Depresija nakon razvoda...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#26 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by apsidejzi »

Ereds wrote: 28/06/2021 15:38 Pozdrav. Nakon razvoda koji se desio preko noci, vjerovatno pripremam sa druge strane mjesecima, prvo sam mjesec dana sve dobro podnosio, da bi onda upadao u krize, gdje sam sebe krivio I gdje sam sada u fazi da sam ocigledno u depresiji. Obratio sam se psihijatru koji mi je prije 5 dana Dao terapiju, I ici cu psihologu. Problem moj je vjerovatno to sto sam ostavljen na ruzan nacin, I to ne mogu da podnesem. Po dijete idem po dogovoru koji je bio kod csr Ali svaki Taj dan kad trebam po dijete , a znam da cu nju vidjeti sam katastrofa. Imam neke sportske aktivnosti, koje koliko toliko odrzava, izadjem I sve to Ali nisam zadovoljan... je li neko imao iskustva I kako se boriti sa svim ovim... najgore sto odem na posao a glava mi je sto bi se reklo u torbi, razmisljajuci o njoj I da joj je sad bolje nego meni... zvuci ruzno ova recencica Ali to mislim zato sto sam ostavljen. Koliko treba I terapija da pocne djelovati ? I da bio sam ok dok se nije zavrsilo kod soc radnika posredovanje, tad sam tek skontao da je stvarno kraj I krenuo u ovaj problem...
Nije problem u samom razvodu koliko je problem u nasilnoj promjeni identiteta. U psihologiji se to naziva smrt ega (googlaj taj termin naces dosta o tome). Naime, covjek zivi i izgradi neki svoj svijet gdje ima svoju zonu sigurnosti. Zna koja pravila vladaju unutra, nauci se ponasati i tu napravi svoj identitet. Ja imam porodicu, radim tu i tu, imam te i te jarane, volim to i to. Vecina ljudi voli da ima zonu sigurnosti. Kada se desi nagla promjena kao kod tebe, ili kada se desi smrtni slucaj, izbugi se dio tijela, konstatuje se neka teska bolest i sl, osoba izgubi svoju zonu sigurnosti. Sada vise nista nije kao sto je bilo. Sto je najgore mucis se sa idejom da li je ikada to i bila zona sigurnosti. Tvoj ego ne moze da podnese ideju da je se zajebao a mora nasilu da umre. Cinjenice ti govore da stvari nisu onakve kakvima si ih zamisljao. Zato se i zove smrt ega.

To je veoma bolan proces. Koliko sam ja mogao procitati, umiranje ega aktivira iste dijelove u mozgu kao kada imas stvarnu fizicku bol. Mozak dozivljava odbacivanje na isti nacin kao kad opalis glavom od luster. Boli.

Da skratim... Prije ili poslije ces morati prihvatiti situaciju. TO ce se desiti kada skontas da zona sigurnosti ipak nije narusena i da ti imas identitet van nje. Koliko ce bolan i dug proces biti ovisi iskljucivo o tebi. Najlaksi nacin je da ne potiskujes emocije. Kad ti se napne otidji i napij se i onda se isplaci. Jebi joj sve po spisku itd. BItno je samo da kanalises emocije. Ako si navecer sam, isplaci se dok se sam sebi ne zgadis. Moja iskrena preporuka je da je ne zoves u tim trenucima jer samo ces jos gore napraviti. Ovo nema veze s njom nego s tobom. Tek kad uspijes kanalisati svoje emocije, moci ces pustiti i krenuti dalje u zivotu.

Sasvim je uredu da se osjecas prevarenim, sasvim je uredu da budes tuzan, da ti bude zao sto nije uspjelo, da trazis odgovore. Tvoj ego mora da prodje kroz sve te faze da bi mogao postati ponovo normalna ljudska jedinka. Iz nase vanjske perspektive to nije nista strasno. Znas kako kazu jedna se otegla druga se protegla. Nije jedina. Iz tvoje to je rusenje svijeta. Ne zbog nje, nego zbog zone sigurnosti. Ti jednostavno moras izgraditi novi svijet bez nje. Na kraju krajeva, njena odluka je da ode. Nije obavezna da ti daje objasnjenja. Jest supacki i kukavicki al sta je tu je.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#27 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by suspect_zero »

@apsidejzi ni dodati ni oduzeti :thumbup:

Kada skupocijena vazna pukne, nije bitano ko je kriv....pukla je i više je nema.
Nastavljaš živjeti dalje dok je neka druga dragocjenost ne zamijeni.

