Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14726 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 09/06/2021 22:13
DPS bojkotuje ovo zasjedanje skupštine, zbog smjene ministra Leposavića.

Ne zna se hoće li se vratiti u skupštinu kad bude glasanje.
Zbog smene Leposavića? Zašto bi to činili?
DPS bojkutuje parlament zbog novih tužilačkih zakona koji bi trebali što pre da smene vrh državnog tužilaštva koji je blizak sa DPS-om, a DPS sve to čini pod izgovorom da su zakoni antievropski i da ruše ugled Crne Gore.
Bossona
Posts: 5224
Joined: 21/12/2020 03:28

#14727 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

CRNOGORSKA VLADA DALA OTKAZ SARADNIKU KOJI JE VELIČAO RATKA MLADIĆA: Zapadni ambasadori traže smjenu ministarke za koju je on radio

Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta raskinulo je ugovor sa Vladimirom Vukovićem, koji je bio angažovan kao spoljni saradnik za oblast auto-škole, objavile su podgoričke Vijesti

Podsjetimo, Vuković je u objavi na facebooku slavio ratnog zločinca Ratka Mladića, koji je odlukom haškog tribunala osuđen na doživotnu robiju.

Prema nezvaničnim informacijama Antene M, nekoliko ambasada stavilo je do znanja premijeru Krivokapiću da je ponašanje Vesne Bratić na poziciji ministarke četiri resora sve teže prihvatiti i razumjeti, jer svojim postupcima ne doprinosi prevazilaženju podjela u Crnoj Gori. Nacionalistički ispadi njenih saradnika samo su pojačali sliku o Bratićkoj kao izvoru problema i tenzija.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... UOghC5MYc0
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14728 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

sandzokan wrote: 09/06/2021 21:43
Kikibombona wrote: 09/06/2021 20:40
sandzokan wrote: 09/06/2021 18:56 Zna li neko postoji li u Skupštini CG veći četnik i šljam od Strahinje Bulajića?
Jovan Vucurevic je mnogo gori, a ima ih jos. Recimo Marko Milacic.
Vala Kiki njih slušao nisam i ne znam ih a ovaj Strahinja, siguran sam, ne zaostaje puno za tom dvojicom. Bilo bi interesantno vidjeti na kojoj je poziciji bio 90-tih
Vucurevic od 46 minute govori o Srebrenici :roll:

https://youtu.be/mzxRA8nUbnw

Ima DF puno gorih kandidata od Strahinje mada su svi tu negdje. Ovi SNSD su limunada za njih. Dodikovci su uglavnom lopovi dok su ovi zestoko fanatizirani.
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#14729 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by DonieBrasco »

DPS ako se pojavi u petak prolazi rezolucija, a CG je pod pritiskom EU integracija i NATO ih posmatra jer su clanica pa eto vidjet cemo.

Ali kakav bal mrtvih cetnika imaju u drzavi i vlasti to je strasno.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14730 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

Bogdanović je sočno 'replicirao' Vučuroviću. Vučurović se držao klasične bezobrazne mantre srpskog nacionaliste viđene u stotinama situacija.
Grobar95
Posts: 6
Joined: 10/06/2021 12:19

#14731 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Grobar95 »

Sad će nas Srbe da se mlatara sa tim genocodom kao toljagom , i to mi je demokratije , to mi je sloboda govora , ovim zakonom čće Srbi biti ozopšteni .
Kažu bitne su im sve žrtve , pa da su im sve žrtve bine ne bi naveli samo Srbenicu , a ostale žrtve spomenuli reda radi usput ,tek da se kaže da su se setili i žrtava drugih naroda .
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14732 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

RunnerX wrote: 09/06/2021 22:37 Nije ih Runer pozvao. Logično je da su sami došli nakon svega što su oni koje ti podržavaš danas izgovorili u parlamentu Crne Gore.

