Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#33276 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

addy_sa wrote:
nacin na koji je neko dosao u parlament je manje bitan od toga sta je neko u tom parlamentu radio. A ona je radila, vise od tog ko je i stavio na tu listu.
Kompenzacijski mandat je legitiman mandat po nasem izbornom zakonu kao i direktni.
šta je radila? ja sam iskren i kažem da za nju nikada nisam čuo. tek sad vidjeh da je bila u drzavnom parlamentu, a da je tamo dosla iskljucivo zahvaljujuci komsicu.

bila na kompenzaciji, sto znaci da je mogla uci u parlament i sa 5 glasova, jer se i prije izbora znalo da ce ona biti izabrana.

to ti je ono, gledas kako drugi crkavaju u kampanji, mole za glasove, a ti u hladovini i samo cekas da ti kazu da si usao u parlament.

i lako je shvatiti da ona vise nije prva na kompenzacijskoj listi, da vise nema 5 hiljada mjesecno, nema vise hodanja po svijetu o trosku drzave, nema visokih dnevnica i dobro placenih komisija, pa joj komsic i df krivi, a isti taj df i komsic su joj bili sve u zivotu prije tri i pol godine.

je li to malo licemjerno?
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33277 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

GandalfSivi wrote:
seherzada_begovica wrote:Maju nisu stavili na listu, i ona odmah napustila DF. :D A da je jesu stavili, sigurno ne bi napustila DF.

Ovo je za hastag #KakoZeljkanRasciscavaKorov, uhljebi i uhljebice mislili DF ce biti kopija SDP-a... :razz:
Krade Zeljko fazone od Bakira :)

Nego nagradno pitanje, hoce li DF uopste postojati do izbora?
:lol:

Svojevremeno su se neki sprdali sa Komsicem, ne razumijevajuci njegovu politicku moc. A kada je osnovao stranku, smijali su se dok i ta mladjahna stranka nije pokazala duplo vise snage od maticne stranke.

DF je centralna stranka ljevice, i kao takva ne zavisi od uhljeba - stavise, prociscavanje stranke od uhljeba je pozeljno. A to iskustvo izgradjeno je na SDP pogreskama - koju su uhljebi unistili.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#33278 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

malakh wrote:
addy_sa wrote:
nacin na koji je neko dosao u parlament je manje bitan od toga sta je neko u tom parlamentu radio. A ona je radila, vise od tog ko je i stavio na tu listu.
Kompenzacijski mandat je legitiman mandat po nasem izbornom zakonu kao i direktni.
šta je radila? ja sam iskren i kažem da za nju nikada nisam čuo. tek sad vidjeh da je bila u drzavnom parlamentu, a da je tamo dosla iskljucivo zahvaljujuci komsicu.

bila na kompenzaciji, sto znaci da je mogla uci u parlament i sa 5 glasova, jer se i prije izbora znalo da ce ona biti izabrana.

to ti je ono, gledas kako drugi crkavaju u kampanji, mole za glasove, a ti u hladovini i samo cekas da ti kazu da si usao u parlament.

i lako je shvatiti da ona vise nije prva na kompenzacijskoj listi, da vise nema 5 hiljada mjesecno, nema vise hodanja po svijetu o trosku drzave, nema visokih dnevnica i dobro placenih komisija, pa joj komsic i df krivi, a isti taj df i komsic su joj bili sve u zivotu prije tri i pol godine.

je li to malo licemjerno?
Ne znam, ds si pratio sjednice parlamenta, sigurno bi je zapazio. Mislim da su oni na nju itekako racunali jer je jedna od rijetkih koja im je svjetlila obraz.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33279 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

Novak20 wrote:Pametna Maja. Kod luzera se ne cijeni obrazovanje, inteligencija i rad. Samo uvlacenje radi uhljebljenja.
Da nije sama napustila ovo drustvo jednog lica, otjeralo bi je svakako.
Mozda predje u HDZ?

