Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#49151 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mayab »

Nisam ljubitelj i glasač Komšića, ali mi je drago da danas preuzima predsjedavanje Predsjedništvom, od onog rudonje i antihrista :thumbup: :bih:
Mene više bude sramota kad vidim kako traktorista sramoti prije svega državu koja ga plaća , a to što sramoti i blamira sebe samoga i "svoje" Srbe, za to me baš i zabole
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#49152 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

mayab wrote: 20/07/2021 07:43 Nisam ljubitelj i glasač Komšića, ali mi je drago da danas preuzima predsjedavanje Predsjedništvom, od onog rudonje i antihrista :thumbup: :bih:
Mene više bude sramota kad vidim kako traktorista sramoti prije svega državu koja ga plaća , a to što sramoti i blamira sebe samoga i "svoje" Srbe, za to me baš i zabole
Najgore je da ljudi vsni ne kontaju da je on srbin i da sramoti iste. Nego dalje od srbije i hrvatske ljudi vide samo predsjednik BiH. Kao da neko vani zna da postoje tri clana itd.
Jedino pozitivno da vani o njemu niko ne prica pa se daleko i ne cuju njgove gluposti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49153 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Login77777 wrote: 20/07/2021 09:15
mayab wrote: 20/07/2021 07:43 Nisam ljubitelj i glasač Komšića, ali mi je drago da danas preuzima predsjedavanje Predsjedništvom, od onog rudonje i antihrista :thumbup: :bih:
Mene više bude sramota kad vidim kako traktorista sramoti prije svega državu koja ga plaća , a to što sramoti i blamira sebe samoga i "svoje" Srbe, za to me baš i zabole
Najgore je da ljudi vsni ne kontaju da je on srbin i da sramoti iste. Nego dalje od srbije i hrvatske ljudi vide samo predsjednik BiH. Kao da neko vani zna da postoje tri clana itd.
Jedino pozitivno da vani o njemu niko ne prica pa se daleko i ne cuju njgove gluposti.
Image
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#49154 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Može li kakav proBiH Hrvat kojem nije mrsko nekad nešto i uraditi?

Zašto isključivo mora lijeni ublehaš Komšić?

Eto, borio se za državu, dobio zlatnog ljiljana, "odradio" 4 mandata, građani mu osigurali prvi milion u životu... Što bi se reklo, dobro ga pripremili i opremili, valjda je red da na pragu 6 desetljeća nešto pokuša zaraditi i vlastitim rukama.

Može li neki proBiH Hrvat koji govori engleski i njemački, kojem nije mrsko sjesti u auto i konstantno obilaziti čitavu BiH, koji nije škrtica kao Komšić, pa će odvojiti 20% plate i simbolično dati košarkašicama, kada već nije usvojen budžet.

I ako može ikako, da ne cmizdri na udarnom tv terminu kao pi.kica zato što mu žena nekad nema para za kruh i mlijeko, a on uzeo milion od građana.
Isto tako bi bilo lijepo i učtivo, kada jednu od najvažnijih institucija u državi BiH ne bi nazivao šupljom pričom.
Nikola Testa
Posts: 774
Joined: 04/09/2013 20:45

#49155 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nikola Testa »

:lol: :lol: :lol: kakve gluposti pišete, bolje diskusije se vode u kafani
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#49156 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kritikos »

Željko Komšić alijas Sejdo Pelješki :lol:
loader
Posts: 94
Joined: 23/06/2014 03:05

#49157 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by loader »

kritikos wrote: 20/07/2021 12:18 Željko Komšić alijas Sejdo Pelješki :lol:
:lol:

Image
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#49158 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

pemanapemani wrote: 20/07/2021 11:39 Može li kakav proBiH Hrvat kojem nije mrsko nekad nešto i uraditi?

Zašto isključivo mora lijeni ublehaš Komšić?

Eto, borio se za državu, dobio zlatnog ljiljana, "odradio" 4 mandata, građani mu osigurali prvi milion u životu... Što bi se reklo, dobro ga pripremili i opremili, valjda je red da na pragu 6 desetljeća nešto pokuša zaraditi i vlastitim rukama.

Može li neki proBiH Hrvat koji govori engleski i njemački, kojem nije mrsko sjesti u auto i konstantno obilaziti čitavu BiH, koji nije škrtica kao Komšić, pa će odvojiti 20% plate i simbolično dati košarkašicama, kada već nije usvojen budžet.

