koji su bili dužni napraviti sve, ponašali su se kao da su na mjesecu, a ne u bih.
Da me nece banovat, spomenuo bih ti mamicu zbog ove lazi, iako nisam Bosnjak... :lol:
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#111 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

nosara wrote:
osa wrote:
in33sa wrote:U redu, da sumiramo, Tudjman je bio agresor na BiH koji se odrekao BiH da bi dobio etnicki cistu Hrvatsku :D

Legende ste, dajte jos.
ne loži ih , teško se pomiriti da si najbrojniji, a to ti ništa ne znači, niti koristi, kako priznati da je hrvatska i hrvati više napravila na opstanku bih nego bošnjaci i njihova politička elita, mislim u odnosu na to što je bila dužna napraviti, a zanimljivo, nije bila dužna napraviti ništa. a oni koji su bili dužni napraviti sve, ponašali su se kao da su na mjesecu, a ne u bih.
Da me nece banovat, spomenuo bih ti mamicu zbog ove lazi, iako nisam Bosnjak... :lol:
vidiš da si klasični bošnjak, ja kad nekom mislim spomenuti mamicu ja mu je spomenem bez obzira na posljedice, iako moram priznati da takav način konverzacije ne koristim.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#112 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by and »

osa wrote:
in33sa wrote:U redu, da sumiramo, Tudjman je bio agresor na BiH koji se odrekao BiH da bi dobio etnicki cistu Hrvatsku :D

Legende ste, dajte jos.
ne loži ih , teško se pomiriti da si najbrojniji, a to ti ništa ne znači, niti koristi, kako priznati da je hrvatska i hrvati više napravila na opstanku bih nego bošnjaci i njihova politička elita, mislim u odnosu na to što je bila dužna napraviti, a zanimljivo, nije bila dužna napraviti ništa. a oni koji su bili dužni napraviti sve, ponašali su se kao da su na mjesecu, a ne u bih.
u pravu si :mrgreen: šta bi od bosne ostalo da je još i franjo tražio entitet,hrvatski kanal.....
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#113 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Erzsebet »

Uhoda wrote:Znam da je neki slovenski političar za Global izjavio da nema nikakvog smisla da Hrvatska uđe u EU prije ostalih zemalja Balkana, jer hrvatski standard nije ništa viši od onog makedonskog ili albanskog. I ja ga tu potpuno podržavam iako mislim da bi 28. članica EU trebala postati Bosna i Hercegovina. :bih:

Po čemu Bugarska i Rumunija trebaju biti dio EU? Ako govorimo o standardu, Makedonija, BiH, a pogotovo Hrvatska je ispred njih.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#114 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

and wrote:
osa wrote:
in33sa wrote:U redu, da sumiramo, Tudjman je bio agresor na BiH koji se odrekao BiH da bi dobio etnicki cistu Hrvatsku :D

Legende ste, dajte jos.
ne loži ih , teško se pomiriti da si najbrojniji, a to ti ništa ne znači, niti koristi, kako priznati da je hrvatska i hrvati više napravila na opstanku bih nego bošnjaci i njihova politička elita, mislim u odnosu na to što je bila dužna napraviti, a zanimljivo, nije bila dužna napraviti ništa. a oni koji su bili dužni napraviti sve, ponašali su se kao da su na mjesecu, a ne u bih.
u pravu si :mrgreen: šta bi od bosne ostalo da je još i franjo tražio entitet,hrvatski kanal.....
vidiš da nije tražio, nudilo mu, navodno s figom u džepu, i to prvi od bošnjaka, kako onda vjerovati ovima ispod.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#115 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

Erzsebet wrote:
Uhoda wrote:Znam da je neki slovenski političar za Global izjavio da nema nikakvog smisla da Hrvatska uđe u EU prije ostalih zemalja Balkana, jer hrvatski standard nije ništa viši od onog makedonskog ili albanskog. I ja ga tu potpuno podržavam iako mislim da bi 28. članica EU trebala postati Bosna i Hercegovina. :bih:

Po čemu Bugarska i Rumunija trebaju biti dio EU? Ako govorimo o standardu, Makedonija, BiH, a pogotovo Hrvatska je ispred njih.
geopolitika.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#116 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by in33sa »

Erzsebet wrote:
Uhoda wrote:Znam da je neki slovenski političar za Global izjavio da nema nikakvog smisla da Hrvatska uđe u EU prije ostalih zemalja Balkana, jer hrvatski standard nije ništa viši od onog makedonskog ili albanskog. I ja ga tu potpuno podržavam iako mislim da bi 28. članica EU trebala postati Bosna i Hercegovina. :bih:

Po čemu Bugarska i Rumunija trebaju biti dio EU? Ako govorimo o standardu, Makedonija, BiH, a pogotovo Hrvatska je ispred njih.
Ja mislim da su ove dvije drzave u EU usle prije svega jer su u ruskoj interesnoj zoni, pa kao da se rusima opali samar, Bugarska i Rumunija primljene u EU bez pretjeranih uvjeta.

