Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#14901 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

:lol: :lol: :lol:
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14902 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

Bori se Runer kao lav, a Zile je ispuhao kao dusica.




:run:
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#14903 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by hillbill »

eltroxin wrote: 18/06/2021 19:54

hebe NATO i evropská unija...nema ugnjetavanja drugih....to vas zulja bagro fsisticka...nece primitvana bratija odredivati pravila igre u Evropi....nece da vas ima 77miliona......ta vremena su prosla.
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#14904 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by yoyo13 »

Runner dodje, namasati kitu, zabije im ga... onda opet ode... onda se oni skupe pa ih opet naguzi i ode... i tako ukrug :lol: :lol: :lol: ja mislim tacno ovoj paradi ceta bi najteze palo kad bi srbija i ovi nasi lokalni tarabari priznali genocid....polemika gotova a njih ne bi imao ko guzit :lol: :lol: :lol:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14905 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

yoyo13 wrote: 19/06/2021 18:17 Runner dodje, namasati kitu, zabije im ga... onda opet ode... onda se oni skupe pa ih opet naguzi i ode... i tako ukrug :lol: :lol: :lol: ja mislim tacno ovoj paradi ceta bi najteze palo kad bi srbija i ovi nasi lokalni tarabari priznali genocid....polemika gotova a njih ne bi imao ko guzit :lol: :lol: :lol:
Pogledaj ti da oni već mjesecima ne pričaju o Crnoj Gori, već su im forumaši glavna tema. Ja ih razumijem, jer ovo što oni podržavaju je stvarno otišlo u tri lijepe, totalno šizofreno.

I umjesto da k'o čovjek kaže "jebemliga, stvarno pretjeruju, ovo zaista ne vodi nikuda", oni se još uvijek nešto koprcaju i misle da će svojim "stručnim analizama" forumaša ublažiti ovu bruku i sramotu koju njihovi puleni nanose prije svega srpskom narodu i svima njima.
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#14906 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by yoyo13 »

RunnerX wrote: 19/06/2021 18:34
yoyo13 wrote: 19/06/2021 18:17 Runner dodje, namasati kitu, zabije im ga... onda opet ode... onda se oni skupe pa ih opet naguzi i ode... i tako ukrug :lol: :lol: :lol: ja mislim tacno ovoj paradi ceta bi najteze palo kad bi srbija i ovi nasi lokalni tarabari priznali genocid....polemika gotova a njih ne bi imao ko guzit :lol: :lol: :lol:
Pogledaj ti da oni već mjesecima ne pričaju o Crnoj Gori, već su im forumaši glavna tema. Ja ih razumijem, jer ovo što oni podržavaju je stvarno otišlo u tri lijepe, totalno šizofreno.

I umjesto da k'o čovjek kaže "jebemliga, stvarno pretjeruju, ovo zaista ne vodi nikuda", oni se još uvijek nešto koprcaju i misle da će svojim "stručnim analizama" forumaša ublažiti ovu bruku i sramotu koju njihovi puleni nanose prije svega srpskom narodu i svima njima.
Ko da na smjene pishu :D :D
Mozda im produzavaju ugovore na 3 mjeseca :lol:
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#14907 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by p206 »

nakon ovog ispada četničkog nakota inače načelnika Nikšića valjda je svima jasno sa čime se Đukanović borio od nezavisnosti
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14908 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by spreca »

p206 wrote: 19/06/2021 19:52 nakon ovog ispada četničkog nakota inače načelnika Nikšića valjda je svima jasno sa čime se Đukanović borio od nezavisnosti
Treba ga shvatiti,on podrzava ideju ,ubi ,zakolji,siluj,protjeraj zapali i raseli,inace ce izgubiti identitet
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14909 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

