Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#49376 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

BHCluster wrote: 09/09/2021 10:18
drug_profi wrote: 09/09/2021 00:18 Jest, jest. Drzavnik par excelence. Po mjeri dejtonske BiH. Mediokriteti među glupanima postaju elita.
SDP skola, zar moze biti bolji?!
Ne znam šta želiš reći ili meni imputiraš neku vezu sa SDP-om. Nit sam član, nit sam ikad bio. Dobiju pođaHkad glas od mene tu i tamo. A ponekad i ne dobiju. I za ovog sam šufta iz naslova i njegovu sRanku glasao jednom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#49377 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Komšić: Zločin u Grabovici učinili su ljudi kojih se svaki častan pripadnik Armije RBiH stidi

A za ovo mu čestitam. Ovo je ono što svi mi iz ARBiH moramo potencirati. Mi nismo bili zločinci i neću stigmu Uzdola, Grabovice i drugih stratišta koja su nastala na teritoriji pod kontrolom Armije RBiH da nosimo na sebi. Znaju se imena i znaju se počinitelji. Da je bilo pameti na vrijeme da se po kratkom postupku te stvari rješavaju odmah, imali bi i veći respekt i poštovanje naše borbe.
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#49378 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BAK-eV »

Novak20 wrote: 09/09/2021 10:01 Na stranu što se koristiš jezikom mržnje probaj navesti primjer nekog deklariranog Roma u Sarajevu da je izabran na bilo kakvu funkciju veću od pozicije manjinskog vijećnika u OV.
Pa zasto to HNS ne uradi u Grudama, Neumu, Livnu, Duvnu ...
Eto neka ga oni izaberu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#49379 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

drug_profi wrote: 09/09/2021 10:45 Komšić: Zločin u Grabovici učinili su ljudi kojih se svaki častan pripadnik Armije RBiH stidi

A za ovo mu čestitam. Ovo je ono što svi mi iz ARBiH moramo potencirati. Mi nismo bili zločinci i neću stigmu Uzdola, Grabovice i drugih stratišta koja su nastala na teritoriji pod kontrolom Armije RBiH da nosimo na sebi. Znaju se imena i znaju se počinitelji. Da je bilo pameti na vrijeme da se po kratkom postupku te stvari rješavaju odmah, imali bi i veći respekt i poštovanje naše borbe.
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49380 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 09/09/2021 12:51
Novak20 wrote: 09/09/2021 10:01 Na stranu što se koristiš jezikom mržnje probaj navesti primjer nekog deklariranog Roma u Sarajevu da je izabran na bilo kakvu funkciju veću od pozicije manjinskog vijećnika u OV.
Pa zasto to HNS ne uradi u Grudama, Neumu, Livnu, Duvnu ...
Eto neka ga oni izaberu.
Uzpovci i klerofasisti :mrgreen:

Pokazite da ste bolji od njih


Osim toga mislim da dolje i nema bas neszlto maniina oni su vecinom u velikim gradovima
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#49381 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 09/09/2021 13:19 Uzpovci i klerofasisti :mrgreen:

Pokazite da ste bolji od njih


Osim toga mislim da dolje i nema bas neszlto maniina oni su vecinom u velikim gradovima
Pa rado cemo izabrati Sejdica u Predsjednistvo, kao jednog od clana. :D
Cim mu se omoguci da se kandiduje kao cetvrti clan za "Ostale"
Najbolje da budu cetvorica: Dzaferovic, Komsic, Sejdic i Dodik :izet:
User avatar
relativno84
Posts: 15302
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#49382 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by relativno84 »

Čović: Ne bude li legitimnog predstavljanja, neće biti ni Bosne i Hercegovine
Razocarani crveni teletabisi dok supljiraju horski sa UZP rajom, forsiraju pricu kako nije bitno, Dragan ili Komso njima je kao isto. :-)
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#49383 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login7777 »

drug_profi wrote: 09/09/2021 10:45 Komšić: Zločin u Grabovici učinili su ljudi kojih se svaki častan pripadnik Armije RBiH stidi

