Depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#326 Re: Depilacija

Post by nera18 »

trebam depilaciju hitno :) imal neko ideju gdje i kome da se obratim da mi to sutra odradi a da usput radi kompletnu :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#327 Re: Depilacija

Post by alica.k »

nero, onaj salon sto je vec ma.le.na (il je to bio neko drugi :S) preporucivala ovdje...faubc :D super su cure.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#328 Re: Depilacija

Post by nera18 »

alica.k wrote:nero, onaj salon sto je vec ma.le.na (il je to bio neko drugi :S) preporucivala ovdje...faubc :D super su cure.
pokusam, mada popularna im lokacija, daj boze da me sutra prime :)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#329 Re: Depilacija

Post by male_okice »

drage zene i cure cime depilirate vase "brkove" :D ja fakat imam problem: pokusala sam pincetom-traje dugo i boli, pokusala sam raznim kremam za depilaciju skinu ali poslije 2 dana pa sve dok opet ne izrastu dobijem barem po jednu bubuljicu na tom mjestu svakog dana :( , ista stvar mi se desava ako koristim vosak (a koristila sam dosad topao vosak a i one trakice-raznih proizvodjaca). Koza mi stvarno jeste osjetljiva inace ali ovo mi je bas ruzan "problem" pa ako neko ima iskustva kako rijesiti. Molim savjet.
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#330 Re: Depilacija

Post by anelie »

''brkove'' depiliram secernom pastom koju sama napravim.nekad mi stvarno dobra ispadne pa depiliram i noge,a posto nisam jos usavrsila tehniku ,nekad mi se prekuha pa bude pregnjecava za noge,ali zato je uvijek dobra za brkove,jer ne treba mi puno (velicina ljesnjaka) za to podrucje,pa se nema kad razgnjecati.sve gotovo u dva poteza,ne boli,malo koza bude crvena,ali prodje isti dan,nemam nikakvih iritacija.s njom radim i pazuhe ljeti,sama sebi.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#331 Re: Depilacija

Post by male_okice »

anelie wrote:''brkove'' depiliram secernom pastom koju sama napravim.nekad mi stvarno dobra ispadne pa depiliram i noge,a posto nisam jos usavrsila tehniku ,nekad mi se prekuha pa bude pregnjecava za noge,ali zato je uvijek dobra za brkove,jer ne treba mi puno (velicina ljesnjaka) za to podrucje,pa se nema kad razgnjecati.sve gotovo u dva poteza,ne boli,malo koza bude crvena,ali prodje isti dan,nemam nikakvih iritacija.s njom radim i pazuhe ljeti,sama sebi.
kako radis tu secernu pastu? kakav je postupak sta trebam kupiti?
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#332 Re: Depilacija

Post by anelie »

trebas kupiti kilu secera i dva-tri limuna :)
idu dvije solje secera, 1/4 solje limunovog soka,1/4 solje vode
imas ovdje detaljno objasnjeno http://www.sminkerica.com/zdravlje-zivo ... radinosti/
a meni ne uspije bas svaki put,da se mogu depilirati noge,ali kazem,dobra je uvijek za brčiće :D jer je to malo podrucje.
to ide bez trakica,samo razvuces smjesu po kozi i onda naglo trznes.imas na YT klipova koliko hoces,ako te zanima.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#333 Re: Depilacija

Post by male_okice »

anelie wrote:trebas kupiti kilu secera i dva-tri limuna :)
idu dvije solje secera, 1/4 solje limunovog soka,1/4 solje vode
imas ovdje detaljno objasnjeno http://www.sminkerica.com/zdravlje-zivo ... radinosti/
a meni ne uspije bas svaki put,da se mogu depilirati noge,ali kazem,dobra je uvijek za brčiće :D jer je to malo podrucje.
to ide bez trakica,samo razvuces smjesu po kozi i onda naglo trznes.imas na YT klipova koliko hoces,ako te zanima.
super...ovo cu bas pokusati naredni vikend pa da vidim kako ce ispasti...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#334 Re: Depilacija

Post by Ma.Le.Na »

alica.k wrote:nero, onaj salon sto je vec ma.le.na (il je to bio neko drugi :S) preporucivala ovdje...faubc :D super su cure.
tako mi je drago da ti se svidilo i da je bilo ok :D :D :D

