Depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#1 Depilacija

Post by kinderlada »

Kao prvo ne znam jesam li potrefila pravu rubriku za ovu temu, ako nisam ........sta cu vam ja :-D

Kao drugo ovo je samo za djevojke/zene :) , s obzirom da ovi drugi i nemaju potrebe za uklanjanjem vidjlivih i teze vidjlivih dlacica......

Dakle, koja su vam najbolja iskustva u depilaciji ? Posebno bikini zona i sve oko,ispred i iza nje?? :-)

Izvolite.........
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#2 Re: Depilacija

Post by melb26sa »

Vosak i samo vosak.

Ako te interesuje bas "brazilska" onda idi kod tete sto ima malu radnju kod Robota (starog) u onoj dugoj zgradi. Imam negdje broj telefona ali ces morati sacekati da dodjem kuci s posla.

Prije procesa drmni koji aspirin a nakon procesa si kupi Jomelop E :D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#3 Re: Depilacija

Post by anjusha »

Vosak za bikini podrucije- i sve sto ide uz to, ali za noge nekad vosak, nekad masinica. Nakon nekog vremena se navikne na tu bol a i dlake nekako oslabe tako da ih je lakse skidati. Osim toga, poznato je da postoje odredjeni dani u mjesecu kad manje sve boli.
Ako treba broj za depilaciju voskom- reci :)
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#4

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 19:29, edited 2 times in total.
User avatar
SsTtEeLlAa
Posts: 4932
Joined: 13/10/2007 16:30
Location: Tu negdje ....

#5 Re: Depilacija

Post by SsTtEeLlAa »

jOFLA wrote:Žene drage zar vam nije lakše uzeti standardni brijač sa žiletom i neki mirisni sapunčić za brijanje, pa fino bezbolno obrijati te dlake na preponama, ili na nogama, nego trpiti bolove od trganja voska ? Kad sam prvi put vidio kako trga taj vosak, joj žmarci me prošli, kad se nisam srušio. Uzmite fino oštar žilet, sebi olakšajte, a ne patiti se s voskom. K'o da same sebe kažnjavate bolovima.
pa jeste lakse i bezbolnije .. ali kad se obrijes ziletom isti postupak skoro svaki drugi dan moras ponavaljat, da bi imali glatku kozu ... voskom se postupak ponavlja jednom u 3 sedmice,otprilike ...... znaci malo bola pretrpis za dugotrajniji osjecaj glatkoce na nogama :)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#6 Re: Depilacija

Post by miki27A »

melb26sa wrote:Vosak i samo vosak.

Ako te interesuje bas "brazilska" onda idi kod tete sto ima malu radnju kod Robota (starog) u onoj dugoj zgradi. Imam negdje broj telefona ali ces morati sacekati da dodjem kuci s posla.

Prije procesa drmni koji aspirin a nakon procesa si kupi Jomelop E :D
Radnja se zove Runolist :) tel je 661629, meni je uvijek kcerka radila. Toplo preporucujem.
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#7 Re: Depilacija

Post by shipak »

šta je ovo jomelop E
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#8 Re: Depilacija

Post by South Blue Mama »

Jomelop E je biljni losion koji pomaze epitelizaciju i regeneraciju oziljnog tkiva, jako je dobar (licno iskustvo)
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#9 Re: Depilacija

Post by kockica_kockica »

j se brijem svaki drugi ili treci dan sa obicnim brijacem i gelom za brijanje... :) nista me ne boli.... :D jednom sam imala depilaciju voskom umal mi oci nisu ispale od bola :shock: :oops: :cry: a drugi put sam pokusala sa masinicom :o :shock: nakon tri sekunde sam ljubila svoj brijac :mrgreen:
User avatar
Laura_21
Posts: 164
Joined: 19/01/2009 19:49

