Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#10701 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

To nije stampa, nego tabloidsko smece kao i Informer...

To sto ti prenosis bljuvotine iz njih, dovoljno kaze o tebi...

Blic sam otvorio zato sto je imao sliku gdje se desila pucnjava, a vidio si da od ranije znam na koga je bilo pucano...
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10702 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by detroit-mercy »

Capljina74 wrote: 03/11/2020 08:49 I sada će mi neko bacati priču o širini bošnjačkog bića, trt mrt...

Koja mitomanija. Komotno svi redom da guslate!

Dno dna, ruganje tudjim običajima! Fuj!
Evo ja prvi kazem da nije u redu da se ruga tudjim obicajima ma kako oni nekome izgledali arhaicini. Ko smo mi da sudimo, naravno osim ako ti obicaju idu tako daleko da neko gubi glavu ili slicno zbog toga. Odati pocast mrtvome, pa i cjelivati ako treba, ako je to ono sto je obicaj ja sam sasvim ok sa tim. Na stranu sad u ovo doba epidemije praviti spektakl od toga ali posljedice neka snose oni koji su svejsno uzeli taj rizik,
Meni licno smeta sto, a vec sam ti i ranije naveo, pokusavas da predstavis Amfilohija kao nekog dobrog poboznog djedicu nesto kao Dalai Lama u SPC verziji a taj lik je daleko od Dalai Lame. Dalai Lama koji jedan narod naziva komunistickom kopiladi, pa zar sirina tog Dalai Lame ne bi trebala biti da prihvata sve ljude pa i komunisticku kopilad. Da ne pricamo o ostalim izletiam poboznog djedice, Dalai Lame o drugima, bespotrebno je pricati, kamere su zabiljezile.
Ako je Amfilohije navodio na jednu politicku agendu koja je tebi prisna i za koju smatras da je ispravna moras da shvatis da u isto vrijeme dosta ljudi je osjetilo svu ostricu te politicke agende na svojo kozi i onda ne treba da te cudi sto ljudi dobrog djedicu Amfilohija vide drugim ocima.
Za obicaje si u pravu.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10703 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

detroit-mercy wrote: 03/11/2020 16:31
Capljina74 wrote: 03/11/2020 08:49 I sada će mi neko bacati priču o širini bošnjačkog bića, trt mrt...

Koja mitomanija. Komotno svi redom da guslate!

Dno dna, ruganje tudjim običajima! Fuj!
Evo ja prvi kazem da nije u redu da se ruga tudjim obicajima ma kako oni nekome izgledali arhaicini. Ko smo mi da sudimo, naravno osim ako ti obicaju idu tako daleko da neko gubi glavu ili slicno zbog toga. Odati pocast mrtvome, pa i cjelivati ako treba, ako je to ono sto je obicaj ja sam sasvim ok sa tim. Na stranu sad u ovo doba epidemije praviti spektakl od toga ali posljedice neka snose oni koji su svejsno uzeli taj rizik,
Meni licno smeta sto, a vec sam ti i ranije naveo, pokusavas da predstavis Amfilohija kao nekog dobrog poboznog djedicu nesto kao Dalai Lama u SPC verziji a taj lik je daleko od Dalai Lame. Dalai Lama koji jedan narod naziva komunistickom kopiladi, pa zar sirina tog Dalai Lame ne bi trebala biti da prihvata sve ljude pa i komunisticku kopilad. Da ne pricamo o ostalim izletiam poboznog djedice, Dalai Lame o drugima, bespotrebno je pricati, kamere su zabiljezile.
Ako je Amfilohije navodio na jednu politicku agendu koja je tebi prisna i za koju smatras da je ispravna moras da shvatis da u isto vrijeme dosta ljudi je osjetilo svu ostricu te politicke agende na svojo kozi i onda ne treba da te cudi sto ljudi dobrog djedicu Amfilohija vide drugim ocima.
Za obicaje si u pravu.
Prvo hvala ti što ljudski pišeš! To govori o tebi.

