Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#76 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Revoltage wrote: Uhhhhhh vrlo rano počelo kmeee kmee sa mindera. Nije čovjek još ni počeo.
Oni primitvni, zaostali, retrogradni, uvijek se boje novog i nepoznatog. Tako je to kroz povijest.
I nisu tu samo ovi s mindera. Ovo su po prvi put združene nacionalističkosocijaldemokratskograđanske snage koji po prvi put imaju jednog, istog neprijatelja.
Ako su sad ovako utrtali, šta li će biti kad zaista krene.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#77 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
Revoltage wrote: Uhhhhhh vrlo rano počelo kmeee kmee sa mindera. Nije čovjek još ni počeo.
Oni primitvni, zaostali, retrogradni, uvijek se boje novog i nepoznatog. Tako je to kroz povijest.
I nisu tu samo ovi s mindera. Ovo su po prvi put združene nacionalističkosocijaldemokratskograđanske snage koji po prvi put imaju jednog, istog neprijatelja.
Ako su sad ovako utrtali, šta li će biti kad zaista krene.
Opet SDP i SNSD nacisti... :-)

Jednostavno se moze dokazati da nisu - Hitler je barem znao napraviti drzavu, kurac drzavu, velesilu. :D Ovi su tako impotentni da ne mogu smijenit Budimira. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#78 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

dječak sa šibicama wrote:A sta mislis sa kim ce Zeljko, recimo da osvoji vecinu glasova na "24%", sa kim ce on u koaliciju na federalnom i drzavnom nivou.

Platforma je prevazidjena, nema izmisljanja HSP-ova i Lijanovica vise.

I Zeljko ce morati sa HDZ-om i sa SNSD-om/SDS-om. To je jedan kroz jedan.
Dobro i? Može biti u koaliciji a da ne pristaje na sramne sporazume. A ako insistiraju na sramnim sporazumima onda nek nađu nekog drugog s kim će praviti koaliciju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40810
Joined: 29/06/2011 23:39

#79 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

Cuj i...

Nema zabadanja glave u pijesak i "necu ja to". Nema drzave bez dogovora, i gotovo. Komsic ce se morati dogovarati sa ostalim koji pucaju na vlast, kao sto SDP mora.

Ili u opoziciju.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#80 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Odmah da nesto podvucem: podrzavam ovu stranku i po pedeseti put ponavljam da mislim kako ce njegova stranka biti unijeti svjezinu u bh politiku.

Medjutim primjetio sam jednu stvar koja me fascinira: to idolopoklonstvo kod lijevo nastrojenog birackog tijela kod nas. Uvijek se traze mesije, cudotvorci. Prvo Zlatko, pa djelimicno NS pa evo sada Zeljko. Mislim da to ovisi ili o preziru prema demokratiji ili o nenaviknutosti na nju kod ljevicarskog birackog tijela. Cinjenica je da ce te se razocarati OPET, po ko zna koji put. Ali tu vam nece biti kriv Zeljko Komsic ili njegova stranka vec u potpunosti nenormalna i nerealna ocekivanja. Spustite se na zemlju. Najveci dio komentara ovdje granici sa idolopoklonstvom. Samo se pitam gdje vi zivite i koliko vam je godina.

Ja do sada nisam sreo niti jednog simpatizera, clana, funkcionera SDA koji je imao nesto lose reci o ovoj stranci. Na prvom mjestu jer ce unistiti SDP i njihovu sramotnu politiku. Nisam sreo simpatizera, clana ili funkcionera SDA koji je imao nesto lose da kaze o Komsicu kao covjeku. Dakle niko ga sa te strane ne sabotira iz prostog razloga jer ne uzima njima glasacko tijelo.

Da li vi shvatate da ce Komsic ili biti vjecito u opoziciji ili ce morati u koaliciju sa nekim? Tim istim Dodikom, Covicem, SDA, SDP-om (ovo je malo vjerovatno), SBB-om(jos manje)? Ne razumijem sta vi ocekujete? Da ce nekim cudom samostalno vecinu glasova i da ce sam moci da formira vlade na svim nivoima vlasti? U tom slucaju radi se o politickim retardima koje niko ne moze shvatiti ozbiljno. Nadam se da to niko ne ocekuje ovdje.

