Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1 Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Kikibombona »

Zeljko Komsic kod Senada otvoreno pljuje BH blok, SDP i NS, vise nego sam Bakir Izetbegovic i SDA. Brani SDA bolje nego oni sami.

...

Danas je otvoreno rovario po SDP-eu i podrzavao odredjene struje. Ne znam kako je SDP mogao ostati imun na ovakav atak? :shock:
- Tuzlanski SDP na stvari gleda znatno drugačije nego sarajevski, sa puno više osjećaja za državu, ali i sa puno više prava da se zalaže za ulazak u vlast jer ispada da je SDP u TK-u, koji ima 49.000 glasova, talac Sarajevskog kantona, koji ima 22.000 glasova. Oni bi morali u opoziciju, a u KS-u se eto mora u vlast, da ne govorim o tome kako pojedini kadrovi iz sarajevskog SDP-a žele držati lekcije kadrovima iz tuzlanskog. Ko zna, možda SDP pribjegne vanjskoj pomoći, budući im je Kojović galantno ponudio da će im dozvoliti koaliciju sa “antinacionalističkom” PDA u Tuzlanskom kantonu, kaže Komšić.
:shock: :shock: :shock: :shock:

I onda naravno, kao da je stigla direktiva iz SDA, ako necete sa nama, odmah napustite SA kanton
Naravno, nužan preduslov toga, po mišljenju delegacije DF-a, jeste opoziciono djelovanje na svim nivoima vlasti, čime bismo bili čisti i pred građanima i pred sobom, ali i pred onima koji bi nam danas-sutra, ukoliko i u jednom kantonu budemo vlast, mogli maliciozno prebacivati da smo eto i mi vlast, jer smo zaboga vlast u jednom kantonu.
Sta reci? Najjaci igrac SDA.

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... eva-431588
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Kikibombona »

Za Nasu stranku kaze da imaju ljude koji guraju ideju Herceg Bosne.

Za SDP kaze da je rastimana stranka, da Radoncic i mnogi drugi imaju svoje ljude u SDP-eu.

...

Komsic se nada da ce SDP popustiti i da ce zajedno sa DF uci u koaliciju sa SDA.

...

Politicki kurvaluk nevidjen do sada. Ljigavo do maksimuma.

...

Ako SDP udje u koaliciju sa SDA, Komsic obecava da ce ujediniti DF sa SDP-eom. :D To je posljednja Zeljkova ponuda. Ucijenjen covjek, definitivno.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#3 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by sinuhe »

Sta fali. Krusko Komsic je ubjedljivo najpopularniji politicar u Bosnjaka vec godinama. Treci mandat u predsjednistvu nije mala stvar. Svi ste vi glasali za njega barem jednom.
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#4 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Čudna sorta »

Ne znam da postoji političar da mi se više zgadio od njega i njegove stranke. Jednom im dadoh glas, još sebi nisam oprostila.

Nadam se da će nestati na sljedećim izborima, kao što hoće sigurno.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#5 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by MaksprotivMarksa »

Čudna sorta wrote:Ne znam da postoji političar da mi se više zgadio od njega i njegove stranke. Jednom im dadoh glas, još sebi nisam oprostila.

Nadam se da će nestati na sljedećim izborima, kao što hoće sigurno.
Nece nestati dok je Zeljkare folklornog titiste ljevicara, melem za sve neuke usi neobošnjaka i neojugoslovena. 2022. ide nova kandidatura da se zabiberi hrvatima, a podrsku narodu u biberenju i stvaranju ogorcenja kod drugog naroda svi znamo. Dakle, bit ce jos jednom u predjsednistvu, 2 - 1 za BiH, spasit ce zastavu, spasiz ce SDA, unistit ce do kraja ljevicu, sibicar papanski iz Hrasnog. :bih:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#6 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by putokaz1 »

sinuhe wrote:Sta fali. Krusko Komsic je ubjedljivo najpopularniji politicar u Bosnjaka vec godinama. Treci mandat u predsjednistvu nije mala stvar. Svi ste vi glasali za njega barem jednom.
NIJEDNOM
ragib
Posts: 2246
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#7 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by ragib »

I nasa stranka je ušla sa nacionalistima u KS u vlast.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#8 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by bunk »

Eeehej nije to drug moj.
Isto.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#9 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Prpa.ba »

Kao da je bilo neke sumnje da je DF lokalni brend SDA za one koje je stid glasati za SDA :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#10 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by bunk »

:lol:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#11 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by palermo »

Prpa.ba wrote:Kao da je bilo neke sumnje da je DF lokalni brend SDA za one koje je stid glasati za SDA :lol:
Pa zar se isto ne može reći i za NIP :?