On je dva puta odigrao ključne stvari.

Podržao Mila, poslije oko referenduma se nije oglasio što je išlo na Milovu ruku.

Da se oglasio, CG bi bila u konfederaciji sa Srbijom.

Još jednom, hvala.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10704 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Crnogorci su jako čudni. Kada se sretnu i upoznaju prvo ide mjerenje u koga je veći.

Ono čegović? Pa onda moj bio serdar, pošjeka turaka, onaj od toga i toga pošjeka...

Kod njih je situacija kao da je jučer bila bitka na Vučjem dolu.

I tako je bilo da se izjašnjava kao Srbin ili montenegrin.

To nije moja agenda.
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#10705 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by eltroxin »

Piše: Svetislav Basara

Priča koju ću vam podastrti može biti (mada ne mora) jedna od mnoštva ovdašnjih dubara, to ne znam, pošto sam je kupio, po to ću vam je prodati, za tačnost informacija ne garantujem.

Elem, priča kaže da se već u četvrtak uveče na sajtu Novosti pojavila vest da je mitropolit umro, ali je – zli jezici kažu po naređenju jednog uticajnog crkvenog vrhovnika – brzo uklonjena.

Još opakiji jezici kažu da je u nekim patriotskim mutlacima – zbog neposredne blizine datuma – pala odluka da šira javnost o mitropolitovoj smrti bude obaveštena tek 31. oktobra.

Zašto 31. oktobra? Zato što je to dan kada je umro Sv. Petar Cetinjski. Kakve to veze ima? Eh, kakve. Bar je to jasno.

Ako makar približno umreš na dan kad je umro svetac, i sam postaješ svetac. Dan razlike – šta je to. Pantelija Srećković je – u situacijama kad je to bivalo na polzu srpske istorije – znao da dometne/oduzme i po nekoliko godina.

Datumi ništa ne znače – šta je jedan dan u odnosu na večnost – ni vikarnom pjesniku crnogorsko-primorskom i svesrpskom, Bećkoviću, koji je na dan 30. oktobra „duboko potresen“ blagoizjavio da je Đedo ipak umro kad i Sv. Petar Cetinjski – dakle 31.

U paničnom (donekle i opravdanom) strahu da će oni koji javno ne ožale Amfilohija biti optuženi da su nesoj i nesrbi – a i u nameri da preduhitre Vučića – mainstream opozicionari serbski – uključujući i one koji nisu delili ni hrišćanske ni nacionalističke mitropolitove poglede – stali su da nariču nad Amfilohijevim odrom, ali su nevični svetosavskoj posmrtnoj terminilogiji lupetali ko Maksimi po diviziji.

Pridružili su im se i pjevači, pevaljke, sportisti, svi ukratko koji „nešto znače u Srbiji“, a među njima je bilo i takvih kojima je mitropolitova smrt pala teže nego mitropolitu, bar na rečima.

Jednom rečju, bila je to smrt svesrpskog značaja, snažan faktor političke mobilizacije, sjajna prilika za nacionalno jedinstvo, sledstveno je bilo predvidivo da će se mimohodi pored odra i pripreme za sahranu pretvoriti u cirkus vrlo sličan onom koji je JexS upriličio prigodom smrti patrijarha Pavla, s tom razlikom što se u klasičnim cirkusima smeje, a u ovakvim plače.

Visoki Vučić je, sasvim u hrišćanskom duhu, prešao preko činjenice da ga je blaženoupokojeni dva puta sahranio, pa je – na poziv episkopa Joanikija, koji nije propustio da kaže da se na sahrane ne zove – najavio hitni odlazak na sahranu, o čemu sledi izveštaj u sutrašnjem broju.