yoyo13 wrote: 19/06/2021 18:58 Mozda im produzavaju ugovore na 3 mjeseca :lol:
:lol: :lol: :lol:
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14910 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Niko od ovih sto su hvalili i podrzavali Kovacevica (forum pamti sve), da se javi i ogradi od njegovih izjava.
Oni podrzavaju DF, ne zato sto je cetnicki, nego onako. Ahaaa... :roll:
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14911 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Srpska četnička politika je bila i ostala genocidna ideologija krvi i tla a ovaj četnik Kovačević iz Nikšića je sljedbenik iste, predvođena srpskim akademicima, piscima, političarima uz blagosov svetosavske crtve koja nema ništa sa kršćanstvom niti pravoslaveljem, jer je ona bila i ostala glavni promotor četništva, zaštite i veličanja presuđenih ratnih zločinaca i negacjie genocida.
Gradonačelnik Nikšića javno na televiziji vrijeđao sve srebreničke žrtve genocida...
Voditeljica ga je pitala da li će zbog te rečenice biti kažnjen ili uhapšen, na šta se Kovačević nasmijao i kazao da mu “to nije strano i da je hapšen i ranije”.
Gradonačelnik Nikšića Marko Kovačević iz Demokratskog fronta, u programu jedne televizije, negirao je genocid u Srebrenici, i to dan nakon što je Skupština Crne Gore usvojila Rezoluciju o genocidu.

Kovačević je kazao da se u Skupštini “vidjelo ko je izdajnik, da su Srbi napadnuti i da treba da se brane”.

-Uostalom, mislim Kartaginu treba razoriti. Uostalom, mislim nije bio genocid u Srebrenici – kazao je Kovačević.

Image

Voditeljica ga je pitala da li će zbog te rečenice biti kažnjen ili uhapšen, na šta se Kovačević nasmijao i kazao da mu “to nije strano i da je hapšen i ranije”, piše Antena M.
Gradonačelnik Nikšića vrijeđa sve srebreničke žrtve genocida:

Podsjetimo, upravo je zbog negiranja genocida Skupština Crne Gore, istog dana kada je usvojila i Rezoluciju, smijenila Vladimira Leposavića sa dužnosti ministra pravde i ljudskih prava.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14912 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

zilog wrote: 19/06/2021 21:53 Niko od ovih sto su hvalili i podrzavali Kovacevica (forum pamti sve), da se javi i ogradi od njegovih izjava.
A inače smo navikli da se javljaju i ograđuju od fašističkih ispada. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad će oni ponovo još jednu stručnu analizu tebe i mene. :D
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14913 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

yoyo13 wrote: 19/06/2021 18:17 Runner dodje, namasati kitu, zabije im ga... onda opet ode... onda se oni skupe pa ih opet naguzi i ode... i tako ukrug :lol: :lol: :lol: ja mislim tacno ovoj paradi ceta bi najteze palo kad bi srbija i ovi nasi lokalni tarabari priznali genocid....polemika gotova a njih ne bi imao ko guzit :lol: :lol: :lol:
O cemu ti pricas? Koji si ti sad padobranac ? Ili si ti Runer 2, pa pricas sam sa sobom :lol:
Runer je toliko primio kita ovde i izheban je u svim mogucim pozama, da mi ga je pravo da ti kazem ponekad i bilo zao.
Fraer je 24 sata aktivan i onda kad ne pise...isttrazuje, gugla.. :o
...i opet se prospe s vremena na vrijeme


Ja nekad , kad se puno umorim, udjem ovde, da vidim sta je on napisao, i to me nekad bas relaksira...
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14914 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

RunnerX wrote: 19/06/2021 22:29
zilog wrote: 19/06/2021 21:53 Niko od ovih sto su hvalili i podrzavali Kovacevica (forum pamti sve), da se javi i ogradi od njegovih izjava.
A inače smo navikli da se javljaju i ograđuju od fašističkih ispada. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad će oni ponovo još jednu stručnu analizu tebe i mene. :D
Runer i Zilog...Tom i Dzeri





:skoljka:
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14915 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Vučićev prvi pendrek Vulin želi zabraniti ulaz u Srbiju za one koji su podržali Rezoluciju o genocidu u Srebrenici
Prema Vulinu, oni koji su glasali za usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici “ispisali su se iz Srba”.

Ministar policije Aleksandar Vulin, izjavio je danas da će tražiti od predsjednika Srbije, Aleksandra Vučića, zabranu ulaska za sve poslanike iz Skupštine Crne Gore koji su glasali za usvajanje Prijedloga rezolucija o genocidu u Srebrenici.


– Predsjednik Vučić nije čovjek koji zabranjuje. Tražit ću od njega da se onima koji su glasali za Rezoluciju zabrani ulaz u Srbiju. Neka svoje porodice dobro raspoređene po Beogradu, viđaju u Crnoj Gori, rekao je Vulin.

Prema Vulinu, oni koji su glasali za usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici “ispisali su se iz Srba”.

