Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#10551 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

nenadivan wrote: 01/11/2020 10:19 Odlazak jednog od vodecih nastavljaca ideolologije Nikolaja Velimirovica i Justina, poznatog kao svetosavlje, lijepo upakovane srpske varijante fasizma, ne samo da nece donijeti nista dobro, nazalost, vec kao sto vidim dovodi samo do vece radikalizacije dobrog dijela ionako fasiziranog srpskog drustva. Jos je zalosnije da je ovaj vladika bio kao neki Vucicev protivnik, pa ce sada desetine hiljada gradjana nezadovoljnih Vucicevim kriminalnim vodjenjem drzave naci sebi "spasenje" u oslanjanju na neke nove nastavljace djela vladike Amfilohija.

Kad vidim s kolikim zarom i religijskim fanatizmom dostojnim bombasa samoubica, se prica o Amfilohiju, koga je neko najbolje definisao kao "vladika sa puskomitraljezom" prepadnem se, jer vidim da idemo kao narod i drustvo jos dublje, koliko god izgledalo da dublje ne moze. Ovo ljubljenje pokojnika koje se i na sahranama ne izvodi bas ovako, vec velika vecina samo pridje i prekrsti se, ce jos dodatno dovesti do nekog novog klastera korone, sto je opet nista naspram stete koju donosi dalja radikalizacija drustva. Sto vise razmisljam vidim da je pravoslavlje u Srba otislo poprilicno daleko u radikalizaciji, tako da se mogu ocekivati jos gore stvari od ovoga. Strah je uveliiko vec usao u ljude koji misle drugacije. Danas ako bilo sta kazete protiv ovakvih sramnih pojava kao sto je Amfilohije u ozbiljnoj ste opasnosti da budete osudjeni od strane zajednice, te da se na radnom mjestu ili bilo kom kolektivu nadate sikaniranju i represiji. Od ovoga je jos samo opasnije reci da je u Srebrenici bio genocid...
:thumbup:
Svaka cast na postu, da je neko od nas ovo napisao bio bi oznacen kao srbofob.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#10552 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

okanomalo wrote: 01/11/2020 11:34
emigrazione wrote: 01/11/2020 10:58 Ovo ne rade ni oni divljaci sa ostrva sjeverni sentinel...
postuj druge koji ne misle kao ti.
Ne znam, obicaje ne bi trebalo ismijavati ma kako nakaradno izgledali. Samo, ne mozes ocekivati postovanje za ovu spodobu u mantiji od onih, koji su bili zrtve politike kojoj je duhovni otac bio ovaj i njemu slicni. :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10553 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

nenadivan wrote: 01/11/2020 10:19 Odlazak jednog od vodecih nastavljaca ideolologije Nikolaja Velimirovica i Justina, poznatog kao svetosavlje, lijepo upakovane srpske varijante fasizma, ne samo da nece donijeti nista dobro, nazalost, vec kao sto vidim dovodi samo do vece radikalizacije dobrog dijela ionako fasiziranog srpskog drustva. Jos je zalosnije da je ovaj vladika bio kao neki Vucicev protivnik, pa ce sada desetine hiljada gradjana nezadovoljnih Vucicevim kriminalnim vodjenjem drzave naci sebi "spasenje" u oslanjanju na neke nove nastavljace djela vladike Amfilohija.

Kad vidim s kolikim zarom i religijskim fanatizmom dostojnim bombasa samoubica, se prica o Amfilohiju, koga je neko najbolje definisao kao "vladika sa puskomitraljezom" prepadnem se, jer vidim da idemo kao narod i drustvo jos dublje, koliko god izgledalo da dublje ne moze. Ovo ljubljenje pokojnika koje se i na sahranama ne izvodi bas ovako, vec velika vecina samo pridje i prekrsti se, ce jos dodatno dovesti do nekog novog klastera korone, sto je opet nista naspram stete koju donosi dalja radikalizacija drustva. Sto vise razmisljam vidim da je pravoslavlje u Srba otislo poprilicno daleko u radikalizaciji, tako da se mogu ocekivati jos gore stvari od ovoga. Strah je uveliiko vec usao u ljude koji misle drugacije. Danas ako bilo sta kazete protiv ovakvih sramnih pojava kao sto je Amfilohije u ozbiljnoj ste opasnosti da budete osudjeni od strane zajednice, te da se na radnom mjestu ili bilo kom kolektivu nadate sikaniranju i represiji. Od ovoga je jos samo opasnije reci da je u Srebrenici bio genocid...
Da, strah je prisutan i u CG i Srbiji, gdje u Srbiji Ustavom zagarantovana odvojenost Crkve i Drzave je izbrisana (otpustanje profesora na Bogoslovnog fakulteta...). Međutim, smrću Amfilohija, otvara se prostor da na njegovo mjesto stupi neko jednako radikaliziran, ali manje inteligentan.
Bujanje nacionalizma koje se desilo 90-tih zajedno sa etnofiletizmom, Amfilohije je i više nego dobro iskoristio.

