Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#51 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

Challenger_ wrote:Radosni. Anticipacija. Na šta daješ veće izglede: na dezitegraciju CG, reverzibilne procese ili nešto treće (mir i stabilnost u okviru NATO i EU i slične dženetske kombinacije)?
hehe, ti to mene jebeš paunoviću...
nešto četvrto - milo do the enda. ako može ovako - može, ako treba malo da se mijenja, mijenjace se, ako treba i salto mortale - i salto mortale ima da bude, al na kraju filma ne piše the end nego milo.
to ti je milova politika.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#52 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

zavrzlama wrote:
radostan dan wrote:joj, evo stručnjaka zavrzlame...al dobro, nek imaju i službe sta da rade.
zipa sta šešpi, opet te tepra. :idea:
onog drugog libo, van domašaja organa.
ma vidim da si se potrudio da temu osvjezis pa reko da ti malo doprinesem.. :D ..znam ja da ti volis CG...pogotovo samostalnu van matice :D
eno ti ga onaj iz malmea,,,ko sto sam ti najavio. pa ti vidi. zajebo si na jednoj drugoj temi, opet otvorili arhivu. smanji ako mozes jbg. i nemoj me citirati, odmah i mene trkeljisu, jb se. :-?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#53 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

radostan dan wrote:hehe, ti to mene jebeš paunoviću...
Niti slučajno.
nešto četvrto - milo do the enda. ako može ovako - može, ako treba malo da se mijenja, mijenjace se, ako treba i salto mortale - i salto mortale ima da bude, al na kraju filma ne piše the end nego milo.
to ti je milova politika.
Misliš da je spreman i na salto mortale? Zanimljivo...
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#54 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

radostan dan wrote:
zavrzlama wrote:
radostan dan wrote:joj, evo stručnjaka zavrzlame...al dobro, nek imaju i službe sta da rade.
zipa sta šešpi, opet te tepra. :idea:
onog drugog libo, van domašaja organa.
ma vidim da si se potrudio da temu osvjezis pa reko da ti malo doprinesem.. :D ..znam ja da ti volis CG...pogotovo samostalnu van matice :D
eno ti ga onaj iz malmea,,,ko sto sam ti najavio. pa ti vidi. zajebo si na jednoj drugoj temi, opet otvorili arhivu. smanji ako mozes jbg. i nemoj me citirati, odmah i mene trkeljisu, jb se. :-?
nisam ja tebe citirao nego ti mene :D ..ne moze da odolis,a zaba krastava nikako niz grlo :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#55 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Fudo387 »

zavrzlama wrote: nisam ja tebe citirao nego ti mene :D ..ne moze da odolis,a zaba krastava nikako niz grlo :D
Pazi sta pises, tetka sve prati. :lol:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#56 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Fudo387 wrote:
zavrzlama wrote: nisam ja tebe citirao nego ti mene :D ..ne moze da odolis,a zaba krastava nikako niz grlo :D
Pazi sta pises, tetka sve prati. :lol:
Pa nek mi kazu sta im godi pa cu tako pisat.. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#57 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Fudo387 »

Al vid’ ti zajebane prepiske:

Mufid-mogli bi izbiti nemiri.
Radosni-ne pratis Mufide.
Mufid-objasni?
Radosni-pa Milo.
Mufid-sta Milo?
Radosni-salto mortale.
Mufid-aaaa, kontam.


Pa jebem ti sunce :lol: upisah se.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#58 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Fudo387 wrote:Al vid’ ti zajebane prepiske:

Mufid-mogli bi izbiti nemiri.
Radosni-ne pratis Mufide.
Mufid-objasni?
Radosni-pa Milo.
Mufid-sta Milo?
Radosni-salto mortale.
Mufid-aaaa, kontam.


