Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4976 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by konektovan »

llull wrote: 31/08/2020 23:18 Znaci treba jasno i glasno reci da su bosnjake ubijali crnogorci zajedno sa srbima... ljudi ovdje prekrajaju stvari kako im odgovara...
Sta sad, nekom Danilu iz Pljevlja treba oprostiti jer je crnogorac, a Mitru srbinu ne... a oba klali i ubijali.
I turci su nas tamanili, pa evo sad braca...
Uzmimo trenutnu situaciju, sadasnjost i buducnost....Majlo je bolja opcija..
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4977 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by malakh »

Leverage wrote: 01/09/2020 00:21
malakh wrote: 01/09/2020 00:18
jah. još ćeš nas početi ubjedjivati da je sve ono što se dešava i što se dešavalo u crnoj gori fotomontaza i da ameri širi strah nad nama, kako bi zahebali dinu.

eto vam dino i zukorlic, svakako su vas (vas sdpnjare) i ugasili u sarajevu. :lol:
Pročitaj moje postove na ovoj temi, nemoj po svom starom dobrom običaju da stavljaš riječi u usta drugima.

Nisam ja bjež'o s posla da glasam za SDP :lol:
:oops:

neću dalje u off topic.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4978 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by exliberal-ex »

LBVIEW wrote: 31/08/2020 23:33
The 51st State wrote: 31/08/2020 22:28 Meni nije jasno kako ovi satro pametni i neutralni ne kontaju da je naredno litijasenje po zadatku kod nas, to je pravi razlog zabrinutosti.
Koji neutralni, sve je to go salonac.
uh sto mi je ovo salonac poznato iz 92....


od velikih boraca sto su sprasili na mrski zapad prodavat patriotizam :twisted:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4979 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Maraschino »

malakh wrote: 01/09/2020 00:22
LSD wrote: 01/09/2020 00:13
studeni76 wrote: 31/08/2020 23:35 Uglavnom srbi su sampioni u politici. Sa 30% vladaju BiH, sa 30% ce da vladaju i CG! Aferim :-)
Kakvi crni šampioni politike :-) Srbi su šampioni u mitomaniji i srbovanju. Ni u cemu drugom.

Ne tako davno su uvjeravali svjetinu da ce zapadna granica njihovog životnog prostora biti na potezu Karlobag - Karlovac - Virovitica, a sve istocno od toga pod njihovom šapom, podrazumjeva se.
Image

E malo su se zayebali u računici, jer su u međuvremenu ostali bez hrvatske teritorije, bosanske, crnogorske, makedonske, a i svoje na kosovu :-)
dobro su naplatili hrvatsku teritoriju (citaj republika srpska).

samo ih je kosovo dobro uzdrmalo. nikada se sa time neće pomiriti.
Sta eres?
Tamo zive Srbi ali u BiH a ne u Srbiji.
Ako zagofnaju u CG otice im i Vojvodina.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4980 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by malakh »

llull wrote: 31/08/2020 23:18 Znaci treba jasno i glasno reci da su bosnjake ubijali crnogorci zajedno sa srbima... ljudi ovdje prekrajaju stvari kako im odgovara...
Sta sad, nekom Danilu iz Pljevlja treba oprostiti jer je crnogorac, a Mitru srbinu ne... a oba klali i ubijali.
malo grijesis. ubijali su nas srbi iz crne gore, isti oni koji trenutno litijaju i masu zastavama srbije u nezavisnoj državi crnoj gori. uvijek ih je bilo, uvijek će ih i biti.

u ratu sam se susreo sa srbinom iz niksica, pripadnikom vrs.

ideologija koja ih povezuje je spc, dok je crnogorska pravoslavna crkva suprotnost. npr. mitropolit mihailo priznaje genocid u srebrenici, amfilohije ne.

razumijem da je to teško razlikovati, ali na ovim stvarima se jasno vide razlike.
Last edited by malakh on 01/09/2020 00:33, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4981 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by exliberal-ex »

Nego jedna od opcija...



sta ako je Milo sklonjen da bi se oborio taj crkveni zakon i malo rascistila politicka scena...i onda kad se smiri malo on ce se vratit kao sto se i dosad vracao...nastavit tamo gdje je stao s tim da ce zbog "pritiska" opozicije doci do priblizavanja sa Srbijom.
Mozda to zapad zeli da kroz CG privuce Srbiju blize Eu i Nato paktu ?

njegovo vladanje CG mi lici vladanju HDZ u Hrvatskoj.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#4982 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LSD »

malakh wrote: 01/09/2020 00:22
dobro su naplatili hrvatsku teritoriju (citaj republika srpska).

