Demokratska fronta Željko Komšić

Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47926 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Auffffffff. Ma hajte, molim vas. :D
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#47927 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

cyprus wrote: 16/02/2021 10:03 Image

Stvarno, jebem mu majku, kako? :-)

Da nema neke veze sa Komšićem?
Ma, jok, Dino mu sve dao. :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#47928 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ko i šef stranke mu.
Alanfordovski likovi.
Podžić o krađi oružja iz kasarni: Da znam šta se dešava nešto bih poduzeo
User avatar
jazzer
Posts: 7149
Joined: 20/12/2004 14:44

#47929 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Koliki je debil dobro da nije pozvao lopove da vrate ukradeno. :)
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47930 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Sifet Podžić (DF) nije danas mogao reći ništa konkretno kada je u pitanju nestanak naoružanja iz Centra za osnovnu obuku Pazarić Oružanih snaga BiH sve dok se ne okonča istraga, ali je najavio da će se utvrđivati odgovornost.

Podžić je naglasio da se osjeća odgovorim kao rukovodilac te institucije kada se u Oružanim snagama dese ovakve stvari koje vode istražni organi, ali disciplinski postupak će se voditi kako bi se utvrdilo gdje je sistem zakazao.

Odbacio je navode medija da se ništa konkretno nije učinilo na ranijim slučajevima nestanka oružja, iznoseći egzaktne podatke na koji način su odgovorni kažnjeni disciplinskim kaznama te je najavio da će javnost biti informirana o svemu nakon što za to istražni organi daju dozvolu.

Na pitanje kako je moguće da nestaje naoružanje iz kasarni, odgovorio je da kada bi to znao odmah bi poduzeo konkretne mjere, ali je očito moguće i dešava se zbog čega će se ispitati sve osobe u lancu odgovornosti, od njega do vojnika koji je bio na straži.

U Centru za osnovnu obuku Pazarić Oružanih snaga BiH 11. februara prilikom obavljanja redovnih aktivnosti, utvrđeno je da je na ulazu oštećena sigurnosna plomba.

U skladu s procedurama izvršena je vanredna inventura kada je utvrđen nedostatak određene količine kratkog naoružanja, a o svemu su obaviješteni nadležni organ unutrašnjih poslova, Tužilaštvo BiH po čijem nalogu je angažirana i Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA).

O aktuelnom stanju u sektoru odbrane u Bosni i Hercegovini Podžić je danas u Sarajevu razgovarao sa članovima Zajedničke komisije za odbranu i sigurnost Parlamentarne skupštine BiH, a sastanku su prisustvovali i drugi najviši predstavnici Ministarstva odbrane i Oružanih snaga BiH.

Ministar je napomenuo da su članovima Komisije prezentirali probleme s kojima se susreću te su ih informirali o realiziranim ciljevima u prošloj godini, a zatražili su i pomoć od tog parlamentarnog tijela u rješenju njihovih problema.

Predsjedavajući Zajedničke komisije Asim Sarajlić (SDA) potvrdio je da se parlamentarni nadzor nad Ministarstvom odbrane i Oružanim snagama vrši kontinuirano te su razgovarali o brojnim izazovima i otvorenim pitanjima poput uvjeta u kojima rade te o reformama koje se provode, ali i o nestanku oružja i vojne i opreme.

Pohvalio je rad Ministarstva odbrane i Oružanih snaga BiH koji neprestano pomažu i civilnim strukturama, a odmah su odgovorili i na zahtjeve da se pomogne u montiranju šatora za migrante u Unsko-sanskom kantonu.

Dopredsjadavajuća Zajedničke komisije Dušanka Majkić (SNSD) iznijela je podatak da više od pet godina nije bilo ovakvog sastanka niti su, tvrdi, parlamentarci imali priliku dobiti odgovore, a njihova obaveza je da vrše nadzor nad tim institucijama.

Smatra da se Komisija treba obavještavati o svemu što se događa i posebno o nestanku naoružanja iz Centra za osnovnu obuku Pazarić Oružanih snaga BiH jer je u pitanju najveći budžetski korisnik.
Za one koji ne citaju samo naslov. :oops:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#47931 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

BHCluster wrote: 18/02/2021 11:27
Na pitanje kako je moguće da nestaje naoružanje iz kasarni, odgovorio je da kada bi to znao odmah bi poduzeo konkretne mjere, ali je očito moguće i dešava se
I dalje kaže ispitaće.