Nije zar da za njega glasaju ljevičari...... :?
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#12 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Čudna sorta »

MaksprotivMarksa wrote:Nece nestati dok je Zeljkare folklornog titiste ljevicara, melem za sve neuke usi neobošnjaka i neojugoslovena. 2022. ide nova kandidatura da se zabiberi hrvatima, a podrsku narodu u biberenju i stvaranju ogorcenja kod drugog naroda svi znamo. Dakle, bit ce jos jednom u predjsednistvu, 2 - 1 za BiH, spasit ce zastavu, spasiz ce SDA, unistit ce do kraja ljevicu, sibicar papanski iz Hrasnog. :bih:
Možda on prođe za predsjedništvo ali kad je stranka u pitanju proći će kao i SBB.

Samo mi jedna stvar nikako nije jasna, imaš opciju da uradiš nešto u Kantonu Sarajevo, imaš historijsku šansu da bez SDA budeš u vlasti u najjačem kantonu, da na račun toga, ja mislim, apsolutno osiguraš dobar izborni rezultat na općinskim izborima za 2 godine, i ti odabereš da pobjegneš u opoziciju, pristaješ na vlast sa SDA i doslovno uništiš stranku. Zbog čega, čemu to? Taj dio mi nikad neće biti jasan. Zar je vrijedno...

Mislim ne mogu da vjerujem da čovjek to radi, ili se ja ne razumijem u politiku.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#13 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by bunk »

U kojim opcinama?
U Sk?
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#14 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by asker »

palermo wrote:
Prpa.ba wrote:Kao da je bilo neke sumnje da je DF lokalni brend SDA za one koje je stid glasati za SDA :lol:
Pa zar se isto ne može reći i za NIP :?

Nije zar da za njega glasaju ljevičari...... :?
Odes na temu Kifla mandatar, i vidis sta ovi isti likovi pisu o njemu i sa kojom strascu :-)

Al to je bilo daaavno, prije godinu :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Kikibombona »

Čudna sorta wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Nece nestati dok je Zeljkare folklornog titiste ljevicara, melem za sve neuke usi neobošnjaka i neojugoslovena. 2022. ide nova kandidatura da se zabiberi hrvatima, a podrsku narodu u biberenju i stvaranju ogorcenja kod drugog naroda svi znamo. Dakle, bit ce jos jednom u predjsednistvu, 2 - 1 za BiH, spasit ce zastavu, spasiz ce SDA, unistit ce do kraja ljevicu, sibicar papanski iz Hrasnog. :bih:
Možda on prođe za predsjedništvo ali kad je stranka u pitanju proći će kao i SBB.

Samo mi jedna stvar nikako nije jasna, imaš opciju da uradiš nešto u Kantonu Sarajevo, imaš historijsku šansu da bez SDA budeš u vlasti u najjačem kantonu, da na račun toga, ja mislim, apsolutno osiguraš dobar izborni rezultat na općinskim izborima za 2 godine, i ti odabereš da pobjegneš u opoziciju, pristaješ na vlast sa SDA i doslovno uništiš stranku. Zbog čega, čemu to? Taj dio mi nikad neće biti jasan. Zar je vrijedno...

Mislim ne mogu da vjerujem da čovjek to radi, ili se ja ne razumijem u politiku.
A dobro, ni ti ni ja, ni vecina forumasa, ne zna sta je u pozadini.

Mozda je covjek ucijenjen, mozda duguje protuslugu. Ko zna kakvi su njegovi licni motivi.

Politicki gledano, borba za SDA nema smisla. