Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#376 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Ne boli nista. Malo se crveni lice (a, moze i puno) ovisno od toga koliko je osjetljiva koza.

Sent from my C6903 using Tapatalk
malinov dzem
Posts: 9
Joined: 27/11/2013 14:14

#377 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by malinov dzem »

Hvala. Najgore mi je nekako lice...i da ne boli i da šta ne zeznu...vidi se ipak. :oops:
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#378 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Tomos »

Ima u sokolović koloniji stari doktor sa VMA od prije rata pravi dermatolog i ljekar, a nije skup.
Nikad klix-Sa X
Posts: 48
Joined: 27/04/2013 10:36

#379 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Nikad klix-Sa X »

bebeSa wrote:Neko...pls
Je li moguce da je to zaista tako rijetka bolest da niko nema iskustva i/ili neka jos saznjanja?
ne znam da li vam je neko vec odgovorio, postoji nacin dokazivanja, uzima se urozak i salje u Tuzlu, rezultat se ceka 7-15 dana, ali bar znas da li imas ili ne psorijazu, mada ako su doktori utvrsili da je psorijaza, oni rijetko grijese, evo ima ova tema : http://www.klix.ba/forum/psorijaza-p948 ... 5#p9486612

tu imate vise info.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#380 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by MedenoSrce »

Po opisu, vrlo moguce da se radi o urasloj dlacici.
Prva adresa bi trebao biti dermatolog. Po mom iskustvu Tanja Knor je odlicna, nije losa ni Amra Mutevelic na Kovacicima.
dr. Drljevic sam cula da je jako skupa.
pelikan85
Posts: 2
Joined: 15/01/2014 18:56

#381 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by pelikan85 »

Da li neko zna cijenu kalcijum acetata u Sloveniji i Srbiji potreban mi je taj lijek a kod nas u bosni je 130KM pa me interesuje cijena van bosne.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#382 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Bloo »

pelikan85 wrote:Da li neko zna cijenu kalcijum acetata u Sloveniji i Srbiji potreban mi je taj lijek a kod nas u bosni je 130KM pa me interesuje cijena van bosne.

http://www.klix.ba/forum/iherb-com-isku ... .html-f=23

vidi ovdje, mislim da raja narucuju preko ove stranice jeftinije...ili potrazi na samoj stranici :)
malinov dzem
Posts: 9
Joined: 27/11/2013 14:14

#383 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by malinov dzem »

malinov dzem wrote:Hvala. Najgore mi je nekako lice...i da ne boli i da šta ne zeznu...vidi se ipak. :oops:
Dovoljno sam se puta razočarala i dala para da ne dajem unaprijed mišljenja ni stavove. Zato sam čekala rezultat. Dakle, na osnovu iskustava drugih (su)patnica sam odabrala dermakliniku, najviše zbog ženinog iskustva a na stranici sam našla da ipak imaju i kapacitete za liječenje a ne samo dijagnostiku, za razliku od drugih. Mogu da kažem da sam veoma zadovoljna ispunjenjem obećanog mada sam razočarana što su mi očekivanja ipak bila prevelika. Ali je profesorica Arslanagić pošteno objašnila dokle i šta se može i držala se toga. Toplo preporučujem
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#384 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by JanuaryJones »

Kome otići za uklanjanje male bradavice na donjem očnom kapku, u liniji trepavica? I čime se to uklanja s obzirom na osjetljivost tog područja?


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#385 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by JanuaryJones »

JanuaryJones wrote:Kome otići za uklanjanje male bradavice na donjem očnom kapku, u liniji trepavica? I čime se to uklanja s obzirom na osjetljivost tog područja?


Sent from my iPad using Tapatalk
Anyone?


Sent from my iPad using Tapatalk
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#386 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gilla »

JanuaryJones wrote:
JanuaryJones wrote:Kome otići za uklanjanje male bradavice na donjem očnom kapku, u liniji trepavica? I čime se to uklanja s obzirom na osjetljivost tog područja?


Sent from my iPad using Tapatalk
Anyone?


