Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#1 Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Dr.Cuddy »

Drage dame,

Gdje idete na depilaciju, ko dobro, brzo, higijenski i jeftino radi? Gdje nema gužve? ...ne zanimaju me puno razvikana mjesta tipa Bibe i sl. nego neki mali kozmetički saloni, na preporuku, u komšiluku...kruži takođe i priča da se po Sarajevu (većinom privatno) radi ova depilacija šećerom...zna li neko nešta više o tome? Kontakti?

Topli, hladni vosak? :kiss:
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#2 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Dr.Cuddy »

helppppppp :wink:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#3 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Jara »

Pošto niko neće, evo ja ću...
Nekad išla, ali...vosak upotrebljavaju za više mušterija...nekako mi nehigijenski...
Ne idem nigdje...sam(a) svoj(a) majstor(ica) :D...
Kad kažeš šećerom, misliš na agdu? Prijateljica se izbirikala...meni to komplikovano iako kažu da je "nazdravije"...
Dobre one trake sa hladnim voskom( ili šta je već)...najlakse mi i najjednostavnije električnim depilatorom, čupa isto k'o vosak, agda i sl.
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#4 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Dr.Cuddy »

Jara wrote:Pošto niko neće, evo ja ću...
Nekad išla, ali...vosak upotrebljavaju za više mušterija...nekako mi nehigijenski...
Ne idem nigdje...sam(a) svoj(a) majstor(ica) :D...
Kad kažeš šećerom, misliš na agdu? Prijateljica se izbirikala...meni to komplikovano iako kažu da je "nazdravije"...
Dobre one trake sa hladnim voskom( ili šta je već)...najlakse mi i najjednostavnije električnim depilatorom, čupa isto k'o vosak, agda i sl.
koje su to trake sa hladnim voskom?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#5 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Jara »

Vidi u parfimerijama...SamShop, trake za depilaciju marke "Veet".
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#6 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Dr.Cuddy »

@Jara

haj vidi sa prijateljicom za tu agdu, da malo opiše, objasni...kako, šta, tehnika, recept? Hoćeš pliz? :kiss:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#7 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Jara »

Moonlight & Magnolia wrote:@Jara

haj vidi sa prijateljicom za tu agdu, da malo opiše, objasni...kako, šta, tehnika, recept? Hoćeš pliz? :kiss:
He,he, bojala sam se da ćeš me to pitati :)... ne živi vise ovdje, nismo u kontaktu ...mozda saznam preko njenih bližnjih, možda...Mislim, ipak, da su trake jednostavnije i brže rješenje - ne moraš da topiš šećer, pa mažeš po koži, pa... ima još nekih faza :D ...
Trake su od plastične folije, već namazane voskom ili nečim sličnim, staviš ih kao flaster i samo povučeš...ne boli kao vruć vosak...
Ma ima negdje tema o depilaciji, nisam je pratila, možda ima to o agdi...

Bilo na TV kako u Emiratima kozmetičarke naprave kuglicu od nečeg na šta se lijepe dlačice, pa je samo valjaju po koži...
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by alica.k »

magnolia, ja sam jako dugo isla na tu egipatsku kod jedne zene u pofalicima, i to ti je otprilike secerna smjesa, sa limunom. fazon je sto se ne kaci za kozu (ko trake sa hladnim voskom, ili cak i vruci vosak) nego samo uhvati dlaku i kad ona to potegne ne odere ti kozu. to je to. PUNO manje boli nego obicne trake, i puno duze traje (oko 2 sedmice), i moje najdraze, NEMA URASLIH DLACICA, koje su me maltretirale svakodnevno dok sam bila sam-svoj-majstor.

medjutim, ta zena zatrudni, kaze ne moze vise time da se bavi, nasla sebi neki normalan posao, i ja osta bez svoje egipatske. ako neko zna gdje jos to ima, a da valja, nek mi javi :D cula sam da isto u pofalicima imaju neke dvije zene - mama i cerka, koje to rade, al nisam saznala ni gdje sta kako koga da nazovem i to sl.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#9 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Jara »

