Demokratska fronta Željko Komšić

Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#52026 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Cipiripi2 »

Bossona je autonomaš koji misli da ja Alija zavadio Fikreta..
.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#52027 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

Cipiripi2 wrote: 17/01/2022 23:49 Bossona je autonomaš koji misli da ja Alija zavadio Fikreta..
.
Bakirovim botovima smeta istina. :mrgreen:
Za razliku Alijinih rukoljuba meni je RBIH bila iznad svih koji smo branili RBIH, ali vama je kralj mudrosti životna vodilja i njemu se klanjate.

Abdić je izdajnik kao i Izetbegović, za razliku Abdića čija izdaja nije uspjela zahvaljujući herojima petog korpusa koji je veleizdajnik Alija ukinuo zajedno sa ARBIH, kao dokaz da je njegova veleizdaja i podjela RBIH uspjela.

Alija je bio prvi izbor Karadžićevih zlikovaca Plavšićke i Koljevića. Zato su ga pustili iz zatvora da im ostvari višestoljetni san proširenja zapadno od Drine što im ne bi uspjelo bez njega i njegovog potpisa. ;-)
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#52028 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Cipiripi2 »

Bossona wrote: 18/01/2022 00:09
Cipiripi2 wrote: 17/01/2022 23:49 Bossona je autonomaš koji misli da ja Alija zavadio Fikreta..
.
Bakirovim botovima smeta istina. :mrgreen:
Za razliku Alijinih rukoljuba meni je RBIH bila iznad svih koji smo branili RBIH, ali vama je kralj mudrosti životna vodilja i njemu se klanjate.

Abdić je izdajnik kao i Izetbegović, za razliku Abdića čija izdaja nije uspjela zahvaljujući herojima petog korpusa koji je veleizdajnik Alija ukinuo zajedno sa ARBIH, kao dokaz da je njegova veleizdaja i podjela RBIH uspjela.

Alija je bio prvi izbor Karadžićevih zlikovaca Plavšićke i Koljevića. Zato su ga pustili iz zatvora da im ostvari višestoljetni san proširenja zapadno od Drine što im ne bi uspjelo bez njega i njegovog potpisa. ;-)
Samo pogledaj proglas koji su tvoji uputili 5 korpusu za vrijeme autonomije i odmah se ubij :D
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#52029 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

Cipiripi2 wrote: 18/01/2022 00:14
Bossona wrote: 18/01/2022 00:09

Bakirovim botovima smeta istina. :mrgreen:
Za razliku Alijinih rukoljuba meni je RBIH bila iznad svih koji smo branili RBIH, ali vama je kralj mudrosti životna vodilja i njemu se klanjate.

Abdić je izdajnik kao i Izetbegović, za razliku Abdića čija izdaja nije uspjela zahvaljujući herojima petog korpusa koji je veleizdajnik Alija ukinuo zajedno sa ARBIH, kao dokaz da je njegova veleizdaja i podjela RBIH uspjela.

Alija je bio prvi izbor Karadžićevih zlikovaca Plavšićke i Koljevića. Zato su ga pustili iz zatvora da im ostvari višestoljetni san proširenja zapadno od Drine što im ne bi uspjelo bez njega i njegovog potpisa. ;-)
Samo pogledaj proglas koji su tvoji uputili 5 korpusu za vrijeme autonomije i odmah se ubij :D
Ja sam bio u Prvom korpusu ARBIH, sarajevsko ratište. Još dok sam bio u PLRBIH od njenog osnivanja susrećući se s njima sam shvatio da nas SANU podvala Alija i njegova nesposbna SDA bratija vode u propast.

Koliko ste jadni da one koji govore istinu o velizdajniku Aliji i njegovoj SDA sekti etiketirate sa izdajnikom Abdićem.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#52030 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by asurbanipal »

Bossona wrote: 18/01/2022 00:26

Koliko ste jadni da one koji govore istinu o velizdajniku Aliji i njegovoj SDA sekti etiketirate sa izdajnikom Abdićem.

Ako je Alija toliki izdajnik zašto ga mnogi i dan danas vole i poštuju, pa mu i tzv. gradžanisti iz SDP ili NS uče Fatihe i odaju počast na mezaru.