Sent from my iPad using Tapatalk

Hirurg.
Sumljam da ce ti to neki dermic raditi. Ali mozes otici dermicu za savjet i pregled.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#387 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Vivi Vi wrote:
Ali_G wrote:Alendar je k'o biva strucan za psorijazu. Arslanagicku hvale za sve, al su se i zalili da joj je tajna uspjeha da te puca visokim dozama kortikosteroida.
Kod Knor su isli dosta radi akni. Za nju znam i da ima fin pristup pacijentima, da te fino pogleda.
Ostale ne znam.
Arslanagic je obicni prevarant, pohlepna je i los ljekar. Moje licno iskustvo. I nije jedino...Uz sve to je i bezobrazna i neotesana, neuredna joj je ordinacija...Misli ona ljudi glupi...Namirise lovu i onda svasta ti nadje. od te zene zaista treba bjezati. Meni je dala totalno pogresnu dijagnozu, i uredno naplatila cak 80 km bez fiskalnog racuna, a ljecenje jeste tretman koji kosta 150 km, jednom sedmicno i tako 10 puta....Uradila sam samo 1, jos mi je gore bilo, a onda sam otisla kod drugog dermatologa pa i kod treceg jer se dijagnoza drugog nije poklopila sa dijagnozom arslanagicke...Treci se slozio sa drugim...Arslanagicka je dakle za 80 km dala pogresnu dijagnozu a tretman koji mi je predlozila nema veze sa ljecenjem onoga sto mi je rekla da imam. To je cisto kozmetoloski tretman koji je svakako dobar ali samo kad je koza zdrava...ma fuj. Da, jos i to, za vrijeme tretmana, nisam imala pojma sta mi je stavljala na lice, pa cak i da sam pitala, ko zna sta bi rekla...Ovo sve treba prijaviti.
:thumbup:

sve potpisujem
aanesa
Posts: 10
Joined: 16/12/2011 23:10

#388 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by aanesa »

gilla wrote:
JanuaryJones wrote:
JanuaryJones wrote:Kome otići za uklanjanje male bradavice na donjem očnom kapku, u liniji trepavica? I čime se to uklanja s obzirom na osjetljivost tog područja?


Sent from my iPad using Tapatalk
Anyone?


Sent from my iPad using Tapatalk

Hirurg.
Sumljam da ce ti to neki dermic raditi. Ali mozes otici dermicu za savjet i pregled.
Oftalmolog, nikako dermić ili hirurg. Moja ti je preporuka poliklinika svjetlost jer oni imaju mogućnost laserskog odstranjenja. Moj brat je odstranio tamo, dodushe ispod oka.
aanesa
Posts: 10
Joined: 16/12/2011 23:10

#389 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by aanesa »

gilla wrote:
JanuaryJones wrote:
JanuaryJones wrote:Kome otići za uklanjanje male bradavice na donjem očnom kapku, u liniji trepavica? I čime se to uklanja s obzirom na osjetljivost tog područja?


Sent from my iPad using Tapatalk
Anyone?


Sent from my iPad using Tapatalk

Hirurg.
Sumljam da ce ti to neki dermic raditi. Ali mozes otici dermicu za savjet i pregled.
Dan ne bude da hvalim (ili pljujem) samo jednog...kad se brat raspitivao kažu da je prof. Karčić isto dobar. Radi u KCUS i privatno ( ali u kliničkom ne mozeš do termina doći). U svakom slučaju na tebi je odluka. To je malo zeznuta oblast jer ako se pogrešno uradi može doći do kapanja suza, kako nama rekoshe.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#390 Dermatolog u Sarajevu!

Post by JanuaryJones »

aanesa wrote:
Oftalmolog, nikako dermić ili hirurg. Moja ti je preporuka poliklinika svjetlost jer oni imaju mogućnost laserskog odstranjenja. Moj brat je odstranio tamo, dodushe ispod oka.
Pa i meni je ispod oka, na donjem kapku. Raspitaću se kod njih, hvala :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Mrtva priroda
Posts: 1
Joined: 02/03/2014 19:01

#391 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Mrtva priroda »

Ja sam imao vise razlicitih problema sa koznim bolestima i dosao sam do dermatologa u Sokolovic Koloniji.
To je stariji doktor, vrlo strpljiv i temeljit. Njegov broj telefona je: 033 515 751
Doktor se zove Azem Tiric.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#392 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

I ja sam nedavno bila kod tog covjeka. Cini se kao da zna o cemu prica. Meni je isto krenulo na bolje otkako sam otisla kod njega.

Sent from my C6903 using Tapatalk
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#393 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by oliver mlakar »

Ma Arslanagićka je vrh. Ovo smradanje po forumu je malo podmetanja
User avatar
Simple Man
Posts: 131
Joined: 25/06/2011 22:11
Location: Sarajevo

#394 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Simple Man »

Pozdrav,

da li je neko imao problem sa tzv. starackim flekama ?
Nisam toliko star :) ali su mi se pojavile po celu i na vratu blizu ledja. Citao sam o tome, i pojavljuju se zbog predugog izlaganja suncu i UV zrakama.

Kome otici ?

Hvala!
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#395 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Melanholik »

Baby Jane wrote:Hvala ti na odgovoru.

Ja sam otisla do Ganicke, i uradila mi je taj hemijski piling. Lice mi je citav dan bilo katastrofa (vjerovatno zbog osjetljivosti koze), ali se za par dana smirilo, cak i ono perutanje nakon pilinga koji mi je spalio kozu...proslo.

