Demokratska fronta Željko Komšić

Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#49126 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Sociolog »

User987 wrote: 19/07/2021 18:37 Ne znam koliko ima ovih naših iz dijaspore što forumaju na raznim temama, ali je očigledno da često nemaju veze s vezom. Ne znaju šta se ovdje dešavalo u ratu, akamoli poslije rata. Neko im pričao pogrešno, pričao im bajke. Dijasporo moja mladjahna, da smo mi kao narod toliko moćni i drčni ne bi ni bilo ovih problema koje danas imamo. Ne bi nastala RS na polovini teritorije, ne bi bilo Daytona. Neki od dijasporaca bi da se ponovo ratuje, ali bez njih, da se inatimo 1000 godina, a da oni sve prate iz Amerike, Kanade, Danske, Njemačke itd. Dodjite dragi dijasporci ovdje, još bi bilo najbolje da se vratite u RS pa da povedete političku i svaku drugu borbu. Lahko je palamuditi iz daljine, voditi forumske ratove i davati savjete.
Svaka cast upravu si.
Ima dosta ovdje dijasporaca.
Eno onaj drugi forum..od onog sizofrenika jacka..sve mu dijaspora..samo prizivaju na rat.

Meni su nasi dijasporasi najgori.
U kojem oni svijetu iluzija zive.
Kad izadju na izbore u 97% glasaju za nacionaliste.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#49127 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Nije Komsu izmislila dijaspora. Iz vedra neba se pojavio nekad prije 15,16 godina i postao izuzetno popularan i to zamisli kao gradjanska opcija.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#49128 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by studiorum_tuzlaensis »

Samo Komšić i niko više. :bih: :bih: :bih:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49129 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

User987 wrote: 19/07/2021 18:37 ali je očigledno da često nemaju veze s vezom. Ne znaju šta se ovdje dešavalo u ratu,
60%bivsih boraca A BiH je danas u dijaspori, a ti govoris neznaju oni kako je bilo u ratu i nazalost mnogi su i umrli u diaspori,interesantan je fenomen da je dijaspora kriva za lose stanje u BiH iako mali broj diasporaca uopste glasa na izbroima.Ocito da je diaspora kriva i za rat i dali diaspora ima bar jednu dobru tacku u svom postojanju,najlakse je kriviti druge za licne nesposobnosti
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#49130 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

sinuhe wrote: 19/07/2021 19:05 Nije Komsu izmislila dijaspora. Iz vedra neba se pojavio nekad prije 15,16 godina i postao izuzetno popularan i to zamisli kao gradjanska opcija.
Prvi put sam čuo za njega i vidio ga u Emisiji kod Olje Bećković ''Utisak nedjelje''
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49131 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

sinuhe wrote: 19/07/2021 19:05 Nije Komsu izmislila dijaspora. Iz vedra neba se pojavio nekad prije 15,16 godina i postao izuzetno popularan i to zamisli kao gradjanska opcija.
HDZ ima način da se riješi Komšića. Da odustane od nacionalizma. Do njih je koliko će Komšić biti biran.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49132 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

spreca wrote: 19/07/2021 19:30
User987 wrote: 19/07/2021 18:37 ali je očigledno da često nemaju veze s vezom. Ne znaju šta se ovdje dešavalo u ratu,
60%bivsih boraca A BiH je danas u dijaspori, a ti govoris neznaju oni kako je bilo u ratu i nazalost mnogi su i umrli u diaspori,interesantan je fenomen da je dijaspora kriva za lose stanje u BiH iako mali broj diasporaca uopste glasa na izbroima.Ocito da je diaspora kriva i za rat i dali diaspora ima bar jednu dobru tacku u svom postojanju,najlakse je kriviti druge za licne nesposobnosti
Ni svi borci ABiH nemaju ista iskustva.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49133 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

spreca wrote: 19/07/2021 19:30
User987 wrote: 19/07/2021 18:37 ali je očigledno da često nemaju veze s vezom. Ne znaju šta se ovdje dešavalo u ratu,
60%bivsih boraca A BiH je danas u dijaspori, a ti govoris neznaju oni kako je bilo u ratu i nazalost mnogi su i umrli u diaspori,interesantan je fenomen da je dijaspora kriva za lose stanje u BiH iako mali broj diasporaca uopste glasa na izbroima.Ocito da je diaspora kriva i za rat i dali diaspora ima bar jednu dobru tacku u svom postojanju,najlakse je kriviti druge za licne nesposobnosti
Rodila vas majka tako fine :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49134 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Hakiz wrote: 19/07/2021 19:35
spreca wrote: 19/07/2021 19:30
60%bivsih boraca A BiH je danas u dijaspori, a ti govoris neznaju oni kako je bilo u ratu i nazalost mnogi su i umrli u diaspori,interesantan je fenomen da je dijaspora kriva za lose stanje u BiH iako mali broj diasporaca uopste glasa na izbroima.Ocito da je diaspora kriva i za rat i dali diaspora ima bar jednu dobru tacku u svom postojanju,najlakse je kriviti druge za licne nesposobnosti
Ni svi borci ABiH nemaju ista iskustva.
Ovi sto su ostali u BiH ,u neznam koliko borackih organizacija, ocito imaju bolj iskustva.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49135 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