Nema pojma, ne zna, a možda sazna.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47932 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

drug_profi wrote: 18/02/2021 11:33
BHCluster wrote: 18/02/2021 11:27
Na pitanje kako je moguće da nestaje naoružanje iz kasarni, odgovorio je da kada bi to znao odmah bi poduzeo konkretne mjere, ali je očito moguće i dešava se
I dalje kaže ispitaće.

Nema pojma, ne zna, a možda sazna.
Zakljucak na nivou, ali daj sta das teska su vremena.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#47933 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Halo ba nije prvi put nestalo oruzje, eksploziv, municija.
Ispitace. :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47934 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

drug_profi wrote: 18/02/2021 12:09 Halo ba nije prvi put nestalo oruzje, eksploziv, municija.
Ispitace. :lol:
PolaHko nadolazis jos koji put procitaj. Znam da je tesko vise od naslova procitati ali vjerujem da ces uspjeti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#47935 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

BHCluster wrote: 18/02/2021 12:15
drug_profi wrote: 18/02/2021 12:09 Halo ba nije prvi put nestalo oruzje, eksploziv, municija.
Ispitace. :lol:
PolaHko nadolazis jos koji put procitaj. Znam da je tesko vise od naslova procitati ali vjerujem da ces uspjeti.
A-a. Dvije recenice plafon. Na trecoj vec trokiram.
Taman da u DF udjem.
mishic
Posts: 6066
Joined: 28/04/2011 16:29

#47936 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mishic »

Krajnje je vrijeme da se ovoj ublehi od predsjedavajučeg Predsjedništva BiH stavi do znanja da njegovo ovakvo djelovanje nije prihvatljivo.

Kada već nemamo tužilaštvo kakvo bi smo trebali imati, kada brojne druge institucije države trpe svakodnevnu bruku koju ovaj zvaničnik nanosi državi i društvu a svi mi to debelo plaćamo, i to ne samo da plaćamo njega i instituciju kojoj stoji na čelu i preko koje nas bruka, nego u ogromnoj mjeri finansiramo i entitet iz koga ova ubleha dolazi, onda jedino što nam preostaje kao građanima je da medijski i na svaki drugi način vršimo pritisak na sve probosanske partije i sve političke zvaničnike da se na svku prijetnju otcjepljenjem RS odgovara zahtjevom za ukidanjem te genocidne tvorevine.

Znam da nije uvijek mudro zanemariti vlastiti dignitet i spuštati se na nivi primitivca ali kada nečiji primitivizam prekorači svaku razumnu mjeru onda zaista ne vidim ništa drugo što bi bilo efikasnije u borbi protiv primitivizma od uzvračanja istom mjerom.

U postojećim relacijama ovaj primitivac sve nas pravi budalama na način da dok on svim silama i svakim potezom žestoko radi protiv nas mi i njega i genocidnu tvorevinu iz koje on dolazi debelo plaćamo i finansiramo,
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#47937 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Iker C »

Zeljko ugasi svjetlo , vrijeme je!!!!
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47938 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Dobar je Komšo. Bog mu zdravlja dao.
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#47939 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BrziGonzales »

mishic wrote: 19/02/2021 19:15 Krajnje je vrijeme da se ovoj ublehi od predsjedavajučeg Predsjedništva BiH stavi do znanja da njegovo ovakvo djelovanje nije prihvatljivo.

Kada već nemamo tužilaštvo kakvo bi smo trebali imati, kada brojne druge institucije države trpe svakodnevnu bruku koju ovaj zvaničnik nanosi državi i društvu a svi mi to debelo plaćamo, i to ne samo da plaćamo njega i instituciju kojoj stoji na čelu i preko koje nas bruka, nego u ogromnoj mjeri finansiramo i entitet iz koga ova ubleha dolazi, onda jedino što nam preostaje kao građanima je da medijski i na svaki drugi način vršimo pritisak na sve probosanske partije i sve političke zvaničnike da se na svku prijetnju otcjepljenjem RS odgovara zahtjevom za ukidanjem te genocidne tvorevine.