#10 Re: Depilacija

Post by Laura_21 »

kockica_kockica wrote:j se brijem svaki drugi ili treci dan sa obicnim brijacem i gelom za brijanje... :) nista me ne boli.... :D jednom sam imala depilaciju voskom umal mi oci nisu ispale od bola :shock: :oops: :cry: a drugi put sam pokusala sa masinicom :o :shock: nakon tri sekunde sam ljubila svoj brijac :mrgreen:



Dobri stari brijac :-D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#11 Re: Depilacija

Post by swirl »

Vosak je zakon za bikini zonu. Pretpostavljam da su mnoge sebe unistile ziletom i brijanjem :( Pitanje: gdje se moze ovaj Jomelop E kupiti, apoteka ili parfumerija?
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#12 Re: Depilacija

Post by shipak »

gdje se ima kupiti jomelop E
jel se tako tačno zove

hvala
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#13 Re: Depilacija

Post by kockica_kockica »

Laura_21 wrote:
kockica_kockica wrote:j se brijem svaki drugi ili treci dan sa obicnim brijacem i gelom za brijanje... :) nista me ne boli.... :D jednom sam imala depilaciju voskom umal mi oci nisu ispale od bola :shock: :oops: :cry: a drugi put sam pokusala sa masinicom :o :shock: nakon tri sekunde sam ljubila svoj brijac :mrgreen:



Dobri stari brijac :-D

Uvijek i zauvijek... :mrgreen:
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#14 Re: Depilacija

Post by South Blue Mama »

shipak wrote:gdje se ima kupiti jomelop E
jel se tako tačno zove
hvala
U svim apotekama i zove se tacno tako, mislim da kosta 11 KM
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#15

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 19:34, edited 2 times in total.
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#16 Re: Depilacija

Post by kinderlada »

Hvala svima na odgovorima :-D , hmmm slazem se za vosak da je najbolji, ali ipak nekad treba posebno da sam raspolozena i da imam vremena pa da realizujem depilaciju sa voskom.

Protiv brijaca sam skroz, definitivno nije neko rjesenje, mislim u tom slucaju ipak krema za depilaciju da je bolja......

Za brazilsku, hm nemam hrabrsoti jos.....mozda do ljeta da je skupim :-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#17 Re: Depilacija

Post by Skyfox »

a kako uklanjate dlake iz nosa mora da ima neka tehnika sem pincete jer kad navru suze vise ni ne vidim za sta Fatam :run: ima li neki profesionalac koji to radi :D
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#18 Re: Depilacija

Post by Loulou »

jOFLA wrote:Žene drage zar vam nije lakše uzeti standardni brijač sa žiletom i neki mirisni sapunčić za brijanje, pa fino bezbolno obrijati te dlake na preponama, ili na nogama, nego trpiti bolove od trganja voska ? Kad sam prvi put vidio kako trga taj vosak, joj žmarci me prošli, kad se nisam srušio. Uzmite fino oštar žilet, sebi olakšajte, a ne patiti se s voskom. K'o da same sebe kažnjavate bolovima.
:lol: :lol:
:thumbup:

Što jest, jest... Šta sve žene neće proći i sebi nametnuti zarad "ljepote" :cry:
OK, shvatam ja, navikne se, ali ljudi s osjetljivom kozom ni u kom slučaju ne bi smjeli eksperimentirati s tim...
I, urastanje dlačica nakon tih tretmana nije ništa neuobičajeno. Kako to izbjeći?

