Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#43176 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Škobo Habu wrote: 01/02/2020 01:02
BHCluster wrote: 31/01/2020 20:37
Sta bi od onog silnog kmecanje kao nema nista od MAP-a jer Program reformi nije ANP? Pa Bisera rekla ovo pa bOker kaze ono... :lol: A da samo kanton i samo kanton kmeeeee.

Knjiženje vojne imovine je i stavka u Programu reformi (i to pod Action 1 za 2019-2020 godinu) ujedno i jedan od uslova za zatvaranje Ureda visokog predstavnika. :lol:

P.S.
Ovaj zargon sto koristis ostavi za ukucane. :wink:
Ti si dio one internet dimne zavjese koja po društvenim mrežama i portalima likuje kako smo već postali članica NATO-a, a, u suštini, uopšte ne razumije ni dokument, niti ono što proizilazi iz njega.

Maloprije gledam po FB-u neke naslove po trećerazrednim portalima, u službi DF/SDA/SBB, kako bacaju bombe u vezi svega. Žalosno, još žalosnije kako nepismena rulja nasjeda na spinove.

Sve ono što je navedeno za Bakira, Biseru i mnoge druge - stoji, jer to je ono što oni izjavljuju po medijima.
To da je MAP aktiviran je tačno, no laž je sve ono što si ti i slični ovdje tvrdili - da se više neće pitati ni Dodik, ni RS.
Stavio je potpis - ide se u NATO.

Brale moj, kao što već rekoh, da vidim šta će to Željko uraditi po pitanju knjiženja vojne imovine i kako će na to nagovoriti, ne samo SNSD, već i SDS!? Jedva čekam taj izvještaj sa urađenim reformama, pa da ga analiziramo.
Mojne me patetike i virtualnog smeca sda kuhinje kojom se vrlo dobro sluzis. :thumbup: I ja isto.
Last edited by BHCluster on 01/02/2020 01:25, edited 2 times in total.
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#43177 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kamper »

Škobo Habu wrote: 01/02/2020 01:02

Ti si dio one internet dimne zavjese koja po društvenim mrežama i portalima likuje kako smo već postali članica NATO-a, a, u suštini, uopšte ne razumije ni dokument, niti ono što proizilazi iz njega.

Maloprije gledam po FB-u neke naslove po trećerazrednim portalima, u službi DF/SDA/SBB, kako bacaju bombe u vezi svega. Žalosno, još žalosnije kako nepismena rulja nasjeda na spinove.

Sve ono što je navedeno za Bakira, Biseru i mnoge druge - stoji, jer to je ono što oni izjavljuju po medijima.
To da je MAP aktiviran je tačno, no laž je sve ono što si ti i slični ovdje tvrdili - da se više neće pitati ni Dodik, ni RS.
Stavio je potpis - ide se u NATO.

Brale moj, kao što već rekoh, da vidim šta će to Željko uraditi po pitanju knjiženja vojne imovine i kako će na to nagovoriti, ne samo SNSD, već i SDS!? Jedva čekam taj izvještaj sa urađenim reformama, pa da ga analiziramo.
Dzaba krecis.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#43178 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HomeSweetHome »

drug_profi wrote: 01/02/2020 01:08 estagfirullah...

ne znam bolje rijeci da opisem ove prethodne 4 stranice....
E bas estagfirullah
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#43179 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Nespin wrote: 01/02/2020 00:55
BHCluster wrote: 01/02/2020 00:47 Image
Ovaj gif ti je najbolji opis kako se sad osjećaju svi građani Sarajeva koji su ikad dali glas tom lažljivom i prevarantskom neradniku, uličaru, jalijašu i pijanici.
Da li postoji nešto van Sarajeva?
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#43180 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

BHCluster wrote: 01/02/2020 01:13
Nespin wrote: 01/02/2020 00:55
BHCluster wrote: 01/02/2020 00:47 Image
Ovaj gif ti je najbolji opis kako se sad osjećaju svi građani Sarajeva koji su ikad dali glas tom lažljivom i prevarantskom neradniku, uličaru, jalijašu i pijanici.
Da li postoji nešto van Sarajeva?
dijaspora!?
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#43181 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

drug_profi wrote: 01/02/2020 01:08 estagfirullah...

ne znam bolje rijeci da opisem ove prethodne 4 stranice....
tobejarabi
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#43182 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 19:26, edited 1 time in total.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4391
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#43183 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Pandakonda »

