Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#32551 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cadburry »

malakh wrote:
Alighieri wrote:Jašta nego je prešao i to predsjednik omladine u Sarajevo negdje.

Oni su mrtva stranka, stotinu puta već napisano ovdje. Pokušava isplakati i na emocije dobiti treći mandat, da po treći put ništa ne uradi.
izvini druže, ali samo jedno pitanje. ako kažeš da je df mrtva stranka, onda mi reci čemu ovolika konfuzija oko njih i komšića? zašto se npr. ne diže hampa oko stranke za bih, lijanovića, bpsa, bossa?

ne može biti mrtva stranka kada postoji enormno velika mogužnost da predsjednik te stranke bude predsjednik države. daleko bilo da ih branim, ali sam i više nego realan i postoji velika mogućnost da df bude stranka sa devet života.
DF nije mrtva stranka, nego umiruća. Kao SBiH 2010. Tad se i o njima puno pričalo, ali i to je do ovih izbora.

U ovaj mrtvački sanduk od stranke se zakucao posljednji ekser kada je Komšić svojim jednostranim potezima i prekršenim sporazumima uništio projekt ujedinjene ljevice.
User avatar
malakh
Posts: 7181
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32552 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Chmoljo wrote:
malakh wrote:kao što sam već ranije rekao, ostat će upamćeno da su prvi konkretniji potez o ujedinjenju ljevice povukao željko komšić i njegova stranka, a da se iz svega iskristaliralo da je ovaj sdp pod potpunom kontrolom zlatka lagumdžije...
koje teorije zavjere jbt... :D

onakav egomanijak sebi da dozvoli da nečim iz sjene upravlja :D
istina, samo istina...

da direktno upravlja sdpom, sada bi gledali stranku koja se gasi, a ovako imaju iole neke nade za nešto.

inače, kada generalni sekretar i najodaniji kadar dugogodišnjeg predsjednika stranke, postane predsjednik stranke, za očekivati je da će na mjestu predsjednika raditi isto ono što je radio na mjestu generalnog sekretara, a to je SLUŠATI NAREĐENJA.
Last edited by malakh on 20/03/2018 10:41, edited 1 time in total.
User avatar
malakh
Posts: 7181
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32553 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

cadburry wrote:
DF nije mrtva stranka, nego umiruća. Kao SBiH 2010. Tad se i o njima puno pričalo, ali i to je do ovih izbora.

U ovaj mrtvački sanduk od stranke se zakucao posljednji ekser kada je Komšić svojim jednostranim potezima i prekršenim sporazumima uništio projekt ujedinjene ljevice.
e o tome bi se već dalo razgovarati, a ne unaprijed proglašavati nečiju smrt.
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#32554 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Koliko su mrtvi ce reci izbori. Trenutno bih radio na ujedinjavanju DFa i GSa da sam ZK...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32555 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

i još niko da mi objasni zašto je čovjek čekao na ovaj prijedlog do raspisivanja izbora?

eto, neka mi da neko suvisao razlog zašto se predlaže ujedinjenje stranke NAKON raspisivanja izbora? koliko znam, stranke će imati rok do kraja maja da ovjere učešće na izborima.

dakle u 15-ak dana bi trebalo osnovati stranku, osnovati novo pravno lice, upisati ga u registar, otvoriti račune, formirati organe... i koliko se sjećam, ako je u pitanju stranka koja nema mandate iz prethodnog saziva, mora skupljati potpise za ovjeru učešća na izborima.

kako naš dragi genijalac predlaže osnivanje nove stranke, i to bi se trebalo uraditi.

godinu dana su već SDP i DF na nekom približavanju, i onda se prijedlozi umjesto na zajedničkim sastancima upućuju medijima. da je, kao što pišu u saopćenjima, bilo imalo dobre i iskrene namjere, ovakvi prijedlozi se upućuju na takvim sastancima i onda se traži zajedničko rješenje. ovako se "koalicioni partner" dovodi pred svršen čin, što niti je dobro, niti iskreno. i nije prvi put.