Na kraju krajeva, ako je Alija toliki izdajnik, znači li to da su svi oficiri, podoficiri i vojnici koji su slijedili Aliju u stvari i sami izdajnici i da je borba za BiH u suštini izdajnička :mrgreen:
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#52031 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Cipiripi2 »

Bossona wrote: 18/01/2022 00:26
Cipiripi2 wrote: 18/01/2022 00:14
Samo pogledaj proglas koji su tvoji uputili 5 korpusu za vrijeme autonomije i odmah se ubij :D
Ja sam bio u Prvom korpusu ARBIH, sarajevsko ratište. Još dok sam bio u PLRBIH od njenog osnivanja susrećući se s njima sam shvatio da nas SANU podvala Alija i njegova nesposbna SDA bratija vode u propast.

Koliko ste jadni da one koji govore istinu o velizdajniku Aliji i njegovoj SDA sekti etiketirate sa izdajnikom Abdićem.
Ti si neka verzija Dževada Galijaševića i Fikreta Abdića kojem je SDA dozvolila da u mirnodopskim uslovima priča petokolonašku priču bez problema :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#52032 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Bossona wrote: 17/01/2022 23:42
Novak20 wrote: 17/01/2022 23:25

Kaže mu Silajdžić da će Hrvatima ogaditi Bosnu i Hercegovinu, a za ovog drugog, trezoraša radi godinama. Za klikere ?
Tuđmanovci nikada nisu bili za Bosnu već da dijelom Bosne podebljaju njihovu kiflu. Oni su se borili za Banovinu sa granicom Srbije na Neretvi, tako da te šuplje prodaji nekom drugom.

Komšića nije bilo u vrijeme Jelavića i pobune za Samoupravu.

Vama je Komšić izgovor i baba roga, tako bi bilo da je bilo koji drugi pro BiH Hrvat izabran umjesto Komšića. Ne radi on za trezoraša Bakira, već za Bosnu koliko može u okruženju neprijatelja i izdajnika poput Alijinog štetočine i njegovih krimosa.
Zanimjivo bi bilo malo analizirati da je npr. umjesto Komšića Kljuić, kako bi bilo. Zubak, tada su bila dva pro BiH clana predsjednistva. A oba legitimna.
Hrvati su glasali za nezavisnu i multivitaminsku na referendumu. Da li bi i onda Stipe i Krešo bili nelegitimni i da su danas u politici?
Komšić nije daleko od onoga sto su hrvati 1992 odabrali. Jedino su se agende promijenile.
Kad se sva prica ogoli, odjebu strahovi i inacenja, hercegovci Hrvati ne dozivljavaju BiH drasticno drugacije od Bosnjaka.
Tu je Komsicevo postojanje napravilo uslugu HDZ-u. Carobna rijec majorizacija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#52033 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

asurbanipal wrote: 18/01/2022 00:36
Bossona wrote: 18/01/2022 00:26

Koliko ste jadni da one koji govore istinu o velizdajniku Aliji i njegovoj SDA sekti etiketirate sa izdajnikom Abdićem.

Ako je Alija toliki izdajnik zašto ga mnogi i dan danas vole i poštuju, pa mu i tzv. gradžanisti iz SDP ili NS uče Fatihe i odaju počast na mezaru.

Na kraju krajeva, ako je Alija toliki izdajnik, znači li to da su svi oficiri, podoficiri i vojnici koji su slijedili Aliju u stvari i sami izdajnici i da je borba za BiH u suštini izdajnička :mrgreen:
Naša borba je bila časna, a Alija ju je zloupotrijebio.
Historija će pokazati sve. Sad je još rano jer ima takvih kao vi previše, slijepih pored očiju.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#52034 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

asurbanipal wrote: 18/01/2022 00:36
Bossona wrote: 18/01/2022 00:26

Koliko ste jadni da one koji govore istinu o velizdajniku Aliji i njegovoj SDA sekti etiketirate sa izdajnikom Abdićem.

Ako je Alija toliki izdajnik zašto ga mnogi i dan danas vole i poštuju, pa mu i tzv. gradžanisti iz SDP ili NS uče Fatihe i odaju počast na mezaru.