..nekad me strah nekoga preporuciti...jer kontam moze se svasta desiti - znam kako mene huja uhvati :-? :)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#335 Re: Depilacija

Post by Zelena Carapa »

U, uh...ja sam jednom na pola otisla....nisam vise mogla izdrzati bolove. Nije cura kriva. Ali su mi suze frcale :D
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#336 Re: Depilacija

Post by CherryLips »

A ja imam problem nakon depiliranja bikini zone,inace se sama depiliram voskom i to je ok. Ali je muka ziva kad dlacice ponovo pocnu rasti,skoro se svaka upali i to bude bolna crvena bubuljica koja istovremeno i svrbi i boli. Kako da to ,ako nista,bar malo ublazim??
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#337 Re: Depilacija

Post by gladna sam »

Uh vidim mnoge zene koriste epilatore i kunu se u njih a s druge strane i depilacijom voska

Helem moram s vama podijeliti krajnje lose iskustvo
Godinama sam koristila epilator, sigurno nekih 5-6 konstantno i bio mi je idealan nacin depiliranja
Ponekad se pojavi koja akna, iskoci tu i tamo ili one crne tackice, koje su tipicne kada se koristi epilator
Dlaka ne izrasta kako treba

A onda mi se desila tkava 'havarija' (ima tome godina i pol) i od tada sam rekla NIKAD vise cupanje dlaka iz korijena
Nakon sto dlacice nisu mogle izrastati kako treba pojavila se masa tih crnih tackica a onda jedan dan dobila sam takav osip po nogama (naravno nakon koristenja epilatora, koji je da napomenem u taj vakat kao bio najbolji i dobro skup)
Izgledalo je grozno, kao da me roj komaraca izujedao, dijelovi nogu blize zglobovima otekli su
Uglavnom uzas, dvije sedmice sam hodala u oblogama od rivanola (umotana u zabvoje kao mumija) i pila kalcijum

Otisla sam kod dermatologa, koji mi je inace zaduzen za lice i gospodja mi je objasnila sljedece
Najsigurniji i najpametniji nacin uklanjanja dlacica jeste brijac, kojeg cete samo jednom upotrijebiti i baciti, a prije toga uraditi obavezni pilig i to ni manje ni vise grubom stranom spuzvice za sudje :D Koza bude fenomenalna
Kupovala sam serum i koristila ga vise od 8 mjeseci, zbog ovih odvratnih crnih tackica
Ne trebam napominjati da je bocica velicine kao one bocice za kapi za oci, bila preko 60km

Uglavnom cupanjem dlacica iz korijena dovodite se u nepriliku da poremetite nekakav kako mi je objasnila "kod" dlacice, pa onda se desi da ona ne raste onako kako treba a rezultat je evo ovo sto se meni desilo
Ko ima osjetljivu kozu (ja je do ove havarije nisam imala) trebao bi pripaziti
:)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#338 Re: Depilacija

Post by alica.k »

gladna sam, tu dramu ja sad prezivljavam s nogama, a nije mi se nikad to desavalo s voskom...
do epilatora je garant - jer s epilatorom nemas onaj efekat pilinga kao s voskom, jer vosak uz dlaku skida i odumrli gornji sloj koze sto je jel...slicno pilingu.

uglavnom, jok vise epilator.
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#339 Re: Depilacija

Post by gladna sam »

Moj ti je savjet ne backaj ni s voskom dok ti se koza ne smiri
Da ne bude belaja
Kad se sjetim te nocne more i to u sred ljeta, infekcija jos veca nego inace, znoj vrucina
a ja na plus 40 hodam u dugackim suknjama a noge fukusima
Nikom to ne bi pozeljela :(
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#340 Re: Depilacija

Post by alica.k »

gladna sam wrote:Moj ti je savjet ne backaj ni s voskom dok ti se koza ne smiri
Da ne bude belaja
Kad se sjetim te nocne more i to u sred ljeta, infekcija jos veca nego inace, znoj vrucina
a ja na plus 40 hodam u dugackim suknjama a noge fukusima
Nikom to ne bi pozeljela :(
je, ne diram nicim dok ne prodje, i haman je i proslo ustvari...al eto..nervira me to.
anna1111
Posts: 10
Joined: 18/06/2011 14:25

