Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32401 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »



ih komšića što se razbracao riječima.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32402 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

-Mi njih ne možemo totalno poraziti ,možemo smanjiti njihov rezulat
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#32403 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

A onda s njima koalirati.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32404 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote:A onda s njima koalirati.
ne ne, nego bacit im uže da se izvuku iz blata. da je samo koalicija zbog vlasti, pa da čovjek i razumije.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32405 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Zaboravljena stranka
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#32406 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

ibretim se da se precjednik Smućko nije oglasio povodom mućkog udara na đepove gradžana ovijem poskupljenjem ski karata :? :shock: :?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#32407 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by General War »

JoseMujica wrote:ibretim se da se precjednik Smućko nije oglasio povodom mućkog udara na đepove gradžana ovijem poskupljenjem ski karata :? :shock: :?
Cojk probo zice pa alpama...nece ti taj na neku tamo bjelasnicu (mozda radnim danom, ali to mu je djaba ionako)
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#32409 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by El_comadante »

dobar je sinoć bio u emisji Komšić barem meni
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#32410 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

El_comadante wrote:dobar je sinoć bio u emisji Komšić barem meni
ja sad odgledo....uvijek je bio dobar....malo ga zivci popustaju i to je Cvitanovic koristio protiv njega u debati jer je bio cisto smiren jer sam ranije gledao cvitanoviva kako zna da zapjeni......ali sam isto iz Cvitanoviceve price zakljucio d ih je Covic opet hipnotizirao sa svojim HNS-om isto kao sto i dodig cini sa opozicijom u rs ....referendum 7 dana pred izbore a Cirilo kad mu zagusti odleti u Zg kod kobilinde ili Plenkovica po podrsku
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#32411 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by El_comadante »

spreca wrote:
El_comadante wrote:dobar je sinoć bio u emisji Komšić barem meni
ja sad odgledo....uvijek je bio dobar....malo ga zivci popustaju i to je Cvitanovic koristio protiv njega u debati jer je bio cisto smiren jer sam ranije gledao cvitanoviva kako zna da zapjeni......ali sam isto iz Cvitanoviceve price zakljucio d ih je Covic opet hipnotizirao sa svojim HNS-om isto kao sto i dodig cini sa opozicijom u rs ....referendum 7 dana pred izbore a Cirilo kad mu zagusti odleti u Zg kod kobilinde ili Plenkovica po podrsku
imo je finih izjava recimo da niko od političara iz Sarajeva nije rekao da je ovo osuda Hrvatskoj mada ovi to tako pokušavaju prestaviti, niti građani sarajeva tako misle. malo ga je zbunio oko toga šta piše u ustavu a šta u apelaciji itako
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#32412 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

El_comadante wrote:
spreca wrote:
El_comadante wrote:dobar je sinoć bio u emisji Komšić barem meni
ja sad odgledo....uvijek je bio dobar....malo ga zivci popustaju i to je Cvitanovic koristio protiv njega u debati jer je bio cisto smiren jer sam ranije gledao cvitanoviva kako zna da zapjeni......ali sam isto iz Cvitanoviceve price zakljucio d ih je Covic opet hipnotizirao sa svojim HNS-om isto kao sto i dodig cini sa opozicijom u rs ....referendum 7 dana pred izbore a Cirilo kad mu zagusti odleti u Zg kod kobilinde ili Plenkovica po podrsku
imo je finih izjava recimo da niko od političara iz Sarajeva nije rekao da je ovo osuda Hrvatskoj mada ovi to tako pokušavaju prestaviti, niti građani sarajeva tako misle. malo ga je zbunio oko toga šta piše u ustavu a šta u apelaciji itako
ma sve je to uredu...i nije niko (bar od relevantnih)rekao da je to presuda Hrvatskoj i hrvatima...to je rekao Covic i HNS sa onim pacovom Ljubicem i HDZ HR, Kobilinda i Plenkovic i mnogi drugi zvanicnici iz HR....mislim da su to namjerno tako postupili jer napad (a u ovom slucaju je to bilo cisto lajanje na zvjezde)je najbolja odbrana....ono kao reci mu dok ti nije rekao......ja sam imao utisak da se Sarajevo ponasa tako kao da je ono osudjeno umjesto njih ...sta Plenkovic danas trazi u BiH...dosao da da Hrvatima (HDZu)podrsku....ko to napada Hrvate jel to rato pocelo a mi neznamo a Plenkovic zna.....ja sam duboko ubjedjen da politika HDZHR na celu sa Kobilindom nas vodi u sukobe...daj boze da nisam u pravu.....otisla je SAD...vidjecemo stace tamo reci osim da su hrvati ugrozeni bez obzira na zlocine a da je porasatao broj ratnika koji su se vratlil iz Sirije do nekoliko desetina hiljada :lol: :lol: ......Proljece ce bit jako nestabilno u BiH toga se treba paziti
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#32413 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nurudin »