Evo, fakat me interesuje ocekivanja ljudi koji ce glasati za ovu stranku i koji ce biti clanovi ove stranke? Recimo, sta ocekujete nakon izbora 2014. po pitanju Demokratske Fronte?
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#81 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

Dogovor naravno. Ali dogovor kojim se udara na ljudska prava polovine stanovnika države? Ne dolazi u obzir. Bolje opozicija.
Last edited by Mister Yes on 21/03/2013 12:44, edited 1 time in total.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#82 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by udrch »

lacrima wrote:Rezultat izbora 2014. je koalicija SDA - Demokratska fronta Željko Komšić, htjeli mi to ili ne. :bih:
:lol:
samo da se zna da sam to ja prvi rekao još kad je dotični najavio osnivanje svoje stranke..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#83 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Opetja033 wrote:Odmah da nesto podvucem: podrzavam ovu stranku i po pedeseti put ponavljam da mislim kako ce njegova stranka biti unijeti svjezinu u bh politiku.

Medjutim primjetio sam jednu stvar koja me fascinira: to idolopoklonstvo kod lijevo nastrojenog birackog tijela kod nas. Uvijek se traze mesije, cudotvorci. Prvo Zlatko, pa djelimicno NS pa evo sada Zeljko. Mislim da to ovisi ili o preziru prema demokratiji ili o nenaviknutosti na nju kod ljevicarskog birackog tijela. Cinjenica je da ce te se razocarati OPET, po ko zna koji put. Ali tu vam nece biti kriv Zeljko Komsic ili njegova stranka vec u potpunosti nenormalna i nerealna ocekivanja. Spustite se na zemlju. Najveci dio komentara ovdje granici sa idolopoklonstvom. Samo se pitam gdje vi zivite i koliko vam je godina.

Ja do sada nisam sreo niti jednog simpatizera, clana, funkcionera SDA koji je imao nesto lose reci o ovoj stranci. Na prvom mjestu jer ce unistiti SDP i njihovu sramotnu politiku. Nisam sreo simpatizera, clana ili funkcionera SDA koji je imao nesto lose da kaze o Komsicu kao covjeku. Dakle niko ga sa te strane ne sabotira iz prostog razloga jer ne uzima njima glasacko tijelo.

Da li vi shvatate da ce Komsic ili biti vjecito u opoziciji ili ce morati u koaliciju sa nekim? Tim istim Dodikom, Covicem, SDA, SDP-om (ovo je malo vjerovatno), SBB-om(jos manje)? Ne razumijem sta vi ocekujete? Da ce nekim cudom samostalno vecinu glasova i da ce sam moci da formira vlade na svim nivoima vlasti? U tom slucaju radi se o politickim retardima koje niko ne moze shvatiti ozbiljno. Nadam se da to niko ne ocekuje ovdje.

Evo, fakat me interesuje ocekivanja ljudi koji ce glasati za ovu stranku i koji ce biti clanovi ove stranke? Recimo, sta ocekujete nakon izbora 2014. po pitanju Demokratske Fronte?
Ne slazem se s podvucenim. Vecina glasaca, a bogami i clanova SDP-a ne podnosi Lagumdziju. U NS nije bilo nijednog pojedinca oko kojeg je gradjen kult licnosti.

Komsica raja voli, i mozda ga neki vide ko mesiju, ali ne vjerujem da ljudi bas tako otkidaju na njeg. Evo ja npr. navijam za njega a godinama govorim da jednostavno nije kalibar za trenutnu funkciju.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#84 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by didžej »

ljudi nikako da shvate da zivimo u kapitalizmu i da se svi politicari prvenstveno bore za sebe i svoj interes. ne postoji "mi", postoji samo "ja". dosta sam ih upoznao i nisam vjerovao o kakvim se tu prizemnim motivima bavljenja politikom radi. ti ljudi nemaju pojma o politici, ni sta je ljevica ni sta je desnica, ni sta je centar. njih to i ne zanima. oni znaju samo sta su pare. i svi su isti, bez razlike. svi su tu samo radi sebe, i dodik i lagumdzija, i tihic, i izetbegovic, i covic, i bosic, i ljubic... i oni mladi lavovi, i oni nize rangirani politicari. tako i komsic. kakva bosna, kakvo srpstvo, kakvo hrvatstvo, kakva socijaldemokratija... sve su to ublehe. bitne su samo pare i moc, da putuju svijetom, da zderu i locu na guzove, da ka.aju najbolje zene, zimovanja, ljetovanja...

za njih ne postoji narod kao kategorija, za njih postoji "ja" i eventualno njihova porodica. sve su to sebicni, pohlepni egomanijaci. tako da nekog politicara iz bosne dizati u nebesa stvarno je degutantno i idiotski. tu postoji samo los, gori i najgori. i mi biramo izmedju toga.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#85 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Opetja033 wrote:
Odmah da nesto podvucem: podrzavam ovu stranku i po pedeseti put ponavljam da mislim kako ce njegova stranka biti unijeti svjezinu u bh politiku.