Samo su retki (i tihi) trezveni glasovi u CG upozoravali da tiskanje desetina hiljada ljudi oko odra mitropolita koji je umro od korone može doneti još mnogo bolesti i smrti, ali ti su glasovi ućutkani zvaničnom verzijom da nikakve opasnosti nema jer je mitropolit deset dana pre smrti bio – negativan. :lol:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10706 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Relevantan ko kada bi ja prenio Dževadov tekst.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#10707 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Spoiler
Show
Capljina74 wrote: 03/11/2020 14:06
Emiremir33 wrote: 03/11/2020 14:04
Capljina74 wrote: 03/11/2020 13:54

Da.
Napisao sam gore za patrijarha.

Vladika Joanikije je tvrda srpska linija.
Budvansko-Nikšićki
Da. Kod njega nema kompromisa. Zato ga je Milo htio ubiti u hotelu Moskva.

Milo i Vučić su dva havera.
Capljina74 wrote: 03/11/2020 14:36
Emiremir33 wrote: 03/11/2020 14:19 :izet:
zilog wrote: 03/11/2020 14:16

Niti je Joankije bio meta, niti ga je je Milo htio ubiti, niti je to bio hotel Moskva... :pisnuo:
Daku ranili snajperom u ruku ili ga opomenuli
Ma Plaza... Ne bitno, nego Zilog vjeruje zeni koja piši Drinu bez filtera... Guglo malo Informera...
Poslije je i Srbijanska štampa pisala da je bilo namjenjeno vladici Joanikiju.
Evo, pogledao sam koja je to srbijanska "stampa" objavila ovu fake news bljuvotinu, da je stvarna meta pokusaja atentata u decembru 2019. bio vladika Joankije, a ne lakse ranjeni Daka Davidovic:

Informer :pisnuo:
Kurir
Novosti
Alo
B92
Novi Standard
Espreso

Dakle ni jedan ozbiljan medij, sve tabloidsko smece, blisko Vucicu. Svi su oko 23.05.2020. dobili "saznanja" iz bezbjedonosnih krugova da je meta pokusaja atentata bio Joankije.

Eto sa cime se @Capljina74 sluzi na ovoj temi. Nijo to prvi slucaj da se neistinama pokusava spinovati tema, ali je definitivno najofirniji...
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#10708 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

Eto Dritan će biti ministar odbrane u novoj, ekspertskoj Vladi Crne Gore. Neka mu je sa srećom, "daće Bog" pa će nam dokazati da koaliranje sa SPC nije bio loš potez.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#10709 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#10710 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by House »



:D
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#10711 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Vidim da su pocele varnice unutar koalicije koalicija u CG.

Medojević: "Krivokapić bio glasač DPS, Crkva nam ga nametnula"
http://rtcg.me/vijesti/politika/299127/ ... tnula.html

Zna li se sastav "ekspertske" vlade?
Nema Capljine na temi, je li to MIA u NK?
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#10712 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 23:37 Ti pišeš o mržnji? Zar si zaboravio koliko si pjenio na temi o Crnoj Gori kada ti je voljeni Milo nakon 30 godina diktature izgubio konačno vlast.
Opet laz. Ja sam pjenio, kada sam te uhvatio da se izrugujes na prijetnje Bosnjacima, a sam si (kako kazes) dozivio slicnu sudbinu.
Odakle tebi da je moj "voljeni Milo".
Sada ces povuci ovo boldirano sto si napisao, a ako neces ide prijava... Ili da ja pocnem?