sapienti sat.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32556 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

malakh wrote:istina, samo istina...

da direktno upravlja sdpom, sada bi gledali stranku koja se gasi, a ovako imaju iole neke nade za nešto.

inače, kada generalni sekretar i najodaniji kadar dugogodišnjeg predsjednika stranke, postane predsjednik stranke, za očekivati je da će na mjestu predsjednika raditi isto ono što je radio na mjestu generalnog sekretara, a to je SLUŠATI NAREĐENJA.
ljudi koji su Zlatka direktno podržavali i bili njegovi pijuni više nisu u SDP.

a njihov generalni sekretar je tutu u rikverc guro kada je Zlatko žario i palio po SDPu. kakav on i njegov najodaniji kadar ba :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#32557 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ned071 »

zato sto je u panici. stranka mu se raspala, niko nista ne radi, donatora i sponzora vise nema, banke nema u kasi stranke, on jedino sto zna jeste probat uci u predsjednistvo. svaki rasplet koji će ga odrzat u igri njemu je super...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32558 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

ne vjerujem. ovo je prijedlog kojim se samo željelo završiti sa pričom o ujedinjenju. i ovu su istu stvar uradili i za zadnje lokalne izbore.

da je stvarno htio, mogao je opet glat u parlament ući.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#32559 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alighieri »

malakh wrote:
Alighieri wrote:Jašta nego je prešao i to predsjednik omladine u Sarajevo negdje.

Oni su mrtva stranka, stotinu puta već napisano ovdje. Pokušava isplakati i na emocije dobiti treći mandat, da po treći put ništa ne uradi.
izvini druže, ali samo jedno pitanje. ako kažeš da je df mrtva stranka, onda mi reci čemu ovolika konfuzija oko njih i komšića? zašto se npr. ne diže hampa oko stranke za bih, lijanovića, bpsa, bossa?

ne može biti mrtva stranka kada postoji enormno velika mogužnost da predsjednik te stranke bude predsjednik države. daleko bilo da ih branim, ali sam i više nego realan i postoji velika mogućnost da df bude stranka sa devet života.
Jest njih briga zbog df-a kao stranke. Njima je tu bitna samo kandidatura Komsica. Zbog toga se digla tolika hampa kako kazes.

Sbih je jaka na nekim mjestima, no taman kad su stigli sda raspali se i to zasluzeno. Nisu relevantan. Neki dan skupstina u mostaru, 350 ljudi od cega 7 clanova. Imas na portalima kako ih je doktor napustio sa tom izjavom. Gledao sam snimke, sve sdaovci dolazili. To je sda u malom. U konjicu nosilac liste isto prezime kao nacelnik koji je tu imao par mandata, rodjaci itd.

Bps je zanimljiv zbog predsjednika. Upravo njegovih 66.000 glasova je nedostajalo sbbu da uzmu pobjedu, jer ko glasa za sefere nece nikad ili skoro nikad za sda.
Boss nebitan faktor.

Df moze opstati kao i nasa stranka u sarajevu i to je to.

Spominjao sam hnk, ne postoje osim u mostaru gdje se ne moze iskupiti 100 ljudi. Cekam maj da im vidim liste. Ja ocekujem da ce jedna njihova ruka preci sdpu. Mozda ostane jedna ili vjerovatno niti jedna (imali su dvije i to neko vrijeme jer su oba kandidata dfa otisli u nezavisne. Hrvatica koja je prosla zahvaljujuci naivnim bosnjacima redovno na glasanju za hdz) Otisao im je doktor koji je bio u 4 stranke i koji redovno ima 1000 glasova.