Pa jebem ti sunce :lol: upisah se.
to je sifrovano...da se balije ne dosjete :D
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#59 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

radostan dan wrote:joj, evo stručnjaka zavrzlame...al dobro, nek imaju i službe sta da rade.
zipa sta šešpi, opet te tepra. :idea:
onog drugog libo, van domašaja organa.
ono kad ne mozes da zapamtis ni sta si pisao prije par minuta....evo mog posta, nigdje nema citiranja tebe,

pa onda se ti nakalemis, citiras me i napravis problem obojici -
by zavrzlama » 10/03/2019 21:29
radostan dan wrote:
joj, evo stručnjaka zavrzlame...al dobro, nek imaju i službe sta da rade.
zipa sta šešpi, opet te tepra. :idea:
onog drugog libo, van domašaja organa.

ma vidim da si se potrudio da temu osvjezis pa reko da ti malo doprinesem.. :D ..znam ja da ti volis CG...pogotovo samostalnu van matice :D
aj molim te pobrisi, nije mi prijatno, jb se... :sad:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#60 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Top
User avatarradostan dan
Posts: 24479
Joined: 31/01/2010 21:26
Location: madera
Contact: Contact radostan dan
Re: Desavanja u Crnoj Gori
Postby radostan dan » 10/03/2019 22:21

joj, evo stručnjaka zavrzlame...al dobro, nek imaju i službe sta da rade.
zipa sta šešpi, opet te tepra. :idea:
onog drugog libo, van domašaja organa.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#61 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Top


User avatarradostan dan
Posts: 24479
Joined: 31/01/2010 21:26
Location: madera
Contact: Contact radostan dan
Re: Desavanja u Crnoj Gori
Postby radostan dan » 10/03/2019 22:21

joj, evo stručnjaka zavrzlame...al dobro, nek imaju i službe sta da rade.
zipa sta šešpi, opet te tepra. :idea:
onog drugog libo, van domašaja organa.[/quote



Top
zavrzlama
P
osts: 8670
Joined: 15/01/2006 19:35
Location: golf teren
Contact: Contact zavrzlama
Re: Desavanja u Crnoj Gori
Postby zavrzlama » 10/03/2019 22:17

CG je napravila veliku gresku sto je napustila zajednicu sa srbijom....ko ce je branit kad je srbija napadne. :wink:
Ocito lazes.....ja tebe nisam nigdje spomenuo u mom postu..a ti mene jesi :D
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#62 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

to ti nije citat jadan ne bio...citat je ono sto sam ti naveo gore. i sad ako prate tvoje postove, prate i onog koga si citirao. nista, ako si čovjek, reci ces da si samostalan.
sjeti se marije na prkosima i te stvari.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#63 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

radostan dan wrote:to ti nije citat jadan ne bio...citat je ono sto sam ti naveo gore. i sad ako prate tvoje postove, prate i onog koga si citirao. nista, ako si čovjek, reci ces da si samostalan.
sjeti se marije na prkosima i te stvari.
Nema veze..ja nisam tebe nigdje spomenuo u mom postu..ali si replicirao u vezi mog posta i spomenuo moj nik....nije govno(citat) nego se pas posro(naveo moj nik) :D ...nego ako ti je mucno citat moje postove,zaobidji ha ja. :bih:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#64 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Fudo387 »

Mufide, pusti radosnog zajebaje se, niko nas ne prati...sam’ ti pisi.
Zbrisa frajer, radosni nemoj ga prepadat’ bezze. :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#65 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Fudo387 wrote:Mufide, pusti radosnog zajebaje se, niko nas ne prati...sam’ ti pisi.
Zbrisa frajer, radosni nemoj ga prepadat’ bezze. :D
:D :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#66 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Maraschino »