Slovenac je jasan kao dan, kakvi ekonomski uvjeti, zinula im guzica prema hrvatskom teritoriju pa to ti je.
paja_patak
Posts: 520
Joined: 19/02/2009 19:16
Location: pajboca

#117 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by paja_patak »

Hrvatska je genocidna tvorevina nastala na protjerivanju i ubijanju civila srpske nacionalnosti!

Ona se vec sada sam gusi u dugovima a ti dugovi se mjere u milijardama eura, zaduzena je tri puta vise od juge pitanje je vremena kad ce se ekonomski slomiti...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#118 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dallton »

paja_patak wrote:Hrvatska je genocidna tvorevina nastala na protjerivanju i ubijanju civila srpske nacionalnosti!

Ona se vec sada sam gusi u dugovima a ti dugovi se mjere u milijardama eura, zaduzena je tri puta vise od juge pitanje je vremena kad ce se ekonomski slomiti...
e hebiga, bas se hrvatska ekonomski raspada

i ne moze hrvatska biti genocidna tvorevina zato sto sama rijec tvorevina pretpostavlja da je nastala putem genocida, a nije, hrvatska je postojala i prije toga

jedin tvorevina je pc (entitet na engleskom znac itvorevina), a sad sto je genocidna to nismo mi izmislili nego rekao sud u hagu
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#119 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Erzsebet »

in33sa wrote:
Erzsebet wrote:
Uhoda wrote:Znam da je neki slovenski političar za Global izjavio da nema nikakvog smisla da Hrvatska uđe u EU prije ostalih zemalja Balkana, jer hrvatski standard nije ništa viši od onog makedonskog ili albanskog. I ja ga tu potpuno podržavam iako mislim da bi 28. članica EU trebala postati Bosna i Hercegovina. :bih:

Po čemu Bugarska i Rumunija trebaju biti dio EU? Ako govorimo o standardu, Makedonija, BiH, a pogotovo Hrvatska je ispred njih.
Ja mislim da su ove dvije drzave u EU usle prije svega jer su u ruskoj interesnoj zoni, pa kao da se rusima opali samar, Bugarska i Rumunija primljene u EU bez pretjeranih uvjeta.

Slovenac je jasan kao dan, kakvi ekonomski uvjeti, zinula im guzica prema hrvatskom teritoriju pa to ti je.
Pa ne znam baš koliko im se isplati ovoliko peglati i rušiti dobre odnose radi nekoliko metara mora. Iako mislim da su u ovom komfliktu Hrvati u pravu, zašto se malo više ne govori o sporovima oko pelješkog mosta ili aerodroma u Bihaću, koji bi nama mogao biti strateški vrlo važan, samim tim što 130 km oko njega nema nijedan aerodrom (ne znam tačno koliko je Banjaluka udaljena).
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#120 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by nosara »

Erzsebet wrote: Pa ne znam baš koliko im se isplati ovoliko peglati i rušiti dobre odnose radi nekoliko metara mora. Iako mislim da su u ovom komfliktu Hrvati u pravu, zašto se malo više ne govori o sporovima oko pelješkog mosta ili aerodroma u Bihaću, koji bi nama mogao biti strateški vrlo važan, samim tim što 130 km oko njega nema nijedan aerodrom (ne znam tačno koliko je Banjaluka udaljena).
smradaner i adz temelje svoju vlast na "mudima i zubima"... Supak bi dao cijeli piranski zaljev, boli njega za principe i slicne trice, ali bi izgubio vlast i izbrisao adz sa politicke scene... :D

Dace hrvacka sve, samo da prodju lokalni izbori... I guzicu na pladnju ako treba... :D Sjeti se "haskih generala"... :D

BiH nije drzava i zato je situacija ovakva kakva je... Tromjesecna blokada granica i zaustavljanje uvoza iz hrvacke i pederi bi dali i hvar, a ne samo ona dva brabonjka od "skolja" i aerodrom kod Bihaca... :lol:

Na isti bi nacin primorao zapadnije austrijske konjusare da vrate staru deviznu stednju... :D Ali, ponavljam, BiH nije drzava i nema vlast koja vodi brigu o nasim interesima, vec lobira za nase krvne neprijatelje... :D
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#121 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mmostar »

dallton wrote:
paja_patak wrote:Hrvatska je genocidna tvorevina nastala na protjerivanju i ubijanju civila srpske nacionalnosti!