Da li biste primili Maju na vase liste - ozirom da cijenite obrazovanje, inteligenciju, i rad? :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33280 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi »

seherzada_begovica wrote:
GandalfSivi wrote:
seherzada_begovica wrote:Maju nisu stavili na listu, i ona odmah napustila DF. :D A da je jesu stavili, sigurno ne bi napustila DF.

Ovo je za hastag #KakoZeljkanRasciscavaKorov, uhljebi i uhljebice mislili DF ce biti kopija SDP-a... :razz:
Krade Zeljko fazone od Bakira :)

Nego nagradno pitanje, hoce li DF uopste postojati do izbora?
:lol:

Svojevremeno su se neki sprdali sa Komsicem, ne razumijevajuci njegovu politicku moc. A kada je osnovao stranku, smijali su se dok i ta mladjahna stranka nije pokazala duplo vise snage od maticne stranke.

DF je centralna stranka ljevice, i kao takva ne zavisi od uhljeba - stavise, prociscavanje stranke od uhljeba je pozeljno. A to iskustvo izgradjeno je na SDP pogreskama - koju su uhljebi unistili.
Tamo negdje u oktobru cemo napokon odmoriti od sviju vas novoregistrovanih, napokon.

Ne ulazim u rasprave sa ljudima koji nisu barem dvije godine aktivni na forumu i nemaju barem sto postova na ljubav&sex...
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#33281 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

seherzada_begovica wrote:
Novak20 wrote:Pametna Maja. Kod luzera se ne cijeni obrazovanje, inteligencija i rad. Samo uvlacenje radi uhljebljenja.
Da nije sama napustila ovo drustvo jednog lica, otjeralo bi je svakako.
Mozda predje u HDZ?

Da li biste primili Maju na vase liste - ozirom da cijenite obrazovanje, inteligenciju, i rad? :D
Zašto pitaš mene ? Nisam član nijedne stranke. Gospođa Gasal je morala otpasti vjerovatno zbog realne procjene da će DF i GS krahirati na izborima. Bara sve manja a krokodila za vrh liste puno. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#33282 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

seherzada_begovica wrote:
Novak20 wrote:Pametna Maja. Kod luzera se ne cijeni obrazovanje, inteligencija i rad. Samo uvlacenje radi uhljebljenja.
Da nije sama napustila ovo drustvo jednog lica, otjeralo bi je svakako.
Mozda predje u HDZ?

Da li biste primili Maju na vase liste - ozirom da cijenite obrazovanje, inteligenciju, i rad? :D
Što će ona tamo? HDZ je nacionalna stranka, i zna se tko u nju ide.

To bi isto bilo kada bih se ja učlanio u A SDA. Nigdje veze.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33283 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

GandalfSivi wrote: Tamo negdje u oktobru cemo napokon odmoriti od sviju vas novoregistrovanih, napokon.

Ne ulazim u rasprave sa ljudima koji nisu barem dvije godine aktivni na forumu i nemaju barem sto postova na ljubav&sex...
Cini mi se da Vam se nije svidio odgovor, na Vase pitanje s kojim ste usli u raspru sa menom?

Neka nije, tako Vam i treba... :D
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33284 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

Hafis wrote:
seherzada_begovica wrote:
Novak20 wrote:Pametna Maja. Kod luzera se ne cijeni obrazovanje, inteligencija i rad. Samo uvlacenje radi uhljebljenja.
Da nije sama napustila ovo drustvo jednog lica, otjeralo bi je svakako.
Mozda predje u HDZ?

Da li biste primili Maju na vase liste - ozirom da cijenite obrazovanje, inteligenciju, i rad? :D
Što će ona tamo? HDZ je nacionalna stranka, i zna se tko u nju ide.