I ako može ikako, da ne cmizdri na udarnom tv terminu kao pi.kica zato što mu žena nekad nema para za kruh i mlijeko, a on uzeo milion od građana.
Isto tako bi bilo lijepo i učtivo, kada jednu od najvažnijih institucija u državi BiH ne bi nazivao šupljom pričom.
Pa imali ste vi u NS takvog(Falatar) u crno ga zavili,jos vraca kredit kojim je finansiro ta putovanja po BiH.
Nista slagao nije....koliko je sjednica imala za dvije godine ta institucija,i jeli iko odbio primit platu zato sto nije radio.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#49159 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Kako milina citati kako "gradjani" ponavljaju velikosrBsku/hrvatsku pricu, jos slave Dodikove antidrzavne poteze.
herzegowac
Posts: 146
Joined: 01/01/2019 19:03

#49160 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by herzegowac »

spreca wrote: 20/07/2021 07:21
herzegowac wrote: 19/07/2021 20:17

Stani ti si dijasporic, a pametujes meni o drzavi matici? :-) :lol:
Razlika je sto cu se ja vratiti u maticu, ja sam ekonomski dijasporac a ti politicki,sanjas Lipu a morat ces zivjet u mrskoj BiH,tu je razlika :lol:
Kakvo jadno pravdanje bjezanije. Ljubav prema domovini, ali pobjegao vani radi para. Dakle, pare ispred domovine. Znam da ces se vratiti, cim legne njemacka penzija. Nacionaliste iz dijaspore je najlakse prepoznati. Valjalo bi da ima neka oznaka pored profila, da se ne zamaram konverzacijom sa dijasporom.
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#49161 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Patton44 wrote: 20/07/2021 19:37
pemanapemani wrote: 20/07/2021 11:39 Može li kakav proBiH Hrvat kojem nije mrsko nekad nešto i uraditi?

Zašto isključivo mora lijeni ublehaš Komšić?

Eto, borio se za državu, dobio zlatnog ljiljana, "odradio" 4 mandata, građani mu osigurali prvi milion u životu... Što bi se reklo, dobro ga pripremili i opremili, valjda je red da na pragu 6 desetljeća nešto pokuša zaraditi i vlastitim rukama.

Može li neki proBiH Hrvat koji govori engleski i njemački, kojem nije mrsko sjesti u auto i konstantno obilaziti čitavu BiH, koji nije škrtica kao Komšić, pa će odvojiti 20% plate i simbolično dati košarkašicama, kada već nije usvojen budžet.

I ako može ikako, da ne cmizdri na udarnom tv terminu kao pi.kica zato što mu žena nekad nema para za kruh i mlijeko, a on uzeo milion od građana.
Isto tako bi bilo lijepo i učtivo, kada jednu od najvažnijih institucija u državi BiH ne bi nazivao šupljom pričom.
Pa imali ste vi u NS takvog(Falatar) u crno ga zavili,jos vraca kredit kojim je finansiro ta putovanja po BiH.
Nista slagao nije....koliko je sjednica imala za dvije godine ta institucija,i jeli iko odbio primit platu zato sto nije radio.
Nisam u NS, niti u bilo kojoj stranci.

Na ovoj i SDP temi argumentovano stoji da sam bio u najmanju ruku veliki Komsicev fan u periodu do 2015-16.

Glasao za jos jednu rumenu ublehu Becirevica.

Jedina dobra stvar, nije Covic. Slazem se da je dobro da nije Dodikov guzni haver. I nista drugo.

Isto tako mislim da to jednostavno nije dovoljno za milion maraka i osiguranih 20 godina radnog staza. Da veceras ode u penziju, imao bi preko 1500 KM.

To je cisti bezobrazluk i jebiguzluk.

Covjek sa 5000 +KM plate, bukvalno place na tv - kako ima dana da supruga nema para za kruh, mlijeko i argetu. Clan Predsjednistva drzave u kojoj je 40% nezaposlenih, a 70% radi za platu od 700-800 KM.

Covjek ljevicar, socijalno osjetljiv i gorljivi borac za gradjansku drzavu. :-) :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49162 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

herzegowac wrote: 20/07/2021 21:57
spreca wrote: 20/07/2021 07:21

Razlika je sto cu se ja vratiti u maticu, ja sam ekonomski dijasporac a ti politicki,sanjas Lipu a morat ces zivjet u mrskoj BiH,tu je razlika :lol:
Kakvo jadno pravdanje bjezanije. Ljubav prema domovini, ali pobjegao vani radi para. Dakle, pare ispred domovine. Znam da ces se vratiti, cim legne njemacka penzija. Nacionaliste iz dijaspore je najlakse prepoznati. Valjalo bi da ima neka oznaka pored profila, da se ne zamaram konverzacijom sa dijasporom.
:lol: :lol: ljubav prema domovini dobar ti ovaj vic :lol: ko ti je kriv pa se nisi mogao makar do Slovenije otici ili si na debeloj drzavnoj sisii nekome palamudis o ljubavi prema domovini,sta je tvoja domovina?
Last edited by spreca on 21/07/2021 08:52, edited 1 time in total.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#49163 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