Na kraju krajeva, ako je Alija toliki izdajnik, znači li to da su svi oficiri, podoficiri i vojnici koji su slijedili Aliju u stvari i sami izdajnici i da je borba za BiH u suštini izdajnička :mrgreen:
Alija nije bio kralj, niti iznad zakona i Ustava RBIH.Rezultati njegove pogubne politike koju je vodio protiv ustava RBIH na koji se zakleo a koji nije poštovao. Oni koji su se suprotstavili Alijinoj velizdajničkoj i pogubnoj politici ili su rekli istinu o njemu su uklanjani od samog osnivanja SDA, to isto radi njegov sin Bakir.

Alija ne zaslužuje nikakv respekt, naprotiv treba ga posthumo suditi za protivustavnu izdaju i podjelu RBIH.

On je nas prevario i izigrao građane RBiH nakon referenduma 1992 godine. Alije je sam donosio odluke, dijelio je RBIH prvo tajno van institucija prije agresije a onda sa agresorima na RBIH i pobunjenicima.
Dayton je posljedica Alijine protivustavne izdaje i podjele RBIH.
On je bio pravnik i znao je da niko nije iznad ustavam kao najvećeg pravnog akta svake države.

Predsjedništvo RBIH je bilo izand ARBIH a Alija vrhovni zapovjednik, nakon smjene Sefera doveden je zarobljenik Rasim Delić kojeg smo zarobili a Alijin savjetnik, KOS ovac Muslimović ukonio sve one koji su im smetali i postavio podaničke poslušnike koji su dovedeni mjesecima nakon agresije, poput Hadžihasanovića, Ajnadžića i slične koje smo razmjenili za četnike.

Većina oficira ARBIH su bili časni ali se nisu pitali, vrh ARBIH je predvođen KOS ovcem i Alijinim savjetnikom Muslimovićem koji je slijepo slijedio Aliju i uklanjao nepodobne koji su bili za građansku i jedinstvenu RBIH
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#52035 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 17/01/2022 22:58
drug_profi wrote: 17/01/2022 22:55

Dolazio mi u komšiluk i rado sam izašao da ga pozdravim. Mislim da je nužno bio potreban katoličkoj crkvi, ali i današnjem vremenu u kojem se ljudi otuđuju i posvećuju samo materijalnom. Vojtila je bio veliki Papa, ali ovaj bi mogao biti još veći.
Ima covjek "čehru". Vidi se da je dobar covjek.

Vojtila je takodjer bio dobar, fascinirao me svojim oprostom Ali Agci :thumbup:
Biskup Romero i još neki, kao i od vojnih hunti 1960-ih, 70-ih i 80-ih potlačeni u Južnoj Americi ne bi se složili sa ocjenom o veličini Vojtile.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#52036 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

Cipiripi2 wrote: 18/01/2022 00:38
Bossona wrote: 18/01/2022 00:26

Ja sam bio u Prvom korpusu ARBIH, sarajevsko ratište. Još dok sam bio u PLRBIH od njenog osnivanja susrećući se s njima sam shvatio da nas SANU podvala Alija i njegova nesposbna SDA bratija vode u propast.

Koliko ste jadni da one koji govore istinu o velizdajniku Aliji i njegovoj SDA sekti etiketirate sa izdajnikom Abdićem.
Ti si neka verzija Dževada Galijaševića i Fikreta Abdića kojem je SDA dozvolila da u mirnodopskim uslovima priča petokolonašku priču bez problema :D
Lupaš ko maksim. Da je Alija i njegova SDA brinula za neprijatelje i njihove plačenike nakon rata bi osnovali BOSAD po uzoru na MOSAD da love ratne zlikovce i njihove sluge poput Galijaševića koji bi završio sa vlastitim udom u ustima, ali minderaše SDA sektu ne interesuje država, narod i pravda, već isključivo vlast, minderi, tenderi i budžeti.

Oni su tri decenije sa dželatima i dušmanima Bosne i Bošnjaka u bratskoj koaliciji. Ti bi progonio one koji govore istinu kao u diktaturi, takvi kao ti su u ratu bili spremni ubijati Alijine neistomišljenike.

