Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17476 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by pici »

Obrt u najavi: Abazović menja stranu, ide ka Đukanoviću?
Jedan od lidera Demokratskog fronta Nebojša Medojević rekao je da premijer CG Zdravko Krivokapić nije bio uključen u postizanju dogovora DF-a i Demokrata.

Prvi čovek Pokreta za promene (PzP) veruje da će URA ići ka pregovorima sa DPS-om, internacionalizaciji problema i vanrednim izborima.

On kaže da bi bilo bolje da su Demokrate odmah pristupile dogovoru sa DF-om.

"Mi smo bili za novu Vladu, da bude formirana od postojeće većine plus manjinske partije. Kompromis sa Demokratama je da idemo u rekontruisanu vladu, oni više ne stoje na poziciji ekspertske vlade", pojasnio je Medojević.

Kaže da računa da Ura i dalje bude deo vlasti, ali ne u kapacitetu kao do sada sa pet i po procenata podrške građana.

DF, kako je rekao Medojević, u kontinuitetu govori o neodrživosti aktuelne crnogorske vlade.

Ona nije stabilna vlada i ne može, kaže, sprovesti nužne reforme, imajući u vidu da je njihov neprijatelj nedemontirana Demokratska partija socijalista (DPS).

"Vlada koja je formirana nije bila odgovorna građanima, već je bila odgovorna Crkvi i koncernu Vijesti", poručio je Medojević.

On je na pres konferenciji rekao i da Evropska unija (EU) već četiri godine nije garant stabilnosti i da je Zapadni Balkan prepušten sam sebi.

"Zbog unutrašnjih poroblema u EU ona nije okrenuta proširenju koje je faktički zaustavljeno", ocenio je Medojević.

Crna Gora, kao je rekao, mora biti deo projekta Otvoreni Balkan, navodeći kako je premijer Zdravko Krivokapić odbio da javnosti saopšti da je to bio zahtev Njemačke.

"Ako države Balkana samo regulišu oporezivanje, carinjenje, to će imati pozitivno dejstvo na otvaranje novih radnih mesta", rekao je Medojević.
Đukanović: Imamo Vladu servilnu Beogradu; Milanović: Crnu Goru vidim na Zapadu, decenijama se borimo protiv srpskog nacionalizma
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17477 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

Capljina74 wrote: 16/09/2021 13:40
seln wrote: 16/09/2021 13:06

I tebi. Ali ti si otkrio vjeru prije trideset godina (kladim se da je to bilo nekako oko nosanja mostiju i mitinga "600 godina sprpske pobede"), pa si onda umakao samo nafore u vino. A sad je prosao voz, pa kod tebe nije vise problem umakanje, vec inkontinencija. Koje pelene koristis?
Šta nejebica uradi od mlada čovjeka!
Napisi to u memoarima.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17478 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

breuer wrote: 16/09/2021 13:42 možda je do rahat patnje...
..do istrage nase oli vase.

Sorry... to je vasa pesma.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#17479 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by breuer »

moja pesma je Vojnik sreće

hoću reć pjesma
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17481 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

breuer wrote: 16/09/2021 15:07 moja pesma je Vojnik sreće

hoću reć pjesma
Jah... i moja je "Drma mi se na subari cvece".
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#17482 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by klaki »

Moja je Esso Beštija - Brigada "Zmaj od Bosne" :D
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17483 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Iz mojeg ugla gledano, URA je bespovratno izgubila trećinu suverenističkog glasačkog tijela, ali će dobiti glasače Demokrata. DF će takodjer uzeti pokoji prosrpski glas Demokrata. Nova Zdravkova Demohrišćanska stranka će takodjer uzeti pokoji glas Demokrata. Demokrate će biti najveći gubitnici novih izbora.

:thumbup:

Odlično! Jer sam smatrao Bečića kao najveću opasnost po crnogorski identitet, jer znam da je prosrpski orijentisan, ali se želio drugačije predstaviti javnosti u želji da pridobije suverenističke glasove. Što slabije Demokrate to bolje po Crnu Goru, sa DF-om ćemo se izboriti lako (četnici nikad nijesu imali prodju u CG).
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17484 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Srpski mediji o Abazoviću: 'From hero to zero':

Obrt u najavi: Abazović menja stranu, ide ka Đukanoviću?
Image
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17485 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Većina komentara sa B92 portala, znači gradjani Srbije pišu većinom, su pro-Dritanovi i liče na ovo:

"Ne ide on la Djukanovicu nego su DF i Demokrate njemu iza ledja odradili posao dok ih je on stitio, sad neka padne vlada!"

Očigledno je da će URA izaći kao pobjednik poslije ovog klinča sa Demokratama i DF-om.

Dritan je potpuno "relaksiran". :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#17486 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

Nebojša Mrvaljević: URA i Dritan Abazović su alat u rukama inspiratora ‘srpskog sveta’


U razgovoru za Al Jazeeru Mrvaljević je govorio o aktuelnoj političkoj situaciji u Crnoj Gori.

