Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15201 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Osuda masakra u Pivi je cisto politicki manevar. To je jedno.

A drugo je da se ne radi o genocidu. Ubistvo 1 200 ljudi je monstruozan masakr, ali nije brojka adekvatna da bi se zlocin okarakterisao kao genocid. Zvuci pomalo grubo ali je tako. I masakr je uzasno teska kvalifikacija, nema potrebe da se dodaje ono sto nije.

Al' na Balkanu nista novo...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#15202 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Naime, kako saznaje portal Borba.me, raspop Miraš je pri povratku iz Srebrenice svratio sa svojim telohraniteljima u jedan trebinjski restoran da ruča.

Međutim, do ručka nije došlo jer su ih Trebinjci, shvativši ko im je došao u goste, pravovremeno izbacili iz restorana.

Kako je saopštila osoba koja je prisustvovala tom nemilom događaju, Miraš se Trebinjcima izvinjavao i molio ih da mu dozvole da ruča jer je gladan. On je se pravdao da nije kriv zbog javno izgovorenih reči, jer radi samo ono što mu je naređeno.

Ipak, Trebinjci nisu uvažili Miraševa obrazloženja i pokazali su mu put prema Nikšiću.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#15203 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Milo izjavio da je SPC odgovorna za genocid :thumbup:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#15204 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Stari_Crnogorac wrote: 17/07/2021 16:57
Kikibombona wrote: 17/07/2021 14:33 Demokrate se moraju vaditi za rezoluciju o Srebrenici koju su jedva nekako podrzali pa sada idu sa rezolucijom o genocidu u Pivi.

Nesumnjivo se radi o strasnom masakru u kojem je svirepo ubijen i veliki broj djece i zena, ali ne bih rekao da je genocid prava kvalifikacija. Ukupno je ubijeno oko 1 200 civila. Takvih zlocina je u 2SR bilo more. Jasno da su motivi za rezoluciju politicke a ne pravne prirode.

Zlocin je pocinila zloglasna jedinica Princ Eugen (uglavnom Nijemci iz Vojvodine), potpomognuta jedinicama Skenderbeg i Handzar. I to je dobro doslo da se izbalansira Srebrenica.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... -stradalim
Zašto su preskočili da u tu rezoluciju pomenu i zločine protiv ne-pravoslavaca? Možda su za Demokrate Pop Maca i Pavle Djurišić narodni heroji, čim njihova nedjela nisu zločini vrijedni pomena.

Kakvo srozavanje ugleda radi političkih poena od pro-četničkog glasačkog tijela. Što drugo očekivati od glasača Marka Šubare (gradonačelnika Nikšića).
Koju podrigusu kod Mila dobijate?

Poli je za vas misaona imenica...
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15205 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 17/07/2021 18:14
Naime, kako saznaje portal Borba.me, raspop Miraš je pri povratku iz Srebrenice svratio sa svojim telohraniteljima u jedan trebinjski restoran da ruča.

Međutim, do ručka nije došlo jer su ih Trebinjci, shvativši ko im je došao u goste, pravovremeno izbacili iz restorana.

Kako je saopštila osoba koja je prisustvovala tom nemilom događaju, Miraš se Trebinjcima izvinjavao i molio ih da mu dozvole da ruča jer je gladan. On je se pravdao da nije kriv zbog javno izgovorenih reči, jer radi samo ono što mu je naređeno.

Ipak, Trebinjci nisu uvažili Miraševa obrazloženja i pokazali su mu put prema Nikšiću.
Kako vam ne dosadi prenositi ocigledne lazi? Samo se sramotite i sve vise ponizavate... :roll:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#15206 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 17/07/2021 20:53
Capljina74 wrote: 17/07/2021 18:14
Kako vam ne dosadi prenositi ocigledne lazi? Samo se sramotite i sve vise ponizavate... :roll:
To si ga dočekao u Trebinju?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#15207 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Stari_Crnogorac wrote: 17/07/2021 16:57
Zašto su preskočili da u tu rezoluciju pomenu i zločine protiv ne-pravoslavaca? Možda su za Demokrate Pop Maca i Pavle Djurišić narodni heroji, čim njihova nedjela nisu zločini vrijedni pomena.