Generalu Haliloviću su nakon smjene ubili suprugu i njenog brata, tebi i sličnim rukoljubima Izetbegovića je bitniji grobar RBIH i kum Karadžićevog genocidnog čentiteta od države koju je podijelio a svoj narod prodao kao stoku na pijaci. Nakon Tuđmanove agresije i UZP-a nad njegovim narodom bezdušnik mu ode na noge da mu okači lentu u vrijeme kada su četnici nakon genocida u Srebrenici zakopavali pa prekopavali i krili ubijene žrtve.
https://www.youtube.com/watch?v=wy45UhKedZw

Kakvi mentoli mogu podržavati nekoga koji izjavi da mu je najteže bilo za vrijeme rata kada je sletio četnicima u ruke i morao noćiti u kasarni u Lukavici na dan kada smo odbranili zgradu predsjedništva RBiH 2 maja 92, da bi ga iskoristili da zlikovca Kukanjca izvuku iz okruženja sa svim oružjem, jer je tako naredio Alija, a onda i sve ostale kasarne u okruženju polovinom juna uz pratnju da bi nastavili ubijati građane i razarati gradeve sa oružjem koje su iznijeli uz Alijino aminovanje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52037 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Hakiz wrote: 18/01/2022 01:16
_BataZiv_0809 wrote: 17/01/2022 22:58

Ima covjek "čehru". Vidi se da je dobar covjek.

Vojtila je takodjer bio dobar, fascinirao me svojim oprostom Ali Agci :thumbup:
Biskup Romero i još neki, kao i od vojnih hunti 1960-ih, 70-ih i 80-ih potlačeni u Južnoj Americi ne bi se složili sa ocjenom o veličini Vojtile.
Mozda da o tome malo vise prodiskutujemo na Historiji?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52038 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Bossona wrote: 18/01/2022 01:37

Lupaš ko maksim. Da je Alija i njegova SDA brinula za neprijatelje i njihove plačenike nakon rata bi osnovali BOSAD po uzoru na MOSAD da love ratne zlikovce i njihove sluge poput Galijaševića koji bi završio sa vlastitim udom u ustima, ali minderaše SDA sektu ne interesuje država, narod i pravda, već isključivo vlast, minderi, tenderi i budžeti.
Pa, stani malo...Zar HIS nije uhapsio onu grupu, odmah nakon rata, u blizini Rijeke, koja je planirala izvršiti atentat na Abdića?

Tvrdilo se da je riječ o AID-ovim operativcima koji su provaljeni.

Druga stvar, zar u kampu Pogorelica instruktori iranskog VIVEK-a nisu obučavali operativce AID-a za takvu vrstu protu-terorističke djelatnosti, pa im je NATO upao u bazu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#52039 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bloo »

Škobo Habu wrote: 18/01/2022 07:11
Bossona wrote: 18/01/2022 01:37

Lupaš ko maksim. Da je Alija i njegova SDA brinula za neprijatelje i njihove plačenike nakon rata bi osnovali BOSAD po uzoru na MOSAD da love ratne zlikovce i njihove sluge poput Galijaševića koji bi završio sa vlastitim udom u ustima, ali minderaše SDA sektu ne interesuje država, narod i pravda, već isključivo vlast, minderi, tenderi i budžeti.
Pa, stani malo...Zar HIS nije uhapsio onu grupu, odmah nakon rata, u blizini Rijeke, koja je planirala izvršiti atentat na Abdića?

Tvrdilo se da je riječ o AID-ovim operativcima koji su provaljeni.

Druga stvar, zar u kampu Pogorelica instruktori iranskog VIVEK-a nisu obučavali operativce AID-a za takvu vrstu protu-terorističke djelatnosti, pa im je NATO upao u bazu.
Mozete li se negdje delozirati sa ovom diskusijom?
Tema je rezervisana za Zeljkeca.
izvrsni direktor
Posts: 9134
Joined: 20/12/2018 16:11

#52040 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

Ono kad mu je nakon 15godina "stolovanja" na najvisem drzavnom nivou, nastup na 60 minuta najveci uspjeh i jedino vrijedno spomena :-)
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#52041 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