Medjutim ...
Ma šta kažeš ... :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#86 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Opetja033 wrote:Odmah da nesto podvucem: podrzavam ovu stranku i po pedeseti put ponavljam da mislim kako ce njegova stranka biti unijeti svjezinu u bh politiku.

Medjutim primjetio sam jednu stvar koja me fascinira: to idolopoklonstvo kod lijevo nastrojenog birackog tijela kod nas. Uvijek se traze mesije, cudotvorci. Prvo Zlatko, pa djelimicno NS pa evo sada Zeljko. Mislim da to ovisi ili o preziru prema demokratiji ili o nenaviknutosti na nju kod ljevicarskog birackog tijela. Cinjenica je da ce te se razocarati OPET, po ko zna koji put. Ali tu vam nece biti kriv Zeljko Komsic ili njegova stranka vec u potpunosti nenormalna i nerealna ocekivanja. Spustite se na zemlju. Najveci dio komentara ovdje granici sa idolopoklonstvom. Samo se pitam gdje vi zivite i koliko vam je godina.

Ja do sada nisam sreo niti jednog simpatizera, clana, funkcionera SDA koji je imao nesto lose reci o ovoj stranci. Na prvom mjestu jer ce unistiti SDP i njihovu sramotnu politiku. Nisam sreo simpatizera, clana ili funkcionera SDA koji je imao nesto lose da kaze o Komsicu kao covjeku. Dakle niko ga sa te strane ne sabotira iz prostog razloga jer ne uzima njima glasacko tijelo.

Da li vi shvatate da ce Komsic ili biti vjecito u opoziciji ili ce morati u koaliciju sa nekim? Tim istim Dodikom, Covicem, SDA, SDP-om (ovo je malo vjerovatno), SBB-om(jos manje)? Ne razumijem sta vi ocekujete? Da ce nekim cudom samostalno vecinu glasova i da ce sam moci da formira vlade na svim nivoima vlasti? U tom slucaju radi se o politickim retardima koje niko ne moze shvatiti ozbiljno. Nadam se da to niko ne ocekuje ovdje.

Evo, fakat me interesuje ocekivanja ljudi koji ce glasati za ovu stranku i koji ce biti clanovi ove stranke? Recimo, sta ocekujete nakon izbora 2014. po pitanju Demokratske Fronte?
Meni nije bilo toliko loše ono što je SDP radio u 2011... pravo sranje je otprilike počelo nakon formiranja državne vlasti, a vrhunac je bio raspad Platforme i sporazumi sa Čovićem i Dodikom.

Znači, to je neka donja granica... znači SDP dok je Željko bio u njemu je donja granica, sve iznad toga je dobro.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#87 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Altsa »

zao mi je sto ne mogu da zadovoljim tvoju potrebu za mahalskim tracevima rekao sam ti o kakvim principijelnim stvarima se radi. za traceve moras upoznati nekog iz sdp-a pa nek ti prica a ti mozes i onanisati ako te to lozi.
opet ista prica...trabunjas a argumenata nigdje na vidiku...takvih drkadija kao sto si ti je puna politicka scena BiH :dance: :D
Last edited by Altsa on 21/03/2013 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40810
Joined: 29/06/2011 23:39

#88 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

U svakom slucaju, treba vidjeti koje ce ljude okupiti ova stranka.

Znam da ce Tatjana Ljujic Mijatovic kod njega, kao i brojni visokorangirani SDP-ovci. Za Ljujicku znam da je Lagumdzija degradirao maksimalno, na njoj i slicnim njoj je dobijao glasove a za fotelje je spremio svoje poslusnike.

