Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#18101 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Bossona wrote: 15/12/2021 10:23 Image


Zvanični popis stanovništva 1961. godine u Crnoj Gori 2,98 % Srba!
https://hr.wikipedia.org/wiki/Nacionaln ... Crnoj_Gori


https://publikacije.stat.gov.rs/G1965/pdf/G19654001.pdf
Da li je to ono kada je Đilas propisao da imaju da su Crnogorci ili robija?
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#18102 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Capljina74 wrote: 15/12/2021 16:38
Bossona wrote: 15/12/2021 10:23 Image


Zvanični popis stanovništva 1961. godine u Crnoj Gori 2,98 % Srba!
https://hr.wikipedia.org/wiki/Nacionaln ... Crnoj_Gori


https://publikacije.stat.gov.rs/G1965/pdf/G19654001.pdf
Da li je to ono kada je Đilas propisao da imaju da su Crnogorci ili robija?
Ovo neki vic
:lol: :lol: :lol: :lol:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#18103 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Bossona wrote: 15/12/2021 16:43
Capljina74 wrote: 15/12/2021 16:38

Da li je to ono kada je Đilas propisao da imaju da su Crnogorci ili robija?
Ovo neki vic
:lol: :lol: :lol: :lol:
Nisi ti još došao do novije istorije. Ti si još u praistoriji i prvim Bošnjacima.

Ljubi te čika Deretić.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#18104 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Možeš gujslati salonske laži i mitove, jer protiv historijskih dokaza i argumenatra imaš samo frustracije i uvrede,... ;-)
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18105 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Stari_Crnogorac wrote: 15/12/2021 15:49 Branko Radulović je vjernik Crnogorske Pravoslavne Crkve još od ‘90-ih.
Vidim. Možda je bio dok je CPC vodio Antonije Abramović, ali nakon njegove smrti i dolaskom Miraša mnogi su napustili CPC, jer budimo iskreni Miraš je hodajuća karikatura i prava antireklama za bilo kakvo uspostavljanje nezavisne CPC. Nailazio sam na Crnogorce koji zaista veruju da je Miraš Dedeić agent SPC čiji je zadatak da ''ubije'' bilo kakvu ideju i smisao postojanja CPC.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18106 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Bossona wrote: 15/12/2021 18:15 Možeš gujslati salonske laži i mitove, jer protiv historijskih dokaza i argumenatra imaš samo frustracije i uvrede,... ;-)
Ti popisi ne govore mnogo, jer tada Crnogorstvo nije negiralo Srpstvo. O tome je i Milovan Đilas pisao.
Recimo 1948. Crnogoraca na popisu je bilo 90,67%, a Srba 1,78%, međutim nekako se zaboravlja ili ignoriše činjenica da je samo nekoliko godina pre toga, tokom Drugog svetskog rata Crna Gora bila četničko leglo.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#18107 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by 88Sioux »

Taj popis nije ispravan. Ima svega, a nema svačega :roll:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#18108 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Bossona wrote: 15/12/2021 18:15 Možeš gujslati salonske laži i mitove, jer protiv historijskih dokaza i argumenatra imaš samo frustracije i uvrede,... ;-)
Pa kažem ti da si u pravu. Bošnjaci su najstariji. Ljubi te čika Deretić.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18109 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 18:21
Bossona wrote: 15/12/2021 18:15 Možeš gujslati salonske laži i mitove, jer protiv historijskih dokaza i argumenatra imaš samo frustracije i uvrede,... ;-)
Ti popisi ne govore mnogo, jer tada Crnogorstvo nije negiralo Srpstvo. O tome je i Milovan Đilas pisao.
Recimo 1948. Crnogoraca na popisu je bilo 90,67%, a Srba 1,78%, međutim nekako se zaboravlja ili ignoriše činjenica da je samo nekoliko godina pre toga, tokom Drugog svetskog rata Crna Gora bila četničko leglo.
Veliki broj Srba u CG ima dupli identitet, to objašnjava rezultate popisa. Stvari se mijenjaju budjenjem četništva ‘90-ih i jasnim razgraničavanjem crnogorskog i srpskog identiteta. Tako da je svaki popis tačan ako se razumije vremenski kontekst. Tako da danas imaš trećinu Srba, trećinu Crnogoraca i šestinu sa duplim identitetom (Crnogorci koji su vjernici SPC i svoj maternji jezik nazivaju srpskim imenom). Znači samo 15% naroda imaj taj dupli identitet. Kad sabereš Srbe i Crnogorce sa duplim identitetom dobiješ isti procenat koji je glasao protiv nezavisnosti 2006-e (45%), isti taj procenat je broj vjernika SPC i isti taj procenat je broj onih koji su na popis 2011-e godine svoj jezik nazvali “srpski”. I to je isti procenat koje su prosrpske partije dobile broj glasova na parlamentarne izbore 2020-e godine: 45%, i sa URA-om (5.5%) napravili vlast.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18110 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 18:17
Stari_Crnogorac wrote: 15/12/2021 15:49 Branko Radulović je vjernik Crnogorske Pravoslavne Crkve još od ‘90-ih.
Vidim. Možda je bio dok je CPC vodio Antonije Abramović, ali nakon njegove smrti i dolaskom Miraša mnogi su napustili CPC, jer budimo iskreni Miraš je hodajuća karikatura i prava antireklama za bilo kakvo uspostavljanje nezavisne CPC. Nailazio sam na Crnogorce koji zaista veruju da je Miraš Dedeić agent SPC čiji je zadatak da ''ubije'' bilo kakvu ideju i smisao postojanja CPC.
Miraš je najviše štete nanio ideji o obnovi autokefalnosti naše Crkve.