samo ih je kosovo dobro uzdrmalo. nikada se sa time neće pomiriti.
Moguće, ali ih u međuvremenu odjebala CG, Makedonija i Kosovo. Sve teritorije na koje su računali kao neupitno svoje.
Njihova teritorijalna retorika se znatno promjenila u odnosu na 90-te godine, kada samo Sloveniju nisu računali kao staru i svetu srpsku zemlju :mrgreen: kako se vremenom (usljed rata i ratnih zbivanja) reducirao njihov životni prostor (to jest san i velikoj srbiji) - tako se reducirala i njihova zaluđenost tuđim teritorijama i ta teritorijalna retorika.
Nekada su prijetili da ce Albance protjerati preko Prokletija u Albaniju, a danas se mogu zadovoljiti samo sa par opštinica na sjeveru Kosova, a i to ako im Hašim Tači velikodušno pokloni :mrgreen:
Last edited by LSD on 01/09/2020 00:30, edited 1 time in total.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4983 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by malakh »

Maraschino wrote: 01/09/2020 00:28
malakh wrote: 01/09/2020 00:22
dobro su naplatili hrvatsku teritoriju (citaj republika srpska).

samo ih je kosovo dobro uzdrmalo. nikada se sa time neće pomiriti.
Sta eres?
Tamo zive Srbi ali u BiH a ne u Srbiji.
Ako zagofnaju u CG otice im i Vojvodina.
gubitak sao krajine su nadoknadili dobitkom republike srpske. qurac bi sana 95 bila prekinuta tek tako, da im stranci ranije nisu nesto obećali.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4984 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by exliberal-ex »

LSD wrote: 01/09/2020 00:30
malakh wrote: 01/09/2020 00:22
dobro su naplatili hrvatsku teritoriju (citaj republika srpska).

samo ih je kosovo dobro uzdrmalo. nikada se sa time neće pomiriti.
Moguće, ali ih u međuvremenu odjebala CG, Makedonija i Kosovo. Sve teritorije na koje su računali kao neupitno svoje.
Njihova teritorijalna retorika se znatno promjenila u odnosu na 90-te godine, kada samo Sloveniju nisu računali kao staru i svetu srpsku zemlju :mrgreen: kako se vremenom (usljed rata i ratnih zbivanja) reducirao njihov životni prostor (to jest san i velikoj srbiji) - tako se reducirala i njihova zaluđenost tuđim teritorijama i ta teritorijalna retorika.
Nekada su prijetili da ce Albance protjerati preko Prokletija u Albaniju, a danas se mogu zadovoljiti samo sa par opštinica na sjeveru Kosova, a i to ako im Hašim Tači velikodušno pokloni :mrgreen:
Nije im Taci poklonio nego Amerika....zaboravio si bjezaniju prije americke intervencije....
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4985 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by cyprus »

malakh wrote: 01/09/2020 00:12
Leverage wrote: 01/09/2020 00:03 Kako sam skont'o, Konaković je ključni faktor u litijaškoj koaliciji.
glupi bosnjo, okrene na ironiju, dok dinin pajdas zukorlic tikve sadi sa cetnicima.

nemoj se truditi da budeš humorističan.
:lol: :lol:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#4986 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

malakh wrote: 01/09/2020 00:28
llull wrote: 31/08/2020 23:18 Znaci treba jasno i glasno reci da su bosnjake ubijali crnogorci zajedno sa srbima... ljudi ovdje prekrajaju stvari kako im odgovara...
Sta sad, nekom Danilu iz Pljevlja treba oprostiti jer je crnogorac, a Mitru srbinu ne... a oba klali i ubijali.
malo grijesis. ubijali su nas srbi iz crne gore, isti oni koji trenutno litijaju i masu zastavama srbije u nezavisnoj državi crnoj gori. uvijek ih je bilo, uvijek će ih i biti.

u ratu sam se susreo sa srbinom iz niksica, pripadnikom vrs.

ideologija koja ih povezuje je spc, dok je crnogorska pravoslavna crkva suprotnost. npr. mitropolit mihailo priznaje genocid u srebrenici, amfilohije ne.

razumijem da je to teško razlikovati, ali na ovim stvarima se jasno vide razlike.
Mislio sam na nezavisnu knjazevinu i kraljevinu Crnu Goru, nije ti tada bilo razlika ... do prvog rata svi su oni isti bili i svi su isto ubijali bosnjake uzduz i porprijeko. Samo nam sada odgovara da ignorisemo da su nas isti ti crnogorci ubijali pa smo samo ostavili srbe kao zlocince
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#4987 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LSD »

exliberal-ex wrote: 01/09/2020 00:32

Nije im Taci poklonio nego Amerika....zaboravio si bjezaniju prije americke intervencije....
I to je tačno, u pravu si.


