Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#13601 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Hemsworth30 »

SamoVasGledam wrote: 10/04/2021 10:39
Loki2k9 wrote: 10/04/2021 03:32
Sve ovo pada u vodu kada se vidi koliko je energije utroseno iz Beograda zarad dolaska prosrba, tj. Srba na vlast u CG. Samostalnost CG je velika i nikad prezaljena boljka SPC-a i zvanicne srpske politike.
Ja ti govorim o narodu, a ti meni o politici.
To za SPC je glupost koja se iznova ponavlja. Pa SPC se uopšte nije mešala u referendumske kampanje i stav joj je bio neutralan po pitanju statusa Crne Gore. Da se SPC umešala referendum verovatno ne bi ni prošao.
Al zato se danas kaju i "ispravljaju greške".
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#13602 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by fosna2014 »

Skupština o Leposaviću ...
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#13603 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 10/04/2021 10:55 Amfilohije Radović je podržao nezavisnost Crne Gore, više da Beogradu dokaže ko je tata, nego da bi pomogao suverenistima. Posebno jer je tada bio omražen kod Srpske vlasti koja ga je targetirala nakon govora na sahrani Zorana Đinđića.

Isto kao što je 1997. pomogao Milu da sruši Momira.
Nije podržao već je bio neutralan, a za ovih poslednjih 15 godina koliko je meni poznato niko iz SPC-a nije dovodio u pitanje status Crne Gore. Jedino je Amfilohije jednom izjavio da ukoliko neki u Crnoj Gori želi autokefalnu Crkvu onda Crna Gora mora postati monarhija.

Drugo je to što se u Crnoj Gori stvorio narativ da ako si protiv DPS onda si i protiv države, a ako se još uzme u obzir da je sedište SPC u Beogradu onda je jasno zašto je ista omiljena meta kada se priča o ''ugroženosti nezavisnsoti Crne Gore''.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#13604 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by 155_mm »

interesantno!
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13605 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Gdje mi je onaj što kaže da vlada Crne Gore radi odličan posao,

Image
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#13606 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Oćeš opet da zapališ kada zagusti?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13607 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Hoću, čim ponovo krenu da me banuju bez razloga.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#13608 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Aaaaa,
Šefovica te ne voli...
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#13609 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Transfer. Rezultat ludovanja Nebojše Medojevića.

Seferović: Napuštam DF zbog napada na Bečića, sveštenike i Krivokapića
Odbornik DF-a u Herceg Novom i dugogodišnji predsjednik opštinskog odbora NSD-a kazao da pristupanjem Demokratama želi dati doprinos u susret lokalnim izborima

https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... rivkoapica
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#13610 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by belfy »

Capljina74 wrote: 10/04/2021 13:50 Aaaaa,
Šefovica te ne voli...
vec drugi put koristis ovu rijec danas. sta ti je sefovica?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13611 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Ne može jasnije i preciznije.
Basara: Poluraspad srpskog (polu)sveta

Piše: Svetislav Basara

Moja neznatnost je svojevremeno, iz ličnih razloga - koje nije dužna da podijeli s javnošću - priželjkivala da Crna Gora ostane u državnoj, makar i labavoj zajednici sa Srbijom. Ne samo iz sentimentalnih nego i iz pragmatičnih razloga.

Nadao sam se, naime, da će neuporedivo racionalnija crnogorska politika u granicama svojih skromnih mogućnosti uticati i na srpsku, za koju je u to (Tadićevo) vrijeme još bilo (prividne) nade. Ubrzo sam, međutim, vidio da uzalud bijehu sve nade moje, ali to je tema za neku drugu kolumnu.

Za odluku da sentimentima uprkos potpišem peticiju podrške nezavisnosti Crne Gore presudno je bilo to što su protiv CG nezavisnosti decidirano bili Koštunica, Bećković, nekoliko guslarskih društava, Ljilja Smajlovićka (Baka Prase je bio maloljetan) i uobičajena grupa slučajnih prolaznika.

Stvar stoji ovako: ako su Koštunica i Bećković PROTIV nečeg (bilo čega), ako hoćeš „pametno da prelomiš“, budi ZA. I obratno. Tu greške nema. Ta dva dilbera - seljačke varijante Frankovog generala Miljana Astraja - žive od tuđih smrti i propasti. Ali nije to bilo sve. Blizak mi je bio i koncept građanske države, sekularna forma antipopulističke ideje monarhije koja se zasniva na časti i ličnoj odanosti suverenu.