Da mu je stalo do te ideje povuka bi se, ali ja mislim da on nema dva klikera u glavu.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#18111 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Image
Crna Gora je nasljednica Duklje a staro ime za Crnogorce je Dukljani


Image


Onda lijepo okupiraš Dukljane/Crnogorce 1918 godine, uzurpiraš im crkvu i kažeš im da su svetosavci i Srbi.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dukljansko_Kraljevstvo

U za vrijeme druge velikorpske komunističke Jugoslavije su vratili nacionalna prava svima osim nama
"Svako lice upisaće koje je narodnosti, na pr.: Srbin, Hrvat, Slovenac, Makedonac, Crnogorac, Madjar, Šiptar, Rumun itd.
Muslimani će staviti: Srbin-musliman, Hrvat-musliman, musliman-neopredeljen."
Kako reče Borisav Jović, posljednji predsjednik SFRJ:”Problem sa Bosnom je što muslimani ne žele da budu Srbi ili Hrvati”! pa su nas morali ubijati da bi Bosnu rastalili sa Tuđmanom https://saff.ba/borisav-jovic-posljednj ... li-hrvati/

Za razliku Bore Jovića u vrijeme služenja Turcima, Miloš Obrenović je vodio mudru i srpljivu diplomatiju :mrgreen:
Image
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#18112 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Sultan bio ispred svog vremena.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18113 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Bossona wrote: 15/12/2021 19:37 ...
Ogromna količina neznanja. Prvo pojam ''Dukljani'' nije bio etnička odrednica već državna ili politička. Dukljani su bili mešanog slovenskog, vlaškog i arbanaškog poreklo sa Slovenima koji su se nametnuli kao vladajuća klasa. Crna Gora je i danas prepuna vlaških toponima, a u manjoj meri ima i arbanaške. Država Duklja (Diokleja) je dobila ime po istoimenom gradu koji je po legendi podigao Dioklecijan po kojem nosi i ime.
Drugo, očigledno je da ništa ne znaš o Crnoj Gori pre 1918. Čuj Sveti Sava nametnut Crnogorcima 1918. a još knjaz Danilo je uveo Svetog Savu kao školsku slavu. O srpskom karakteru Crne Gore do 1918. je zaista smešno i govoriti i ne znam da li ima ikoga da ga negira pored pregršt dokaza, zapisa, izjava, objava u ''Glasu Crnogorca'', govorima kralja Nikone i drugih državnih zvaničnika, školskih udžbenika...
Ovo ostalo što si napisao nema veze sa temom.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#18114 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 21:17
Bossona wrote: 15/12/2021 19:37 ...
Ogromna količina neznanja. Prvo pojam ''Dukljani'' nije bio etnička odrednica već državna ili politička. Dukljani su bili mešanog slovenskog, vlaškog i arbanaškog poreklo sa Slovenima koji su se nametnuli kao vladajuća klasa. Crna Gora je i danas prepuna vlaških toponima, a u manjoj meri ima i arbanaške. Država Duklja (Diokleja) je dobila ime po istoimenom gradu koji je po legendi podigao Dioklecijan po kojem nosi i ime.
Drugo, očigledno je da ništa ne znaš o Crnoj Gori pre 1918. Čuj Sveti Sava nametnut Crnogorcima 1918. a još knjaz Danilo je uveo Svetog Savu kao školsku slavu. O srpskom karakteru Crne Gore do 1918. je zaista smešno i govoriti i ne znam da li ima ikoga da ga negira pored pregršt dokaza, zapisa, izjava, objava u ''Glasu Crnogorca'', govorima kralja Nikone i drugih državnih zvaničnika, školskih udžbenika...
Ovo ostalo što si napisao nema veze sa temom.
Kako ide ona Crna Gora "Srpska Sparta" i "najodličniji Srbi" pretaće Svetog Save i svetosavlja :lol: :lol: :lol:
Djelovi srpskog gimnazijskog udžbenika istorije proslijeđeni su Pobjedi elektronskom poštom, uz poruku našeg čitaoca iz Beograda da bi nas mogle zanimati lekcije koje se u susjednoj državi serviraju kroz zvanični udžbenik odobren od strane prosvjetnih vlasti

