Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#13826 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

sandzokan wrote: 21/04/2021 21:41 Ahha, još na ćumur zaudaram :D

Dok sam rudario čitao sam te na temi o evoluciji, dobar je fajt bio.

Šta ima u Sparti, da ne bude čisti off? :P

A šta 'š...

Ima nas Čvorovića...
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13827 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Izražavam zabrinutost!
Nakon pitanja nestao nam je Runner. :?
Nema ga evo tri sata...dajte ljudi pomozite, zovite policiju, vatrogasce, gorsku službu spasavanja...
Da se nije đe zavukao i uhinjio? :D
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13828 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Nema potrebe da preskačemo teme, evo, recimo ovo četničko divljanje koje nekim čudom redovno zaobilazite, kao i sva prethodna,



Što se tiče izmjena i dopuna Zakona o vjeroispovijesti, Leposavić je uradio dobar posao, šteta što će ga Zdravko smijeniti k'o zadnje pašče.

Valjda mu dozvole da završi ovaj Temeljni ugovor sa Crnom Gorom, još posebno sad kad će Porfirije doći da ga potpiše, plus što mu je Vučić dozvolio da to uradi umjesto države Srbije. Još evo kažu da će taj ugovor zaobići Skupštinu Crne Gore, niko ne zna zašto. Navodno će biti izuzetno štetan po Crnu Goru, iako je čak i Amfilohije govorio da ga treba potpisati Mitropolija.

Opasno su se fašisti zaigrali, sve me ovo neodoljivo podsjeća na još jednu turu Tomo Vinković.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13829 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

A tu li si, dobro je, umalo ne štrecnuh.
Drago mi je da priznaješ da je novi zakon o vjeroispovjesti dobar. Sa njim bi posebno trebala da bude zadovoljna Islamska zajednica u CG. U njemu što u prošlom nije bilo je navedeno da sam naziv vakuf se prepoznaje kao vjerska imovina što će IZ pojednostaviti i olakšati knjiženje na njeno ime. Takođe je dodato da vjernici u vojsci , policiji itd. imaju pravo na odabir hrane.
Tako ako gluho bilo nekad završiš u zatvoru ili nekoj "zdravstvenoj ustanovi " u CG možeš se pozvati na ta prava.
Temeljni ugovor je već završen i bit će sličan kao onaj što su ga potpisale druge dvije vjerske zajednice. Možda s tom razlikom što se ugovor sa rimokatoličkom crkvom potpisivao u Vatikanu a ovaj će u Crnoj Gori.
Baš me iznenađuješ što u svom pisanju se svrstavaš na stranu Leposavića i Amfilohija?

Ako hoćeš da već ne preskačemo teme onda je neposredno prije ovog u Pljevljima ( koje postavljaš već treći put) bio napad , lomljava, vrijeđanje, psovanje,na đake i sveštenike cetinjske bogoslovije.
Ti to pratiš pa znaš...nešto ti to a i ostali koje reis u svom twitu poziva nikako ne osudiše.

Nema potrebe da se vadiš sa time.Po mom načinu pisanja za razliku od tvog osuđujem svaki vid fašizma, šovinizma...bilo kojih pojedinaca ili grupa a posebno dešavanja u Pljevljima. I za razliku od tebe ne svrstavam sve u isti koš. Kad bi tebe svrstao u isti koš sa "tvojima" ovdje na forumu većina njih bi ih se razbježalo glavom bez obzira.

Može sad odgovor...zašto tvoj omiljeni, objektivni portal sa kojeg nam ovdje najviše plasiraš informacije izostavi tako važnu stavku o pohvali Savjeta Evrope o zakonu o vjeroispovjesti?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13830 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Ti si lud ako misliš da ću ja braniti CDM ili DPS.

CDM je tu informaciju izostavio iz istog razloga iz kojeg recimo Vijesti nisu objavile izjavu Sadikovića policiji u kojoj piše da je on prvi napao one klince, nakon što su danima tu djecu provlačili kroz blato i pravili od pijandure Sadikovića nevinašce i žrtvu. Iz istog razloga iz kojeg Vijesti propuštaju da objave bilo šta što kompromituje novu većinu u CG, pa zato imaju pad posjeta, a CDM je drastično porastao. Mada je i to logično, opozicioni medij ima veću slobodu.