Mogu ti prepričati ako nisi gledao. :zzzz:
E ajde, bas me zanima sta kaze ona klimaterusa Draginja. Cijela Crna Gora se sprda s njom :lol: :lol: :lol:
Mada, kad joj vidim onog sadasnjeg muza i ne cudi me sto je onako poblesavila. Nisam gledao skupstinu juce, nego vidim ponekad sta Draginja prica i radi u medijima. Mislim da ni njena sira rodbina ne glasa za nju.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#14733 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

golman wrote: 10/06/2021 15:30
RunnerX wrote: 09/06/2021 22:37 Nije ih Runer pozvao. Logično je da su sami došli nakon svega što su oni koje ti podržavaš danas izgovorili u parlamentu Crne Gore.

Mogu ti prepričati ako nisi gledao. :zzzz:
E ajde, bas me zanima sta kaze ona klimaterusa Draginja. Cijela Crna Gora se sprda s njom :lol: :lol: :lol:
Mada, kad joj vidim onog sadasnjeg muza i ne cudi me sto je onako poblesavila. Nisam gledao skupstinu juce, nego vidim ponekad sta Draginja prica i radi u medijima. Mislim da ni njena sira rodbina ne glasa za nju.
Ma ja, kriva je ona, a ne oni cetnicki smradovi sto u sred Skupstine negiraju genocid, i prijete nekakvom osvetom :evil: zbog rusenja nelegalno izradjene crkve.
Last edited by LBVIEW on 10/06/2021 15:54, edited 2 times in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14734 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

vatrogasac wrote: 10/06/2021 10:56Bogdanović je sočno 'replicirao' Vučuroviću. Vučurović se držao klasične bezobrazne mantre srpskog nacionaliste viđene u stotinama situacija.
Bogdanović, Becic, Koprivica i ostale Demokrate su najbolje sto se Srbima u CG moglo desiti. Napravili su gradjansku partiju, potpredsjednik stranke je Bosnjak Albin Ceman. Sve vodece Demokrate su stajalista da se u Srebrenici desio genocid. Istina, nisu bas 100% direktni u iznosenju takvog stava jer nazalost 90% njihovih glasaca na dijeli takav stav. Ipak, treba pozdraviti hrabrost koju su pokazali. Juce su Bogdanović i Koprivica jasno rekli da se u Srebrenici desio genocid. Ranije je rekao predsjednik stranke Becic.

I ne samo to, Demokrate nedvosmisleno podrzavaju nezavisnost Crne Gore i isticu iskljucivo drzavne simbole. Time Srbe, koji su većinom njihovi glasaci, pomalo pacifiziraju i dublje vezu za CG. Becic je prilikom gostovanja na RTS, kada ga je voditelj pitao sta je po nacionalnosti i kojim jezikom govori, odgovorio da ne zeli o tome pricati, da je to njegova privatna stvar.

Demokrate su vjernici SPC, brane interese Srba ako treba, sto je normalno, ali ne jasu na valovima primitivnog nacionalizma. I to je definitivno ljekovito za Srbe u CG posto je evidentno da Demokrate polako postaju vodeca pro-srpska opcija.

Politika DF-a je toksicna, vise pripada 19 stoljeću. Ili ce se modifikovati ili propasti. Strasno su radikalni i konstantno dizu tenzije. Ljudima dosadi takva atmosfera, pozele malo mira i normalnosti.
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#14735 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by DonieBrasco »

Ima li naznaka hoce li se sutra DPS pojaviti na glasanju za rezoluciju ?
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#14736 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Emiremir33 »

Kikibombona wrote: 10/06/2021 15:52
vatrogasac wrote: 10/06/2021 10:56Bogdanović je sočno 'replicirao' Vučuroviću. Vučurović se držao klasične bezobrazne mantre srpskog nacionaliste viđene u stotinama situacija.
Bogdanović, Becic, Koprivica i ostale Demokrate su najbolje sto se Srbima u CG moglo desiti. Napravili su gradjansku partiju, potpredsjednik stranke je Bosnjak Albin Ceman. Sve vodece Demokrate su stajalista da se u Srebrenici desio genocid. Istina, nisu bas 100% direktni u iznosenju takvog stava jer nazalost 90% njihovih glasaca na dijeli takav stav. Ipak, treba pozdraviti hrabrost koju su pokazali. Juce su Bogdanović i Koprivica jasno rekli da se u Srebrenici desio genocid. Ranije je rekao predsjednik stranke Becic.