Ma i ovi izbori u CG su jedna američka predstava. Dali su srbima malo vlasti na 4 godine, smirili nacionalističku bagru koja je litijala, ali CG je davno otišla iz njihovih i ruskih kandži. To je nepovratno :wink: američki akvarijum, gdje ovi malo zategnu, popuste i tako to.
Njima je jedino bitno je da su rusi izbačeni sa Jadarana, a ovi pokemoni Krivokapići, Mandići, Amfilohije i tome slicno služe samo kao oni botovi u video igrici :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#4988 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Naslovnica »

Image

:gunjastajl:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#4989 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »



Dritan ne iskljucuje pregovore o eksperstkoj vladi sa Milom
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4990 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by malakh »

i miline pristalice izašle na ulicu?
Podgorica: Više osoba povrijeđeno u obračunu pristalica DPS-a i opozicionih koalicija

https://www.vijesti.me/vijesti/crna-hro ... -koalicija
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#4991 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by klaki »

malakh wrote: 01/09/2020 00:45 i miline pristalice izašle na ulicu?
Podgorica: Više osoba povrijeđeno u obračunu pristalica DPS-a i opozicionih koalicija

https://www.vijesti.me/vijesti/crna-hro ... -koalicija
U tekstu ti stoji da su dsp-ovci slavili u kaficu mescini
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4992 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by malakh »

klaki wrote: 01/09/2020 00:50
malakh wrote: 01/09/2020 00:45 i miline pristalice izašle na ulicu?
Podgorica: Više osoba povrijeđeno u obračunu pristalica DPS-a i opozicionih koalicija

https://www.vijesti.me/vijesti/crna-hro ... -koalicija
U tekstu ti stoji da su dsp-ovci slavili u kaficu mescini
da, da.
Navodno, u lokalu Štrafta pjevali su crnogorske pjesme, uzvikivali "E viva" i napravili bakljadu. U tom trenutku naišla je kolona pristalica opozicije, nakon čega je počeo incident.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#4993 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sagosen »

jel prestalo kmečanje na ovoj temi i hoće li prestati? :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4994 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Zestok pritisak Reufa na Dritana :D

User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4995 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by malakh »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 01:19 Zestok pritisak Reufa na Dritana :D

usput naletih, čitajući komentare na razgovor profilu. posljednji video.



ps cetnicima ga baš napadaju, od kokardi do prijetnji smrću.
Last edited by malakh on 01/09/2020 01:33, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4996 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Dritan poslao poruku nakon nereda u pojedinim gradovima
SVE PROVOKACIJE UGROŽAVAJU SMJENU REŽIMA, OSTANITE KUĆAMA, NASILJE NE TREBA NIKOME

Povodom večerašnjih dešavanja u više crnogorskih gradova, reagovao je lider koalicije Crno na bijelo Dritan Abazovic.

“Svaki vid nasilja ili provokacija sa bilo cije strane, baca sjenku na izbornu pobjedu u kojoj je poražena korupcija i organizovani kriminal. Zato vas molim da se suzdržite od toga i slavite u svojim domovima na dostojanstven nacin”- saospštio je Abazović.

“Kao nikada do sada, potrebno je sačuvati mir, međunacionalni i međuvjerski sklad, kao i građansko biće Crne Gore. Ne dozvolite da svojom neodgovornošću ili preko ubačenih pojedinaca ugrozimo istorijsku pobjedu. Ovo je zemlja svih nas i zato čuvajmo jedni druge. Građanska Crna Gora nema alternativu! Sada nam treba mudrost, biće vremena za slavlje”- zaključio je Abazović.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#4997 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

Kikibombona wrote: 31/08/2020 23:10
avetinja wrote: 31/08/2020 23:03 Zamislite zaokreta da Dritan stane na Milinu stranu. :D
:lol:

Izbili bi zestoki neredi 100%.

...

Malo mi je to cudno moram priznati. Crnogorci su pasivni, nema ih na ulici. Ostavljaju utisak da su slabi. Srbi svaki dan protestuju, galame, vazda su na ulicama.

Ima li neko iz CG da objasni taj fenomen, zasto su Crnogorci pasivni sudionici desavanja?
Imam ja...

