Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Shmizzla
Posts: 10
Joined: 31/08/2009 22:20

#501 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Shmizzla »

Dizem temu i molim za preporuku dermatologa,u pitanju je najvjerovatnije rosacea.Svaki savjet je dobrodosao,kojem dermatologu da odem,kakvi su ovi drzavni,koje kreme za prvu pomoc koristiti,cime prati lice?
noDiscussion
Posts: 39
Joined: 15/07/2013 20:34

#502 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by noDiscussion »

da li u općoj bolnici ima dermatolog ili se mora ići na KCUS ?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#503 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by otherside »

ima. dr sladjana samardzic
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#504 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by didgeridoo »

Samo dodji prije 8h (sa uputnicom) da uhvatis red jer se kasnije stvore guzve a dr. Samardzic sama radi...
NbLsU
Posts: 22
Joined: 15/05/2012 12:46

#505 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by NbLsU »

Trebao bi mi dobar dermatolog za kosu, pocela mi opadati kosa pa da vidim zasto opada i moze li se zaustaviti, ima li neko preporuku?
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#506 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Trunks »

NbLsU wrote:Trebao bi mi dobar dermatolog za kosu, pocela mi opadati kosa pa da vidim zasto opada i moze li se zaustaviti, ima li neko preporuku?
Da li si nasao dermatologa
NbLsU
Posts: 22
Joined: 15/05/2012 12:46

#507 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by NbLsU »

Nisam jos, nazvati cu Alendara pa vidjeti sta kaze i javim onda.
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#508 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Trunks »

Da li se kod nas koristi Retin A krema(tretinoin)?
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#509 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gilla »

Trunks wrote:Da li se kod nas koristi Retin A krema(tretinoin)?
zasto ne bi?
ako ne nadjes u nasim apotekama, naruci na ebayu iz neke eu zemlje. Nemoj kinu itd.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#510 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by kredenac-ac »

NbLsU wrote:Trebao bi mi dobar dermatolog za kosu, pocela mi opadati kosa pa da vidim zasto opada i moze li se zaustaviti, ima li neko preporuku?
Pored dermatologa idi kod stomatologa, vidi kakvo ti je zeljezo i provjeri stitnu
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#511 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Trunks »

gilla wrote:
Trunks wrote:Da li se kod nas koristi Retin A krema(tretinoin)?
zasto ne bi?
ako ne nadjes u nasim apotekama, naruci na ebayu iz neke eu zemlje. Nemoj kinu itd.
To ide na recept i ne moze se naruciti preko interneta.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#512 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by addy_sa »

Katarina Dujmovic :thumbup:
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#513 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gilla »

Trunks wrote:
gilla wrote:
Trunks wrote:Da li se kod nas koristi Retin A krema(tretinoin)?
zasto ne bi?
ako ne nadjes u nasim apotekama, naruci na ebayu iz neke eu zemlje. Nemoj kinu itd.
To ide na recept i ne moze se naruciti preko interneta.
Fulio si.
Retin a je krema koju sasvim normalnu mozes kupiti na internetu i koristiti iako uz paznju bez pretjerivanja.
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... a&_sacat=0

Na recept/nalaz se kupuje akutan/rokutan koji se uzima oralno i gdje se moraju mjesečno vaditi nalazi krvi, s obzirom da je rijec o zeznutom lijeku.
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#514 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Trunks »

Nista od ovoga sto si mi poslala nije tretinoin vec slabe verzije za uzimanje para
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#515 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gilla »

Trunks wrote:Nista od ovoga sto si mi poslala nije tretinoin vec slabe verzije za uzimanje para
Poslao.
Ako je problem sa aknama koristi benzaknen 10%, za mjesec dana imat ćeš sjajne rezultate. Može i 5% ako nisu ciste i sl. teški oblik. Imaš u apoteci, oko 10KM. Ovo je osnova acne.org režima. Googlaj.
Krema retin a je precijenjena. Isti i bolji rezultat (sa manjim nuspojavama) ćeš postići sa hemijskim pilinzima kući da radiš. salicilna i tca, možeš krenuti sa manjim procentom tipa 15,20 % dok ti ne uđe u praksu. U isto vrijeme čistiš pore, izvlačiš komedone, skidaš staru kožu, ubrzavaš proizvodnju kolagena, za ožiljke.
Ako si već zapeo za derivat vitamina a, onda neka ti dermatolog propiše tablete.

https://skinpeelshop.com/

ovdje možeš slobodno naručiti pilinge, tu ja kupujem.
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#516 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Trunks »

gilla wrote:
Trunks wrote:Nista od ovoga sto si mi poslala nije tretinoin vec slabe verzije za uzimanje para
Poslao.
Ako je problem sa aknama koristi benzaknen 10%, za mjesec dana imat ćeš sjajne rezultate. Može i 5% ako nisu ciste i sl. teški oblik. Imaš u apoteci, oko 10KM. Ovo je osnova acne.org režima. Googlaj.
Krema retin a je precijenjena. Isti i bolji rezultat (sa manjim nuspojavama) ćeš postići sa hemijskim pilinzima kući da radiš. salicilna i tca, možeš krenuti sa manjim procentom tipa 15,20 % dok ti ne uđe u praksu. U isto vrijeme čistiš pore, izvlačiš komedone, skidaš staru kožu, ubrzavaš proizvodnju kolagena, za ožiljke.
Ako si već zapeo za derivat vitamina a, onda neka ti dermatolog propiše tablete.