Ona se vec sada sam gusi u dugovima a ti dugovi se mjere u milijardama eura, zaduzena je tri puta vise od juge pitanje je vremena kad ce se ekonomski slomiti...
e hebiga, bas se hrvatska ekonomski raspada

i ne moze hrvatska biti genocidna tvorevina zato sto sama rijec tvorevina pretpostavlja da je nastala putem genocida, a nije, hrvatska je postojala i prije toga

jedin tvorevina je pc (entitet na engleskom znac itvorevina), a sad sto je genocidna to nismo mi izmislili nego rekao sud u hagu
Ma Hrvatska je jedna jako "miroljubiva" zemlja,nastala "mirnim"putem,naročito je bila "miroljubiva" tjekom 2.sv.rata :D
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#122 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

naravno da su hrvati miroljubivi, osim onih koji nemaju love a imaju jaja, zato oni koje muči besparica, evo prilike.



NAKON BROJNIH STRANACA U DOMOVINSKOM RATU, POSTALI SMO ‘IZVOZNICI’ BORACA KOJI IDU ZA UZBUĐENJEM I ZARADOM

Hrvatski plaćenici ratuju u Iraku za 5000 eura mjesečno

Uz plaćenike, u ratovima se pojave i osobe koje tvrde da tu nisu radi novca − osim nedavno ustrijeljenog Chica, to je i Argentinac Rodolfo Barrio Saavedra (na fotografiji lijevo iz ratnih dana u Hrvatskoj)

Pogibija “Hrvata” Eduarda Rozsa Floresa, zvanog Chico, u Boliviji, koji se kao plaćenik borio i u Hrvatskoj vojsci, skrenula je pozornost na tisuće vojnika koji u raznim zemljama vode “tuđe ratove”. Većina njih u sukobe ide radi novca, ali bilo je i pojedinaca privučenih “mirisom” avantura, borbe za “pravu stvar”, dok im je novac bio sporedan.

‘Zlatni’ Irak
U svijetu trenutačno djeluje nekoliko stotina tisuća plaćenika, od kojih je čak polovina, oko 50 tisuća, u Iraku. Iako ih nazivaju zaštitarima, to su klasični vojnici koji idu u tipične ratne misije.

Odbijanje zapovijedi strogo se kažnjava, a umiru daleko više nego klasični vojnici − naime, upravo se njih, kao plaćenike, prve šalje u borbu, odnosno smrt.

Plaće su im od dvije do deset tisuća eura mjesečno.

Kakva je situacija s hrvatskim građanima? Ministarstvo vanjskih poslova nema podatke o hrvatskim plaćenicima, no u više se navrata u vojnim krugovima provlačila brojka o stotinjak zaštitara u Iraku − Hrvata koji rade za američke zaštitarske tvrtke, te još nekoliko stotina osoba − logističkog osoblja (vozači, savjetnici...) koje nije izloženo ratnim zbivanjima.

Inače se dosta spekuliralo o njihovim plaćama, ali najtočnijim se pokazao iznos od oko 5000 eura, za koliko krvare naši plaćenici.

Najpoznatiji borac koji se borio u HV-u i HVO-u bio je tajnoviti Argentinac Rodolfo Barrio Saavedra. O njegovim pothvatima i danas se pričaju priče. Slušajući njegove prijatelje i suborce, pomislili biste da je riječ o nadčovjeku koji je upadao u četničke bunkere, bio strateg brojnih akcija, a za kojim su, kako nam je rekao njegov suborac Stjepan Jurkić iz Livna, patile i brojne žene.

Jednom su pojedini generali u medijima, nakon smrti Željka Botha u Iraku, povezali Saavedru s odvlačenjem naših vojnika u tu zemlju. Both je bio umirovljeni dočasnik HV-a koji je poginuo u Iraku radeći kao “specijalist za sigurnost”.

Nakon tog napisa “Slobodnu” su zasuli deseci pisama i telefonskih poziva u kojima su borci isticali svoju neraskidivu povezanost sa Saavedrom − svi su ga redom nazivali bratom i idealistom, a ne materijalistom, istodobno psujući generale koji su ga nazivali plaćenikom i optužujući ih da su znali iskoristiti njegovo vojničko znanje, kititi se tuđim perjem, a onda ga izdati.

Tada smo preko Sandre Šućurović, koja je Saavedru upoznala u ratu, uspjeli s njim stupiti u kontakt 19. siječnja 2007. godine − nazvao nas je iz Iraka.