– Poslije ove bruke više ništa od njega ne može da nas razočara, izjavio je Vulin komentarišući premijera Crne Gore, Zdravka Krivokapića.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14916 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

RunnerX wrote: 19/06/2021 22:29
zilog wrote: 19/06/2021 21:53 Niko od ovih sto su hvalili i podrzavali Kovacevica (forum pamti sve), da se javi i ogradi od njegovih izjava.
A inače smo navikli da se javljaju i ograđuju od fašističkih ispada. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad će oni ponovo još jednu stručnu analizu tebe i mene. :D
Obzirom na intelektualne mogucnosti, blize su im prigradske doskocice... :pisnuo:

Zamisli kako je tim likovima u danasnji vakat? Srucilo im se sa svih strana, a Crna Gora sve juznije... :lol:
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14917 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

RunnerX wrote: 19/06/2021 18:34
yoyo13 wrote: 19/06/2021 18:17 Runner dodje, namasati kitu, zabije im ga... onda opet ode... onda se oni skupe pa ih opet naguzi i ode... i tako ukrug :lol: :lol: :lol: ja mislim tacno ovoj paradi ceta bi najteze palo kad bi srbija i ovi nasi lokalni tarabari priznali genocid....polemika gotova a njih ne bi imao ko guzit :lol: :lol: :lol:
Pogledaj ti da oni već mjesecima ne pričaju o Crnoj Gori, već su im forumaši glavna tema. Ja ih razumijem, jer ovo što oni podržavaju je stvarno otišlo u tri lijepe, totalno šizofreno.

I umjesto da k'o čovjek kaže "jebemliga, stvarno pretjeruju, ovo zaista ne vodi nikuda", oni se još uvijek nešto koprcaju i misle da će svojim "stručnim analizama" forumaša ublažiti ovu bruku i sramotu koju njihovi puleni nanose prije svega srpskom narodu i svima njima.


Ko ne prica o Crnoj Gori ?

Pa ja sam prije mjesec dana ovde na ovoj temi objavio spisak svih kradja i lopovluka tvojih miljenika iz DrPS.a i tvoj idejnog vodje Mila Djukanovica, sto je i sama sustina cijele price o desavanjima u Crnoj Gori u poslednjih par godina. Sve crno na bijelo..sta su sve krali, na koji nacin i koliko su ostetili drzavu Crnu Goru, koju toliko vole :D ..a sad kad su pali sa vlasti, shvatili su da vise nema hapanja, pa je sad vole jos vise :D

I ti se poslije te moje objave nisi oglasio, da to demantujes, a ni da potvrdis..jer tebi to nije bitno. Ti bi podrzavao DrPS i Mila Djukanovica sta god sad da urade. Da izazovu rat direktno oni, ti bi ih opet podrzavao i rekao bi da su oni u pravu.
Ti ovde samo guslas jednu istu pricu evo vec godinu dana. Pricas samo o nacionalizmu, a nisi svjestan da je ovde u Crnoj Gori upravo Milo Djukanovic najzasluzniji za ove podjele i medjunacionalna previranja, jer kad god se malo primiri situacija, odmah se on oglasi i nekoga bocne, napadne ili da neku izjavu da bi izazvao neciji revolt.
Ovde je trenutno sasvim normalna situacija, turisti samo pristizu, za razliku od prosle godine, kad je Djukanovic bio blokirao granice za turiste iz Srbije i Bosne(za BIH su trebali testovi). I moglo bi se reci da ce biti sasvim pristojna sezona i da ce se Crna Gora koliko toliko oporaviti od onoga kolapsa koji je izazvao tvoj ljubimac proslo ljeto.
Ovo sto se politicari kolju u Skupstini nije nista novo na ovim prostorima, klali su se i ranije..samo sto pojedini na to nisu ni obracali paznju, a pogotovo drpsovci..a i zasto bi, trpali su lovu u dzepove i pravili se ludi 8) ...
Sad kad su opozicija, i najmanji incident se pretvori u skandal, samo da bi se neko okrivio, samo da bi se izazvale tenzije, jer im to odgovara...