EKSPRESNA REAKCIJA KOMŠIĆA: "Dodika spašavaju HDZ-ov izborni zakon, Rusija i Hrvatska!"
"Jedino što Dodika i njegov plan razgradnje države spašava jeste usvajanje anticivilizacijskih HDZ-ovih zahtjeva za izmjene Izbornog zakona, koji ne znače ništa drugo nego ubijanje, ne samo evropske, nego još bitnije od toga, i NATO perspektive Bosne i Hercegovine, i bacanje pod noge usvojenog Programa reformi, pri čemu Rusija može zadovoljno trljati ruke, a time bi dodatno ojačala i Dodikova separatistička politika. Nešto poput toga vodi u sigurnu dezintegraciju države Bosne i Hercegovine. Dodikov ekstremizam i nasilje upravo je rezultat onog etničko-totalitarnog sistema koji Čović hoće da podeblja. Kada Milanović govori o čovjeku sa crne liste State Departmenta kao partneru Hrvatske u Bosni i Hercegovini, u tome mu se nažalost može vjerovati", poručio je Komšić.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/23 ... atska.html
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52042 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

https://www.nedjelja.ba/hr/nek-se-zna/z ... itak/23851

Najprije valja razjasniti redoslijed: Nije papa Franjo pozvao Željka Komšića nego je ovaj zatražio audijenciju kod Pape. To predsjednici država obično čine preko svojih predstavnika, tj. u ovom slučaju preko veleposlanika BiH pri Svetoj Stolici (ili pak drugim diplomatskim putevima).

Zatim, većina razgovora političke prirode ne vode se izravno s Papom nego ili s kardinalom državnim tajnikom Svete Stolice – Pietrom Parolinom (koji je trenutno zaražen koronaviruso); ili kao u konkretnom slučaju s tajnikom za odnose s državama nadbiskupom Paulom R. Gallagherom.

Tako je i priopćeno iz vatikanskog Tiskovnoga ureda uz dodatak sadržaja: „U srdačnim razgovorima održanim u Državnom tajništvu izraženo je uvažavanje dobrih postojećih bilateralnih odnosa te se razgovaralo o prioritetima kolegijalnog Predsjedništva. Stranke su se potom usredotočile na domaću situaciju u zemlji, ponovivši potrebu promicanja pravne i društvene jednakosti svih građana koji pripadaju svakom konstitutivnom narodu. Konačno, pozornost je usmjerena na neka regionalna pitanja, uključujući situaciju u zemljama zapadnog Balkana i proširenje Europske unije.“


Tko kaže da je „dobra osoba“?

I tu se u adekvatnom posredovanju priopćenja (što, kako smo rekli, nije bio slučaj s medijima u službi dominantne bošnjačke politike) nema što puno dodati, jer bi se otišlo u područje spekulacija. Međutim, ono što je običnoga čovjeka, očito, najviše moglo zbuniti jest navodna Papina ocjena za Komšića: „On je dobra osoba!“

A zapravo se to nigdje u službenim priopćenjima ne spominje. To je navod SIR-a (Servizio Informazione Religiosa), katoličke tiskovne agencije osnovane 1988. na inicijativu Talijanske federacije katoličkih tjednika i uz potporu Talijanske biskupske konferencije.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#52043 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Black swan wrote: 19/01/2022 13:28 https://www.nedjelja.ba/hr/nek-se-zna/z ... itak/23851

Najprije valja razjasniti redoslijed: Nije papa Franjo pozvao Željka Komšića nego je ovaj zatražio audijenciju kod Pape. To predsjednici država obično čine preko svojih predstavnika, tj. u ovom slučaju preko veleposlanika BiH pri Svetoj Stolici (ili pak drugim diplomatskim putevima).

Zatim, većina razgovora političke prirode ne vode se izravno s Papom nego ili s kardinalom državnim tajnikom Svete Stolice – Pietrom Parolinom (koji je trenutno zaražen koronaviruso); ili kao u konkretnom slučaju s tajnikom za odnose s državama nadbiskupom Paulom R. Gallagherom.

Tako je i priopćeno iz vatikanskog Tiskovnoga ureda uz dodatak sadržaja: „U srdačnim razgovorima održanim u Državnom tajništvu izraženo je uvažavanje dobrih postojećih bilateralnih odnosa te se razgovaralo o prioritetima kolegijalnog Predsjedništva. Stranke su se potom usredotočile na domaću situaciju u zemlji, ponovivši potrebu promicanja pravne i društvene jednakosti svih građana koji pripadaju svakom konstitutivnom narodu. Konačno, pozornost je usmjerena na neka regionalna pitanja, uključujući situaciju u zemljama zapadnog Balkana i proširenje Europske unije.“


Tko kaže da je „dobra osoba“?