I ne samo to, Demokrate nedvosmisleno podrzavaju nezavisnost Crne Gore i isticu iskljucivo drzavne simbole. Time Srbe, koji su većinom njihovi glasaci, pomalo pacifiziraju i dublje vezu za CG. Becic je prilikom gostovanja na RTS, kada ga je voditelj pitao sta je po nacionalnosti i kojim jezikom govori, odgovorio da ne zeli o tome pricati, da je to njegova privatna stvar.

Demokrate su vjernici SPC, brane interese Srba ako treba, sto je normalno, ali ne jasu na valovima primitivnog nacionalizma. I to je definitivno ljekovito za Srbe u CG posto je evidentno da Demokrate polako postaju vodeca pro-srpska opcija.

Politika DF-a je toksicna, vise pripada 19 stoljeću. Ili ce se modifikovati ili propasti. Strasno su radikalni i konstantno dizu tenzije. Ljudima dosadi takva atmosfera, pozele malo mira i normalnosti.
Demokrate da li će glasati za rezoluciju o Srebrenici?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14737 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Emiremir33 wrote: 10/06/2021 17:07Demokrate da li će glasati za rezoluciju o Srebrenici?
Kazu da hoce ako se usvoji njihov mandat.

Prihvataju da se Srebrenica okarakterise kao zlocin genocida, ali zahtjevaju da se jasno naznači da je odgovornost pojedinacna, da nema kolektivne krivice itd.

Ako predlagač prihvati amandman kazu da ce biti za.

Mislim da bi to bila dobra stvar za sve u CG, da jedna velika prosprksa stranka podrzi rezoluciju o genocidu u Srebrenici.

Tako bi ostao samo DF i njegovi sateliti na drugoj strani.
Last edited by Kikibombona on 10/06/2021 17:12, edited 1 time in total.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14738 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bhnapoleon1 »

Emiremir33 wrote: 10/06/2021 17:07
Kikibombona wrote: 10/06/2021 15:52
vatrogasac wrote: 10/06/2021 10:56Bogdanović je sočno 'replicirao' Vučuroviću. Vučurović se držao klasične bezobrazne mantre srpskog nacionaliste viđene u stotinama situacija.
Bogdanović, Becic, Koprivica i ostale Demokrate su najbolje sto se Srbima u CG moglo desiti. Napravili su gradjansku partiju, potpredsjednik stranke je Bosnjak Albin Ceman. Sve vodece Demokrate su stajalista da se u Srebrenici desio genocid. Istina, nisu bas 100% direktni u iznosenju takvog stava jer nazalost 90% njihovih glasaca na dijeli takav stav. Ipak, treba pozdraviti hrabrost koju su pokazali. Juce su Bogdanović i Koprivica jasno rekli da se u Srebrenici desio genocid. Ranije je rekao predsjednik stranke Becic.

I ne samo to, Demokrate nedvosmisleno podrzavaju nezavisnost Crne Gore i isticu iskljucivo drzavne simbole. Time Srbe, koji su većinom njihovi glasaci, pomalo pacifiziraju i dublje vezu za CG. Becic je prilikom gostovanja na RTS, kada ga je voditelj pitao sta je po nacionalnosti i kojim jezikom govori, odgovorio da ne zeli o tome pricati, da je to njegova privatna stvar.

Demokrate su vjernici SPC, brane interese Srba ako treba, sto je normalno, ali ne jasu na valovima primitivnog nacionalizma. I to je definitivno ljekovito za Srbe u CG posto je evidentno da Demokrate polako postaju vodeca pro-srpska opcija.

