Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#15176 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

90minut wrote: 14/07/2021 17:43 Nečastan i genocidan je sasvim dovoljno.
Ovo se i dalje zanemaruje jel da ?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#15177 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Njegovo mišljenje i ima pravo na to, ne vidim problem.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#15178 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Vidis li problem kad neki iznose misljenje da nije bio genocid? Je li to njihovo pravo?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#15179 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

llull wrote: 14/07/2021 18:31
90minut wrote: 14/07/2021 17:43 Nečastan i genocidan je sasvim dovoljno.
Ovo se i dalje zanemaruje jel da ?
To je forumska luda i narkoman.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#15180 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

llull wrote: 14/07/2021 18:25 Meni je Milo predsjednik susjedne zemlje koji je prije 30 godine bio ucesnik u ratovima u BIH I Hrvatskoj na strani Srbije, slao je vojnike na Dubrovnik, u Hercegovinu, slao je gorivo VRS. To su sve istorijske cinjenice i on je evo ovdje divan i bajan, ok to je vas stav sve je to ok. Ali onda kolega napise da su Srbi ' NECASTAN I GENOCIDAN NAROD " I to vam je jel ok ?
Mislim da ce Marici Gajic, Nikolini Dzebo, Andjeli Delic, Domuzin Dragani, Dzombeta Miljani, Deura Milici i drugima biti bas drago da cuje kako to podrzavaju u BIH u zemlji za koju su igrale na EP.

Milo nije problem, nego neki od vas koji opusteno branite fasizam.
Kako je to premijer Crne Gore mogao slati vojnike JNA na Dubrovnik? Bas me zanima.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#15181 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Kakva god da je osoba red je da se osudi takav govor mrznje za bilo koji narod, naciju pa i vjeroispovjest.

A evo sta susjedi pisu
- Rekli su nam da se u Hercegovini ustaše spremaju na klanje. Vojna i civilna policija uhićivala je i zatvarala u podgorički zatvor “Puž” svakog onoga tko se nije odazvao pozivu na mobilizaciju. Đukanović uz Bulatovića bio je najvatreniji zagovornik da se ide u Hercegovinu i okolicu Dubrovnika. Sad je on amnestiran od odgovornosti, a mi da odgovaramo za nešto na što nas je tadašnja vlast na kojoj su oni bili na čelu tjerala - tvrdi Duško Kilibarda daljnji rođak ozloglašenog ratnog huškača i današnjeg crnogorskog akademika Novaka Kilibarde. Rezimirajući ratnu prošlost u kojoj je kako kaže bilo svašta njegov kolega Petar Lazović tvrdi kako je u Mostaru preživio miniranje vojarne Sjeverni logor, koje je izvedena uz pomoć auto-cisterne.

https://www.vecernji.hr/vijesti/djukano ... nik-822030
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#15182 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

dr_arsla wrote: 14/07/2021 19:12
Blek Stena wrote: 14/07/2021 18:46 Vidis li problem kad neki iznose misljenje da nije bio genocid? Je li to njihovo pravo?
Genocid je dokazan i presuđen i svako ko ima drugačije mišljenje je debil. Kao da poričeš Pitagorin Teorem ili Njutnov zakon gravitacije.
Počinioci genocida i krivci za isti imaju ime i prezime. To što Srbi na sebe preuzimaju genocid je njihov problem.
Reci to Bosnjackim udruzenjima zrtava koja misle i tvrde da je bio genocid u mjestima poput Visegrada, Foce, Prijedora itd. Jesu li i oni debili ili se to samo odnosi na nesto sto je dokazano u nekom sudskom postupku?
E cuj, sudske presude vs pitagora, njutn. Nista gluplje odavno nisam procitao. :lol:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#15183 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Srbi na sebe preuzimaju genocid ??? A ovo je vec novi nivo kao ona izjava " Nismo ga mi ubili, skocio je sam "
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#15184 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

dr_arsla wrote: 14/07/2021 19:23 Završio sam s tobom :thumbup:
Nastavi biti debil :D
:thumbup: pozdravi Pitagoru :oops:
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#15185 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Emiremir33 »