Kod bilo koje metode čupanja iz korijena - isto traje do pojavljivanja novih... kod mene :D gotovo pa mjesec dana - i električnim epilatorom( zakon!) i trakama, i voskom, i pincetom... :D
nestasna
Posts: 120
Joined: 21/01/2005 15:57

#10 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by nestasna »

Evo ti recept, ja sam to prije sama pravila, sad mi mrsko:) Samo da ti odmah kazem, ako ne uspijes napraviti, nemoj da se ljutis, nisam ni ja odmah naucila, treba vremena, meni je ovaj recept dala jedna prijateljica Egipcanka. Stavis ca.350ml vode, najbolje u tavu, dodajes secer postepeno i mjesas, sve na laganoj vatri. Pazi, nemoj da bude ni pregusto ni prezitko. Dodas par kapi limuna, i nastavis mjesati. Poenta ove secerne agde je da od nje mozes praviti kao kuglice, dakle moras dodavati secer i vodu po potrebi naravno dok ne postignes zeljeni efekat. onda naravno skines s vatre, sacekas malo da se ohladi, ne skroz opet,napravis lopticu od agde, razvuces po nozi, i onda naravno povuces u suprotnom smjeru od rasta dlake. Ako ti je lakse, napavi malo rjedu smjesu, nanesi na nogu, i preko stavis krpu(ja sam koristila stare carsafe), i povuces. Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla:)Pozdrav
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#11 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by vjesticanametli »

Jara wrote:Kod bilo koje metode čupanja iz korijena - isto traje do pojavljivanja novih... kod mene :D gotovo pa mjesec dana - i električnim epilatorom( zakon!) i trakama, i voskom, i pincetom... :D
čupko :D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#12 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by walkabout »

skidam dlake po kuchama...

garantovano...

kuda prodjem tu dlaka ne raste...

:oops: :oops: :oops:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#13 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by vjesticanametli »

joj jos se i ispricas fino s muratkom :lol: :lol:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#14 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Jara »

nestasna wrote: Stavis ca.350ml vode, najbolje u tavu, dodajes secer postepeno i mjesas, sve na laganoj vatri. Pazi, nemoj da bude ni pregusto ni prezitko. Dodas par kapi limuna, i nastavis mjesati. :)Pozdrav
A ako ne ispadne dobro, za utjehu se zasladiš karamel ostatkom iz tave! :)
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#15 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by walkabout »

:oops:

citam ovo...imislimse...
stvarno je krajnje vrijeme da imi muski izborimo svoja prava...te da bidnemo isti ko ove gore zemske glede dlaka i toga...
totise zove ravnopravnos... :oops:

odma danam se kaje kako seto radi...brezbolno akoikakomore...

a i to za lizanje karamela...hocemo sve...isto tojes demokracki... :oops:
A ako ne ispadne dobro, za utjehu se zasladiš karamel ostatkom iz tave!
:D :D :D :skoljka:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#16 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Jara »

walkabout wrote::oops:

citam ovo...imislimse...
stvarno je krajnje vrijeme da imi muski izborimo svoja prava...te da bidnemo isti ko ove gore zemske glede dlaka i toga...
totise zove ravnopravnos... :oops:

odma danam se kaje kako seto radi...brezbolno akoikakomore...

a i to za lizanje karamela...hocemo sve...isto tojes demokracki... :oops:
A ako ne ispadne dobro, za utjehu se zasladiš karamel ostatkom iz tave!
:D :D :D :skoljka:
Ah, narodu nikad ugodit'...na jednoj temi bi da se riješe dlaka, na drugoj drame što ostaju bRez njih... :-)
Mina_sa
Posts: 302
Joined: 16/02/2008 19:25
Location: Sarajevo