Kakvo srozavanje ugleda radi političkih poena od pro-četničkog glasačkog tijela. Što drugo očekivati od glasača Marka Šubare (gradonačelnika Nikšića).
A koje je nepravoslavce ubijao pop Maca?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#15208 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Kikibombona wrote: 17/07/2021 14:33 Demokrate se moraju vaditi za rezoluciju o Srebrenici koju su jedva nekako podrzali pa sada idu sa rezolucijom o genocidu u Pivi.

Nesumnjivo se radi o strasnom masakru u kojem je svirepo ubijen i veliki broj djece i zena, ali ne bih rekao da je genocid prava kvalifikacija. Ukupno je ubijeno oko 1 200 civila. Takvih zlocina je u 2SR bilo more. Jasno da su motivi za rezoluciju politicke a ne pravne prirode.

Zlocin je pocinila zloglasna jedinica Princ Eugen (uglavnom Nijemci iz Vojvodine), potpomognuta jedinicama Skenderbeg i Handzar. I to je dobro doslo da se izbalansira Srebrenica.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... -stradalim
I ne samo za Pivu već i za Plav i Veliku. Ovim demokrate samo još jednom pokazuju da su ljigavci koji žele da sede na dve stolice, da balansiraju između dve struje.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15209 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 17/07/2021 22:30
zilog wrote: 17/07/2021 20:53

Kako vam ne dosadi prenositi ocigledne lazi? Samo se sramotite i sve vise ponizavate... :roll:
To si ga dočekao u Trebinju?
Nisam, ali mi sigurno nije, kao tebi, srce zatreperilo, kada si u Kuriru (ili nekom drugom tabloidskom smecu) vidio da je Miras, na povratku iz Srebrenice, kukao da je gladan i jos, pazi sad, rekao da mu je naredjeno sta da radi (eto kao naredili mu da ide u Srebrenicu). Popusiti Kurirovu, ili borba.me pricu, mogu samo djeca u obdanistu i ekipa koja negira Genocid, pa daj sta das.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#15210 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 17/07/2021 23:06
Capljina74 wrote: 17/07/2021 22:30

To si ga dočekao u Trebinju?
Nisam, ali mi sigurno nije, kao tebi, srce zatreperilo, kada si u Kuriru (ili nekom drugom tabloidskom smecu) vidio da je Miras, na povratku iz Srebrenice, kukao da je gladan i jos, pazi sad, rekao da mu je naredjeno sta da radi (eto kao naredili mu da ide u Srebrenicu). Popusiti Kurirovu, ili borba.me pricu, mogu samo djeca u obdanistu i ekipa koja negira Genocid, pa daj sta das.
Pa što pušiš onda?
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2826
Joined: 24/08/2003 00:00

#15211 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Novi_Nick »

ultima_palabra wrote: 17/07/2021 18:17 Milo izjavio da je SPC odgovorna za genocid :thumbup:
Svaka mu cast, on je covjek sa moralom i kaze istinu kao sto jeste :thumbup:
SPC stotinu i nesto godina truje srpski narod mitovima, lazima, mrznjom i drugim manipulacijama navodeci ih u ratove za otimanje tudjih teritorija. Sada u zadnjem ratu od 1992 g. SPC je svu srpsku vojsku ispracala u ratove i zlocine nad drugim narodima i civilnim stanovnistvom. To sve Milo odlicno zna i iz istorije i iz iskustva. Ko ne zna i ko zaboravlja istoriju, istorija mu se ponavlja.
Last edited by Novi_Nick on 17/07/2021 23:42, edited 2 times in total.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15212 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 17/07/2021 23:29
zilog wrote: 17/07/2021 23:06

Nisam, ali mi sigurno nije, kao tebi, srce zatreperilo, kada si u Kuriru (ili nekom drugom tabloidskom smecu) vidio da je Miras, na povratku iz Srebrenice, kukao da je gladan i jos, pazi sad, rekao da mu je naredjeno sta da radi (eto kao naredili mu da ide u Srebrenicu). Popusiti Kurirovu, ili borba.me pricu, mogu samo djeca u obdanistu i ekipa koja negira Genocid, pa daj sta das.
Pa što pušiš onda?
Prigradske doskocice sigurno ne...