Blek Stena wrote: 14/07/2021 19:19
dr_arsla wrote: 14/07/2021 19:12

Genocid je dokazan i presuđen i svako ko ima drugačije mišljenje je debil. Kao da poričeš Pitagorin Teorem ili Njutnov zakon gravitacije.
Počinioci genocida i krivci za isti imaju ime i prezime. To što Srbi na sebe preuzimaju genocid je njihov problem.
Reci to Bosnjackim udruzenjima zrtava koja misle i tvrde da je bio genocid u mjestima poput Visegrada, Foce, Prijedora itd. Jesu li i oni debili ili se to samo odnosi na nesto sto je dokazano u nekom sudskom postupku?
E cuj, sudske presude vs pitagora, njutn. Nista gluplje odavno nisam procitao. :lol:
Šta je bilo u Foči,Višegradu ,Prijedoru,Kozarcu,Zvorniku,Bratuncu itd?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#15186 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

dr_arsla wrote: 14/07/2021 19:26 Nego šta radite?
Ljudi donesu rezuluciju, a vi se dignete na zadnje noge i arlaučete kako je to protiv srpskog naroda :-)
Srbi za sebe ne govore da su genocidni, to rade oni koji su kao sto si ti i ostale kolege sa foruma. Kada vas je raznorazni srpski okot zvao poturicama i ko zna kakvim pogrdim nazivima bilo je pozivanje na linc a sada se pravis mutav kada nekoliko likova ovdje mrtvi ladni napisu da su Srbi necastan i genocidan narod. Ali dobro boze moj, Srbe i onako treba protjerati iz BIH tako da jel da to je sasvim ok.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#15187 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

dr_arsla wrote: 14/07/2021 19:47
llull wrote: 14/07/2021 19:40

Srbi za sebe ne govore da su genocidni, to rade oni koji su kao sto si ti i ostale kolege sa foruma. Kada vas je raznorazni srpski okot zvao poturicama i ko zna kakvim pogrdim nazivima bilo je pozivanje na linc a sada se pravis mutav kada nekoliko likova ovdje mrtvi ladni napisu da su Srbi necastan i genocidan narod. Ali dobro boze moj, Srbe i onako treba protjerati iz BIH tako da jel da to je sasvim ok.
Nismo svi isti i nemoj mi tuđe mišljenje imputirati kao moje. I tuđe riječi postavljati kao moje. Hvala.
Pa to je modus operandi iz 90tih, par budala im zaprijeti a onda oni posalju par korpusa JNA da preventivno pobiju sve sto se krece, “da se ne bi ponovio Jasenovac”.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15188 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by 90minut »

llull wrote: 14/07/2021 19:10 Kakva god da je osoba red je da se osudi takav govor mrznje za bilo koji narod, naciju pa i vjeroispovjest.

A evo sta susjedi pisu
- Rekli su nam da se u Hercegovini ustaše spremaju na klanje. Vojna i civilna policija uhićivala je i zatvarala u podgorički zatvor “Puž” svakog onoga tko se nije odazvao pozivu na mobilizaciju. Đukanović uz Bulatovića bio je najvatreniji zagovornik da se ide u Hercegovinu i okolicu Dubrovnika. Sad je on amnestiran od odgovornosti, a mi da odgovaramo za nešto na što nas je tadašnja vlast na kojoj su oni bili na čelu tjerala - tvrdi Duško Kilibarda daljnji rođak ozloglašenog ratnog huškača i današnjeg crnogorskog akademika Novaka Kilibarde. Rezimirajući ratnu prošlost u kojoj je kako kaže bilo svašta njegov kolega Petar Lazović tvrdi kako je u Mostaru preživio miniranje vojarne Sjeverni logor, koje je izvedena uz pomoć auto-cisterne.

https://www.vecernji.hr/vijesti/djukano ... nik-822030
Sve i da jeste ne mijenja cinjenicu da se pokajao za ružnu prošlost i ono što je najbitnije ne mijenja stavove kao čarape ala Vucic i slicni ostaje dosljedan i govori iznova i iznova kako jeste s takvim se i možeš pomiriti.

