Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#401 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rinna0304 »

danas napokon preuzela svoju secernu pastu e sad posto je u plasticnoj tegli jel ko zna nacin kako da je omeksam jer je nenormalno tvrda ?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#402 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by VenomousV »

rinna0304 wrote:danas napokon preuzela svoju secernu pastu e sad posto je u plasticnoj tegli jel ko zna nacin kako da je omeksam jer je nenormalno tvrda ?

u posudu tople vode pa u nju teglu ;-)

od koga si to preuzimala secernu pastu? :D
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#403 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rinna0304 »

Dufny nails ono preko kupona 5 km pola kg i ono sto sam probala onako sto sam uspjela da izvalim dobro skida cak ni sekunde ne boli :D probala sam samo na jednoj nozi mrsko mi bilo sve al ugl dobra je skroz pasta :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#404 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by VenomousV »

sto si uspjela da izvalis :lol:

sibni link za te neke na pp kad ti bude na ruku ;-)
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#405 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rinna0304 »

VenomousV wrote:sto si uspjela da izvalis :lol:

sibni link za te neke na pp kad ti bude na ruku ;-)
hahahah :D pa bgm doslo u plasticnoj kutiji i tvrdo ko kamen i pokusavala da rukom, nozem nema sanse i na kraju mesarskim nozem isjekla komadic hahaha :$ da ne pricam ostale kikseve koje sam imala dok sam omeksala pastu i prebacila u drugu teglu ne mogu stid me reci haahhaaah :D evo saljem odmah :D
Eli05
Posts: 44
Joined: 06/03/2011 01:01

#406 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Eli05 »

I ja sam to kupila al meni se cini da nije dovoljno tvrdo, tj ne mogu da lijepo napravim kuglicu da mi se ne pocne lijepiti od toplote ruku. Imal neko ideju kako da malo stvrdnem, il mozda ja ne uzmem dovoljno?
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#407 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rinna0304 »

na citydeal stranici ponovo ima ponuda secerna pasta pa ako kome treba ugl pasta im je solidna samo sto meni fali jos dostaa dosta praxe :D
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#408 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rossonera »

Jel li neko isao na egipatsku depilaciju u ovaj Dufny salon? također sam čula da ima i neka djevojka ima na fb Indy ili tako nesto nisam sigurna :S Ima li neko da podjeli iskustva ? :-D
venus doom
Posts: 194
Joined: 10/03/2008 23:00
Location: tu negdje

#409 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by venus doom »

rossonera wrote:Jel li neko isao na egipatsku depilaciju u ovaj Dufny salon? također sam čula da ima i neka djevojka ima na fb Indy ili tako nesto nisam sigurna :S Ima li neko da podjeli iskustva ? :-D
Ja idem u dufny. meni licno odgovara, nemam nikakvih problema tipa osipa, crvenila itd. :) ako te zanima vise moze na pp :)
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#410 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rossonera »

venus doom wrote:
rossonera wrote:Jel li neko isao na egipatsku depilaciju u ovaj Dufny salon? također sam čula da ima i neka djevojka ima na fb Indy ili tako nesto nisam sigurna :S Ima li neko da podjeli iskustva ? :-D
Ja idem u dufny. meni licno odgovara, nemam nikakvih problema tipa osipa, crvenila itd. :) ako te zanima vise moze na pp :)
Poslala sam ti pp al nisam sigurna da li si dobila :?
venus doom
Posts: 194
Joined: 10/03/2008 23:00
Location: tu negdje

#411 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by venus doom »

:)
rossonera wrote:
venus doom wrote:
rossonera wrote:Jel li neko isao na egipatsku depilaciju u ovaj Dufny salon? također sam čula da ima i neka djevojka ima na fb Indy ili tako nesto nisam sigurna :S Ima li neko da podjeli iskustva ? :-D
Ja idem u dufny. meni licno odgovara, nemam nikakvih problema tipa osipa, crvenila itd. :) ako te zanima vise moze na pp :)
Poslala sam ti pp al nisam sigurna da li si dobila :?
nisam :-? :)
Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#412 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Woman »

pet puta sam u dva dana probala da napravim ovu šećernu pastu i neće pa neće.svaki put mi se masa jako brzo stvrdne i postane kamena.zadnji put sam je vratila na vatru i dodala malko vode i sve istopila,kada se ponovo ohladilo bilo je blizu onom traženom,čak sam uspjela i par poteza napravit po nozi (odlično skida slačice) ali onda je postala pregnjecava i ostala mi razmazana na nozi :sad:
ma_na-na
Posts: 2
Joined: 14/01/2013 11:15

#413 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by ma_na-na »