Za tri godine mandata i 5.500KM mjesečne plate Komšić nije postavio nijedno zastupničko pitanje!

Iako se javnosti predstavlja kao "predstavnik građana koji su ga birali", iako vrlo često daje zapaljive izjave kako bi, na krilima istih, zapravo politički profitirao, predsjednik Demokratske fronte, Željko Komšić, svoj parlamentarne političke obaveze gotovo da ne izvršava, iako za isti uredno prima platu. Za tri godine sjedenja u Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine, prema statistici web stranice Parlamenta BiH, Željko Komšić nije postavio niti jedno zastupničko pitanje.

Komšić kao predstavnik "stranke ljevice", koji bi po svom opredjeljenju trebao bez prestanka da se bori za prava građana, radnika i obespravljenih, za tri godine sjedenja u Parlamentu BiH nije postavio niti jedno jedino zastupničko pitanje.

Svi problemi države Bosne i Hercegovine, sva nerealizovana rješenja, ugovori, zakoni, itd. očito nisu od interesa za rad Komšića čija je stranka, očito pod neozbiljnim rukovođenjem, došla do potpunog rasula u ideološkom, političkom i kvalitativnom smislu.

Za razliku od Komšića, njegove kolege u Parlamentu Bosne i Hercegovine, kao što su Šemsudin Mehmedović, Zaim Backović, Nermina Kapetanović (čija smo pitanja provjerili, kao i nekolicine drugih zastupnika) , vrijedno rade postavljajući pitanja vlastima, tražeći odgovore, intervnecije i sl.. No, Komšić, očito, nema namjeru da ulazi u raspravu sa vlastima, kojoj je zvanično "opozicija", već ih, upravo sjedeći i šuteći, pušta da rade kako žele dok on mirno ubire platu tešku gotovo 5.500KM.

Inače, biografija Željka Komšića protkana je cjeloživotnim primanjima naknada sa budžeta. Do sada niko ozbiljnije nije analizirao rad Komšića, što je moguće ishod toga da ozbiljnih tragova i nema već da je Komšić, "zalažući se za građane", jednostavno samo primao dobru platu kao i posljednje tri godine u Parlamentu BiH - sjedeći bez ijednog postavljenog pitanja vlastima.
Izvor:
BNN.BA
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32414 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Gdje nađe Zaima Backovića
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32415 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Kako javlja press sluzba BPS...
Nurudin wrote:Za tri godine mandata i 5.500KM mjesečne plate Komšić nije postavio nijedno zastupničko pitanje!

Iako se javnosti predstavlja kao "predstavnik građana koji su ga birali", iako vrlo često daje zapaljive izjave kako bi, na krilima istih, zapravo politički profitirao, predsjednik Demokratske fronte, Željko Komšić, svoj parlamentarne političke obaveze gotovo da ne izvršava, iako za isti uredno prima platu. Za tri godine sjedenja u Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine, prema statistici web stranice Parlamenta BiH, Željko Komšić nije postavio niti jedno zastupničko pitanje.

Komšić kao predstavnik "stranke ljevice", koji bi po svom opredjeljenju trebao bez prestanka da se bori za prava građana, radnika i obespravljenih, za tri godine sjedenja u Parlamentu BiH nije postavio niti jedno jedino zastupničko pitanje.

Svi problemi države Bosne i Hercegovine, sva nerealizovana rješenja, ugovori, zakoni, itd. očito nisu od interesa za rad Komšića čija je stranka, očito pod neozbiljnim rukovođenjem, došla do potpunog rasula u ideološkom, političkom i kvalitativnom smislu.

