Depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#301 Re: Depilacija

Post by mumy »

because_of_you wrote:
kinderlada wrote:Eh da vas pitam kako rijesiti da mi pazuh bude fin i bijel???

Depilaciju radim sama sebi toplim voskom, vec par godina i sve je to ok, medjutim pazuh mi uvijek ima neku ruznu tamnu boju, iako su dlake iz korijena iscupane ne razumijem kako ??

A kad kod nekoga vidim lijep pazuh bilo na tv ili ovako, hoce mi nesto bitiiiii :roll:

I meni je to bio problem, pogotovo jer sam inače bijelog tena. Sad koristim baby puder, nakon depilacije napuderišem i izgleda ok :thumbup:
Mislim da ti je to vise povezano sa znojenjem.Jel se znojis puno?
ekstrakt
Posts: 20
Joined: 02/03/2011 00:07

#302 Re: Depilacija

Post by ekstrakt »

Cure jeste zadovoljne depilacijom voskom kod njih http://www.maabspa.ba/?
Kontam da probam jer su jeftiniji od ostalih salona, ali ako se ne isplati da se beze ne mučim. :D
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#303 Re: Depilacija

Post by nera18 »

ovaj, na kuponu je bikini, "malo bikini"?
:D
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#304 Re: Depilacija

Post by nera18 »

ekstrakt wrote:Cure jeste zadovoljne depilacijom voskom kod njih http://www.maabspa.ba/?
Kontam da probam jer su jeftiniji od ostalih salona, ali ako se ne isplati da se beze ne mučim. :D
a sta je tebi ovdje jeftinije? :lol:
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#305 Re: Depilacija

Post by kinderlada »

mumy wrote:
because_of_you wrote:
kinderlada wrote:Eh da vas pitam kako rijesiti da mi pazuh bude fin i bijel???

Depilaciju radim sama sebi toplim voskom, vec par godina i sve je to ok, medjutim pazuh mi uvijek ima neku ruznu tamnu boju, iako su dlake iz korijena iscupane ne razumijem kako ??

A kad kod nekoga vidim lijep pazuh bilo na tv ili ovako, hoce mi nesto bitiiiii :roll:

I meni je to bio problem, pogotovo jer sam inače bijelog tena. Sad koristim baby puder, nakon depilacije napuderišem i izgleda ok :thumbup:
Mislim da ti je to vise povezano sa znojenjem.Jel se znojis puno?
Mislim da nije do znojenja, jer se jako malo znojim, prije bh rekla da je koza jednostavno takva, sto vjerovatno pospjesujem i dezodoransima koji je da tako kazem "sprze", jer koritim uvijek sprejeve koji su mi najboji i imam osjecaj pruzaju mi najvise zastite i svjezine, sto opet kazem mozda i dovodi do blagog ostecenja koze.
ekstrakt
Posts: 20
Joined: 02/03/2011 00:07

#306 Re: Depilacija

Post by ekstrakt »

nera18 wrote:
ekstrakt wrote:Cure jeste zadovoljne depilacijom voskom kod njih http://www.maabspa.ba/?
Kontam da probam jer su jeftiniji od ostalih salona, ali ako se ne isplati da se beze ne mučim. :D
a sta je tebi ovdje jeftinije? :lol:
pa s obzirom da je tema naziva "depilacija" logičan zaključak bi bio da govorim o depilaciji.
znači, depilacija je jeftinija. kompletne noge su 20 KM, a gdje god drugo da sam bila cijena je oko 25-27-30. uzmi na godišnjoj bazi koliko više plaćam depilaciju onda. zato pitam je li neka s teme tamo voskom depilira noge i je li zadovoljna, da znam isplati li se. eto valjda je sad jasnije.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#307 Re: Depilacija

