Demokratska fronta Željko Komšić

Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#32701 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Inok »

saale wrote:Lik je totalni bezveznjakovic :lol: :lol:
zadnja karina, pjano, lažov, plačko, kukavica, udarač po prstima, kriminalac i još mnogo toga
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#32702 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Sarajmen wrote:
512MB wrote:Tacno, Covic i Dodik su garanti opstanka BiH, Komsic je rusi :-)
Pa jest', to je taj apsurd. Komšić ima svoje pravo i ma šta mi mislili o tome može da ga iskoristi. Pošto uz pravo ide paralelno i obaveza, postavlja se pitanje o kojoj se obavezi radi. Odgovornost ?
Nisam siguran na sta aludiras...
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#32703 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Dakle ako Zeljko pobijedi i HDZ/SDA bude pravile smicalice onda je Zeljko kriv, jel to?

Koalicija lijevice je puno vaznija u parlamentima nego da imaju jednog kandidata za predsjednistvo.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32704 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Sarajmen wrote:Ono što je jasno je da podržavam pravo Željka Komšića da se kandiduje za člana Predsjedništva BiH, ako je on tako odlučio. Koliko je to pametno, mudro, pragmatično...ne razmišljam puno o tome, već podržavam njegovo demokratsko pravo da bira i da bude biran.
To se koliko vidim nekako predstavlja kao pogrešna odluka, štetna prije svega u vezi objadinjavanja snaga i infrastrukture lijeve ili građanske orijentacije, kao i da bi se insistiranjem na svom pravu kandidature, nanijelo više štete nego li koristi ....ovom ili onom, pa čak i opće društvene, jer bi da se , navodno, na taj način moglo ugroziti funkcionisanje sistema na nivou Federacije BiH. Pa me zanima, ako je kandidatura njegovo neosporivo pravo, šta bi moglo da predstavlja istovremeno i njegovu obavezu. Da ga se UNAPRIJED učini odgovornim za određene probleme koji se nagovještavaju u funkcionisanju sistema nakon izbora ?.
"funkcioniranja sistema nakon izbora" jeste bila i uvijek će biti obaveza i odgovornost onih koji čine vlast. slažeš li se?

eh sada, od 2014. godine do danas parlament fbih više nije zasijedao, nego što jeste. dakle najviši zakonodavni organ federacije bosne i hercegovine je u posljednje četiri godine bio apsolutno blokiran. evo posljednja informacija jeste da se nikako nisu sastali u posljednja tri mjeseca. samo dva bitna zakona su usvojili, a to je zakon o radu i zakon o pio/mio, što je za zemlju u tranziciji sramotno i poražavajuće. u parlamentu fbih smo gledali zakon o kladinicama, pa hdz zaprijeti potpunom blokadom, ne dolaze na sjednicu i ponašaju se krajnje rušilački. predlože izmjenu izbornog zakona, a bojkotiraju sjednicu parlamenta na kojoj se trebalo raspravljati o prijedlogu sdpa i dfa, zatim prijete kako će preko čavare raspustiti parlament, zato što nešto njima nije po ćejfu itd itd.

zašto ovo sve govorim, zato što sam ubijeđen da bi se ovo samo produbilo poslije izbora, ma koji kandidat bio izabran za predsjednika iz reda hrvatskog naroda. samo im je za sve potreban alibi. do sada im je alibi bio izborni zakon, a poslije će biti komšić. ovu moju tezu potkrijepljujem činjenicom da hdz otkad je u vlasti uopće ne spominje majorizaciju hrvata.