Ljudi ovdje zaboravljaju glavnu stvar, a to je da je Dodik odavno pristao na ovu verziju ANP-a, i postavio je pitanje zašto se ovoliko čekalo ako je SNSD odavno pristao na ovo. I onda je i on sam rekao izgleda da je kanton sarajevo igrao ulogu u ovome. Znaci Bakir je cekao sa rušenjem KS da bi ovo krenulo. I nikad ne treba prestat ponavljat da SNSD, HDZ i SDA imaju entitetsku i opću većinu sa kojim mogu blokirat ANP, i donijet kakav god oni hoće izborni zakon a DF i SBB su tu nemoćni. Bakir ih je jednostavno ubacio u tu jednacinu da bi dobio KS, onaj ko to ne razumije ili ne zna kako funkcionise politicki sistem BiH ili je sljepi pratilac pijanice pa vjeruje sve šta mu kažu.

A da ne govorim o tome kako je BiH u naprednim pregovorima a Bake govori nema u NATO ako se svi ne slože. Šta će onda Željko ako se Srbi ne slože ?
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#43184 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kritikos »

Interesantno je da sve što Željkec kaže javno Bakir ga pusti da se šepuri a onda nakon 7 dana to pomnoži da nulom, pa da krenemo hronološki:

Ž: svi su znali da blefiramo u tužbi protiv Srbije, šta se sada prave da nisu znali, prvi sam ja znao.
B: nije niko znao, držali smo to u tajnosti, nisam trebao slušati savjetnike, trebao sam svima reći kakva je situacija.

Ž: Dogovorili smo se na Petak 13, ovako više ne ide. Zukorlić sistem vrijednosti? Jel to? A neće moći. Biće novi premijer Mario Nenadić, hrvat i nestranački.
B: Sve smo dogovorili još u maju mjesecu, biće SBB-ov premijer hrvat.

Ž: Dobio sam ANP, al' to nije ANP to je Program reformi što je ustvari ANP ali nije ANP al neka bude ANP. NATO udovoljen, njima dovoljno. NATO granica je Drina.
B: ma jok, to je samo saradnja i kretanje ka NATO putu, nećemo u NATO ako Srbi to ne žele.

Željkec Nulomnožnik. :lol:
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#43185 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by notsure »

kritikos wrote: 01/02/2020 07:35Ž: Dobio sam ANP, al' to nije ANP to je Program reformi što je ustvari ANP ali nije ANP al neka bude ANP. NATO udovoljen, njima dovoljno. NATO granica je Drina.
B: ma jok, to je samo saradnja i kretanje ka NATO putu, nećemo u NATO ako Srbi to ne žele.
Nije ANP nego MAP. Al ono baš.
Trgovina: Dodiku VM da može sve da razvali, ali zauzvrat da potpiše MAP.
Drugo pitanje je da li je vrijedilo tolike cijene i ko je koga načuturio.
Last updated: 31 Jan. 2020 11:13
The Membership Action Plan (MAP) is a NATO programme of advice, assistance and practical support tailored to the individual needs of countries wishing to join the Alliance. Participation in the MAP does not prejudge any decision by the Alliance on future membership. Current participants are Bosnia and Herzegovina and the Republic of North Macedonia.
https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_37356.htm
Serbia is deepening its political dialogue and cooperation with NATO on issues of common interest, with an important focus on support for democratic, institutional and defence reforms. Unlike other Western Balkan partners, Serbia does not aspire to join the Alliance.

NATO fully respects Serbia’s policy of military neutrality.
https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_50100.htm
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#43186 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Dakle to je vijest stara deset godina :!:
Sa iste stranice 2017 sto svako moze provjeriti preko stranice https://archive.org

Image
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#43187 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Kamper wrote: 31/01/2020 22:22
bunk wrote: 31/01/2020 22:10 Jel slagala kvinta?
Jel laze Ambadada SAD ?
Ma ti nisi ozbiljan. Kao da je svedski stol, cas bi se skino go kad Ambasada USA to kaze cas ne bi.