spreca wrote: 19/07/2021 19:38
Hakiz wrote: 19/07/2021 19:35

Ni svi borci ABiH nemaju ista iskustva.
Ovi sto su ostali u BiH ,u neznam koliko borackih organizacija, ocito imaju bolj iskustva.
Ja sam bio na Žuči, moj brat u Loris zgradi. Ja ranjen, on nije. Potpuno različita iskustva imamo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49136 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Hakiz wrote: 19/07/2021 19:39
spreca wrote: 19/07/2021 19:38

Ovi sto su ostali u BiH ,u neznam koliko borackih organizacija, ocito imaju bolj iskustva.
Ja sam bio na Žuči, moj brat u Loris zgradi. Ja ranjen, on nije. Potpuno različita iskustva imamo.
Postujem i tvoj ratni put i bratov,jedino sto mogu reci hvala bogu da nije ranjavan,bolje bi bilo da ni ti nisi ranjen,ali metak nebira,ali mi smeta da samo oni koji se nalaze u BiH znaju kako je bilo u ratu sto je opsta laz,nekoliko godina posle rata poceli su odlasci iz drzave i nije vazno jel bio borac ili ne,svi su isli i otisli,prazna smo drzava TK je prazan
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49137 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

spreca wrote: 19/07/2021 19:46
Hakiz wrote: 19/07/2021 19:39

Ja sam bio na Žuči, moj brat u Loris zgradi. Ja ranjen, on nije. Potpuno različita iskustva imamo.
Postujem i tvoj ratni put i bratov,jedino sto mogu reci hvala bogu da nije ranjavan,bolje bi bilo da ni ti nisi ranjen,ali metak nebira,ali mi smeta da samo oni koji se nalaze u BiH znaju kako je bilo u ratu sto je opsta laz,nekoliko godina posle rata poceli su odlasci iz drzave i nije vazno jel bio borac ili ne,svi su isli i otisli,prazna smo drzava TK je prazan
Mislio sam reći da brat i ja koji smo ovdje imamo različita iskustva, pa je očekivati da i oni koji su otišli imaju različita. A i čovjek je proklet, lako se navikne na dobro, zaboravi šta je bilo, potisne, a onda počne mozak da se furseti...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49138 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Hakiz wrote: 19/07/2021 19:49
spreca wrote: 19/07/2021 19:46

Postujem i tvoj ratni put i bratov,jedino sto mogu reci hvala bogu da nije ranjavan,bolje bi bilo da ni ti nisi ranjen,ali metak nebira,ali mi smeta da samo oni koji se nalaze u BiH znaju kako je bilo u ratu sto je opsta laz,nekoliko godina posle rata poceli su odlasci iz drzave i nije vazno jel bio borac ili ne,svi su isli i otisli,prazna smo drzava TK je prazan
Mislio sam reći da brat i ja koji smo ovdje imamo različita iskustva, pa je očekivati da i oni koji su otišli imaju različita. A i čovjek je proklet, lako se navikne na dobro, zaboravi šta je bilo, potisne, a onda počne mozak da se furseti...
Cisto sumnjam da neko ko je rat proveo u rovu da se bas furseti,ako i promjeni svoje ponasanje to su posledice rata i nista drugo
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49139 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

spreca wrote: 19/07/2021 19:56
Hakiz wrote: 19/07/2021 19:49

Mislio sam reći da brat i ja koji smo ovdje imamo različita iskustva, pa je očekivati da i oni koji su otišli imaju različita. A i čovjek je proklet, lako se navikne na dobro, zaboravi šta je bilo, potisne, a onda počne mozak da se furseti...
Cisto sumnjam da neko ko je rat proveo u rovu da se bas furseti,ako i promjeni svoje ponasanje to su posledice rata i nista drugo
Promijeni muku, ne mora brinuti o stvarima o kojima mi brinemo, brine o nečemu drugom, pa počne pod tim uticajem interpretirati i rat i iskustvo i politiku itd.
herzegowac
Posts: 146
Joined: 01/01/2019 19:03