druga stvar, ako komšić bude izabran za predsjednika, a hdz krene sa blokadom institucija, onda će oni nositi odgovornost za posljedice. jer i vrapcima na grani je jasno da će u tom trenutku rušiti državu samo iz razloga što se njima nije udovoljilo...
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32705 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

putokaz1 wrote:Ma ko šiša Čovića,bitno je da Zvizdić ne prođe
Zvizdić mora pasti šta me briga za Čovića
To i jeste poenta Izgleda da će Predsjedništvo činiti Dodik(kupiti),Čović jer ga Hrvati podržavaju i Zvizdić(Zbog podjele ljevice)
Ako Čović krade u Posušju mene ne interesuju ali ako Zvizdićev Čovjek u Tuzli meni krade radno mjesto to mi smeta
Bitno je Uspjeti SDA izbaciti iz svih kombinacija
Šutnuti ih za sva vremena ,ako ne sad KAD ONDA
Kako stvari stoji SDA će se provući kroz glinene uši,jer se stvara pometnja čak i krvne svađe između ljevičara koga treba podržati eventualno Bosanca Bećirevića ili Bosanca Komšića,Bećirević je popularniji na anketama
Od mojih 10 glasova ići će po dva Bećireviću,Komšiću,Šepiću,Mirsadu i 2 Križana a dovoljno je da Zvizdić sebi dopiše i eto pobjede
Ako želimo da se SDA pobjedi onda se moramo ujediniti i dobiti napokon Člana Predsjendištva a ako smatramo da je Bakir Dobrica onda nek ostane njegova pudlica u Predsjedništvu.
tebi je prihvatljiva postava budućeg predsjedništva u sastavu čović, dodik i bilo ko, samo da nije iz sda?

jer ako tako razmisliš, onda je to klasično uklapanje priču o torovanju i nama naša bosna, a vama vaša ili bosna cijela iz tri dijela.

i ni bećirović ni komšić nisu bosanci, već bošnjak i hrvat i sve dok važi etnička matrica, tako će se i izjašnjavati.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#32706 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Tema Demokratska fronta Zeljko Komsic. Postoji li uopce ta stranka vise ili je preostao samo njen osnivac, ne znam sta je sa njegovim komandantom koji ga predlozi za casni orden, a koji je bio (da li je jos?) siva eminencija DF-a. Posto nas je vecina svjedok njegovog dugogodisnjeg politickog djelovanja, a mozemo se osvrnuti i na rezultate trenutnog rada u Parlamentu, ocito je da je najomiljeniji politicar dorastao samo za clanstvo u Predsjednistvu. Sve ostalo zahtjeva kakav takav i povremen rad, makar fizicko prisustvo (vidjeti ko najvise odsustvuje sa sjednica). U Predsjednistvu se vrijeme moze traciti na kacenje slika i skijanje u radno vrijeme ili tokom sluzbenih putovanja. A kad mandat istekne, potrazit cemo stare clanke sa njegovim izgovorima za nedostatak rezultata, koji su ostali nepromijenjeni.
Zato od srca zelim da Zeljko Komsic pobijedi na izborima, kao i na onim 2022.godine, jer kad tome doda ratni staz, moze u peMziju, ja i onako najvjerojatnije necu biti tu da citam opet iste razocaravajuce komentare, ali ce zato Bosna (i Hercegovina) biti spasena... sic
Davno su rekli nesto u smislu da je: patriotizam utociste hulja.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32707 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Ma
BITNO JE POBJEDITI SDA
Sve ostalo je beznačajno
Što nemam Vodu u kući nit se pita Milorad niti Dragan već sam NAŠ Čojk
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#32708 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Veliki DF-ov skup u Tuzli ‘trenutak istine': Komšić: Pobjednička priča iz Tuzle; Begić: DF postala najjača politička partija u TK'; Mešalić: Sistem nepravde ćemo srušiti’

emokratska fronta BiH je subotu u Tuzli organizovala javni skup pod nazivom ‘trenutak istine’ na kojem je uručeno 1.769 kartica novim aktivistma ove stranke u Tuzlanskom kantonu. Velika sala BKC Tuzla je bila premala svojim kapacitetom da primi sve članove i simpatizere DF-a. Sa skupa je poručeno da je DF postala najjača i najbolje organizovana stranka u TK i da će biti pobjednička stranka na predstojećim izborima u oktobru.