spreca wrote: 21/07/2021 06:48
herzegowac wrote: 20/07/2021 21:57

Kakvo jadno pravdanje bjezanije. Ljubav prema domovini, ali pobjegao vani radi para. Dakle, pare ispred domovine. Znam da ces se vratiti, cim legne njemacka penzija. Nacionaliste iz dijaspore je najlakse prepoznati. Valjalo bi da ima neka oznaka pored profila, da se ne zamaram konverzacijom sa dijasporom.
:lol: :lol: ljubav prema domovinidobar ti ovaj vic :lol: ko ti je kriv pa se nisi mogao makar do Slovenije otici ili si na debeloj drzavnoj sisii nekome palamudis o ljubavi prema domovini,sta je tvoja domovina?
Nekad je imao dvije domovine(Covic-Kolinda)sad ni jedne,a ka ce opet ne zna se.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49164 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Patton44 wrote: 21/07/2021 08:24
spreca wrote: 21/07/2021 06:48
:lol: :lol: ljubav prema domovinidobar ti ovaj vic :lol: ko ti je kriv pa se nisi mogao makar do Slovenije otici ili si na debeloj drzavnoj sisii nekome palamudis o ljubavi prema domovini,sta je tvoja domovina?
Nekad je imao dvije domovine(Covic-Kolinda)sad ni jedne,a ka ce opet ne zna se.
Lako je bilo sisati kolindu, a sta ce sad :lol:
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49165 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Ovaj Komšić da ima i malo savjesti i da stavlja dobro države ispred svog osobnog ne bi 15 mjeseci prije općih izbora najavljivao svoju kandidaturu za člana Predsjedništva.
Potpuno je nebitan prijedlog HDZ ili bilo koga drugog za izmjene Izbornog zakona BiH koji bi omogućio Hrvatima u BiH da izaberu svog člana Predsjedništva. Njemu to ne odgovara jer zna da ne bi imao šanse da predstavlja Hrvate. Stoga će dizati tenzije i sabotirati pokušaje da se BiH politički stabilizira.
Da li će biti posljedica iz ovakvog stava i koje su sve moguće posljedice po sve nas u sukobu njegovih i HDZ snova za koje glasa barem 70 % Hrvata u BiH, njega jednostavno ne zanima.

Zaobadao se pa što bude.
Komentirajući prijedlog izmjena Izbornog zakona BiH, koji je ponudila Hrvatska demokratska zajednica (HDZ), predsjednik Demokratske fronte (DF) Željko Komšić rekao je da je to ilustracija snova ove političke stranke.

- Njime se ne implementira presuda Sejdic Finci niti ostale presude Evropskog suda za ljudska prava. Prijedlog je, opet očekivano, utemeljen na diskriminatorskom etničkom principu izbornih jedinica - kaže Komšić, prenosi federalna.ba.

Poručio je i da on ima dojam da HDZ-u nije do rješenja i da ni sami nisu ozbiljni sa ovim prijedlogom, jer imaju namjeru blokirati sljedeće izbore.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#49166 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

Novace ako ovaj put posaljete u utrku recimo Jelenu Rozgu ili slicnu ljepoticu, imate moj glas. :thumbup:

Za BH drzavljanstvo cemo lako, valjda ima rodbine u BiH. Moze i ona mostarka Bavrka. :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#49167 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Bakalar: Niko pa ni Čović ne može blokirati izbore. Izbora će biti.


Jel se Čho već počeo ulizivat Bošnjama da ga uzmu u koaliciju? Mi smo braća i te cake?
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49168 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 22/07/2021 09:21 Novace ako ovaj put posaljete u utrku recimo Jelenu Rozgu ili slicnu ljepoticu, imate moj glas. :thumbup:

Za BH drzavljanstvo cemo lako, valjda ima rodbine u BiH. Moze i ona mostarka Bavrka. :mrgreen:
:lol:

Čović je budala.

Da sam na njegovom mjestu ja bih odmah nakon Komšića i njegove najave kandidature izjavio da se neću kandidirati za člana Predsjedništva i da je prerano da bilo tko najavljuje kandidaturu.
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#49169 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Novak20 wrote: 22/07/2021 09:27
Login77777 wrote: 22/07/2021 09:21 Novace ako ovaj put posaljete u utrku recimo Jelenu Rozgu ili slicnu ljepoticu, imate moj glas. :thumbup:

Za BH drzavljanstvo cemo lako, valjda ima rodbine u BiH. Moze i ona mostarka Bavrka. :mrgreen:
:lol:

Čović je budala.

Da sam na njegovom mjestu ja bih odmah nakon Komšića i njegove najave kandidature izjavio da se neću kandidirati za člana Predsjedništva i da je prerano da bilo tko najavljuje kandidaturu.
Možda voli da ga prima.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#49170 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Kažu Željko
Ja i Bakir već podijelili Fotelje 2022-2026 a Čović hoće nove Izborne Jedinice
Nije fer a mi mu ostavili Ministarstvo Finansija i Predsjedniak Federacije :lol:
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49171 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Jesu li ovo isti oni koji su se prije godinu bez problema složili sa tim da se u Mostaru koriste etnički prefiksi na izborima ?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-dana ... /210722071
BEZ ETNIČKIH PREFIKSA
DF danas predao svoj prijedlog Izbornog zakona, isti onaj koji su predložili prošle godine

Državni parlamentarac DF-a Dženan Đonlagić potvrdio je Feni da je kao član Interresorne radne grupe za izmjenu Izbornog zakona danas predao Prijedlog izmjena Izbornog zakona DF-a, a koji su kao Klub zastupnika predlagali još u februaru prošle godine.

"Cilj je otkloniti sve vrste diskriminacije građana po osnovu etničke pripadnosti, mjesta prebivališta i imati jednaku vrijednost glasa za sve", izjavio je Đonlagić.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#49172 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 22/07/2021 14:10 Jesu li ovo isti oni koji su se prije godinu bez problema složili sa tim da se u Mostaru koriste etnički prefiksi na izborima ?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-dana ... /210722071
BEZ ETNIČKIH PREFIKSA
DF danas predao svoj prijedlog Izbornog zakona, isti onaj koji su predložili prošle godine

Državni parlamentarac DF-a Dženan Đonlagić potvrdio je Feni da je kao član Interresorne radne grupe za izmjenu Izbornog zakona danas predao Prijedlog izmjena Izbornog zakona DF-a, a koji su kao Klub zastupnika predlagali još u februaru prošle godine.

"Cilj je otkloniti sve vrste diskriminacije građana po osnovu etničke pripadnosti, mjesta prebivališta i imati jednaku vrijednost glasa za sve", izjavio je Đonlagić.
Da li je prijedlog pozitivan ili negativan u odnosu na HDZ-ov?
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49173 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

BHCluster wrote: 22/07/2021 16:26
Novak20 wrote: 22/07/2021 14:10 Jesu li ovo isti oni koji su se prije godinu bez problema složili sa tim da se u Mostaru koriste etnički prefiksi na izborima ?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-dana ... /210722071

Da li je prijedlog pozitivan ili negativan u odnosu na HDZ-ov?
Bitno je da li je prijedlog realan ili nije. Nije čak ni pozitivan u odnosu na ovo što imamo danas ako se izuzmu tehnikalije.

Jedini cilj mu je majorizacija Hrvata i izazivanje njihovog gađenja prema ovakvoj državi, a to je u konačnici raspad bh društva do kraja.

Srbe se ovim DF prijedlogom ne dira. Zašto ? Dva asimetrična entiteta koja iz dana u dan postaju etnički čišća, sa ili bez Hrvata svakako je podjela BiH kad-tad.

Doživjet će Komšić da vidi plodove svojih prijedloga koji su identični prijedlozima SDA. ABD.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#49174 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 22/07/2021 18:05
BHCluster wrote: 22/07/2021 16:26
Da li je prijedlog pozitivan ili negativan u odnosu na HDZ-ov?
Bitno je da li je prijedlog realan ili nije. Nije čak ni pozitivan u odnosu na ovo što imamo danas ako se izuzmu tehnikalije.

Jedini cilj mu je majorizacija Hrvata i izazivanje njihovog gađenja prema ovakvoj državi, a to je u konačnici raspad bh društva do kraja.

Srbe se ovim DF prijedlogom ne dira. Zašto ? Dva asimetrična entiteta koja iz dana u dan postaju etnički čišća, sa ili bez Hrvata svakako je podjela BiH kad-tad.

Doživjet će Komšić da vidi plodove svojih prijedloga koji su identični prijedlozima SDA. ABD.
Gdje se tacno Hrvati majoriziraju u ovom prijedlogu?
User avatar
jazzer
Posts: 7111
Joined: 20/12/2004 14:44

#49175 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

jbt svaka susa, zagovornik legitimnog predstavljanja, odmah prijeti raspadom drzave. I to im je argument da prijete Bosnjacima.
Nama je stalo do drzave pa ako ne uradimo nista po pitanju izbornog BiH ce se raspasti?

Sta ce biti sa Hrvatima u slucaju raspada BiH? Uzece komad BiH i ponijeti ga u Hrvatsku kao miraz? Hoce al u kurcu.

De ba prestanite vise sa tom mantrom o raspadu drzave, postaje smijesno. Nemate vi taj ni ljudski a ni politicki potencijal.

A da treba nesto uraditi po pitanju izbornog, treba. Dakle, nisam za neku zadrtost ni sa jedne strane, treba uraditi sve sto je moguce
po pitanju izbornog ali u skladu sa demokratskom praksom, ne raditi dodatne podjele.
Post Reply