Politika DF-a je toksicna, vise pripada 19 stoljeću. Ili ce se modifikovati ili propasti. Strasno su radikalni i konstantno dizu tenzije. Ljudima dosadi takva atmosfera, pozele malo mira i normalnosti.
Demokrate da li će glasati za rezoluciju o Srebrenici?
Ćeman je Bošnjak ko i Fikret Abdić
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#14739 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Emiremir33 »

Kikibombona wrote: 10/06/2021 17:10
Emiremir33 wrote: 10/06/2021 17:07Demokrate da li će glasati za rezoluciju o Srebrenici?
Kazu da hoce ako se usvoji njihov mandat.

Prihvataju da se Srebrenica okarakterise kao zlocin genocida, ali zahtjevaju da se jasno naznači da je odgovornost pojedinacna, da nema kolektivne krivice itd.

Ako predlagač prihvati amandman kazu da ce biti za.
Onda bi usputno mogla i Vlada da padne,pošto ovi iz DF sigurno neče glasati za rezoluciju..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14740 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Emiremir33 wrote: 10/06/2021 17:12Onda bi usputno mogla i Vlada da padne,pošto ovi iz DF sigurno neče glasati za rezoluciju..
Vlada nece sigurno pasti. To bi bila katastrofa za svaku vladajucu stranku.

Vec su dogovorili izglasavanje budzeta a danas Dritan Abazovic kaze da ce ici u rekonstrukciju vlade, da se zadovolje apetiti DF-a i relaksira situacija izmedju koalicionih partnera.

Svima njima su sada cilj izbori u Podgorici gdje DF, Demokrate i URA imaju velika očekivanja. To ce biti bitka.
Grobar95
Posts: 6
Joined: 10/06/2021 12:19

#14741 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Grobar95 »

Ovo sa rezolucijom o genocidu u Srebrenici je klasičan primer cancel culture.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14742 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bhnapoleon1 »

Grobar95 wrote: 10/06/2021 17:17 Ovo sa rezolucijom o genocidu u Srebrenici je klasičan primer cancel culture.
@blooo hajde cenceluj ovog
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55595
Joined: 15/12/2008 16:53

#14743 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Grobar95 wrote: 10/06/2021 17:17 Ovo sa rezolucijom o genocidu u Srebrenici je klasičan primer cancel culture.
A tek 'aski tribunal sto kanseluje...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14744 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

Grobar95 wrote: 10/06/2021 13:14
vatrogasac wrote: 10/06/2021 10:56 Bogdanović je sočno 'replicirao' Vučuroviću. Vučurović se držao klasične bezobrazne mantre srpskog nacionaliste viđene u stotinama situacija.
To je bezobrazno a nije ti možda bezobrazan nastup Kenane ?
To nije bezobrazno nego nemam ružnijeg i adekvatnijeg atributa. Milošević nije dobio presudu, Srbija kao agresor nije dobila presudu, a njeni se radikali po televizijama šepure kao dobitnici Nobelove nagrade za mir. Znaš li koliko je ovakvih jama otkriveno po Bosni? Ova se krila dvije decenije. A nije samo Srebrenica i Prijedor. Treba li da ti redam destine hiljada ubijenih, urbicide, silovanja, protjerivanja, krađu imovine..... Kada si ti rođen?
U masovnoj grobnici Tomašica kod Prijedora je u jesen 2013. otkriveno preko 400 tijela Bošnjaka i Hrvata tog kraja ubijenih u proljeće 1992.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14745 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

bhnapoleon1 wrote: 10/06/2021 17:33
Grobar95 wrote: 10/06/2021 17:17 Ovo sa rezolucijom o genocidu u Srebrenici je klasičan primer cancel culture.
@blooo hajde cenceluj ovog
Cancelovan.

Kod.mene su dva oo...nisi me dobro "tagovao".
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14746 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

bhnapoleon1 wrote: 10/06/2021 17:11Ćeman je Bošnjak ko i Fikret Abdić
Nije za poredjenje. Fikret je ubijao svoj narod.

