Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
512MB
Posts: 10514
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#32626 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Mensecini da ce bit kmeke kod lijevicara u SDPu, al bumo se vidElo.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#32627 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by arzuhal »

drugi profil wrote:Profil glasača DF je takav da žele samo konkretno i žele to jasno.
Mislim da je ovo veoma dobro rečeno. To su oni glasači lijevog spektra koji su, razočarani Zlajinim uništavanjem SDP-a, odmah tražili reakciju i popravljanje stvari i to vidjeli u Željku i DF, pružila se neka nada.
A oni (Željko i fin dio DF-a) najveće šanse propustili i prokockali...
Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#32628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Inok »

Hafis wrote:Lik je namjenski stvoren u Zlatkovoj radionici isključivo u svrhu uzimanje hrvatskog mjesta u predsjedništvu. I to mu je bila jedina svrha.
Izgleda da ta politička rabota više nije in, a problem je što majstor Zlaja nije mislio na ugradnju prekidača, a prototip još uvijek zuja naokolo.
Lilaj him ga Želja, svaka ti dala :)
ovo je ono kada je i milan jovičić bio član DF pa ga i on popljuvo, ne znaš ko je gori ljiljan pivopija i demagog ili ovaj drugi još veći demagog :D
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Može li DF preći prag
Kantonalni u KS
Federalni
ITD
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#32630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Inok wrote:
Hafis wrote:Lik je namjenski stvoren u Zlatkovoj radionici isključivo u svrhu uzimanje hrvatskog mjesta u predsjedništvu. I to mu je bila jedina svrha.
Izgleda da ta politička rabota više nije in, a problem je što majstor Zlaja nije mislio na ugradnju prekidača, a prototip još uvijek zuja naokolo.
Lilaj him ga Želja, svaka ti dala :)
ovo je ono kada je i milan jovičić bio član DF pa ga i on popljuvo, ne znaš ko je gori ljiljan pivopija i demagog ili ovaj drugi još veći demagog :D
Miln Jovičić - SDA-ovac, SBiH-ovac, SDP-ovac, NS -ovac, DF-ovac, doživotni počasni predsjednik sindikata Aluminija, kolumnist u Tačno portalu, neumorni borac protiv hrvatskog nacionalizma, fašizma, ekstremizma i separatizma. Šteta što ne živi u Sarajevu, mada imaju kadra tog profila poprilično.
Kada umre, na birou za zapošljavanje trebat će raspisati natječaj za 7 radnih mjesta.
Last edited by Hafis on 21/03/2018 18:06, edited 1 time in total.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#32631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

criticos wrote:Neka mi netko kaže koji je to potez Komšić povukao u posljednjih 6 godina, a da nije išao na ruku nacionalistima SDA i HDZ?
Samo jedan!
Spriječio je ulazak SNSD u Vijeće ministara.
Metjerao je Fahru da pojede go*no.
Pokazao da je SDA spremna na kohabitaciju s Fahrom radi vlasti.
Treutnom kandidaturom spriječava kandidaturu Dragana Čovića.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Da je SNSD u VM izgubili bi izbore 2016
Za fahru OK dobro je što je SBB nestao
Ali Dragan Čović samo jača Kandidaturom ŽK. za Predsjedništvo
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#32633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

MuaDib wrote:
criticos wrote:Neka mi netko kaže koji je to potez Komšić povukao u posljednjih 6 godina, a da nije išao na ruku nacionalistima SDA i HDZ?
Samo jedan!
Spriječio je ulazak SNSD u Vijeće ministara.
Metjerao je Fahru da pojede go*no.
Pokazao da je SDA spremna na kohabitaciju s Fahrom radi vlasti.
Treutnom kandidaturom spriječava kandidaturu Dragana Čovića.
Spriječio je ulazak SNSD u Vijeće ministara.
- Vijeće ministara popunjava državna koalicija SDA-SBB-HDZ-SDS. O čemu pričaš? To je kao da kažeš da je spriječio SDP da dobije neko ministarstvo.

Metjerao je Fahru da pojede go*no.
Vjerovaću da je metafora u pitanju. I da nije, ovaj razlog je smiješan. Graniči se sa boks duelom, uličnim fightom, dječijim igrarijama i sl.

Pokazao da je SDA spremna na kohabitaciju s Fahrom radi vlasti.
Šta on tu ima pokazivati? To je pokazao Fahro i njegov SBB. Komšić pokazivač? To je isto da kažeš, Komšić nam je pokazao Sunce koje je izašlo sa istoka ka zapadu.