Za razliku od Komšića, njegove kolege u Parlamentu Bosne i Hercegovine, kao što su Šemsudin Mehmedović, Zaim Backović, Nermina Kapetanović (čija smo pitanja provjerili, kao i nekolicine drugih zastupnika) , vrijedno rade postavljajući pitanja vlastima, tražeći odgovore, intervnecije i sl.. No, Komšić, očito, nema namjeru da ulazi u raspravu sa vlastima, kojoj je zvanično "opozicija", već ih, upravo sjedeći i šuteći, pušta da rade kako žele dok on mirno ubire platu tešku gotovo 5.500KM.

Inače, biografija Željka Komšića protkana je cjeloživotnim primanjima naknada sa budžeta. Do sada niko ozbiljnije nije analizirao rad Komšića, što je moguće ishod toga da ozbiljnih tragova i nema već da je Komšić, "zalažući se za građane", jednostavno samo primao dobru platu kao i posljednje tri godine u Parlamentu BiH - sjedeći bez ijednog postavljenog pitanja vlastima.
Izvor:
BNN.BA
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#32416 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

putokaz1 wrote:Gdje nađe Zaima Backovića
Nisam neki fan Ziketa, a ni stranke iz koje dolazi ( :-) ) no u par navrata sto sam pratio sjednice parlamenta, Zike je bio dosta aktivan, postavljao odlična pitanja, predočavao vrlo jasne i konkretne argumente (dolazi spreman), i poprilično je elokventno i razumno pričao.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32417 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Roccohljup wrote:
putokaz1 wrote:Gdje nađe Zaima Backovića
Nisam neki fan Ziketa, a ni stranke iz koje dolazi ( :-) ) no u par navrata sto sam pratio sjednice parlamenta, Zike je bio dosta aktivan, postavljao odlična pitanja, predočavao vrlo jasne i konkretne argumente (dolazi spreman), i poprilično je elokventno i razumno pričao.
Ide kakao vjetar puše,glumi opoziciju preko SBIH i BPS,ode u koaliciju s SDA,i opet će uletit u neke nezavisne ući uParlament pa u brak s SDA
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#32418 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sheilak »

putokaz1 wrote:
Roccohljup wrote:
putokaz1 wrote:Gdje nađe Zaima Backovića
Nisam neki fan Ziketa, a ni stranke iz koje dolazi ( :-) ) no u par navrata sto sam pratio sjednice parlamenta, Zike je bio dosta aktivan, postavljao odlična pitanja, predočavao vrlo jasne i konkretne argumente (dolazi spreman), i poprilično je elokventno i razumno pričao.
Ide kakao vjetar puše,glumi opoziciju preko SBIH i BPS,ode u koaliciju s SDA,i opet će uletit u neke nezavisne ući uParlament pa u brak s SDA
fakat, poltron i prelivoda samo takav. i posterboy (pun intended :D) sramnog bogacenja politicke “elite” nakon rata.

i cuj, zike ga zove, al eto nije fan njegov. :D

i dajte, nemojte vise te politicke metuzaleme vise, opcenito sad. ima li ikakve friske krvi kod nas? :D
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#32419 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nurudin »

putokaz1 wrote:
Roccohljup wrote:
putokaz1 wrote:Gdje nađe Zaima Backovića
Nisam neki fan Ziketa, a ni stranke iz koje dolazi ( :-) ) no u par navrata sto sam pratio sjednice parlamenta, Zike je bio dosta aktivan, postavljao odlična pitanja, predočavao vrlo jasne i konkretne argumente (dolazi spreman), i poprilično je elokventno i razumno pričao.
Ide kakao vjetar puše,glumi opoziciju preko SBIH i BPS,ode u koaliciju s SDA,i opet će uletit u neke nezavisne ući uParlament pa u brak s SDA
Sve to radio i Komšić, a koliko se da zaključiti iz životopisa, nije ništa drugo ni radio osim se bavio politikom.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#32420 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sheilak »

Pa, nurudine, imas li nam predloziti koga smislenog, neki konkretan prijedlog kao novu nadu politike?

jer ovo tvoje pljuvanje po komsicu sigurno vodi ka nekoj alternativi. Pretpostavljam da nas zelis odvratiti od komsica da bi nas izveo na pravi put. Pa nam reci stoga, koga nam predlazes.