A za ovo mu čestitam. Ovo je ono što svi mi iz ARBiH moramo potencirati. Mi nismo bili zločinci i neću stigmu Uzdola, Grabovice i drugih stratišta koja su nastala na teritoriji pod kontrolom Armije RBiH da nosimo na sebi. Znaju se imena i znaju se počinitelji. Da je bilo pameti na vrijeme da se po kratkom postupku te stvari rješavaju odmah, imali bi i veći respekt i poštovanje naše borbe.
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49384 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 09/09/2021 13:33
Black swan wrote: 09/09/2021 13:19 Uzpovci i klerofasisti :mrgreen:

Pokazite da ste bolji od njih


Osim toga mislim da dolje i nema bas neszlto maniina oni su vecinom u velikim gradovima
Pa rado cemo izabrati Sejdica u Predsjednistvo, kao jednog od clana. :D
Cim mu se omoguci da se kandiduje kao cetvrti clan za "Ostale"
Najbolje da budu cetvorica: Dzaferovic, Komsic, Sejdic i Dodik :izet:
Nikakve ti promjene nece dozvoliti dodik
Taj je voz prosao
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49385 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 90minut »

drug_profi wrote: 09/09/2021 10:45 Komšić: Zločin u Grabovici učinili su ljudi kojih se svaki častan pripadnik Armije RBiH stidi

A za ovo mu čestitam. Ovo je ono što svi mi iz ARBiH moramo potencirati. Mi nismo bili zločinci i neću stigmu Uzdola, Grabovice i drugih stratišta koja su nastala na teritoriji pod kontrolom Armije RBiH da nosimo na sebi. Znaju se imena i znaju se počinitelji. Da je bilo pameti na vrijeme da se po kratkom postupku te stvari rješavaju odmah, imali bi i veći respekt i poštovanje naše borbe.
Nije ovo njemu prvi put da kaže ovo kod drugih neces naci ovakve izjave.

To je razlika između njega i drugih koliko god on imao mana i bio mediokritet što spominješ gore opet je neko ko jedini i kaže ovo.

Istinski bosanac i hercegovac.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49386 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Novak20 wrote: 09/09/2021 10:01
Patton44 wrote: 09/09/2021 09:13 Sta ovi iz UZP-a udruzeni u HNS porucuju Sejdicu, mislite da bi vas Bosnjaci birali.
Ma jok ba, otvorili bi Jasenovac pa bi ih ubijali.
Na stranu što se koristiš jezikom mržnje probaj navesti primjer nekog deklariranog Roma u Sarajevu da je izabran na bilo kakvu funkciju veću od pozicije manjinskog vijećnika u OV.
Na stranu što hoćeš pomen Jasenovca prikazati kao mržnju prema Hrvatima ,niko ne mrzi Hrvate ali istina da ne volimo UZP fašite i one koji ih podržavaju i veličaju,a ti nastavi da širiš svoje laži kao i uvijek do sada
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49387 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

spreca wrote: 09/09/2021 19:28
Novak20 wrote: 09/09/2021 10:01

Na stranu što se koristiš jezikom mržnje probaj navesti primjer nekog deklariranog Roma u Sarajevu da je izabran na bilo kakvu funkciju veću od pozicije manjinskog vijećnika u OV.
Na stranu što hoćeš pomen Jasenovca prikazati kao mržnju prema Hrvatima ,niko ne mrzi Hrvate ali istina da ne volimo UZP fašite i one koji ih podržavaju i veličaju,a ti nastavi da širiš svoje laži kao i uvijek do sada

Jeste li mi odgovorili na pitanje ?

Niste.

Zašto mi niste odgovorili na jednostavno pitanje ?
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49388 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Bosanskohercegovce na polozaje manjina
Tako neki forumasi razumijevaju dom naroda
Faruk ostali...moze
Damir ostali moze
Emir hrvati moze


Sejdic finci ne moze
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#49389 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 09/09/2021 17:43 Nikakve ti promjene nece dozvoliti dodik
Taj je voz prosao
Onda nista!