Ne vezano sada za ovu situaciju, čuvajte svaki dan svoje veze/brakove i od drugih i od vas samih. Tužno je kada od velike euforije zaljubljenosti, kasnije osjećaja voliti, pripadati, čuvati, njegovati, poštovati....dođe do mržnje i spremnosti da se naudi onom drugom
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#28 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by ¤ jelena ¤ »

Briga o djetetu i želja da mu pružiš najviše što možeš to je nešto što će te sigurno gurati naprijed i to neka ti bude prioritet.

Ako živiš u kući, dodatna je pogodnost jer u kući i oko kuće uvijek ima nekog posla koji će ti okupirati pažnju. A posla ima i u stanu.

Samo radi, ofarbaj ogradu, stolariju, police, popravi nešto što ti godinama stoji pokvareno ili zapušteno, okreči sobu, stan, kuću...uvijek ima posla, a ovi navedeni daju odmah vidljive rezultate i to će te dodatno motivisati.

Da, rad jeste dobra terapija i pomoći će ti da se sabereš, ali ljudi su najvažniji. Nemoj izbjegavati ljude, pogotovo ne one pozitivce koji te mogu i u najtežim trenucima nasmijati ne tražeći ništa za uzvrat sem da te vide nasmijanog jer znaju da ti je teško i da patiš, a neće da se nameću i ne znaju kako drugačije da ti pomognu.
Imaćeš takvih sigurno u neposrednoj okolini, samo malo obrati pažnju kad za to dođe vrijeme.... :)

Eto, toliko od mene. ;-)

Glavu gore i sretno. 🍀🔆
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#29 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by moonca »

preselio na ahiret wrote: 28/06/2021 16:57 Najveca greska pojedinaca je sto kad stupe u vezu ozbiljnu ili brak batale raju pa se poslje cude sto niko sa njima nece vani kad dozive fijasko. :D
pokazatelj..da je bio u pravu :wink:
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#30 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

apsidejzi wrote: 28/06/2021 17:32
Ereds wrote: 28/06/2021 15:38 Pozdrav. Nakon razvoda koji se desio preko noci, vjerovatno pripremam sa druge strane mjesecima, prvo sam mjesec dana sve dobro podnosio, da bi onda upadao u krize, gdje sam sebe krivio I gdje sam sada u fazi da sam ocigledno u depresiji. Obratio sam se psihijatru koji mi je prije 5 dana Dao terapiju, I ici cu psihologu. Problem moj je vjerovatno to sto sam ostavljen na ruzan nacin, I to ne mogu da podnesem. Po dijete idem po dogovoru koji je bio kod csr Ali svaki Taj dan kad trebam po dijete , a znam da cu nju vidjeti sam katastrofa. Imam neke sportske aktivnosti, koje koliko toliko odrzava, izadjem I sve to Ali nisam zadovoljan... je li neko imao iskustva I kako se boriti sa svim ovim... najgore sto odem na posao a glava mi je sto bi se reklo u torbi, razmisljajuci o njoj I da joj je sad bolje nego meni... zvuci ruzno ova recencica Ali to mislim zato sto sam ostavljen. Koliko treba I terapija da pocne djelovati ? I da bio sam ok dok se nije zavrsilo kod soc radnika posredovanje, tad sam tek skontao da je stvarno kraj I krenuo u ovaj problem...
Nije problem u samom razvodu koliko je problem u nasilnoj promjeni identiteta. U psihologiji se to naziva smrt ega (googlaj taj termin naces dosta o tome). Naime, covjek zivi i izgradi neki svoj svijet gdje ima svoju zonu sigurnosti. Zna koja pravila vladaju unutra, nauci se ponasati i tu napravi svoj identitet. Ja imam porodicu, radim tu i tu, imam te i te jarane, volim to i to. Vecina ljudi voli da ima zonu sigurnosti. Kada se desi nagla promjena kao kod tebe, ili kada se desi smrtni slucaj, izbugi se dio tijela, konstatuje se neka teska bolest i sl, osoba izgubi svoju zonu sigurnosti. Sada vise nista nije kao sto je bilo. Sto je najgore mucis se sa idejom da li je ikada to i bila zona sigurnosti. Tvoj ego ne moze da podnese ideju da je se zajebao a mora nasilu da umre. Cinjenice ti govore da stvari nisu onakve kakvima si ih zamisljao. Zato se i zove smrt ega.