Ne u smislu da ces ga sutra zvati da ti bude komšija vec da se grade normalni odnosi, od srba nema ništa nego negiranje od malih nogu do velikih.
I zato ponavljam genocidan i nečastan narod.

Nekad davno i nisu bili danas itekako.

Ja znam da ovo tebe vrijeđa i da si razocaran, al' šta ja mogu međunarodna zajednica je rekla da ste upravo takvi.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15189 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Lijepo reče veliki Marko Miljanov....

"Junaštvo je braniti sebe od drugoga,
a čojstvo je braniti drugog od sebe".
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#15190 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

"Ne u smislu da ces ga sutra zvati da ti bude komšija vec da se grade normalni odnosi, od srba nema ništa nego negiranje od malih nogu do velikih.
I zato ponavljam genocidan i nečastan narod."
Jesu li ti necasne one reprezentativke koje su predstavljale BIH , fudbaleri, kosarkasi Srbi koji igraju za BIH ? Jesu li i oni genocidni i necasni ?
Hajde priznaj, nema veze znam ja da si ti mali fasista :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15191 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by 90minut »

Nisam fašista ja sam žrtva ja pripadam narodu na kojem je izvršen genocid od strane zlih srba koji su bacili ljagu na citav srpski narod.

Jer kao što vidimo na maršu mira od malih nogu djece do velikih nogu svi podržavaju genocid i masovno ubijanje jednog naroda.

I to srpski narod nikad nece oprat i samim tim su nečastan i genocidan.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#15192 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by e__ »

90minut wrote: 14/07/2021 20:51 Nisam fašista ja sam žrtva ja pripadam narodu na kojem je izvršen genocid od strane zlih srba koji su bacili ljagu na citav srpski narod.

Jer kao što vidimo na maršu mira od malih nogu djece do velikih nogu svi podržavaju genocid i masovno ubijanje jednog naroda.

I to srpski narod nikad nece oprat i samim tim su nečastan i genocidan.
Vrlo mali broj ljudi podrzava, ili bi podrzavao genocid i masovno ubijanje jednog naroda.

To vam mora biti jasno.

Ono o cemu vi pricate je istinska mrznja i netrpeljivost. Ono sto se desilo u RBiH jeste bio genocid, ali nije Srpski narod nije i ne moze biti genocidan.

To je apsurd nad apsurdima, osim sto je degutantno.

Kada kreirate situaciju u kojoj vi kao pripadnik armije morate ili izvrsiti naredbu, ili rizikovati da se nesto desi vama ili vasoj porodici.

Ako se vama nesto desi, rizikujete da vam porodica ostane sama… da vam zenu stave u situaciju gdje bi izgubika svoju cast.

Ukoliko odbijete… iz osvete vam isto to mogu uraditi.

Samo se pitajte da li je veci broj ljudi koji je iz straha prihvatio da izvrsi naredbe, ili broj ljudi koji “mrzi” Bosnjake, ili Muslimane.

Da stvarno veliki broj Srba, ili vecina Srba podrzava genocid, ili masovno ubijanje Bosnjaka ili Muslimana, situacija u BiH bi bila drugacija. Ne bi bilo suzivota.

Problem je u strahu i u negiranju pravnih cinjenica. Da prosjecna Srpska porodica, ciji su clanovi porodice bili u VRS stvarno vjeruje da su Ratko Mladic i Radovan Karadzic radili stvari zbog kojih su osudjeni, oni bi se njih odrekli.

