Depresija nakon razvoda...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#1 Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

Pozdrav. Nakon razvoda koji se desio preko noci, vjerovatno pripremam sa druge strane mjesecima, prvo sam mjesec dana sve dobro podnosio, da bi onda upadao u krize, gdje sam sebe krivio I gdje sam sada u fazi da sam ocigledno u depresiji. Obratio sam se psihijatru koji mi je prije 5 dana Dao terapiju, I ici cu psihologu. Problem moj je vjerovatno to sto sam ostavljen na ruzan nacin, I to ne mogu da podnesem. Po dijete idem po dogovoru koji je bio kod csr Ali svaki Taj dan kad trebam po dijete , a znam da cu nju vidjeti sam katastrofa. Imam neke sportske aktivnosti, koje koliko toliko odrzava, izadjem I sve to Ali nisam zadovoljan... je li neko imao iskustva I kako se boriti sa svim ovim... najgore sto odem na posao a glava mi je sto bi se reklo u torbi, razmisljajuci o njoj I da joj je sad bolje nego meni... zvuci ruzno ova recencica Ali to mislim zato sto sam ostavljen. Koliko treba I terapija da pocne djelovati ? I da bio sam ok dok se nije zavrsilo kod soc radnika posredovanje, tad sam tek skontao da je stvarno kraj I krenuo u ovaj problem...
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#2 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Ereds wrote: 28/06/2021 15:38 Pozdrav. Nakon razvoda koji se desio preko noci, vjerovatno pripremam sa druge strane mjesecima, prvo sam mjesec dana sve dobro podnosio, da bi onda upadao u krize, gdje sam sebe krivio I gdje sam sada u fazi da sam ocigledno u depresiji. Obratio sam se psihijatru koji mi je prije 5 dana Dao terapiju, I ici cu psihologu. Problem moj je vjerovatno to sto sam ostavljen na ruzan nacin, I to ne mogu da podnesem. Po dijete idem po dogovoru koji je bio kod csr Ali svaki Taj dan kad trebam po dijete , a znam da cu nju vidjeti sam katastrofa. Imam neke sportske aktivnosti, koje koliko toliko odrzava, izadjem I sve to Ali nisam zadovoljan... je li neko imao iskustva I kako se boriti sa svim ovim... najgore sto odem na posao a glava mi je sto bi se reklo u torbi, razmisljajuci o njoj I da joj je sad bolje nego meni... zvuci ruzno ova recencica Ali to mislim zato sto sam ostavljen. Koliko treba I terapija da pocne djelovati ? I da bio sam ok dok se nije zavrsilo kod soc radnika posredovanje, tad sam tek skontao da je stvarno kraj I krenuo u ovaj problem...
Jarane ljudi sa 70 pa se ponovo zene ne znam cemu ocaj i depresija,naci ces drugu ne crnjaci dzaba.Sta bi nedo bog da imas neku tesku bolest neizljecivu ti se oko gluposti sjebajes.Skontaj samo da danas imas gladnih,zednih bolesnih pa opet zive nemoj to gledat tako crno.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#3 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Zoya »

Razvod se upoređuje sa bolom kada neko od najbližih umre. Treba vremena, i samo vremena, i još vremena. Neki to prebole za godinu, neki za pet, neko nikada. Bitno je da daš sebi vremena. Dobro je da si krenuo psihologu. Piši dnevnik, možda ti pomogne da izbaciš bol. Trči! Kad god osjetiš da ćete stići, a ti tene na noge i trči ili se bavi malo žešće nekom aktivnošću. Počni u sebe ulagati. To sebi najviše duguješ. Budi dobar tata, ne budi kreten koji će djetetu svašta o njegovoj majci pričati nego iskoristi to vrijeme sa djetetom na fin i opušten način.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#4 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Zoya wrote: 28/06/2021 15:48 Razvod se upoređuje sa bolom kada neko od najbližih umre. Treba vremena, i samo vremena, i još vremena. Neki to prebole za godinu, neki za pet, neko nikada. Bitno je da daš sebi vremena. Dobro je da si krenuo psihologu. Piši dnevnik, možda ti pomogne da izbaciš bol. Trči! Kad god osjetiš da ćete stići, a ti tene na noge i trči ili se bavi malo žešće nekom aktivnošću. Počni u sebe ulagati. To sebi najviše duguješ. Budi dobar tata, ne budi kreten koji će djetetu svašta o njegovoj majci pričati nego iskoristi to vrijeme sa djetetom na fin i opušten način.
Ma vjeruj mi da me tako ostavi nebi je sekunde zalio bilo bi mi drago sto sam se rijesio ublehe na vrijeme.Sto bi reko Miroslav nije zivot jedna zena.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Hajvan »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 15:52
Zoya wrote: 28/06/2021 15:48 Razvod se upoređuje sa bolom kada neko od najbližih umre. Treba vremena, i samo vremena, i još vremena. Neki to prebole za godinu, neki za pet, neko nikada. Bitno je da daš sebi vremena. Dobro je da si krenuo psihologu. Piši dnevnik, možda ti pomogne da izbaciš bol. Trči! Kad god osjetiš da ćete stići, a ti tene na noge i trči ili se bavi malo žešće nekom aktivnošću. Počni u sebe ulagati. To sebi najviše duguješ. Budi dobar tata, ne budi kreten koji će djetetu svašta o njegovoj majci pričati nego iskoristi to vrijeme sa djetetom na fin i opušten način.
Ma vjeruj mi da me tako ostavi nebi je sekunde zalio bilo bi mi drago sto sam se rijesio ublehe na vrijeme.
a sto ako nije na vrijeme?
akp si ulozio najprodukivnije godine, stekao sve tokom braka?