To bi isto bilo kada bih se ja učlanio u A SDA. Nigdje veze.
Sad si se posvadjo s Novakom ustvrdivsi da se u HDZ-u neobrazovani, neinteligentni, i neradnici. :razz:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#33285 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by walk_M-A-N »

Ako je otišla Maja, nisam upratio to, ostala je Bibija.
I sada čekamo da je ponovo vidimo na listi, uvijek može gore.
Ne trebaju u politici neki pametni na nivou fakulteta. Prolaze ovi na nivou četiri razreda osnovne.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33286 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

Novak20 wrote:
seherzada_begovica wrote:
Novak20 wrote:Pametna Maja. Kod luzera se ne cijeni obrazovanje, inteligencija i rad. Samo uvlacenje radi uhljebljenja.
Da nije sama napustila ovo drustvo jednog lica, otjeralo bi je svakako.
Mozda predje u HDZ?

Da li biste primili Maju na vase liste - ozirom da cijenite obrazovanje, inteligenciju, i rad? :D
Zašto pitaš mene ? Nisam član nijedne stranke. Gospođa Gasal je morala otpasti vjerovatno zbog realne procjene da će DF i GS krahirati na izborima. Bara sve manja a krokodila za vrh liste puno. :D
Kako da ne. :D

Ja u tvom pisanju samo vidim da ste opasno isprepadani DF-om, tako nije to za dzaba. Rekla bih da je razlog taj, sto je u baru koju je HDZ aligator rezervirao za sebe, uplovio veliki opasni DF krokodil.

Liste su tu manje bitne - nece vam one pomoc da istjerate krokodila iz vase bare. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#33287 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

seherzada_begovica wrote:
Hafis wrote:
seherzada_begovica wrote:
Mozda predje u HDZ?

Da li biste primili Maju na vase liste - ozirom da cijenite obrazovanje, inteligenciju, i rad? :D
Što će ona tamo? HDZ je nacionalna stranka, i zna se tko u nju ide.

To bi isto bilo kada bih se ja učlanio u A SDA. Nigdje veze.
Sad si se posvadjo s Novakom ustvrdivsi da se u HDZ-u neobrazovani, neinteligentni, i neradnici. :razz:
Heh, dizel motor Made in Boznia.
Doduše, u svim strankama su takvi, nije ni HDZ iznimka. Manje više sve stranke u BiH imaju na čelu par ''mozgova'' a ostalo je teška pješadija i uhljebi. Mogu obnašati doslovce svaku postojeću funkciju, samo ih treba imenovati na nju.
Inače, ovu malu nisdam nešto upratio...mada mi je ime odnekud bilo poznato...Ja sam stvarno mislio da je to neka glumica u Vizi za budućnost, neka cajka ili tako nešto.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#33288 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

Mene ako pitas, DF ce uz SBB biti najveci luzer nakon izbora, mada ZK ima sansu da uz kampanju "bolji sam vam i ja nego covic" udje u predsjednistvo, dok bi mogli dobro ispusiti na svim ostalim nivoima. Naravno, vodji je vazno da sebe uhljebi a rezultat stranke ko stranke mu je najmanje vazan.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#33289 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Cijenjena zastupnica Maja Gasal-Vražalica, možda ima pravo, ali uvijek postoji druga strana medalje.
Ista je dobila mandat sa kompenzacijske liste, koja nije mogla proći bez aminovanja predsjednika DF.
Dakle ona je izabrana političkom voljom, a ne voljom građana. I sada kao kritikuje ono o čemu je šutila kad joj je dogovaralo.
Drugim riječima, nedosljedno.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33290 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

Roccohljup wrote:Mene ako pitas, DF ce uz SBB biti najveci luzer nakon izbora, mada ZK ima sansu da uz kampanju "bolji sam vam i ja nego covic" udje u predsjednistvo, dok bi mogli dobro ispusiti na svim ostalim nivoima. Naravno, vodji je vazno da sebe uhljebi a rezultat stranke ko stranke mu je najmanje vazan.
ZK je najmocniji brend ljevice i jedan od najmocnijih uopce politike u BiH. I to je opravdano, niti jedan drugi predsjednik neke partije ne moze se komparirati sa njim. On svakom predsjedniku ozbiljne stranke moze reci: ti si podrumare, ti si kriminalac, ti si nacist, ti si budala... a njemu niko ne moze reci nista. ZK je ustvari glas naroda, ono sto bi svaki obicni covjek u lice rekao ublehasima na vlasti, jedini preostali.