Nakon ovakvih napada, zbog jednog moralnog i dostojanstvenog cina, kao sto je odlazak u Srebrenicu, mislim da je vrijeme da se upre prstom u stvarne izazivace medjunacionalne mrznje, negatore Genocida i nosioce velikosrpskog sovinizma. One koji koljace proglasavaju svetiteljima.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15213 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Zar je toliki problem poštovati tuđe svetinje?

Mislim, kad već očekujete da drugi poštuju vaše...
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15214 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

¤ jelena ¤ wrote: 18/07/2021 01:40 Zar je toliki problem poštovati tuđe svetinje?

Mislim, kad već očekujete da drugi poštuju vaše...
Nije nikakav problem, ali bi te "svetinje" valjda trebale postovati moj narod i ne nazivati ga "Turcima". Valjda, ako vec hoce da budu svetinje, ne trebaju koljace proglasavati svetiteljima, kao 2004. popa Macu, ubicu majke glumca Mise Janketica. Valjda svetinje ne trbaju negirati Genocid...

Par postova iznad smo imali priliku vidjeti kako stovatelji jedne svetinje, mucki klevecu poglavara druge svetinje. Ocigledan motiv tog istresanja je bio Mitropolitov odlazak u Srebrenicu.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15215 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

zilog wrote: 18/07/2021 02:00
¤ jelena ¤ wrote: 18/07/2021 01:40 Zar je toliki problem poštovati tuđe svetinje?

Mislim, kad već očekujete da drugi poštuju vaše...
Nije nikakav problem, ali bi te "svetinje" valjda trebale postovati moj narod i ne nazivati ga "Turcima". Valjda, ako vec hoce da budu svetinje, ne trebaju koljace proglasavati svetiteljima, kao 2004. popa Macu, ubicu majke glumca Mise Janketica. Valjda svetinje ne trbaju negirati Genocid...
Ovo ti je isto kao kad bi neki Srbin iz BL, na pitanje zašto ne poštuje tuđe svetinje, odgovorio:

zato što te svetinje ne poštuju srpski narod i RS; pa onda IZ nazvao leglom vjerskih fanatika i terorista, a katoličke sveštenike i svece bolesnim, pedofilima i zločincima tipa Stepinac.

Ma...ko vas ne bi poštovao, obojicu...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#15216 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 18/07/2021 02:00
¤ jelena ¤ wrote: 18/07/2021 01:40 Zar je toliki problem poštovati tuđe svetinje?

Mislim, kad već očekujete da drugi poštuju vaše...
Nije nikakav problem, ali bi te "svetinje" valjda trebale postovati moj narod i ne nazivati ga "Turcima". Valjda, ako vec hoce da budu svetinje, ne trebaju koljace proglasavati svetiteljima, kao 2004. popa Macu, ubicu majke glumca Mise Janketica. Valjda svetinje ne trbaju negirati Genocid...

Par postova iznad smo imali priliku vidjeti kako stovatelji jedne svetinje, mucki klevecu poglavara druge svetinje. Ocigledan motiv tog istresanja je bio Mitropolitov odlazak u Srebrenicu.
Koji poglavar?

To svetinje registrovane u MUP CG?

Jebo te, sem floskula kojima se gadjas ništa nemaš.

Kakve veze ima Srebrenica sa ovim klovnom i njegovim statusom u narodu?
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15217 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

¤ jelena ¤ wrote: 18/07/2021 10:15
zilog wrote: 18/07/2021 02:00

Nije nikakav problem, ali bi te "svetinje" valjda trebale postovati moj narod i ne nazivati ga "Turcima". Valjda, ako vec hoce da budu svetinje, ne trebaju koljace proglasavati svetiteljima, kao 2004. popa Macu, ubicu majke glumca Mise Janketica. Valjda svetinje ne trbaju negirati Genocid...
Ovo ti je isto kao kad bi neki Srbin iz BL, na pitanje zašto ne poštuje tuđe svetinje, odgovorio:

zato što te svetinje ne poštuju srpski narod i RS; pa onda IZ nazvao leglom vjerskih fanatika i terorista, a katoličke sveštenike i svece bolesnim, pedofilima i zločincima tipa Stepinac.

Ma...ko vas ne bi poštovao, obojicu...
Boldirano doticni smatraju za kompletnu islamsku vjeru, a moje, vrlo konkretne, primjedbe se odnose na SPC kao ustanovu, nikako na Svetosavlje, Pravoslavlje, niti Hriscanstvo.