https://skinpeelshop.com/

ovdje možeš slobodno naručiti pilinge, tu ja kupujem.
Ma nemam problem sa aknama, već sa borama, a retin a je jedna od boljih stvari za to kako sam čuo
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#517 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Cherry-Cherry »

Da li je neko išao kod Amre Mutevelić? Kakva je, koja je cijena pregleda?
Pojavili su mi se kapilari na obrazu i još neke mrlje od sunca. Nema toga puno, ali meni smeta, pa sam mislila da radim laser. Je li radio neko i kakve su cijene u Sarajevu? Ne mora kod Amre, može i neko drugi.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#518 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gilla »

Cherry-Cherry wrote:Da li je neko išao kod Amre Mutevelić? Kakva je, koja je cijena pregleda?
Pojavili su mi se kapilari na obrazu i još neke mrlje od sunca. Nema toga puno, ali meni smeta, pa sam mislila da radim laser. Je li radio neko i kakve su cijene u Sarajevu? Ne mora kod Amre, može i neko drugi.
Mislim da je pregled 50 ali nemoj me drzati za rijec.
Ako je puknut kapilar ne treba ti laser za to. Trazi da ti ih sprzi onom kao iglom, ne znam kako se zove. malo te kao oprzi na tom mjestu. Nije nista bolno. Na tom mjestu ti kao malo zakori, poslije 4,5 dana to otpadne. (nemoj se prepasti ako se pojavi kao udubljenje na tom mjestu to prodje za 7 dana) .Većina kapilara će nestati a ono sto ostane u narednim mjesecima nestane.
Za pjege uradi tca 20% piling. Ovo mozes i sama kuci.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#519 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by mega_mashcine »

Cherry-Cherry wrote:Da li je neko išao kod Amre Mutevelić? Kakva je, koja je cijena pregleda?
Pojavili su mi se kapilari na obrazu i još neke mrlje od sunca. Nema toga puno, ali meni smeta, pa sam mislila da radim laser. Je li radio neko i kakve su cijene u Sarajevu? Ne mora kod Amre, može i neko drugi.
iz ličnog iskustva ti ne bih dotičnu preporučio. Ušao kod nje, rekao kakav problem imam (a imao sam problem na licu), samo me pogledala i odmah rekla da mi ne može pomoći, bez da je uopšte detaljno pogledala. Uredu, poštujem, rekla iskreno da mi ne može pomoći, ali mi je uredno naplatila pregled 50 KM. Ukratko, ubleha..
U ordinaciji sam se zadržao sveukupno 5 minuta, računajući i prijavu na recepciji, i plaćanje nakon "pregleda". :lol:

Bio sam i kod doktorice Irdine Drljević u ordinaciji Ginderm Drljević. Ni ona mi nije riješila problem, ali se barem potrudila, detaljno pregledala, ispitala me detaljno, snimala nekom spravom lice, predložila dodatne preglede i pretrage, nakon čega sam uspio riješiti jedan manji dio problema, ali se sa onim glavnim problemom još uvijek mučim.. :-x
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#520 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Zox »

Ne znam kako se dove doktor u Sanasi, mislim da je arapskog porijekla. Bris, laboratorija, rjesenje. Meni se jako svidio.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#521 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Plavo-bijeli »

Kome da odem za perut, crvenilo i svrabež vlasišta? Jel ima neko fakat baš dobar da se isplati platiti, ili mogu i kod bilo kojeg dermatologa na knjižicu? :D
Znači užasno me nervira. Probao sam 100 šampona i oni koji mi pomognu za njih piše da se prestane koristiti nakon mjesec dana, a ja čim prestanem ono se vrati, a neću te jake da koristim non stop...ove "prirodne" čim pokušam kao da se šamponiram mišomorom. Naručio preko ebaya 98% prirodan, sa tree oilom itd... znači buknula kosa isto ..bžs.. fakat sam isfrustiran i ne mogu da vjerujem da se ne može jednostavno riješiti problem obične peruti u 2019.
Išao kod onih lopova u apoteku, te 20km šampon, te 2 vrste nekakvih tekućina koje moram stavljati u kosu non stop...200km dao za 2 mjeseca, ništaa nije pomoglo.

Imao sam problem sa onim bijelim aknama(whiteheads), našao na youtubeu objašnjenje, naručio 2,3 kreme, toner, riješio problem i lice mi ko u djeteta, ali kosa :run:

Kakav je ovaj Dr. Omar Eissa dermatolog u Sanasi?
PRije nekih 10 godina išao kod dr. Arslanagić. Super je ona što se tiče znanja i teorije, ali joj je glavno na pameti kako tebi da uzme što više para, pa će gledati da ako se problem može odmah riješiti ti ipak dođeš još 5 puta. Čini mi se kontrola bila 80km :lol:
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#522 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by kredenac-ac »

Plavo-bijeli wrote:Kome da odem za perut, crvenilo i svrabež vlasišta? Jel ima neko fakat baš dobar da se isplati platiti, ili mogu i kod bilo kojeg dermatologa na knjižicu? :D
Znači užasno me nervira. Probao sam 100 šampona i oni koji mi pomognu za njih piše da se prestane koristiti nakon mjesec dana, a ja čim prestanem ono se vrati, a neću te jake da koristim non stop...ove "prirodne" čim pokušam kao da se šamponiram mišomorom. Naručio preko ebaya 98% prirodan, sa tree oilom itd... znači buknula kosa isto ..bžs.. fakat sam isfrustiran i ne mogu da vjerujem da se ne može jednostavno riješiti problem obične peruti u 2019.
Išao kod onih lopova u apoteku, te 20km šampon, te 2 vrste nekakvih tekućina koje moram stavljati u kosu non stop...200km dao za 2 mjeseca, ništaa nije pomoglo.

Imao sam problem sa onim bijelim aknama(whiteheads), našao na youtubeu objašnjenje, naručio 2,3 kreme, toner, riješio problem i lice mi ko u djeteta, ali kosa :run:

Kakav je ovaj Dr. Omar Eissa dermatolog u Sanasi?
PRije nekih 10 godina išao kod dr. Arslanagić. Super je ona što se tiče znanja i teorije, ali joj je glavno na pameti kako tebi da uzme što više para, pa će gledati da ako se problem može odmah riješiti ti ipak dođeš još 5 puta. Čini mi se kontrola bila 80km :lol:

I meni treba dobar dermatolog i koga god privatno pitam svi kazu da su samo kortikosteroide dobijali i da nemaju nikoga preporuciti od bolnica do privatnika...

Dok ne nadjes nekoga iskreni savjet ti je pravac DM i kupi sebi alverde sampon za tip kose kakav ti je bio prije tih problema. Ako ne znas tip uzmi onaj neki sensitive. Oni ne pjene kao standardni jer nemaju ozloglaseni SLS, parabene, cocamide dea/mea itd sto ima bukvalno svaki tecni sapun/ sampon koji svi imamo kuci. Ako ne znas jel dobro oprano operi 2x hahahhah.

Ne ocekuj rezultat preko noci ali sam sigurna da ces za cca 4KM i kroz par pranja bar ublaziti svrab do odlaska strucnom licu.

Izbjegavaj gelove i slicne stvari. Sretno
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#523 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gilla »

Plavo-bijeli wrote:Kome da odem za perut, crvenilo i svrabež vlasišta? Jel ima neko fakat baš dobar da se isplati platiti, ili mogu i kod bilo kojeg dermatologa na knjižicu? :D
Znači užasno me nervira. Probao sam 100 šampona i oni koji mi pomognu za njih piše da se prestane koristiti nakon mjesec dana, a ja čim prestanem ono se vrati, a neću te jake da koristim non stop...ove "prirodne" čim pokušam kao da se šamponiram mišomorom. Naručio preko ebaya 98% prirodan, sa tree oilom itd... znači buknula kosa isto ..bžs.. fakat sam isfrustiran i ne mogu da vjerujem da se ne može jednostavno riješiti problem obične peruti u 2019.
Išao kod onih lopova u apoteku, te 20km šampon, te 2 vrste nekakvih tekućina koje moram stavljati u kosu non stop...200km dao za 2 mjeseca, ništaa nije pomoglo.

Imao sam problem sa onim bijelim aknama(whiteheads), našao na youtubeu objašnjenje, naručio 2,3 kreme, toner, riješio problem i lice mi ko u djeteta, ali kosa :run:

Kakav je ovaj Dr. Omar Eissa dermatolog u Sanasi?
PRije nekih 10 godina išao kod dr. Arslanagić. Super je ona što se tiče znanja i teorije, ali joj je glavno na pameti kako tebi da uzme što više para, pa će gledati da ako se problem može odmah riješiti ti ipak dođeš još 5 puta. Čini mi se kontrola bila 80km :lol:
Probao cy stvari, jedino mi pomogao vichy dercos, zeleni, 27 KM mislim.
Za 2 sedmice nigdje peruti. Koristim stalno, nemam s tim problema vise.
Jak jeste ali.....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#524 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Banksy »

ne gubite vrijeme i novac,
dr Tanja Knor, zgrada Unipromet
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#525 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by p206 »

da li neko zna neki šampon na bazi ketokonazola (protiv gljivica) a da se može naći u apotekama u Sarajevu?
ranije sam kupovao šampon Rekonazol i Micoseb, sa 2% ketokonazola, međutim već duže vremena nijedan se više ne prodaje kod nas... ne mogu da vjerujem da nema neke zamjene za njih.
Post Reply