Nikako da shvate da u Crnoj Gori medijski ne mogu raditi ono što se radi u Srbiji, da jedan dio naroda drže u mraku. Malo je to tržište i informacije dolaze do svih.
trocadero wrote: 23/04/2021 02:50 Baš me iznenađuješ što u svom pisanju se svrstavaš na stranu Leposavića i Amfilohija?
Ne svrstavam se ja ovdje ni na jednu 'stranu'. Ova vlast je fatalna po Crnu Goru, znao sam to i prije izbora, a sad je to kristalno jasno. S tim da čak ni ja nisam očekivao da će biti ovako očajni.

Leposavić je pokazao kičmu, što je prava rijetkost u politici, s tim da sam od njega to i očekivao, on je najjača pojedinačna karika ove vlasti. Najvjerniji vojnik SPC, sa veoma bitnom razlikom u odnosu na ostale - izuzetno inteligentan i obrazovan. Mogao je podnijeti ostavku i spasiti Bečića i Krivokapića, a on je ipak pokazao da se sa njegovim imenom ne mogu igrati.

Zato Bečić ne saziva sjednicu Skupštine, zbog glasanja o smjeni Leposavića, svjestan je šta će mu se desiti nakon toga - kako kod da Demokrate glasaju. Navodno čeka da prođu izbori u HN pa će onda sazvati sjednicu. To je dokaz koliko je on očajan, jer su budžet, pomoć turizmu i privredi - na čekanju, a njemu je važniji Leposavić i njegov rejting od ovih životnih tema.

Amfilohija spominjem jer se on tako silno borio da Mitropolija potpiše temeljni ugovor, i ovi mu se usraše u njegovu životnu misiju.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13831 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

RunnerX wrote: 23/04/2021 08:01

Amfilohija spominjem jer se on tako silno borio da Mitropolija potpiše temeljni ugovor, i ovi mu se usraše u njegovu životnu misiju.
Ovo je naravno netačno. Što se ne konsultuješ sa Ziletom, on je te stvari već doktorirao. :-D

On da je živ možda bi i potpisao ugovor ali po ovlašćenju patrijarha i u ime SPC i pored njegovog imena bi to i stajalo a ne nikakva Mitropolija. Jer u CG pored Mitropolije crnogorsko- primorske postoji još i Eparhija nikšićko- budimljansko a u jednom manjem dijelu i Eparhija zahumsko-hercegovačka. I sve one su ravnopravne i autonomne međusobno.
Pravni subjekt u potpisu sa državom nije Mitropolija već SPC. Kao što to u CG nije kotorska biskupija već rimokatolička crkva sa sjedištem u Vatikanu.

Ono što je Amfilohije tražio jeste da se sa njima vode pregovori a ne sa Beogradskom patrijaršijom naglasivši da je to u suštini isto. Na kraju po njegovom nalogu Leposavić je ugovor i napisao a koji je u najvećem dijelu već odavno bio spreman.
Sad se po medijima špekuliše o nekim novim navodnim izmjenama.

Temeljni ugovor između BiH i SPC u BiH je potpisao patrijarh Pavle. Nije ga mogla potpisati Mitropolija dobro- bosanska. Mogao je Nikolaj mitropolit dobrobosanski ali takođe po ovlašćenju patrijarha i u ime SPC.

Temeljni ugovor između Hrvatske i SPC mislim da je potpisao episkop ili mitropolit SPC u Hrvatskoj ali uz odobrenje, po ovlašćenju i u ime Sinoda SPC i patrijarha.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13832 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Sami se sa sobom sprdaju,

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#13833 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

trocadero wrote: 23/04/2021 12:36
RunnerX wrote: 23/04/2021 08:01

Amfilohija spominjem jer se on tako silno borio da Mitropolija potpiše temeljni ugovor, i ovi mu se usraše u njegovu životnu misiju.
Ovo je naravno netačno. Što se ne konsultuješ sa Ziletom, on je te stvari već doktorirao. :-D

On da je živ možda bi i potpisao ugovor ali po ovlašćenju patrijarha i u ime SPC i pored njegovog imena bi to i stajalo a ne nikakva Mitropolija. Jer u CG pored Mitropolije crnogorsko- primorske postoji još i Eparhija nikšićko- budimljansko a u jednom manjem dijelu i Eparhija zahumsko-hercegovačka. I sve one su ravnopravne i autonomne međusobno.
Pravni subjekt u potpisu sa državom nije Mitropolija već SPC. Kao što to u CG nije kotorska biskupija već rimokatolička crkva sa sjedištem u Vatikanu.

Ono što je Amfilohije tražio jeste da se sa njima vode pregovori a ne sa Beogradskom patrijaršijom naglasivši da je to u suštini isto. Na kraju po njegovom nalogu Leposavić je ugovor i napisao a koji je u najvećem dijelu već odavno bio spreman.
Sad se po medijima špekuliše o nekim novim navodnim izmjenama.

Temeljni ugovor između BiH i SPC u BiH je potpisao patrijarh Pavle. Nije ga mogla potpisati Mitropolija dobro- bosanska. Mogao je Nikolaj mitropolit dobrobosanski ali takođe po ovlašćenju patrijarha i u ime SPC.

Temeljni ugovor između Hrvatske i SPC mislim da je potpisao episkop ili mitropolit SPC u Hrvatskoj ali uz odobrenje, po ovlašćenju i u ime Sinoda SPC i patrijarha.
I Mileševska se prostire na teritoriji CG.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13834 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by meridiyan »

Pravosudje, rak rana ovih banana drzavica nastalih raspadom SFRJ!
Sada jasno da li imaju smisla izmjene u tužilaštvu

Komentarišući odluku o puštanju Kašćelana, potpredsjednik Vlade Dritan Abazović je kazao da je svakom građaninu sve jasno koliko sada imaju smisla izmjene u tužilaštvu.
Abazović je kratko novinarima rekao da će biti vanredni sastanak, ali da sve što se dešava ne umanjuje uspjeh policije.

Neka svako snosi odgovornost za sve što se bude dešavalo u narednom periodu u vezi s organizovanim krininalom, poručio je Abazović.

Podsjećamo, navodni vođa "kavačkog klana" Slobodan Kašćelan i ostale osobe nedavno uhapšene u policijskoj akciji, pušteni su da se brane sa slobode.

Kašćelan je uhapšen zbog sumnje da je organizovao kriminalnu grupu koja je počinila i planirala više teških krivičnih djela, za koje je zaprijećena kazna i do 40 godina zatvora.
RTCG
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#13835 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

Znaci sportski ribolov je bio u pitanju. Mozda je hapsenje bilo isforsirano kako bi Dritan mogao da na pressici se sepuri i populisticki prijeti “rukom pravde”.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13836 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

meridiyan wrote: 23/04/2021 16:26 Pravosudje, rak rana ovih banana drzavica nastalih raspadom SFRJ!
Sada jasno da li imaju smisla izmjene u tužilaštvu

Komentarišući odluku o puštanju Kašćelana, potpredsjednik Vlade Dritan Abazović je kazao da je svakom građaninu sve jasno koliko sada imaju smisla izmjene u tužilaštvu.
Abazović je kratko novinarima rekao da će biti vanredni sastanak, ali da sve što se dešava ne umanjuje uspjeh policije.

Neka svako snosi odgovornost za sve što se bude dešavalo u narednom periodu u vezi s organizovanim krininalom, poručio je Abazović.

Podsjećamo, navodni vođa "kavačkog klana" Slobodan Kašćelan i ostale osobe nedavno uhapšene u policijskoj akciji, pušteni su da se brane sa slobode.

Kašćelan je uhapšen zbog sumnje da je organizovao kriminalnu grupu koja je počinila i planirala više teških krivičnih djela, za koje je zaprijećena kazna i do 40 godina zatvora.
RTCG
S tim da je Dritan ovdje ponovo ispao glup, optužuje Tužilaštvo, a Tužilaštvo je tražilo pritvor za ovoga.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#13837 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

Što su digli ovoliku galamu zbog ovoga Šofranca? Osim ironičnog pjevanja da će da ga ljube nisam čuo ništa drugo što je bilo upućeno njemu.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13838 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

sandzokan wrote: 25/04/2021 20:43 Što su digli ovoliku galamu zbog ovoga Šofranca? Osim ironičnog pjevanja da će da ga ljube nisam čuo ništa drugo što je bilo upućeno njemu.
Vrijeđali su ga cijelu noć, provocirali su ga zaposleni u ministarstvu kulture, čak i neke kolege sa RTCG, stavljali mu trobojku preko glave dok je intervjuisao ovog malog boksera zbog kojeg su došli na aerodrom, inače je to bio klasični četnički skup

Image

Pored toga, danas su kamenovali auto kolonu u Podgorici, napali kolonu u Herceg Novom... klasično divljanje fašističke bagre.