Ja mislim da se Crnogorci pokajali sto su izasli iz zajednice. Sad su shvatili kako ih je Vojvodina hranila i da ce poslije ''posta'' raspisati referendum da se vrate matici ako ih ovi htjednu primiti.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#67 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Maraschino wrote:Ja mislim da se Crnogorci pokajali sto su izasli iz zajednice. Sad su shvatili kako ih je Vojvodina hranila i da ce poslije ''posta'' raspisati referendum da se vrate matici ako ih ovi htjednu primiti.
Crnogorci maestralno odradise..tokom srbijanske agresije na Hrvatsku i BIH oni ostali sa srbijom da vide dokle ce sloba dogurat..kad su vidjeli da velikosrpsko carstvo propada,kulturno se odvojise,obnovise nezavisnost,udjose u NATO a srbiju ostavise kao jedinog odgovornog za ratove i jos pride priznase Kosovo.... ;-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#68 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Maraschino »

zavrzlama wrote:Crnogorci maestralno odradise..tokom srbijanske agresije na Hrvatsku i BIH oni ostali sa srbijom da vide dokle ce sloba dogurat..kad su vidjeli da velikosrpsko carstvo propada,kulturno se odvojise,obnovise nezavisnost,udjose u NATO a srbiju ostavise kao jedinog odgovornog za ratove i jos pride priznase Kosovo.... ;-)
Ljudi su koliko toliko shvatili svoju gresku podrzavajuci Milosevica i stvaranje velike srbije. Prilicno iskreno se izvinuli, priznali svoju krivicu, platili nesto i odstete ali se sto je najbitnije distancirali od srbijanske i velikosrpske politike, distancirali od politike guranja prsta u oko, soljenja soli na ranu i podrgrijavanja omladine za neke buduce ratove.
Znam da su ucestvovali u mnogim ratnim dogadjajima ali treba biti covjek pa im neke stvari oprostiti(onoliko koliko se moze) kada su se pokajali i trazili iskren oprost ali i sve sto rade bar u skorijoj buducnosti nece te zaboljeti glava.

Srbija se totalno drugacije ponasa, kao da smo mi ratovali negdje oko Kragujevca.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#69 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Maraschino wrote:
zavrzlama wrote:Crnogorci maestralno odradise..tokom srbijanske agresije na Hrvatsku i BIH oni ostali sa srbijom da vide dokle ce sloba dogurat..kad su vidjeli da velikosrpsko carstvo propada,kulturno se odvojise,obnovise nezavisnost,udjose u NATO a srbiju ostavise kao jedinog odgovornog za ratove i jos pride priznase Kosovo.... ;-)
Ljudi su koliko toliko shvatili svoju gresku podrzavajuci Milosevica i stvaranje velike srbije. Prilicno iskreno se izvinuli, priznali svoju krivicu, platili nesto i odstete ali se sto je najbitnije distancirali od srbijanske i velikosrpske politike, distancirali od politike guranja prsta u oko, soljenja soli na ranu i podrgrijavanja omladine za neke buduce ratove.
Znam da su ucestvovali u mnogim ratnim dogadjajima ali treba biti covjek pa im neke stvari oprostiti(onoliko koliko se moze) kada su se pokajali i trazili iskren oprost ali i sve sto rade bar u skorijoj buducnosti nece te zaboljeti glava.

Srbija se totalno drugacije ponasa, kao da smo mi ratovali negdje oko Kragujevca.

Upravo tako.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#70 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by JThomas »

malo je to pojednostavljeno gledište, k'o da je država čovjek pojedinac. a oni su duboko podijeljeno društvo koje zbog milovog umijeća održavanja na vlasti može sa strane da izgleda jedinstveno. postoji i danas u crnoj gori jaka četnička baza, a postojala je i '92 nečetnička. čak i 1918. je postojao otpor zajedničkoj državi, zelenaši i bjelaši.

i postoji milo koji je uvijek vlast, bez obzira jesmo li u jugoslaviji, krnjoj jugoslaviji sa četnicima na dubrovniku, srbiji i crnoj gori ili danas samostalnoj crnoj gori. '92 je lakše bilo klapiti ušima i ostati vlast sa četnicima. a kad je postalo jasno da ne samo nema ništa od velike srbije, nego se ista može i dalje kruniti - oportunije je bilo pokušati uzeti sve samo za sebe. i uspio je. da je savremenik sa makijavelijem, dobio bi bar jedno dobro poglavlje u njegovoj knjizi.

