Depresija nakon razvoda...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#76 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by crveni_makovi »

belfy wrote: 02/07/2021 17:46
Ereds wrote: 02/07/2021 15:57 Meni je najvaznije da sam ja pokusao I sa tom zenom neke stvari da regulisem, Ali nazalost pod uticajem je majke I ona joj ne dozovljava. Ja sam zaista sve pokusao da zbog djeteta to dovedem u red, Ali druga strana ima svoje "razloge" koji su samo njima jasni. Valjda misli da ce majka, otac I ostali da zive vjecno... meni je sve ok, razici se na korektan nacin, mi se jesmo svadjali, ali toga ima u svakom braku, Ali da se dijete odvoji od oca bas treba da se desi nesto veliko... e u tom slucaju mi nista nije jasno. Ja ne mislim svom djetetu punitive glavu o njoj, Ali sa njezine strane su opstrukcije I prelamanje preko djeteta jer zna da mi smeta jer ga volim. Ona nije zena za dialog I tu je problem. Sad za sad se drzim papira od csr I to je to. Volio bi da se to moze regulisati drugacije Ali sa njom tesko... I da na kraju ja sam svemu kriv, sto I jesam jer sam dopustio da sebe stavim na zadnje mjesto a da njoj dam sve.
jednu stvar moras znati, a vjerujem da je vec i znas. ona misli to isto. nakon samog razvoda su takva razmisljanja na obe strane i procjenjivanje ko je veca zrtva, pa se prvo i dodje do takvog zakljucka... ja sam imao dosta tezi razvod, ali ne bih detaljisao. jedno je sigurno - guras dan po dan dok ne krene na bolje. svasta nesto moze pomoci vise ili manje, ali vreme je ono sto mora proci...
I ne juriti u slične priče s nekom novom ženom ili muškarcem dok se dobro ne oporavi i ne izgradi dobar odnos sa samim sobom.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#77 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by MaksprotivMarksa »

Nemoj se nadati da ce biti bolje, nece. U zivotu volis jednu, maksimalno dvije djevojke. Radi na sebi, istutnjaj se, ako si pokusao da rjesis problem koji je doveo do toga, a nisi uspio, opet si uradio svoje. Zaduzi vuvaru, godista samo od 96-01, djecu pazi i ne zeni se vise, ne zato sto su zene grozne nego zato sto je brak moronska institucija 😀
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#78 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by caseytron »

Ereds wrote: 02/07/2021 15:12 Vec sam malo bolje. Terapije je izgleda malo ucnila svoje, a ja sam odlucio da se posvetim djetetu. Kroz mnoge stvari sam skontao da toj zeni nije vise stalo jer je pod uticajem majke, koja joj ne dozovoljava ni da prica sa mnom u vezi djeteta a ne nesto drugo. Slazem se za svadju treba dvoje... Ali svadja I razlog kad se gospodja pokupila je bila mizerna, sto znaci da je vec imala plan da se rijesi mene. E sad sto nije sjela sa mnom pa da mnoge postedimo stresa njoj na obraz. Nisam ni ja cvjecka Ali nikad nije bilo nista vise osim povisenog tona. Da odmah to eliminisemo ako neko misli na nasilje itd.
Jebiga bilo je i proslo je, sad se ne moze ispraviti. Samo znam da u zivotu sve i svako kod mene ima granicu. Da si joj materi jebo mater kroz mater na vrijeme pred svima, ne bi pomislila da se mijesa.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#79 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by i agree »