Ali oni u to ne vjeruju. Oni vjeruju da je u pitanju zavjera. Da svi mrze Srbe, i da zrtve ne postoje.

To jeste, da se genocid nije desio, jer su to sve bili “vojno sposobni” muskarci, i da nisu iz Srebrenice. Da su ljudi iz Srebrenice u Australiji… da zive sasvim normalno, i jebi ga… to je sve jedna zavjera.

Oni koji su u tome ucestvovali ce uvijek reci da je to zavjera. Pogotovo svojoj zeni i djeci. Nije tata ubijao civile… nece ti tata reci da ne volis Ratka… on je heroj. Jer ako kaze da se tata borio casno u ratu, i da nije bio genocid.. a da ne voli Ratka.. ne bi islo. Tako da na kraju oni sto jesu ucestvovali u raznim zlocinima moraju braniti VRS, a njihove komsije isto tako… jer svojoj djeci bi pravili probleme da su “izdajnici”.

Ali, isto tako. Neko jeste ubijao Srbe i u Sarajevu. Isto tako, neko jeste pljackao, i maltretirao Srpsko stanovnistvo koje nije poslusalo Krajisnika.

Svaka zrtva je previse, i nijedan narod nije genocidan. U BiH se sve iskoristi u propagandne svrhe. Neki vid izjednacavanja… iako bi trebali samo priznati da je svaka zrtva previse, i da razumiju da se ne moze isto tretirati izvrsioc kao i neko ko je dao naredbu.

Ali, sumnjam da bilo koju politicku stranku ovdje zanima zivot “na terenu”. Njima je dovoljno da se niko ne kolje, i ha ja…
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#15193 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bhnapoleon1 »

llull wrote: 14/07/2021 16:48 Cudo nije otisao kod drugara iz VRS da se i sa njima pozdravi, nekad im je slao gorivo za kamione i autobuse na ljeto 1995.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/16 ... c_bio.html
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#15194 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Emiremir33 »

e__ wrote: 14/07/2021 21:36
90minut wrote: 14/07/2021 20:51 Nisam fašista ja sam žrtva ja pripadam narodu na kojem je izvršen genocid od strane zlih srba koji su bacili ljagu na citav srpski narod.

Jer kao što vidimo na maršu mira od malih nogu djece do velikih nogu svi podržavaju genocid i masovno ubijanje jednog naroda.

I to srpski narod nikad nece oprat i samim tim su nečastan i genocidan.
Vrlo mali broj ljudi podrzava, ili bi podrzavao genocid i masovno ubijanje jednog naroda.

To vam mora biti jasno.

Ono o cemu vi pricate je istinska mrznja i netrpeljivost. Ono sto se desilo u RBiH jeste bio genocid, ali nije Srpski narod nije i ne moze biti genocidan.

To je apsurd nad apsurdima, osim sto je degutantno.

Kada kreirate situaciju u kojoj vi kao pripadnik armije morate ili izvrsiti naredbu, ili rizikovati da se nesto desi vama ili vasoj porodici.

Ako se vama nesto desi, rizikujete da vam porodica ostane sama… da vam zenu stave u situaciju gdje bi izgubika svoju cast.

Ukoliko odbijete… iz osvete vam isto to mogu uraditi.

Samo se pitajte da li je veci broj ljudi koji je iz straha prihvatio da izvrsi naredbe, ili broj ljudi koji “mrzi” Bosnjake, ili Muslimane.

Da stvarno veliki broj Srba, ili vecina Srba podrzava genocid, ili masovno ubijanje Bosnjaka ili Muslimana, situacija u BiH bi bila drugacija. Ne bi bilo suzivota.

Problem je u strahu i u negiranju pravnih cinjenica. Da prosjecna Srpska porodica, ciji su clanovi porodice bili u VRS stvarno vjeruje da su Ratko Mladic i Radovan Karadzic radili stvari zbog kojih su osudjeni, oni bi se njih odrekli.