Komšić: ‘DF će biti pobjednička stranka’

Prema riječima predsjednika Demokratske fronte (DF BiH) Željke Komšića, Bosna i Hercegovina nikada nije bila u težoj situaciji nego što je to danas. ˝Moramo se vratiti izvornoj socijaldemokratskoj ideji koja je u službi onih koji su pogođeni nepravdom u BiH, a takvih je zaista previše. Nepravdom razne vrste, lopovlukom, kriminalom, lošim socijalnim i ekonomskim statusom. Dakle mi iz DF-a se borimo za BiH i za povratak pravde za socijalno ugrožene kategorije u državi˝, izjavio je Komšić za TIP.

Na pitanje novinara da prokomentariše potpisivanje sporazuma o predizbornoj i postizbornoj saradnji između SDP-a i Naše stranke u Tuzlanskom kantonu, lider DF-a je odgovorio: ˝To je njihova stvar. Mi ovdje imamo svoju liniju kojom idemo. Imamo jaku organizaciju u Tuzlanskom kantonu i računamo na najbolji rezultat. Svakako da smo raspoloženi za saradnju sa pomenutim strankama˝.

Komšić je na pitanja novinara prokomentarisao i kandidaturu SDP-a za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH, koji će po svemu sudeći biti Tuzlak Denis Bećirović. ˝Ja mu želim sreću i uspjeh. Kad sam ja u pitanju iz SDP-a mogu računati na korektan odnos u izbornoj kampanji. Moja kandidatura ima isključivo veze sa onim što radi Dragan Čović, HDZ i HNS. Ja želim zaustaviti tu politiku. Nije sve u mojim rukama. Ja ću probati, a vidjet ćemo šta će narod reći na izborima. Na izborima ne glasaju stranke, glasaju ljudi. Denisu ako prihvati kandidaturu ja želim svu sreću i uspjeh i bilo bi idelano da buduće Predsjedništvo BiH bude socijaldemokratsko˝, istakao je Komšić za TIP. Na pitanje da li ovakva bh. ‘ljevica’ ima dovoljno političke snage da pobijedi na predstojećim izborima nacionalne stranke, Komšić je odgovorio: ˝Ljevica mora imati snagu. Alternative druge u ovoj zemlji nema. Mi se moramo boriti da budemo što bolji. Ja istinski vjerujem u pobjedu na izborima˝.

Begić:’ DF postala najbolja organizovana i najjača politička partija u TK’

Predsjednik Kantonalnog odbora DF-a TK Zlatan Begić je istakao da je DF postala najjača politička stranka u Tuzlanskom kantonu. ˝Npravili smo moćnu političku organizaciju u Tuzlanskom kantonu. Već sada smo u kapacitetu da odgovorimo na vrlo ozbiljne zahtjeve, među kojima je i vođenje Kantona i države BiH. Intenzivno radimo sa narodom na terenu. Stvorili smo jaku fronu u koju se uključuju sve strukture društva. Na nama je da se što bolje pripremimo za izbore, ali i za ono što dolazi poslije izbora. Mi smo ubijeđeni da ćemo biti pobjednička stranka na izborima u Tuzlanskom kantonu, ali i šire. Ovdje je bilo puno politikanstva, ali mi ćemo to promijeniti u narednom periodu˝, kazao je Begić za TIP.

Kako je istakao, na javnom skupu u Tuzli je uručeno 1.769 članskih kartica onima koji su aktivno uključeni u mjesne odbore, općinske i gradsku organiozaciju DF-a u Tuzlanskom kantonu. ˝To je nova snaga DF-a koju smo uspjeli skupiti u posljednjih godinu dana i uključiti aktivno u stranačke strukture DF-a Tuzlanskog kantona. Ja odgovorno tvrdim da smo danas najorganizovanija i najjačka politička organizacija u TK˝, izjavio je predsjednik KO DF TK.

Na pitanje novinara TIP-a, da li je DF odustao od saradnje sa SDP-om i Našom strankom u Tuzlanskom kantonu, Begić je odgovorio: ˝Mi imamo dovoljno sange da sve ovo sami izneseno, da pobjedimo i da napravimo vlast. A u kojem pravcu će ići naša saradnja nakon izbora to ćemo da vidmo i da se dogovoramo. Mi smo ponudili projekat ujedinjenja, oni su ga odbili. Ne pada nam na pamet potpisivati sporazume o ničemu. Odgovorno tvrdim da će DF biti pobjednička partija u Tuzlanskom kantonu˝.