To je veoma bolan proces. Koliko sam ja mogao procitati, umiranje ega aktivira iste dijelove u mozgu kao kada imas stvarnu fizicku bol. Mozak dozivljava odbacivanje na isti nacin kao kad opalis glavom od luster. Boli.

Da skratim... Prije ili poslije ces morati prihvatiti situaciju. TO ce se desiti kada skontas da zona sigurnosti ipak nije narusena i da ti imas identitet van nje. Koliko ce bolan i dug proces biti ovisi iskljucivo o tebi. Najlaksi nacin je da ne potiskujes emocije. Kad ti se napne otidji i napij se i onda se isplaci. Jebi joj sve po spisku itd. BItno je samo da kanalises emocije. Ako si navecer sam, isplaci se dok se sam sebi ne zgadis. Moja iskrena preporuka je da je ne zoves u tim trenucima jer samo ces jos gore napraviti. Ovo nema veze s njom nego s tobom. Tek kad uspijes kanalisati svoje emocije, moci ces pustiti i krenuti dalje u zivotu.

Sasvim je uredu da se osjecas prevarenim, sasvim je uredu da budes tuzan, da ti bude zao sto nije uspjelo, da trazis odgovore. Tvoj ego mora da prodje kroz sve te faze da bi mogao postati ponovo normalna ljudska jedinka. Iz nase vanjske perspektive to nije nista strasno. Znas kako kazu jedna se otegla druga se protegla. Nije jedina. Iz tvoje to je rusenje svijeta. Ne zbog nje, nego zbog zone sigurnosti. Ti jednostavno moras izgraditi novi svijet bez nje. Na kraju krajeva, njena odluka je da ode. Nije obavezna da ti daje objasnjenja. Jest supacki i kukavicki al sta je tu je.
Hvala puno na ovom pisanju kao I ostalim clanovima koji su ozbiljno shvatili situaciju. Ovo oko poziva I to je svakako nesto sto se ne desava jer gospodja jedva komunicira u vezi djeteta, a ne nesto u vezi mene... otisla je na jako ruzan nacin, a sve sto sam mogao sam joj Dao... svjestan sam ja da sa njom nisam imao nista normalno, u zadnje vrijeme,Ali svakako nacin na koji je otisla me potresao...za nadati se da ce mi tablete pomoci, I da cu konacno moci da funkcionisem normalno. I kad idem po dijete da ga ispostujem kao otac, Ali vjerovao ti ili ne ja pola stvari ne dozivljavam vise. A znam da moram zbog sebe I zbog djeteta. Hvala jos jednom I ostalim koji su ozbiljno ovo shvatili I napisali nesto kao podrsku.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#31 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by mali Ninja »

Prijatelju, što prije da nadjes drugu i shvatiti ćeš da ta nikad nije ni valjala...

Ne daj se :thumbup:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#32 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by ¤ jelena ¤ »

Eh, nađi drugu, prva nije valjala.

Ljepe su to želje, ali...imati dijete s nekim to je neraskidiva veza, bez obzira na to kakav je taj neko i bez obzira na to šta piše na tamo nekom papiru i tome slično.

Toga se mora biti svjestan pa u skladu s tim ići dalje.
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#33 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

¤ jelena ¤ wrote: 29/06/2021 06:01 Eh, nađi drugu, prva nije valjala.

Ljepe su to želje, ali...imati dijete s nekim to je neraskidiva veza, bez obzira na to kakav je taj neko i bez obzira na to šta piše na tamo nekom papiru i tome slično.

Toga se mora biti svjestan pa u skladu s tim ići dalje.
Ma ja svakako nemam, ni volje ni zelje da trazim sad nesto... dosao u fazu da nju idealizujem, a da sebe krivim. Sa tom zenom jednostavno se vise nije mogla naci zajednicka rijec. Jer ja kad sa njom pricam normalno, ona uopste nije imala reakcija, samo je cekala u slucaju da ja povisim ton( rijetko) I onda bi se ukljucila jer joj je svadja trebala kao razlog da ode... ovdje je najveci problem sto se sve desilo preko noci na ruzan nacin dok mene nije bilo kuci, I onda odjednom sam ostao sam, okruzen zidovima, nema djeteta... zapustio sam sve, zavrsio na terapiji Evo 6 dana... zivim za svoje dijete Ali ruzno je reci ja njemu ne mogu da se posvetim koliko sam se pogubio. Zaspim navecer na vrijeme, Ali se probudim u 3 I onda do zore nocne more, nikako da zaspim, nikako da sklopim oci ustanem umoran bez volje...odem ja na sport I sve Ali opet kad se vratim kuci isti problem. Mnogo stvari se izdesavalo brzo u ovih par mjeseci I svega nakupilo I to je ono sto sad prozivljavam, Ali nadati se da ce proci... hvala sto si se korektno ukljucila u moju pricu.
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#34 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Truba »