Ono što mene fascinira je on sam, iznimno obrazovan čovjek, koji je govorio više jezika i studirao po svjetskim univerzitetima, je opet našao za prihvatljivo da podržava Zlo, blagosilja Zlo i bude sluga Zla.
Nije on usamljen primjer u historiji, naravno, ali fascinantno je posmatrati kako iznimno inteligentna osoba se svjesno stavlja u službu Zla, a poradi, ne stvarno viših ciljeva, već ličnih žudnji. Naravno, ako zanemarimo eventualne psihičke poremećaje i psihopatije.
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#10554 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by nenadivan »

Bloo wrote: 01/11/2020 12:42 Da, strah je prisutan i u CG i Srbiji, gdje u Srbiji Ustavom zagarantovana odvojenost Crkve i Drzave je izbrisana (otpustanje profesora na Bogoslovnog fakulteta...). Međutim, smrću Amfilohija, otvara se prostor da na njegovo mjesto stupi neko jednako radikaliziran, ali manje inteligentan.
Bujanje nacionalizma koje se desilo 90-tih zajedno sa etnofiletizmom, Amfilohije je i više nego dobro iskoristio.

Ono što mene fascinira je on sam, iznimno obrazovan čovjek, koji je govorio više jezika i studirao po svjetskim univerzitetima, je opet našao za prihvatljivo da podržava Zlo, blagosilja Zlo i bude sluga Zla.
Nije on usamljen primjer u historiji, naravno, ali fascinantno je posmatrati kako iznimno inteligentna osoba se svjesno stavlja u službu Zla, a poradi, ne stvarno viših ciljeva, već ličnih žudnji. Naravno, ako zanemarimo eventualne psihičke poremećaje i psihopatije.
Njegovo obrazovanje ne znaci prosto nista. Vecina nas u nekim mladim godinama usvajamo neke vrijednosti, te ako nemamo neku dozu samokriticnosti, koja se opet mozda uci, ili nasljedjuje, ako to nemamo mi cemo citav zivot prosto pokusavati da svijet oko nas prilagodimo tim nekim rano usvvojenim vrijednostima, a ne obratno, ne dovodeci dogmu nikada u pitanje. Njegovo obrazovanje je se svelo na ucenje 4-5 jezika i izucavanje ideja onih koji slicno misle. Religijski fanatizam plus licna teznja za moci i novcem. Njegov otvoreni fasizam je postao mainstream, to je njegov veliki licni uspjeh. Jedno vrijeme je izgleda imao jaku opoziciju unutar crkve (od ljudi koji nista bolji od njega nisu ali su mu iz licnih razloga bili suprostavljeni) te je cak koketirao i sa Vatikanom, te je od pape dobio i kardinalski prsten. o tome se danas ne prica, nije popularno...
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#10555 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Ludzak »

Ko god zeli da vidi sve nebuloznosti religija, nek dođe na Balkan.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#10556 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Nadzorna_ploca »

Vea havle vela kuvete.. :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10557 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

nenadivan wrote: 01/11/2020 12:52
Bloo wrote: 01/11/2020 12:42 Da, strah je prisutan i u CG i Srbiji, gdje u Srbiji Ustavom zagarantovana odvojenost Crkve i Drzave je izbrisana (otpustanje profesora na Bogoslovnog fakulteta...). Međutim, smrću Amfilohija, otvara se prostor da na njegovo mjesto stupi neko jednako radikaliziran, ali manje inteligentan.
Bujanje nacionalizma koje se desilo 90-tih zajedno sa etnofiletizmom, Amfilohije je i više nego dobro iskoristio.