Mešalić: ‘Mi se borimo protiv sistema nepravde i taj sistem ćemo srušiti’

˝Nama je svetinja BiH, država ravnopravnih građana po svim osnovama. Mi imamo istorijsku ulogu danas. Ovaj skup u Tuzli, koja nije ni crvena, ni plava, ni zelena, već grad slobodnih građana, ima za cilj da pokrene val promjena. Spremni smo da pokažemo viziju, snagu i odlučnost. Demokratska fronta je stub borbe protv nacionalističkog, etno-šovinističkog koncepta iza kojeg se krije bezobzirna pljačka naroda i građana. Pokazali smo svojim djelovanjem da nam je BiH važnija od stranke koju smo osnovali. Mi se borimo protiv sistema nepravde i taj sistem ćemo srušiti. Najveći resusr DF-a je narod ove zemlje. Ovo što vidite u sali i ispred sale je samo deseti dio od broja aktivista sa kojim raspolažemo. Uvjeren sam da DF ide do pobjede˝, naglasio je poslanik DF-a u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH Mahir Mešalić.

Šarić: ‘Do pobjede se dolazi nogama…’

Prema riječima predsjednika Gradskog odbora DF-a Tuzla prof. dr. Bahrudina Šarića, u veoma kratkom vremenskom periodu reformisana je Demokratska fronta u Tuzli. ˝Formirali smo jaku infrastrukturu čime smo dali sigurnu pobjedu u oktobru. Sav naš trud i rad na terenu sa građanima dovest će DF do konačne pobjede na izborima. Izbore će dobiti oni koji su u kontaktu sa narodom. Mi kažemo do pobjede na izborima se dolazi nogama.Od kuće do kuće, od čovjeka do čovjeka. Stoga s pravom možemo biti optimisti da ćemo pobijediti na izborima˝, izjavio je Šarić.

Ovo što se dešava u Tuzli i Tuzlanskom kantonu jeste pobjednička priča.i uvjeren sam da će Demokratska frona u Tuzlanskom kantonu biti pobjednička stranka˝, zaključio je Komšić za TIP.
http://tip.ba/2018/03/31/fotoveliki-df- ... o-srusiti/
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32709 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Najjača???
Najvili skup u jednom selu kod Lukavca a dobili samo 4 glasa na izborima,trebali doć Begić i Mešalić i naravno odustali
Oni iako su POŠTENI se ŠPRDAJU
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#32710 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alighieri »

Kakva kamuflaža od skupa u Tuzli. Oni su jednu manju prostoriju napunili sa članovima iz cijele BiH, isto kao što su to recimo uradili zeleni u Zetri.

Osnovna politička manipulacija je prikazivanje jednog stanja koje to zapravo nije.

I dobro zapamtite, svaki početak tih vijesti počinje sa "prepunom" "prelijepom" ambijentu ili "sala nije bila dovoljno velika da primi sve", "bilo je ljudi u hodniku" "ispred" i slično.

Teren pokazuje stanje, a on, kao što navodim često primjer Konjica, sa Općim izborima i 1056 glasova, padnu na lokalnim na 300. Nema ih u Mostaru, u Jablanici ne postoje, u Konjicu će dobiti max 300 glasova opet. Napominjem imali su 2 zastupnika, koji su odmah otišli u Nezavisne i kao takve, jedan od njih je klasični kockasti igrač.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#32711 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by PeraDzetic »

Alighieri wrote:Kakva kamuflaža od skupa u Tuzli. Oni su jednu manju prostoriju napunili sa članovima iz cijele BiH, isto kao što su to recimo uradili zeleni u Zetri.

Osnovna politička manipulacija je prikazivanje jednog stanja koje to zapravo nije.

I dobro zapamtite, svaki početak tih vijesti počinje sa "prepunom" "prelijepom" ambijentu ili "sala nije bila dovoljno velika da primi sve", "bilo je ljudi u hodniku" "ispred" i slično.