I, da.... da pitam - kako ublažiti i neutralizirati svrab kad te dlačice rastu (a da nisu neke kreme koje sadrže kortikosteroide)?
:-D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#19 Re: Depilacija

Post by swirl »

Skyfox wrote:a kako uklanjate dlake iz nosa mora da ima neka tehnika sem pincete jer kad navru suze vise ni ne vidim za sta Fatam :run: ima li neki profesionalac koji to radi :D

Pa imas kupiti masinicu za otklanjanje dlaka iz nosa i usiju :) Ja ti ne preporucujem da to radis pincetom.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#20 Re: Depilacija

Post by melb26sa »

Skyfox wrote:a kako uklanjate dlake iz nosa mora da ima neka tehnika sem pincete jer kad navru suze vise ni ne vidim za sta Fatam :run: ima li neki profesionalac koji to radi :D
Bila je jedna teta u Yves Roche salonu na Ferhadiji - meni je jednom bez pitanja zgulila i dlake iz nosa tokom tretmana lica (ono oblikovanje voskom obrva) - samo namazala tvrdim voskom i zgulila - suze mi krenule ali sta sam mogla?
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#21

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 19:34, edited 2 times in total.
User avatar
Suljagina_Fata
Posts: 43
Joined: 05/06/2008 15:48
Location: šetalište

#22 Re: Depilacija

Post by Suljagina_Fata »

hmm puno zanimljivih stvari o urastanju dlačica koje nisam znala. ja sam prije koristila philipsov električni aparat koji čupa dlake (od milja: čupko :D ). i u početku se stvarno super pokazao i meni i mojoj drugarici koja ima isti takav. koža ostane dugo glatka, dlake koje ponovo počnu rasti su tanje i td..ali poslije katastrofa, dlake su toliko urastale da je to bila jedna borba s vjetrenjačama, nikad dva dobra sastavit (iliti prim.verzija 'ne da se usranom do potoka' :D ). nismo mogle da vjerujemo da nas je naš dragi čupko tako momački zavalio :shock: i na kraju smo se odrekle čupka (R.I.P.).
A opet moja mama i njena sestra su u super odnosima sa čupkom sve ovo vrijeme, noge glatke, suknje kratke i to.
Može biti da je do naše kože ili nas jednostavno čupko nije begeniso.
Sada smo obje smiraj našle uz Venus i nikakvih problema s urastanjima nema, jeste da nije dugoročno riješenje, ali i to postane rutina, svako nekoliko dana, a barem znaš da ćeš moći none prezentirati u javnosti bez stida, a ne sakrivati zbog uraslih dlačica. i da preporučim pjenu za brijanje koju sam našla u DM-u, za osjetljivu kožu i to mušku (hihi priznam, griješna sam :evil: ), bijelo pakovanje, super pjena i duplo jeftinija od one koja je namijenjena ženama :thumbup:
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#23 Re: Depilacija

Post by neprilagodjena »

Ja sam to jednom radila (bikini) i vise nikad,bas me zabolilo.

Onda su mi uklanjali slicnim putem dlacice izmedju obrva,svaki put kad je to uradjeno sve bi mi bubuljice izasle tu (crvene i bjele).
Tako prestala sam sa tim.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#24 Re: Depilacija

Post by anjusha »

Ja sam veliki pristalica voska, jer vosak, za razliku od mašinice- čupka napravi i peeling kože pa dolazi do manje urastanja dlakica. Također dlakice hoće da urastaju kada je koža tvrda a dlakice pretanke i preslabe da probiju kozu. Zato nakon svaka 3-4 čupanja obrijem ih jednom da bi smanjila problem, te koristim redovno losione za tijelu, cak ima i posebna krema za poslije depilacije voskom.
Ma ne bih se mogla vratiti na to da mi je brijac najbolji prijatelj.... Ovako znam npr. da odem na more i da ga zaboravim kuci pa opet ne brinem :) Osim toga, priznajem prilicno sam smotana pa mi se desi i da se porezem ... Kako- ne pitajte. Imam cak i onaj muski super cool brijac sa pokretnom glavom i bla bla bla i jopet...
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#25 Re: Depilacija

Post by tech10 »

neprilagodjena wrote:
Onda su mi uklanjali slicnim putem dlacice izmedju obrva,svaki put kad je to uradjeno sve bi mi bubuljice izasle tu (crvene i bjele).
Bijele su zgodne za istiskanja. :D
Post Reply