Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#476 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by amar1994 »

Hajde da se javim , sta je bilo , dermatitis u pitanju i alergija na nesto , nisam otkrio sta jer nema alergena tj. tih markera nekih :lol:

Proslo je i bolji sam ali klacijum , skupa sa omegom3 mi je na minimumu , pa sad to pijem , istresao sam vec 100+KM za kreme i tablete :-)

Doslo vrijeme da se ne smijes ni razbolit bez para :run:

Eto toliko , navodno je taj kalcij najbolja odrana protiv alergija , pa eto ako kome moze pomoc moj post , neka :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#477 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by moonca »

To ti je borba nadalje.Ili se puno kupas ili malo :-D , moras kozu podmazivati. Koristiti hidrantne kreme, pamucnu odjecu, pazi na deterdjent za rublje(blagi) i manje stresa -koliko je moguce. Moguce da ti ostanu trajne smedje pjegice. :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#478 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by amar1994 »

moonca wrote:To ti je borba nadalje.Ili se puno kupas ili malo :-D , moras kozu podmazivati. Koristiti hidrantne kreme, pamucnu odjecu, pazi na deterdjent za rublje(blagi) i manje stresa -koliko je moguce. Moguce da ti ostanu trajne smedje pjegice. :-)
:thumbup:

ma ako ce ostati na prstima , neka , ne mogu bas toliko da pazim :roll: , sreca nema po licu i ostalim dijelovima :-D

sad za sad nije nista ostalo , samo se osusilo i zamladila koza , pratim stanje :)
mambahz
Posts: 20
Joined: 05/11/2015 22:20

#479 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by mambahz »

Jel se neko lijeci il izlijecio urtikariju? Vec 3 mjeseca imam problema, po citavom tijelu izlazi,u zadnje vrijeme po licu,i pocnem da kasljem. Uglavnom po cijelom tijelu se pojavljuje. Nekad svrbi u zadnje vrijeme me nista ne svrbi samo od sebe se pojavi. Nalazi svi uredu,kad popijem flonidan prestane.
Nemam namjeru da pijem flonidan do kraja zivota, molim neka uputa, savjet, preporuka.
Pijem pored flonidana sto se tice alergije, kalcijum,curakotovo ulje, caj od zare i kamilice
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#480 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by amar1994 »

Kakva ti je ishrana , meni rekose da to najvise utice na alergiju , barem u mom slucaju , jesi li uradio nalaze jetre i bubrega ?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#481 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Bluemore »

mambahz wrote:Jel se neko lijeci il izlijecio urtikariju? Vec 3 mjeseca imam problema, po citavom tijelu izlazi,u zadnje vrijeme po licu,i pocnem da kasljem. Uglavnom po cijelom tijelu se pojavljuje. Nekad svrbi u zadnje vrijeme me nista ne svrbi samo od sebe se pojavi. Nalazi svi uredu,kad popijem flonidan prestane.
Nemam namjeru da pijem flonidan do kraja zivota, molim neka uputa, savjet, preporuka.
Pijem pored flonidana sto se tice alergije, kalcijum,curakotovo ulje, caj od zare i kamilice
Imas posebno temu na forumu
sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#482 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by sarajevowintwr »

Hajde da i ja pokusam ovdje. Naime krajem marta kod djeteta od 4 godine primjetim da je na potiljku opala kosica u velicini kovanice od 2KM. Odvedemo ga na kosevo, dr ko iz topa tinea capitis od macke, prepisala canesten i uput za nalaz dlake. Nakon uradjenog nalaza koji je pokazao ne gljivicu nego bakteriju streptokokus aureus, dr opet propisuje canesten. Treci pit ja ga odvedem i pitam zasto se daje krema za gljivice kad je bakterija u pitanju, ona kaze "ene nisam znala" nakon cega mu daju gentamicin pripravak i u tecnom stanju. Sada je kao malo bolje ali nista konkretno, vec tri mjeseca. Treba mi savjet ako je ko imao slicno iskistvo, gdje da ga vodim, kod kog dr. da ne lutamo mnogo?
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#483 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by use your illusion »

Je li neko koristio Psorilax protiv psorijaze..malo je poskup al nije mi zao ako je djelotvoran
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#484 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by akcija007 »

Ja sam se narucio kod Alendera medjutim njegov sin me pregledao nista posebno pregled kao na Kosevu . I sada sam nastavio da idem na Kosevo. A 50 KM naplatio
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#485 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by use your illusion »

akcija007 wrote:Ja sam se narucio kod Alendera medjutim njegov sin me pregledao nista posebno pregled kao na Kosevu . I sada sam nastavio da idem na Kosevo. A 50 KM naplatio
I ja sam mu nedavno dao 50km konto dobar je za psorijazu...samo mi propisao nakve masti i kreme..ni sec bolje ako ne i gore stanje..sada se okrecem prirodnim lijekovima
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#486 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by klixoris »