Znam da nije uvijek mudro zanemariti vlastiti dignitet i spuštati se na nivi primitivca ali kada nečiji primitivizam prekorači svaku razumnu mjeru onda zaista ne vidim ništa drugo što bi bilo efikasnije u borbi protiv primitivizma od uzvračanja istom mjerom.

U postojećim relacijama ovaj primitivac sve nas pravi budalama na način da dok on svim silama i svakim potezom žestoko radi protiv nas mi i njega i genocidnu tvorevinu iz koje on dolazi debelo plaćamo i finansiramo,
Je li to to nešto o našem Komši? Ili si profulio temu?
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47940 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Ja od 2006 cekam poso u opcini sto mi je komso obecao
To je za mene obiteljski peljeski most
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47941 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Black swan wrote: 20/02/2021 23:02 Ja od 2006 cekam poso u opcini sto mi je komso obecao
To je za mene obiteljski peljeski most
Ako je ljiljan obećao onda se ne boj....tebi posao nama zabrana gradnje Pelješkog mosta...
mishic
Posts: 6066
Joined: 28/04/2011 16:29

#47942 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mishic »

profulaooooo, DoDick je tema...
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47943 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Bosna i Hercegovina mora shvatiti da je u njenom najvećem interesu provođenje presude Sejdić-Finci, poručio je to šef Uprave za ljudska prava Vijeća Evrope Christophe Poirel nakon petodnevne virtualne posjete Bosni i Hercegovini.

"Vrijeme je da Bosna i Hercegovina pređe na drugačiji moderni sistem u kojem ne postoji diskriminacija i koji nije temeljen na konstitutivnim narodima, rekao je šef Direktorata za ljudska prava Vijeća Evrope nakon razgovora s bosanskohercegovačkim dužnosnicima.

U fokusu su bile presude u Strazburu (Sejdić-Finci, Zornić, Pilav i Šlaku), a posebno ona u predmetu Sejdić-Finci.

"Smatram da je glavna prepreka povezana s postojećim ustavnim okvirom. On je osmišljen nakon rata kada je poginulo mnogo ljudi. Osmišljen je s konstitutivnim narodima, ali rat je davno završio i zato je važno da BiH pređe na drugačiji, moderniji sistem", poručio je Christophe Poirel.

S tim u vezi član Predsjedništva BiH Željko Komšić ocijenio je da su poruke Christopha Poirela od historijskog značaja.

"U potpunosti sam saglasan s porukom šefa Direktorata za ljudska prava Vijeća Evrope da je vrijeme da Bosna i Hercegovina pređe na drugačiji moderni sistem u kojem ne postoji diskriminacija i koji nije temeljen na konstitutivnim narodima", poručio je Komšić.

Naglasio je da dijeli stanovište evropskih zvaničnika, da je sistem koji je osmišljen na konstitutivnim narodima glavna prepreka koja je povezana s ustavnim okvirom, u provođenju presuda Evropskog suda za ljudska prava, o čemu eksplicitno govore presude istog suda.

"Poruke evropskih zvaničnika poput poruka šefa Direktorata za ljudska prava Vijeća Evrope imaju poseban značaj u pogledu cijele diskusije koja se tiče izmjena Izbornog zakona Bosne i Hercegovine. Moderni sistem koji nije utemeljen na tzv. principu konstitutivnosti naroda, a o kojem govore evropski zvaničnici, nije ništa drugo nego sistem građanske države", zaključio je Komšić.
:oops:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#47944 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

DF prošao u OV SREBRENICA-Čestitamo :D
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#47945 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by meridiyan »

Velikom patrioti zasmetao i Campara :lol:
Klub DF-a u Parlamentu FBiH: Ministar MUP-a FBiH Aljoša Čampara postao najveća sigurnosna prijetnja

- Zaključak se izvodi na osnovu činjenica da Čampara uopće ne dolazi na posao u svoj kabinet u MUP-u. Prema našim informacijama pošta na potpis mu se odnosi u obližnje ugostiteljske objekte. Na taj način ministar ugrožava klasifikovanu tajnost dokumenata, a i posao osoba koje mu dostavljaju poštu na potpis. Druga indikacija koja upućuje na navedeni zaključak sadržana je u dobro poznatoj činjenici da Čampara istovremeno obnaša tri vrlo odgovorne dužnosti. Pored ministarske fotelje za koju se primio kao "krpelj" (ne slučajno parazit) i od koje ga niko ne može odvojiti, Čampara je i zastupnik u Skupštini KS, te delegat (odnosno dopredsjedavajući Doma naroda Parlamenta F BiH) - ističu iz Kluba zastupnika DF-a u Parlamentu FBiH.