Provjeri jaro jel tvoje dijete
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#35 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by apsidejzi »

Black swan wrote: 29/06/2021 08:40 Provjeri jaro jel tvoje dijete
Ti bas covjeka hoces sjebat :D
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#36 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by jazzer »

Koliko imas godina jarane?
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#37 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

jazzer wrote: 29/06/2021 09:08 Koliko imas godina jarane?
33.
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#38 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by jazzer »

Covjece, zivot je pred tobom. Ako bude trebalo mozes se jos dva puta i ozeniti i razvesti :) .

Zezam se, mlad si, koliko god ti tesko bilo a ne sumnjam da jeste, bolje da se to desilo sa tvoje 33 godine
nego kasnije. Mogao si se jos godinama mrcvariti u tom braku a sudeci po onome sto kazes, zena je samo cekala ovako nesto.

Ovo je samo jedna epizoda u zivotu a bice ih jos puno. Epizoda nevezanih za brak, nego uopste zivotnih.

Glavu gore, daj si malo vremena za oporavak i, vjeruj mi, na ovaj ces razvod gledati kao na nesto dobro sti ti se desilo ma koliko
ti to u ovom trenutku zvucalo nemoguce.

Imas dijete, zbog njega se moras podici i pokusati mu dati od sebe onoliko koliko si u prilici.

Dobar si momak, druzices se, upoznavati nove ljude. I sigurno imati priliku da stvoris sebi porodicni zivot nalik onakvom
kakvim si ga zamislio.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#39 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by banjaluka078 »

Osjećanja prolaze i mijenjaju se. Ništa nije trajno. Tablete su ti samo "štaka" dok ponovo ne prohodaš i ne dođeš sebi i nemoj ih posmatrati kao trajno rješenje. OK, sad si u šoku, stiže te stvarnost, boli kad dijete nije tu kad se vratiš s posla...ali to su normalne emocije za ovu fazu. Dobro je da si tražio terapiju i pomoć, vremenom, pogotovo uz razgovore s psihologom, će to polako dolaziti na svoje.
Vidim da forumaši navijaju da što prije nađeš zamjenu...ako je radi fizičke potrebe, OK, ali ja ne bih žurila s emotivnim vezanjem dok ne dođeš sebi i dovedeš ove emocije u red. Inače će ti se pobrkati osjećaji. A i dobro je provesti neko vrijeme sam sa sobom, da se vratiš sebi, da poradiš na sampouzdanju i izbijanju tog lošeg osjećaja krivice.
Lijepo je gore napisano o osjećaju gubitka identiteta. Prijateljica se nedavno razvela nakon 19 godina zajedništva. Sjećam se njene rečenice da nema pojma ko je ona. Šta to ona voli, do čega je njoj stalo, toliko se bila posvetila njemu, da je maltene zapostavila sebe, svoje želje, afinitete...išli su na koncerte na koje je on rado htio, na ljetovanje gdje je on htio, pravila hranu koju je on volio jesti...tek po razvodu i shvatanju da ne mora više praviti musaku po receptu njegove majke, ju je spucalo da nema pojma šta bi kuhala, šta to ona voli, i onda proces ponovnog upoznavanja sebe. Njoj se to svidjelo. Išla je istraživati i u pozorište, kino, posuđivala knjige iz biblioteke, skidala filmove koje on nikad ne bi izabrao za gledanje...