U građanskoj državi građani su odgovorni isključivo prema drugim građanima i državi, ali ne i prema „narodu“, tj. plemenu, čije ingerencije po pravilu preuzimaju narodni pjesnici, narodni komesari, narodni lopovi i narodni jurodivci, a sve se završava pred narodnim kuhinjama.

Crna Gora je 2006. većinski prelomila pametno, ali se narodni pjesnici, komesari, lopovi i jurodivci diljem srpskog sveta nisu s tim pomirili. Bilo je predvidivo da se srpski polusvet s time neće pomiriti na isti način na koji se i inače ne miri sa bilo kojom realnošću, naročito kad zapreti da će krenuti u dobrom smeru.

Kao što su krajem osamdesetih diljem eks-Ju pronosili svetačke ćivote u nadi da će Sveti Sava poslušati njihovu (seljačko-političku), a ne Božju volju - i time posle deset prizvali užareno ugljevlje s neba - tako su onomad u istoj nadi i s istim ciljem zloupotrebili litije i Sv. Vasilija Ostroškog. Kakva će kazna uslijediti, ostaje da se vidi, a već se pomalo i nazire.

Istog momenta kad su se trijumfalnom pobedom od jednog poslanika više uspentrali na vlast, crnogorski serpstvujušći su sljedeći Ćosićev aksiom sve što su dobili u ratu ubrzano počeli da gube u miru. Brzini poluraspada znatno je doprinelo opravdano odsustvo - smrtni slučaj - mitropolita Amfilohija, valjda jedine osobe koja je bila u stanju da drži na kakvom-takvom okupu rogove u vreći, neopozivo razdvojene niskim strastima, ličnim interesima, labavo povezane srpstvom. Na vjetrometini - vojkojebina je možda bolja riječ - ostao je hristočežnjivi Krivokapić, koji nije u stanju da na okupu drži samog sebe, kamoli državu, makar ona bila mala kao Crna Gora. U jednoj su stvari, međutim, zajebali. Crnogorci njesu srbijanska raja, a Milo nije Tadić.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13612 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Onog trenutka kad je dobitnik NIN-ove nagrade za književnost počeo pisati kolumne za Kurir Srbija je definitivno i konačno otišla u kurac.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#13613 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Zanimljivo je da kada intelektualci iz Srbije podržavaju srpsku ili pro srpsku opoziciju u Crnoj Gori to je mešanje u unutrašnje stvari druge zemlje, a kada podržavaju DPS ili kritikuju DF to je onda OK i poželjno. Basara čak nije ni intelektualac već propali student i pisac sa stavom i to je dovoljno da bude bitan, ali kakve on ima veze sa Crnom Gorom?
Zašto je OK da Nenad Čanak koji takođe nema nikakve veze sa Crnom Gorom od početka 90ih učestvuje na mitinzima za nezavisnost, ali Matija Bećković koji je rodom iz Crne Gore (iz Rovaca) ne sme da se zalaže za zajedničku državu ili da da kritikuje bivšu vlast kako mu se ne bi zabranio ulaz u svoju očevinu?
Samoprozvane demokrate na Balkanu se zapravo zalažu samo za selektivnu demokratiju, odnosno zalažu se za demokratiju samo dok imaju korist od nje, a to je čist oblik fašizma što je zapravo ironija jer su demokratama puna usta antifašizma.
Selektivna demokratija i selektivna sloboda su gori od haosa i anarhije, isto kao što je selektivna pravda gora od nepravde.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#13614 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Hemsworth30 »

trocadero wrote: 10/04/2021 17:47 Onog trenutka kad je dobitnik NIN-ove nagrade za književnost počeo pisati kolumne za Kurir Srbija je definitivno i konačno otišla u kurac.
Kurir i Informer su nažalost krema printanog novinarstva kod komšija. Bar je stav vladajućih takav.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13615 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

OPREZ, KOMITE NA PUTU !!!
Preporučuje se za one koji ovih dana budu vozili cestama CG da u gepeku pored obavezne opreme ponesu kakvog gvožđa, starog otpada...moglo bi valjati.

Image
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#13616 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

trocadero wrote: 10/04/2021 18:24 OPREZ, KOMITE NA PUTU !!!
Preporučuje se za one koji ovih dana budu vozili cestama CG da u gepeku pored obavezne opreme ponesu kakvog gvožđa, starog otpada...moglo bi valjati.