..zato sto su apsolutna manjina u CG

naravno, ovdje ne mislim na tradicionalne Crnogorce, koji postuju Njegosa i kralja Nikolu, nego na takozvane milogorce, koji nose zelene zastave, dizu 2 prsta i vicu "e viva"

e oni su u manjini i ne izlaze na ulice, odnosno izadju ponekad autima, kad im DPS plati po kasnister goriva, obidju par krugova i idu kuci(kao sto je bio slucaj za 21.maj i 13,jul)

njih ima najvise na Cetinju, a u ostalim gradovima se ne primjete uopste
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4998 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by corolla02 »

malakh wrote: 01/09/2020 01:31
Kikibombona wrote: 01/09/2020 01:19 Zestok pritisak Reufa na Dritana :D

usput naletih, čitajući komentare na razgovor profilu. posljednji video.



ps cetnicima ga baš napadaju, od kokardi do prijetnji smrću.
pa sta bi :-) jos do jucer su bile mirne demonstracije; mirotvorci u ratotvorci prekonoci...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#4999 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 31/08/2020 23:10 Malo mi je to cudno moram priznati. Crnogorci su pasivni, nema ih na ulici. Ostavljaju utisak da su slabi. Srbi svaki dan protestuju, galame, vazda su na ulicama.
Zato što sazrijevaju kao nacija, emancipovani su i prerasli su taj divljački nagon. Oni do sada nisu imali razloga da protestuju.

Ovima sa druga strane, je to u DNK, sve što uključuje divljaštvo i primitivizam.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5000 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 01/09/2020 02:10
Kikibombona wrote: 31/08/2020 23:10 Malo mi je to cudno moram priznati. Crnogorci su pasivni, nema ih na ulici. Ostavljaju utisak da su slabi. Srbi svaki dan protestuju, galame, vazda su na ulicama.
Zato što sazrijevaju kao nacija, emancipovani su i prerasli su taj divljački nagon. Oni do sada nisu imali razloga da protestuju.

Ovima sa druga strane, je to u DNK, sve što uključuje divljaštvo i primitivizam.
Citam komentare na FB stranici DPS-a, kukanja ljudi, nemaju mira od slavljenika. I napadaju DPS da su oni sve krivi...
Natasa Kilibarda Ni ja. Ne mrzim nikoga, ne mrzim Srbiju, smatram da nam jesu najblizi i znam da ljudi koji zive u Srbiji nisu ovolika olos kao sto su ovi sto zive u nasoj drzavi. Ovo su huligani, besposlicari koji jedva cekaju da prave probleme. Sta oni slave uopste, imaju li pojma? Olosi jedni, ali nije ni cudo kakva im je partija za koju su glasali, oni im ovo odobravaju. Ali znali smo da ce ovako biti ukoliko budu imali vecinu, znali smo, a tek su se sad drznuli i oni koji su se godinama prikrivali. Ja nisam nikad cula da je neko od nas palio njihovu zastavu. Sta bi nama napravili da mi ovo radimo u sred Beograda..
Toliko mi se gade da ti ne mogu objasniti.
Gdje god se okrenem oni sire zastavu. Ne moze se ni spavat od sirena i nacionalistickih pjesama. Ali neka ih sada slusaju Crnogorci koji su bilo kome od njih dali glas. Neka samo slusaju.
Ja znam ko sam i sto sam i u kojoj drzavi zivim i uvijek cu to i biti, ali ne mogu da vjerujem da se ovo dopusta, pa cak i ta dosadasnja opozicija, da li je moguce da ovo dozvoljavaju. Jos malo pa necemo smjeti reci da smo Crnogorci. Jadno i zalosno..
Morate jednom shvatiti da ste sami krivi za poraz. Vjerovaliste osobama koje su u crkvenim odborima . Nijeste Crnogorcima.
Evo nocas u Niksicu od 7 sati do sada blokirana ulica Vuka Micunovica. Trobojki koliko očeš, pjesama isto tako. Ludilo. A niko ništa. Mi u toj ulici trpimo najvecu torturu vec mjesecima.
Evo vidim biju vam narod dje stignu, lome razbijaju. Ovo ste im vi dali.
Na žalost za koga sam 20 godina pravio najbolji pojedinačni rezultat u državi, za ove bez kompasa, bez muda i pameti, od 2018 vas handre a vi mjenjajte markirana odijela , kravate, cipele, švalerke, džipove, sada kestenje iz vatre vade jadnici a Vi opet negdje u debeloj hladovini, izađi te pred narod u prve redove i branite državu.
Širom naše Crne Gore trobojke nam se viore, nijesmo takvu Crnu Goru htjeli 2006, nijeste uspjeli da iskrene patriote zaštitite, postali smo manjina u svojoj državi, a imali ste dovoljno vremena, tužna sam, blago rečeno😪
Sramota da u moju drzavu gledam kako se vijore srpske zastave i vice ovo je srbija!!!zasto ste ovo dopustili da nam rade!!!preduzmite nesto 🇲🇪🇲🇪🇲🇪
Post Reply