Nema od njih nista i vidjeti ces poslije oktobra pad. Ovo su posljednji trzaji njihovog predsjednika na tzv patriotski duh bosnjaka.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#32560 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ned071 »

Chmoljo wrote:ne vjerujem. ovo je prijedlog kojim se samo željelo završiti sa pričom o ujedinjenju. i ovu su istu stvar uradili i za zadnje lokalne izbore.

da je stvarno htio, mogao je opet glat u parlament ući.
nisam bas siguran... ta je stranka je odavno djl... jos par budala koji su nanijeli nevidjenu stetu a koje su ljudi provalili nakon ovih nazovi protesta... gotov je on...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#32561 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

Njegove ambicije su prevelike u ovom trenutku, on ocekuje da se SDP podredi njegovoj kandidaturi, a naravno da Niksic i SDP imaju svog kandidata.

Logicno gledano, sta SDP dobija osnivanjem neke nove stranke? nista, zapravo gube brend ime. Komsic dobija bolju poziciju za utrku za predsjednistvo. On prakticno zeli "novu ljevicu" zarad svog licnog interesa. Ocito mu nije jasno da mu trenutno SDP moze ponuditi najvise neko ministarstvo recimo, maksimalno i to ako budu u vladi, ili mjesto u parlamentu kao optimalno rjesenje.
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#32562 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Chmoljo wrote:i još niko da mi objasni zašto je čovjek čekao na ovaj prijedlog do raspisivanja izbora?

eto, neka mi da neko suvisao razlog zašto se predlaže ujedinjenje stranke NAKON raspisivanja izbora? koliko znam, stranke će imati rok do kraja maja da ovjere učešće na izborima.

dakle u 15-ak dana bi trebalo osnovati stranku, osnovati novo pravno lice, upisati ga u registar, otvoriti račune, formirati organe... i koliko se sjećam, ako je u pitanju stranka koja nema mandate iz prethodnog saziva, mora skupljati potpise za ovjeru učešća na izborima.

kako naš dragi genijalac predlaže osnivanje nove stranke, i to bi se trebalo uraditi.

godinu dana su već SDP i DF na nekom približavanju, i onda se prijedlozi umjesto na zajedničkim sastancima upućuju medijima. da je, kao što pišu u saopćenjima, bilo imalo dobre i iskrene namjere, ovakvi prijedlozi se upućuju na takvim sastancima i onda se traži zajedničko rješenje. ovako se "koalicioni partner" dovodi pred svršen čin, što niti je dobro, niti iskreno. i nije prvi put.

sapienti sat.
Zbog izbora.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#32563 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by arzuhal »

Treba pustiti da se DF raspadne i eto, a ne zamajavati se pričom o ujedinjenju, pogotovo sad. Nakon izbora Željko i cijela DF, a i svi ostali, će moći odvagati neke stvari i vidjeti na čemu su...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#32564 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Slazem se.

Neka DF sama nastupi na izborima, ovi ostali neka se pokusaju ujediniti.

DF-ovci se ponasaju kao djeca od 12 godina. Mozda je tako i najbolje za sve...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#32565 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

SDP je ocito namirisao priliku da ubace Becirovica u predsjednistvo, mozda imaju i nekog svog Zeljku za plan B odnosno drugog clana predsjednistva ako procjene da SDA ima jaceg kandidata, ne vidim razlog da oni mijenjaju svoje planove.

Ovo Komsicevo me podsjeca na Jaric T. Zivadina kad je pozvao gastarbajtera da ujedine sredstva u biznis planu, gastoz da ulozi pare a Jaric Zivadin ideje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32566 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

Alfons Kauders wrote:Slazem se.

Neka DF sama nastupi na izborima, ovi ostali neka se pokusaju ujediniti.

DF-ovci se ponasaju kao djeca od 12 godina. Mozda je tako i najbolje za sve...
to bi bilo, što bi se reklo, sanacija štete.

a i istjerivanja na čistac je li sva priča o ujedinjavanju bila šuplja. ako svi ostali naprave neki dil, onda je jasno šta je posrijedi.

ne možeš ići u dogovore i ne željeti se dogovarati... :roll: što bi rekli DFovci - nije razumno...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#32567 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Chmoljo wrote:
Alfons Kauders wrote:Slazem se.

Neka DF sama nastupi na izborima, ovi ostali neka se pokusaju ujediniti.