− Svjestan sam da informacije i blaćenje mojeg imena dolaze iz nekih krugova u Hrvatskoj, prvenstveno od neprofesionalnih pojedinaca u obavještajnim službama. Ovo je prvi put da govorim za novine o stvarima u koje su me neki pokušali umiješati. Ja nikoga nisam odvlačio u Irak, niti sam ikakav plaćenik. Radim u Iraku kao konzultant za sigurnost, te pošteno i krvavo zarađujem svoj kruh! − rekao nam je tada Saavedra, dodajući kako su mu priče o njemu kao negativcu i osobi koja je sudjelovala i u krijumčarenju oružja u Hrvatsku, prilično naškodile.

Nakon što se vratio iz Iraka, sa Saavedrom sam se susreo prije godinu i pol dana. Visok oko 180 centimetara, srednje tjelesne građe, više se činio kao iznimno načitan intelektualac nego kao ratnik koji skače po bunkerima i baca bombe.

Govorio je o svojem ratnom putu, bio je skroman. Saavedra, poznat pod imenima Rodolfo Barno Saavedra i Rudolfo Borno Saavedra, u HV-u je dogurao do čina brigadira.

Domazet: Ma pustite to
Sandra Šućurović potvrdila nam je da ne zna gdje je danas Saavedra. Stjepan Jurkić iz Livna ističe da je Saavedra “ljudina”.

− Zvali smo ga “Argentinac”. Nije bio plaćenik, primao je plaću kao i svaki drugi vojnik. On je bio alfa i omega akcija oko Livna, a borio se diljem Hrvatske i Bosne. Poštovao je svakoga, nije dopuštao da se bilo što dogodi zarobljenicima − kaže Jurkić, koji se prisjetio i jedne anegdote:

− Jednom sam prigodom generalu Davoru Domazetu Loši pohvalio Argentinca, ali je Lošo rekao: “Ma kakav Argentinac, on je običan vojnik.”



Hrvatska odbila kamp za plaćenike
Američka tvrtka Blackwater, koja unajmljuje vojnike, namjeravala je u Hrvatskoj otvoriti kamp za obuku stranih plaćenika! Vodeći ljudi te tvrtke posjetili su u kolovozu 2005. godine MORH, ali rečeno im je da Hrvatska u tome ne vidi svoj interes i odbijeni su.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#123 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

hrvati cijene bih.



UGLED Slovenije je pao", pokazali su rezultati istraživanja Međunarodnog instituta za istraživanje tržišta GfK o ugledu pojedinih zemalja među hrvatskim građanima.

"Neugledniji" i od Srba i Rusa

Istraživanje je provedeno na 1000 ljudi iz Hrvatske starijih od 15 godina, a pokazalo je kako je Slovenija na samom dnu ljestvice uglednih zemalja. Naime, ispitanici su mogli ocijeniti pojedinu zemlju s ocjenom od 1 do 4, a susjedi iz Dežele dobili su jedva dvojku što je dovoljno tek za "fenjer" na ljestvici uglednih.

Prije samo dvije godine Slovenija je imala solidnu prosječnu ocjenu od 2.5, da bi pali za pola boda. Istočni susjed Srbija u dvije godine porasla je s 1.6 na prosječnu ocjenu od 2.1 što je bilo dovoljno za pretposljednje mjesto. Hrvatima su mrski i Rusi koji imaju 2.4, što je opet više nego 2007. godine kada su imali svega 2.1. Inače na vrhu "uglednika" su Njemačka i Austrija s 3,3. Odmah ispod su Francuska i Italija 3,2, te Velika Britanija, Mađarska i Makedonija u rasponu ocjena od 2,9 do 3.

Bosna i Hercegovina ima 2,9, što je više od SAD-a koji ima 2,8.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#124 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dallton »

s obzirom na imidz sad-a, bih je jos u donjoj skupini po svemu sudeci... :D

ne znam @osa sta ti mislis o tome, al ja nisam nikad osjetio neki ogroman animozitet u hrvatskoj prema bih, vise je to mozda neki prezirni odnos gdje jednostavno ne dozivljavas ono sto ti nije bitno?
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#125 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by osa »

dallton wrote:s obzirom na imidz sad-a, bih je jos u donjoj skupini po svemu sudeci... :D

ne znam @osa sta ti mislis o tome, al ja nisam nikad osjetio neki ogroman animozitet u hrvatskoj prema bih, vise je to mozda neki prezirni odnos gdje jednostavno ne dozivljavas ono sto ti nije bitno?
u hrvatskoj uopće nema animoziteta prema bih, možda prema dijelu stanovništva bih koje pretežno nastanjuje područje rs-a, nakon ratnih događanja to je i razumljivo, ali animozitet prema državi to ne. animozitet i ne može postojati s obzirom da je jedan ogroman dio stanovništva hrvatske porijeklom iz bih.
Post Reply