Demokratska fronta Željko Komšić

Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49076 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

Novak20 wrote: 19/07/2021 12:27 Kandidat za člana Predsjedništva Komšić, na izborima je dobio 225k glasova, Denis B. je dobio 194k glasova. Ukupno cca 419k glasova za formalno građanske opcije i to u samo dvije stranke.

A SDA opet vlada jer licemjerju glasača koji ne podržavaju politike "građana" nema kraja.
Od ovih 225k za Komšića ima puno naroda, nisu svi građani. Kada je narod vidio da SDA dobija sigurno Bošnjačkog člana, mogao je jedan broj odvojiti da glasa protiv Čovića.

Vidi koja stranka trojke je danas najjača. NiP, narodna, evolucija SDA.

Ima do građanske BiH posla još koji vijek.
Last edited by Hakiz on 19/07/2021 12:37, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#49077 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

I to ako se krene pravim putem.
od nameta nema selameta
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49078 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 19/07/2021 12:37 I to ako se krene pravim putem.
od nameta nema selameta
Ataturk je pokazao da se nekada nešto mora i silom. Da je pustio polako, još bi Tuskom vladali sultani i age. Nije da mi je drag, ali svako zlo za neko dobro.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49079 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Komšić nije posljedica nego simptom bolesnog društva i raspadajuće države.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49080 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Novak20 wrote: 19/07/2021 12:27 Kandidat za člana Predsjedništva Komšić, na izborima je dobio 225k glasova, Denis B. je dobio 194k glasova. Ukupno cca 419k glasova za formalno građanske opcije i to u samo dvije stranke.

A SDA opet vlada jer licemjerju glasača koji ne podržavaju politike "građana" nema kraja.
To se zove politički pluralizam i nikakvo licemjerje. To što bi ti radio, određivao i branio ljudima da glasaju za koga hoće pa makar to po tvom subjektivnom bilo i iz inata je put u mnoge "izme" a to nije dobro.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49081 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 12:44 Komšić nije posljedica nego simptom bolesnog društva i raspadajuće države.
Simptom možda da ali simptom raspadajućeg etničkog sistema vladanja utabanog ratnom mašinerijom i kompromisom u Vašingtonu i Dejtonu.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49082 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 12:45
Novak20 wrote: 19/07/2021 12:27 Kandidat za člana Predsjedništva Komšić, na izborima je dobio 225k glasova, Denis B. je dobio 194k glasova. Ukupno cca 419k glasova za formalno građanske opcije i to u samo dvije stranke.

A SDA opet vlada jer licemjerju glasača koji ne podržavaju politike "građana" nema kraja.
To se zove politički pluralizam i nikakvo licemjerje. To što bi ti radio, određivao i branio ljudima da glasaju za koga hoće pa makar to po tvom subjektivnom bilo i iz inata je put u mnoge "izme" a to nije dobro.

Čuj pluralizam na jednoj listi glumiti ljevičara a na drugoj desničara :pisnuo:

To je bipolarni poremećaj ili čisti fašizam.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49083 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 12:47
Humljanin wrote: 19/07/2021 12:44 Komšić nije posljedica nego simptom bolesnog društva i raspadajuće države.
Simptom možda da ali simptom raspadajućeg etničkog sistema vladanja utabanog ratnom mašinerijom i kompromisom u Vašingtonu i Dejtonu.
Nope.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#49084 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hakiz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 12:44 Komšić nije posljedica nego simptom bolesnog društva i raspadajuće države.
Ne komentariši me.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49085 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Hakiz wrote: 19/07/2021 12:51
Humljanin wrote: 19/07/2021 12:44 Komšić nije posljedica nego simptom bolesnog društva i raspadajuće države.
Ne komentariši me.
Napisao bih ti svašta ali nisi vrijedan ban-a.
Razguli od mene. Već sam ti rekao šta sam ti imao.

Netko tko napiše da su Hrvati krivi za pobijenu djecu na igralištu u Vitezu nije ljudsko biće nego stoka.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49086 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 12:48
Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 12:45

To se zove politički pluralizam i nikakvo licemjerje. To što bi ti radio, određivao i branio ljudima da glasaju za koga hoće pa makar to po tvom subjektivnom bilo i iz inata je put u mnoge "izme" a to nije dobro.

Čuj pluralizam na jednoj listi glumiti ljevičara a na drugoj desničara :pisnuo:

To je bipolarni poremećaj ili čisti fašizam.
Doktore nisam te prepoznao...