Tako da stranka koja posjeduje taj brend, je rijesila 50% svih svojih problema. Oni kojima pase taj brend, njega se i drze, a oni koji bi htjeli nekakav hopacupa ili hamzigahop, od tog brenda i otpadaju. Sto je dobro, dok se to desava moze se biti siguran u zdravlje DF-a - otpadanje uhljeba lose je samo za one individue i stranke koje imaju uhljebasko stanje svijesti. A sta je takovih vodjeka na forumu... :D
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#33291 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Grof »

Je li ovo i DF (po uzoru na SDA) oformio Komisiju za društvene mreže i forume pa čitamo hvalospjeve novoregistriranih članova foruma o drugu Komšiću, nadasve sposobnom i elokventnom bh političaru koji je vrhunac svoje političke karijere doživio na način da za platu od 5000 KM kao poslanik u Parlamentu BiH za četiri godine nije postavio ni jedno poslaničko pitanje.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#33292 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

seherzada_begovica wrote:
Roccohljup wrote:Mene ako pitas, DF ce uz SBB biti najveci luzer nakon izbora, mada ZK ima sansu da uz kampanju "bolji sam vam i ja nego covic" udje u predsjednistvo, dok bi mogli dobro ispusiti na svim ostalim nivoima. Naravno, vodji je vazno da sebe uhljebi a rezultat stranke ko stranke mu je najmanje vazan.
ZK je najmocniji brend ljevice i jedan od najmocnijih uopce politike u BiH. I to je opravdano, niti jedan drugi predsjednik neke partije ne moze se komparirati sa njim. On svakom predsjedniku ozbiljne stranke moze reci: ti si podrumare, ti si kriminalac, ti si nacist, ti si budala... a njemu niko ne moze reci nista. ZK je ustvari glas naroda, ono sto bi svaki obicni covjek u lice rekao ublehasima na vlasti, jedini preostali.

Tako da stranka koja posjeduje taj brend, je rijesila 50% svih svojih problema. Oni kojima pase taj brend, njega se i drze, a oni koji bi htjeli nekakav hopacupa ili hamzigahop, od tog brenda i otpadaju. Sto je dobro, dok se to desava moze se biti siguran u zdravlje DF-a - otpadanje uhljeba lose je samo za one individue i stranke koje imaju uhljebasko stanje svijesti. A sta je takovih vodjeka na forumu... :D
to sto je ZK bio tokom rata je jedno (i kapa.dole za to), ali to.ne znaci da je dobar politicar ili vodja stranke. Da ne pricam o njegovom radu u predsjednistvu ili ove 4 godine u parlamentu.
Mislim da.su to.prepoznali i neki ljudi koje je privukla.njegiva karizma i retorika ali su napokon uvidjeli da njega samo interesuje fotelja te da u sustini nije puno bolji od onih koke proziva.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#33293 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Roccohljup wrote:
Ne znam, ds si pratio sjednice parlamenta, sigurno bi je zapazio. Mislim da su oni na nju itekako racunali jer je jedna od rijetkih koja im je svjetlila obraz.
sve je to u redu, ali mi samo objasni kako ja da vjerujem nekom/j politicaru/politicarki koja blati svoju bivsu stransku netom pred izbore. a prije 3 i pol godine joj je ta ista stranka dala mandat i poziciju i sada kada ta pozicija slijeduje nekog drugog, odjednom dolazi nezadovoljstvo i pobuna.

svaki sukob u strankama nastajr iskljucivo zbog licnog interesa i licnih ambicija.
pemanapemani
Posts: 5349
Joined: 09/09/2008 15:12

#33294 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Komšić je prvi počeo rasturati zajednički nastup ljevice.
Prvo, svojom samovoljnom kandidaturom. Da su se stranke građanske orjenatcije dogovorile da on bude zajednički kandidat, iako je ublehaš i rijetko viđen neradnik i lijenčuga, ponovo bih, bez razmišljanja, glasao za njega.
Drugo, sjebao je zajednički nastup stranaka građanske orjentacije izrazito bezobraznim pozivom na ujedinjenje svih stranaka u jednu stranku, a onda se još bezobraznije vadio da je mislio na koaliciju.
Treće, svojim nebuloznim ponašanjem je sjebao osnivanje Savjeta socijaldemokratskih stranaka, koji bi bio kao neko tijelo za smjernice i prijedloge pravca djelovanja široke građanske koalicije, a u njemu su trebali biti Slavo Kukić, Žarko Papić, Enver Kazaz, Slobodan Šoja i još neki profesori i javne ličnosti.
Četvrto, kako nekoga smatrati ozbiljnim ko tri puta u 20 dana mijenja naziv koalicije sa GS i osobu koja po treći put stavlja svoje ime u naziv koalicije, mada je izričito izjavila da to neće više raditi.

Da ne verglam ponovo o koaliciji sa HDZ i SDA, nazivanje Radončića jedinim poštenim političarem u BiH, nepostojanju bilo kakvog političkog programa koji daje smislene odgovore na osnovna socijalna i radnička pitanja u BiH. I to onda vođa ljevice, ma hajte molim vas. :-)
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#33295 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by notsure »

pemanapemani wrote:Komšić je prvi počeo rasturati zajednički nastup ljevice.
Prvo, svojom samovoljnom kandidaturom. Da su se stranke građanske orjenatcije dogovorile da on bude zajednički kandidat, iako je ublehaš i rijetko viđen neradnik i lijenčuga, ponovo bih, bez razmišljanja, glasao za njega.
Drugo, sjebao je zajednički nastup stranaka građanske orjentacije izrazito bezobraznim pozivom na ujedinjenje svih stranaka u jednu stranku, a onda se još bezobraznije vadio da je mislio na koaliciju.
Treće, svojim nebuloznim ponašanjem je sjebao osnivanje Savjeta socijaldemokratskih stranaka, koji bi bio kao neko tijelo za smjernice i prijedloge pravca djelovanja široke građanske koalicije, a u njemu su trebali biti Slavo Kukić, Žarko Papić, Enver Kazaz, Slobodan Šoja i još neki profesori i javne ličnosti.
Četvrto, kako nekoga smatrati ozbiljnim ko tri puta u 20 dana mijenja naziv koalicije sa GS i osobu koja po treći put stavlja svoje ime u naziv koalicije, mada je izričito izjavila da to neće više raditi.

Da ne verglam ponovo o koaliciji sa HDZ i SDA, nazivanje Radončića jedinim poštenim političarem u BiH, nepostojanju bilo kakvog političkog programa koji daje smislene odgovore na osnovna socijalna i radnička pitanja u BiH. I to onda vođa ljevice, ma hajte molim vas. :-)
Sve stoji.
Samo da dodam:
Ljevica se nigdje na svijetu ne bavi patriotizmom, granicama, nacionalnim pitanjem, to je posao desnice.
Je li se ŽK ili iko iz DFa ikad bavio temama ljevice: radnička prava, socijalna jednakost, uslovi rada, nepravedna raspodjela bogatstva i budžeta...
Ma hajte molim vas, bavio se konstitutivnim nacijama, jezikom, granicama,... kao i SDP, GS i svi ostali koji bi da budu ljevica ali NISU. BiH nema ljevice otkako je umro SKJ.
pemanapemani
Posts: 5349
Joined: 09/09/2008 15:12