Ali oni u to ne vjeruju. Oni vjeruju da je u pitanju zavjera. Da svi mrze Srbe, i da zrtve ne postoje.

To jeste, da se genocid nije desio, jer su to sve bili “vojno sposobni” muskarci, i da nisu iz Srebrenice. Da su ljudi iz Srebrenice u Australiji… da zive sasvim normalno, i jebi ga… to je sve jedna zavjera.

Oni koji su u tome ucestvovali ce uvijek reci da je to zavjera. Pogotovo svojoj zeni i djeci. Nije tata ubijao civile… nece ti tata reci da ne volis Ratka… on je heroj. Jer ako kaze da se tata borio casno u ratu, i da nije bio genocid.. a da ne voli Ratka.. ne bi islo. Tako da na kraju oni sto jesu ucestvovali u raznim zlocinima moraju braniti VRS, a njihove komsije isto tako… jer svojoj djeci bi pravili probleme da su “izdajnici”.

Ali, isto tako. Neko jeste ubijao Srbe i u Sarajevu. Isto tako, neko jeste pljackao, i maltretirao Srpsko stanovnistvo koje nije poslusalo Krajisnika.

Svaka zrtva je previse, i nijedan narod nije genocidan. U BiH se sve iskoristi u propagandne svrhe. Neki vid izjednacavanja… iako bi trebali samo priznati da je svaka zrtva previse, i da razumiju da se ne moze isto tretirati izvrsioc kao i neko ko je dao naredbu.

Ali, sumnjam da bilo koju politicku stranku ovdje zanima zivot “na terenu”. Njima je dovoljno da se niko ne kolje, i ha ja…
Milan ST.Protić je to najbolje objasnio,ako si gledao njegove intervijue ...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#15195 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Blek Stena wrote: 14/07/2021 19:19 Reci to Bosnjackim udruzenjima zrtava koja misle i tvrde da je bio genocid u mjestima poput Visegrada, Foce, Prijedora itd. Jesu li i oni debili ili se to samo odnosi na nesto sto je dokazano u nekom sudskom postupku?
I ti i ja znamo da bi Srebrenica bila sporedna da je VRS ušla recimo u Goražde koje je tokom rata imalo tri puta više stanovnika od Srebrenice. Dakle, namjera je bila genocidna i to je jasno kao dan, da ih je zapalo pobili bi 80 hiljada vezanih ljudi, a ne 8 hiljada kao u Srebrenici.
e__ wrote: 14/07/2021 21:36 Svaka zrtva je previse, i nijedan narod nije genocidan. U BiH se sve iskoristi u propagandne svrhe. Neki vid izjednacavanja… iako bi trebali samo priznati da je svaka zrtva previse, i da razumiju da se ne moze isto tretirati izvrsioc kao i neko ko je dao naredbu.
Samo da se nadovežem na tvoj sjajan post. Ne bih ja rekao da je problem u BiH, narodu u BiH je svega preko glave, u oba entiteta. Ja uvijek krivim Srbiju, a ponajviše SPC.

Prvo vlast u Srbiji koja je toksična, pa onda mediji koji su zaista sramota za ljudski rod, a i jedno i drugo imaju ogroman uticaj na građane Republike Srpske i po meni - svo zlo počinje na ta dva mjesta. Uz neizostavnu SPC koja taj isti narod truje već 30 godina uz najbrutalnije moguće huškanje. U međuvremenu je SPC postala toliko bogata i moćna da ne vidim način na koji će Srbija riješiti taj problem.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15196 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

RunnerX wrote: 12/07/2021 06:51 Milo je juče održao lekciju svakom političaru u regionu, a i šire. Mirno, dostojanstveno, nenametljivo, a i tako se sve vrtilo oko njega.

Dragan Mioković je to najbolje opisao,

Upravo tako.

