Depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#426 Re: Depilacija

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote:I ja sam ko albino... par dlačica ispod koljena i to je to....pa nije ni teško :lol:
Dobro sam se podsjetila da se moram danas izdepilirati, planirala sam haljinicu večeras obuci 8)

:-) ..sta se desava od koljena na gore :shock: :lol:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#427 Re: Depilacija

Post by Euphoria »

moonca wrote:
Miss Moonlight wrote:I ja sam ko albino... par dlačica ispod koljena i to je to....pa nije ni teško :lol:
Dobro sam se podsjetila da se moram danas izdepilirati, planirala sam haljinicu večeras obuci 8)

:-) ..sta se desava od koljena na gore :shock: :lol:
Tu trava ne raste :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#428 Re: Depilacija

Post by moonca »

Miss Moonlight wrote:
moonca wrote:
Miss Moonlight wrote:I ja sam ko albino... par dlačica ispod koljena i to je to....pa nije ni teško :lol:
Dobro sam se podsjetila da se moram danas izdepilirati, planirala sam haljinicu večeras obuci 8)

:-) ..sta se desava od koljena na gore :shock: :lol:
Tu trava ne raste :lol:
:oops: ..ohohohho... :diva:
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#429 Re: Depilacija

Post by angie_ »

Uradila sam lasersko uklanjanje dlacica u salonu Farah. Radila sam cijele noge i komplet bikini zonu. Cijena jeste zaista visoka, ali u mom slucaju se isplatilo :izet: Imala sam strasno problema sa uraslim dlacicama, a nasljedno imam svijetlu put, ali jake, tamne dlacice. To se pokazalo odlicnim za ovu vrstu uklanjanja dlacica, buduci da tako laser bolje detektuje korijen dlacice koji treba unistiti. Nakon 6-7 tretmana (izmedju tretmana mora proci min. 2 mjeseca), potkoljenica je ispala fantasticno - tek pokoja svijetla dlacica koja se i ne primjeti. Bikini zona je isto super, ostalo je par dlacica, ali ni blizu kao prije, a to poskidam zacas Veet trakicama, kada bas moram. Dio iznad koljena se najlosije pokazao, buduci da su tu svijetle dlacice, ali to mi i nije toliko smetalo. Najvaznije da vise nemam urasle dlake, koje ostavljaju oziljke i zbog koji sam mrzila ljeto :sad: Ko zeli napraviti dobru investiciju, moja topla preporuka :)
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#430 Re: Depilacija

Post by Boemica »

angie_ wrote:Uradila sam lasersko uklanjanje dlacica u salonu Farah. Radila sam cijele noge i komplet bikini zonu. Cijena jeste zaista visoka, ali u mom slucaju se isplatilo :izet: Imala sam strasno problema sa uraslim dlacicama, a nasljedno imam svijetlu put, ali jake, tamne dlacice. To se pokazalo odlicnim za ovu vrstu uklanjanja dlacica, buduci da tako laser bolje detektuje korijen dlacice koji treba unistiti. Nakon 6-7 tretmana (izmedju tretmana mora proci min. 2 mjeseca), potkoljenica je ispala fantasticno - tek pokoja svijetla dlacica koja se i ne primjeti. Bikini zona je isto super, ostalo je par dlacica, ali ni blizu kao prije, a to poskidam zacas Veet trakicama, kada bas moram. Dio iznad koljena se najlosije pokazao, buduci da su tu svijetle dlacice, ali to mi i nije toliko smetalo. Najvaznije da vise nemam urasle dlake, koje ostavljaju oziljke i zbog koji sam mrzila ljeto :sad: Ko zeli napraviti dobru investiciju, moja topla preporuka :)
Koliko te je koštala bikini zona? :D
I šta "komplet", brazilka ili?
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#431 Re: Depilacija

Post by angie_ »

Boemica wrote:
angie_ wrote:Uradila sam lasersko uklanjanje dlacica u salonu Farah. Radila sam cijele noge i komplet bikini zonu. Cijena jeste zaista visoka, ali u mom slucaju se isplatilo :izet: Imala sam strasno problema sa uraslim dlacicama, a nasljedno imam svijetlu put, ali jake, tamne dlacice. To se pokazalo odlicnim za ovu vrstu uklanjanja dlacica, buduci da tako laser bolje detektuje korijen dlacice koji treba unistiti. Nakon 6-7 tretmana (izmedju tretmana mora proci min. 2 mjeseca), potkoljenica je ispala fantasticno - tek pokoja svijetla dlacica koja se i ne primjeti. Bikini zona je isto super, ostalo je par dlacica, ali ni blizu kao prije, a to poskidam zacas Veet trakicama, kada bas moram. Dio iznad koljena se najlosije pokazao, buduci da su tu svijetle dlacice, ali to mi i nije toliko smetalo. Najvaznije da vise nemam urasle dlake, koje ostavljaju oziljke i zbog koji sam mrzila ljeto :sad: Ko zeli napraviti dobru investiciju, moja topla preporuka :)
Koliko te je koštala bikini zona? :D
I šta "komplet", brazilka ili?
Da da, brazilka :D

