Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#22651 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Challenger__ »

Da.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#22652 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Banksy wrote:Kad su rekli: ''Odlučno, u promjene!'' nisu nam rekli i da će te promjene biti nagore. Bosna je svakakva zemlja, ali mislim da je ovo prvi poslijeratni ministar u BiH sa završenom srednjom školom. Možda jedini i u Evropi.
Sto se ne ugleda na kolege Cardzica, Essu Radeljasa i shvati da nikada nije kasno za
kvalitetno obrazovanje. A Kiseljak ne moze biti blize :).

Sta Sejo bukva ima od skole? Ili, bolje, sta nema od skole? :)
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#22653 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic »

jazzer wrote:
Banksy wrote:Kad su rekli: ''Odlučno, u promjene!'' nisu nam rekli i da će te promjene biti nagore. Bosna je svakakva zemlja, ali mislim da je ovo prvi poslijeratni ministar u BiH sa završenom srednjom školom. Možda jedini i u Evropi.
Sto se ne ugleda na kolege Cardzica, Essu Radeljasa i shvati da nikada nije kasno za
kvalitetno obrazovanje. A Kiseljak ne moze biti blize :).

Sta Sejo bukva ima od skole? Ili, bolje, sta nema od skole? :)
Sve mogu shvatiti ali Sejo Bukva? :-) :lol: :( :run:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#22654 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sumirprimus »

o zla oca od gore matere,samo mi nije jasno sto koji krac svi kukaju,super je nama...
ovo je zajebancija od vrha do dna.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#22655 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Adriatic wrote:
jazzer wrote:
Banksy wrote:Kad su rekli: ''Odlučno, u promjene!'' nisu nam rekli i da će te promjene biti nagore. Bosna je svakakva zemlja, ali mislim da je ovo prvi poslijeratni ministar u BiH sa završenom srednjom školom. Možda jedini i u Evropi.
Sto se ne ugleda na kolege Cardzica, Essu Radeljasa i shvati da nikada nije kasno za
kvalitetno obrazovanje. A Kiseljak ne moze biti blize :).

Sta Sejo bukva ima od skole? Ili, bolje, sta nema od skole? :)
Sve mogu shvatiti ali Sejo Bukva? :-) :lol: :( :run:
Slušala sam ga sinoć. S velikom mukom sastavlja obične, prostoproširene rečenice.

Da, Eso i Čardžić su se bar potrudili da dobiju te diplome - sjeli u auto, otišli, odriješili kesu, štagod. Ovaj ni to nije bio u stanju.

Jezivo je sve ovo ... I mučno.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#22656 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Banksy wrote:
jazzer wrote:
Banksy wrote:Kad su rekli: ''Odlučno, u promjene!'' nisu nam rekli i da će te promjene biti nagore. Bosna je svakakva zemlja, ali mislim da je ovo prvi poslijeratni ministar u BiH sa završenom srednjom školom. Možda jedini i u Evropi.
Sto se ne ugleda na kolege Cardzica, Essu Radeljasa i shvati da nikada nije kasno za
kvalitetno obrazovanje. A Kiseljak ne moze biti blize :).

Sta Sejo bukva ima od skole? Ili, bolje, sta nema od skole? :)
Slušala sam ga sinoć. S velikom mukom sastavlja obične, prostoproširene rečenice.

Da, Eso i Čardžić su se bar potrudili da dobiju te diplome - sjeli u auto, otišli, odriješili kesu, štagod. Ovaj ni to nije bio u stanju.

Jezivo je sve ovo ... I mučno.
Slusao sam ga i ja, mrmlja kao da mu zub vade :) . Strasno.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#22657 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Imam neki cudan osjecaj da, kad bi se sad snimila popularnost DF-a, jedino bi za njega glasali DF-ovi ministri i vjecnici i oni kojima je Komsic namjestio neki poso !
Nevjerovatna im je kadrovska politika, ali zaista nevjerovatna. Vjerovali smo da ne moze biti nista gore od Radeljasa, kad ono... Sejo the Bukva!