Post by nera18 »

ekstrakt wrote:
nera18 wrote:
ekstrakt wrote:Cure jeste zadovoljne depilacijom voskom kod njih http://www.maabspa.ba/?
Kontam da probam jer su jeftiniji od ostalih salona, ali ako se ne isplati da se beze ne mučim. :D
a sta je tebi ovdje jeftinije? :lol:
pa s obzirom da je tema naziva "depilacija" logičan zaključak bi bio da govorim o depilaciji.
znači, depilacija je jeftinija. kompletne noge su 20 KM, a gdje god drugo da sam bila cijena je oko 25-27-30. uzmi na godišnjoj bazi koliko više plaćam depilaciju onda. zato pitam je li neka s teme tamo voskom depilira noge i je li zadovoljna, da znam isplati li se. eto valjda je sad jasnije.
hajd ti malo bolje pogledaj cijene u drugim salonima :)
i smiri se malo :roll: jedno je komplet depilacija, drugo komplet noge :)
prosjek i jeste depilacije nogu 20 tak KM
i u svakom slucaju tih 5KM X mjesecni nivo, nikada ne moze zamjeniti neprofesionalnu uslugu i eventualne poslejdice :)
nego hajd ti na tu depilaciju, pa nam javi utiske. ja za ovaj salon nisam ranije cula
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#308 Re: Depilacija

Post by Zelena Carapa »

Cula sam ja i bila tamo, doduse ne na depilaciji nego na manikiru i pedikiru. Meni su se ucinili vrlo uredni i profesionalni a atmosfera je prijatna. :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#309 Re: Depilacija

Post by nera18 »

Zelena Carapa wrote:Cula sam ja i bila tamo, doduse ne na depilaciji nego na manikiru i pedikiru. Meni su se ucinili vrlo uredni i profesionalni a atmosfera je prijatna. :)
kako su ti pedikir uradili
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#310 Re: Depilacija

Post by Zelena Carapa »

nera18 wrote:
Zelena Carapa wrote:Cula sam ja i bila tamo, doduse ne na depilaciji nego na manikiru i pedikiru. Meni su se ucinili vrlo uredni i profesionalni a atmosfera je prijatna. :)
kako su ti pedikir uradili
jako dobro, ja sam bila prosle godine, ne znam jel ta djevojka jos tamo.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#311 Re: Depilacija

Post by nera18 »

Zelena Carapa wrote:
nera18 wrote:
Zelena Carapa wrote:Cula sam ja i bila tamo, doduse ne na depilaciji nego na manikiru i pedikiru. Meni su se ucinili vrlo uredni i profesionalni a atmosfera je prijatna. :)
kako su ti pedikir uradili
jako dobro, ja sam bila prosle godine, ne znam jel ta djevojka jos tamo.
ja sma juce bila kod svoje djevojke na dobrinji koja mi depilaciju radi godinama, komplet depilacija je 25
i usput uradim pedikir... nista mi nije skinula, jest sredila nokte i to, al pete i tabane, slabo :(
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#312 Re: Depilacija

Post by Zelena Carapa »

malo smo off ali probaj scholl kremu i scrub za pete - jako dobri proizvodi za "sam svoj majstor"
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#313 Re: Depilacija

Post by nova_korisnica »

ja sam isla u maab spa i super su cure radile...i delipaciju i manikir i pedikir i masaze...ma sve...sad sam promijenila nacin skidana dlacica, pa cemo vidjeti koliko to traje :)
sto se tice pedikira, moras razlikovati klasicni i medicinski i neke druge oblike...uglavnom, meni je i pedikir bio ok...stim sto ja nemam veliko zadebljanje na petama...kad mi se to pojavi uzmem pedo noz i skinem malo i to je to....
vulkan777
Posts: 149
Joined: 07/03/2011 23:15

#314 Re: Depilacija

Post by vulkan777 »

Znam da je ovo ženska tema, ali ako mi neko od vas može pomoći bio bih mu zahvalan. Jel znate neki provjereno dobar spa centar gdje se vrši i muška depilacija, isključivo me zanima depilacija prsa.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#315 Re: Depilacija

Post by nova_korisnica »

ovi u maab-u to rade...radi i no mas vello :D
vulkan777
Posts: 149
Joined: 07/03/2011 23:15

#316 Re: Depilacija

Post by vulkan777 »