Ja cijenim da ce jako puno mufljuza procijeniti da je SDP Lagumdzija potrosen i preci ce kod Komse. A posto Zeljko nije imun na te stvari, mislim da ce i ova njegova fronta vrlo brzo poceti liciti na SDP. Nece bas biti isto sve, jer Lagumdzija je puko ko kokica, ali slicno.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#89 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Alfons Kauders wrote:Komsica raja voli, i mozda ga neki vide ko mesiju, ali ne vjerujem da ljudi bas tako otkidaju na njeg. Evo ja npr. navijam za njega a godinama govorim da jednostavno nije kalibar za trenutnu funkciju.
Slazem se sa ovim. Necu glasati za njega ali mu od srca zelim uspjeh. Ne radi se tu ni o jeftinoj zluradosti prema SDP-u, vec o cinjenici da je Zeljko osoba kojoj vjerujem za razliku od Lagumdzije i da smatram kako je jedna takva snaga potrebna na "nasem" lijevom krilu. Ne smatram ga nekim vrlim politicarem, nije uradio gotovo nista za sve ove godine u Predsjednistvu - ali je posten covjek i harizmatican politicar. Kolika je ucmalost oko njega, nije ni cudo sto ljudi misle da je jebeni Bismarck. Da imamo normalnu politicku scenu Zeljko ne bi mogao doci dalje od gradonacelnika nekog veceg grada, medjutim kakva mu je konkurencija mozemo zakljuciti da sasvim zasluzeno sjedi u Predsjednistvu.

Bice interesantno, vidjecemo jos ko je sve u stranci. Koliko imam informacija (mahalskih da se razumijemo), dobar dio kvalitetnog kadra iz SDP-a ce preci kod njega.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#90 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Altsa »

dječak sa šibicama wrote:A sta mislis sa kim ce Zeljko, recimo da osvoji vecinu glasova na "24%", sa kim ce on u koaliciju na federalnom i drzavnom nivou.

Platforma je prevazidjena, nema izmisljanja HSP-ova i Lijanovica vise.

I Zeljko ce morati sa HDZ-om i sa SNSD-om/SDS-om. To je jedan kroz jedan.
sa onim ce s kim mora po izbornim rezultatima ali se sigurno nece naguziti i flautati covicu i dodiku kao lagumdzija...i to je dosta od njega
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40810
Joined: 29/06/2011 23:39

#91 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

ultima_palabra wrote: Meni nije bilo toliko loše ono što je SDP radio u 2011... pravo sranje je otprilike počelo nakon formiranja državne vlasti, a vrhunac je bio raspad Platforme i sporazumi sa Čovićem i Dodikom.

Znači, to je neka donja granica... znači SDP dok je Željko bio u njemu je donja granica, sve iznad toga je dobro.
Sjajno je bilo to 2001. posljedice toga vidimo danas, totalno blokirana drzava, na svim nivoima. Frankenstajni platforme na svim razinama drmaju i ne daju fotelje.

:roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#92 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

dječak sa šibicama wrote:
ultima_palabra wrote: Meni nije bilo toliko loše ono što je SDP radio u 2011... pravo sranje je otprilike počelo nakon formiranja državne vlasti, a vrhunac je bio raspad Platforme i sporazumi sa Čovićem i Dodikom.

Znači, to je neka donja granica... znači SDP dok je Željko bio u njemu je donja granica, sve iznad toga je dobro.
Sjajno je bilo to 2001. posljedice toga vidimo danas, totalno blokirana drzava, na svim nivoima. Frankenstajni platforme na svim razinama drmaju i ne daju fotelje.

:roll:
Karma is a bitch :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#93 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by PipiDugaDevetka »

Alfons Kauders wrote: Ne slazem se s podvucenim. Vecina glasaca, a bogami i clanova SDP-a ne podnosi Lagumdziju. U NS nije bilo nijednog pojedinca oko kojeg je gradjen kult licnosti.

Komsica raja voli, i mozda ga neki vide ko mesiju, ali ne vjerujem da ljudi bas tako otkidaju na njeg. Evo ja npr. navijam za njega a godinama govorim da jednostavno nije kalibar za trenutnu funkciju.
To je to! :bih:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#94 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Banksy wrote:
Opetja033 wrote:
Odmah da nesto podvucem: podrzavam ovu stranku i po pedeseti put ponavljam da mislim kako ce njegova stranka biti unijeti svjezinu u bh politiku.

