Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21501 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

BHCluster wrote: 09/08/2021 11:25
tetka762 wrote: 09/08/2021 11:24
Vama Srbi vode tužilaštvo pa ukinite i tužilaštvo i državu jarane.
Sta ti Srbi smetaju? Zar nije dobro kad vam salju ovakve cestitke?
I ja plichak? :D Meni Srbi smetaju a tebi ne. Ja oslobodio svoju državu a tebi Srbi pola uzeli i jebu te danonoćno. I meni smetaju a ti si kao ok s njima. E jesi dubok :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21502 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

tetka762 wrote: 09/08/2021 11:27
BHCluster wrote: 09/08/2021 11:25
Sta ti Srbi smetaju? Zar nije dobro kad vam salju ovakve cestitke?
Trebali bi smetat tebi a ne meni. Uzeli ti pola države a i ono drugo pola izgleda da kontroliraju.
Da li je to razlog sto politicki predstavnici Hrvata u Bosni i Hercegovini slave 9. sijecnja gdje se izmedju ostalog odlikuju ratni zlocinci koji su granatirali po Hrvatskoj a isti vas sveli na 'statisticku pogrsku'?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21503 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

BHCluster wrote: 09/08/2021 11:37
tetka762 wrote: 09/08/2021 11:27

Trebali bi smetat tebi a ne meni. Uzeli ti pola države a i ono drugo pola izgleda da kontroliraju.
Da li je to razlog sto politicki predstavnici Hrvata u Bosni i Hercegovini slave 9. sijecnja gdje se izmedju ostalog odlikuju ratni zlocinci koji su granatirali po Hrvatskoj a isti vas sveli na 'statisticku pogrsku'?
Dešavanja u Hrvatskoj molit ću lijepo. Otvori drugi temu o dešavanjima u BiH.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21504 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

tetka762 wrote: 09/08/2021 11:39
BHCluster wrote: 09/08/2021 11:37

Da li je to razlog sto politicki predstavnici Hrvata u Bosni i Hercegovini slave 9. sijecnja gdje se izmedju ostalog odlikuju ratni zlocinci koji su granatirali po Hrvatskoj a isti vas sveli na 'statisticku pogrsku'?
Dešavanja u Hrvatskoj molit ću lijepo. Otvori drugi temu o dešavanjima u BiH.
Pa bio je prisutan i ambasador Hrvatske. :oops:
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21505 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

BHCluster wrote: 09/08/2021 12:00
tetka762 wrote: 09/08/2021 11:39

Dešavanja u Hrvatskoj molit ću lijepo. Otvori drugi temu o dešavanjima u BiH.
Pa bio je prisutan i ambasador Hrvatske. :oops:
Duboki molim te nemoj se provaljivati da ti se ljudi po internetu smiju. Dobro je sve to nego jel’ to tebi Srbi ne smetaju a uzeli ti pola BiH? Ti kao liberal, pacifista, demokrata? :D E nek’ sam plichak ali nisam tol’ki :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21506 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

tetka762 wrote: 09/08/2021 12:05
BHCluster wrote: 09/08/2021 12:00

Pa bio je prisutan i ambasador Hrvatske. :oops:
Duboki molim te nemoj se provaljivati da ti se ljudi po internetu smiju. Dobro je sve to nego jel’ to tebi Srbi ne smetaju a uzeli ti pola BiH? Ti kao liberal, pacifista, demokrata? :D E nek’ sam plichak ali nisam tol’ki :thumbup:
Zasto bi mi Srbi smetali, samo neljudima smetaju narodi, mene samo chudi kako tebi kao autenticnom hrvatskom vitezu ne smeta ponizavanje Hrvata u Bosni i Hercegovini od strane njihovih politicki predstavnika? Zamisli klicati onioma koji su ti narodi doveli na razinu 'statisticke pogreske'. Strasno.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21507 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

BHCluster wrote: 09/08/2021 12:35
tetka762 wrote: 09/08/2021 12:05

Duboki molim te nemoj se provaljivati da ti se ljudi po internetu smiju. Dobro je sve to nego jel’ to tebi Srbi ne smetaju a uzeli ti pola BiH? Ti kao liberal, pacifista, demokrata? :D E nek’ sam plichak ali nisam tol’ki :thumbup:
Zasto bi mi Srbi smetali, samo neljudima smetaju narodi, mene samo chudi kako tebi kao autenticnom hrvatskom vitezu ne smeta ponizavanje Hrvata u Bosni i Hercegovini od strane njihovih politicki predstavnika? Zamisli klicati onioma koji su ti narodi doveli na razinu 'statisticke pogreske'. Strasno.
A zašto pitaš mene smetaju li mi? Zašto bi meni Srbi smetali? U Hrvatskoj ih takoreći nema a zemlja nam je slobodna. Ako bi trebali smetati nekome onda bi prije trebali tebi smetati jer su ti uzeli pola BiH i koče ti državu 30 godina.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#21508 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by 88Sioux »

