Demokratska fronta Željko Komšić

Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#62251 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bitvin »

Skijaš wrote: 28/02/2024 19:54
Bitvin wrote: 27/02/2024 23:27
Skijaš wrote: 27/02/2024 19:26

hrvatski jezik, za razliku od recimo albanskog, ima status sluzbenog u BiH ------> primjer konstitutivnosti

nametanje samo hrvatskog identiteta recimo Stocu ------> velikohrvatsko djelovanje pod plastom konstitutivnosti


Vidis li ti razliku izmedju ove dvije navedene situacije i zasto je jedno temelj kojeg treba braniti a drugo stetna pojava protiv koje se treba boriti?
Temelj kojeg treba braniti je sloboda građana Amerike, Njemačke, Danske, Turske...

Tamo žive desetine različitih etniciteta, sve rase, sve religije, sve ideologije i niko nikoga ne smije diskriminirati.

Dobro došao u 21. stoljeće. :bih:
Govorim o prakticnim stvarima i ne bih da se gadjamo floskulama.
Ako ti je ovo što jesmo praktična stvar onda uživaj.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62252 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Sjo suplje almine mi
Gdje ste bili za pregovarackim stolom u dajtonu
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#62253 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bitvin »

Ne znam kome se obraćaš, ali pregovarački je bio prije 28 godina i to su rješenja tog vremena koja su svi prihvatili kao privremena.

Ako mislimo jednom početi živjeti kao ljudi onda se takva rješenja moraju prevazići. U suprotnom će djeca, i Mujina i Jovina i Antina otići daleko odavde, a "konstitutivnost" će vam čuvati grobovi dok ih neko ne zagrne.

Samo je pravo čovjeka ujedno pravo i svakog etniciteta, svake rase, svake različitosti. Sve drugo je neizbježna diskriminacija, svakoga, po više osnova i na više nivoa.

Ali jasno je meni da ovdje nekima i nije cilj da se živi nego da drugi ne žive. Zato čuvaju svoje pećinske podjele. Blokada kao preduslov otimanja. Hipokrizija. Fašizam.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62254 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

tebi se obraćam a govorim vi jer vas ima više s istom šupljom
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#62255 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bitvin »

Dobro, argumentlija moj.

Ne brini, ja i nemam neke iluzije da će glupi balkanski narodi opstati, bilo koji od njih.
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#62256 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Sto je do zakona mijenja se novim zakonom a sto je do obicaja mijenja se prihvatanjem drugih obicaja -Montesque

Eh u Bosni je to sve izmijesano. Sta su obicaji a sta zakoni u BiH u medjuetnickim odnosima?
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62257 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

ne moze se uskladiti kako financirati tv
a neko bi mijenjao dajton i nacije
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#62258 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bitvin »

Prepreka svemu tome je ista - fašizam. Da li je u pitanju zadojenost mržnjom izazvana primitivnošću naslijeđenom od sredine ili naučena nesposobnost za život uz (beznačajno) drugačijeg, to bi se dalo raspravljati. Vjerovatno najvećim dijelom kombinacija to dvoje. Ishod je poznat - jednog dana neće biti ni entiteta ni kantona, a svoju ćete "konstitutivnost" ostaviti po grobljima. Ova zemlja će i dalje živjeti u nekom obliku, samo će stanovništvo imati više filipinske, iranske, turske, sirijske, ruske, kineske, afričke krvi nego fašizmom oplemenjene koja sad struji po konstitutlijama. Ista stvar i preko Drine, kao i u domovini HDZ-ovog kvaziEUropstva. Što ne ode, ubijaće se. Što se ne ubije, uvenuće. I sretno vam u tome.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#62259 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Miro Lazovic se pridruzio DF-u.
Imace dobrog ucitelja i savjetika ako htjednu slusati. :thumbup: :bih:
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#62260 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bitvin »

Truba wrote: 29/02/2024 10:06 tebi se obraćam a govorim vi jer vas ima više s istom šupljom
Svježa vijest:

Dok političari usaglašavaju politike, negativan prirodni priraštaj i iseljavanje iz BiH, dovodi do gubitka stanovništva od jedan i po posto svake godine, procjene su UN-a. Sve je više starijih, a sve manje novorođenih. U Bosanskom Grahovu tako je prošle godine rođena samo jedna beba.

Rađaju plodovi "konstitutivnosti" i "legitimnog predstavljanja".
User avatar
Login77777
Posts: 8695
Joined: 18/05/2021 09:11

#62261 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

Senade… :izet:
Istovremeno, kako saznaje Raport, Novalić je angažirao sve raspoložive kapacitete kako bi ubrzao proces njegovog pomilovanja, a već se špekuliše da za sada ima 'dva sigurna glasa' u Predsjedništvu BiH za odobrenje njegove molbe. I to onaj Željka Komšića i Željke Cvijanović.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62262 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Bitvin wrote: 03/03/2024 08:58
Truba wrote: 29/02/2024 10:06 tebi se obraćam a govorim vi jer vas ima više s istom šupljom
Svježa vijest:

Dok političari usaglašavaju politike, negativan prirodni priraštaj i iseljavanje iz BiH, dovodi do gubitka stanovništva od jedan i po posto svake godine, procjene su UN-a. Sve je više starijih, a sve manje novorođenih. U Bosanskom Grahovu tako je prošle godine rođena samo jedna beba.