Providna su, ističu, Čamparina objašnjenja u vezi sa aktueliziranjem imenovanja direktora FUP-a, providna iz razloga retroaktivne pameti, odnosno šutnje po pitanju imenovanja pune dvije godine.

- Svako iole upućen u zakonske procedure imenovanja zna da je imenovanje trebalo uslijediti prije dvije godine. Postoji samo jedno logično objašnjenje, a to je da je Čampara pronašao zajednički interes sa Draganom Čovićem, pa čak i po cijenu da još jednu od najznačajnih federalnih nadležnosti isporuči HDZ-u. Ovo posljednje još snažnije upućuje na sam naslov našeg obraćanja uz poruku ministru da, za sada, kao 3u1 ljudi konzumiraju samo "Nescafe" - zaključuju u saopćenju.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#47946 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bosanski_kralj »

A nije mu zasmetalo forimiranje Komisije za S U R A D NJ U sa Natom?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47947 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Svi ministri VM su bili za ovo osim Sifeta Podžića iz DF. Sada je valjda jasno da su želje jedno, a politička realnost drugo. Integracija nije isto što i suradnja, Program reformi nije isto što ANP.
Povjerenstvo od 21 člana sa neograničenim mogučnostima blokade će slati sterilne izvještaje u Brisel jednom godišnje i za taj šuplji posao dobiti pare iz budžeta.
Još jedna slijepa ulica beznađa u koju nas je uz puno blokade, buke i svađe uveo naš dobri Komšo. Zarad svoje fotelje.

https://vijesti.ba/clanak/526455/turkov ... mi-za-nato
Ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković kazala je na konferenciji za medije kako je Vijeće ministara BiH usvojilo odluku o Komisiji za saradnju s NATO-om i Programu reformi koji će biti upućen u Brisel.

Što se tiče Odluke o komisiji za saradnju s NATO-om, Turković je navela da su tri promjene u odnosu na dosadašnju komisiju.

Prva se odnosi na sam naziv Komisije, koje se umjesto Komisije za integracije s NATO-om, naziva Komisija za saradnju s NATO-om.

“Potom, što se tiče sastava komisije, ona broji 21 člana, odnosno tri puta po sedam mpredstavnika iz svakog naroda, kako bi se mogle donositi izbalčansirane odluke, rekla je Turković.
Treća promjena, kako je kazala ministrica Turković, odnosi se na sam način odlučivanja u Komisiji, u kojoj će se odlučivati na isti način kao i u Vijeću minustara BNiH, znači ,većinsko glasanje uz predstavnike 2 člana iz svakog naroda.

Ona je istakla kako su svi ministri, osim ministra odbrane Sifeta Podžića, bili protiv takve komisije.

“Program reformi usvojen je jednoglasno”, rekla je ministrica Bisera Turković
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#47948 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Sociolog »

Gdje je sad smece alkoholicarsko, pa ce kazati :"Ne znam, branim drzavu".

Nije isto jebena saradnja i integracija.
Koji debili
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#47949 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Onog momenta kad su derogirali Zakon o odbrani, radi pozicija u VM i KS, tad su nas poslali u corsokak. Nema sad vise sanse da se desi da na bilo koji nacin nagovoris srbe da mijenjaju nesto. Onako su imali Zakon koji je usvojen i od tih istih srba, pa je sansi ipak bilo vise da se u NATO upadne sticanjem povoljnijih politickih okolnosti.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#47950 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by statixx »

Cim je Covic, koji je prije par sedmica glasao protiv tacke o napretku BiH ka NATO-u, pozdravio formiranje komisije nije dobro. :D
Post Reply