I jos bi te zamolio da mi ne pricas neke stvari koje znam bolje od tebe i da ne lazes ove ljude na forumu, koji citaju ovu temu..a i nemoj da vjerujes bas u sve sto procitas u bilo kojim novinama...
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14918 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

zilog wrote: 20/06/2021 00:54
RunnerX wrote: 19/06/2021 22:29
zilog wrote: 19/06/2021 21:53 Niko od ovih sto su hvalili i podrzavali Kovacevica (forum pamti sve), da se javi i ogradi od njegovih izjava.
A inače smo navikli da se javljaju i ograđuju od fašističkih ispada. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad će oni ponovo još jednu stručnu analizu tebe i mene. :D
Obzirom na intelektualne mogucnosti, blize su im prigradske doskocice... :pisnuo:

Zamisli kako je tim likovima u danasnji vakat? Srucilo im se sa svih strana, a Crna Gora sve juznije... :lol:
Hajde mi reci koji si ti fakultet zavrsio ? I gdje ' Nadam se da nisi u Travniku.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14919 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

golman wrote: 20/06/2021 01:07
zilog wrote: 20/06/2021 00:54
RunnerX wrote: 19/06/2021 22:29

A inače smo navikli da se javljaju i ograđuju od fašističkih ispada. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad će oni ponovo još jednu stručnu analizu tebe i mene. :D
Obzirom na intelektualne mogucnosti, blize su im prigradske doskocice... :pisnuo:

Zamisli kako je tim likovima u danasnji vakat? Srucilo im se sa svih strana, a Crna Gora sve juznije... :lol:
Hajde mi reci koji si ti fakultet zavrsio ? I gdje ' Nadam se da nisi u Travniku.
Pitanje ti je off topic, ali eto...
Necemo se vrijedjati, nije iz Travnika. FGPP iz Sarajeva.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14920 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Demokratski front je katastrofa, jedna od najradikalnijih politickih organizacija u Evropi.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14921 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

golman wrote: 20/06/2021 01:02
Ko ne prica o Crnoj Gori ?

Pa ja sam prije mjesec dana ovde na ovoj temi objavio spisak svih kradja i lopovluka tvojih miljenika iz DrPS.a i tvoj idejnog vodje Mila Djukanovica, sto je i sama sustina cijele price o desavanjima u Crnoj Gori u poslednjih par godina. Sve crno na bijelo..sta su sve krali, na koji nacin i koliko su ostetili drzavu Crnu Goru, koju toliko vole :D ..a sad kad su pali sa vlasti, shvatili su da vise nema hapanja, pa je sad vole jos vise :D

I ti se poslije te moje objave nisi oglasio, da to demantujes, a ni da potvrdis..jer tebi to nije bitno. Ti bi podrzavao DrPS i Mila Djukanovica sta god sad da urade. Da izazovu rat direktno oni, ti bi ih opet podrzavao i rekao bi da su oni u pravu.

I jos bi te zamolio da mi ne pricas neke stvari koje znam bolje od tebe i da ne lazes ove ljude na forumu, koji citaju ovu temu..a i nemoj da vjerujes bas u sve sto procitas u bilo kojim novinama...
Sad ćeš ponovo da vidiš koliko nemaš pojma. Ti meni postavio spisak krađa i lopovluka DPS-a? Ja sam se od DPS kriminalu davno izjasnio na ovoj temi i savršeno me boli dupe za njih.
RunnerX wrote: 30/04/2021 19:25 Ovi još verglaju o stanovima :lol: kao da neko ovdje brani DPS kriminal :lol:
RunnerX wrote: 04/07/2020 14:17U tome mi uživamo, a o DPS korupciji sam se davno izjasnio.
Ovakvih postova ima more. DPS je opozicija, pa neka sad ovi procesuiraju taj kriminal.

Fora je u tome što si ti klasični litijaš, ali onaj pravi primjerak. Kad kažem pravi primjerak, mislim na to da ti je Crna Gora vjerovatno sve dala kad si izbjegao iz Republike Srpske, skuckao si neke apartmane, izdaješ smještaj, i sve ti je to Milo dozvolio. Vas takvih ima na hiljade, što iz Srbije, što sa Kosova, što iz Republike Srpske, a onda je u vama proradio čuveni SPC i SANU gen, pa bi malo srbovali.