Ono što mene fascinira je on sam, iznimno obrazovan čovjek, koji je govorio više jezika i studirao po svjetskim univerzitetima, je opet našao za prihvatljivo da podržava Zlo, blagosilja Zlo i bude sluga Zla.
Nije on usamljen primjer u historiji, naravno, ali fascinantno je posmatrati kako iznimno inteligentna osoba se svjesno stavlja u službu Zla, a poradi, ne stvarno viših ciljeva, već ličnih žudnji. Naravno, ako zanemarimo eventualne psihičke poremećaje i psihopatije.
Njegovo obrazovanje ne znaci prosto nista. Vecina nas u nekim mladim godinama usvajamo neke vrijednosti, te ako nemamo neku dozu samokriticnosti, koja se opet mozda uci, ili nasljedjuje, ako to nemamo mi cemo citav zivot prosto pokusavati da svijet oko nas prilagodimo tim nekim rano usvvojenim vrijednostima, a ne obratno, ne dovodeci dogmu nikada u pitanje. Njegovo obrazovanje je se svelo na ucenje 4-5 jezika i izucavanje ideja onih koji slicno misle. Religijski fanatizam plus licna teznja za moci i novcem. Njegov otvoreni fasizam je postao mainstream, to je njegov veliki licni uspjeh. Jedno vrijeme je izgleda imao jaku opoziciju unutar crkve (od ljudi koji nista bolji od njega nisu ali su mu iz licnih razloga bili suprostavljeni) te je cak koketirao i sa Vatikanom, te je od pape dobio i kardinalski prsten. o tome se danas ne prica, nije popularno...
Zapravo znaci. Obrazovanje i inteligencija bi trebali da ti pomognu da filtriras bullshit. Isto tako ti mogu pomoci da ne budes samo pijun u nekoj osovini zla, vec da postanes igrac. Sto se i desilo sa preminulim. Njegovo formalno obrazovanje (diplomiranje, magistriranje, doktoriranje - Srbija, Rim, Atina) je standardni akademski put, a ne "izucavanje ideja onih koji slicno misle". Da budem jasnija, ne tvrdim da je bio bolji čovjek zbog toga, već iskazah zanimanje, više sa psihološkog aspekta, za slučajeve gdje visokoobrazovane/inteligentne osobe pristanu da budu zle. Sumnjam da je bio zaveden, već da je sve što je govorio i radio radio sa namjerom. JAsnom i čistom kalkulisanom namjerom. Smatram da je na sociopatski način svjesno se poigravao sa ideologijom u cilju rasplamsavanja najnizih strasti onih koji su izvršavali naume skovane na višim instancama, a bez propitivanja da li je to izvršavanje zlo.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10558 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Šablon.
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#10559 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by nenadivan »

Bloo wrote: 01/11/2020 12:58

Zapravo znaci. Obrazovanje i inteligencija bi trebali da ti pomognu da filtriras bullshit. Isto tako ti mogu pomoci da ne budes samo pijun u nekoj osovini zla, vec da postanes igrac. Sto se i desilo sa preminulim. Njegovo formalno obrazovanje (diplomiranje, magistriranje, doktoriranje - Srbija, Rim, Atina) je standardni akademski put, a ne "izucavanje ideja onih koji slicno misle". Da budem jasnija, ne tvrdim da je bio bolji čovjek zbog toga, već iskazah zanimanje, više sa psihološkog aspekta, za slučajeve gdje visokoobrazovane/inteligentne osobe pristanu da budu zle. Sumnjam da je bio zaveden, već da je sve što je govorio i radio radio sa namjerom. JAsnom i čistom kalkulisanom namjerom. Smatram da je na sociopatski način svjesno se poigravao sa ideologijom u cilju rasplamsavanja najnizih strasti onih koji su izvršavali naume skovane na višim instancama, a bez propitivanja da li je to izvršavanje zlo.
U principu se slazemo, samo sto ja mislim da imamo dvije vrste obrazovanja. Neki uce stvari onako kako su zapisane, ili jos gore tumace ih odmah kroz matricu svojih predubjedjenja. Neko pokusava da kriticki misli. Mozemo imati izuzetno obrazovanje u smislu znanja pregrst jezika, mnogo cinjenica itd a da nemamo razvijeno kriticko misljenje.
O Amfilohiju, kao i o vecini tog crkvenog kadra koji su listom gotovo svi kao djecaci prosli taj manastirski put gdje je bilo osim indokrtinacije mnogo gorih stvari poput podofiliije itd, imam neko slicno misljenje. Mislim da je pripadao od pocetka toj iskvarenoj vrsti koja je prosto bila dovoljno mentalno razvijenija da moze da vise naucci da bolje zapamti, a da dogma nikada nije ni dovodjenja u pitanje, pogotovo sto bi se to kosilo napredovanju u hijerarhiji. Takvi rano nauce sta i kako treba da rade da bi napredovali. A on je napredovao u hijerarhiji jedne bolesne organizacije. Oni mladi monasi koji bi mozda nekada neko pitanje i postavili, oni bi u toj hijerarhiji bili rano sasjeceni, i nigdje dallje od svoje manastirske celije ne bi ni otisli - taman da govore 15 jezika a 5 koliko su za Amfilohija tvrdili.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4997
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#10560 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by oldtajmer »



nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#10561 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by nenadivan »

oldtajmer wrote: 01/11/2020 13:20

strasno, kao narod su nas vratili 2 vijeka unazad.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10562 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

nenadivan wrote: 01/11/2020 13:28 kao narod su nas vratili 2 vijeka unazad.
Valjda kao pravoslavci...ja na snimku vidim pripadnike jedne religije, a ne sve građane jedne države. Naravno, osim u slučaju gdje akcije jedne skupine pripisuješ cjelokupnoj etniji.
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#10563 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by nenadivan »

Bloo wrote: 01/11/2020 13:45
nenadivan wrote: 01/11/2020 13:28 kao narod su nas vratili 2 vijeka unazad.
Valjda kao pravoslavci...ja na snimku vidim pripadnike jedne religije, a ne sve građane jedne države. Naravno, osim u slučaju gdje akcije jedne skupine pripisuješ cjelokupnoj etniji.
Mi koji nismo ovakvi, mi po ovim novim mainstream paramtrima nismo nikakvi Srbi, vec izrodi, crveno zlo, itd. Ovo su sadasnji mainstream Srbi.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10564 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by detroit-mercy »

Capljina74 wrote: 01/11/2020 13:08 Šablon.
Ok, sablon, hajmo reci mozda nerazumijevanje tog nekog narativa (nazovi srpskog, pravoslavnong) jer u biti svi mi nosimo svoje narative ali da ne idemo tako daleko. Izdvojimo jedan cin, pokojnik odlikuje Arkana, za doticnog znamo sta je i koje, kako ti racionalizujes samo taj cin odlikovanja lika poput Arkana od osobe koja prenosi boziju poruku. Izadjimo za trenutak iz tog haj nazovi balkanskog sablona i pokusajmo objasniti svrhu jednog takvog cina?
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10565 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by detroit-mercy »

Bloo wrote: 01/11/2020 12:58
nenadivan wrote: 01/11/2020 12:52
Bloo wrote: 01/11/2020 12:42 Da, strah je prisutan i u CG i Srbiji, gdje u Srbiji Ustavom zagarantovana odvojenost Crkve i Drzave je izbrisana (otpustanje profesora na Bogoslovnog fakulteta...). Međutim, smrću Amfilohija, otvara se prostor da na njegovo mjesto stupi neko jednako radikaliziran, ali manje inteligentan.
Bujanje nacionalizma koje se desilo 90-tih zajedno sa etnofiletizmom, Amfilohije je i više nego dobro iskoristio.