#33296 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

notsure wrote:
pemanapemani wrote:Komšić je prvi počeo rasturati zajednički nastup ljevice.
Prvo, svojom samovoljnom kandidaturom. Da su se stranke građanske orjenatcije dogovorile da on bude zajednički kandidat, iako je ublehaš i rijetko viđen neradnik i lijenčuga, ponovo bih, bez razmišljanja, glasao za njega.
Drugo, sjebao je zajednički nastup stranaka građanske orjentacije izrazito bezobraznim pozivom na ujedinjenje svih stranaka u jednu stranku, a onda se još bezobraznije vadio da je mislio na koaliciju.
Treće, svojim nebuloznim ponašanjem je sjebao osnivanje Savjeta socijaldemokratskih stranaka, koji bi bio kao neko tijelo za smjernice i prijedloge pravca djelovanja široke građanske koalicije, a u njemu su trebali biti Slavo Kukić, Žarko Papić, Enver Kazaz, Slobodan Šoja i još neki profesori i javne ličnosti.
Četvrto, kako nekoga smatrati ozbiljnim ko tri puta u 20 dana mijenja naziv koalicije sa GS i osobu koja po treći put stavlja svoje ime u naziv koalicije, mada je izričito izjavila da to neće više raditi.

Da ne verglam ponovo o koaliciji sa HDZ i SDA, nazivanje Radončića jedinim poštenim političarem u BiH, nepostojanju bilo kakvog političkog programa koji daje smislene odgovore na osnovna socijalna i radnička pitanja u BiH. I to onda vođa ljevice, ma hajte molim vas. :-)
Sve stoji.
Samo da dodam:
Ljevica se nigdje na svijetu ne bavi patriotizmom, granicama, nacionalnim pitanjem, to je posao desnice.
Je li se ŽK ili iko iz DFa ikad bavio temama ljevice: radnička prava, socijalna jednakost, uslovi rada, nepravedna raspodjela bogatstva i budžeta...
Ma hajte molim vas, bavio se konstitutivnim nacijama, jezikom, granicama,... kao i SDP, GS i svi ostali koji bi da budu ljevica ali NISU. BiH nema ljevice otkako je umro SKJ.
Polovično si u pravu.

BiH je trenutno polovična država i ljevica se trenutno i treba baviti, u određenoj mjeri, stvarima koje si naveo. Što opet ne znači da se ljevica ne treba baviti radničkim i socijalnim pravima dok se ne riješe ove ostale zajebancije.
Nama se godinama ispire mozak od strane SDA da se praktički nemoguće baviti socijalnim i radničkim pitanjima, dok se ne riješe "patriotska" pitanja. Takvu priču je preuzeo i Željko Komšić. Ne znam da li sam ga ikad čuo da je prozborio o pravima radnika, zakonu o poljoprivredi, aktiviranju organske proizvodnje, rasterećenju doprinosa državi u korist radnika, a ne poslodavca i sl.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#33297 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

notsure wrote:
pemanapemani wrote:Komšić je prvi počeo rasturati zajednički nastup ljevice.
Prvo, svojom samovoljnom kandidaturom. Da su se stranke građanske orjenatcije dogovorile da on bude zajednički kandidat, iako je ublehaš i rijetko viđen neradnik i lijenčuga, ponovo bih, bez razmišljanja, glasao za njega.
Drugo, sjebao je zajednički nastup stranaka građanske orjentacije izrazito bezobraznim pozivom na ujedinjenje svih stranaka u jednu stranku, a onda se još bezobraznije vadio da je mislio na koaliciju.
Treće, svojim nebuloznim ponašanjem je sjebao osnivanje Savjeta socijaldemokratskih stranaka, koji bi bio kao neko tijelo za smjernice i prijedloge pravca djelovanja široke građanske koalicije, a u njemu su trebali biti Slavo Kukić, Žarko Papić, Enver Kazaz, Slobodan Šoja i još neki profesori i javne ličnosti.
Četvrto, kako nekoga smatrati ozbiljnim ko tri puta u 20 dana mijenja naziv koalicije sa GS i osobu koja po treći put stavlja svoje ime u naziv koalicije, mada je izričito izjavila da to neće više raditi.