Ereds wrote: 02/07/2021 15:57 Meni je najvaznije da sam ja pokusao I sa tom zenom neke stvari da regulisem, Ali nazalost pod uticajem je majke I ona joj ne dozovljava. Ja sam zaista sve pokusao da zbog djeteta to dovedem u red, Ali druga strana ima svoje "razloge" koji su samo njima jasni. Valjda misli da ce majka, otac I ostali da zive vjecno... meni je sve ok, razici se na korektan nacin, mi se jesmo svadjali, ali toga ima u svakom braku, Ali da se dijete odvoji od oca bas treba da se desi nesto veliko... e u tom slucaju mi nista nije jasno. Ja ne mislim svom djetetu punitive glavu o njoj, Ali sa njezine strane su opstrukcije I prelamanje preko djeteta jer zna da mi smeta jer ga volim. Ona nije zena za dialog I tu je problem. Sad za sad se drzim papira od csr I to je to. Volio bi da se to moze regulisati drugacije Ali sa njom tesko... I da na kraju ja sam svemu kriv, sto I jesam jer sam dopustio da sebe stavim na zadnje mjesto a da njoj dam sve.
Cudi me da si uso uopste u brak sa osobom na koju imaju uticaj drugi,ja sam takvim nikad ni u vezi nisam bio.Mama ti diriguje jel ok zabavljaj se sa mamom aj cao.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#80 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by moonca »

:-)
.Eto sad i mama, krivac.... :nene:
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#81 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

moonca wrote: 02/07/2021 21:16 :-)
.Eto sad i mama, krivac.... :nene:
Jedini kriv sam ja. Njezina mama je problem jer je zena besposlena pa je tu groznu osobinu prebacila na moju suprugu. Ja opet ponavljam I ja sam kriv... Ali 90% stvari je puklo kad sam pokusao presjeci svakodnevnice sa mamom I trazio da se posveti nama...I onda su poceli da traze problemi. Nema veze ja sam I poslije svega pokusao sa njom da izgladim, nije uspjelo I to je to. Sad se okrenuti sebi, djetetu, poslu, I to je to.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#82 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by moonca »

Ereds wrote: 03/07/2021 09:37
moonca wrote: 02/07/2021 21:16 :-)
.Eto sad i mama, krivac.... :nene:
Jedini kriv sam ja. Njezina mama je problem jer je zena besposlena pa je tu groznu osobinu prebacila na moju suprugu. Ja opet ponavljam I ja sam kriv... Ali 90% stvari je puklo kad sam pokusao presjeci svakodnevnice sa mamom I trazio da se posveti nama...I onda su poceli da traze problemi. Nema veze ja sam I poslije svega pokusao sa njom da izgladim, nije uspjelo I to je to. Sad se okrenuti sebi, djetetu, poslu, I to je to.
'Mama je bila u njenom zivotu i prije je tebe upoznala i odabrala....ne vidim tvoju krivicu,sto si zahtjevao da je vishe u novoj famili, tj s tobom.
Ipak, je tvoja supruga problem, ne mama.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#83 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by i agree »

Vidis ti sto su te mame perverzne biraju po sebi,znaci haman si i nju mogo nadogradit :izet:
NoProgress6095
Posts: 9
Joined: 04/07/2021 17:13

#84 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by NoProgress6095 »

Imaš citat u knizi Linden metoda o tome. To radi na fazon anksioznosti. Što prije se pozabaviš nečim moralnim, zanimljivim, korisnim to ćeš prije zaboraviti na tu. Ili zamisli da si našao neku novu milijardu puta ljepšu, odmah bi na tu zaboravio. Samo što većina ljudi se teško odvikava jer ne vjeruje da ima ljepša i ne želi, i nema čim boljim da se pozabavi u međuvremenu. Fazon je postati opsjednut nečim drugim ili nekom drugom, na ovu zaboraviš brzo. Što se više prisječaš iste, veća je patnja. Dakle zaboraviti je rješenje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#85 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by moonca »

:-)
Nije u pitanju ..ljepsha, pametnija....ne lijece te....u pitanju je dozivljeni poraz..... a, biti porazen ..nisi ni za sta, za neko vrijeme.... dakle .. vrijeme... ...uz to, ako se desi jos neka' nesreca'. #nedajboze....pomogne... :zoka:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#86 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by mali Ninja »