Neko glasa za ljevičare neko za desničare, šta tebi nije jasno? Tebi je fašizam ako dvoje iz porodice glasa recimo za SDA a treća osoba za SDP, NS ili DF? Ti bi nekome branio da svojom slobodnom voljom glasa za nekoga? Čuješ li se? Ti živiš u 13. vijeku i radiš sve suprotno onome čemu deklartivno težiš isto kao i prvi čovjek politike koja te predstavlja. Biti biran i birati slobodno bez nametanja nacionalnih uzusa i zabrana je festival demokratije a ti bi nam nametao ovdje neka rješenja sa Bliskog istoka. :oops:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49087 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 12:49
Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 12:47

Simptom možda da ali simptom raspadajućeg etničkog sistema vladanja utabanog ratnom mašinerijom i kompromisom u Vašingtonu i Dejtonu.
Nope.
Živimo 30 godina tu etničku priču koja očito ne uspijeva, hajmo sada 30 godina građansku da probamo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#49088 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 19/07/2021 12:39
drug_profi wrote: 19/07/2021 12:37 I to ako se krene pravim putem.
od nameta nema selameta
Ataturk je pokazao da se nekada nešto mora i silom. Da je pustio polako, još bi Tuskom vladali sultani i age. Nije da mi je drag, ali svako zlo za neko dobro.
Kemal paša je uradio što se mora da Tursku napravi modernom drzavom. Protiv retrogradnih snaga svoje nacije. Imao je silu i mogao se kurcit.
Analogno sa BiH, kao kad bi Bosnjaci odlucli da raskrste sa SDA i sa svime sto je SDA negativno donijela u drustvo.
Kurcenje spram drugih etnija ovdje samo moze dovesti do smrti zajednicke drzave.
Ja ne znam kako vi zamisljate da prisilite Hrvate iz Hercegovine i Srbe iz RS da zavole svoju BiH?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49089 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:07
Humljanin wrote: 19/07/2021 12:48


Čuj pluralizam na jednoj listi glumiti ljevičara a na drugoj desničara :pisnuo:

To je bipolarni poremećaj ili čisti fašizam.
Doktore nisam te prepoznao...

Neko glasa za ljevičare neko za desničare, šta tebi nije jasno? Tebi je fašizam ako dvoje iz porodice glasa recimo za SDA a treća osoba za SDP, NS ili DF? Ti bi nekome branio da svojom slobodnom voljom glasa za nekoga? Čuješ li se? Ti živiš u 13. vijeku i radiš sve suprotno onome čemu deklartivno težiš isto kao i prvi čovjek politike koja te predstavlja. Biti biran i birati slobodno bez nametanja nacionalnih uzusa i zabrana je festival demokratije a ti bi nam nametao ovdje neka rješenja sa Bliskog istoka. :oops:
Jel se ti malo glup praviš ili si posebno nadaren?
Čovječe ne govori se o tome da jedan iz obitelji glasa za Komšića a drugi iz iste obitelji za SDA, nego se priča o tome kako je moguće da su Komšić i Bećirović kao neki kvazi ljevičari dobili skupa preko 400 000 glasova, a tih glasova nema u nazovi ljevičarskih parlamentarnih stranaka.

Gdje su njihovi glasovi za predsjedništvo kada se pretvore u stranke?

Treba li ti crtati da su ljudi koji su glasali za Komšića na drugom listiću glasali za SDA.

Na jednom listiću glumi nekakvog građanina svijeta, anacionalnog ljevičara, a na drugoj listi zaokruži SDA i slicne.

Jel ti sad jasno ili ces se nastaviti praviti nevješt?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49090 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

drug_profi wrote: 19/07/2021 13:16
Hakiz wrote: 19/07/2021 12:39

Ataturk je pokazao da se nekada nešto mora i silom. Da je pustio polako, još bi Tuskom vladali sultani i age. Nije da mi je drag, ali svako zlo za neko dobro.
Kemal paša je uradio što se mora da Tursku napravi modernom drzavom. Protiv retrogradnih snaga svoje nacije. Imao je silu i mogao se kurcit.
Analogno sa BiH, kao kad bi Bosnjaci odlucli da raskrste sa SDA i sa svime sto je SDA negativno donijela u drustvo.
Kurcenje spram drugih etnija ovdje samo moze dovesti do smrti zajednicke drzave.
Ja ne znam kako vi zamisljate da prisilite Hrvate iz Hercegovine i Srbe iz RS da zavole svoju BiH?
Koje konrektno kurčenje podrazumijevaš kod Bošnjaka?
Od prisile nema ništa niti Hrvati i Srbi treba da se sile da nekoga vole, treba samo poštovati minimum ustavnik obaveza i ništa više. Kao da kažeš kako će Srbi prisiliti Bošnjake da zavole RS. To dvoje ne može u istu rečenicu a evo ja sam svjestan da ni ovo prvo ne može ali mislim da može i mora poštovanje međusobno i respekt.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49091 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:08
Humljanin wrote: 19/07/2021 12:49