Jelena Veljača će da ti bude sledeći premijer.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21509 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

88Sioux wrote: 09/08/2021 12:51 Jelena Veljača će da ti bude sledeći premijer.
Ovo meni govoriš? Može i ona. Slobodna država i demokracija. Za to sam se borio :thumbup:
Tvoj premijer je vjerovatno u izbjegličkoj vladi u Beogradu. I za to sam se borio tako da opet :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21510 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

tetka762 wrote: 09/08/2021 12:41
BHCluster wrote: 09/08/2021 12:35
Zasto bi mi Srbi smetali, samo neljudima smetaju narodi, mene samo chudi kako tebi kao autenticnom hrvatskom vitezu ne smeta ponizavanje Hrvata u Bosni i Hercegovini od strane njihovih politicki predstavnika? Zamisli klicati onioma koji su ti narodi doveli na razinu 'statisticke pogreske'. Strasno.
A zašto pitaš mene smetaju li mi? Zašto bi meni Srbi smetali? U Hrvatskoj ih takoreći nema a zemlja nam je slobodna. Ako bi trebali smetati nekome onda bi prije trebali tebi smetati jer su ti uzeli pola BiH i koče ti državu 30 godina.
Strasno, jos se hvali etnickim ciscenjem u Hrvatskoj.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21511 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

BHCluster wrote: 09/08/2021 12:59
tetka762 wrote: 09/08/2021 12:41

A zašto pitaš mene smetaju li mi? Zašto bi meni Srbi smetali? U Hrvatskoj ih takoreći nema a zemlja nam je slobodna. Ako bi trebali smetati nekome onda bi prije trebali tebi smetati jer su ti uzeli pola BiH i koče ti državu 30 godina.
Strasno, jos se hvali etnickim ciscenjem u Hrvatskoj.
Jesi ti dubok, baš dubinski post. A gdje se ja to hvalim etničkim čišćenjem? Pogledaj moje postove što se tiče tih sranja i ratnih zločina pa tek onda nešto pričaj. To što se praviš pacifista a Srbi ti uzeli pola države i rovare po institucijama kad i kako im se kurac digne samo govori koliko si ‘dubok’ jarane. Dubok pa ga duboko i primaš u svojoj glupoći pardon dubini.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#21512 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by 88Sioux »

tetka762 wrote: 09/08/2021 12:56
88Sioux wrote: 09/08/2021 12:51 Jelena Veljača će da ti bude sledeći premijer.
Ovo meni govoriš? Može i ona. Slobodna država i demokracija. Za to sam se borio :thumbup:
Tvoj premijer je vjerovatno u izbjegličkoj vladi u Beogradu. I za to sam se borio tako da opet :thumbup:
Kaže se - Možemo.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#21513 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by bingov buraz »

tetka762 wrote: 09/08/2021 11:10
bingov buraz wrote: 09/08/2021 11:07

Spinuješ malo ha?
Objasnili ti ljudi da Bošnjaci nemaju apsolutno ništa sa tom istragom.

Što se tiče granatiranja koliko bi tek onda Hrvatska platila za sve napade na Bihaćki okrug sa teritorija Hrvatske.
Nije hrvatska vlada imala kontrolu nad tim teritorijem,nije ni bosanska nad okupiranim dijelovima Republike BiH.