#17 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Mina_sa »

da ne otvaram novu temu vezanu za depilaciju ovdje ću pitati. zanima me sta je dobro protiv osipa i crvenila nakon depilacije bikini zone depilatorom??
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#18 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by d2 »

evo ja sam se prije 2 dana depilirao benzinom, sad za sad je ok, nema puno opekotina... :mrgreen:
Mina_sa
Posts: 302
Joined: 16/02/2008 19:25
Location: Sarajevo

#19 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Mina_sa »

d2 wrote:evo ja sam se prije 2 dana depilirao benzinom, sad za sad je ok, nema puno opekotina... :mrgreen:
eih blago tebi :-D :-D
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#20 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by saga »

Mina_sa wrote:da ne otvaram novu temu vezanu za depilaciju ovdje ću pitati. zanima me sta je dobro protiv osipa i crvenila nakon depilacije bikini zone depilatorom??
meni dosta pomaze aloe vera gel - Čupko
kao i djecji puder
pozz
Mina_sa
Posts: 302
Joined: 16/02/2008 19:25
Location: Sarajevo

#21 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Mina_sa »

saga wrote:
Mina_sa wrote:da ne otvaram novu temu vezanu za depilaciju ovdje ću pitati. zanima me sta je dobro protiv osipa i crvenila nakon depilacije bikini zone depilatorom??
meni dosta pomaze aloe vera gel - Čupko
kao i djecji puder
pozz
thx :D :-D :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#22 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by alica.k »

ja sam otkrila magicnu kremu sto se tice: crvenila, uraslih dlacica, osipa, itd.

zove se Hametum i ima u svakoj biljnoj apoteci :D:D:D predobra stvar
venus doom
Posts: 194
Joined: 10/03/2008 23:00
Location: tu negdje

#23 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by venus doom »

Moonlight & Magnolia wrote:Drage dame,

Gdje idete na depilaciju, ko dobro, brzo, higijenski i jeftino radi? Gdje nema gužve? ...ne zanimaju me puno razvikana mjesta tipa Bibe i sl. nego neki mali kozmetički saloni, na preporuku, u komšiluku...kruži takođe i priča da se po Sarajevu (većinom privatno) radi ova depilacija šećerom...zna li neko nešta više o tome? Kontakti?

Topli, hladni vosak? :kiss:
moja preporuka bi ti bila kozmeticki salon Vedrana, djevojke super rade.to ti se nalazi tamo kod grawe osiguranja. isla sam u par navrata i super je bilo, dok npr moja sestra nije bila zadovoljna pojavilo se crvenilo, osip i trajalo je 2 dana ( ja mislim). al' eto probaj :)
Mina_sa
Posts: 302
Joined: 16/02/2008 19:25
Location: Sarajevo

#24 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by Mina_sa »

alica.k wrote:ja sam otkrila magicnu kremu sto se tice: crvenila, uraslih dlacica, osipa, itd.

zove se Hametum i ima u svakoj biljnoj apoteci :D:D:D predobra stvar
koja je cijena? sutra ću potražit pa javim jel pomogla :-D :)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#25 Re: Depilacija - voskom, šećerom...lokacije?

Post by alica.k »

Mina_sa wrote:
alica.k wrote:ja sam otkrila magicnu kremu sto se tice: crvenila, uraslih dlacica, osipa, itd.

zove se Hametum i ima u svakoj biljnoj apoteci :D:D:D predobra stvar
koja je cijena? sutra ću potražit pa javim jel pomogla :-D :)
10 il 9KM (ne znam ja sam je besplatno dobila, al sam pitala i tak mi nest mama rece). treba jedno 5 dana mazanja da bas fino pocne djelovat a onda vise nema uraslih dlacica. koza se mescini istanji pa mogu fino probit bez problema. ja namazem svaku noc.

ovako izgleda kutija
Image
Post Reply