Albin smatra da je potrebno pomirenje Srba i Bosnjaka, te vodjen tim vodi politiku. Mozda je naivan ali nije nikoga ubio.

Albin je juce rekao da je u Srebrenici bio genocid. Njegove stranacke kolege, uglavnom Srbi i svi redom vjernici SPC, su takodje porucili da je u Srebrenici bio genocid. Ne znam da li su bili iskreni, ali svakako je ucinjen vazan korak.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#14747 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bhnapoleon1 »

Kikibombona wrote: 10/06/2021 17:57
bhnapoleon1 wrote: 10/06/2021 17:11Ćeman je Bošnjak ko i Fikret Abdić
Nije za poredjenje. Fikret je ubijao svoj narod.

Albin smatra da je potrebno pomirenje Srba i Bosnjaka, te vodjen tim vodi politiku. Mozda je naivan ali nije nikoga ubio.

Albin je juce rekao da je u Srebrenici bio genocid. Njegove stranacke kolege, uglavnom Srbi i svi redom vjernici SPC, su takodje porucili da je u Srebrenici bio genocid. Ne znam da li su bili iskreni, ali svakako je ucinjen vazan korak.
Hoće li glasati za rezoluciju o genocidu u srebrenici ili pa vidite svi su se ubijali, bio je rat u ratu se gine, svi su žrtve
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14748 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

golman wrote: 10/06/2021 15:30
RunnerX wrote: 09/06/2021 22:37 Nije ih Runer pozvao. Logično je da su sami došli nakon svega što su oni koje ti podržavaš danas izgovorili u parlamentu Crne Gore.

Mogu ti prepričati ako nisi gledao. :zzzz:
E ajde, bas me zanima sta kaze ona klimaterusa Draginja. Cijela Crna Gora se sprda s njom :lol: :lol: :lol:
Mada, kad joj vidim onog sadasnjeg muza i ne cudi me sto je onako poblesavila. Nisam gledao skupstinu juce, nego vidim ponekad sta Draginja prica i radi u medijima. Mislim da ni njena sira rodbina ne glasa za nju.
Gdje sam ja spomenuo Draginju? Mislim da sam veoma jasno napisao "oni koje ti podržavaš", a ti odnekud izvuče Draginju? Nije valjda da nju podržavaš?

Simpatičan pokušaj spina, samo ne prolazi ti to kod mene.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14749 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

bhnapoleon1 wrote: 10/06/2021 18:02
Kikibombona wrote: 10/06/2021 17:57
bhnapoleon1 wrote: 10/06/2021 17:11Ćeman je Bošnjak ko i Fikret Abdić
Nije za poredjenje. Fikret je ubijao svoj narod.

Albin smatra da je potrebno pomirenje Srba i Bosnjaka, te vodjen tim vodi politiku. Mozda je naivan ali nije nikoga ubio.

Albin je juce rekao da je u Srebrenici bio genocid. Njegove stranacke kolege, uglavnom Srbi i svi redom vjernici SPC, su takodje porucili da je u Srebrenici bio genocid. Ne znam da li su bili iskreni, ali svakako je ucinjen vazan korak.
Hoće li glasati za rezoluciju o genocidu u srebrenici ili pa vidite svi su se ubijali, bio je rat u ratu se gine, svi su žrtve
Njegova stranka, koju dominantno cine Srbi i za koju dominantno glasaju Srbi, je porucila da ce glasati za rezoluciju ako se usvoji njihov amandman. A vec rekoh, amandman je vezan za kolektivnu krivicu. Demokrate insistiraju da se jasno navede da su za genocid odgovorni pojedinci a ne kolektivitet.

E sad, uskoro cemo vidjeti sta ce biti...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14750 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Zamisli podržavaš Slavena Radunovića koji kaže da ravnogorski pokret nije fašistički, već je komunistički pokret u stvari fašistički.
Post Reply