Jos jedan razlog mog prezira prema tebi je da si se, kad si uhvacen u trolanju, pospipao pepelom, pozivao se na svoju izbjeglicku sudbinu i rekao da odlazis sa teme. Onda si se vratio da ujedas, kao da se nista prije nije desilo...
Spoiler
Show
neko_sa_strane wrote: 18/08/2020 11:14 Mislim da bi za moje mentalno zdravlje najbolje bilo razguliti i s ovog foruma na neko vrijeme. Realno u preko 90% tema presipamo iz šupljeg u prazno bez ikakvih opipljivih rezultata. Jedini bitni podforum odnosi se na pandemiju izazvanu kineskim SARS Cov 2 virusom. Na ostalim temama nema svrhe komentarisati obzirom da nemaš nikakvog uticaja u ovoj zemlji. Znamo u kakvom je qrcu, znamo ko je na vlasti, koliko je korumpirana i da se to zadugo neće promijeniti. Zbog čega gubiti vrijeme na rasprave o nečemu na šta ne možeš uticati. Registrovao sam se na forum zbog tema o GRAS-u i zagađenom zraku a završio na prokletoj politici. Možda ću ponekad pratiti offline teme o COVID-19 i aktuelnostima o problemima sa ilegalnim migrantima. Šteta što ne postoji opcija deaktivacije naloga kao na Twitteru ili Fejsu.
Onda slijedi "offline" JEDAN post ikako vezan za COVID-19 i 74 posta o Ilegalnim migrantima u BiH :roll:
Neces ti o politici... :lol:

Dosao 30.08.2020., dan izbora u CG. Presrecu se autobusi sa "Turcima" i gle ko nam se vratio na temu:
neko_sa_strane wrote: 30/08/2020 14:57
radostan dan wrote: 30/08/2020 12:21 milu sve odgovara, ne sekiraj se... 8-)
Može i našteliti izbore kao njegovi drugovi diktatori Aleksandar Vučić i Aleksandar Lukašenko.
Malo kasnije vec pocinje po starom:
neko_sa_strane wrote: 30/08/2020 21:39 Televisa presenta: don Milo nema apsolutnu većinu. Opaki četalji mogli bi doći na vlast. Ko će s kim u koaliciju? Više u narednim epizodama.
neko_sa_strane wrote: 01/09/2020 14:37 Danas sam naletio samo provjeriti u kojoj je fazi tugovanje za Milom. Mislio sam da je splasnulo ali vidim da dobar dio vas još uvijek ujeda. Od zakrvavljenih očiju punim bijesa priviđaju im se četnici skupa sa Dražom. Nerviranje zbog izbora u drugoj zemlji na koje se ne može uticati nije dobro po vaše zdravlje. Nerviranje pojačava stres a stres srozava imuni sistem. Nije baš pametno u doba pandemije korona virusa dovoditi se u stresne situacije na čiji uzrok ne možete uticati.
Isto kada glasate za DF a oni koaliraju sa SDA. Ne možete uticati.
Zalosno, da zalosnije ne moze biti... :roll:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#10713 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by neko_sa_strane »

@zilog
Ma ko si ti!
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#10714 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Loki2k9 »

House wrote: 09/11/2020 14:53

:D
De još jednom, pa izaberem na kojoj sam ljepsi :lol: Koji su ovo glumci...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10715 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Abazović: Talas promjena se iz Crne Gore proširio u BiH

Image

"Svi želimo novu vrijednost, nove ljude i novu nadu. Čestitam! Građani - uzmite svoju slobodu", napisao je Abazović na Tviteru
:arrow: LINK
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10716 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

- URA/Crno na bijelo: Regionalni kriminalni klan prijeti životu Dritana Abazovića i članovima njegove porodice

Image

Mikić: Regionalni klan prijeti Abazoviću, ako mu se šta desi odgovorni su Veljović i sektor bezbjednosti

"Imamo informaciju da jedan regionalni kriminalni klan želi da ugrozi njegov i život njegove porodice", tvrdi Mikić

Kazao je da se ne radi o klanovima iz Kotora, već da je u pitanju regionalni klan.

Ukoliko ne nešto desi Dritanu Abazoviću ili nekom od članova njegove porodice direktnu odgovornost snosiće direktor Uprave policije Veselin Veljović i ostali čelnici sektora bezbjednosti.
:arrow: LINK
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#10717 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

....
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#10718 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

LBVIEW wrote: 25/11/2020 13:16....
:thumbup: :pisnuo:

Dobro znamo kome, trenutno, Dritan najvise smeta i ko je, u skorije vrijeme, najvise kukao protiv njega. Onima kojima se nisu ispunile zelje. Ovo je samo najava njegovog odstranjivanja.
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#10719 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Sociolog »

Napisah ja jos u septembru da ce prosrpska opozicija iskoristiti Dritana, i kasnije ko zguzvani tariguz baciti u smeeće.
Evo Krivokapic ga izbaci iz svih " kombinacija".