Tretman je kostao 150 KM, i trebam otici ponovo nakon 2 sedmice, pa onda mjesecno jednom narednih 6 mjeseci. Pokusali su mi tutnuti i nekakve kreme iz amerike (100 mg = 249 KM :D ), na sto sam se samo nasmijala.

Trenutno pijem MERZ drazeje koje mi je propisala dr Drljevic (rekla je da ce se tako lice lakse oporaviti nakon pilinga), i koritim dnevnu kremu avene cleaneance (anti-shine) i nocnu od vichy sa retinolom.

Prezadovoljna sam.

Moje iskustvo i sa Ganickom i Drljevickom jeste to da je Drljevicka vise medicinski orijentisana, dok ova druga vise voli sminku i fazone, tako da definitivno imam vise povjerenja u Drljevicku.
da li znaš imaju li neki drugi tretmani kod ove dvije doktorice, čisto da se manje problematična koža potpuno iščisti, nešto za što nije potrebno odvojiti više vremena i novca? ili mogu na osnovu pregleda preporučiti neka sredstva za korištenje u koje se može pouzdati? (a da nisu te američke kerefeke :zoka: )

da li obje nude istu uslugu i tretmane, radila si kod dr. Ganić, ali preporučuješ Drljević?

da li taj tretman od 6 mjeseci znači svaki put isti tretman po toj istoj cijeni?

hvala.
User avatar
glossyB
Posts: 207
Joined: 17/03/2013 13:50
Location: Sarajevo

#396 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by glossyB »

Gdje se tacno nalazi dr. Alendar blizu cega je ( neka radnja, kafic)?
bluegirl55
Posts: 1
Joined: 14/07/2014 15:22

#397 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by bluegirl55 »

Molim vas jel mi neko moze napisati br. htjela bi se naruciti na pregled. Dr. Faruk Alendar kazu radi na Pofalicima ali nigdje broja, ima neki mobitel al se ne koristi. Hitno mi jee :?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#398 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by P308 »

Dr. Alendar: 033/ 658-012, Hamdije Cemerlica br. 3 :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#399 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by quarterback »

sve te brojeve koje trazite ovdje imate po webu

ja sam se danas raspitivao za pregled mladeza i evo informacije

irdina drljevic - 150 KM
033 659 929
prva zgrada kod skretanja za vraca, kod zoo centra

amra mutevelic
033 207 500 - 50 KM
zagrebacka 27, zgrada preko puta mrkve na kovacicima, na uglu zgrade je apoteka sarajevo, ordinacija je bocno, odmah iza ugla u prizemlju, vidjecete tablu

alender pofalici kod benzinske kod strojorada, hamdije cemerlica 3 - 40 KM
033 658 012
061 276 045

od dvoje ljudi sam cuo isto ono sto ste pisali po forumu - da je Alender fuser nevjerovatan, pregled traje par minuta i haj vozdra preko vrata

za dr irdinu sam dobio preporuku u mom domu zdravlja i receno mi je da ima taj nekakav uredjaj za dermatoskopiju, iz tog razloga sam pitao kada sam zvao ordinaciju amre mutevelic - da li je njihova metoda pouzdana, posto sam radi razlike u cijeni pretpostavio da nemaju taj uredjaj, receno mi je, naravno, da je pregled veoma pouzdan (ko da bi rekli da nije, hajd ...) na webu sam procitao da se koriste nekakvom kamerom kod pregleda...

uglavnom s obzirom na znacajnu razliku u cijeni izmedju mutevelic i drljevic odlucio sam se da odem kod mutevelic pa da vidim sta cu saznati, ako bude kakvih kolebanja oko dijagnoze vidjecu da odem i kod drljevic

inace imam uputnicu za kosevo ali sam procitao toliko negativnih misljenja da mi se gore ne ide (mada navodno dr drljevic i gore radi a alender je navodno sef gore... tako sam bar cuo), vjerujem da cu izgubiti jako puno vremena i zivaca dok gore dodjem na pregled i kad dodjem pitanje je kako ce ga uraditi tako da ...
Last edited by quarterback on 01/08/2014 21:50, edited 1 time in total.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#400 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Pisala sam vec na ovoj temi. Obisla sam Dr Drljevic, i Ganicku, i Alendera, i Azema Tirica i ona Arslanagicka

Od ovih svih, Drljevicka i Tiric su mi najbolji. S tim da mi je dr Tiric definitivno uspio izlijeciti problem.
Ganicka je kozmeticar, Alender fuseri i svima istu terapiju daje, Arslanagicka zeljna para - njena terapija je bila da joj dolazim svako 10 dana da placam 300 KM i tako sest mjeseci (da ne spominjem to sto ti kaze prvo kao terapija 150 KM i kad zavrsis sa tretmanom, cijena odjednom 300 KM, jer kao, primijenila je 2 terapije - LOPOV).

Azem Tiric mi je rijesio problem za citavih 45 KM sa lijekovima.
Post Reply