sa ulaskom u nato je otprilike cementirano da četnici u doglednom vremenu neće biti vlast. ali oni su brojnošću sigurno i dalje druga politička snaga u cg. ne treba ni imati iluzija da su se oni promijenili u herceg novom i plužinama - niti to fakturisati onima koji nisu četnici...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#71 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Banksy »

zavrzlama wrote:
Maraschino wrote:
zavrzlama wrote:Crnogorci maestralno odradise..tokom srbijanske agresije na Hrvatsku i BIH oni ostali sa srbijom da vide dokle ce sloba dogurat..kad su vidjeli da velikosrpsko carstvo propada,kulturno se odvojise,obnovise nezavisnost,udjose u NATO a srbiju ostavise kao jedinog odgovornog za ratove i jos pride priznase Kosovo.... ;-)
Ljudi su koliko toliko shvatili svoju gresku podrzavajuci Milosevica i stvaranje velike srbije. Prilicno iskreno se izvinuli, priznali svoju krivicu, platili nesto i odstete ali se sto je najbitnije distancirali od srbijanske i velikosrpske politike, distancirali od politike guranja prsta u oko, soljenja soli na ranu i podrgrijavanja omladine za neke buduce ratove.
Znam da su ucestvovali u mnogim ratnim dogadjajima ali treba biti covjek pa im neke stvari oprostiti(onoliko koliko se moze) kada su se pokajali i trazili iskren oprost ali i sve sto rade bar u skorijoj buducnosti nece te zaboljeti glava.

Srbija se totalno drugacije ponasa, kao da smo mi ratovali negdje oko Kragujevca.
Upravo tako.
Niste u pravu, dajete im apsolutno nezaslužen kredit,

JThomas, to je to :thumbup:
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#72 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by geralt »

Evo da malo osvjezimo temu:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/svi- ... /190509044

Ko bi rekao da ce jednog dana Crna Gora biti uzor ozbiljne drzave za BiH.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#73 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Thorgerson »

Pa Crna Gora je prije 10 godina radila ovo što mi danas POKUŠAVAMO da radimo. Dakle, 2010. godine je CG predala odgovore na upitnik. Tj. ovo sto smo mi neki dan uradili. Da bi iste godine i dobili status kandidata (sto mi najvjerovatnije necemo dobiti ove godine).

Otvorili poglavlja, neka zatvorili, naravno ima tu jos dosta posla. Ali cinjenice pokazuju da ce CG ako se i bude ulazilo u EU uci prva od ovog ostatka brloga na balkanu kao nova clanica te zajednice.

Srbija zbog budala koje se lome oko Kosovam nece nikad biti clanica EU dok to ne prelome. Dovoljno je vidjeti sta je bilo sa Makedonijom i koliko su njih kocili zbog spora sa Grckom.

I onda meni dodje ona njuška Zvizdić šepuri se sa upitnikom, sa stvari koju su zemlje regiona odradile prije 10 ili 15 godina. Ali eto ono lijepo zvuči dobit ćemo status kandidata. :lol: Pa Srbija, Crna Gora, Makedonija taj status dobile prije 10 i vise godina. Albanija eto 2014.

:roll:

:(
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#74 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Pa kaže...


VJEROVALI ILI NE!
Crnogorski državni vrh proslavio svadbu uz četničke pjesme

...predsjednik Vlade Crne Gore Duško Marković veseli se uz četničke pjesme.

Na društvenim mrežama pojavila se snimka sa svadbe Markovićeve kćeri u hotelu Hilton na kojoj se aktualni premijer i ostali svatovi, među kojima je bio i Milo Đukanović, vesele uz pjesmu “Nad Kraljevom živa vatra seva”.
:arrow: LINK


:lol: :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#75 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Ako ima kakav ekspert za crnogorska pitanja da objasni puku nakon koliko maligana se gasi Montenegrin a budi Srbin i četnik.


Just curious...
Post Reply