Nope.
Živimo 30 godina tu etničku priču koja očito ne uspijeva, hajmo sada 30 godina građansku da probamo.
Ne može. Prijedlog se odbija jer se ne pravi jedna multinacionalna država po mjeri samo jednog naroda.

Ajde dalje...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49092 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 13:26
Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:08

Živimo 30 godina tu etničku priču koja očito ne uspijeva, hajmo sada 30 godina građansku da probamo.
Ne može. Prijedlog se odbija jer se ne pravi jedna multinacionalna država po mjeri samo jednog naroda.

Ajde dalje...
Aha, iako je očigledno da ova etnička struktura vladanja *urcu ne valja da ne ide ovako, da je loš brak, ti i dalje glavom kroz zid. :oops:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49093 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

drug_profi wrote: 19/07/2021 13:16
Hakiz wrote: 19/07/2021 12:39

Ataturk je pokazao da se nekada nešto mora i silom. Da je pustio polako, još bi Tuskom vladali sultani i age. Nije da mi je drag, ali svako zlo za neko dobro.
Kemal paša je uradio što se mora da Tursku napravi modernom drzavom. Protiv retrogradnih snaga svoje nacije. Imao je silu i mogao se kurcit.
Analogno sa BiH, kao kad bi Bosnjaci odlucli da raskrste sa SDA i sa svime sto je SDA negativno donijela u drustvo.
Kurcenje spram drugih etnija ovdje samo moze dovesti do smrti zajednicke drzave.
Ja ne znam kako vi zamisljate da prisilite Hrvate iz Hercegovine i Srbe iz RS da zavole svoju BiH?
Ne treba mene nitko SILITI da volim svoju domovinu. Ja je volim, samo ne volim onakvu kakvu su zamislili velikobošnjački unitaristi. To je razlika.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49094 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 13:30
drug_profi wrote: 19/07/2021 13:16

Kemal paša je uradio što se mora da Tursku napravi modernom drzavom. Protiv retrogradnih snaga svoje nacije. Imao je silu i mogao se kurcit.
Analogno sa BiH, kao kad bi Bosnjaci odlucli da raskrste sa SDA i sa svime sto je SDA negativno donijela u drustvo.
Kurcenje spram drugih etnija ovdje samo moze dovesti do smrti zajednicke drzave.
Ja ne znam kako vi zamisljate da prisilite Hrvate iz Hercegovine i Srbe iz RS da zavole svoju BiH?
Ne treba mene nitko SILITI da volim svoju domovinu. Ja je volim, samo ne volim onakvu kakvu su zamislili velikobošnjački unitaristi. To je razlika.
Sasvim legitiman stav ali moraš dopustiti i da ja kao Bošnjak, pripaadnik većinskog naroda, imam također legitiman stav. Ni ja ne volim ovu državu kakvu su zamislili velikohrvatski i velikosrpski nacionalisti i unitaristi. Dakle vidiš da se trenutni sistem mora iz temelja mijenjati.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#49095 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by high_volume »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:32
Humljanin wrote: 19/07/2021 13:30

Ne treba mene nitko SILITI da volim svoju domovinu. Ja je volim, samo ne volim onakvu kakvu su zamislili velikobošnjački unitaristi. To je razlika.
Sasvim legitiman stav ali moraš dopustiti i da ja kao Bošnjak, pripaadnik većinskog naroda, imam također legitiman stav. Ni ja ne volim ovu državu kakvu su zamislili velikohrvatski i velikosrpski nacionalisti i unitaristi. Dakle vidiš da se trenutni sistem mora iz temelja mijenjati.
U državi, u kojoj svi imaju jednaka prava, što je bitna pripadnost "većinskom narodu"?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49096 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:29
Humljanin wrote: 19/07/2021 13:26

Ne može. Prijedlog se odbija jer se ne pravi jedna multinacionalna država po mjeri samo jednog naroda.

Ajde dalje...
Aha, iako je očigledno da ova etnička struktura vladanja *urcu ne valja da ne ide ovako, da je loš brak, ti i dalje glavom kroz zid. :oops:
Aha, a što je loš?