Da ne verglam ponovo o koaliciji sa HDZ i SDA, nazivanje Radončića jedinim poštenim političarem u BiH, nepostojanju bilo kakvog političkog programa koji daje smislene odgovore na osnovna socijalna i radnička pitanja u BiH. I to onda vođa ljevice, ma hajte molim vas. :-)
Sve stoji.
Samo da dodam:
Ljevica se nigdje na svijetu ne bavi patriotizmom, granicama, nacionalnim pitanjem, to je posao desnice.
Je li se ŽK ili iko iz DFa ikad bavio temama ljevice: radnička prava, socijalna jednakost, uslovi rada, nepravedna raspodjela bogatstva i budžeta...
Ma hajte molim vas, bavio se konstitutivnim nacijama, jezikom, granicama,... kao i SDP, GS i svi ostali koji bi da budu ljevica ali NISU. BiH nema ljevice otkako je umro SKJ.
A šta je radio SKJ kad je "došao švabo"? Pričali o radničkim pravima? :lol:

Čuj granice, patriotizam, nacionalna pitanja samo posao desnice :D
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#33298 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

pemanapemani wrote:
notsure wrote:
pemanapemani wrote:Komšić je prvi počeo rasturati zajednički nastup ljevice.
Prvo, svojom samovoljnom kandidaturom. Da su se stranke građanske orjenatcije dogovorile da on bude zajednički kandidat, iako je ublehaš i rijetko viđen neradnik i lijenčuga, ponovo bih, bez razmišljanja, glasao za njega.
Drugo, sjebao je zajednički nastup stranaka građanske orjentacije izrazito bezobraznim pozivom na ujedinjenje svih stranaka u jednu stranku, a onda se još bezobraznije vadio da je mislio na koaliciju.
Treće, svojim nebuloznim ponašanjem je sjebao osnivanje Savjeta socijaldemokratskih stranaka, koji bi bio kao neko tijelo za smjernice i prijedloge pravca djelovanja široke građanske koalicije, a u njemu su trebali biti Slavo Kukić, Žarko Papić, Enver Kazaz, Slobodan Šoja i još neki profesori i javne ličnosti.
Četvrto, kako nekoga smatrati ozbiljnim ko tri puta u 20 dana mijenja naziv koalicije sa GS i osobu koja po treći put stavlja svoje ime u naziv koalicije, mada je izričito izjavila da to neće više raditi.

Da ne verglam ponovo o koaliciji sa HDZ i SDA, nazivanje Radončića jedinim poštenim političarem u BiH, nepostojanju bilo kakvog političkog programa koji daje smislene odgovore na osnovna socijalna i radnička pitanja u BiH. I to onda vođa ljevice, ma hajte molim vas. :-)
Sve stoji.
Samo da dodam:
Ljevica se nigdje na svijetu ne bavi patriotizmom, granicama, nacionalnim pitanjem, to je posao desnice.
Je li se ŽK ili iko iz DFa ikad bavio temama ljevice: radnička prava, socijalna jednakost, uslovi rada, nepravedna raspodjela bogatstva i budžeta...
Ma hajte molim vas, bavio se konstitutivnim nacijama, jezikom, granicama,... kao i SDP, GS i svi ostali koji bi da budu ljevica ali NISU. BiH nema ljevice otkako je umro SKJ.
Polovično si u pravu.

