Demokratska fronta Željko Komšić

kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#48651 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kritikos »

aCme wrote: 31/05/2021 12:41 :bih:
Image
Vidi se ta tezina u ocima od mamurluka dok lista papire, dok kroz maglene oci iscita spanska sela. A osmjeh je tu jer je zadnji dan maja, sutra prvi i plata od 8 milja. I tako vec 11 godina i eto milionce.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#48652 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Novak20 wrote: 31/05/2021 10:38 Može parazitirati na hrvatstvu, a ne može čestitati uspjeh nogometnom klubu iz jedne hrvatske općine.

Naravno da takvu čestitku nitko i ne očekuje od ovog parazitskog provokatora i persone non grata u Š.B. ali ovaj primjer dobro dođe da se pokaže tko je u stvari Ž.K.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/kako-kom ... om-brijegu
Čestitam Fudbalskom klubu Velež na plasmanu u evropska takmičenja!, napisao je na Facebooku hrvatski član Predsjedništva BiH.

Plasman u isto natjecanje izborili su Široki Brijeg i Sarajevo dok će u kvalifikacijama za Ligu prvaka igrati banjalučki Borac, no oni su ostali uskraćeni za čestitku.

Podsjećamo, Komšić je većinom bošnjačkim glasovima izabran za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda. Zanimljivo, čestitku nije napisao na hrvatskom jeziku.

On još sebe naziva predstavnikom svih građana BiH, prenosi JabukaTv.
Kako jadno, pa čak i od tebe bivšeg SDP preko noći HDZ boota. Čestitao je jer su prvi put izborili nastup u Evropi, to je HNK Škriparski Brijeg više puta radio kao i FK Sarajevo, kojem također iz istih razloga nije čestitao a što si u svom patetizmu taktički izostavio.

Nego, je li legitimni čestitao? Ipak je on kao dijete i u mladosti bio vjerni Rođeni a kako sam reče, emocije nikad ne nestaju.

Image
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48653 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Novak20 wrote: 31/05/2021 15:08
Black swan wrote: 31/05/2021 13:03 Stvarno iskreno mu zelim jos minimalno 3 mandata s jednom pauzom izmedju
I ja mu želim tri mandata u svojstvu bošnjačkog člana Predsjedništva BiH.
Ja ne znam ko je ovo potpisao u daytonu
Mogli su fino kopirati americka pravila 2 mandata i cao
Sad bi bio ko beriz belkic
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48654 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Kacete nekog oz br naroda izabrat da voli cugnut? I da malcice mrzi svoj narod :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48655 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Ja sam vidio bakira da pije u wokiju ali stvarno bezalkoholno
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48656 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Bakir bi govno smazao ko Baklavu ,samo ako ce od toga imati neke koristi
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#48657 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Čović,Dodik,Bakir spomenike trebaju postavit
Harisu
Ljubi Bozicou
Komsicu
Ešdaunu
Te onom Radikalu iz Pralamenta BH 2005 što obori Aprilski s SBIH 90
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48658 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Komšićev savEtnik Čeda.

I ja bih umirao od smEha na njegovom mEstu.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... e-15078046
Za Kurir su očevici incidenta ispričali da je Jovanović, nakon što se posvađao s radnicima, uzeo veliki kamen i gađao izlog koji se razbio u dijelove. Kurir je objavio i Jovanovićeve fotografije nakon incidenta na kojima se vidi da umire od smijeha.

Jovanović je nakon incidenta neko vrijeme razgovarao s policajcima, a zatim je džip Interventne jedinice odveo lidera LDP-a u policijsku stanicu Novi Beograd. Za njima su otišli Jovanovićeva supruga Jelena i njegov odvjetnik Aleksandar Šćekić.

'Bio je vidno alkoholiziran'
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#48659 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Polako bre, HDZ botino, ne trči pred rudu, ne mora baš biti onako kako Kurir napiše.
Povodom informacija u medijima da je on demolirao lokal brze hrane, Jovanović je istakao da je u srijedu navečer išao da da izjavu u policiji povodom napada navijača.

"Otišao sam da dam izjavu, kao i svaki drugi čovek. To nisu prenijeli mediji... pa su svi razvlačili", kazao je Jovanović.

On je potvrdio da su ga napali pripadnici navijačke grupe "Hijene".

"Sve je snimljeno, neka se gleda. Baš me briga šta pišu tabloidi, neka slave te huligane, ali se neću sklanjati s puta. Ovdje živim", izjavio je.

Govoreći o incidentu, potvrdio je da je razbio izlog i naveo da ovaj atak nije prvi.

"Ovo nije prvi... Redovno me čekaju, kao i sinoć. Bacio sam stolicu u staklo, jesam. Jer oni samo taj jezik razumiju, nijedan drugi. Ovo je problem, a nije problem Beton hala... to ne može da očekuje od mene. Nisam došao kod njih, oni su došli kod mene. Nek me zaobizlaze na ulici, ne interesuje me. Da me nisu napali, ne bi bilo ničega", istakao je Jovanović.

Kazao je da sada "ne zna da li će podnijeti prijavu" i ističe da nije kontaktirao advokata.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48660 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

:lol:

Jedina istina je da ovoga Čedu netko plaća našim parama da ne radi ništa ili da radi gore opisane stvari. Što je još gore nego da ne radi ništa.

I o čemu će Čeda onda savEtovati Komšića.

Kako da razbija izloge po Begišu ?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48661 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Novak20 wrote: 03/06/2021 10:15 :lol:

Jedina istina je da ovoga Čedu netko plaća našim parama da ne radi ništa ili da radi gore opisane stvari. Što je još gore nego da ne radi ništa.

I o čemu će Čeda onda savEtovati Komšića za par tisuća KM.

Kako da razbija izloge po Begišu ?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#48662 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

Novak20 wrote: 03/06/2021 10:15 :lol:

Jedina istina je da ovoga Čedu netko plaća našim parama da ne radi ništa ili da radi gore opisane stvari. Što je još gore nego da ne radi ništa.

I o čemu će Čeda onda savEtovati Komšića.

Kako da razbija izloge po Begišu ?
Pro bono,nema placanja.
U ostalom kad se moze kompletan HUZP-e placat da rusi BiH od nasi para,trebali bi i Cedu sto rusi BG.

Samo kmeci,drugo nit znas nit mozes.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#48663 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Ipak dva promila gospodin savjetnik. Nije loše, skoro kao predsjednik :D
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#48664 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by doremifa »

JohnnyS wrote: 03/06/2021 17:25 Ipak dva promila gospodin savjetnik. Nije loše, skoro kao predsjednik :D

Legenda kaže da precjednik zna nagurati i na 2%. Navodno u tom blaženom stanju zna odgovore i na najzajebanija senadova pitanja :)
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48665 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Sta smo docekali da naseg prijetsijetnika usporedjuju
Sa ustasama

Sta je slijetece komsic i ceda su bolji od geringa? :mrgreen:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#48666 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by belfy »

da se mene pita ja bi rekao da si ti bolji od Kardinala. ali, mene se ne pita...
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#48667 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by smijesni_ste »

Nisu ni Srbi što su nekad bili, sad ih Čeda šamara :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48668 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#48669 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Može se kazati da između političke karijere Komšića i Jovanovića ima više sličnosti nego li razlike.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/re ... ru-1104059
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48670 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

:lol: :lol: :lol:

Jbt, ovaj Komšić je uvreda za hrvatski narod kojega k'o fol predstavlja. Je li bio i na Titinom grobu u Begišu ?

http://ivanlovrenovic.com/clanci/saraje ... a-groteska
avljaju vijesti: Željko Komšić, član Predsjedništva BiH „iz reda hrvatskoga naroda“ bio u Jajcu, hodočastio kostima kralja Stjepana Tomaševića u Muzeju tamošnjega franjevačkog samostana, obišao lokalitet Kraljev grob na Smriku iznad Jajca. Sve to - da oda „počast posljednjem bosanskom kralju Stjepanu Tomaševiću“, uz poziv svim građanima Bosne i Hercegovine da se okupljaju svake godine na Kraljevom grobu 5. juna, kada je kralj pogubljen, i da to bude „tradicionalna manifestacija obilježavanja kontinuiteta bosanskohercegovačke državnosti“. Imao je i akademsku pratnju: „Stručni vodič posjete bio je historičar, dr. sc. Amir Kliko s Univerziteta u Sarajevu.“

Kako pogubljenje posljednjeg kralja, i s njime definitivno uništenje srednjovjekovne države Bosne, kao radikalan prekid kontinuiteta državnosti može biti baš datum obilježavanja kontinuiteta državnosti - taj nonsens samo članu Predsjedništva Komšiću i njegovom stručnom vodiču dr. sc. Amiru Kliki s Univerziteta u Sarajevu ne predstavlja logički ni mentalni problem. Nema Komšić problema ni sa svojim smiješnim ideološkim skakanjima u vlastiti trbuh: on idolizira Tita, drži njegov portret znamenitoga sarajevskog slikara u uredu, i diči se lijevo-građanskom orijentacijom, a fasciniran je monarhijskom državnom baštinom! Mora da mu se Tito u grobu okreće, on, koji posljednjem jugoslavenskom kralju, doduše, nije skinuo glavu kao sultan Mehmed II Tomaševiću, ali mu jest zabranio povratak u zemlju. Uz dobro smišljen predizborni slogan, pripisan “narodnom pjesniku”: “Nećemo kralja, hoćemo Tita, narod se pita!”

A ima ovaj cirkus s kraljevskim kostima i povijesno-faktografsku rupu. U ljeto godine 1888. kustos Zemaljskoga muzeja u Sarajevu dr. Ćiro Truhelka, vođen pučkom predajom, obavio je arheološko iskopavanje na lokalitetu Kraljev grob, na brdu sučelice plivskomu vodopadu, i pronašao kostur čija je lobanja ležala odvojena od trupa. Katolički jajački puk bio je oduševljen, muslimanski ogorčen i rezerviran, bilježi fra Anto Knežević. Nekoliko dana nakon toga, kroz Jajce je u sklopu posjete Bosni i Hercegovini naišao habzburški prijestolonasljednik, carević Rudolf. Stajao je pred kosturom desetak minuta, piše Knežević, a prije odlaska “uzeo je jednu koščicu od kostura i stavio u džep”. Kostur je potom putovao u Beč na konzervaciju, vraćen u Jajce u staklenom sarkofagu (“od Vlade Zemaljske plaćen sedamsto forinti”), te na Uskrs 21. travnja godine 1889. bio svečano položen u samostansku crkvu.

Nikada ni jednom materijalnom činjenicom nije dokazano da je to skelet kralja Stjepana Tomaševića. Dapače, neke novije osteološke analize upućuju na to da se radi o ženskom skeletu. Sve se to zna, ili se lako može saznati ako se želi znati, ali članu Predsjedništva BiH Željku Komšiću i njegovom stručnom vodiču dr. sc. Amiru Kliki s Univerziteta u Sarajevu očito nije do znanja. To, što oni telale s Kraljeva groba i ispred skeleta u franjevačkom samostanu samo je vulgarni politički populizam.

Ne možemo znati s kakvom je namjerom, željom, vjerom nesretni carević Rudolf maznuo koščicu s jajačkoga kostura. Znamo samo to, da nije na umu imao ništa političko, a znamo i da mu nije pomogla - ni cijela godina nije prošla od njegove bosanske turneje, kada su on i njegova mlada ljubovca Maria Vetsera u siječnju 1889. nađeni mrtvi u dvorcu Mayerling, te postali vječnom temom srcedrapatelnih književnih i filmskih obrada.