edit:
Da ti probam odgovoriti mada ne znam koliko ima smisla.
Sjecas li se sta je bilo kad je Dodik htio ovu pricu oko NATO-a poslati na glasanje u skupstinu RS-a? Sjecas li se koji su ambasadori odmah ili sutradan dosli kod Komsica? Sjecas li se sta je poslije bilo sa glasanjem Komsica? Znas li, da je tada to otislo na glasanje u RS, da bi bio blokiran put BiH u Nato? Tu skidam Komsicu kapu na pametnom potezu, mada to nije njegova pamet nego ambasadora USA i Britanije.
Znas li da se tad i Kvinta ukljucila? Sta ti to govori? Meni na primjer govori da je njima u interesu da se ne blokira BiH put u NATO. Da ostane otvorena opcija da BiH udje u nato a kad, to je manje bitno jer je to do nas.
Jesi li ti svjestan da parlament manjeg entiteta moze odluciti da li je bolji faks ili duel a i to ne yebu kompanije koje ih uvoze.
Po pitanju odbrane bitni su koliko i muda na vepru.
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#43188 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 01/02/2020 09:50
Kamper wrote: 31/01/2020 22:22
bunk wrote: 31/01/2020 22:10 Jel slagala kvinta?
Jel laze Ambadada SAD ?
Ma ti nisi ozbiljan. Kao da je svedski stol, cas bi se skino go kad Ambasada USA to kaze cas ne bi.

edit:
Da ti probam odgovoriti mada ne znam koliko ima smisla.
Sjecas li se sta je bilo kad je Dodik htio ovu pricu oko NATO-a poslati na glasanje u skupstinu RS-a? Sjecas li se koji su ambasadori odmah ili sutradan dosli kod Komsica? Sjecas li se sta je poslije bilo sa glasanjem Komsica? Znas li, da je tada to otislo na glasanje u RS, da bi bio blokiran put BiH u Nato? Tu skidam Komsicu kapu na pametnom potezu, mada to nije njegova pamet nego ambasadora USA i Britanije.
Znas li da se tad i Kvinta ukljucila? Sta ti to govori? Meni na primjer govori da je njima u interesu da se ne blokira BiH put u NATO. Da ostane otvorena opcija da BiH udje u nato a kad, to je manje bitno jer je to do nas.
Po pitanju odbrane bitni su koliko i muda na vepru.
Tako je komsic za radmanovica rekao, na zalost svih nas u bih...sav radmanovicev trud da bih udje u nato je bacio u nepovrat
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#43189 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kritikos »

3 jebena mjeseca se lik vrti oko jednog te istog. Jeste, nije, jeste, nije. Zadnja rečenica sve govori. A sad znam što su krili dokument dva mjeseca. Prevodili ga pleme im jebem nesposobno. Nisu ni znali šta su potpisali.
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#43190 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kamper »

bunk wrote: 01/02/2020 09:50 Jesi li ti svjestan da parlament manjeg entiteta moze odluciti da li je bolji faks ili duel a i to ne yebu kompanije koje ih uvoze.
Po pitanju odbrane bitni su koliko i muda na vepru.
E nisam to znao.
Treba to javiti i ambasadorima SAD i VB, da ljudi drugi put ne trce bezveze do Komsica.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#43191 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

izvrsni direktor wrote: 01/02/2020 09:56
bunk wrote: 01/02/2020 09:50
Kamper wrote: 31/01/2020 22:22

Ma ti nisi ozbiljan. Kao da je svedski stol, cas bi se skino go kad Ambasada USA to kaze cas ne bi.

edit:
Da ti probam odgovoriti mada ne znam koliko ima smisla.
Sjecas li se sta je bilo kad je Dodik htio ovu pricu oko NATO-a poslati na glasanje u skupstinu RS-a? Sjecas li se koji su ambasadori odmah ili sutradan dosli kod Komsica? Sjecas li se sta je poslije bilo sa glasanjem Komsica? Znas li, da je tada to otislo na glasanje u RS, da bi bio blokiran put BiH u Nato? Tu skidam Komsicu kapu na pametnom potezu, mada to nije njegova pamet nego ambasadora USA i Britanije.
Znas li da se tad i Kvinta ukljucila? Sta ti to govori? Meni na primjer govori da je njima u interesu da se ne blokira BiH put u NATO. Da ostane otvorena opcija da BiH udje u nato a kad, to je manje bitno jer je to do nas.
Po pitanju odbrane bitni su koliko i muda na vepru.
Tako je komsic za radmanovica rekao, na zalost svih nas u bih...sav radmanovicev trud da bih udje u nato je bacio u nepovrat
E ovo treba zapamtiti.
Alal ti cufte i aferim..
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#43192 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

Ne moze radmanovic dovoljno uraditi za nato put koliko to komsic (i bakir) moze unazadit.

Od zakonom obaveznog clanstva u nato do "neka srbija osluci kad ce bosna u nato" u samo par koraka. Pitate se kako? Bakir i komsic ce vam rado pokazati kako.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#43193 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

izvrsni direktor wrote: 01/02/2020 10:36 Ne moze radmanovic dovoljno uraditi za nato put koliko to komsic (i bakir) moze unazadit.