#49140 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by herzegowac »

spreca wrote: 19/07/2021 19:30
User987 wrote: 19/07/2021 18:37 ali je očigledno da često nemaju veze s vezom. Ne znaju šta se ovdje dešavalo u ratu,
60%bivsih boraca A BiH je danas u dijaspori, a ti govoris neznaju oni kako je bilo u ratu i nazalost mnogi su i umrli u diaspori,interesantan je fenomen da je dijaspora kriva za lose stanje u BiH iako mali broj diasporaca uopste glasa na izbroima.Ocito da je diaspora kriva i za rat i dali diaspora ima bar jednu dobru tacku u svom postojanju,najlakse je kriviti druge za licne nesposobnosti
Stani ti si dijasporic, a pametujes meni o drzavi matici? :-) :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#49141 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by channel10 »

Sta je ovo, opet se upalila zapadherz brigada? Boli nesto?
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#49142 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Humljanin wrote: 19/07/2021 16:52 A to daljnje će trajati do..?
I sta će donijeti do daljnje?

Znsci tko jebe i buduče generacije, rahat patnja je zakon, pa ko preživi prezivi.
Ko god da preživi, znam da BiH ne može preživjeti rahat patnju.
Ostaće bez stanovnistva, obrazovanih, sposobnih...
Ostace samo uhljebi koji nista ne znaju stvoriti, i neuka sirotinja.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49143 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 19/07/2021 20:57
Humljanin wrote: 19/07/2021 16:52 A to daljnje će trajati do..?
I sta će donijeti do daljnje?

Znsci tko jebe i buduče generacije, rahat patnja je zakon, pa ko preživi prezivi.
Ko god da preživi, znam da BiH ne može preživjeti rahat patnju.
Ostaće bez stanovnistva, obrazovanih, sposobnih...
Ostace samo uhljebi koji nista ne znaju stvoriti, i neuka sirotinja.
Pa šta? Ako je tako "zapisano", neka bude. Treba poslije sve ove patnje reći nema druge idemo nacionalizmom.

Pa, što to nismo uradili 1992. i spasili oko 100.000 života?

Sada nema druge, do kraja. To je i razlog zašto svi političari RS-u imaju istu priču. Kada bi odustali od fašizma, ostali bi samo ljudi koji su napravili genocid i zločine. Ovako se mogu i moraju sami sebi pravdati da su to radili zbog višeg cilja. Slično i sa političarima sa teritorije kojom vlada HDZ. Ako bi odustali od nacionalizma, propao bi im sav trud. Ovako moraju ići do kraja koliko god to bilo iracionalno.

To ti je cijena nacionalnog ustrojstva društva.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49144 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

drug_profi wrote: 19/07/2021 20:57
Humljanin wrote: 19/07/2021 16:52 A to daljnje će trajati do..?
I sta će donijeti do daljnje?

Znsci tko jebe i buduče generacije, rahat patnja je zakon, pa ko preživi prezivi.
Ko god da preživi, znam da BiH ne može preživjeti rahat patnju.
Ostaće bez stanovnistva, obrazovanih, sposobnih...
Ostace samo uhljebi koji nista ne znaju stvoriti, i neuka sirotinja.
Zar već nismo u dobra doba izgubili najproduktivnije stanovnistvo. Trend se samo nastavlja. Oni koji su otisli povlace za sobom čitave obitelji pa i prijatelje. Mene primjerice sa više strana doslovno vuku za rukav da im se pridruzim u nekoj stranoj zemlji.sve se mislim isplati li se ostajat i hoce li meni moje dijete sutra prigovarati ko ja svom starom što nisam odrastao na zapadu. Na zapadu ti glavna preokulacija karijera, godisnji odmor, novi ajfon, ovdje glavna preokupacija šta je danas u poslanici urbi et orbi rekao Dodik, Covic, Bakir, Komsic, Sasa, Vojin, Bisera, etc...
Ovdje djeca prate politicka prepucavanja ko vremensku prognozu.

Lako mi je za mene, vec sam podosta oguglao na ovo sranje, ali ne bi volio da mi dijete odrasta u ovakvoj sredini.