Medjutim ...
Ma šta kažeš ... :mrgreen:
Kazem ono sto sam bezbroj puta napisao na onoj drugoj temi, mada sam se mozda ovdje malo pogresno izrazio. "Podrzavam" u kontekstu da mu zelim uspjeh. Ali nemam namjeru glasati za njega.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#95 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

Opetja033 wrote: Da li vi shvatate da ce Komsic ili biti vjecito u opoziciji ili ce morati u koaliciju sa nekim? Tim istim Dodikom, Covicem, SDA, SDP-om (ovo je malo vjerovatno), SBB-om(jos manje)? Ne razumijem sta vi ocekujete? Da ce nekim cudom samostalno vecinu glasova i da ce sam moci da formira vlade na svim nivoima vlasti? U tom slucaju radi se o politickim retardima koje niko ne moze shvatiti ozbiljno. Nadam se da to niko ne ocekuje ovdje.

Evo, fakat me interesuje ocekivanja ljudi koji ce glasati za ovu stranku i koji ce biti clanovi ove stranke? Recimo, sta ocekujete nakon izbora 2014. po pitanju Demokratske Fronte?
Ne mogu govoriti za druge ali ja lično neću glasati za DF zato što nešto očekujem već iz principa. Pa makar osvojili 1oo glasova ukupno ja ću biti zadovoljan jer sam uradio pravu stvar. To je isto kad da čovjeka koji je našao i vratio novčanik pun para pitaš šta je očekivao da će postići tim potezom.
Last edited by Mister Yes on 21/03/2013 13:04, edited 2 times in total.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#96 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

didžej wrote:ljudi nikako da shvate da zivimo u kapitalizmu i da se svi politicari prvenstveno bore za sebe i svoj interes. ne postoji "mi", postoji samo "ja". dosta sam ih upoznao i nisam vjerovao o kakvim se tu prizemnim motivima bavljenja politikom radi. ti ljudi nemaju pojma o politici, ni sta je ljevica ni sta je desnica, ni sta je centar. njih to i ne zanima. oni znaju samo sta su pare. i svi su isti, bez razlike. svi su tu samo radi sebe, i dodik i lagumdzija, i tihic, i izetbegovic, i covic, i bosic, i ljubic... i oni mladi lavovi, i oni nize rangirani politicari. tako i komsic. kakva bosna, kakvo srpstvo, kakvo hrvatstvo, kakva socijaldemokratija... sve su to ublehe. bitne su samo pare i moc, da putuju svijetom, da zderu i locu na guzove, da ka.aju najbolje zene, zimovanja, ljetovanja...

za njih ne postoji narod kao kategorija, za njih postoji "ja" i eventualno njihova porodica. sve su to sebicni, pohlepni egomanijaci. tako da nekog politicara iz bosne dizati u nebesa stvarno je degutantno i idiotski. tu postoji samo los, gori i najgori. i mi biramo izmedju toga.
Upravo tako. :thumbup:
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#97 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by didžej »

dječak sa šibicama wrote:U svakom slucaju, treba vidjeti koje ce ljude okupiti ova stranka.

Znam da ce Tatjana Ljujic Mijatovic kod njega, kao i brojni visokorangirani SDP-ovci. Za Ljujicku znam da je Lagumdzija degradirao maksimalno, na njoj i slicnim njoj je dobijao glasove a za fotelje je spremio svoje poslusnike.

Ja cijenim da ce jako puno mufljuza procijeniti da je SDP Lagumdzija potrosen i preci ce kod Komse. A posto Zeljko nije imun na te stvari, mislim da ce i ova njegova fronta vrlo brzo poceti liciti na SDP. Nece bas biti isto sve, jer Lagumdzija je puko ko kokica, ali slicno.
a tatjanja ljujic ko neki kapacitet? :D jos jedan fosil poput bogicevica, kljujica, pejanovica, ljudi u 7. i 8. deceniji zivota. sta je to ona uradila osim sto joj je kcerka dunja? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#98 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

dječak sa šibicama wrote:
ultima_palabra wrote: Meni nije bilo toliko loše ono što je SDP radio u 2011... pravo sranje je otprilike počelo nakon formiranja državne vlasti, a vrhunac je bio raspad Platforme i sporazumi sa Čovićem i Dodikom.

Znači, to je neka donja granica... znači SDP dok je Željko bio u njemu je donja granica, sve iznad toga je dobro.
Sjajno je bilo to 2001. posljedice toga vidimo danas, totalno blokirana drzava, na svim nivoima. Frankenstajni platforme na svim razinama drmaju i ne daju fotelje.

:roll:
Vjerovatno si mislio na 2011, ali ti se omakla 2001,

Ali nije bilo sjajno ni 2001. ... kome je glava bila čista, neopterećena i ko je znao da čita između redova ...

Davna 2002, dok je još Pećanin bio samo novinar ...