Meni Alender za pregled koji je trajao bukvalno 10 sekundi uze 50 maraka i postavi dijagnozu (pogresnu BTW) koju otkuca na staroj pisacoj masini :shock: Nisam znao da iko to vise koristi
Po meni je obicni otimac para, a sin mu je ocito ekspert samo za uklanjanje mladeza i bradavica. Ja pricam o konkretnom problemu zbog kojeg sam dosao, a on mi zagleda benove i prica o mogucnosti njihovog uklanjanja...
Uglavnom, nikad vise kod tog varalice necu otici
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#487 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Altsa »

E jbg. ja kcer vodio kod Alendera i on joj sa propisanom terapijom pomogao. vrag bi ga znao :sad:
User avatar
Bancho
Posts: 631
Joined: 01/11/2011 11:45

#488 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Bancho »

Imao sam neki oblik dermatitisa. Obisao sve moguce dermatologe po Sarajevu (izmedju ostalih i kod ovog Alendera). Nadavao se para i para na kojekakve kreme, tablete, tretmane, postavljali mi sve moguce dijagnoze i na kraju mi je pomogla krema od 7 KM kupljena u biljnoj apoteci Euromedical iz Zenice. Vec nakon nekoliko dana koristenja kreme, crvenilo je skoro pa nestalo. Koristim je i dan danas (vec neke tri godine) a lice ko u mladica od 20 godina :D. Ono sto je najvaznije, ne sadrzi kortikosteroide. Moj je savjet, ko god ima bilo kakav oblik dermatitisa pravac Zenica po kremu.
benuni
Posts: 42
Joined: 18/05/2017 20:09

#489 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by benuni »

Bancho wrote:Imao sam neki oblik dermatitisa. Obisao sve moguce dermatologe po Sarajevu (izmedju ostalih i kod ovog Alendera). Nadavao se para i para na kojekakve kreme, tablete, tretmane, postavljali mi sve moguce dijagnoze i na kraju mi je pomogla krema od 7 KM kupljena u biljnoj apoteci Euromedical iz Zenice. Vec nakon nekoliko dana koristenja kreme, crvenilo je skoro pa nestalo. Koristim je i dan danas (vec neke tri godine) a lice ko u mladica od 20 godina :D. Ono sto je najvaznije, ne sadrzi kortikosteroide. Moj je savjet, ko god ima bilo kakav oblik dermatitisa pravac Zenica po kremu.
Na zalost taj covjek koji drzi Euromedical je lazovcina i prevarant, a mi nemamo drzavu kojoj bi se to moglo sankcionisati. Poznat je i Agenciji za kontrolu lijekova koja je to i provjerila i potvrdila da sadrzi kortiko. Probaj se ne namazati mjesec dana i sve ce ti se samo reci. Zao mi je, isto sam mislila kad sam namazala bebu od sest mjeseci i sve se povuklo u dva dana. Sumnju je izazvalo to sto se sve vrati odmah po prestanku koristenja.
User avatar
Bancho
Posts: 631
Joined: 01/11/2011 11:45

#490 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Bancho »

benuni wrote: Na zalost taj covjek koji drzi Euromedical je lazovcina i prevarant, a mi nemamo drzavu kojoj bi se to moglo sankcionisati. Poznat je i Agenciji za kontrolu lijekova koja je to i provjerila i potvrdila da sadrzi kortiko. Probaj se ne namazati mjesec dana i sve ce ti se samo reci. Zao mi je, isto sam mislila kad sam namazala bebu od sest mjeseci i sve se povuklo u dva dana. Sumnju je izazvalo to sto se sve vrati odmah po prestanku koristenja.
Da li ti imas neke konkretne dokaze za te tvoje tvrdnje?
benuni
Posts: 42
Joined: 18/05/2017 20:09

#491 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by benuni »

Crno na bijelo ništa. Samo rekla kazala priču kojoj vjerujem jer nakon prestanka uporebe sve bude isto i nastavlja kao da ta krema nikad nije ni postojala. Svakome je na izbor, probati pa prestati. AKo nakon prestanka korištenja imaš iste probleme, onda koristiš nešto što nije dovoljno dobro ili je kortiko.
mrslon
Posts: 28
Joined: 11/04/2013 12:41

#492 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by mrslon »

Preporuka za Dermatologa ali ne da radi u kancelariji 2x2 nego da ima opremu pa da može ako treba i biopsiju napraviti?