Ono što mene fascinira je on sam, iznimno obrazovan čovjek, koji je govorio više jezika i studirao po svjetskim univerzitetima, je opet našao za prihvatljivo da podržava Zlo, blagosilja Zlo i bude sluga Zla.
Nije on usamljen primjer u historiji, naravno, ali fascinantno je posmatrati kako iznimno inteligentna osoba se svjesno stavlja u službu Zla, a poradi, ne stvarno viših ciljeva, već ličnih žudnji. Naravno, ako zanemarimo eventualne psihičke poremećaje i psihopatije.
Njegovo obrazovanje ne znaci prosto nista. Vecina nas u nekim mladim godinama usvajamo neke vrijednosti, te ako nemamo neku dozu samokriticnosti, koja se opet mozda uci, ili nasljedjuje, ako to nemamo mi cemo citav zivot prosto pokusavati da svijet oko nas prilagodimo tim nekim rano usvvojenim vrijednostima, a ne obratno, ne dovodeci dogmu nikada u pitanje. Njegovo obrazovanje je se svelo na ucenje 4-5 jezika i izucavanje ideja onih koji slicno misle. Religijski fanatizam plus licna teznja za moci i novcem. Njegov otvoreni fasizam je postao mainstream, to je njegov veliki licni uspjeh. Jedno vrijeme je izgleda imao jaku opoziciju unutar crkve (od ljudi koji nista bolji od njega nisu ali su mu iz licnih razloga bili suprostavljeni) te je cak koketirao i sa Vatikanom, te je od pape dobio i kardinalski prsten. o tome se danas ne prica, nije popularno...
Zapravo znaci. Obrazovanje i inteligencija bi trebali da ti pomognu da filtriras bullshit. Isto tako ti mogu pomoci da ne budes samo pijun u nekoj osovini zla, vec da postanes igrac. Sto se i desilo sa preminulim. Njegovo formalno obrazovanje (diplomiranje, magistriranje, doktoriranje - Srbija, Rim, Atina) je standardni akademski put, a ne "izucavanje ideja onih koji slicno misle". Da budem jasnija, ne tvrdim da je bio bolji čovjek zbog toga, već iskazah zanimanje, više sa psihološkog aspekta, za slučajeve gdje visokoobrazovane/inteligentne osobe pristanu da budu zle. Sumnjam da je bio zaveden, već da je sve što je govorio i radio radio sa namjerom. JAsnom i čistom kalkulisanom namjerom. Smatram da je na sociopatski način svjesno se poigravao sa ideologijom u cilju rasplamsavanja najnizih strasti onih koji su izvršavali naume skovane na višim instancama, a bez propitivanja da li je to izvršavanje zlo.
Bias, pomazu da vodas ovce kud hoces i zamislis, vidjeno vec toliko puta :mrgreen:.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10566 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

detroit-mercy wrote: 01/11/2020 14:10 Bias, pomazu da vodas ovce kud hoces i zamislis, vidjeno vec toliko puta
Zato i napisah rečenicu poslije.
:mrgreen:
Od glupih ovaca, gori su inteligentni sociopate.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#10567 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bunk »

Pade mi na pamet ona scena kad u Maratoncima sjede za stolom i probaju pecenje koje su napravili u novom krematoriju..a Bora Todorovic kaze " ukusan ovaj Pantelija"
User avatar
okanomalo
Posts: 922
Joined: 09/01/2015 16:10

#10568 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by okanomalo »

LBVIEW wrote: 01/11/2020 12:09
okanomalo wrote: 01/11/2020 11:34
emigrazione wrote: 01/11/2020 10:58 Ovo ne rade ni oni divljaci sa ostrva sjeverni sentinel...
postuj druge koji ne misle kao ti.
Ne znam, obicaje ne bi trebalo ismijavati ma kako nakaradno izgledali. Samo, ne mozes ocekivati postovanje za ovu spodobu u mantiji od onih, koji su bili zrtve politike kojoj je duhovni otac bio ovaj i njemu slicni. :oops:
ocito da ga mnogi postuju,sto ga ne amnestira od kriticke misli njegovog lika i djela.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10569 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by pici »

nenadivan wrote: 01/11/2020 12:52
Bloo wrote: 01/11/2020 12:42 Da, strah je prisutan i u CG i Srbiji, gdje u Srbiji Ustavom zagarantovana odvojenost Crkve i Drzave je izbrisana (otpustanje profesora na Bogoslovnog fakulteta...). Međutim, smrću Amfilohija, otvara se prostor da na njegovo mjesto stupi neko jednako radikaliziran, ali manje inteligentan.
Bujanje nacionalizma koje se desilo 90-tih zajedno sa etnofiletizmom, Amfilohije je i više nego dobro iskoristio.