:roll:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#22658 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sumirprimus »

prosto prosirena recenica donosi bolji zivot...a ne rad. :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#22659 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ridjobrki »

Fakat su u šumi mogli utesati boljeg.
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#22660 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mudrac2 »

dustaban wrote:Imam neki cudan osjecaj da, kad bi se sad snimila popularnost DF-a, jedino bi za njega glasali DF-ovi ministri i vjecnici i oni kojima je Komsic namjestio neki poso !
Nevjerovatna im je kadrovska politika, ali zaista nevjerovatna. Vjerovali smo da ne moze biti nista gore od Radeljasa, kad ono... Sejo the Bukva!

:roll:
ali meni je veći fenomen što je lik dobio glasove, koji mentoli su za njega glasali?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22661 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

sumirprimus wrote:prosto prosirena recenica donosi bolji zivot...a ne rad. :D
Mah... Kvazi-ljevičarski kvazi-elitizam. Sad im reci da je Tito imao završenu srednju školu, napast će te, a prije možda mjesec dana su me ovdje opominjali da se ne smijem Marinku Čavari jer je "i Tito bio mašinbravar" :roll: A ovo ismijavanje nečijih govornih, tjelesnih mana i izgleda je tako - "ljevičarski"

Elem, mislim da nije dobro imenovati nekompetentne ljude na neodgovarajuće pozicije. Ministarstvo kulture i sporta je pozicija na koju DF sudeći po popularnosti i odazivu građana sigurno ima daleko stručnijih i kvalitetnijih ljudi od ovog. No, sačekajmo da krene raditi, pa ćemo vidjeti šta će izaći iz toga. Da je za pohvaliti, pa i nije baš. Ali eto.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#22662 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

It_is_a_Leclerc wrote:
sumirprimus wrote:prosto prosirena recenica donosi bolji zivot...a ne rad. :D
Mah... Kvazi-ljevičarski kvazi-elitizam. Sad im reci da je Tito imao završenu srednju školu, napast će te, a prije možda mjesec dana su me ovdje opominjali da se ne smijem Marinku Čavari jer je "i Tito bio mašinbravar" :roll: A ovo ismijavanje nečijih govornih, tjelesnih mana i izgleda je tako - "ljevičarski"
Elem, mislim da nije dobro imenovati nekompetentne ljude na neodgovarajuće pozicije. Ministarstvo kulture i sporta je pozicija na koju DF sudeći po popularnosti i odazivu građana sigurno ima daleko stručnijih i kvalitetnijih ljudi od ovog. No, sačekajmo da krene raditi, pa ćemo vidjeti šta će izaći iz toga. Da je za pohvaliti, pa i nije baš. Ali eto.
Sta ce ovo biti, DF-ov kapitalac poceo reterirati.
Ovo treba prebaciti na temu "Sumnja i vjernici"

:mrgreen:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#22663 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Ovako su Amerikanci ocijenili Komšića još daleke 2007., jel vam zvuče poznato podvučeni dijelovi?
We also anticipate dealing with Komsic on a range of important bilateral issues, such as possible change of mission scenarios for Bosnia's Iraq deployment, further implementation of defense reform, and insulating Bosnia from political fallout associated with the Kosovo final status process. Thus far, our dealings with Komsic and his staff do not suggest that they possess the political maturity or gravitas required to manage effectively these or other issues. His staff are politically inexperienced and several hold second jobs, which appear to take priority over their presidential responsibilities. They are also often unable or unwilling to engage in serious substantive discussions

Komsic's Chief of Staff, childhood friend, campaign manager, and owner of Sarajevo's popular "Tito Bar," controls Komsic's "cabinet." Komsic gave Ibrovic carte blanche to assemble his Presidency team, and Ibrovic freely admits he chose to hire close friends rather than experienced political operatives

https://www.wikileaks.org/plusd/cables/ ... 177_a.html
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#22664 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Realno problem je sto malo ko gotivi covjeka, a on se probija. :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#22665 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

mudrac2 wrote:
dustaban wrote:Imam neki cudan osjecaj da, kad bi se sad snimila popularnost DF-a, jedino bi za njega glasali DF-ovi ministri i vjecnici i oni kojima je Komsic namjestio neki poso !
Nevjerovatna im je kadrovska politika, ali zaista nevjerovatna. Vjerovali smo da ne moze biti nista gore od Radeljasa, kad ono... Sejo the Bukva!
:roll:
ali meni je veći fenomen što je lik dobio glasove, koji mentoli su za njega glasali?
Nauci vec jednom da takvi ne dobijaju glasove vec otimaju.
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#22666 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mudrac2 »