Da nije možda zato jer se stalno traže rupe u Ustavu? Zato jer se ne poštiva Ustavni Sud i njegove presude? Zato jer se ismijava Ustav? Zato jer se ne poštivaju potpisani ugovori? Zato jer se pokušava drugo preglasati? Zato jer se os multinacionalne i multikonfesionalne države napraviti unitarna država samo jednog naroda?

To je ko da kažeš da ne valja mercedes kao auto, jer ga je neki napušeni drogaš razbio.

Problem nije sustav. Da je bilo kakav sustav rezultat bi bio manje više sličan jer je društvo bolesno i ljudi nemaju povjerenja ni prema institucijama ni jedni prema drugima. Narod je naopak jer mu veću satisfakciju čini drugome šuknuti nego sebi popraviti stanje.

U najnakaradnijem sustavu se može živjeti ako ima dobre volje. Naprotiv, u najboljem sustavu je neizdrživo ako je narod nakaradan i naopak pa samo pravi štetu i belaj.

Ne kažem da su svi sustavi isti - nisu. Ali nije to uzrok problema.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49097 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 13:25
Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:07

Doktore nisam te prepoznao...

Neko glasa za ljevičare neko za desničare, šta tebi nije jasno? Tebi je fašizam ako dvoje iz porodice glasa recimo za SDA a treća osoba za SDP, NS ili DF? Ti bi nekome branio da svojom slobodnom voljom glasa za nekoga? Čuješ li se? Ti živiš u 13. vijeku i radiš sve suprotno onome čemu deklartivno težiš isto kao i prvi čovjek politike koja te predstavlja. Biti biran i birati slobodno bez nametanja nacionalnih uzusa i zabrana je festival demokratije a ti bi nam nametao ovdje neka rješenja sa Bliskog istoka. :oops:
Jel se ti malo glup praviš ili si posebno nadaren?
Čovječe ne govori se o tome da jedan iz obitelji glasa za Komšića a drugi iz iste obitelji za SDA, nego se priča o tome kako je moguće da su Komšić i Bećirović kao neki kvazi ljevičari dobili skupa preko 400 000 glasova, a tih glasova nema u nazovi ljevičarskih parlamentarnih stranaka.

Gdje su njihovi glasovi za predsjedništvo kada se pretvore u stranke?

Treba li ti crtati da su ljudi koji su glasali za Komšića na drugom listiću glasali za SDA.

Na jednom listiću glumi nekakvog građanina svijeta, anacionalnog ljevičara, a na drugoj listi zaokruži SDA i slicne.

Jel ti sad jasno ili ces se nastaviti praviti nevješt?
Hajde malo spusti taj gard i nadobudnost koja prati svaki tvoj post. Izborni zakon je takav i daje SVAKOM za pravo pa i tebi da glasa za XY člana Predsjedništva BiH ali za Parlamentarnu skupštinu za bilo koju drugu stranku.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49098 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:32
Humljanin wrote: 19/07/2021 13:30

Ne treba mene nitko SILITI da volim svoju domovinu. Ja je volim, samo ne volim onakvu kakvu su zamislili velikobošnjački unitaristi. To je razlika.
Sasvim legitiman stav ali moraš dopustiti i da ja kao Bošnjak, pripaadnik većinskog naroda, imam također legitiman stav. Ni ja ne volim ovu državu kakvu su zamislili velikohrvatski i velikosrpski nacionalisti i unitaristi. Dakle vidiš da se trenutni sistem mora iz temelja mijenjati.
Biti većinski narod među 3 konstitutivna naroda ti ne daje za pravo da uriniraš po pravima manje brojnijih pripadnoka drugog konstitutivnog naroda.

Konstitutivni narodi nisu nikad bili u omjeru 33%:33%:33% . To je nemoguće.
Brojnost nije igrala ulogu pri uspostavljanju temelja države pa ne znači ni danas ništa više od toga da kao pripadnik brojnijeg naroda imaš veću odgovornost jer svojim postupcima možete sahraniti zajedničku drzavu ili je dalje razvijati.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#49099 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 19/07/2021 13:36
Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:29

Aha, iako je očigledno da ova etnička struktura vladanja *urcu ne valja da ne ide ovako, da je loš brak, ti i dalje glavom kroz zid. :oops:
Aha, a što je loš?