Virtualna koščica s “kraljevoga” skeleta koju je član Predsjedništva Komšić ponio iz Jajca, kako rekoh, sredstvo je vulgarnoga političkog populizma. Po svemu sudeći, čovjeku se osladilo te se naumio ponovo kandidirati, pa s početkom kampanje uranio cijelu godinu dana.

Sredstva ne bira.
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#48671 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

Predstavlja BiH a ne samo bh Hrvate.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#48672 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Emiremir33 »

Login77777 wrote: 08/06/2021 22:09 Predstavlja BiH a ne samo bh Hrvate.
Pogledaj šta je postavio na temi da se nikad ne zaboravi
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48673 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Sattler misli da je nasekirao Komšića najavama blokada i neodržavanja izbora, a Komšo je u sebi pomislio da mu je najbolje bez novih izbora. Doživotno ili barem do mirovine. :D

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... zbori.html
“Idući izbori se ne mogu održati po postojećem Izbornom zakonu”, kazao je u srijedu Johann Sattler, šef Delegacije Evropske unije u BiH, na sastanku s hrvatskim članom Predsjedništva BiH Željkom Komšićem, saznaje Istraga.ba.

Sam Sattler, ne navodeći detalje sastanka, priznao je kasnije u srijedu da je “imao dobru i otvorenu razmjenu mišljenja s članom Predsjedništva BiH Željkom Komšićem o pristupanju EU, 14 ključnih prioriteta, izbornoj reformi i pomirenju”.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#48674 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Macron je ima vec neko vrijeme rekao da se od balkanskih drzava ocekuje nesto konkretno i na tom tragu je i delegacija EU u BiH.
Komsi bi odgovarao status quo s tim da se on ponekad zauzme za 'ostale' pozivom za implementaciju presude iz Strazbura kao samoproglaseni politicar gradjanske orijentacije.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48675 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Mudre riječi hrvatskog člana Predsjedništva/člana Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda.

Poslije ovoga priopćenja, NATO će sukladno Komšićevim visokim standardima s.ebati Hrvatsku i hrvatske zvaničnike dok si rek'o keks. Zli hrvatski Hrvati nemaju nikakve šaMse jer nisu napredni kao ovaj bh "Hrvat".

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... to_om.html
KOMŠIĆ REZOLUTNO ODGOVORIO SUSJEDIMA: "Zbog forsiranja konstitutivnosti Hrvatska dolazi u sukob sa NATO-om!"
Član Predsjedništva BiH Željko Komšić oglasio se povodom tvrdnji predsjednika susjedne Republike Hrvatske Zorana Milanovića koji je danas u Požegi, povodom predstojećeg samita NATO-a, izjavio da "netko ima problem da se u završnoj deklaraciji NATO-a spominje Daytonski sporazum i tri konstitutivna naroda", te da ona trenutno zvuči kao da je "pisala neka nevladina udruga iz Sarajeva".

Saopštenje člana Predsjedništva BiH Željka Komšića prenosimo u cjelosti:

"Zbog forsiranja prevaziđenog etničkog koncepta konstitutivnosti naroda Hrvatska dolazi u sukob sa NATO-om. Vrlo je jasno iz presuda Evropskog suda za ljudska prava, da se u BiH treba odbaciti taj koncept, kao što je jasno da smo se u Programu reformi (ANP) obavezali na jednakopravnost svih građana, a ne na tzv. konstitutivnost naroda. Teško da jedna Hrvatska može zaustaviti ono što je interes NATO-a, k tome zalažući se za ono što nisu NATO i EU standardi.

Mi smo u proteklim godinama i proteklim danima pokušavali da objasnimo hrvatskim zvaničnicima da je ono što traže u BiH nespojivo sa NATO-om. Sad u NATO-u trebaju odlučiti da li su im važniji standardi i interesi alijanse, ili antinato i antievropski standardi zvaničnika iz Hrvatske. Dobro je da se situacija kristališe i da stvari postaju jasnije.
(SB
Post Reply