Ja ovdje pričam o fašistima koji su trenutno na vlasti u Crnoj Gori, koji su tu divnu i mirnu zemlju preko noći izvrnuli naopako. Za nepunih godinu dana su razorili sve institucije, unakazili ih, obrukali Crnu Goru gdje god su mogli i nema dana da ne urade neki fašistički ispad. Već sad se ne bi mogli nabrojati svi incidenti koje su napravili što vlast, što vi koji ih podržavate.
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#14922 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Tananarive »

zilog wrote: 20/06/2021 01:21
golman wrote: 20/06/2021 01:07
zilog wrote: 20/06/2021 00:54

Obzirom na intelektualne mogucnosti, blize su im prigradske doskocice... :pisnuo:

Zamisli kako je tim likovima u danasnji vakat? Srucilo im se sa svih strana, a Crna Gora sve juznije... :lol:
Hajde mi reci koji si ti fakultet zavrsio ? I gdje ' Nadam se da nisi u Travniku.
Pitanje ti je off topic, ali eto...
Necemo se vrijedjati, nije iz Travnika. FGPP iz Sarajeva.
treba da promijeni nick u autogo-lman :mrgreen:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14923 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

golman wrote: 20/06/2021 01:02 Ti ovde samo guslas jednu istu pricu evo vec godinu dana. Pricas samo o nacionalizmu, a nisi svjestan da je ovde u Crnoj Gori upravo Milo Djukanovic najzasluzniji za ove podjele i medjunacionalna previranja, jer kad god se malo primiri situacija, odmah se on oglasi i nekoga bocne, napadne ili da neku izjavu da bi izazvao neciji revolt.

Sad kad su opozicija, i najmanji incident se pretvori u skandal, samo da bi se neko okrivio, samo da bi se izazvale tenzije, jer im to odgovara...

A ovo je vrhunac bezobrazluka, optuživanje Mila i DPS za fašizam nove vlasti i njihovih pristalica. Jer vama nije problem što oni sve to izgovaraju i rade, vama je problem što se to medijski promoviše, a to je još strašnije.

Znači sve bi bilo u redu, veličanje četničkog pokreta, podrška ratnim zločincima, negiranje genocida u Srebrenici, vrijeđanje i omalovažavanje drugih naroda, bacanje fekalija na zastavu Crne Gore, pišanje na spomenik Ljuba Čupića, vrijeđanje i skandalozne poruke muslimanima, itd, itd... sve bi to bilo u redu, ali se medijski promoviše i to je najveći problem!? Kako ti reče, i najmanji incident se pretvori u skandal!?


:shock:
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#14924 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by yoyo13 »

golman wrote: 20/06/2021 00:35
yoyo13 wrote: 19/06/2021 18:17 Runner dodje, namasati kitu, zabije im ga... onda opet ode... onda se oni skupe pa ih opet naguzi i ode... i tako ukrug :lol: :lol: :lol: ja mislim tacno ovoj paradi ceta bi najteze palo kad bi srbija i ovi nasi lokalni tarabari priznali genocid....polemika gotova a njih ne bi imao ko guzit :lol: :lol: :lol:
O cemu ti pricas? Koji si ti sad padobranac ? Ili si ti Runer 2, pa pricas sam sa sobom :lol:
Runer je toliko primio kita ovde i izheban je u svim mogucim pozama, da mi ga je pravo da ti kazem ponekad i bilo zao.
Fraer je 24 sata aktivan i onda kad ne pise...isttrazuje, gugla.. :o
...i opet se prospe s vremena na vrijeme


Ja nekad , kad se puno umorim, udjem ovde, da vidim sta je on napisao, i to me nekad bas relaksira...
Ma bjezi bolan, na guzicu ne mozete sjesti kolko vam je supak nateko :lol: :lol: :lol: :lol: razguli vas covjek argumentima i nikako da progledate
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#14925 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SaraFina »

Guslanje je počelo! Turci i Murat! 😂

DAN STIDA


Večeras je vaskrsnuo Murat
golom sabljom majući na Srbe
a pitomci Alekse Bečića
ustali su da mu ruku ljube!
Ne htjedoše da stanu za pravdu,
sve zločine da osude redom!
Ćutali su! Zašto? K'o da kradu!
Gadan obrok pojedoše s medom!
Ako tvrde: -Mir im je nacija!
Zašto srpske krvi se ne sjete?
Zar krv naša drugom je dacija,
naše žrtve zar nijesu svete?
Ne čudim se šiptaru Dritanu
koji truje sa četiri gube,
ali imam jednu grdnu ranu,
za glasače našao je Srbe!
Srbi moji, do kad ćemo 'vako,
do kad ćemo grcati od srama,
evo Milo ministra nam mak'o
a sirene čujem ulicama!
Noćas Miloš proslavlja sa Raškom,
sa Draginjom grli se Božena,
sve se vaška udružila s vaškom
a naša je nada poražena!
Mi nijesmo imali pobjedu,
iluzija to je samo bila,
izgleda ću još koju sijedu
steći opet čekajući Mila!