Ono što mene fascinira je on sam, iznimno obrazovan čovjek, koji je govorio više jezika i studirao po svjetskim univerzitetima, je opet našao za prihvatljivo da podržava Zlo, blagosilja Zlo i bude sluga Zla.
Nije on usamljen primjer u historiji, naravno, ali fascinantno je posmatrati kako iznimno inteligentna osoba se svjesno stavlja u službu Zla, a poradi, ne stvarno viših ciljeva, već ličnih žudnji. Naravno, ako zanemarimo eventualne psihičke poremećaje i psihopatije.
Njegovo obrazovanje ne znaci prosto nista. Vecina nas u nekim mladim godinama usvajamo neke vrijednosti, te ako nemamo neku dozu samokriticnosti, koja se opet mozda uci, ili nasljedjuje, ako to nemamo mi cemo citav zivot prosto pokusavati da svijet oko nas prilagodimo tim nekim rano usvvojenim vrijednostima, a ne obratno, ne dovodeci dogmu nikada u pitanje. Njegovo obrazovanje je se svelo na ucenje 4-5 jezika i izucavanje ideja onih koji slicno misle. Religijski fanatizam plus licna teznja za moci i novcem. Njegov otvoreni fasizam je postao mainstream, to je njegov veliki licni uspjeh. Jedno vrijeme je izgleda imao jaku opoziciju unutar crkve (od ljudi koji nista bolji od njega nisu ali su mu iz licnih razloga bili suprostavljeni) te je cak koketirao i sa Vatikanom, te je od pape dobio i kardinalski prsten. o tome se danas ne prica, nije popularno...
:thumbup: tHoČno u sridu...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10570 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

detroit-mercy wrote: 01/11/2020 14:08
Capljina74 wrote: 01/11/2020 13:08 Šablon.
Ok, sablon, hajmo reci mozda nerazumijevanje tog nekog narativa (nazovi srpskog, pravoslavnong) jer u biti svi mi nosimo svoje narative ali da ne idemo tako daleko. Izdvojimo jedan cin, pokojnik odlikuje Arkana, za doticnog znamo sta je i koje, kako ti racionalizujes samo taj cin odlikovanja lika poput Arkana od osobe koja prenosi boziju poruku. Izadjimo za trenutak iz tog haj nazovi balkanskog sablona i pokusajmo objasniti svrhu jednog takvog cina?
Ко је одликовао Аркана?

Опрости, на путу сам, у паузама се опуштам на форуму... Не могу нешто да се удубљујем.

Аркану пи... материна...
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#10571 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Mason74 »

Sad ce, uskoro Erdogan o NK :roll: :zoka:
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#10572 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

nenadivan wrote: 01/11/2020 10:19
Kad vidim s kolikim zarom i religijskim fanatizmom dostojnim bombasa samoubica, se prica o Amfilohiju, koga je neko najbolje definisao kao "vladika sa puskomitraljezom" prepadnem se
Ko je Amfilohija opisao kao "vladiku sa puskomitraljezom"?

Da ti nisi nešto pomešao?
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#10573 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Manual »

Ne kontam zasto rasprava sa cetnicima
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10574 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by detroit-mercy »

Capljina74 wrote: 01/11/2020 16:15
detroit-mercy wrote: 01/11/2020 14:08
Capljina74 wrote: 01/11/2020 13:08 Šablon.
Ok, sablon, hajmo reci mozda nerazumijevanje tog nekog narativa (nazovi srpskog, pravoslavnong) jer u biti svi mi nosimo svoje narative ali da ne idemo tako daleko. Izdvojimo jedan cin, pokojnik odlikuje Arkana, za doticnog znamo sta je i koje, kako ti racionalizujes samo taj cin odlikovanja lika poput Arkana od osobe koja prenosi boziju poruku. Izadjimo za trenutak iz tog haj nazovi balkanskog sablona i pokusajmo objasniti svrhu jednog takvog cina?
Ко је одликовао Аркана?

Опрости, на путу сам, у паузама се опуштам на форуму... Не могу нешто да се удубљујем.

Аркану пи... материна...
Sorry, Seselja je odlikovao a doticnog je primao uz pocasti i simpatije. Mozes li se ocitovati o tome, sta sljedbenik knjige trazi u drustvu sa takvim likovima.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#10575 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by breuer »

Kad bi Isus Krist vidio ko promiće njegov nauk i za koga je on preuzimao grijehe na sebe, ne bi mu trebali Rimljani da se na krst razapne. Sam bi to uradio.
Post Reply