Ali posto je drzava decentralizovana, onda neka LK i ZHK prave promjene na bolje, da Livno i Duvno ne postanu skoro grad duhova.
Tamo su sve legitimni predtavnici.
Fino zaposlite i nekog Roma i Jevreja u neki Zavod, stavite i njihove zastave na javne zgrade, napravite sinagogu u Medjugorju onako reda radi....
Pokazite da ste za ravnpravnost, multi-kulti ....
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#49390 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Bossona »

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić. Komentirao je izjave visokoga predstavnika Christiana Schmidta. Odgovara ima li i dalje njegovu potporu. Komšić je iznio više detalja o sastanku s europskim diplomatama. Izbornom zakonu, konstitutivnosti, legitimnosti, Dodiku, Vulinu, Vučiću i Radmanu, blokadama i predsjedničkim kandidaturama
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#49391 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Billy The Pljuc »

Mislim da je Željko Komšić odavno ispričana priča, sve je ovo lijepo, sjajno i bajno ali je isti izgubio sav kredibilitet svrstavajući se na stranu SDA i samim tim izdavajući sve ono što priča i za šta se kao bori.

Nezahvalno je prognozirati ono što nas čeka u budućnosti ali moje mišljenje je da Komšić nema više šta da traži na političkoj sceni i da će to rezultati narednih izbora i pokazati. Svojim potezima je izgubio dosta podrške neutralno orijentiranih glasača, kojima i sam pripadam i koji ni pod razno svoj glas više neće dati njemu.

Samo jedan scenario je moguć po kojem isti može eventualno računati na poziciju u predsjednštvu na narednim izborima a to je da takozvana opozicija na izbore izađe razjedinjena, mada realno i ujedinjeni će teško ugroziti ustoličenje žuto-riđeg govneta u istom. Sve snage će biti usmjerene ka tom cilju i teško da u toj kombinaciji bude mjesta i za Komšića ukoliko se "opozicija" odluči za jednog kandidata iz reda bošnjaka.

Uglavnom, ko živ ko mrtav, vidimo šta nam vrijeme donese.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#49392 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Za Komšića glasaju oni kojima je važno da nije Čović.
A tim istim, skoro svima, je važno da u predsjedništvu bude i kandidat SDA.
E sad ako opozicija bude imala jednog kandidata za B mjesto, Bakir će se osjećati ugrožen i kampanja će biti u tom smislu da se on podrži.
Vjerovatno tu opozicija onda neće moći ništa, ali će Komšić biti kolateral.
Pa ćemo imati plemenske poglavice u predsjedništvu.
Jel to dobro, nije. Jel loše, nije. Isti nam je qurac jer kandidat SDA svakako neće braniti interese drzave već će trgovati kao i do sada.

Nameće se zaključak da Komšić možda i jest jedini koji će nešto reći u interesu BiH, ali neće nažalost nikad ići protiv interesa SDA.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49393 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 10/09/2021 08:21
Black swan wrote: 09/09/2021 17:43 Nikakve ti promjene nece dozvoliti dodik
Taj je voz prosao
Onda nista!

Ali posto je drzava decentralizovana, onda neka LK i ZHK prave promjene na bolje, da Livno i Duvno ne postanu skoro grad duhova.
Tamo su sve legitimni predtavnici.
Fino zaposlite i nekog Roma i Jevreja u neki Zavod, stavite i njihove zastave na javne zgrade, napravite sinagogu u Medjugorju onako reda radi....
Pokazite da ste za ravnpravnost, multi-kulti ....
ne šupljiraj i ne brini o gradovima duhovima

sinagoge se prave gdje žive židovi a ne onako da se dokazuje...njih je malo imaju svoje vjerske objekte i većina živi u sarajevu doboju i tako...
inat vjerski objeti ne prođu dobro
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#49394 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tutku »

Billy The Pljuc wrote: 10/09/2021 09:14 Mislim da je Željko Komšić odavno ispričana priča, sve je ovo lijepo, sjajno i bajno ali je isti izgubio sav kredibilitet svrstavajući se na stranu SDA i samim tim izdavajući sve ono što priča i za šta se kao bori.

Nezahvalno je prognozirati ono što nas čeka u budućnosti ali moje mišljenje je da Komšić nema više šta da traži na političkoj sceni i da će to rezultati narednih izbora i pokazati. Svojim potezima je izgubio dosta podrške neutralno orijentiranih glasača, kojima i sam pripadam i koji ni pod razno svoj glas više neće dati njemu.