Teren pokazuje stanje, a on, kao što navodim često primjer Konjica, sa Općim izborima i 1056 glasova, padnu na lokalnim na 300. Nema ih u Mostaru, u Jablanici ne postoje, u Konjicu će dobiti max 300 glasova opet. Napominjem imali su 2 zastupnika, koji su odmah otišli u Nezavisne i kao takve, jedan od njih je klasični kockasti igrač.
Sve su to kamuflaze, niko od obicnoig svijeta ne odlazi ni na kake skupove podrške, iskljucivo politicki aktivisti.
SDP, DF, GS--- kud to sve vodi. Nigdje pojave, programa, interesa gradana. Ako se ne ujedine vjerojatno necu ni izaci na izbore.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#32712 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi »

PeraDzetic wrote: SDP, DF, GS--- kud to sve vodi. Nigdje pojave, programa, interesa gradana. Ako se ne ujedine vjerojatno necu ni izaci na izbore.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/pogleda ... /180403069

Pojava, program, interes, koalicija, evo sve na jednom mjestu.

Mozda jos treba da te neko malo pocese gdje te zasvrbi?
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#32713 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alighieri »

Supljaci.
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#32714 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by notsure »

Na ribanje kod Cormackove neko dođe pješke a neko tenkom :)

Image
Image
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#32715 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by PeraDzetic »

GandalfSivi wrote:
PeraDzetic wrote: SDP, DF, GS--- kud to sve vodi. Nigdje pojave, programa, interesa gradana. Ako se ne ujedine vjerojatno necu ni izaci na izbore.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/pogleda ... /180403069

Pojava, program, interes, koalicija, evo sve na jednom mjestu.

Mozda jos treba da te neko malo pocese gdje te zasvrbi?
To je Marjanovo mudo, ili muda pod bubrege. Komsic vaskrse sa ovom pricom o ujedinjenu, on kao u poziciji da postavlja uvjete, Suljagic danas lize sto je jucer posrao (da budem kulturan), Niksic nikako da shvati da je vazniji SDP od njega i da vise steti SDP-u nego sto koristi. I nek za promjenu ustupi fotelju Becirevicu umjesto sto ga za zrtveno jagnje gura. Veoma postujem stav NS sto nece u razgovore o predizbornoj saradnji sa njima.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#32716 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi »

PeraDzetic wrote:
GandalfSivi wrote:
PeraDzetic wrote: SDP, DF, GS--- kud to sve vodi. Nigdje pojave, programa, interesa gradana. Ako se ne ujedine vjerojatno necu ni izaci na izbore.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/pogleda ... /180403069

Pojava, program, interes, koalicija, evo sve na jednom mjestu.

Mozda jos treba da te neko malo pocese gdje te zasvrbi?
To je Marjanovo mudo, ili muda pod bubrege. Komsic vaskrse sa ovom pricom o ujedinjenu, on kao u poziciji da postavlja uvjete, Suljagic danas lize sto je jucer posrao (da budem kulturan), Niksic nikako da shvati da je vazniji SDP od njega i da vise steti SDP-u nego sto koristi. I nek za promjenu ustupi fotelju Becirevicu umjesto sto ga za zrtveno jagnje gura. Veoma postujem stav NS sto nece u razgovore o predizbornoj saradnji sa njima.
Ako je iko pisao o Zeljkinim nebulozama o ujedinjenju pred izbore, ili o Emirovim nastupima to sam bio ja. Uprati mi postove, isao sam do kraja sa komentarima o tim stvarima. Sto se Niksica tice, nastranu volio ga ja ili ne, lik jeste demokratizovao SDP, gdje je kompletno clanstvo glasalo za predsjednika stranke (kod nas do sada nevidjeno), ili sada ovaj momenat kada su svi kantonalni odbori dostavili prijedlog da Denis bude kandidat clana za predsjednisvo.