@Kikibombona, evo ti Bojana Jokić, pogledaj iznad kakav je to ološ i otpad ljudski.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#13839 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Nemoj tako Runner, pa kasnije se Sofo fotkao sa cetnicima nasmijan ... Ispricao se sto je vrijedjao srbe i tako to... za pedofiliju se mora u italiji ispricavati/
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#13840 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

RunnerX wrote: 25/04/2021 23:36
Nisam to vidio na državnoj televiziji.

Kamenovanje kolone je fakat idiotizam. Znaš li, pratio si to, da li su kad litije napadnute?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13841 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 25/04/2021 23:36Image

Pored toga, danas su kamenovali auto kolonu u Podgorici, napali kolonu u Herceg Novom... klasično divljanje fašističke bagre.

@Kikibombona, evo ti Bojana Jokić, pogledaj iznad kakav je to ološ i otpad ljudski.
Bojana je osudila napade na novinara



...

Inace, situacije je sve gora i samo je pitanje trenutka kada ce se desiti tezi incident.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13842 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 27/04/2021 00:36
Bojana je osudila napade na novinara
Jeste nakon dva sata, kad je shvatila da je pojela govno sa prvim postovima, eno je ponovo prijeti tužbama kao i uvijek.

Uostalom Šofro ju je najbolje opisao,



Inače, pogledajte koga su postavili za novu direktoricu osnovne škole u Pljevljima,



User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13843 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Za direktoricu škole bira se osoba kojoj su društvene mreže gasile profil zbog govora mržnje

Korisnici društvene mreže Twitter dijelili su twittove sa naloga Crnogorka koji više nije aktivan na ovoj mreži i za koji tvrde da je nalog buduće direktorice Đačić.
“Nepodnošljiva mi je sama pomisao da se Srpkinja uda za Hrvata ili muslimana. Tu pomirenja nema. Ne postoji objašnjenje za tu ljubav. Imam koleginicu koja je izbjegla iz Sarajeva, došla ovdje i udala se za Muslimana oca joj je to u grob oćeralo. Umjesto da djecu krštava, ona ih suneti”
“jednog dana jednog dana ako Bog da sreće, Drina Srbe Drina Srbe razdvajati neće”, a zatim i “policijski čas od 13.00 h. Fale mi crkvena zvona u ovoj podmukloj tišini. Hodža se redovno oglašava, pitam se je li to online oglašavanje, daljinski, Viber, zna li ko? On nema zabranu?”
U nizu šofinističkih twittova je i slika torte sa naloga torte_ermina sa komentarom Đačićeve: “Ne može se protiv genetskog koda… kako bula ćirilicu veze…”.
Šta rade litijaši :lol: :lol:
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#13844 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by black »

Zamislite dječaka i djevojčicu, Bošnjake. Fata i Samir se zovu i žive u Pljevljima. E pa sad zamislite da ih neko šopa svinjetinom?! Šta imate zamišljati, svoje bolesne planove je već otkrila direktorica pljevaljske osnove škole, Bojana Đačić.
https://www.antenam.net/stav/197768-dra ... 7W8aw9rTbQ
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#13845 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Ma nama se ovo samo pricinjava zbog nase "mrznje prema Srbima" i zbog zala za "kriminalnim DPS-om i Milom"... :roll:

Kako vam to nije jasno? :mrgreen:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#13846 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bingov buraz »

Poprilično sam siguran da ne postoji mržnja na svijetu koliko četnička žgadija mrzi Bošnjake.
Zdrav razum to ne može shvatiti.
Opet previše je tih bolesnika da bi se moglo podvesti pod psihičko oboljenje.