pa ostanes bez krova nad glavom i slicno...a bez vremena isped sebe da se povratis, barem materijano?
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Truba »

Samo fizicki rad
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#7 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Zoya »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 15:52
Zoya wrote: 28/06/2021 15:48 Razvod se upoređuje sa bolom kada neko od najbližih umre. Treba vremena, i samo vremena, i još vremena. Neki to prebole za godinu, neki za pet, neko nikada. Bitno je da daš sebi vremena. Dobro je da si krenuo psihologu. Piši dnevnik, možda ti pomogne da izbaciš bol. Trči! Kad god osjetiš da ćete stići, a ti tene na noge i trči ili se bavi malo žešće nekom aktivnošću. Počni u sebe ulagati. To sebi najviše duguješ. Budi dobar tata, ne budi kreten koji će djetetu svašta o njegovoj majci pričati nego iskoristi to vrijeme sa djetetom na fin i opušten način.
Ma vjeruj mi da me tako ostavi nebi je sekunde zalio bilo bi mi drago sto sam se rijesio ublehe na vrijeme.Sto bi reko Miroslav nije zivot jedna zena.
Ne postoji dobar način za prekid braka. Postoji civilizovan, gdje se strane dogovore, ali to ne znači da je manje bolno. Pogotovo ne kada jedno još uvijek voli.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#8 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Hajvan wrote: 28/06/2021 15:55
preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 15:52
Zoya wrote: 28/06/2021 15:48 Razvod se upoređuje sa bolom kada neko od najbližih umre. Treba vremena, i samo vremena, i još vremena. Neki to prebole za godinu, neki za pet, neko nikada. Bitno je da daš sebi vremena. Dobro je da si krenuo psihologu. Piši dnevnik, možda ti pomogne da izbaciš bol. Trči! Kad god osjetiš da ćete stići, a ti tene na noge i trči ili se bavi malo žešće nekom aktivnošću. Počni u sebe ulagati. To sebi najviše duguješ. Budi dobar tata, ne budi kreten koji će djetetu svašta o njegovoj majci pričati nego iskoristi to vrijeme sa djetetom na fin i opušten način.
Ma vjeruj mi da me tako ostavi nebi je sekunde zalio bilo bi mi drago sto sam se rijesio ublehe na vrijeme.
a sto ako nije na vrijeme?
akp si ulozio najprodukivnije godine, stekao sve tokom braka?

pa ostanes bez krova nad glavom i slicno...a bez vremena isped sebe da se povratis, barem materijano?
Ne mozes ostat bez krova sve ide na pola sto se zajedno steklo u braku.Stan se uvijek moze iznajmiti ,sve se moze kad se hoce i kad imas volje i zelje,kad nemas sjedi i kukaj godinama dok ne skontas da nije kraj svijeta.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Hajvan »

ja ne kukam , samo pitam
:lol:
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#10 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

Problem I jeste u tome sto sam ja ostavljen na takav nacin. Imali svadja I problema kao svaki brak, Dao sebe da Nam uredim dom( necu imati problema oko imovine, tu ne moze nista uzeti), u kreditima, radio sam, I doticna me ostavi na tako ponizen nacin... onda su usljedile manipulacije djetetom, koje jedan period nisam vidjao, jer je znala da mi je on sve... sad se to sredilo sve oko djeteta Ali jednostavno potrosio sam se u svemu tome... odjednom dodjem kuci I samo su 4 zida tu...nadam se da ce mi terapija I psiholog pomoci. Hvala svima koji su se ukljucili u ovu temu...
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Truba »

Pretpostavljam da nisi nikad bio zavodnik
Takve ne ostavljaju osim ako ih uhvate na gomili s trebama :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Bobi »

Najbolja terapija ti je forumanje :mrgreen: , nakon nekog vremena skontaš da ima ljudi s vecom deprom od tebe :D.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Truba »

Tako je vidjet ces psihickij problema kad dodje novi iz i visoki predstavnik kojeg ne priznaju :lol:

Salim se

Rad red i disciplina
Ako si odjebao prijatelje zbog braka...sad si donji
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#14 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Hajvan »

Bobi wrote: 28/06/2021 16:03 Najbolja terapija ti je forumanje , nakon nekog vremena skontaš da ima ljudi s vecom deprom od tebe.
:lol: :thumbup:

'ta je ovo, samo tri smajl-age po poruci!?!
izvijavam se sto sam vam korigovao quote, trebalo mi za smajlija :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Bobi »

Black swan wrote: 28/06/2021 16:06 Ako si odjebao prijatelje zbog braka...sad si donji
Prijatelji odlaze-dolaze, vidi nas ovdje na forumu :lol: .
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#16 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by no_sikiriki »

Ljudi koji nisu bili u depresiji misle da se neko moze samo trznuti sam iz toga, naravno to nema veze sa zivotom. Ako ti bude odgovarala terapija, obicno treba oko mjesec dana da proradi, ako ne proradi pređeš na drugu sve dok ne potrefis terapiju.
Ali sto se tice tebe i tvog ponasanja, sasvim jasno da sto manje trebas biti sam u cetiri zida, dakle druziti se sto vise sa ljudima da skrenes misli, opcenito biti sto vise zauzet, vidjati dijete sto je vise moguće, okupirati se drugim stvarima pa ces se vremenom pomiriti s novim zivotom i krenuti dalje, i terapija ce proraditi itd.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#17 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by geralt »

Samo sto vise kontakta s ljudima i sirenja drustvenog zivota i mreze poznanika. Otidji u posjetu rodjaku kojeg nisi vidio godinu dana, zovni kolegu s posla na pivu, javi se jaranu s faksa. Nemoj im se previse jadati, nego se trudi da pricate o temama nevezanim za razvod.

Nadji hobi kojim ces popuniti vrijeme, kreni u teretanu i obnovi odjecu da se spremis za nova osvajanja, ali se s tim strpi dok ne budes psihicki spreman. I nemoj zapostavljati dijete, gledaj da sto vise uzivas u vremenu s njim i da ono uziva s tobom.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Najveca greska pojedinaca je sto kad stupe u vezu ozbiljnu ili brak batale raju pa se poslje cude sto niko sa njima nece vani kad dozive fijasko. :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Bobi »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 16:57 Najveca greska pojedinaca je sto kad stupe u vezu ozbiljnu ili brak batale raju pa se poslje cude sto niko sa njima nece vani kad dozive fijasko. :D
Pa kad je šupak :mrgreen:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Bobi wrote: 28/06/2021 16:58
preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 16:57 Najveca greska pojedinaca je sto kad stupe u vezu ozbiljnu ili brak batale raju pa se poslje cude sto niko sa njima nece vani kad dozive fijasko. :D
Pa kad je šupak :mrgreen:
Jos se ljuti kad mu kazes sta je picko dje si bio godinu,dvije itd, ko da si guzio od 0-24 pa nisi mogo izac na kafu :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#21 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Bobi »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 17:00
Bobi wrote: 28/06/2021 16:58
preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 16:57 Najveca greska pojedinaca je sto kad stupe u vezu ozbiljnu ili brak batale raju pa se poslje cude sto niko sa njima nece vani kad dozive fijasko. :D
Pa kad je šupak :mrgreen:
Jos se ljuti kad mu kazes sta je picko dje si bio godinu,dvije itd, ko da si guzio od 0-24 pa nisi mogo izac na kafu
A jel, bil tako svjeze razvedenoj jaranici rekao nakon sto te otkacila kad se udala :D ?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#22 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Bobi wrote: 28/06/2021 17:02
preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 17:00
Bobi wrote: 28/06/2021 16:58

Pa kad je šupak :mrgreen:
Jos se ljuti kad mu kazes sta je picko dje si bio godinu,dvije itd, ko da si guzio od 0-24 pa nisi mogo izac na kafu
A jel, bil tako svjeze razvedenoj jaranici rekao nakon sto te otkacila kad se udala :D ?
Ja sam imo jaranice tamo negdje do 25-te godine poslje nista druzba samo sluzba :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#23 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Bobi »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 17:07 Ja sam imo jaranice tamo negdje do 25-te godine poslje nista druzba samo sluzba
Dobro, kolegica :D.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#24 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by preselio na ahiret »

Ne zamjeram ja nikom nista,neka svako zivi onako kako misli da treba a sa svima cu rado popit kafu u svako doba dana-noci.

ps.nisam respo :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#25 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Bobi »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 17:12 Ne zamjeram ja nikom nista,neka svako zivi onako kako misli da treba a sa svima cu rado popit kafu u svako doba dana-noci.

ps.nisam respo :D
Ma sve 5, ne konta raja da lijecimo covjeku depresiju :D.
Post Reply