NoProgress6095 wrote: 05/07/2021 00:22 Imaš citat u knizi Linden metoda o tome. To radi na fazon anksioznosti. Što prije se pozabaviš nečim moralnim, zanimljivim, korisnim to ćeš prije zaboraviti na tu. Ili zamisli da si našao neku novu milijardu puta ljepšu, odmah bi na tu zaboravio. Samo što većina ljudi se teško odvikava jer ne vjeruje da ima ljepša i ne želi, i nema čim boljim da se pozabavi u međuvremenu. Fazon je postati opsjednut nečim drugim ili nekom drugom, na ovu zaboraviš brzo. Što se više prisječaš iste, veća je patnja. Dakle zaboraviti je rješenje.
On da nadje drugu, ljepšu ... ova bi ga prva progonila kao luda... Ih kakve su žene...
Ali poslije svega što sam pročitao, ne savjetujem ti ništa, ti znaš kako ćeš...
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#87 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by vazna »

Kakvih idiota ima na ovom forumu može se dobro vidjeti po nekim odgovorima na ovoj temi. Svaka čast ovima koji su mu pokušali pomoći.
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#88 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by AsAmHa »

Čitajući ovo ja zaboravio na pokretača ove teme.
Prijatelju moj ako ništa, mogao si skontati da si ti normalniji od polovine tvojih savjetodavaca ovdje.
Ti si svoj problem prepoznao,definisao, radiš na tom da ga izliječiš i još ti samo vrijeme ostaje u toj jednačini i to je to, bit ćeš ti više nego OK.
Al pojedini ovdje u kakvim su dimenzijama zaglavili,a u rubrici mentalnog zdravlja se vode kao normalni,ma strašno.
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#89 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by DahZmaja »

Ereds wrote: 28/06/2021 15:38 Pozdrav. Nakon razvoda koji se desio preko noci, vjerovatno pripremam sa druge strane mjesecima, prvo sam mjesec dana sve dobro podnosio, da bi onda upadao u krize, gdje sam sebe krivio I gdje sam sada u fazi da sam ocigledno u depresiji. Obratio sam se psihijatru koji mi je prije 5 dana Dao terapiju, I ici cu psihologu. Problem moj je vjerovatno to sto sam ostavljen na ruzan nacin, I to ne mogu da podnesem. Po dijete idem po dogovoru koji je bio kod csr Ali svaki Taj dan kad trebam po dijete , a znam da cu nju vidjeti sam katastrofa. Imam neke sportske aktivnosti, koje koliko toliko odrzava, izadjem I sve to Ali nisam zadovoljan... je li neko imao iskustva I kako se boriti sa svim ovim... najgore sto odem na posao a glava mi je sto bi se reklo u torbi, razmisljajuci o njoj I da joj je sad bolje nego meni... zvuci ruzno ova recencica Ali to mislim zato sto sam ostavljen. Koliko treba I terapija da pocne djelovati ? I da bio sam ok dok se nije zavrsilo kod soc radnika posredovanje, tad sam tek skontao da je stvarno kraj I krenuo u ovaj problem...
Htio sam da napišem ovo ili ono pa odustao.
Ja ću skratiti.
Dok god posjećuješ psihijatra, rokaš se tabletama/terapijama i dok drugi rješavaju tvoje emotivno stanje , nisi dobar :
1. Sebi, sebi štetiš i sebe uništavaš.
2. Roditeljima koji te gledaju takvog i njima teško pada.
3. Svom djetetu sa kojim nemaš normalan odnos.

Za to isto vrijeme :
1.Beštija živi uredno i lijepo, pride je boli qrac za tobom
2. Materešina beštija uživa jer je uspjela u namjeri.

Okreni se sebi, da bi dobar i ispravan mogao valjati sebi, djetetu, roditeljima....Ako si sjebani, nećeš valjati nikom.
Budi siguran, šta god te je snašlo, da je moglo biti 100x gore. Čak i iz jebeno loše situacije izvuci nešto što je dobro i pozitivno. Kaži sam sebi "zdrav sam i živ". Kreni od pozitive a ne negative. To neka ti bude vjetar u jedra da ideš brže i dalje. Ne gledaj šta si izgubio, gledaj šta si dobio i šta još možeš dobiti.
Vjerovatno je taj razvod tačka od koje možeš samo bolje. Rješio si se toksičnog perioda života....

Sve najbolje...
Post Reply