Žarko Bojić


🤭

Toggle navigation
Nezavisne novine
Naslovna Novosti

Ex -Yu

Vučić: Kakve veze Srebrenica ima sa Crnom Gorom? Što se oni mešaju?

Vučić: Kakve veze Srebrenica ima sa Crnom Gorom? Što se oni mešaju?
Foto: Tanjug | Vučić: Kakve veze Srebrenica ima sa Crnom Gorom? Što se oni mešaju?
Tanjug
20.06.2021 11:54
BEOGRAD - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ocijenio je danas, povodom nedavno usvojene deklaracije o Srebrenici u skupštini Crne Gore, da sve što su uradili uradili su protiv vitalnog interesa srpskog naroda, stavljajući mu tako žig genocida.


Vučić je, u izjavi medijima, kazao da u posljednjih godinu i po svakoga dana sluša optužbe kako se Srbija nekome miješa u unutrašnje odnose.

"Je li ta Srebrenica u Crnoj Gori? Kakve veze Srebrenica ima sa Crnom Gorom? Što se oni mešaju u nečije tuđe odnose? Ko smo mi da danas arbitriramo između Turske i Jermenije, ili Nemaca i kog god hoćete napadnutog naroda u Drugom svetskom radu", upitao je on.

Vučić je kazao da skupština Crne Gore, sve što je uradila, uradila je protiv vitalnog interesa srpskog naroda.

"Reagovali smo mirno, nijednu uvredljivu reč nismo upitili. Daleko im lepa kuća. Mene zanima da našem narodu, a ja sam predsednik Srbije u kojoj živi najveći broj Srba", rekao je Vučić.

Kazao je da je neko imao namjeru da ih žigoše, sve govoreći da to ne želi da uradi, da se radi o pojedincima, iako nisu naveli njihova imena.

"Namerno ste želeli da stigmu ostavite celom narodu", naglasio je on.

Vučić je kazao da zna druge stvari koje im smetaju.

"Kada sam postao predsednik Vlade Srbije odnos u apsolutnim brojevima BDP-a bio je 7,5 prema 1, danas je više od 13:1, na kraju godine biće 14:1. Razumem svu nervozu kod bivših, sadašnjih vlastodržaca, jer rezultati su ti koji govore sve", nagalsio je on.

Vučić je rekao da im želi da se što prije vrate na put bolje ekonomije, a da je Srbija spremna da razgovara.

"Samo nemojte da pričate mnogo o prijateljstvu i bratstvu. Sve smo razumeli. Ne pada nam na pamet, niti nam bilo šta treba od vas, koji ste na takav način, da niko ništa nije tražio, sem poneko u nekoj ambasadi, da uradite Srbiji, a da o tome nikoga ni ne obavestite, ne pokušate da kažete da je reč o pojedincima, pa bi rekli gde su oni u opštem aktu", objasnio je on.

Vučić je kazao neka nastave svoj posao, a što se Srbije tiče ona će nastaviti svoj, da brani svoj narod, da još snažnije pomaže srpske kulturne institucije u Crnoj Gori, da podstiče Srbe da čuvaju svoj srpski jezik i ćirilično pismo.

"Nekoga da ugrožavamo nećemo, ali neću da dozvolim onima koij svakoga dana ugrožavaju Srbiju da to čine. Sit sam tih besmislenih izvinjenja i pravdanja koje su predstavnici srpske države činili svaki put kao tobož dobre volje, prema onima koji nisu imali tu dobru volju. Napadajte Sbriju, mešajte se u naše unutrašnje stvari, sve činite, mi ćemo da ćutimo i radimo. A na kraju verujem da će biti onih koji žele suštinsko bliske odnose i sa tim ljudima ćemo raditi više", poručio je on.

Ukazao je da u Srbiji postoje ljudi koji žele da se dodvore ambasadorima, ali oni idu dosežu samo do nivoa drugog sekretara, te dodao da postoje i Crnogorci po nacionalnosti koji iz razumljivih razloga se pridružuju optužbama na račun srpskog naroda poput Borovića i drugih.
Post Reply