Nema ali i nema se šta ni dodati ni oduzeti.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15197 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

90minut wrote: 14/07/2021 20:08
llull wrote: 14/07/2021 19:10 Kakva god da je osoba red je da se osudi takav govor mrznje za bilo koji narod, naciju pa i vjeroispovjest.

A evo sta susjedi pisu




https://www.vecernji.hr/vijesti/djukano ... nik-822030
Sve i da jeste ne mijenja cinjenicu da se pokajao za ružnu prošlost i ono što je najbitnije ne mijenja stavove kao čarape ala Vucic i slicni ostaje dosljedan i govori iznova i iznova kako jeste s takvim se i možeš pomiriti.

Ne u smislu da ces ga sutra zvati da ti bude komšija vec da se grade normalni odnosi, od srba nema ništa nego negiranje od malih nogu do velikih.
I zato ponavljam genocidan i nečastan narod.

Nekad davno i nisu bili danas itekako.

Ja znam da ovo tebe vrijeđa i da si razocaran, al' šta ja mogu međunarodna zajednica je rekla da ste upravo takvi.
Mjesec
Sirenje mrznje
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#15198 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

RunnerX wrote: 12/07/2021 06:51 Milo je juče održao lekciju svakom političaru u regionu, a i šire. Mirno, dostojanstveno, nenametljivo, a i tako se sve vrtilo oko njega.

Dragan Mioković je to najbolje opisao,

:thumbup:
Đukanović i Mesić su dva najveća državnika na našim prostorima!
Đukanović je nakon usvajanja rezolucije crnogorskog Parlamenata o Srebrenici ovim gestom u Srebrenici pokazao prvo ljudsku veličinu a potom i državničku.
Jedan je od rijetkih koji je istinski napravio zaokret od proslosti ka boljoj budućnosti Crne Gore i regiona!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15199 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Demokrate se moraju vaditi za rezoluciju o Srebrenici koju su jedva nekako podrzali pa sada idu sa rezolucijom o genocidu u Pivi.

Nesumnjivo se radi o strasnom masakru u kojem je svirepo ubijen i veliki broj djece i zena, ali ne bih rekao da je genocid prava kvalifikacija. Ukupno je ubijeno oko 1 200 civila. Takvih zlocina je u 2SR bilo more. Jasno da su motivi za rezoluciju politicke a ne pravne prirode.

Zlocin je pocinila zloglasna jedinica Princ Eugen (uglavnom Nijemci iz Vojvodine), potpomognuta jedinicama Skenderbeg i Handzar. I to je dobro doslo da se izbalansira Srebrenica.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... -stradalim
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#15200 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Kikibombona wrote: 17/07/2021 14:33 Demokrate se moraju vaditi za rezoluciju o Srebrenici koju su jedva nekako podrzali pa sada idu sa rezolucijom o genocidu u Pivi.

Nesumnjivo se radi o strasnom masakru u kojem je svirepo ubijen i veliki broj djece i zena, ali ne bih rekao da je genocid prava kvalifikacija. Ukupno je ubijeno oko 1 200 civila. Takvih zlocina je u 2SR bilo more. Jasno da su motivi za rezoluciju politicke a ne pravne prirode.

Zlocin je pocinila zloglasna jedinica Princ Eugen (uglavnom Nijemci iz Vojvodine), potpomognuta jedinicama Skenderbeg i Handzar. I to je dobro doslo da se izbalansira Srebrenica.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... -stradalim
Zašto su preskočili da u tu rezoluciju pomenu i zločine protiv ne-pravoslavaca? Možda su za Demokrate Pop Maca i Pavle Djurišić narodni heroji, čim njihova nedjela nisu zločini vrijedni pomena.

Kakvo srozavanje ugleda radi političkih poena od pro-četničkog glasačkog tijela. Što drugo očekivati od glasača Marka Šubare (gradonačelnika Nikšića).
Post Reply