U oba slučaja amnestiranje od odgovornosti Martićevih i Karadžićevih terorista.
Kako je moguće da instituciju kao što je tužilaštvo BiH vode Srbi i donose ovakve odluke?
BiH je zemlja tri naroda,ne možeš isključiti nikoga.Problem je što su to sudije ,tužiocu,stranački Srbi,stranački Hrvati odnosno stranački Bošnjaci i rade po nalogu gazda.
Zato se Dodik polomio dok nije instalirao svoje kadrove u tužilaštvo a nesebičnu pomoć mu je pružio Dragan Čović.
User avatar
Truba
Posts: 81215
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21514 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Ja volim se ovo dogadja i nadam se da ce jos svega biti
Da im dodje otrjeznjenje
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21515 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

tetka762 wrote: 09/08/2021 13:04
BHCluster wrote: 09/08/2021 12:59
Strasno, jos se hvali etnickim ciscenjem u Hrvatskoj.
Jesi ti dubok, baš dubinski post. A gdje se ja to hvalim etničkim čišćenjem? Pogledaj moje postove što se tiče tih sranja i ratnih zločina pa tek onda nešto pričaj. To što se praviš pacifista a Srbi ti uzeli pola države i rovare po institucijama kad i kako im se kurac digne samo govori koliko si ‘dubok’ jarane. Dubok pa ga duboko i primaš u svojoj glupoći pardon dubini.
Sto se sad izvlacis, a vidim ni kucnog odgoja nemas a zelis o necemu diskutovati, kako te samo nije sramota.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21516 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

bingov buraz wrote: 09/08/2021 13:07
tetka762 wrote: 09/08/2021 11:10
Kako je moguće da instituciju kao što je tužilaštvo BiH vode Srbi i donose ovakve odluke?
BiH je zemlja tri naroda,ne možeš isključiti nikoga.Problem je što su to sudije ,tužiocu,stranački Srbi,stranački Hrvati odnosno stranački Bošnjaci i rade po nalogu gazda.
Zato se Dodik polomio dok nije instalirao svoje kadrove u tužilaštvo a nesebičnu pomoć mu je pružio Dragan Čović.
Nisam upoznat kako to funkcionira, hvala na odgovoru. Ovo mi samo govori da je ta BiH baš kurac od države i da ništa ne funkcionira. Mislim, znao sam i prije ali baš ovoliko da se opstruira država i državni aparat :-)
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21517 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

BHCluster wrote: 09/08/2021 13:11
tetka762 wrote: 09/08/2021 13:04
Jesi ti dubok, baš dubinski post. A gdje se ja to hvalim etničkim čišćenjem? Pogledaj moje postove što se tiče tih sranja i ratnih zločina pa tek onda nešto pričaj. To što se praviš pacifista a Srbi ti uzeli pola države i rovare po institucijama kad i kako im se kurac digne samo govori koliko si ‘dubok’ jarane. Dubok pa ga duboko i primaš u svojoj glupoći pardon dubini.
Sto se sad izvlacis, a vidim ni kucnog odgoja nemas a zelis o necemu diskutovati, kako te samo nije sramota.
Šta se imam izvlačiti, niti se hvalim za etničko čišćenje biti podržavam takvo što niti mi Srbi smetaju. Smetaš mi ti i takvi koji podržavate ovakve odluke tužilaštva koje nemaju veze sa životom i samo se blamirate. Ne nam koji se kurac s tobom raspravljam. Evo kažem ti ovdje da to neće proći i da od toga nema ništa. Hrvatska neće ništa poduzeti protiv tih ljudi. A ti svršavaj na Srbe koji su ti uzeli pola BiH i glumi pacifistu al’ dubokog. Neću ti se više javljati nisi vrijedan mog vremena. :thumbup:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#21518 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kox »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kot ... 96081.aspx

BIVŠI ministar obrane Ante Kotromanović gostovao je u N1 Studiju uživo, gdje je komentirao zahtjev iz BiH kojim se traži da se časnike HV-a procesuira zbog sudjelovanja u operaciji Bljesak.

Jedan je zahtjev već išao prema hrvatskoj vladi u vrijeme Zorana Milanovića, odnosno u vrijeme kad je ministar obrane bio Ante Kotromanović.

"Sjećam se toga, to smo s gnušanjem odbacili. Donijeli smo rezoluciju na vladi da je to neostvariva misija", rekao je Kotromanović.

"To ide iz zločinačke Republike Srpske koja je nastala na genocidu i zločinu"
"To ide iz zločinačke Republike Srpske koja je nastala na genocidu i zločinu, mislim da je to pucanj u prazno i da se tu neće ništa dogoditi. Mislim da Hrvatska ne smije sebi dopustiti da bude slučajan promatrač. Članica smo NATO-a i EU, imali smo sve pravne instrumente da to spriječimo. Naše odvjetništvo i vlade nisu bili u stanju detektirati tko su ti ljudi koji su napravili užasne zločine od Cavtata do Gradiške, Okučana, Jasenovca. Što nismo davno podigli optužnice protiv ljudi koji su napravili silne zločine na tom području? Neću opravdavati Bljesak, profesionalnu operaciju, ali ponašamo se premekano i dopuštamo notornom Dodiku i politici za koju znamo kako je nastala, i koju smo porazili, dopuštamo da oni nama namjerno pred operaciju Oluja šalju određene konstrukcije koje ne stoje i nisu istina", kaže.