DF-ovci se ponasaju kao djeca od 12 godina. Mozda je tako i najbolje za sve...
to bi bilo, što bi se reklo, sanacija štete.

a i istjerivanja na čistac je li sva priča o ujedinjavanju bila šuplja. ako svi ostali naprave neki dil, onda je jasno šta je posrijedi.

ne možeš ići u dogovore i ne željeti se dogovarati... :roll: što bi rekli DFovci - nije razumno...
Ovo je davno postao cirkus u reziji politickih analfabeta i diletanata iz DF-a... A vala ne znam ni zasto su SDP, GS, NS ocekivali ista drugo od njih...

Prekriziti i hajmo dalje
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#32568 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maraschino »

DF o zahtjevu SDP-a: Nije razumno da Željko Komšić povuče kandidaturu za Predsjedništvo BiH
ovo je sva sustina, ili ili

njemu obezbijedjeno radno mjesto a za ostalo ga nije briga.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#32569 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alighieri »

Pa logicno...
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#32570 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Cekajte malo, otkud vam ideja da SDP ne treba DF? Kolko me sjecanje sluzi, DF je na proslim izborima podero i SDP i SBB. Sta to ima SDP novo za ponudit osim presjednika koji nezna dvije recenice artikulisano spojit?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#32571 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Thorgerson »

Prije sam imao sumnju, a sada sam 100% siguran. Prvobitni cilj Komšića jeste da razjebe ovaj pokušaj ujedinjenja ljevice. Jer ja drugačiji zaključak ne mogu izvući. Zašto to radi - ne znam. Možda je dobio neka obećanja, možda ga i boli qrac pa se igra malo, jer zna da upada u predsjednistvo 95%.

Mislim lik pravi ponudu koja se odbija. To je valjda bilo svakome odmah jasno. Cuj nudis da se ukinu stranke i ocekujes od SDP-a da ce ugasiti stranku. Ne razumijem. Dakle DF koji je osnovan jucer trazi od SDP-a ukidanje, pa koja ce to stranka prihvatiti tek tako da se ugasi? Pa samim tim na neki nacin priznaju da nisu dobro radili - sto ce reci je ovo fkt perfidna podvala ŽK.

Zasto nije predlozena predizborna koalicija ljevicara?

Dakle, DF - SDP - NS i ko hoce jos, neka upadne. Ide koalicija i nastupa se zajedno pod jednim imenom, sto je vec vidjeno u drugim drzavama i sto je i normalno da stranke koaliraju PRIJE izbora.

Ne razumijem prijedlog u kojem trazis ukidanje stranke. Pa i moja nana je znala da se to nece desiti. Ovaj potez Komsica je meni toliko ofiran, djeciji rekao bih. Jer vrijedja inteligenciju, sta? Sad ja trebam jel pomisliti vidi Željko htio da se ujedini, a ovi nece... hahah.

Glup prijedlog i naravno odbijen.

I ako ovako nastave ovi ljevičari, ja ću glasat za Zvizdića majke mi (ili ko bude već) ili Čovića. Namjerno.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#32572 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ned071 »

512MB wrote:Cekajte malo, otkud vam ideja da SDP ne treba DF? Kolko me sjecanje sluzi, DF je na proslim izborima podero i SDP i SBB. Sta to ima SDP novo za ponudit osim presjednika koji nezna dvije recenice artikulisano spojit?
lokalnim ili opcim?

na lokalnim je SDP porastao u odnosu na opće izbore. Sa 93.000 osvojio je 110.000 na lokalnim. DF se strovalio sa 151 na 52 hiljade glasova. izgubili su dakle na lokalnim izborima dvije trećine glasova.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#32573 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Thorgerson wrote: I ako ovako nastave ovi ljevičari, ja ću glasat za Zvizdića majke mi (ili ko bude već) ili Čovića. Namjerno.
+2 glasa od mene :thumbup:
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#32574 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxul »

Thorgerson wrote:Prije sam imao sumnju, a sada sam 100% siguran. Prvobitni cilj Komšića jeste da razjebe ovaj pokušaj ujedinjenja ljevice. Jer ja drugačiji zaključak ne mogu izvući. Zašto to radi - ne znam. Možda je dobio neka obećanja, možda ga i boli qrac pa se igra malo, jer zna da upada u predsjednistvo 95%.