https://www.b92.net/info/vesti/pregled_ ... _id=496904

Dukljani (na crnogor. ćiril. Дукљани), također i Dioklićani - Диоклићани, u grčkim povijesnim izvorima Διοχλείς ili Διοκλητιανοί, lat. Dioclenses su slavensko i-ili slavenizirano stanovništvo Duklje, prve crnogorske države, predci suvremenih Crnogoraca i drugih naroda koji žive na području Crne Gore.

Za doba Rimskoga Carstva, ilirsko plemena Dokleati su živjeli na području od suvremene Podgorice do Nikšića. Južnoslavenski predci suvremenih Crnogoraca su u 6. stoljeću ovladali rimskim gradom Dukljom, okolnim planinama, Skadarskim jezerom i dijelom obale Jadranskoga mora prihvaćajući, ne samo kršćanstvo, već i slavenizirani naziv Dokleata kao etnonim - Dukljani.
https://hr.depression.pp.ua/459463/1/dukljani.html
Duklja se, također, etimologički izvodi iz starog indoevropskog korijena - dhoukl, sa značenjem skrovit, taman, crn, te je očita semantička veza ovoga korijena sa današnjim imenom Crne Gore


Dukljanski (dukljanski) period, koji datira od IX do kraja XII vijeka, vjerovatno je bio najprosperitetniji period u istoriji Crnogoraca. Sa usponom feudalizma između VIII i IX vijeka, koji je označio kraj krvno srodnih, plemenskih zajednica, (Sklavinija) Duklja (Duklja) postepeno postaje Kneževina (Kneževina-Arhontija) u drugoj polovini IX vijeka. Prvi poznati knez Olovni pečat iz IX veka (knez-arhont) bio je Petar. Godine 1884. pronađena je olovna marka na kojoj je na grčkom jeziku ugravirano "Petar knez od Duklje". Osim toga, na njoj je ugravirana Bogorodica sa Kristom, a iza Petrove titule i dva krsta riječ "amin". Ovo je veoma važan nalaz, jer potvrđuje ne samo da je Duklja (Duklja) bila kneževina (vizantijski vazal), već i da je Petar bio pokrštavani slovenski knez. To implicira da su Dukljani (Dukljani) kršteni prije početka slovenske misije Ćirila i Metodija u drugoj polovini IX vijeka (V.Nikčević, Crnogorski jezik, 1993). Slično, prema nalazima D. Živkovića (Istorija Crnogorskog Naroda, Cetinje, 1989), Duklja je kristijanizovana sredinom IX vijeka i ovaj period karakteriše širenje latinske pismenosti i kulture.

Opširnije o historji Crne Gore i važnim historijskim datumima i događajima.
http://svetipetarcetinjski.org.me/2018/ ... -istorije/
https://www.wikiwand.com/hr/Dukljansko_Kraljevstvo
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18115 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Bossona wrote: 15/12/2021 19:37
Crna Gora je nasljednica Duklje a staro ime za Crnogorce je Dukljani
Dukljani su staro ilirsko pleme od kojih je država Duklja dobila ime. Kad su Rimljani osvojili Ilirikum Dukljani su pali pod njihovu vlast i romanizovali su se (jezik). Romanizovani Iliri su dobili naziv "Vlasi". Kasnije kad su se slovenizirali i to ime je ostalo.