Ili pljujes samo po zadatku?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#32421 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

sheilak wrote:
fakat, poltron i prelivoda samo takav. i posterboy (pun intended :D) sramnog bogacenja politicke “elite” nakon rata.

i cuj, zike ga zove, al eto nije fan njegov. :D

i dajte, nemojte vise te politicke metuzaleme vise, opcenito sad. ima li ikakve friske krvi kod nas? :D

jarane, zike ga svi zovu. Ja sam samo naveo njegov odnos prema i ponašanje na sjednicama kao pozitivu, sve ostalo sto se njega tice a sto ste naveli (bogaćenje, prelivoda, posterboy, itd.) stoji i 100% se slazem.
na kakvu frišku krv misliš? Neko ko se tek pojavljuje u politici (po prvi put) ili neki koji su tu duze ali mjenjaju ili osnivaju nove stranke? Ovih prvih haman i nema jer tesko da se ko moze pojaviti i "nametnuti" ime tek tako (a da ne kazem sto bi ga/nju odmah vise od pola foruma popljuvalo cisto reda radi), a ovih drugih ima hejbet u zadnje vrijeme.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#32422 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sheilak »

Roccohljup wrote:
sheilak wrote:
fakat, poltron i prelivoda samo takav. i posterboy (pun intended :D) sramnog bogacenja politicke “elite” nakon rata.

i cuj, zike ga zove, al eto nije fan njegov. :D

i dajte, nemojte vise te politicke metuzaleme vise, opcenito sad. ima li ikakve friske krvi kod nas? :D

jarane, zike ga svi zovu. Ja sam samo naveo njegov odnos prema i ponašanje na sjednicama kao pozitivu, sve ostalo sto se njega tice a sto ste naveli (bogaćenje, prelivoda, posterboy, itd.) stoji i 100% se slazem.
na kakvu frišku krv misliš? Neko ko se tek pojavljuje u politici (po prvi put) ili neki koji su tu duze ali mjenjaju ili osnivaju nove stranke? Ovih prvih haman i nema jer tesko da se ko moze pojaviti i "nametnuti" ime tek tako (a da ne kazem sto bi ga/nju odmah vise od pola foruma popljuvalo cisto reda radi), a ovih drugih ima hejbet u zadnje vrijeme.
pa svakako neko ko je nov u politici, bez optuzujuceg politickog backgrounda, dakle ne oni koji su uzgojeni na farmama sda/sdp i njihovih satelita niti ovi politicki konvertiti koji se konstantno kloniraju. vec neko zaista nov, mlad, frisak sa smislenom i jakom politickom platformom.
is that too much to ask? :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#32423 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

jasta je nego tu mač :), haman pa imposible :D Bilo je priče oko onog Arapovića iz CCI, al sad mu zena ode u SBB tako da ni od tog nista.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#32424 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sheilak »

Roccohljup wrote:jasta je nego tu mač :), haman pa imposible :D Bilo je priče oko onog Arapovića iz CCI, al sad mu zena ode u SBB tako da ni od tog nista.
adi arapovic? :D pa adi arapovic se vrzma po javnom/medijskom prostoru od kad ja znam za sebe :D nije on bas nov :D

no ima mladih ljudi. i stvarno je vrijeme da se metuzalemi sklone, a pogotovo ovi neuspjesni, beskrvni, stalno rotirajuci kojima je osnivanje novih stranaka full time job. :D

ali evo, mozda nam nurudin izadje u susret s kakvim prijedlogom...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#32425 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

General War wrote:
JoseMujica wrote:ibretim se da se precjednik Smućko nije oglasio povodom mućkog udara na đepove gradžana ovijem poskupljenjem ski karata :? :shock: :?
Cojk probo zice pa alpama...nece ti taj na neku tamo bjelasnicu (mozda radnim danom, ali to mu je djaba ionako)
Pa najveće galamđije su upravo ti dubokih džepova, gleam ih po FB imam ih pod navodnim prijateljima. Jedan koji je bio najglasniji otišao prije desetak dana u Austriju da se "plaza" a non stop je zatrpavao FB sa kritikama cijene karata na Bjelašnici. Fakat mi nisu ljudi jasni. Sorry za off.
Post Reply