Woman wrote:pet puta sam u dva dana probala da napravim ovu šećernu pastu i neće pa neće.svaki put mi se masa jako brzo stvrdne i postane kamena.zadnji put sam je vratila na vatru i dodala malko vode i sve istopila,kada se ponovo ohladilo bilo je blizu onom traženom,čak sam uspjela i par poteza napravit po nozi (odlično skida slačice) ali onda je postala pregnjecava i ostala mi razmazana na nozi :sad:
omjer šećera i tekućine treba biti 2:1 {2 šoljice (male za tursku kafu) šećera , 1/2 šoljice vode i 1/2 limunovog soka} i jedna kašičica soli, može se dodati i supena kašika meda ali nije nužan med, sa medom masa bude više ljepljiva, sve sastojke umiješati u jednu dublju šerpu (ne mnogo veliku samo dublju) poželjno svijetliju najpogodnije su one od rostfraja sa debljim dnom ( svjetlije posude su pogodnije da bi vidjeli boju smjese prilikom vrenja), staviti pomiješane sastojke na najjaču vatru i neprestano miješati, kada masa zavri vatru smanjiti na "srednje" i miješati nekih 5-7 minuta, minutaža ne igra važnu ulogu koliko boja smjese, kada smjesa počne već jako vriti i pjeniti te mijenjati boju i poprimati zlatno crvenu boju ugasiti vartu i još malo miješati dok pjena na splasne (smjesa je gotova kada je boja nekako "zlatno crvena" ) , prohlađenu smjesu istresti u neku posudu najbolje metalnu ali može i porculanska ili već, ja istresem u plastičnu ali jako dobro prohlađenu. smjesa se mora ohladiti na sobnoj temperaturi do nekih 35°C, i onda je spremna za rad ( čupanje) , uzeti smjese kao za veličinu oraha i rastezezati-razrađivati među prstima dok ne poprimi izgled žvakaće gume,ukoliko je teško razraditi uzeti na prst kapljicu vode, tada razrađenu masu nanositi u suprotnom smijeru rasta dlačica a čupat u smijeru rasta,s tim da vam krajnji dio ostane malo deblji..... (smjesa sto dulje stoji u posudi postaje tvrđa, dovoljno je posudu u kojoj vam je smjesa uroniti u malo tople vode -!!pazeći da ta voda ne uđe u smjesu!!- i ona će omekšati), ja lično kutijicu stavim na radijator i masa mi je pogodne temperature ni prehladna ni pretopla :-D
DOBRO PAZITE SA SMJESOM DOK JE KUHATE NA VATRI OPASNO JE VRELA, DOK JE PRESIPATE I ČEKATE DA OHLADI,...
ZNAČI:
2 šoljice šećera
1/2 šoljice limuna
1/2 šoljice vode
1 kašičica soli
1 supena kašika prirodnog domaćeg meda ( nije nužna može i bez)
Sve ovo pomiješate i stavite u neki dublji sud i stavite da se kuha na visokoj temperaturi i kad zavri smanjite temperaturu i huhajte 5-7min uz stalno miješanje. Kada proključa i jako zapjeni te poprimi zlatno-crvenkastu boju, skinete sa šporeta i sipate u dublji sud, najbolje metalni. Smjesa bi trebalo da izgleda poput ušpinovanog šećera za kolače. Pustite da se malo ohladi ali ne previše. I počnite da uzimate dio po dio i razvlačite prstima sve dok ne poprimi oblik žvake. Po potrebi dodajte kap vode, ne više. Depilacija može da počne!

Uputstvo za depilaciju
Najbolje je prije na noć nego planirate depilaciju uraditi piling područja koje želite depilirati, tada ćete osloboditi kožu kožu i dlake. Prije nego što počnete sa depilacijom,bilo bi dobro napariti područje koje želite deplilirati (ja to uradim tako što npr istuširam se toplom vodom bez ikakve hemije samo običnom dobro toplom vodom ako niste uradili pilin noć prije možete to uraditi tada rukavicom za piling, napominjem još jednom samo običnom toplom vodom, da bi omekšali dlačice i otvorili folikule, dobro ručnikom/peškirom osušiti područje za depilaciju zatim dobro očistite kožu nekim tonikom za dezinfekciju najbolje onim na bazi AHA kiselina, ili čak sokom limuna i malo vode na mjestima sa kojih planirate da skidate dlačice čija dužina ne bi trebalo da bude kraća od 3mm a duža od 5mm, zatim područje napudrijajte baby puderom i lijepo utrljajte da se područje osuši, ako vam se područje depiliranja mnogo znoji, neophodno je češće stavljati baby puder prije nanošenja smjese. Postupak se izvodi tako što se odvojeno parče smjese nanese na mjesto sa kojeg želite skinuti dlačice ali pazite da ga zalijepite suprotno od smjera rasta dlake! Onda zaljepljeno parče povučete u smjeru rasta i eto, nestale su! :o Dakle, postupak je drugačiji nego kod depilacije voskom.