I tu se u adekvatnom posredovanju priopćenja (što, kako smo rekli, nije bio slučaj s medijima u službi dominantne bošnjačke politike) nema što puno dodati, jer bi se otišlo u područje spekulacija. Međutim, ono što je običnoga čovjeka, očito, najviše moglo zbuniti jest navodna Papina ocjena za Komšića: „On je dobra osoba!“

A zapravo se to nigdje u službenim priopćenjima ne spominje. To je navod SIR-a (Servizio Informazione Religiosa), katoličke tiskovne agencije osnovane 1988. na inicijativu Talijanske federacije katoličkih tjednika i uz potporu Talijanske biskupske konferencije.
Ali bio je tamo. I sa proslim papom isto.
A bice i kod sljedeceg.
Covic ne moze ni kod zupnika, osim ako ga on nije instalirao na to mjesto.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52044 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Pa, dobro. Pozva l' Komšić papa u pastoralni pohod ili ne?

Šta je suština njegove posjete? Izborni zakon? Ili se možda žalio na Republiku Sarajevo?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52045 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Sarajmen wrote: 20/01/2022 08:00 U hibridnom ratu mete su tzv 3D. Ne smeta Željko Komšić nego institucija Predsjedništvo :bih: , još manje Poglavar kršćanske a svjetske religije, smeta relaksirajuća posjeta Predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine Papi Franji i fidbeku koji sa te posjete kmeči, da tako kažem. Sa Bosfora zakmečaše na drugi način, bar prema prvim zvaničnim najavama u izjavama. U svakom slučaju jačanje i funkcionisanje institucija Bosne i Hercegovine je preporuka svih bosanskohercegovačkih prijatelja, tako da ja i posjetu uz malo poklona i koju rečenicu ne vidim nikako drugčije nego prijateljsku.
Sve ostalo kao kmečanje lažnih prijatelja.
Stvarno je lijepo znati da si ti ovdje angažovan kao potparol Komšićevog DF, pa prema tome nećemo ostati nikako oštećeni za određena pojašnjenja kada je u pitanju rad stranke i potezi prvog među (ne)jednakim.

Iz mog ugla se radi o dobrom PR potezu Komšića. Prijateljska posjeta i ništa više. Da ima od toga neki veći značaj vjerovatno bi papa dao pun u podršku Komšiću, ali, koliko vidim, nije. Na koncu, nije mi jasno da Komšić nije iskoristio ovu priliku da papu pozove u posjet BiH?
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#52046 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Komsine sitne zajebancije. Bio je u Vatikanu 2020.
U Vatikanu medjutim nesto drugacije gledaju na BiH za razliku od Komse i Slavena Kovacevica.
“the parties focused on the good bilateral relations and the domestic situation of the country, with particular attention to the Catholic community. Likewise, the need to guarantee full respect for the rights of all citizens and the effective equality of the three constituent peoples”.
https://www.vaticannews.va/en/pope/news ... ovina.html
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52047 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Sarajmen wrote: 20/01/2022 08:47
Moguće je da izgleda tako, da sam angažovan kao PR, ali nije tako. Koincidencija uglavnom. Glasao za saborce Komšića, Kovačevića, Podzića, Miletića, Begića.... i bruku svojih generacijskih poznanika u DF-u, to jesam. Samo sam kandidatu Željki Komšiću dao glas podrške u Predsjdništvo BiH. Ne žalim.

Slažemo se da je u suštini riječ o prijateljskoj posjeti, Komšić je dobar čovjek, iz Srednje Bosne a ona iz Srednjevjekovne Bosne, a obje u Bosni i Hercegovini. Prsten pečatnjak su nam ukrali i šuknuli u svoj muzej, a onda je navodno ukraden. Knjiga je vrh, sadržaj joj treba biti pristupačniji prosječnom čovjeku, i tada je postojao papa i krstaški pohodi na zemlju Bosnu, i uvijek se nalazilo načina da se opstane. Svoj na svome.