Niko, čini se, nije imao takvu šansu, no danas se umjesto po ambicioznim iskoracima od sedam milja puno češće pominje kao omča o vratu stranke na čijem je čelu. Za samo dvije godine uspio je vlastitom arogancijom isprovocirati rat sa glasačima, frustriranost čak i među onim Bošnjacima koji nisu nacionalisti, prokockati priliku da politički dotuče domaće fašiste i nacionaliste i razuvjeri naivne koji vjeruju da je normalna, prosperitetna Bosna ipak moguća sa dominacijom nacionalnih stranaka.

Najveći apsurd vezan za Zlatka Lagumdžiju nije u tome što on o sebi misli da je genije, već u tome što je stvarno trebalo biti skoro pa genije pa postići ono što je Lagumdžiji pošlo za rukom od trenutka kada je došao na vlast.

A lista njegovih poduhvata je odista "impresivna": uspio je toliko ogaditi SDP, čak i ljudima koji u protekloj deceniji nikad nisu ni pomišljali na glasanje za drugu stranku, pa se sad hvataju za glavu tražeći izlaz uglavnom u glasačkoj apstinenciji; samorazarajućim ego-tripom uspio je za samo dvije godine vlasti pokazati da je moguće biti samoljubljiviji čak i od Harisa Silajdžića; svojom arogancijom uspio je popraviti imidž Alije Izetbegovića, koji se ni sa mnogostruko više realne vlasti nije ponašao tako prijeteći kako to čini Lagumdžija; sumnje u vjerodostojnost optužbi za staljinističke manire u vođenju SDP-a učinio je izlišnim, otkrivajući da od nekadašnjih vođa u komunizmu autoritarniji mogu biti samo komunisti koji se služe kompjuterom i engleskim.

Korupcija jeste bila pitanje na kojem je Lagumdžija dobio prethodne, ali je i pitanje zbog kojeg će pasti na ovim izborima. Ako je nakon proteklih izbora javnost išta očekivala od Lagumdžije, onda je to bio najavljeni obračun sa kriminalom i korupcijom. Nažalost, uslijedilo je razočarenje. Kojim je drugim osim karikaturalnim rezultatima mogla polučiti antikorupciona i antikriminalna kampanja lidera čija supruga na poslovnoj adresi ima registriranu firmu čiji kapital dolazi sa Britanskih Djevičanskih Ostrva? Samo u zemlji poput one čiji je lider Nursultan Nazarbajev ova činjenica ne bi bila indikativna, čak ni toliko da jedan ovdašnji komentator, doduše bivši dopisnik iz Sovjetskog Saveza, objavi da se ubio tražeći indicije za sumnje u Lagumdžijinu korumpiranost, ali da ih, eto, nije našao.

http://www.bhdani.com/arhiva/276/t27612.shtml
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40810
Joined: 29/06/2011 23:39

#99 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

didžej wrote:
dječak sa šibicama wrote:U svakom slucaju, treba vidjeti koje ce ljude okupiti ova stranka.

Znam da ce Tatjana Ljujic Mijatovic kod njega, kao i brojni visokorangirani SDP-ovci. Za Ljujicku znam da je Lagumdzija degradirao maksimalno, na njoj i slicnim njoj je dobijao glasove a za fotelje je spremio svoje poslusnike.

Ja cijenim da ce jako puno mufljuza procijeniti da je SDP Lagumdzija potrosen i preci ce kod Komse. A posto Zeljko nije imun na te stvari, mislim da ce i ova njegova fronta vrlo brzo poceti liciti na SDP. Nece bas biti isto sve, jer Lagumdzija je puko ko kokica, ali slicno.
a tatjanja ljujic ko neki kapacitet? :D jos jedan fosil poput bogicevica, kljujica, pejanovica, ljudi u 7. i 8. deceniji zivota. sta je to ona uradila osim sto joj je kcerka dunja? :D
Za jednog Hadzica ili Becirevica, kapacitet ipo.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#100 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Ako je i bilo "nade" da ce proci dogovor SDP - SNSD i SDP -HDZ, sada sa sigurnoscu taj izdajnicki dogovor mozemo pokopati i sahraniti. Da nista drugo u svojoj buducoj politickoj karijeri Komsic ne uradi, to bi mu bilo dovoljno da (pored ratnih zasluga) ostane upamcen u historiji ove drzave kao pozitivna licnost. :thumbup:
Post Reply