Treutnom kandidaturom spriječava kandidaturu Dragana Čovića.
To može bilo koji hrvat koji se sudari 1 na 1 sa Čovićem, a kojeg zajednički predloži ljevica. Ne mora biti Komšić, jer ima još hrvata u državi BiH. Ta funkcija je protokolarne prirode i ne nosi neku težinu, osim kod naroda. Što to gdin. Kukić ne bi bio dobar protukandidat. Bio je 8 godina i šta mu je pokazao? Nakon završetka mandata, opet se Čović vratio. Baš mu je pokazao i spriječio ga.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

1.Čović nije kriv
-Šta Reketiramo firme i što bježe sa područja Bošnjačkih kantona
-Što nemamo vode
-Što nije izgrađen km puta
-Što odosmo u Minhen
Komšić je mogao dio toga da spriječi nedajući da SDA ostane vlast.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Chmoljo wrote:
da rezimiramo, jer ćemo se ovako samo vrtjeti u krug. prijedlog je došao, sdp ga odbio. već se sprema hipoteka da je sdp taj koji nije za ujedinjenu ljevicu, a mogli su reći da je prijedlog nerealan, da za njega sada nema vremena i da će isti razmotriti poslije izbora, što ne znači da će to tako i biti. a ne, oni su se zaletjeli, odbili na prvu, digli hampu, a da kao samozvani lideri ljevice već dvije godine ništa nisu učinili (izuzmemo li naravno one obostrane sporazume i sastanke po stranačkim centralama).

ovo što je sdp uradio, koliko god pojedinci likovali po forumu, blatili komšića i dijelili mu uvrede, će za samo mjesec dana uvidjeti da je sdp napravio kardinalnu grešku što je na ovakav način sve ovo odbijeno.

i komšić ih je ponovo politički nadmudrio i nadigrao i sada su mu dali materijala da sam ide u predsjedništvo i da mu oni više i nisu potrebni.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32636 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

criticos wrote: - Vijeće ministara popunjava državna koalicija SDA-SBB-HDZ-SDS. O čemu pričaš? To je kao da kažeš da je spriječio SDP da dobije neko ministarstvo.
nakon izbora, ko je činio koaliciju na državnom nivou?
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Pored Bećirevića nemože niko glas dobit
Da li će glasovi Komšiću biti dovoljni da Zvizdić pobjedi i to je pitanje
Nek ide Komšić s SDA,mene neće vući,ja i moji glasamo ili Bećirević ili Šepić
ustvari podijeljeni smo,tj ZVIZDIĆ pobjeđuje ni kriv ni dužan
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

malakh wrote:i komšić ih je ponovo politički nadmudrio i nadigrao i sada su mu dali materijala da sam ide u predsjedništvo i da mu oni više i nisu potrebni.
on je uvijek mogao sam. samo ga je jebavala činjenica da ostatak ljevice nije bio za to, a on je morao izmanevrisati skidanje odgovornosti za zajednički nastup.

vrijeme će pokazati šta je bilo pametno a šta nije. ali da je mnogim ljudima pao u očima zbog ovakve krkanske strategije, jeste. jer kažem, istu ovu stvar su uradili i za lokalne izbore, samo je zataškano zbog sve ove priče oko ujedinjenja.

on sam ima popularnost, ali tu je negdje i kraj.

ostali su nivoi vrlo upitni, čak do mjere da bi prag mogao biti nedostižan.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Nema Popularnost više da dobije toliko Bošnjačkih glasova da bi Čovića skinuo
To može
SLAVO KUKIĆ
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Chmoljo wrote: on je uvijek mogao sam. samo ga je jebavala činjenica da ostatak ljevice nije bio za to, a on je morao izmanevrisati skidanje odgovornosti za zajednički nastup.

vrijeme će pokazati šta je bilo pametno a šta nije. ali da je mnogim ljudima pao u očima zbog ovakve krkanske strategije, jeste. jer kažem, istu ovu stvar su uradili i za lokalne izbore, samo je zataškano zbog sve ove priče oko ujedinjenja.

on sam ima popularnost, ali tu je negdje i kraj.

ostali su nivoi vrlo upitni, čak do mjere da bi prag mogao biti nedostižan.
nije on mogao sam, jer bi u svakom pogledu ispao izdajnik ljevice. u konstalaciji u kojoj od tri stranke ljevice, dvije podržavaju ovaj koncept, dobija se dovoljno argumenata da komšić bude u pravu, samo da ih detaljnije razdradi i opali, naravno ako želi.