Tada je jedan tretman kostao 200 KM, ali poslije sam imala neke popuste, buduci da sam radila toliko regija. Mislim da ako se odlucis odmah za vise tretmana, dobijes neki popust. Treba provjeriti u salonu.
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#432 Re: Depilacija

Post by madesa »

koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#433 Re: Depilacija

Post by Euphoria »

madesa wrote:koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
Ne znam, ali mozda najbolje kupiti afroditine one trake za nausnice pa njima počupati. Savjetujem prije spavanja, jer ce se crveniti.
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#434 Re: Depilacija

Post by madesa »

Munlajt wrote:
madesa wrote:koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
Ne znam, ali mozda najbolje kupiti afroditine one trake za nausnice pa njima počupati. Savjetujem prije spavanja, jer ce se crveniti.
moze li slika tih traka
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#435 Re: Depilacija

Post by Euphoria »

madesa wrote:
Munlajt wrote:
madesa wrote:koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
Ne znam, ali mozda najbolje kupiti afroditine one trake za nausnice pa njima počupati. Savjetujem prije spavanja, jer ce se crveniti.
moze li slika tih traka
https://images.app.goo.gl/qsfnm3NBjPpzpEKdA
User avatar
vjeshalica
Posts: 17150
Joined: 31/03/2019 14:56

#436 Re: Depilacija

Post by vjeshalica »

madesa wrote:koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
Nosa?
Pa dlake u nosu imaju svoju svrhu i nema potrebe da ih cupas

Jedini nacin je da stavis vosak na stapic drveni i ubacis u nos i pocupas tj izvuces iz nosa...poslije obrsisi baby uljem i to je to
Ja licno ne bi pokusavala
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#437 Re: Depilacija

Post by madesa »

vjeshalica wrote:
madesa wrote:koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
Nosa?
Pa dlake u nosu imaju svoju svrhu i nema potrebe da ih cupas

Jedini nacin je da stavis vosak na stapic drveni i ubacis u nos i pocupas tj izvuces iz nosa...poslije obrsisi baby uljem i to je to
Ja licno ne bi pokusavala
tako sam i mislio,koji vosak da kupim
User avatar
vjeshalica
Posts: 17150
Joined: 31/03/2019 14:56

#438 Re: Depilacija

Post by vjeshalica »

madesa wrote:
vjeshalica wrote:
madesa wrote:koliko kosta depilqcija nosa ili postoji li neki vosak da se kupi pa kuci to zavrsiti :P
Nosa?
Pa dlake u nosu imaju svoju svrhu i nema potrebe da ih cupas

Jedini nacin je da stavis vosak na stapic drveni i ubacis u nos i pocupas tj izvuces iz nosa...poslije obrsisi baby uljem i to je to
Ja licno ne bi pokusavala
tako sam i mislio,koji vosak da kupim
Tecni u patronama
https://omikron.com.hr/wp-content/uploa ... atroni.jpg

Imas u drogerijama ili pitaj po DMu, CMu tecni vosak
Imaju i manja pakovanja u metalnim posudicama tako da su lakse za upotrebu tj zagrijavanje u vodi
Uglavnom ima varijacija,ali ovaj u patronama je komplikovan radi ovog roll on ,morao bi skinuti palsticni roll on sto je muka Isusova
I treba ti drvena kasikica kao za sladoled
Istopi da ne bude prevrelo i pretecno
Ostalo ne bi znala,da li da uzmes neku pamucnu krpicu koja ti ne treba pa da oblozis drugu drvenu drskicu pa uguras u nos pa naglo povuces,nisam to niakd radila niti mi pada na pamet kako da izvedes to
Jedino pogledaj koji video na YT da ne zavrsis u hitnoj
Ne znam sto ce ti to kad dlake imaju svoju upotrrbu u nosu a ne znam da li urastaju kao na nogama....helem na volju ti
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#439 Re: Depilacija

Post by CherryLips »

Preporuka za depilaciju šećernom pastom?
Koji salon , kome idete?
Post Reply