Image
Ovo su oni sa Konika.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13617 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Šef male raje, ovaj lijevo Alcapone je iz Nikšića .Desno od Alcaponea je isto Al Capone iz Nikšića, šef velike raje.

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13618 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 10/04/2021 09:12
Kikibombona wrote: 09/04/2021 19:47 @RunnerX

Jesi vidio ovo? :lol: :lol:

https://www.aktuelno.me/magazin/smekerc ... mala-audio
A jesam, već su se isprdali sa tim :lol:

Dritan zeli maksimalno iskoristiti premijersku poziciju jer se mnoge zene pale na funkciju.

Mislim da se on od svih najvise uzivio i da mu najvise prija moc, te da bi najteže podnio gubitak iste. :D

Od bitange preko noci ima vozača, putuje u Brisel i druge destinacije, sastaje se sa mocnim ljudima, a đevojke mu klicu. :izet: :D
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#13619 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

golman wrote: 10/04/2021 20:15
trocadero wrote: 10/04/2021 18:24 OPREZ, KOMITE NA PUTU !!!
Preporučuje se za one koji ovih dana budu vozili cestama CG da u gepeku pored obavezne opreme ponesu kakvog gvožđa, starog otpada...moglo bi valjati.

Image
Ovo su oni sa Konika.
Tu su podigli onu izbu za izbjeglice.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13620 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

trocadero wrote: 10/04/2021 18:24 OPREZ, KOMITE NA PUTU !!!
Preporučuje se za one koji ovih dana budu vozili cestama CG da u gepeku pored obavezne opreme ponesu kakvog gvožđa, starog otpada...moglo bi valjati.
Mozes li ovo malo pojasniti, nejasno mi je...
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#13621 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Emiremir33 »

Bloo wrote: 10/04/2021 22:17
trocadero wrote: 10/04/2021 18:24 OPREZ, KOMITE NA PUTU !!!
Preporučuje se za one koji ovih dana budu vozili cestama CG da u gepeku pored obavezne opreme ponesu kakvog gvožđa, starog otpada...moglo bi valjati.
Mozes li ovo malo pojasniti, nejasno mi je...
Romi su na protestima ,pa ako imaš u gepeku starog otpada da im se da...(Romi sa komitama)
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13622 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Bloo wrote: 10/04/2021 22:17
trocadero wrote: 10/04/2021 18:24 OPREZ, KOMITE NA PUTU !!!
Preporučuje se za one koji ovih dana budu vozili cestama CG da u gepeku pored obavezne opreme ponesu kakvog gvožđa, starog otpada...moglo bi valjati.
Mozes li ovo malo pojasniti, nejasno mi je...
Može, može...
Jal mi to neki prijavio post na nacionalnoj osnovi?
Zaboravio sam malog zelenog iako ironija naprosto vrišti iz svake riječi pa da ne prozivam ružnim izrazima one koji ne mogu skontati.

Dakle.... Romi, patriotski orjentisani su na barikadi ( dalje nećeš moći) i bune se nešto protiv državljanstva koje oni apsolutno svi imaju ( siguran glas, vidjeti sliku iznad).
Evo gledam da su došli i sa kombijem kome su prikrivene tablice...ako koja metalna bankina bude falila , zna se.
Zato ponesite ono što sam napisao radi podmićivanja i sigurne vožnje jer u najgorem slučaju možete ostati bez akumulatora.
Mada i u tom slučaju naći će se DF majstori da vam to poprave i dovedu u red.

Image

Eto tako, možda sam u tekstu zaboravio nekoliko......
:D :D :D
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#13623 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Emiremir33 »

Obično zezanje kroz ironiju na proteste na cestama ,šta drugo može biti sem tog
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13624 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Ma konta to Bloo, naša graCka raja. :D
Nego Emire viđeh mještani porušili ograde za prilaz Kraljičinoj plaži, kažu od sad slobodan prilaz.
Deset godina čekamo da tu komotno možemo skvasiti noge a da nas glavonje iz obezbjeđenja ne zaganjaju. :D
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#13625 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Emiremir33 wrote: 10/04/2021 23:18 Obično zezanje kroz ironiju na proteste na cestama ,šta drugo može biti sem tog
Jel me to izvlačiš zbog one opklade i tvog samobana?
Reče li ono dok dođe Bloo...ko naručena. :D
Mada možeš ti to i sam.... ne žuri i učini to što bezbolnije. :D
Post Reply