:izet: :lol:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#10720 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by meridiyan »

Sociolog wrote: 27/11/2020 14:10 Napisah ja jos u septembru da ce prosrpska opozicija iskoristiti Dritana, i kasnije ko zguzvani tariguz baciti u smeeće.
Evo Krivokapic ga izbaci iz svih " kombinacija".

:izet: :lol:
"Mandatar Zdravko Krivokapić za potpredsednika Vlade predložio je lidera GP URA Dritana Abazovića."
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#10721 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Sociolog wrote: 27/11/2020 14:10 Napisah ja jos u septembru da ce prosrpska opozicija iskoristiti Dritana, i kasnije ko zguzvani tariguz baciti u smeeće.
Evo Krivokapic ga izbaci iz svih " kombinacija".

:izet: :lol:
Ovdje je srpska opozicija potpuno istisnuta iz procesa, ogorčena na novog mandatara. Srpska opozicija je strogo pod kontrolom Vucica.

...
Novi premijer Krivokapic je covjek SPC koga su na tu poziciju postavili Joanikije i Gojko Perovic. Vecina ministara ima veze sa SPC, da li kao istaknuti članovi iste ili su im clanovi uze rodbine popovi i sl.

...

Davno sam napisao da postoji evidentan jaz izmedju SPC Srba i Vucicevih Srba. U ovom duelu su pobijedili SPC Srbi.

...

Novi mandatar je ekspertske, nestranacke ministre vec prozvao apostolima sto bi znacilo da je on Isus. :lol:

Krivokapić: 12 ministara kao 12 apostola

https://m.cdm.me/politika/krivokapic-12 ... -apostola/

Teokracija...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10722 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

meridiyan wrote: 27/11/2020 15:31
Sociolog wrote: 27/11/2020 14:10 Napisah ja jos u septembru da ce prosrpska opozicija iskoristiti Dritana, i kasnije ko zguzvani tariguz baciti u smeeće.
Evo Krivokapic ga izbaci iz svih " kombinacija".

:izet: :lol:
"Mandatar Zdravko Krivokapić za potpredsednika Vlade predložio je lidera GP URA Dritana Abazovića."
Da, Abazović je DRUGI ČOVJEK VLADE, njen potpredsjednik

:arrow: Krivokapić: Abazović potpredsjednik Vlade

Na osnovu kojih "izvora" likovi poput onog kome si replicirao grade svoje konstrukcije? Unutrašnji glasovi??
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10723 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Challenger_ wrote: 27/11/2020 15:50
meridiyan wrote: 27/11/2020 15:31
Sociolog wrote: 27/11/2020 14:10 Napisah ja jos u septembru da ce prosrpska opozicija iskoristiti Dritana, i kasnije ko zguzvani tariguz baciti u smeeće.
Evo Krivokapic ga izbaci iz svih " kombinacija".

:izet: :lol:
"Mandatar Zdravko Krivokapić za potpredsednika Vlade predložio je lidera GP URA Dritana Abazovića."
Da, Abazović je DRUGI ČOVJEK VLADE, njen potpredsjednik

:arrow: Krivokapić: Abazović potpredsjednik Vlade

Na osnovu kojih "izvora" likovi poput onog kome si replicirao grade svoje konstrukcije? Unutrašnji glasovi??
Lijepo čovjek kaže, istisli ga pa iskočio za drugog u vladi...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10724 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

A, to? Biti drugi znači ne postojati. Hvala, sada razumijem.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10725 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Challenger_ wrote: 27/11/2020 16:03 A, to? Biti drugi znači ne postojati. Hvala, sada razumijem.
A šta ćeš, brate moj...
Post Reply