Ee hvala ti puno. Kolko vidim na njihovoj stranici ovaj no+vello vši samo fotodepilacije, pa ću otići u ovaj maabspa,povoljni su pa valjda valjaju. :)
ekstrakt
Posts: 20
Joined: 02/03/2011 00:07

#317 Re: Depilacija

Post by ekstrakt »

nova_korisnica wrote:ja sam isla u maab spa i super su cure radile...i delipaciju i manikir i pedikir i masaze...ma sve...sad sam promijenila nacin skidana dlacica, pa cemo vidjeti koliko to traje :)
sto se tice pedikira, moras razlikovati klasicni i medicinski i neke druge oblike...uglavnom, meni je i pedikir bio ok...stim sto ja nemam veliko zadebljanje na petama...kad mi se to pojavi uzmem pedo noz i skinem malo i to je to....
Hvala ti za odgovor. :)
Ako odem uskoro javit ću utiske.
obala
Posts: 103
Joined: 22/04/2008 10:21

#318 Re: Depilacija

Post by obala »

Posto nikada ranije nisam radila "brazilku", zanima me proces rada....koliko dlake moraju biti, koliko traje, da li ukljucuje i bikini zonu??? Hvala :sax:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#319 Re: Depilacija

Post by debela »

brazilska je depilacija kompletne intimne zone. rade je voskom kao i sve ostale dijelove tijela.
obala
Posts: 103
Joined: 22/04/2008 10:21

#320 Re: Depilacija

Post by obala »

Znam to, nego me zanima koliko duge dlake moraju biti prije tretmana??MOzda je glupo pitanja, ali stvarno nisam upucena...i jos nesto, moze li se ostaviti mali trokutic ili nesto, ono sasvim malo na intimnoj zoni???
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#321 Re: Depilacija

Post by debela »

ma naravno da moze. ti ces reci sta zelis i koliko zelis da ti skidaju. pusti par mm dlake da narastu da se ima vosak za sta uhvatiti.
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#322 Re: Depilacija

Post by cava »

obala wrote:Znam to, nego me zanima koliko duge dlake moraju biti prije tretmana??MOzda je glupo pitanja, ali stvarno nisam upucena...i jos nesto, moze li se ostaviti mali trokutic ili nesto, ono sasvim malo na intimnoj zoni???
Najbolje bi ti bilo da pustiš 10-15 dana da izrastu, a "dezen" modu uraditi i sa šablonima, srce, strelica, zvijezda :D
Jes malo bolno, ali vrijedi rahatluka 20 dana :D
obala
Posts: 103
Joined: 22/04/2008 10:21

#323 Re: Depilacija

Post by obala »

hvala vam, cure....sta cu, kada sam laik sto se toga tice...i jos nesto-da li bas SVE ide...znaci i ono skroz dole, znate na sta mislim? koliko traje postupak i koga bi preporucili, nemam vremena da citam sve stranice. :sad: thx
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#324 Re: Depilacija

Post by debela »

brazilka znaci da ide sve - SVE :) ako ne zelis tako onda im kazi sta da skidaju, a sta da ostave. traje kratko, dva tri poteza trakom. pa mala je to povrsina :D
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#325 Re: Depilacija

Post by Tikvica »

obala wrote:hvala vam, cure....sta cu, kada sam laik sto se toga tice...i jos nesto-da li bas SVE ide...znaci i ono skroz dole, znate na sta mislim? koliko traje postupak i koga bi preporucili, nemam vremena da citam sve stranice. :sad: thx
Ja sam pocela raditi brazilsku , kad sam presla u F&A salon (kod vjecne vatre) prosle godine. Sve se skida (i izmedju usmina, znaci sve). Traje kratko, prvi put je neugodno jer si skroz gola (zato je bitno da imas povjerenja u osobu koja ti to radi), malo boli (sve zavisi koliko ko podnosi bol), bit ces smijesna sama sebi sa digni nogu/spusti nogu/okreni se na bok pozama ali kasnije je rutina. Meni je zao sto nisam jos ranije praktikovala ovu depilaciju, jer sam jako zadovoljna.
Post Reply