BiH je trenutno polovična država i ljevica se trenutno i treba baviti, u određenoj mjeri, stvarima koje si naveo. Što opet ne znači da se ljevica ne treba baviti radničkim i socijalnim pravima dok se ne riješe ove ostale zajebancije.
Nama se godinama ispire mozak od strane SDA da se praktički nemoguće baviti socijalnim i radničkim pitanjima, dok se ne riješe "patriotska" pitanja. Takvu priču je preuzeo i Željko Komšić. Ne znam da li sam ga ikad čuo da je prozborio o pravima radnika, zakonu o poljoprivredi, aktiviranju organske proizvodnje, rasterećenju doprinosa državi u korist radnika, a ne poslodavca i sl.
Nisam neki Komšićev fan, ali nije korektno da se kaže da on ili DF ništa ne rade za radnike. Problem je što mediji selektivno guraju vijesti u prvi plan. Evo samo jednog primjera u zadnjih mjesec dana koji je jako pozitivna stvar za radnike:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/milan-d ... /180606102

To je vrlo konkretna korist za radnike. Ne razumijem zašto bi se nebriga za radnike adresirala od cijele ljevice isključivo na DF. SDP-u se ne poriče "ljevičarenje", a šta to oni rade za radnike? Komšić je na tapetu samo zato što ima kičmu i što se ne libi govoriti i o opasnosti koja prijeti državi od stranih i unutrašnjih neprijatelja. Svako valjda vidi ono što želi da vidi.
Last edited by Capsicum on 05/07/2018 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#33299 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

Dunovicu kapa.do.poda.......svojim reakcijama sprjecio je dosta problema. Uz Maju i jos par.ljudi svijetle tacke DFa. Capsi, pitanje je za ZK a ne za DF. Sve na stranu, mene bi bilo sramota da se kandidujem za mjesnu zajednicu nakon sto sam 4 god uzimao poprilicnu pinku a niti kednom usta otvorio na parlamentu.
User avatar
seherzada_begovica
Posts: 205
Joined: 05/06/2018 13:16

#33300 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seherzada_begovica »

Ajooooj na ovih prethodnih nekoliko postova... jel ovo max do kojeg mozete kontemplirati???

Pa ova vasa visedecenijska spika se toliko ubudjala da samo postizete kontraefekat od onog kojeg zelite postici... nema smisla ulaziti u polemmiku oko te besmislene zvake. Dovoljno je reci samo jednu recenicu i osporiti vas: sve sto ste napisali, vrijedilo bi da je ZK ostao u SDP-u; pa on je tamo mogao biti upravo ovo sto vi tvrdite, uzivati ko bubreg, i glumiti truta.

Upravo suprotno, ZK je otpepao to, osnovao novu stranku DF, na bazi anti-korumpirani-SDP diskursa, cime je jos jednom pokazao svoj osjecaj za pravednst, civiliziranost, itd... kao sto je to cinio i 90-tih. Ne hebe lik zivu silu, ni Franju ni Radovana, a da bi se saginjao pred ex-Lagumdzijom, ili Niksicem, ili pak upustao u nekakve zakukuljene zamumuljene nakazne koalicije od kojih bi ZK i DF imali samo stetu i zagadjenje. Dzabe se trudite naciniti DF blatnjavim, samo sebe ustvari takovim cinite.

DF podrzava ljevicarske stranke, neka rastu i bujaju na racun desnice, ciste svoje redove od uhljeba, i cuvaju svoje zdravlje. Pa onda mozda nekad bude sanse za koalicije. DF nema nikakve potrebe da "ratuje" sa ljevicom, oni ljevicari koji misle da ce "ratovanjem" sa DF-om ostvariti neki svoj benefit, ustvari najvise govore o sebi, o svojoj nakaznosti, obnevidjelosti, i korumpiranosti.

Da bi se moglo govoriti o radnickim pravima itd., sto je primarna preokupacija ljevice u normalnim drustvima, najprije mora postojati normalno drustvo. BiH nije normalno drustvo, pa govoriti o radnickim pravima i sl. u BiH, je kao govoriti o radnickim pravima robova u npr. apartheidu ili robovlasnickom drustvu. U bh drustvu nisu zasticena primarna demokratska ljudska prava, a da ne govorimo radnicka.
Post Reply