Baci se na rad na sebi, jačaj odnos sa svojim djetetom, ono ti je najvažnije i to je odnos koji je najbitniji u tvom životu. Njemu trebaš dobar, zdrav i stabilan. To neka ti je motivacija.
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#40 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Ereds »

banjaluka078 wrote: 29/06/2021 12:39 Osjećanja prolaze i mijenjaju se. Ništa nije trajno. Tablete su ti samo "štaka" dok ponovo ne prohodaš i ne dođeš sebi i nemoj ih posmatrati kao trajno rješenje. OK, sad si u šoku, stiže te stvarnost, boli kad dijete nije tu kad se vratiš s posla...ali to su normalne emocije za ovu fazu. Dobro je da si tražio terapiju i pomoć, vremenom, pogotovo uz razgovore s psihologom, će to polako dolaziti na svoje.
Vidim da forumaši navijaju da što prije nađeš zamjenu...ako je radi fizičke potrebe, OK, ali ja ne bih žurila s emotivnim vezanjem dok ne dođeš sebi i dovedeš ove emocije u red. Inače će ti se pobrkati osjećaji. A i dobro je provesti neko vrijeme sam sa sobom, da se vratiš sebi, da poradiš na sampouzdanju i izbijanju tog lošeg osjećaja krivice.
Lijepo je gore napisano o osjećaju gubitka identiteta. Prijateljica se nedavno razvela nakon 19 godina zajedništva. Sjećam se njene rečenice da nema pojma ko je ona. Šta to ona voli, do čega je njoj stalo, toliko se bila posvetila njemu, da je maltene zapostavila sebe, svoje želje, afinitete...išli su na koncerte na koje je on rado htio, na ljetovanje gdje je on htio, pravila hranu koju je on volio jesti...tek po razvodu i shvatanju da ne mora više praviti musaku po receptu njegove majke, ju je spucalo da nema pojma šta bi kuhala, šta to ona voli, i onda proces ponovnog upoznavanja sebe. Njoj se to svidjelo. Išla je istraživati i u pozorište, kino, posuđivala knjige iz biblioteke, skidala filmove koje on nikad ne bi izabrao za gledanje...

Baci se na rad na sebi, jačaj odnos sa svojim djetetom, ono ti je najvažnije i to je odnos koji je najbitniji u tvom životu. Njemu trebaš dobar, zdrav i stabilan. To neka ti je motivacija.
Upravo o tome se I kod mene radi... ja sam vecinom isao linojom manjeg otpora I isao I radio ono sto njoj odgovara. Cim sam zelio to da mijenjam I pobunio se dva tri puta, osjetio sam sa druge strane dizanje nosa narednih dana. Svjestan sam da trebam svom djetetu, I da mi to mora biti motivacija, zato sam I potrazio pomoc strucnu, da se sto prije vratim na normalan put... najgore sto ni apetit da jedem nemam...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#41 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by banjaluka078 »

Ereds wrote: 29/06/2021 12:54
Upravo o tome se I kod mene radi... ja sam vecinom isao linojom manjeg otpora I isao I radio ono sto njoj odgovara. Cim sam zelio to da mijenjam I pobunio se dva tri puta, osjetio sam sa druge strane dizanje nosa narednih dana. Svjestan sam da trebam svom djetetu, I da mi to mora biti motivacija, zato sam I potrazio pomoc strucnu, da se sto prije vratim na normalan put... najgore sto ni apetit da jedem nemam...
Razumijem te. Nažalost, postoje i takvi odnosi, gdje se jedno totalno asimilira, izgubi sebe, radi "mira u kući", dopadanja, čega li već. Važno je da znaš da je taj nezdravi i otrovni odnos iza tebe. Da je opstalo, to ne bi bilo dobro okruženje za dijete, a pogotovo ne bi bilo dobro okruženje za tvoju psihu.
Sad rad na sebi, sebi si najpreči, polako. Sve faze moraju proći, i nevjerica i sram i ljutnja i tuga...i bolje da ih sve iskomuniciraš i izbaciš iz sistema, nego da kupiš čemer u sebi, pa da se ne daj Bože manifestuju kao bolest, da te spuca pritisak, anksioznost, da prolupa srce...emocije treba prihvatiti i pod vodstvom terapeuta vidjeti šta i kako s njima. A sve je u životu škola. I ovo će biti.
Ja sam imala nekih drugih problema i primijetila da mi prija promjena ishrane i hodanje...bez teške hrane, pita, hljebova...riba, bijelo meso, svježe povrće, koja voćka...bez šećera i alkohola. I kretanje, puno kretanja. Ako ti se ne da samom, a u mogućnosti si, udomi nekog cuku, pa na povodac i u šetnju. Nećeš biti sam, a dobro će ti doći. Plus, djeca vole ljubimce.
tony montana
Posts: 212
Joined: 30/11/2012 21:07

#42 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by tony montana »