Mislim lik pravi ponudu koja se odbija. To je valjda bilo svakome odmah jasno. Cuj nudis da se ukinu stranke i ocekujes od SDP-a da ce ugasiti stranku. Ne razumijem. Dakle DF koji je osnovan jucer trazi od SDP-a ukidanje, pa koja ce to stranka prihvatiti tek tako da se ugasi? Pa samim tim na neki nacin priznaju da nisu dobro radili - sto ce reci je ovo fkt perfidna podvala ŽK.
zato što sad za male pare može glumit žrtvu po face tv i prebacivat krivnju na sve ostale, a motivacija mu je to da je dobio neka prva istraživanja i skonto je da bez infrastrukture i love neće ništa napravit, a sad ne podvija mu se rep nego glumi neku veličinu. šta misliš da bi predlago ukidanje stranke da je u situaciji kao 2014, kad se hrpa ljudi iskreno priključila i kad su sponzori sami dolazili. ne bi se mogao snosit (ne može ni sad samo iz drugih razloga).
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32575 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

Chmoljo wrote:i još niko da mi objasni zašto je čovjek čekao na ovaj prijedlog do raspisivanja izbora?

eto, neka mi da neko suvisao razlog zašto se predlaže ujedinjenje stranke NAKON raspisivanja izbora? koliko znam, stranke će imati rok do kraja maja da ovjere učešće na izborima.

dakle u 15-ak dana bi trebalo osnovati stranku, osnovati novo pravno lice, upisati ga u registar, otvoriti račune, formirati organe... i koliko se sjećam, ako je u pitanju stranka koja nema mandate iz prethodnog saziva, mora skupljati potpise za ovjeru učešća na izborima.

kako naš dragi genijalac predlaže osnivanje nove stranke, i to bi se trebalo uraditi.

godinu dana su već SDP i DF na nekom približavanju, i onda se prijedlozi umjesto na zajedničkim sastancima upućuju medijima. da je, kao što pišu u saopćenjima, bilo imalo dobre i iskrene namjere, ovakvi prijedlozi se upućuju na takvim sastancima i onda se traži zajedničko rješenje. ovako se "koalicioni partner" dovodi pred svršen čin, što niti je dobro, niti iskreno. i nije prvi put.

sapienti sat.
Nisam napisala afirmativan post o SDP-u sigurno 5-6 godina ali u ovoj priči oni su totalno upravu.

Naša stranka je još u aprilu ili u maju prošle godine javno izrekla da neće podržati Komšića.
U septembru SDP i DF dogovaraju "zajednički nastup na izborima" ma šta to god značilo.
NS i GS ostaju po strani ,prvi i nisu toliko nesretni zbog toga jer im je i bez ljevice jako dobar rejting u Sarajevu a drugi su toliko očajni da Reuf odlazi u Ameriku.
Prije par mjeseci Komšić potpuno neplanirano po dogovor objavljuje kandidaturu i SDP prelazi preko toga.

Ovo sad je uvreda SDP-u jer sva ali sva infrastruktura na terenu je SDP-ova jer DF i GS ne postoje izuzev ponekih nimalo zavisnih ogranaka kod prvih koji djeluju potpuno automnomno (napuštanje "nezavisnih" u Sarajevu i SDA koalicija u USK).

SDP je ponudio potpuno normalnu opciju - pridružite se SDP-u i dobićete mjesta u organima recipročno broju članova, mandata.....

Nakon toga bi išao sporazum a Našom strankom koji bi se mogao ali i ne mora prihvatiti.

Situacija je izuzetno jasna.

Željko u realnom sektoru...uf
Post Reply