Insistirajuci na imunitetu ustanove, samo otvaras vrata za njenu zloupotrebu u, itekako, ovozemaljskim pitanjima. U svijetu se dizu tuzbe protiv katolicke crkve, upravo zato sto nije unutar sebe sprijecila pedofilska maltretiranja. Niko nije rekao da se time napadaju svetinje.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15218 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 18/07/2021 11:46
zilog wrote: 18/07/2021 02:00

Nije nikakav problem, ali bi te "svetinje" valjda trebale postovati moj narod i ne nazivati ga "Turcima". Valjda, ako vec hoce da budu svetinje, ne trebaju koljace proglasavati svetiteljima, kao 2004. popa Macu, ubicu majke glumca Mise Janketica. Valjda svetinje ne trbaju negirati Genocid...

Par postova iznad smo imali priliku vidjeti kako stovatelji jedne svetinje, mucki klevecu poglavara druge svetinje. Ocigledan motiv tog istresanja je bio Mitropolitov odlazak u Srebrenicu.
Koji poglavar?
To svetinje registrovane u MUP CG?


Kakve veze ima Srebrenica sa ovim klovnom i njegovim statusom u narodu?
Za boldirano cu sacekati da vidim hoce li ti @¤ jelena ¤ nesto odgovoriti, ili konsternacija nastupa samo kada se spomene SPC?

Mirasev odlazak u Srebrenicu je bio povod za laznu vijest, sa naglaskom da mu je naredjeno sta da radi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15219 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by spreca »

Capljina74 wrote: 17/07/2021 18:14
Naime, kako saznaje portal Borba.me, raspop Miraš je pri povratku iz Srebrenice svratio sa svojim telohraniteljima u jedan trebinjski restoran da ruča.

Međutim, do ručka nije došlo jer su ih Trebinjci, shvativši ko im je došao u goste, pravovremeno izbacili iz restorana.

Kako je saopštila osoba koja je prisustvovala tom nemilom događaju, Miraš se Trebinjcima izvinjavao i molio ih da mu dozvole da ruča jer je gladan. On je se pravdao da nije kriv zbog javno izgovorenih reči, jer radi samo ono što mu je naređeno.

Ipak, Trebinjci nisu uvažili Miraševa obrazloženja i pokazali su mu put prema Nikšiću.
Jel ovo srpsko gosoprimstvo na djelu?
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15220 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

spreca wrote: 18/07/2021 13:09 Jel ovo srpsko gosoprimstvo na djelu?
Kompletan tekst je ilustracija postovanja tudjih svetinja.

A da se Miras izvinjavao, nakon ocigledne uvrede tjeranjem iz birtije i da to niko nije zabiljezio kamerom (valjda u tom brlogu imaju mobilne telefone), je vjerovatno isto kao da se i Milo dosao izvinjavati nakon Mirasa. :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15221 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by spreca »

zilog wrote: 18/07/2021 13:28
spreca wrote: 18/07/2021 13:09 Jel ovo srpsko gosoprimstvo na djelu?
Kompletan tekst je ilustracija postovanja tudjih svetinja.

A da se Miras izvinjavao, nakon ocigledne uvrede tjeranjem iz birtije i da to niko nije zabiljezio kamerom (valjda u tom brlogu imaju mobilne telefone), je vjerovatno isto kao da se i Milo dosao izvinjavati nakon Mirasa. :mrgreen:
Naravno da je ovo laz ko i uvijek,sumnjam da bi Miras se tamo i zaustavio znajuci kako se prema njemu inace odnose,ako je istina onda je ovo direktno krsenje zakona
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15222 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

spreca wrote: 18/07/2021 13:09
Capljina74 wrote: 17/07/2021 18:14
Jel ovo srpsko gosoprimstvo na djelu?
Taman tako mu dođe. Kakav autogol ovaj tekst - kao i svaka glupost izgovorena u namjeri da se drugi uvrijedi i ponizi. A puna im usta Boga i prvi su u crkvenim redovima.