dustaban wrote:
mudrac2 wrote:
dustaban wrote:Imam neki cudan osjecaj da, kad bi se sad snimila popularnost DF-a, jedino bi za njega glasali DF-ovi ministri i vjecnici i oni kojima je Komsic namjestio neki poso !
Nevjerovatna im je kadrovska politika, ali zaista nevjerovatna. Vjerovali smo da ne moze biti nista gore od Radeljasa, kad ono... Sejo the Bukva!
:roll:
ali meni je veći fenomen što je lik dobio glasove, koji mentoli su za njega glasali?
Nauci vec jednom da takvi ne dobijaju glasove vec otimaju.
:?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22667 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Pa da si pratio i čitao, kao što to tragično nisi, mogao si vidjeti da ja još od kampanje upozoravam na neke stvari, kako unutar DF-a, tako i unutar drugih stranaka. S obzirom da sam osposobljen da u stvarima vidim i pozitivne i negativne stvari, za razliku od šačice profesionalnih forumskih pesimista, nemam problem s tim da unutar stranke kojoj sam dao glas (što je valjda jedino što me veže za istu) prepoznam greške i anomalije kojih ima u svakoj drugoj partiji.

Pa sam tako rekao u kampanji da nije dobro da im osuđivani kriminalci budu na listama, a bilo ih je. Rekao sam da Emira Suljagića nije trebalo staviti za zamjenika ministra odbrane, da nije trebalo odustajati od principa "vertikale pozicija", niti je trebalo dozvoliti formiranje kantonalnih vlada u USK i BPK bez DF-a, niti im trebaju ovakvi gafovi sa pozicijama, poput ovog u KS.

Međutim, unatoč svemu, kadrovi DF-a generalno imaju moje povjerenje da krenu raditi, i umjereni optimizam. Isto sam rekao i kad je formirana Vlada SDP-a. Ako uprskaju do nepopravljivosti, bit ću prvi koji će reći - ne valjaju, pogriješio sam glasanjem za njih. Ali, proglasiti nekog neuspješnim samo zato što ima intonaciju glasa koja se ne sviđa nekom forumašu, zaista nije nivo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#22668 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Realno je da je ovo najveća poslijeratna ološ koja je sjela na vlast,

Kad to apsolviramo, o nijansama unutar te ološi, možemo ...
eifel
Posts: 579
Joined: 07/11/2014 19:45

#22669 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by eifel »

Samo jedno ministarsko mjesto Bošnjacima i ostalo anamonjima.
E jes vas jebalo, e neka, e neka
Grohotom se smijem hahahahaha :lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#22670 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sumirprimus »

kako bi rekli,zuje ko pćelice,al malo meda daju...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#22671 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Banksy wrote:Realno je da je ovo najveća poslijeratna ološ koja je sjela na vlast,

Kad to apsolviramo, o nijansama unutar te ološi, možemo ...
koja majorizira Bošnjake
Urnebesno
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#22672 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic »

Čim je on kao Sarajlija dao ime stranci "fronta" (inače stari Sarajevski izraz :D ), tu su se odmah vidjeli Čovićevi prsti. :D
Možda je ovo zajebancija, ali se bojim i da nije.
Niko se nije ovoliko naguzio HDZ bagri kao ovaj Lagumdžijin mali.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#22673 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

StupskaBitanga wrote:
Banksy wrote:Realno je da je ovo najveća poslijeratna ološ koja je sjela na vlast,

Kad to apsolviramo, o nijansama unutar te ološi, možemo ...
koja majorizira Bošnjake
Urnebesno
Ne majoriziraju oni ništa, rade što im se kaže.
''Multietnička'' stranka koja kupi srpske mrvice, jer su one jedine preostale nakon što su bošnjački SDA i hrvatski HDZ uzeli svoje, a njih kao privjesak uveli u vlast.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#22674 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Mrzime što ću ovo reći ali narcis zvani Lagumdžija je doktor nauka za ovoga
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#22675 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by breuer »

Najveća Lagumdžijina greška i jeste lansiranje Željka K. na BiH političku scenu.
Post Reply