#341 Re: Depilacija

Post by anna1111 »

meni su vosak i epilator u kombinaciji najbolje riješenje.
koritim epilator jako dugo i nisam nikad imala nikakvih problema. mislim da je najbitnije od svega svakodnevno raditi dobar piling. ja pomiješam maslionovo ulje, morsku sol i iscijedim limun - smijesa može trajati i bolji je piling od bilo kojeg kupovnog, definitivno.
Rosalie20
Posts: 101
Joined: 28/10/2010 01:26

#342 Re: Depilacija

Post by Rosalie20 »

CherryLips wrote:A ja imam problem nakon depiliranja bikini zone,inace se sama depiliram voskom i to je ok. Ali je muka ziva kad dlacice ponovo pocnu rasti,skoro se svaka upali i to bude bolna crvena bubuljica koja istovremeno i svrbi i boli. Kako da to ,ako nista,bar malo ublazim??
i mene bi ovo zanimalo :D
Zvrkicaa
Posts: 63
Joined: 19/02/2011 00:10
Location: Sarajevo

#343 Re: Depilacija

Post by Zvrkicaa »

Probala sam al ne mogu :) Ne mogu prelistati sve ove str vezane za temu pa cu postaviti pitanje na koje je mozda neko vec dobio odgovor ! Dlacice na stomaku, ima li ih ko i kako ih se rijesiti??? Probala sam pincetom ali nakon dan, dva se pojavi upala. Moooolim odgovor ;)
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#344 Re: Depilacija

Post by Beauty01 »

Eh ovako, pitanje je sljedece...
Da li je iko bio na laserskoj depilaciji (ono sto ti zauvijek odstrani dlacice :D )?
Cula sam za salon La fee, oni to rade: http://www.lafee.ba/us-laserlight.html
Ako je neko bio, htjela bih da mi prenese svoje iskustvo sto se tice boli, i kako to sve otprilike izgleda, da li zaista poslije toga vise nikako ne izrastaju dlacice...
Ja bih otisla na ovu depilaciju rado, ali prvo da cujem necije iskustvo :)

@Zvrkicaa
Svi mi imamo dlacice na stomaku, samo sto neke zene imaju svjetlije, a neke tamnije dlacice. Ja nemam tamne, ali da imam, iskreno ne bih ih skidala nikako, vec bih uzela Lycia kremu za izbjeljivanje, imas iskljucivo u Sam Shop Gallery u Titovoj, 10 KM.
Predobra je, i za svaki dio tijela se moze koristiti. Nije ona ofirna da ti se primijete "zute" dlake iz aviona. Ovdje bas dlacice "nestanu". :thumbup: :thumbup: :thumbup:
:D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#345 Re: Depilacija

Post by LaCici »

Meni to depilira voskom djevojka kod koje radim inace depilaciju. A ako narastu u medjuvremenu onda ja to ziletom sredim (nema osipa kao sa depilacijom), doduse kod mene ih i nema previse nego samo mala ciza ispod pupka, nista strasno.
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#346 Re: Depilacija

Post by mumy »

ja to trakicama rijesim :D nema upale nikakve
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#347 Re: Depilacija

Post by cava »

Rosalie20 wrote:
CherryLips wrote:A ja imam problem nakon depiliranja bikini zone,inace se sama depiliram voskom i to je ok. Ali je muka ziva kad dlacice ponovo pocnu rasti,skoro se svaka upali i to bude bolna crvena bubuljica koja istovremeno i svrbi i boli. Kako da to ,ako nista,bar malo ublazim??
i mene bi ovo zanimalo :D
Probaj makar dva puta sedmično da uradiš piling tih dijelova tijela da bi pomogla dlaci da lakše izraste. I naravno, nakon depilacije nipošto koristiti bilo kakve sapune i šampone za kupanje, samo i isključivo hladna voda, ona pomaže bržem zatvaranju pora. Naravno, problem može biti i u pogrešnom smijeru čupanja, obzirom da se sama depiliraš. A isto tako, osobe koje se konstantno depiliraju, nije loše i obrijati se ponekad (jednom do dva puta u godini) da se taj korjen dlake malo "odmori" i poslije lakše izrase dlaka. :)
Rosalie20
Posts: 101
Joined: 28/10/2010 01:26