Ima bolesnika i u mom narodu,i Hrvata ima ustaštvom opijenih ali ovakve gadarije nećete naći od njih.Sramota ih je objaviti tako nešto ako i misle.Samo se kod četnika takva aktivnost ohrabruje i podržava.
bhnapoleon1
Posts: 6501
Joined: 11/05/2014 23:47

#13847 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bhnapoleon1 »

RunnerX wrote: 27/04/2021 12:57 Za direktoricu škole bira se osoba kojoj su društvene mreže gasile profil zbog govora mržnje

Korisnici društvene mreže Twitter dijelili su twittove sa naloga Crnogorka koji više nije aktivan na ovoj mreži i za koji tvrde da je nalog buduće direktorice Đačić.
“Nepodnošljiva mi je sama pomisao da se Srpkinja uda za Hrvata ili muslimana. Tu pomirenja nema. Ne postoji objašnjenje za tu ljubav. Imam koleginicu koja je izbjegla iz Sarajeva, došla ovdje i udala se za Muslimana oca joj je to u grob oćeralo. Umjesto da djecu krštava, ona ih suneti”
“jednog dana jednog dana ako Bog da sreće, Drina Srbe Drina Srbe razdvajati neće”, a zatim i “policijski čas od 13.00 h. Fale mi crkvena zvona u ovoj podmukloj tišini. Hodža se redovno oglašava, pitam se je li to online oglašavanje, daljinski, Viber, zna li ko? On nema zabranu?”
U nizu šofinističkih twittova je i slika torte sa naloga torte_ermina sa komentarom Đačićeve: “Ne može se protiv genetskog koda… kako bula ćirilicu veze…”.
Šta rade litijaši :lol: :lol:
Forumski litijaši klasična taktika par dana u rupe pa izlete sa nekim spinom, jer uistinu isto misle kao i četnici
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13848 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 27/04/2021 12:57 Za direktoricu škole bira se osoba kojoj su društvene mreže gasile profil zbog govora mržnje

Korisnici društvene mreže Twitter dijelili su twittove sa naloga Crnogorka koji više nije aktivan na ovoj mreži i za koji tvrde da je nalog buduće direktorice Đačić.
“Nepodnošljiva mi je sama pomisao da se Srpkinja uda za Hrvata ili muslimana. Tu pomirenja nema. Ne postoji objašnjenje za tu ljubav. Imam koleginicu koja je izbjegla iz Sarajeva, došla ovdje i udala se za Muslimana oca joj je to u grob oćeralo. Umjesto da djecu krštava, ona ih suneti”
“jednog dana jednog dana ako Bog da sreće, Drina Srbe Drina Srbe razdvajati neće”, a zatim i “policijski čas od 13.00 h. Fale mi crkvena zvona u ovoj podmukloj tišini. Hodža se redovno oglašava, pitam se je li to online oglašavanje, daljinski, Viber, zna li ko? On nema zabranu?”
U nizu šofinističkih twittova je i slika torte sa naloga torte_ermina sa komentarom Đačićeve: “Ne može se protiv genetskog koda… kako bula ćirilicu veze…”.
Šta rade litijaši :lol: :lol:
E, al' vidis da narodnost pise velikim a vjeroispovijest malim pocetnim slovom. Znaci, pismena. To je napredak u odnosu na nepismene kadrove DPS-a. :D

Bojana za Vijesti ka'e da joj je baba muslimanka i da muslimane plaho voli a da pojedini pogresno interpretiraju specifičan smisao za humor.

Dritan ka'e, gradjani, budite releksirani, opet DPS zakuhava i podmeće. Al' su fakat majstori, narocito ovi iz Dritanove URE - sve sto srpski nacionalisti useru oni fakturisu DPS-u. Kao, DPS je kriv jer je radikalizirao Srbe.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#13849 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Ako je istina treba je sutnuti nogom u dupe sa posla odmah ... Ali isto tako jest u pku materinu tesko napraviti profil na tw i uzeti neciju profilnu fotografiju i onda se povezivati isto :)
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13850 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 27/04/2021 17:17
Bojana za Vijesti ka'e da joj je baba muslimanka i da muslimane plaho voli a da pojedini pogresno interpretiraju specifičan smisao za humor.
To je ona klasična "imam ja jednog druga muslimana" priča.

Jokićka je pravo zlo, ono iskonsko pokvareno.
Post Reply