A prelijep grad.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15223 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

zilog wrote: 18/07/2021 11:53
¤ jelena ¤ wrote: 18/07/2021 10:15

Ovo ti je isto kao kad bi neki Srbin iz BL, na pitanje zašto ne poštuje tuđe svetinje, odgovorio:

zato što te svetinje ne poštuju srpski narod i RS; pa onda IZ nazvao leglom vjerskih fanatika i terorista, a katoličke sveštenike i svece bolesnim, pedofilima i zločincima tipa Stepinac.

Ma...ko vas ne bi poštovao, obojicu...
Boldirano doticni smatraju za kompletnu islamsku vjeru, a moje, vrlo konkretne, primjedbe se odnose na SPC kao ustanovu, nikako na Svetosavlje, Pravoslavlje, niti Hriscanstvo.

Insistirajuci na imunitetu ustanove, samo otvaras vrata za njenu zloupotrebu u, itekako, ovozemaljskim pitanjima. U svijetu se dizu tuzbe protiv katolicke crkve, upravo zato sto nije unutar sebe sprijecila pedofilska maltretiranja. Niko nije rekao da se time napadaju svetinje.
Ni kompletno Svetosavlje nikako nije problem? Samo SPC kao institucija je problem?

Dobro, vjerovaću ti da je tako - dok se ne pokaže da možda i nije tako. A ja ti se izvinjavam na mojoj paraleli iz prethodnog posta ako je pogrešna.

Nikakav imunitet mene niti zanima niti na istom insistiram. Meni samo nije jasno šta ljudi koji siju nepoštovanje prema tuđoj svetinji, očekuju da će požnjeti? A crkva jeste svetinja za njene vjernike, bez obzira na to šta ti o istoj mislio i kako je percipirao i bio u pravu iz tvoje pozicije i sa tvoje tačke gledišta.

A živi ljudi (katolički sveštenici, popovi, hodže...) nisu svetinje, brate dragi. Oni mogu biti autoriteti vjernicima i možda nije pametno zamjeriti im se, mada ja mislim da je to neophodno, ali nisu nedodirljivi i ne smiju to biti.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#15224 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

¤ jelena ¤ wrote: 18/07/2021 13:55
zilog wrote: 18/07/2021 11:53

Boldirano doticni smatraju za kompletnu islamsku vjeru, a moje, vrlo konkretne, primjedbe se odnose na SPC kao ustanovu, nikako na Svetosavlje, Pravoslavlje, niti Hriscanstvo.

Insistirajuci na imunitetu ustanove, samo otvaras vrata za njenu zloupotrebu u, itekako, ovozemaljskim pitanjima. U svijetu se dizu tuzbe protiv katolicke crkve, upravo zato sto nije unutar sebe sprijecila pedofilska maltretiranja. Niko nije rekao da se time napadaju svetinje.
Ni kompletno Svetosavlje nikako nije problem? Samo SPC kao institucija je problem?

Dobro, vjerovaću ti da je tako - dok se ne pokaže da možda i nije tako. A ja ti se izvinjavam na mojoj paraleli iz prethodnog posta ako je pogrešna.

Nikakav imunitet mene niti zanima niti na istom insistiram. Meni samo nije jasno šta ljudi koji siju nepoštovanje prema tuđoj svetinji, očekuju da će požnjeti? A crkva jeste svetinja za njene vjernike, bez obzira na to šta ti o istoj mislio i kako je percipirao i bio u pravu iz tvoje pozicije i sa tvoje tačke gledišta.

A živi ljudi (katolički sveštenici, popovi, hodže...) nisu svetinje, brate dragi. Oni mogu biti autoriteti vjernicima i možda nije pametno zamjeriti im se, mada ja mislim da je to neophodno, ali nisu nedodirljivi i ne smiju to biti.
Jelena, rodjen sam i odrastao u Sarajevu, uz sve cetri (ne tri) konfesije + masu ateista (autokefalni SKJ). U takvoj se sredini lako nauci da postujes tudje, jer vidjas druge (gle i oni su kao mi) i nema zatvorenih tervenki na kojima se bulazni o "onima tamo". Tu svako ima nekoga druge vjere, sto u familiji, sto medju prijateljima i kumovima.
Ostrog jezika sam samo prema onima koji kroz religiju pokusavaju provuci neke druge ciljeve.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#15225 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

SPC kao institucija promovise zlo i mrznju. Izuzeci na nivou jedinki su tu da potvrde pravilo.
Post Reply