Rađaju plodovi "konstitutivnosti" i "legitimnog predstavljanja".
iseljavanje je orgovaralo za vrijeme juge kad su se iseljavali hrvati
sad neodgovara kad odlaze i srbi i bosnjaci :D

nego de mi reci sto se talijani iseljavaju i smanjuje im se broj :D

ima li to veze s hrvatima :D i HDZ
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#62263 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HelaS »

Truba wrote: 06/03/2024 09:27
Bitvin wrote: 03/03/2024 08:58
Truba wrote: 29/02/2024 10:06 tebi se obraćam a govorim vi jer vas ima više s istom šupljom
Svježa vijest:

Dok političari usaglašavaju politike, negativan prirodni priraštaj i iseljavanje iz BiH, dovodi do gubitka stanovništva od jedan i po posto svake godine, procjene su UN-a. Sve je više starijih, a sve manje novorođenih. U Bosanskom Grahovu tako je prošle godine rođena samo jedna beba.

Rađaju plodovi "konstitutivnosti" i "legitimnog predstavljanja".
iseljavanje je orgovaralo za vrijeme juge kad su se iseljavali hrvati
sad neodgovara kad odlaze i srbi i bosnjaci :D

nego de mi reci sto se talijani iseljavaju i smanjuje im se broj :D

ima li to veze s hrvatima :D i HDZ
Pored toga što je na ovom forumu nemoguće pronaći osobu perfidniju i podliju od tebe, kvarnu do boli, sad još unosiš raspravu o iseljavanju Hrvata na način da ih Bošnjaci i Srbi protjeruju i da ih ne žele. Ovo graniči sa bolešću :(
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#62264 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bitvin »

User avatar
Login77777
Posts: 8695
Joined: 18/05/2021 09:11

#62265 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

Bice zanimljivo vidjeti kako ce se postaviti zelena sluga Komso po ovom pitanju… :mrgreen:
Što se tiče Željka Komšića, on je svoj stav - koje se ne razlikuje od Dodikovog - iznio nešto ranije kazavši kako je cijeli proces u aferi Respiratori bio nakaradan te da on misli da su nevini ljudi poslani u zatvor. Komšić se držao 'izdvojenog mišljenja' kompromitiranog sudije Suda BiH Branka Perića.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62266 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Bitvin wrote: 06/03/2024 10:31
nema razlike kao ni pod komunistima
ili sdaovcima ili sdsovcima ili u rumunjskoj i bugarskoj turskoj mongoliji i kentauru

zajednicka osobina je da ljudi beže iz bivših komunističkih i totalitarnih zemalja u slobodu na zapad... ekonomsku i političku slobodu
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#62267 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Hoce li Komso pomilovati Novalica?

Bakira je pomilovao i jos miluje ali po jajima, moguce da i Novalica pomiluje. Kako god bude trebalo.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62268 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

pitanje je hoce li se s njim slikati na nekom iventu
User avatar
Login77777
Posts: 8695
Joined: 18/05/2021 09:11

#62269 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

Sta ce nam na ovo reci DF Nörrkoping ukoliko Zeljko krene u rusenje drzave zajednicki sa SNSD… :izet:
Glasanje tri člana Predsjedništva BiH će sigurno biti u fokusu javnosti, a naročito nakon izjave Milorada Dodika u intervju za Klix.ba, koji je kazao da je "Fadil Novalić nepravedno presuđen" te da su nedavno i razgovarali.
"Ja sam se sreo s Novalićem i razgovarali smo. Prije možda jedno mjesec-dva. Ja mislim da je čovjek nepravedno presuđen. Mislim da bez potrebe sjedi u zatvoru. To je moje mišljenje i ja mislim da imam pravo na njega", naveo je Dodik u Klix Studiju.
To znači da bi Dodikov stav mogla dijeliti i njegova najbliža saradnica - članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović.
Ni mišljenje drugog člana Predsjedništva BiH Željka Komšića ne odudara previše od tog narativa. On je komentarišući presudu u predmetu "Respiratori" rekao da će "stati na stranu sudije Branka Perića koji je imao izdvojeno mišljenje."
"Ako je sudija onog kalibra, znanja i hrabrosti, rekao da to nije to, meni ostaje da se svrstam na stranu onoga ko ima veliko iskustvo a pravosuđu, a to je sudija Perić", zaključio je Komšić.