P.S:
I nemojte molim vas ovaj je skup i sl. Nadavao sam se para do sada na kremice i dalje bolestan.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#493 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by GarfieldLover »

Mama ide kod Drljević dr.Iridine. Zadovoljna je prijemom, odnosom, dijagnostikom, terapijom...bar do sada. Još je u procesu liječenja

Ordinacija je na Grbavici, dijeli je sa suprugom koji je ginekolog. Mislim, dijele čekaonicu :) Imaju svako svoju ordinaciju
Last edited by GarfieldLover on 09/10/2018 10:35, edited 1 time in total.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#494 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by GarfieldLover »

Što se tiče alergija, sin ima proljetnu/jesenju alergiju (na polen, cvjetanje), koja se manifestuje otežanim disanjem. Takođe, na ujede insekata reaguje jako velikim i bolnim crvenim otocima. Dok pije Flonidan, sve OK. U želji da pokušam nešto drugo, išli smo kod dr.Sadikovića u Ljubuški (pisala sam i ranije, toplo ga preporučujem, meni i članovima moje porodice je u više navrata pomogao). Uzimao je homeopatske bobice ovo ljeto (od maja do augusta) i nije imao NIKAKVIH problema. Na žalost, dr kaže da se alergija ne može liječiti i da je jedini način svake godine u kriznom period biti na tretmanu. Opet, više volim te bobice nego sirup :)

Napominjem da je sin imao disajnih problema u zimskom peirodu (bronhitis), znao je po 3-4 puta biti na inhalacijama od oktobra do marta, došli već i u fazu preporuka za odstranjivanje krajnika (jer su veliki, pa oteknu, pa još teže diše). To smo već ranije riješili polugodišnjom terapijom kod dr.Sadikovića, prošla zima nam bila bez ijedne inhalacije :D On kaže da je to za sina završena priča, i da se više neće ponavljati, jer je u organizam dodano ono što je nedostajalo
mrslon
Posts: 28
Joined: 11/04/2013 12:41

#495 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by mrslon »

GarfieldLover wrote:Mama ide kod Drljević dr.Iridine. Zadovoljna je prijemom, odnosom, dijagnostikom, terapijom...bar do sada. Još je u procesu liječenja

Ordinacija je na Grbavici, dijeli je sa suprugom koji je ginekolog. Mislim, dijele čekaonicu :) Imaju svako svoju ordinaciju
Koje nalaze mogu raditi?
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#496 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Quaresma »

imam problem sa milijama na ocnim kapcima, treba mi prepruka ako je ko imao isti problem, kod koga otici a da ne odere sa cijenom? ili koliko tu uklanjanje uopće košta?
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#497 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Quaresma »

nikakvih informacija :sad:
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#498 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by sve na kvadrat »

Od brata kćerka ima problema sa svrabom već duže vrijeme, dijagnoza kod dječijeg doktorra je bila atopijski dermatitis. Bili na koševu radili alergo test, prašina i mlijeko visoko iznad normalne skale, kreme i tablete ne pomažu na duže vrijeme, samo kratkoročno. Svrab i osip je intenziviran zadnjih dana, po nogama, rukama i dio ispod vrata. Čitam doktore koje preporučujete, ima li jedan do njih koji je u prednosti nad ostalima?
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#499 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by GarfieldLover »

Koliko znam, svaka krema koja se koristi za atopijski dermatitis u sebi sadrži kortikosteroide :( I nijedna neće pomoći zauvijek. Pokušajte nešto na prirodnoj bazi radije. Naše dijete je bilo na granici kao beba, nije dijagnoza bila atopisjki dermatitis ali vrlo blizu tome. Koristili do 2 godine isključivo Mustela kozmetiku, nakon toga prešli na Becutan (po preporuci pedijatrice). I bili kod dr.Sadikovića u Ljubuškom. Ja ga za mnogo toga zaista nesebično hvalim i preporučujem, kombinacija travarstva i homeopatije (a ljekar je po struci)...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#500 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by DaffyDuck »

sve na kvadrat wrote:Od brata kćerka ima problema sa svrabom već duže vrijeme, dijagnoza kod dječijeg doktorra je bila atopijski dermatitis. Bili na koševu radili alergo test, prašina i mlijeko visoko iznad normalne skale, kreme i tablete ne pomažu na duže vrijeme, samo kratkoročno. Svrab i osip je intenziviran zadnjih dana, po nogama, rukama i dio ispod vrata. Čitam doktore koje preporučujete, ima li jedan do njih koji je u prednosti nad ostalima?
Sto krace kupanje, paziti da voda nije vruca i sto brza njega (mazanje) koze poslije kupanja. Izbjegavati ove obicne sapune/kupke, probajte sta njoj najbolje odgovara od A-derma, Avene ili Mustela... Preporuka ulje za kupanje od A-derme i krema Avene XeraCalm (mozete u apoteci traziti mli tester da probate prije kupovine). To vam je dugorocna borba, nece nista pomoci preko noci (osim kortikosteroida), samo njega, njega, njega. I obavezno izbjegavanje alergena.
Isto tako, jako je bitno da dijete ne oblaci nista od vjestackih tkanina jer izazivaju dodatnu iritaciju koze, samo pamuk.
Ovo sve pisem iz licnog iskustva na djetetu, ne mora kod sviju biti isto... Takodje, ljudi preporucuju kremu iz apoteke Lamela na Šipu koju oni spravljaju- ali i u njij ima kortikosteroida iako nije navedeno na deklaraciji.
Post Reply