Komšić to zna, vječno će živjeti ovaj narod i mi sa njim.
Stećak to svjedoči u UNESCO-u.
Borimo se.
Sifet Podzić je u vrhu ministarstva odbrane Bosne i Hercegovine, kadar ili prijedlog DF-a koliko se sjećam. Htio ne htio pratiti DF i ovu temu, nekako se osjećam primoranim. Ne žalim se, bio nam je i onda komandant.
Sve pet. No, mene tvoji lični sentimenti ne interesuju, već dobrobit šire zajednice, te stvaranje uslova za ekonomski, društveni i socijalni napredak ove zemlje. To što je Komšić bio tvoj komdant nema veze sa onim što trenutno radi, a to je kasično prodavanje magle.

Ima toliko pošteni komadanta i boraca koji sigurno ne bi uprljali svoj obraz tako što bi bili podguzna muha Izetbegovića, a što Komšić jeste.
On je svoj obraz pokaz'o i jedino što mu ostaje u političkom životu jeste da računa na izborima na takve kao ti.

Taj tvoj Komšić još nije našao za shodno da obiđe sve one bošnjačke povratnike po Janji, Prijedoru, Kozarcu, Novoj Kasabi, Srebrenici, kojima svako malo prijete biološkim nestankom - četnički jataci. Ali je našao za shodno da obiđe papu. To mu je najbolji PR za birače.

Kakve koristi od tog tvog bezmudog patriotizma ima onaj povratnik u Janju, Kasabu ili Kozluk. Nikakve.

Kakve koristi imama ja dok ti skupa sa Željkom i saborcima evociraš uspomene na Treskavici '94?

Znaš koliko si interesantan? Ni jednu trećinu od onih koji znam, a bili su od Brčkog do Bihaća.

Njihova djeca danas su na pečalbi po Sloveniji, vi u Moncler jaknama na kafama u "Vatri".
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52048 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

sinuhe wrote: 20/01/2022 08:22 Komsine sitne zajebancije. Bio je u Vatikanu 2020.
U Vatikanu medjutim nesto drugacije gledaju na BiH za razliku od Komse i Slavena Kovacevica.
“the parties focused on the good bilateral relations and the domestic situation of the country, with particular attention to the Catholic community. Likewise, the need to guarantee full respect for the rights of all citizens and the effective equality of the three constituent peoples”.
https://www.vaticannews.va/en/pope/news ... ovina.html
ma komšo i njegovi iz tajništva krivotvore i lažu u svakom momentu svoje nepismene glasače

ali zamislite papu u jednom danu
dođe mu neki iz indije, neki iz paragvaja, neki iz bosne, neki iz mongolije, neki iz slovenije neki iz ugande
i tako svaki dan kroz godinu plus ostale obveze

i on da se bakće nekim glupostima :roll: ima protokol i to je to...
Labirint
Posts: 1964
Joined: 24/06/2013 14:37

#52049 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Labirint »

Black swan wrote: 20/01/2022 09:17
sinuhe wrote: 20/01/2022 08:22 Komsine sitne zajebancije. Bio je u Vatikanu 2020.
U Vatikanu medjutim nesto drugacije gledaju na BiH za razliku od Komse i Slavena Kovacevica.



https://www.vaticannews.va/en/pope/news ... ovina.html
ma komšo i njegovi iz tajništva krivotvore i lažu u svakom momentu svoje nepismene glasače

ali zamislite papu u jednom danu
dođe mu neki iz indije, neki iz paragvaja, neki iz bosne, neki iz mongolije, neki iz slovenije neki iz ugande
i tako svaki dan kroz godinu plus ostale obveze

i on da se bakće nekim glupostima :roll: ima protokol i to je to...
meni si zanimljiviji ti "u jednom danu" , red milanovica, red komsica, red covica, red izbornog, red majorizacije... malo te ta korona
poremetila ( skontah iz postova) al to mozes recimo shvatiti kao kad je Papa otisao da kupi cd, promjena rutine..
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52050 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

lažu ko psi
komunjare su poznate ko lažovi
i prošli su susret falsificirali

dovoljno je pogledati englesku verziju VATICAN.VA o čemu se pričalo

samo laži laži

na ta vaša ad hominem forumaška sranja se više ne obazirem
nikad u suštinu posta se ne udubite: komunjare lažu pijanudra komšić laže

to što dodo i čovke lažu me ne zanima na ovoj temi

ured komšićev laže i obmanjuje javnost
Post Reply