Spomenuo si da se sve "preko noći" desilo vezano za raskid. Gledajući sa tvoje strane da, kod nje su se promjene u glavi desile puno ranije, to sto je jedva cekala da povisis ton kako bi nasla razlog za svađu i raskid je najbolji pokazatelj. Dosta si spominjo da je skoro sve bilo po "njenom", toliko slucajeva znam kada su raskidi u pitanju, da se ona osoba koja se trudila da ugodi drugoj strani na kraju bivala često hladnokrvno ostavljena. Moras proci kroz taj neki teski pocetni period, vrijeme ce ti pokazat da si imao srecu, sto te sudbina odvojila od takve osobe.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by Velkoski »

igraj lola
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#44 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by oruzana_pobuna »

uplati sebi rafting, more, tursku....cujem te i razumijem te.... neki klub se uclani...svojevremeno mi je veliki ventil bio odlazak na stoni tenis... ne pricam dzaba ...kroz isto sam prosao.... gdje god mozes upadaj zenama...

al evo jedan konkretan ptijwdlog.... kupi sebi motor...nebitno je kakav neka imas i biciklo.... kad kupis motor kupi opremu uclani se u neki motoklub ... imas li hobi neki forsiraj ga....forsiraj hobi i sport djeteta :thumbup:

imam jarana koji je imao tesku depru i ostavio lijekove nakon motora... napucajbse u teretani.... ne moras obarat rekorde al vidjeces promjene na sebi koje ce ti se svidjet... plivaj nemilice....

33 je nista.... ja sam se razveo sa 28 i ozenio sa 41....polako guzeljaj i bice to ok....

zaglavio si sa pogresnom forkuljom i jebat je.....evo jedna za tebe


moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by moonca »

:dajba:
Eto ona je ovakva, i cak onakva..... :zoka: gledano sa strane.... cudna situacija.
Na pricu, jedne strane... optuzujete zenu. a mozda je ona - u zadnjem momentu, spasila sebe, kao i dijete.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#46 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by oruzana_pobuna »

moonca wrote: 02/07/2021 04:16 :dajba:
Eto ona je ovakva, i cak onakva..... :zoka: gledano sa strane.... cudna situacija.
Na pricu, jedne strane... optuzujete zenu. a mozda je ona - u zadnjem momentu, spasila sebe, kao i dijete.
jasta inace zlostavljaci padaju u depresije i traze pomoc od ljudi... a zene nikad nisu krive jer su muskarci svinje... jel to ta femishitisticka mantra? :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#47 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by moonca »

oruzana_pobuna wrote: 02/07/2021 04:19
moonca wrote: 02/07/2021 04:16 :dajba:
Eto ona je ovakva, i cak onakva..... :zoka: gledano sa strane.... cudna situacija.
Na pricu, jedne strane... optuzujete zenu. a mozda je ona - u zadnjem momentu, spasila sebe, kao i dijete.
jasta inace zlostavljaci padaju u depresije i traze pomoc od ljudi... a zene nikad nisu krive jer su muskarci svinje... jel to ta femishitisticka mantra? :lol:
Problem moj je vjerovatno to sto sam ostavljen na ruzan nacin, I to ne mogu da podnesem.
najveci problem sto se sve desilo preko noci na ruzan nacin dok mene nije bilo kuci, I onda odjednom sam ostao sam,
..Ne znamo detalje, napisao je da su imali problema.
Kada neko tako bjezi... to je veliki problem/ strah. :zoka:
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#48 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by snijeg_led »

Čovjek samo traži pomoć za svoju situaciju, a mi nećemo ulaziti u detalje niti nas interesuje ko je kriv za raspad braka.
Vrijeme lijeci sve, samo vrijeme…
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#49 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by oruzana_pobuna »

moonca wrote: 02/07/2021 04:41
Kada neko tako bjezi... to je veliki problem/ strah. :zoka:
strah velis, a sta ako je druga belegija u pitanju.... ovo sto je coek opisao je razdor koji je bio u planu od gospodicne, a cim je goapodicna imala plan, imala je i opcije.....

tako da.... sto se tice njega, ako je ovako kako je ispricao kroz teske momente prolazi.... a za bivsu se ja ne sekiram, nije li vama zenama lakse....
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#50 Re: Depresija nakon razvoda...

Post by ¤ jelena ¤ »

U 28. oženio kurvu? :shock:


Ovdje pod hitno legalizovat prostituciju.
Post Reply