Jedan dio (sad već sloveniziranih) Vlaha sa teritorije stare Duklje je stvorio svoju državu i nazvao svojim lokalnim (Vlasi iz Podlovćenske Crne Gore) imenom. Šireći svoju teritoriju na ostale vlaške oblasti to ime (Crnogorci) su nadjenuli i ljudima sa novopripojene teritorije. Medjutim, ljudi sa tih novopripojenih teritorija (kraj 19 i pocetak 20 vijeka) nisu imali kad da zive u nezavisnu Crnu Goru te nijesu sasvim poprimili crnogorski identitet. Još se opredjeljuju po svoj vjerskom identitetu.
Last edited by Stari_Crnogorac on 15/12/2021 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18116 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Bossona wrote: 15/12/2021 21:58 ...
Termin ''Srpska Sparta'' se prvi put upotrebljava u vladinom glasilu ''Crnogorka'' 18.12.1871. Zato kažem da se ostaviš ovih tema jer ti je znanje o njima veoma ograničeno. Možeš samo da se blamiraš što si već dva puta i učinio. U knjaževini i kraljevini Crnoj Gori su se učili predmeti ''srpska istorija'' i ''srpski jezik'' i zbog toga i mnogo čega drugog Crna Gora je definitivno u 19. veku bila država srpskog karaktera.
Nekadašnji Dukljani i današnji Crnogorci u velikoj meri i nisu isto. Prostor Crne Gore su naseljavali u međuvremenu pretežno ljudi iz Albanije, Metohije,
''Stare Srbije'', Hercegovine i u manjoj meri iz drugih delova Bosne. Cetinje je osnovano tek u drugoj polovini 15. veka i po predanju osnovali su ga Šumadinci. Pre toga to je bio pust i bezvodan prostor.
Što se tiče toga ko je živeo u Duklji u recimo 11. veku grčki hroničari tog vremena poput Kekavmena, Skilice i Kedrina spominju Srbe, mada verovatno je bilo i drugih slovenskih plemena koja su posrbljena. Kralj Milutin spominje na prostoru Crne Gore Srbe, Vlahe, Arbanase i Latine, a kasnije hadži Kalfa Srbe i Arbanase, što znači da su Vlasi u međuvremenu posrbljeni i arbanizovani.
Ovu glupost oko reči ''dhoukl'' ne treba ni komentarisati.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18117 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Stari_Crnogorac wrote: 15/12/2021 22:40 ...
Da li znaš da cetinjski potomci Borojevića nose R1a haplogrupu?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18118 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 22:40
Bossona wrote: 15/12/2021 21:58 ...
Termin ''Srpska Sparta'' se prvi put upotrebljava u vladinom glasilu ''Crnogorka'' 18.12.1871. Zato kažem da se ostaviš ovih tema jer ti je znanje o njima veoma ograničeno. Možeš samo da se blamiraš što si već dva puta i učinio. U knjaževini i kraljevini Crnoj Gori su se učili predmeti ''srpska istorija'' i ''srpski jezik'' i zbog toga i mnogo čega drugog Crna Gora je definitivno u 19. veku bila država srpskog karaktera.
Crnogorci nijesu izmišljen narod, jer se čitajući ovo što si napisa to može zaključit. Kako ti objašnjavaš današnje Crnogorce ako nijesu postojali prije 100 godina? Ne možeš da objasniš, jer ne poznaješ Crnu Goru.

Evo ti jedan primjer kako se najlakše pobijaju tvoji "argumenti": Srpski jezik je bio zvaničan jezik u Crnu Goru sve do septembra 2007-e godine. Sad kad bi neko iz Srbije 100 godina od danas (2121-e) čitao istoriju ne poznajući Crnu Goru on bi reka (kao i ti što govoriš danas) da je sve do kraja 2007-e Crna Gora bila "država srpskog karaktera". Ti, ni Rock & Roll istoričar Aleksandar Raković, ne možete nikako da shvatite da se nacionalni identitet ne stvara dekretom, već porodičnim vaspitanjem. Ako je moj pradjed (1903-1992) bio Crnogorac i moj djed i otac i sva šira i bliža rodbina, ko si ti da bilo što o tome kažeš?