i kada se malo bolje razmisli zašto je ovo komšić ovako odgirao, dođem do zaključka da je jedini cilj sdpa kroz ovo ujedinjenje ljevice bio utapanje dfa u gsa u sdp. i dobili su odgovor da mogu svi u jednu stranku, ali da to ne bude ni sdp, ni df, ni gs.

ima tu i onoga šta se oni iza zatvorenih vrata dogovaraju, ili prikrivenih želja, ambicija, nesuglasica ili nečeg trećeg.
jer kažem, istu ovu stvar su uradili i za lokalne izbore, samo je zataškano zbog sve ove priče oko ujedinjenja.
naravno, jer su izgubili centar i novo sarajevo, jer se nisu mogli dogoviriti. ako su u obje općine kandidati za načelnika iz reda dfa imali više glasova od sdpovih kandidata, onda se postavlja pitanje ko je tu izdao ljevicu? i ja i ti znamo da je tu sdp prodao i izdao, zarad ličnih interesa pojedinaca, što će se naravno kasnije saznati. :wink:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Centar sma znao
Vidjeh sad i Novo Sarajevo
JA BUDALA 5 KANDIDATA OSVAJA 53% A GUBE
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#32642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

malakh wrote:
criticos wrote: - Vijeće ministara popunjava državna koalicija SDA-SBB-HDZ-SDS. O čemu pričaš? To je kao da kažeš da je spriječio SDP da dobije neko ministarstvo.
nakon izbora, ko je činio koaliciju na državnom nivou?
I to ti je plus za Komšića, što se lizao sa Bakirom i SDA, Čovićem i HDZ?
Ma hajte molim vas! :lol:
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#32643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

putokaz1 wrote:Centar sma znao
Vidjeh sad i Novo Sarajevo
JA BUDALA 5 KANDIDATA OSVAJA 53% A GUBE

Komšić je Novo Sarajevo prodao, kada mu je zinula guzica za ambasadorsko mjesto u Beogradu u pola načelničkog mandata. To je tako neprofesionalno bilo s njegove strane. Od tada kreće sunovrat crvenih u Novom Sarajevu zarad njegove političke karijere i SDP projekta biti predsjednik (gdje je preraslo u opsesiju kako se bliže Izbori 2018). S ove točke gledišta, to je povijesni politički promašaj i poklon za SDA jer Općinom Novo Sarajevo vlada i vladaće kriminogeni srednjoškolac punih 15 godina do isteka mu mandata.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#32644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GandalfSivi »

Evo GS-ovci kazu da se nece Zeljko kandidovati za clana Predsjednistva. Mozda su se neke stvari dogovorile koje jos nisu javno objavljene...
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32645 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

criticos wrote:
I to ti je plus za Komšića, što se lizao sa Bakirom i SDA, Čovićem i HDZ?
Ma hajte molim vas! :lol:
ne, nego ispravljanje krivih navoda, naravno tvojih. :lol: :lol:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Žao mi Gospođe Tomuz iz Hadžića,poštena Gospođa ali ljudi više vole BPS od nje
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#32647 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alighieri »

Image

:izet:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

malakh wrote:
jer kažem, istu ovu stvar su uradili i za lokalne izbore, samo je zataškano zbog sve ove priče oko ujedinjenja.
naravno, jer su izgubili centar i novo sarajevo, jer se nisu mogli dogoviriti. ako su u obje općine kandidati za načelnika iz reda dfa imali više glasova od sdpovih kandidata, onda se postavlja pitanje ko je tu izdao ljevicu? i ja i ti znamo da je tu sdp prodao i izdao, zarad ličnih interesa pojedinaca, što će se naravno kasnije saznati. :wink:
Mrsko mi je ubjedjivati nekoga da je mlijeko bijelo. Nego samo da te uputim koliko ne znas: DF je zahtijevao da ima svoje kandidate za centar, gradacac, gracanicu i tuzlu.

Kako rekoh, pametnom dosta.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

U pravu si Čmoljo,Metni Siriju na religiju,
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#32650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

SDA je dala SBB samo one Općine gdje nisu imali načelnika,a SBB dobio samo Brezu i Doboj Jug
SDP je DF nudio isto,da je DF prihvatio ljevica bi imala Sarajevo...
Post Reply