Kada završite i oslobodite se napasti zvanih dlake, obavezno tretirana mjesta isperite hladnijom vodom (topla voda izaziva iritacije) najbolje je to područje namasirati ledom i ostatak paste ukloniti vlažnim ručnikom/peškirom, te namažite kremom koja odgovara vašoj koži najbolje nekom hidrantnom na bazi vode ili umirujućih ulja, najbolje je namazati aloe vera gelom ili nasprejati termalnom vodicom. Depilaciju šećernom pastom ponavljajte u prvo vrijeme dva do tri puta nedjeljno a kasnije pređite na jednom mjesečno jer do tada će se već dlačice prorijediti pa neće biti potrebe za tako čestim uklanjanjem.
Nakon depilacije pastom ne preporučuje se tuširanje toplom vodom i kupkama ukoliko vam je koža sklona iritacijama, najbolje je to uraditi 12 h nakon depilacije, najbolje je područje tretirati sredstvima za hlađenje osvježavanje.... (gelovi nakon depilacije, balzami nakon depilacije, termalnom vodom, ili već ledom i baby puderom)

Nikako ne vraćajte upotrijebljenu smjesu u činiju da imate za drugi put! :roll: ;-)
ejshan
Posts: 12
Joined: 29/08/2012 11:14

#414 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by ejshan »

vajkrem wrote:ja to radim kod jedne cure na Koševu. cura super radi, a i dosta je jeftinija od ovih salona. ako si zainteresovana reci, stupit cemo u kontakt da ti dam njen broj.
Mogu li i ja dobiti taj broj? :)
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#415 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Rimljanka »

ejshan wrote:
vajkrem wrote:ja to radim kod jedne cure na Koševu. cura super radi, a i dosta je jeftinija od ovih salona. ako si zainteresovana reci, stupit cemo u kontakt da ti dam njen broj.
Mogu li i ja dobiti taj broj? :)
Mogu li i ja dobiti broj
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#416 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rossonera »

ejshan wrote:
vajkrem wrote:ja to radim kod jedne cure na Koševu. cura super radi, a i dosta je jeftinija od ovih salona. ako si zainteresovana reci, stupit cemo u kontakt da ti dam njen broj.
Mogu li i ja dobiti taj broj? :)

Je li ova djevojka radi egipatsku depilaciju ili vosak, ako je egipatska u pitanju i ja bih broj ako moze :D
Ima li jos neko isustva sa egipatskom bilo da se radi kuci ili u salonu, ja sam isla u ovaj dufny, ali nisam zadovoljna kako su mi uradili :sad:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#417 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by azurna_obala »

Ima li negdje u salonu da rade egipatsku kvalitetno ili je bolje otići kod nekoga privatno, na ove preporučene adrese koje se spominju ovdje?
:)
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#418 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rossonera »

azurna_obala wrote:Ima li negdje u salonu da rade egipatsku kvalitetno ili je bolje otići kod nekoga privatno, na ove preporučene adrese koje se spominju ovdje?
:)
I ja sam u potrazi i treba mi sto prije. Ja sam isla u ovaj dufny kako sam napisala al nisam zadovoljna kako su uradile. Ako neko zna jos nekoga neka napise :-D
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#419 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Rimljanka »

rossonera wrote:
azurna_obala wrote:Ima li negdje u salonu da rade egipatsku kvalitetno ili je bolje otići kod nekoga privatno, na ove preporučene adrese koje se spominju ovdje?
:)
I ja sam u potrazi i treba mi sto prije. Ja sam isla u ovaj dufny kako sam napisala al nisam zadovoljna kako su uradile. Ako neko zna jos nekoga neka napise :-D
Egipatska depilacija Indy. Super cura radi privatno u stanu.
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#420 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by numizmatic »

Je li obavezno zagrijati pastu ili može i ohlađena?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#421 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by azurna_obala »

Rimljanka wrote:
rossonera wrote:
azurna_obala wrote:Ima li negdje u salonu da rade egipatsku kvalitetno ili je bolje otići kod nekoga privatno, na ove preporučene adrese koje se spominju ovdje?
:)
I ja sam u potrazi i treba mi sto prije. Ja sam isla u ovaj dufny kako sam napisala al nisam zadovoljna kako su uradile. Ako neko zna jos nekoga neka napise :-D
Egipatska depilacija Indy. Super cura radi privatno u stanu.
Hvala
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#422 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by rossonera »

Rimljanka wrote:
rossonera wrote:
azurna_obala wrote:Ima li negdje u salonu da rade egipatsku kvalitetno ili je bolje otići kod nekoga privatno, na ove preporučene adrese koje se spominju ovdje?
:)
I ja sam u potrazi i treba mi sto prije. Ja sam isla u ovaj dufny kako sam napisala al nisam zadovoljna kako su uradile. Ako neko zna jos nekoga neka napise :-D
Egipatska depilacija Indy. Super cura radi privatno u stanu.
Hvala, a gdje se tacno nalazi ona? :-D
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#423 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Rimljanka »

na alipasinim
pravnica 24
Posts: 1
Joined: 25/02/2013 17:26

#424 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by pravnica 24 »

Gdje se nalazi tačno na alipašinom.Ima br tel,ali nema adresa.Možeš li objasniti gdje je to?Hvala
AF81
Posts: 143
Joined: 25/11/2009 15:07

#425 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by AF81 »

Da li je jos iko isao kod Indy na depilaciju? ima li jos koja preopruka :D
Post Reply