U 19-i vijek vi ste izgradili institucije dok ste se stotinama godina mirno razmnožavali u ropstvu, a sad nam popujete. Dje ste bili 500 godina dok su Turci bili ovdje? Kod nas ima izreka stara: da su Turci bili crnci znalo bi se ko je ko.
Last edited by Stari_Crnogorac on 15/12/2021 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18119 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 22:43Da li znaš da cetinjski potomci Borojevića nose R1a haplogrupu?
Moji, po očevoj liniji, prema porodičnom predanju, u predosmanskom periodu potiču iz Stoca i takođe nose R1a. Kakve sad zaključke mogu izvući iz toga, po tebi?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18120 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Stari_Crnogorac wrote: 15/12/2021 22:53 ...
Ne razumemo se druže. Mešaš babe i žabe. Ja govorim o zvaničnom karakteru države, a ne kako su se osećali pojedinci. Crnogorcima je trebalo mnogo vremena da izađu i iz plemenskih klasifikacija i rivaliteta koji su često bili i krvavi. Dakle običan, nepismeni i neobrazovan Crnogorac se prvobitno identifikovao kroz plemensku pripadnost, pa je tek vremenom postao svestan da živi u široj zajednici koja se zove ''Crna Gora''. To i spoljna opasnost od Turaka su zbližili i integrisali ta plemena. Vladika Vasilije je još pisao da je Crna Gora ''zbor naroda'', a Pavle Rovinski da u Crnoj Gori ima onoliko naroda koliko i plemena.
To je što se tiče običnih ljudi, a na osnovu raznih ostavljenih zapisa političke i crkvene elite u Crnoj Gori mi znamo da su oni verovali u srpsko poreklo.
Ovo o Turcima neću ni da komentarišem.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18121 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Challenger_ wrote: 15/12/2021 22:59
Moji, po očevoj liniji, prema porodičnom predanju, u predosmanskom periodu potiču iz Stoca i takođe nose R1a. Kakve sad zaključke mogu izvući iz toga, po tebi?
Ne razumeš kontekst mog komentara, ni ko su ovi Borojevići i zašto sam spomenuo njihovo poreklo. Bitno mi je da Stari Crnogorac zna.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18122 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 23:17
Challenger_ wrote: 15/12/2021 22:59
Moji, po očevoj liniji, prema porodičnom predanju, u predosmanskom periodu potiču iz Stoca i takođe nose R1a. Kakve sad zaključke mogu izvući iz toga, po tebi?
Ne razumeš kontekst mog komentara, ni ko su ovi Borojevići i zašto sam spomenuo njihovo poreklo. Bitno mi je da Stari Crnogorac zna.
Žuriš bez ikakve potrebe. Ti nisi razumio mene a ja jesam tebe. Razumijem kontekst tvog pitanja (obaranje dukljanskih mitova).

Sasvim nevezano za tvoje pitanje postavio sam pitanje za sebe/moje jer sam amater u tumačenju rezltata haplogrupa. Dakle, obratio sam ti se sa nemalicioznom znatiželjom.

Pa ako hoćeš odgovori, a ako nećeš, molim lijepo.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18123 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Challenger_ wrote: 15/12/2021 23:23 Žuriš bez ikakve potrebe. Ti nisi razumio mene a ja jesam tebe. Razumijem kontekst tvog pitanja (obaranje dukljanskih mitova).

Sasvim nevezano za tvoje pitanje postavio sam pitanje za sebe/moje jer sam amater u tumačenju rezltata haplogrupa. Dakle, obratio sam ti se sa nemalicioznom znatiželjom.

Pa ako hoćeš odgovori, a ako nećeš, molim lijepo.
Ne mogu ti puno reći osim onoga što već verovatno znaš - da si po muškoj liniji slovenskog porekla. R1a i I2a (Možda i N) su na Balkan doneli Sloveni. Ti si od ovih pasivnijih pošto su potomci ovih što su doneli I2a uglavnom ratoborni.
Ja sam predslovenska J2b-M205 koja se vezuje za (verovatno vlaško) pleme Kriča koje su Drobnjaci proterali sa prostora Crne Gore, pa su se ovi u velikoj meri razbežali po Srbiji, Bosni i Hrvatskoj, te ih danas ima kod sva četiri naroda.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18124 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

SamoVasGledam wrote: 15/12/2021 23:31Ne mogu ti puno reći osim onoga što već verovatno znaš - da si po muškoj liniji slovenskog porekla. R1a i I2a (Možda i N) su na Balkan doneli Sloveni. Ti si od ovih pasivnijih pošto su potomci ovih što su doneli I2a uglavnom ratoborni.
Majčini su I2 i starinom su iz centralne Bosne.

p.s.

Znam ko su Borojevići i znam kako su krhke (da budem pristojan) dukljanske teze.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18125 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Još nešto bih te pitao... Da li je tačno da na teritoriji nekadašnje Pruske i nekadašnje Istočne Njemačke, preovladava R1a?
Post Reply