Sve to na stranu, stvari su se slegle, pocele su ozbiljnije price u zadnjih sedam dana, i na kraju krajeva, nikada nece biti idealno, ali je neuporedivo bolje od alternative. Zbog ljudi koji traze sve ili nista, SDA nam i unistava drzavu zadnjih 20+ godina...
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#32717 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by PeraDzetic »

@Gandalf Sivi, svi su toliko slabi da ili ce utrpati par guzica u vrhu svake stranke ili nece bit nista. Pa mozda nesto i bude, ali sam i dalje skeptičan, i prema dogovorima i prema ljudima u tim strankama. Nerado priznajem ali Sepic ima najdrzavotvorniju politiku i najozbiljnije pristupa svemu tome.
Na lokalnom nivou ima par ljudi ciji rad ne odreduje stranka, ali na federalnom nivou Sepic kojem sigurno treba malo sarolikosti u redovima i Nasa stranka su ubjedljivo najozbiljniji.
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#32718 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats »

PeraDzetic wrote:@Gandalf Sivi, svi su toliko slabi da ili ce utrpati par guzica u vrhu svake stranke ili nece bit nista. Pa mozda nesto i bude, ali sam i dalje skeptičan, i prema dogovorima i prema ljudima u tim strankama. Nerado priznajem ali Sepic ima najdrzavotvorniju politiku i najozbiljnije pristupa svemu tome.
Na lokalnom nivou ima par ljudi ciji rad ne odreduje stranka, ali na federalnom nivou Sepic kojem sigurno treba malo sarolikosti u redovima i Nasa stranka su ubjedljivo najozbiljniji.
Eno i na poskoku nesuđeni konzul kaže da je Naša Stranka jedina ozbiljna jer se nisu dali uvuću u talibanski ljevicu.
Sabina već počela da pljuje po Komšiću na facebooku.
HNS pustio pipke preko Damira Mrajanovića.
Čović se zadovoljno smješka.
Meni dosta.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#32719 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Heartbeats wrote:
PeraDzetic wrote:@Gandalf Sivi, svi su toliko slabi da ili ce utrpati par guzica u vrhu svake stranke ili nece bit nista. Pa mozda nesto i bude, ali sam i dalje skeptičan, i prema dogovorima i prema ljudima u tim strankama. Nerado priznajem ali Sepic ima najdrzavotvorniju politiku i najozbiljnije pristupa svemu tome.
Na lokalnom nivou ima par ljudi ciji rad ne odreduje stranka, ali na federalnom nivou Sepic kojem sigurno treba malo sarolikosti u redovima i Nasa stranka su ubjedljivo najozbiljniji.
Eno i na poskoku nesuđeni konzul kaže da je Naša Stranka jedina ozbiljna jer se nisu dali uvuću u talibanski ljevicu.
Sabina već počela da pljuje po Komšiću na facebooku.
HNS pustio pipke preko Damira Mrajanovića.
Čović se zadovoljno smješka.
Meni dosta.
Znaci za sve je kriva i biti ce kriva Nasa stranka. :skoljka:
stric
Posts: 215
Joined: 04/09/2008 08:03

#32720 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by stric »

da li se o ovom "pljuvanju" radi.

Zastupnici Asim Sarajlić, Željko Komšić, Đorđo Krčmar, Juvan Vukovljak i Milica Marković u ovom mandatu nisu postavili niti jedno pitanje na sjednicama Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Za 4 godine - 0 (slovima: nula) pitanja.
stric
:bih:
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#32721 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats »

privremeni wrote:
Heartbeats wrote:
PeraDzetic wrote:@Gandalf Sivi, svi su toliko slabi da ili ce utrpati par guzica u vrhu svake stranke ili nece bit nista. Pa mozda nesto i bude, ali sam i dalje skeptičan, i prema dogovorima i prema ljudima u tim strankama. Nerado priznajem ali Sepic ima najdrzavotvorniju politiku i najozbiljnije pristupa svemu tome.
Na lokalnom nivou ima par ljudi ciji rad ne odreduje stranka, ali na federalnom nivou Sepic kojem sigurno treba malo sarolikosti u redovima i Nasa stranka su ubjedljivo najozbiljniji.
Eno i na poskoku nesuđeni konzul kaže da je Naša Stranka jedina ozbiljna jer se nisu dali uvuću u talibanski ljevicu.
Sabina već počela da pljuje po Komšiću na facebooku.
HNS pustio pipke preko Damira Mrajanovića.
Čović se zadovoljno smješka.
Meni dosta.
Znaci za sve je kriva i biti ce kriva Nasa stranka. :skoljka:
Naravno da neće. Na sreću ili žalost, zavisi kako se uzme, nema kapacitete da bude kriva.
Ali je očigledno da ukoliko dođe do jedinstvenoig nastupa ljevice, NS gubi puno u odnosu na slučaj da na izbore idu pojedinačnao.
Dakle stvar pragme, ništa drugo. Otud i napadi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32722 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