Samo jedan scenario je moguć po kojem isti može eventualno računati na poziciju u predsjednštvu na narednim izborima a to je da takozvana opozicija na izbore izađe razjedinjena, mada realno i ujedinjeni će teško ugroziti ustoličenje žuto-riđeg govneta u istom. Sve snage će biti usmjerene ka tom cilju i teško da u toj kombinaciji bude mjesta i za Komšića ukoliko se "opozicija" odluči za jednog kandidata iz reda bošnjaka.

Uglavnom, ko živ ko mrtav, vidimo šta nam vrijeme donese.
Kod nas ljudi sve zaborave, plus ovdje se sve može izrelativizirati jer smo takvo biračko tijelo, tako da ja mislim da će u svakom slučaju ŽK biti u Predsjedništvu i nakon 2022. Mislim čak sa većom razlikom nego li 2018. godine.

To je posebno izgledno ako Trojka ne bude imala jedinstvenog kandidata koji će se suprotstaviti Bakiru, a pitanje je da li će doći do takvog konsenzusa i ko bi mogao biti takav kandidat. Ovo boldirano apsolutno stoji.

U svakom slučaju moje impresije su nešto drugačije, okruženje koje ja susrećem je dominantno stava - i dalje ne želim gledati Čovića i to je prioritet u odnosu na to da li će drugi član biti Bakir, Zvizdić ili neko treći.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#49395 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Billy The Pljuc »

drug_profi wrote: 10/09/2021 09:36 Za Komšića glasaju oni kojima je važno da nije Čović.
A tim istim, skoro svima, je važno da u predsjedništvu bude i kandidat SDA.
E sad ako opozicija bude imala jednog kandidata za B mjesto, Bakir će se osjećati ugrožen i kampanja će biti u tom smislu da se on podrži.
Vjerovatno tu opozicija onda neće moći ništa, ali će Komšić biti kolateral.
Pa ćemo imati plemenske poglavice u predsjedništvu.
Jel to dobro, nije. Jel loše, nije. Isti nam je qurac jer kandidat SDA svakako neće braniti interese drzave već će trgovati kao i do sada.

Nameće se zaključak da Komšić možda i jest jedini koji će nešto reći u interesu BiH, ali neće nažalost nikad ići protiv interesa SDA.
Ja sam iskreno popušio foru iz neznanja pa sam glasao onomad za istog, nije me stid priznati a tek sa ove vremenske distance razumijem koliki je podlac u suštini Komšić bio. Svjestan da nema šta individualno tražiti u "ujedinjenom frontu" on je odigrao isključivo vodeći računa o sopstvenom interesu, ni BiH ni narod mu tad nije bio bitan al' helem nejse, mnogo je onih poput mene i ostaće fool me once...

Da, bilo mi je bitno da Čović ne uđe a istovremeno zaista nisam razmišljao o SDA kandidatu u smislu da mora i on biti tamo, kako god, krađom i prevarom su uspjeli obojicu ugurati.

SDA evidentno slabi ali će se pobrinuti da se žuto-riđe govno nađe tamo gdje želi i u tom smislu nemam dvojbi da će u međuvremenu otpadnici poput Efendića i pripadajuće mu stranke odigrati za istog, pogotovo ako on bude iole ugrožen nekim zajedničkim kandidatom opozicije. Ja da sam na njihovom mjestu išao bih na klasičan blef i istakao dvojicu kandidata, jednog iz reda bošnjaka a drugog iz reda hrvata i dao instrukcije da se glasa isključivo za ovog drugog. Jeste da bi se to opet tumačilo kao nametanje ali kontam da bi se dvije muhe ubile odjednom, i Komšić i Čović a sa druge strane možda bi neki kandidat iz redova hrvata bio pun pogodak s obzirom da su male šanse da se bilo koje od imena koje su u igri za kandidata iz redova bošnjaka zaista i nađe u predsjedništvu jer nemaju dovoljan kredibilitet među glasačima. Dosta nas ne bi glasalo ni za Nikšića, Bećirovića, Konakovića, Zvizdića, profu ili bilo koga drugog da iznjedre, mislim u smislu stopostotne podrške.