"Sad se vjerojatno smiju uz ćevape i pivo i misle da smo uzrujani"
Ističe da se ne treba previše uzbuđivati oko zahtjeva iz BiH.


"Ne bih se previše osvrtao na njih, pokušavaju pikati i sad se vjerojatno smiju uz ćevape i pivo i misle da smo uzrujani. Ne treba se uzrujavati previše, siguran sam da će naše odvjetništvo to odbaciti te da je to polupismena konstrukcija koja bi bolje napisana bila u 4. razredu osnovne škole. Taj pokušaj pikanja meni je smiješan. Moramo biti hladni, mudri, ali i odlučni", kaže Kotromanović.

Dodaje da je predsjednik države dobro reagirao, a reakciju očekuje i od premijera Plenkovića: "On uglavnom dobro reagira, jasno je rekao što misli kao predsjednik države, sad bi odlučnije trebao igrati predsjednik vlade, koji ima operativnu dužnost u državi. To očekujem i vjerujem da će to i napraviti."

"Hrvatska je bolja, odgovornija, pobjednik je u tom ratu"
Ne misli da će ova situacija naštetiti odnosima s BiH.

"Ne, mislim da neće. Danima ili godinama slušamo tog socijalista koji se pretvorio u fašista Dodika i njegove gluposti, retoriku koju je osudio cijeli svijet, visoki povjerenik je morao donijeti zakon, to je nevjerojatno. To je problem Beograda i Banje Luke. Vodeći ljudi ne mogu izaći iz prošlosti. Hrvatska je bolja, odgovornija, pobjednik je u tom ratu… Kad sam kao zapovjednik porazio te njihove velike stratege, uključujući Mladića, a da se nismo oznojili, rješavali smo to kao Gari Kasparov protiv početnika koji je prvi put sjeo za šahovsku tablu", rekao je Kotromanović.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21519 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

tetka762 wrote: 09/08/2021 13:18
BHCluster wrote: 09/08/2021 13:11
Sto se sad izvlacis, a vidim ni kucnog odgoja nemas a zelis o necemu diskutovati, kako te samo nije sramota.
Šta se imam izvlačiti, niti se hvalim za etničko čišćenje biti podržavam takvo što niti mi Srbi smetaju. Smetaš mi ti i takvi koji podržavate ovakve odluke tužilaštva koje nemaju veze sa životom i samo se blamirate. Ne nam koji se kurac s tobom raspravljam. Evo kažem ti ovdje da to neće proći i da od toga nema ništa. Hrvatska neće ništa poduzeti protiv tih ljudi. A ti svršavaj na Srbe koji su ti uzeli pola BiH i glumi pacifistu al’ dubokog. Neću ti se više javljati nisi vrijedan mog vremena. :thumbup:
Pored svega sto sam naveo ti sad kreces sa lazima, sto me i ne cudi, gdje ja to podrzavam ovu odluku Tuzilastva? Tu su vam odluku braca Srbi spakovali kao i 2016. kad su optuzena 10. pripadnika HVO Orasje. Pa vi i dalje slavite njihove tvorevine sto su Hrvate svli na 'statisticku pogresku', ugostite Dodika opet. :lol:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#21520 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by bingov buraz »

tetka762 wrote: 09/08/2021 13:14
bingov buraz wrote: 09/08/2021 13:07
BiH je zemlja tri naroda,ne možeš isključiti nikoga.Problem je što su to sudije ,tužiocu,stranački Srbi,stranački Hrvati odnosno stranački Bošnjaci i rade po nalogu gazda.
Zato se Dodik polomio dok nije instalirao svoje kadrove u tužilaštvo a nesebičnu pomoć mu je pružio Dragan Čović.
Nisam upoznat kako to funkcionira, hvala na odgovoru. Ovo mi samo govori da je ta BiH baš kurac od države i da ništa ne funkcionira. Mislim, znao sam i prije ali baš ovoliko da se opstruira država i državni aparat :-)
Ne trebaš se zahvaljivati,nažalost tako to ide.Meni je drago da ima u Hrvatskoj ljudi koji kontaju stvari kao Ante Kotromanović bivši ministar odbrane.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kot ... 96081.aspx

To ide iz zločinačke Republike Srpske koja je nastala na genocidu i zločinu, mislim da je to pucanj u prazno i da se tu neće ništa dogoditi. Mislim da Hrvatska ne smije sebi dopustiti da bude slučajan promatrač. Članica smo NATO-a i EU, imali smo sve pravne instrumente da to spriječimo. Naše odvjetništvo i vlade nisu bili u stanju detektirati tko su ti ljudi koji su napravili užasne zločine od Cavtata do Gradiške, Okučana, Jasenovca. Što nismo davno podigli optužnice protiv ljudi koji su napravili silne zločine na tom području? Neću opravdavati Bljesak, profesionalnu operaciju, ali ponašamo se premekano i dopuštamo notornom Dodiku i politici za koju znamo kako je nastala, i koju smo porazili, dopuštamo da oni nama namjerno pred operaciju Oluja šalju određene konstrukcije koje ne stoje i nisu istina", kaže.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#21521 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Lincoln-Burrows »

Pa da, ovo se događa pred operaciju Oluja i sad je mnogo toga jasnije, uglavnom mislim da ništa od toga
Last edited by Lincoln-Burrows on 09/08/2021 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21522 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

sta ste se sasrali ko grlice sad ce legitimni Ćirilo preko miĆka to da sredi... sami ga je allah poslo...
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21523 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

Zalosno je da se politicki vrh RH bezveze sramoti te trazi i stvara neprijatelja tamo gdje ga nema.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#21524 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by duh_sa_sjekirom »

Neki još ne kontaju da je glavna "tužiteljica" Tadić ovaj igrokaz odigrala upravo za Hrvatsku...Dakle, Sud BiH NEĆE suditi ovim ljuduma već se to prepušta Hrvatskoj. A Hrvatska je po tom pitanju jasno kazala da će optužbe odbaciti. Elem, pojeo vuk kenjca. Ako je doista i bilo zločina i istine u toj optužnici, BiH se sada odrekla bilo kakvog procesuiranja ovih generala...
Znači, generali, mirno spavajte! Optužnica će biti odbačena i slučaj zaključen!
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21525 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

Ministarstvo pravosuđa i uprave poslalo je priopćenje u kojem su potvrdili da su primili zamolnicu tužilaštva BIH za preuzimanje kaznenog progona zbog sumnje na kršenje međunarodnog prava u okviru vojno-redarstvene operacije „Bljesak“.

Priopćenje prenosimo ucijelosti:

“Nastavno na učestale medijske upite želimo Vas informirati da je Ministarstvo pravosuđa i uprave 6. kolovoza 2021. godine diplomatskim putem zaprimilo zamolnicu tužilaštva BIH za preuzimanje kaznenog progona zbog sumnje na kršenje međunarodnog prava u okviru vojno-redarstvene operacije ‘Bljesak’.

Želimo naglasiti da je uvidom u pristiglu dokumentaciju utvrđeno kako se ne radi o optužnicama, već o zamolnici za pružanje međunarodne pravne pomoći dostavljenoj temeljem Sporazuma između Vlade RH i Vlade BIH o pravnoj pomoći u građanskim i kaznenim stvarima.

Riječ je o postupku u kojem nadležno pravosudno tijelo BIH sumnja da je četrnaest državljana RH navodno počinilo kaznena djela koja BIH dovodi u vezu s vojno-redarstvenom operacijom ‘Bljesak’.

Budući je zaprimljena veća količina dokumentacije, potrebno je izvršiti detaljnu pravnu analizu dostavljenog kako bi se utvrdilo postoje li formalne pretpostavke za preuzimanje kaznenog progona, odnosno druge zapreke za prosljeđivanje zamolnica za pravnom pomoći DORH-u.

Prilikom donošenja odluke o daljnjem postupanju Ministarstvo pravosuđa i uprave vodit će računa o državnim interesima, ali i o najboljim interesima osoba za koje se traži ustup kaznenog progona, a sve u okviru važećih međunarodnih propisa te zakona RH.

Zaključno, želimo naglasiti da činjenični opisi ni pravne kvalifikacije iz dostavljene dokumentacije ni na koji način ne vežu hrvatska pravosudna tijela te da dostavljene zamolnice ne mogu dovesti u pitanje legitimitet oslobodilačkih operacija ‘Bljesak’ i ‘Oluja’.”
Vazno je bilo okriviti "politicko Sarajevo"
Post Reply