Prije nego krenemo sa najaktuelnijim zbivanjima u Crnoj Gori hajde da napravimo mali uvod. Prizori ustoličenja mitropolita SPC-a Joanikija na Cetinju 5. septembra pokazali su dvije stvari. Prva je da su građani Prijestolnice bili protiv toga, a druga da se ceremonija odigrala uz opetovanu demonstraciju sile. Postoji li nakon tog ustoličenja imalo dvojbi da će SPC svoje zahtjeve sprovoditi bez obzira na stavove i mišljenja građana Crne Gore?
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#17487 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Palmalma »

seln wrote: 16/09/2021 12:47
Capljina74 wrote: 16/09/2021 11:23
I te kako je Milo sibao šlepere i cisterne.
More bit. Ali, sta god da je radio, sad je protiv Srba i meni je dobar.

Da je Milo Djukanovic '92 proglasio nezavisnu Crnu Goru, Crna Gora bi dozivjela goru sudbinu od BiH tada. Srbija i Milosevic bi je preko noci pregazili, a sve nesrbe trajno izbrisali sa teritorije.
Vjesto je odigrao, izigrao je tada Milosevica i sve ostale srpske glave i priredio im razvod kada im je najteze bilo.
Da li je Milo Djukanovic bio toliko pametan ili lukav, da takticki izigra sve ili je bio vjesto vodjen od nekoga sa zapada; ostace pitanje na koje ce nekada neko odgovoriti.

P.S. nemoj zaboraviti da je Srbija svoju nezavisnost proglasila "zahvaljujuci" nezavisnosti Crne Gore, a da je zastavu koju jucer velicaju na zgradu skupstine Srbije okacio portir - nije mogao niko drugi od sramote.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#17488 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 16:08 Srpski mediji o Abazoviću: 'From hero to zero':

Obrt u najavi: Abazović menja stranu, ide ka Đukanoviću?
Image
Zasto misle da ce manjine ici sa njima?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17489 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

ultima_palabra wrote: 16/09/2021 17:18 Zasto misle da ce manjine ici sa njima?
Zato što su izgubili kompas (ti koji tako misle).
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17490 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Palmalma wrote: 16/09/2021 16:39
seln wrote: 16/09/2021 12:47

More bit. Ali, sta god da je radio, sad je protiv Srba i meni je dobar.

Da je Milo Djukanovic '92 proglasio nezavisnu Crnu Goru, Crna Gora bi dozivjela goru sudbinu od BiH tada. Srbija i Milosevic bi je preko noci pregazili, a sve nesrbe trajno izbrisali sa teritorije.
Vjesto je odigrao, izigrao je tada Milosevica i sve ostale srpske glave i priredio im razvod kada im je najteze bilo.
Da li je Milo Djukanovic bio toliko pametan ili lukav, da takticki izigra sve ili je bio vjesto vodjen od nekoga sa zapada; ostace pitanje na koje ce nekada neko odgovoriti.

P.S. nemoj zaboraviti da je Srbija svoju nezavisnost proglasila "zahvaljujuci" nezavisnosti Crne Gore, a da je zastavu koju jucer velicaju na zgradu skupstine Srbije okacio portir - nije mogao niko drugi od sramote.
Pa jedni od najglasnijih na linijama su bili Crnogorci.

Ne znam što nalupa ovo?
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17491 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

Palmalma wrote: 16/09/2021 16:39
Da je Milo Djukanovic '92 proglasio nezavisnu Crnu Goru
Nije imao na osnovu cega. I ovih 55% za nezavisnost je namaknuto tek posle izgubljenih ratova i godina i godina pro-nezavisnost kampanje u glavnim medijima, sto drzavnim, sto privatnim. Pocetkom 90-tih je uverljiva vecina bila za zajednicku drzavu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17492 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 15:46 Iz mojeg ugla gledano, URA je bespovratno izgubila trećinu suverenističkog glasačkog tijela, ali će dobiti glasače Demokrata. DF će takodjer uzeti pokoji prosrpski glas Demokrata. Nova Zdravkova Demohrišćanska stranka će takodjer uzeti pokoji glas Demokrata. Demokrate će biti najveći gubitnici novih izbora.

:thumbup:

Odlično! Jer sam smatrao Bečića kao najveću opasnost po crnogorski identitet, jer znam da je prosrpski orijentisan, ali se želio drugačije predstaviti javnosti u želji da pridobije suverenističke glasove. Što slabije Demokrate to bolje po Crnu Goru, sa DF-om ćemo se izboriti lako (četnici nikad nijesu imali prodju u CG).
Uglavnom tacno sto si napisao, narocito za Demokrate.

Medjutim, zaboravio si na dio glasaca DPS-a koji takodje moze na stranu Demokrata, Krivokapica ili URE. Ne treba zaboraviti da je veci dio DPS-ovaca nekada bio pro-srpski orjentisan. Jednako tako, DPS je vladao u vecinski srpskim opstinama poput Andirjevice sto znaci da je za njih glasao znacajan dio Srba.