Mislim da nije korone da bi iseljavanje bilo jos i zesce.
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#49145 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sehohari »

Sociolog wrote: 19/07/2021 18:53
User987 wrote: 19/07/2021 18:37 Ne znam koliko ima ovih naših iz dijaspore što forumaju na raznim temama, ali je očigledno da često nemaju veze s vezom. Ne znaju šta se ovdje dešavalo u ratu, akamoli poslije rata. Neko im pričao pogrešno, pričao im bajke. Dijasporo moja mladjahna, da smo mi kao narod toliko moćni i drčni ne bi ni bilo ovih problema koje danas imamo. Ne bi nastala RS na polovini teritorije, ne bi bilo Daytona. Neki od dijasporaca bi da se ponovo ratuje, ali bez njih, da se inatimo 1000 godina, a da oni sve prate iz Amerike, Kanade, Danske, Njemačke itd. Dodjite dragi dijasporci ovdje, još bi bilo najbolje da se vratite u RS pa da povedete političku i svaku drugu borbu. Lahko je palamuditi iz daljine, voditi forumske ratove i davati savjete.
Svaka cast upravu si.
Ima dosta ovdje dijasporaca.
Eno onaj drugi forum..od onog sizofrenika jacka..sve mu dijaspora..samo prizivaju na rat.

Meni su nasi dijasporasi najgori.
U kojem oni svijetu iluzija zive.
Kad izadju na izbore u 97% glasaju za nacionaliste.
Bilo bi dobro znati ko je iz dijaspore a ko nije, jer se ovako pravi skroz drugačija slika o onome šta narod u samoj BiH misli.

Nisu svi dijasporci nacionalisti, ali se samo nacionalisti i interesuju za BiH. Onaj dio koji ne pripada tim strujama i nema neki interes u tu zemlju.

Većini ljudi je sasvim jasno u kojem se stanju Bosna i Hercegovina nalazi. Da vas robovlasnici taslače po 500 maraka, da se morate liječiti po privatnim bolnicama jer je zdravstvo u k...., a i da cijeli gradovi nestaju zbog masovnog odlaska stanovništva.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#49146 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ja sam davno rekao, kad bi me konacno otjerali (a sad je kasno jer sam u jeseni zivota), ja bih u inat svima koji su ostali i stalno glasaju za SDA, i ja stalno glasao za SDA. Eto vam ih sad jebli vas oni. Meni vise ne mogu nauditi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49147 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

herzegowac wrote: 19/07/2021 20:17
spreca wrote: 19/07/2021 19:30
60%bivsih boraca A BiH je danas u dijaspori, a ti govoris neznaju oni kako je bilo u ratu i nazalost mnogi su i umrli u diaspori,interesantan je fenomen da je dijaspora kriva za lose stanje u BiH iako mali broj diasporaca uopste glasa na izbroima.Ocito da je diaspora kriva i za rat i dali diaspora ima bar jednu dobru tacku u svom postojanju,najlakse je kriviti druge za licne nesposobnosti
Stani ti si dijasporic, a pametujes meni o drzavi matici? :-) :lol:
Razlika je sto cu se ja vratiti u maticu, ja sam ekonomski dijasporac a ti politicki,sanjas Lipu a morat ces zivjet u mrskoj BiH,tu je razlika :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49148 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

sehohari wrote: 19/07/2021 22:39
Sociolog wrote: 19/07/2021 18:53

Svaka cast upravu si.
Ima dosta ovdje dijasporaca.
Eno onaj drugi forum..od onog sizofrenika jacka..sve mu dijaspora..samo prizivaju na rat.

Meni su nasi dijasporasi najgori.
U kojem oni svijetu iluzija zive.
Kad izadju na izbore u 97% glasaju za nacionaliste.
Bilo bi dobro znati ko je iz dijaspore a ko nije, jer se ovako pravi skroz drugačija slika o onome šta narod u samoj BiH misli.

Nisu svi dijasporci nacionalisti, ali se samo nacionalisti i interesuju za BiH. Onaj dio koji ne pripada tim strujama i nema neki interes u tu zemlju.

Većini ljudi je sasvim jasno u kojem se stanju Bosna i Hercegovina nalazi. Da vas robovlasnici taslače po 500 maraka, da se morate liječiti po privatnim bolnicama jer je zdravstvo u k...., a i da cijeli gradovi nestaju zbog masovnog odlaska stanovništva.
Nisu oni nacionalisti,oni su patriote a nacionalisti nevole ni tudje ni svoje,oni vole samo sebe
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#49149 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by starii »

zeljko komsic ubleha & zabluda ili ti palamudi narodu dok može :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49150 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

starii wrote: 20/07/2021 07:33 zeljko komsic ubleha & zabluda ili ti palamudi narodu dok može :D
Covic kad je poslednji put sjedio u fotelji predsjednistva BiH,obisao je pola svijeta lobirajuci za hdzeov izborni zakon i Hrvatsku,a pljuvao BiH,zato ce Komsic sjediti u toj fotelji a Covic nikada vise,svi ocekuju od Komsica da ucini nesto a ostale se i ne spominje,kao da i ne postoje
Post Reply