Da nije možda zato jer se stalno traže rupe u Ustavu? Zato jer se ne poštiva Ustavni Sud i njegove presude? Zato jer se ismijava Ustav? Zato jer se ne poštivaju potpisani ugovori? Zato jer se pokušava drugo preglasati? Zato jer se os multinacionalne i multikonfesionalne države napraviti unitarna država samo jednog naroda?

To je ko da kažeš da ne valja mercedes kao auto, jer ga je neki napušeni drogaš razbio.

Problem nije sustav. Da je bilo kakav sustav rezultat bi bio manje više sličan jer je društvo bolesno i ljudi nemaju povjerenja ni prema institucijama ni jedni prema drugima. Narod je naopak jer mu veću satisfakciju čini drugome šuknuti nego sebi popraviti stanje.

U najnakaradnijem sustavu se može živjeti ako ima dobre volje. Naprotiv, u najboljem sustavu je neizdrživo ako je narod nakaradan i naopak pa samo pravi štetu i belaj.

Ne kažem da su svi sustavi isti - nisu. Ali nije to uzrok problema.
Naravno da ima pokušaja izigravanja sustava, prevara na izborima...itd. ali to izigravanje hajmo pošteno dolazi sa svih strana i svaka parlamentarna stranka gleda da ostvari nešto za sebe kao i vodeće etničke na nekom etničkom planu. Slažem se s tobom ovo oko "Šukanja" i to je poseban fenomen.

Kada govorimo o unitarizmu ja kao Bošnjak nisam baš ni za tu opciju ali mi je interesantan fenomen da je pola države unitarno, da je sva vlast skoncentrisana na jedan kabinet i jednog čovjeka više nego što je to bila R.BiH i to tvojoj političkoj opciji ne smeta. Znam da ćeš sada reći da ne želite da i F.BiH postane kao R.S po tom pitanju i ja također nisam za to pošteno govoreći ali hajte onda barem deklaritvno recite nije OK ni to što je RS unitarana do jaja pa iz tog razloga ne bi valjalo ni da je F.BiH. E onda te možda počnem i podržavati u tvojim legitimnim zahtjevima. Eto tako se gradi kompromis i povjerenje...za početak.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#49100 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 19/07/2021 13:36
Humljanin wrote: 19/07/2021 13:25

Jel se ti malo glup praviš ili si posebno nadaren?
Čovječe ne govori se o tome da jedan iz obitelji glasa za Komšića a drugi iz iste obitelji za SDA, nego se priča o tome kako je moguće da su Komšić i Bećirović kao neki kvazi ljevičari dobili skupa preko 400 000 glasova, a tih glasova nema u nazovi ljevičarskih parlamentarnih stranaka.

Gdje su njihovi glasovi za predsjedništvo kada se pretvore u stranke?

Treba li ti crtati da su ljudi koji su glasali za Komšića na drugom listiću glasali za SDA.

Na jednom listiću glumi nekakvog građanina svijeta, anacionalnog ljevičara, a na drugoj listi zaokruži SDA i slicne.

Jel ti sad jasno ili ces se nastaviti praviti nevješt?
Hajde malo spusti taj gard i nadobudnost koja prati svaki tvoj post. Izborni zakon je takav i daje SVAKOM za pravo pa i tebi da glasa za XY člana Predsjedništva BiH ali za Parlamentarnu skupštinu za bilo koju drugu stranku.
Svašta nešto je u određenom trenutku na određenim zemljopisnim širinama i dužinama LEGALNO. To ne znači da je sve to dobro.

Bošnjaci se busaju u prsa kako su za građansku državu, kako su levičari, antifašisti, protiv nacionalnih torova...bla bla bla

I ovdje sada razgovaramo gdje su svi ti silni bošnjački glasovi za 2 barem prividno ljevičarskih predsjedničkih kandidata kada se potraže među parlamentarnim strankama.

Shvati ti to kako hoćeš, ali ja odbijam prihvatiti da ti nisi sposoban razumjeti pitanje: Kako je moguće da Bećirovići i Komšić (kao neki biva ljevičari) dobiju preko 400 000 glasova, a stranke koje se nominalno izjašnjavaju kao ljevičarske nemaju ni blizu toliko glasova.

To nije slučajnost ni statistička greška nego anomalija koja ukazuje na jedno pravilo.

Ljudi koji su ko biva glasali za Komšića jer je "građanin" i jer su oni "protiv nacionalnih torova" su isti ljudi koji su na drugim listama glasali za SDA i druge bosnjačke nacionalne stranke.

Šta te tu vrijeđa? Vrijeđa mene kada se ti praviš da to ne razumiješ.
Post Reply