Jedino je sigurno da glasaci SDP-a nece na stranu DF-a, Demokrata ili Krivokapica. To su malo tvrdji Crnogorci. Oni eventualno mogu na stranu URE, ali manji dio.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17493 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

ultima_palabra wrote: 16/09/2021 17:18
Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 16:08 Srpski mediji o Abazoviću: 'From hero to zero':

Obrt u najavi: Abazović menja stranu, ide ka Đukanoviću?
Image
Zasto misle da ce manjine ici sa njima?
Manjine nece sigurno sa njima. To je glupost, osim ako se ne umiješaju jaki igraci sa strane, a tu naravno ne mislim na Srbiju, Rusiju ili Tursku.

...

A sto se tice ove izjave gore treba znati da je plasirana od strane Medojevica, najveceg cirkusanta CG politike. Trenutno tri pobjednice koalicije zatezu konopac kako bi uzeli sto je moguce vise. Od novih izbora nema nista do 2023. kada su predsjednicki izbori. E tada mozda spoje opste i predsjednicke, skrate zivot vladi za godinu dana.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17494 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

ultima_palabra wrote: 16/09/2021 17:18 Zasto misle da ce manjine ici sa njima?
Ovo je tekst koji su plasirali rano jutros nakon što su Demokrate i DF sinoć izdali saopštenje o međusobnom dogovoru, morali su nešto napisati jer je Dritan u Briselu pa sad kupuju vrijeme dok se ne vrati. Da se njihove vjerne ovce imaju čime zamarati dok URA ne odluči kako će dalje. Manjine nisu htjele sa njima kad su pravili Vladu, a ne da sad idu sa njima nakon svega što se dešavalo ovih godinu dana.

Evo cijeli dan svi rokaju saopštenja.

Demokrate pristale na rekonstrukciju Vlade, da se doda još 6 ministarstava i da ih podijele između sebe, čime se završava era Dritanove ekspertske Vlade.

Dritana i URU trenutno svi ponižavaju i dešava im se upravo ono što su im svi predvidjeli na početku.

Sa druge strane, danas je Milanović dao snažnu podršku Đukanoviću i građanskoj opciji.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17495 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Danilo Saranovic, poslanik Demokrata. Izgleda da su DF, Demokrate i Krivokapic pronašli zajednicki jezik i dogovorili da izvrse pritisak na URU
🟥🗣ŠARANOVIĆ: MEĐU POLITIČARIMA IMA VRHUNSKIH EKSPERATA

✅❕Poslanik Demokratske Crne Gore je kazao da su saglasni sa predsjednikom Vlade Crne Gore Zdravkom Krivokapićem u vezi sa tim da jedino ekspertska Vlada može uspješno da vodi demokratsku tranziciju.

◻️➡️Vlada je i sada ekspertsko-politička. Radujemo se što smo obezbijedili da ova Vlada opstane, a ne da ista bude srušena, kazao je poslanik Demokratske Crne Gore Danilo Šaranović.

◻️📌Šaranović je kazao da su saglasni sa predsjednikom Vlade Crne Gore Zdravkom Krivokapićem u vezi sa tim da jedino ekspertska Vlada može uspješno da vodi demokratsku tranziciju, a imajući u vidu da među političarima ima vrhunskih eksperata.

◻️👉 "I sam je jednom prilikom izjavio da je Momo Koprivica jedan od najboljih eksperata u svojoj oblasti. Sa kolegama iz parlamentarne većine, aktuelnim premijerom, Sporazumom o spoljno-političkoj orjentaciji Crne Gore i osnaženom Vladom u nove pobjede", naveo je on na svom Tviter nalogu.

#DaniloSaranovic
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#17496 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Tanqueray »

RunnerX wrote: 16/09/2021 19:00 Sa druge strane, danas je Milanović dao snažnu podršku Đukanoviću i građanskoj opciji.
Kao sto je dao snaznu podrsku gradjanskoj opciji u BiH :lol:

Ova posjeta Djukanovica Hrvatskoj na svoju ruku, bez ikakve koordinacije sa Vladom Crne Gore, samo pokazuje koliko sam Djukanovic kome su puna usta Crne Gore, zapravo ne postuje institucije vlastite drzave kojom predsjedava.
Nista cudno na Balkanu, gdje vladaju uglavnom mafijaske strukture duboko ukomponovane u politiku i vlast.

Manjinama bi bilo najpametnije da se pridruze novoj vlasti i da se tu bore za svoja prava, bez stavljanja na iciju stranu. Tako rade pametni politicari, a ne da idu na Cetinje i kompromituju se u vezi necega sa cim nemaju nikakve veze.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#17497 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Oce jezik pravo, dzaba! :lol: :lol: :lol:
Na 0:32

User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17498 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Čuj posjeta predsjednika države na svoju ruku, a Zagreb okićen zastavama Crne Gore, primio ga cijeli državni vrh, dali snažnu podršku kao nikad ranije. :lol:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17499 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Pa još reče da manjine idu u vlast sa negatorima genocida, onima koji Kosovo zovu tzv. Kosovo i stavljaju zvjezdicu pored naziva Kosovo.

:lol:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17500 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kakav je Milo car :lol:

Post Reply