Od zakonom obaveznog clanstva u nato do "neka srbija osluci kad ce bosna u nato" u samo par koraka. Pitate se kako? Bakir i komsic ce vam rado pokazati kako.
:lol: :lol:
A sta hladovina uradi ljudima..
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#43194 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

Hladovina bakirovog zagrljaja je nesto sto kosta sve nas gradjane, nazalost. Al to ne zanima komsica jer kako je rekao "ne zanimaju me glasaci senade"
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#43195 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by RunnerX »

izvrsni direktor wrote: 01/02/2020 10:46 Hladovina bakirovog zagrljaja je nesto sto kosta sve nas gradjane, nazalost. Al to ne zanima komsica jer kako je rekao "ne zanimaju me glasaci senade"
Auffff
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#43196 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sahara1428 »

SPALJUJEMO ILUZIJE :run:

User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#43197 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HomeSweetHome »

Bojim se da jedini istinu govori Bake. Nevjerojatno, ali cini se tako. I to ne vezano za NATO, i budali je jasno da je to borba izmedju Rusije i Amerike, s nama veze nema, nego za prodaju Izbornog zakona. Bojim se da je prica o tome kako niko nikom nista vise nece nametati uvertira i privikavanje sirokih narodnih masa na ideju... Daj Boze da grijesim...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#43198 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

HomeSweetHome wrote: 01/02/2020 12:29 Bojim se da jedini istinu govori Bake. Nevjerojatno, ali cini se tako. I to ne vezano za NATO, i budali je jasno da je to borba izmedju Rusije i Amerike, s nama veze nema, nego za prodaju Izbornog zakona. Bojim se da je prica o tome kako niko nikom nista vise nece nametati uvertira i privikavanje sirokih narodnih masa na ideju... Daj Boze da grijesim...
Jednakopravnost naroda je vaznija za BiH od nato i eu.

Ako Bakir uspije obezbijediti Hrvatima zastitu izbornim zakonom, skidam mu kapu. Jos sira regija Sarajeva kao distrikt i glasam za njega do kraja zivota.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#43199 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

bunk wrote: 01/02/2020 09:50
Kamper wrote: 31/01/2020 22:22
bunk wrote: 31/01/2020 22:10 Jel slagala kvinta?
Jel laze Ambadada SAD ?
Ma ti nisi ozbiljan. Kao da je svedski stol, cas bi se skino go kad Ambasada USA to kaze cas ne bi.

edit:
Da ti probam odgovoriti mada ne znam koliko ima smisla.
Sjecas li se sta je bilo kad je Dodik htio ovu pricu oko NATO-a poslati na glasanje u skupstinu RS-a? Sjecas li se koji su ambasadori odmah ili sutradan dosli kod Komsica? Sjecas li se sta je poslije bilo sa glasanjem Komsica? Znas li, da je tada to otislo na glasanje u RS, da bi bio blokiran put BiH u Nato? Tu skidam Komsicu kapu na pametnom potezu, mada to nije njegova pamet nego ambasadora USA i Britanije.
Znas li da se tad i Kvinta ukljucila? Sta ti to govori? Meni na primjer govori da je njima u interesu da se ne blokira BiH put u NATO. Da ostane otvorena opcija da BiH udje u nato a kad, to je manje bitno jer je to do nas.
Jesi li ti svjestan da parlament manjeg entiteta moze odluciti da li je bolji faks ili duel a i to ne yebu kompanije koje ih uvoze.
Po pitanju odbrane bitni su koliko i muda na vepru.
Ko uopšte mantra o Skupštini RS?

Pitanje odbrane i NATO integracija je na državnom nivou.

To znači da je i pitanje godišnjeg izvještaja stvar konsenzusa, nikako proglasavanja.

Blago tebi na tom optimizmu.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#43200 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HomeSweetHome »

nosara wrote: 01/02/2020 12:33
HomeSweetHome wrote: 01/02/2020 12:29 Bojim se da jedini istinu govori Bake. Nevjerojatno, ali cini se tako. I to ne vezano za NATO, i budali je jasno da je to borba izmedju Rusije i Amerike, s nama veze nema, nego za prodaju Izbornog zakona. Bojim se da je prica o tome kako niko nikom nista vise nece nametati uvertira i privikavanje sirokih narodnih masa na ideju... Daj Boze da grijesim...
Jednakopravnost naroda je vaznija za BiH od nato i eu.
Slazem se, samo bojim se da njihove aspiracije nemaju veze s jednakopravnoscu, nego daljim utoravanjem tri konstitutivna naroda, a ostali nek plutaju.
Post Reply