Ukoliko Komšić ostane pri svom stavu, a Željka Cvijanović posluša mišljenje Milorada Dodika koji nesumnjivo želi zadati novi udarac Sudu BiH koji je osudio Novalića, to znači da bi nedostajao još glas Denisa Bećirovića za jednoglasnu odluku o pomilovanju.
ljubijankic
Posts: 1381
Joined: 20/11/2011 21:38

#62270 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ljubijankic »

Login77777 wrote: 06/03/2024 14:59 Sta ce nam na ovo reci DF Nörrkoping ukoliko Zeljko krene u rusenje drzave zajednicki sa SNSD… :izet:
Glasanje tri člana Predsjedništva BiH će sigurno biti u fokusu javnosti, a naročito nakon izjave Milorada Dodika u intervju za Klix.ba, koji je kazao da je "Fadil Novalić nepravedno presuđen" te da su nedavno i razgovarali.
"Ja sam se sreo s Novalićem i razgovarali smo. Prije možda jedno mjesec-dva. Ja mislim da je čovjek nepravedno presuđen. Mislim da bez potrebe sjedi u zatvoru. To je moje mišljenje i ja mislim da imam pravo na njega", naveo je Dodik u Klix Studiju.
To znači da bi Dodikov stav mogla dijeliti i njegova najbliža saradnica - članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović.
Ni mišljenje drugog člana Predsjedništva BiH Željka Komšića ne odudara previše od tog narativa. On je komentarišući presudu u predmetu "Respiratori" rekao da će "stati na stranu sudije Branka Perića koji je imao izdvojeno mišljenje."
"Ako je sudija onog kalibra, znanja i hrabrosti, rekao da to nije to, meni ostaje da se svrstam na stranu onoga ko ima veliko iskustvo a pravosuđu, a to je sudija Perić", zaključio je Komšić.

Ukoliko Komšić ostane pri svom stavu, a Željka Cvijanović posluša mišljenje Milorada Dodika koji nesumnjivo želi zadati novi udarac Sudu BiH koji je osudio Novalića, to znači da bi nedostajao još glas Denisa Bećirovića za jednoglasnu odluku o pomilovanju.
To je to povjerenje u Dodika i Covica :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66247
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62271 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Login77777 wrote: 06/03/2024 14:59 Sta ce nam na ovo reci DF Nörrkoping ukoliko Zeljko krene u rusenje drzave zajednicki sa SNSD… :izet:
Glasanje tri člana Predsjedništva BiH će sigurno biti u fokusu javnosti, a naročito nakon izjave Milorada Dodika u intervju za Klix.ba, koji je kazao da je "Fadil Novalić nepravedno presuđen" te da su nedavno i razgovarali.
"Ja sam se sreo s Novalićem i razgovarali smo. Prije možda jedno mjesec-dva. Ja mislim da je čovjek nepravedno presuđen. Mislim da bez potrebe sjedi u zatvoru. To je moje mišljenje i ja mislim da imam pravo na njega", naveo je Dodik u Klix Studiju.
To znači da bi Dodikov stav mogla dijeliti i njegova najbliža saradnica - članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović.
Ni mišljenje drugog člana Predsjedništva BiH Željka Komšića ne odudara previše od tog narativa. On je komentarišući presudu u predmetu "Respiratori" rekao da će "stati na stranu sudije Branka Perića koji je imao izdvojeno mišljenje."
"Ako je sudija onog kalibra, znanja i hrabrosti, rekao da to nije to, meni ostaje da se svrstam na stranu onoga ko ima veliko iskustvo a pravosuđu, a to je sudija Perić", zaključio je Komšić.

Ukoliko Komšić ostane pri svom stavu, a Željka Cvijanović posluša mišljenje Milorada Dodika koji nesumnjivo želi zadati novi udarac Sudu BiH koji je osudio Novalića, to znači da bi nedostajao još glas Denisa Bećirovića za jednoglasnu odluku o pomilovanju.
Odbrana drzave
DonieBrasco
Posts: 15555
Joined: 31/08/2016 16:09

#62272 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DonieBrasco »

Priprema terena za Dodika, samo da nađu nacin da primoraju ili ucjene Becirevica.

Moral, obraz to je davno prevaziđeno kod Komsica privjeska Bakirovog, da ne pricamo za Cvijanovic tj. SNSD, dalje SDfA zbog koje ovo rade.
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#62273 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by statixx »

Becirovic im i ne treba.
No, i ako Bećirović bude protiv - to je 2:1 u Predsjedništvu u korist zahtjeva Fadila Novalića. U tom slučaju Bećirović može povući vitalni nacionalni interes koji neće "piti vode" s obzirom da bi o tom zahtjevu odlučivale dvije trećine u Klubu Bošnjaka u Domu naroda Parlamenta FBiH koje su pod kontrolom SDA.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66247
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62274 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

statixx wrote: 06/03/2024 15:09 Becirovic im i ne treba.
No, i ako Bećirović bude protiv - to je 2:1 u Predsjedništvu u korist zahtjeva Fadila Novalića. U tom slučaju Bećirović može povući vitalni nacionalni interes koji neće "piti vode" s obzirom da bi o tom zahtjevu odlučivale dvije trećine u Klubu Bošnjaka u Domu naroda Parlamenta FBiH koje su pod kontrolom SDA.
Bitno je 2-1 u predsjednistvu
Zamisli da je Chovich sad tu
Drzava bi bila u pitanju
User avatar
Point.
Posts: 27801
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#62275 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Ako ovako Predsjedništvo može da pomiluje svakoga ko zatraži pomilovanje, koja je funkcija Suda uopšte?
Post Reply