#348 Re: Depilacija

Post by Rosalie20 »

cava wrote:
Rosalie20 wrote:
CherryLips wrote:A ja imam problem nakon depiliranja bikini zone,inace se sama depiliram voskom i to je ok. Ali je muka ziva kad dlacice ponovo pocnu rasti,skoro se svaka upali i to bude bolna crvena bubuljica koja istovremeno i svrbi i boli. Kako da to ,ako nista,bar malo ublazim??
i mene bi ovo zanimalo :D
Probaj makar dva puta sedmično da uradiš piling tih dijelova tijela da bi pomogla dlaci da lakše izraste. I naravno, nakon depilacije nipošto koristiti bilo kakve sapune i šampone za kupanje, samo i isključivo hladna voda, ona pomaže bržem zatvaranju pora. Naravno, problem može biti i u pogrešnom smijeru čupanja, obzirom da se sama depiliraš. A isto tako, osobe koje se konstantno depiliraju, nije loše i obrijati se ponekad (jednom do dva puta u godini) da se taj korjen dlake malo "odmori" i poslije lakše izrase dlaka. :)
zahvaljujem ;-) ;-) ;-)
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#349 Re: Depilacija

Post by ocaj »

gladna sam wrote:Uh vidim mnoge zene koriste epilatore i kunu se u njih a s druge strane i depilacijom voska

Helem moram s vama podijeliti krajnje lose iskustvo
Godinama sam koristila epilator, sigurno nekih 5-6 konstantno i bio mi je idealan nacin depiliranja
Ponekad se pojavi koja akna, iskoci tu i tamo ili one crne tackice, koje su tipicne kada se koristi epilator
Dlaka ne izrasta kako treba

A onda mi se desila tkava 'havarija' (ima tome godina i pol) i od tada sam rekla NIKAD vise cupanje dlaka iz korijena
Nakon sto dlacice nisu mogle izrastati kako treba pojavila se masa tih crnih tackica a onda jedan dan dobila sam takav osip po nogama (naravno nakon koristenja epilatora, koji je da napomenem u taj vakat kao bio najbolji i dobro skup)
Izgledalo je grozno, kao da me roj komaraca izujedao, dijelovi nogu blize zglobovima otekli su
Uglavnom uzas, dvije sedmice sam hodala u oblogama od rivanola (umotana u zabvoje kao mumija) i pila kalcijum

Otisla sam kod dermatologa, koji mi je inace zaduzen za lice i gospodja mi je objasnila sljedece
Najsigurniji i najpametniji nacin uklanjanja dlacica jeste brijac, kojeg cete samo jednom upotrijebiti i baciti, a prije toga uraditi obavezni pilig i to ni manje ni vise grubom stranom spuzvice za sudje :D Koza bude fenomenalna
Kupovala sam serum i koristila ga vise od 8 mjeseci, zbog ovih odvratnih crnih tackica
Ne trebam napominjati da je bocica velicine kao one bocice za kapi za oci, bila preko 60km

Uglavnom cupanjem dlacica iz korijena dovodite se u nepriliku da poremetite nekakav kako mi je objasnila "kod" dlacice, pa onda se desi da ona ne raste onako kako treba a rezultat je evo ovo sto se meni desilo
Ko ima osjetljivu kozu (ja je do ove havarije nisam imala) trebao bi pripaziti
:)
Imam poprilicno problema sa tim crnim tackicama,jako ruzno izgleda... :( pa me zanima kakav je to serum sto si kupovala i gdje? Da li se ikako mogu ublaziti te crne tackice?
Crvena.Papricica
Posts: 33
Joined: 05/04/2011 17:49

#350 Re: Depilacija

Post by Crvena.Papricica »

Cure, je li neka isla na depilaciju u Skin Centru? Rezervisala sam se pa me zanima jesu li ljubazni i profesionalni kao sto se cine preko telefona. :D
Post Reply