Uglavnom vidimo šta nam vrijeme donese, kao što i sam kažeš, ništa niti manje smrdi ili miriše što se članova predsjedništva tiče, ko god da bude sjedio tamo isti će kurac biti k'o i do sada.
User avatar
Styling
Posts: 12500
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#49396 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Sinoc covjek fino rece da ga stranka i pozicije ne zanimaju. Znaci stranka radi za njega, njegovu poziciju, a ostalima ako sta ostane.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#49397 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cyprus »

Da nema konstitutivnosti i HDZ-a, bil za ovog lika iko znao da postoji?
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49398 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

Glas za komsu i df je glas za sda

To je tako vidljivo
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#49399 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Iskrenost.

Ono sto mu ja - i vjerujem vecina lijevo orijentiranih glasaca (koji nisu po nekim strankama) - najvise zamjera, je NEDOSTATAK iskrenosti.

On jeste imao problme da kao clan predsjednistva u okviru svoje stranke maltane nema izbornog rezultata i time baze.
Ali mogao je - premda bi mu bilo teze - da ostane i ne ulazi u koaliciju sa SDA.

Koji je razlog zasto je usao u koaliciju sa SDA?
I koji je razlog zasto je tako hinjski, i uz gomilu najprljavijih PR objava, unistio koaliciju sa NS i SDP?
Sve ostalo, kao npr. stavljanje na SDA stranu u SA kantonu, Mostarskim izborima, Srebrenici, Asimu ... je samo konsekvenca tog poteza.
Postao je ovisan o SDA, znajuci o kakvoj mafijaskoj stranci se radi.

Da je izasao i iskreno rekao zasto su se u stranci odlucili tako, onda bi - u najmanju ruku - dobio plus bodove za iskrenost.
(Svi znamo da su NATO i izborni zakon samo naknadno trazeni izgovori.)

Sto se tice izbora:
Kako se DF i Komsic namjeravaju pozicionirati?
Ako ne smiju napadati SDA, hoce li onda napadati opoziciju?
To ih vodi u nestanak i onda ce Komsic nakon izbora morati ponovo da se priklanja pobjedniku.
Sto od njega pravi jos vecu hinju...
Ima jos jedna mogucnost --> ona se zove ISKRENOST -- pa sta bude.

(Sto se tice nerada - treba i tu biti iskren, nije nista gori od 90% drugih -- i da, barem ne radi protiv BiH -- sto bi Covic sigurno radio)
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#49400 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tutku »

vee-jay wrote: 10/09/2021 11:03 Iskrenost.

Ono sto mu ja - i vjerujem vecina lijevo orijentiranih glasaca (koji nisu po nekim strankama) - najvise zamjera, je NEDOSTATAK iskrenosti.

On jeste imao problme da kao clan predsjednistva u okviru svoje stranke maltane nema izbornog rezultata i time baze.
Ali mogao je - premda bi mu bilo teze - da ostane i ne ulazi u koaliciju sa SDA.

Koji je razlog zasto je usao u koaliciju sa SDA?
I koji je razlog zasto je tako hinjski, i uz gomilu najprljavijih PR objava, unistio koaliciju sa NS i SDP?
Sve ostalo, kao npr. stavljanje na SDA stranu u SA kantonu, Mostarskim izborima, Srebrenici, Asimu ... je samo konsekvenca tog poteza.
Postao je ovisan o SDA, znajuci o kakvoj mafijaskoj stranci se radi.

Da je izasao i iskreno rekao zasto su se u stranci odlucili tako, onda bi - u najmanju ruku - dobio plus bodove za iskrenost.
(Svi znamo da su NATO i izborni zakon samo naknadno trazeni izgovori.)

Sto se tice izbora:
Kako se DF i Komsic namjeravaju pozicionirati?
Ako ne smiju napadati SDA, hoce li onda napadati opoziciju?
To ih vodi u nestanak i onda ce Komsic nakon izbora morati ponovo da se priklanja pobjedniku.
Sto od njega pravi jos vecu hinju...
Ima jos jedna mogucnost --> ona se zove ISKRENOST -- pa sta bude.

(Sto se tice nerada - treba i tu biti iskren, nije nista gori od 90% drugih -- i da, barem ne radi protiv BiH -- sto bi Covic sigurno radio)
Ne budi utopista, u politici nema iskrenosti. Eto ostali su iskreni u pm. Sad je problem što se "priklonio SDA"?? na izborima u Mostaru i Srebrenici?

Znaš ti nas, ... ti nas.
Post Reply