kako ce izgubiti -kad osim KS nema ništa
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#32723 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Heartbeats wrote: Naravno da neće. Na sreću ili žalost, zavisi kako se uzme, nema kapacitete da bude kriva.
Ali je očigledno da ukoliko dođe do jedinstvenoig nastupa ljevice, NS gubi puno u odnosu na slučaj da na izbore idu pojedinačnao.
Dakle stvar pragme, ništa drugo. Otud i napadi.
Mozda se moze i tako gledati. Sto bi ona mangupima iz drugih stranaka pomagala, narod tako i tako od toga nece bolje zivjeti
Cuj jedinstveni nastup ljevice, a Komsic slobodni strijelac i onda mjesec dana pred raspisivanje izbora kao nesto nudi. Nudi on radi svoje gu...e. Nije ga briga ni kako ce mu stranka proci,bolje reci sto je, njegovom krivicom, od nje ostalo. Gdje je bio i sta je radio ove 3,5 godine??
Uostalo, svjestan je i on da se mogu trenutno udruzivati koliko i sa kim zele, ali ne mogu pobijediti "stranke desnog centra" odnosno SDA i njegove satelite. Za to je dobrim dijelom kriv sam Komsic, rasturajuci SDP. Sad ima obraza nesto traziti, umjesto da se sakrije u misju rupu. Al mi volimo politiku iz inata, pa moze on, kao on, racunati na odredjen broj glasova, a sta ce biti sa ljevicom, ma hajte.... koga od njih briga.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#32724 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

stric wrote:da li se o ovom "pljuvanju" radi.

Zastupnici Asim Sarajlić, Željko Komšić, Đorđo Krčmar, Juvan Vukovljak i Milica Marković u ovom mandatu nisu postavili niti jedno pitanje na sjednicama Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Za 4 godine - 0 (slovima: nula) pitanja.
stric
:bih:
To je to. Politicki angazman ZK i onda hoce covjek jos jednom/dvaput u Predsjednistvo, gdje prema njegovom vlastitom kazivanju, nije mogao nista uraditi(osim uhljebiti nesto ambasadora i savjetnika) zbog ingerencija Predsjednistva. Ha, mozda mi je promaklo, mozda su nadleznosti promijenjene, pa ce isti zavrnuti rukave i poceti raditi (samo da to ne bude kao u Parlamentu). Pocet ce se sa onim: ZK ide pjeske na posao....
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#32725 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats »

privremeni wrote:
stric wrote:da li se o ovom "pljuvanju" radi.

Zastupnici Asim Sarajlić, Željko Komšić, Đorđo Krčmar, Juvan Vukovljak i Milica Marković u ovom mandatu nisu postavili niti jedno pitanje na sjednicama Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Za 4 godine - 0 (slovima: nula) pitanja.
stric
:bih:
To je to. Politicki angazman ZK i onda hoce covjek jos jednom/dvaput u Predsjednistvo, gdje prema njegovom vlastitom kazivanju, nije mogao nista uraditi(osim uhljebiti nesto ambasadora i savjetnika) zbog ingerencija Predsjednistva. Ha, mozda mi je promaklo, mozda su nadleznosti promijenjene, pa ce isti zavrnuti rukave i poceti raditi (samo da to ne bude kao u Parlamentu). Pocet ce se sa onim: ZK ide pjeske na posao....
Pa dobro, meni je Komšić sa svim tim manama prihvatljiviji od Čovića na tom radnom mjestu.
Ali eto neka NS opet ne isturi svog kandidata a indirektno podrži nekog od administratora Herceg-Bosne kao što su Raguža prošli put.
Čović likes this.
Post Reply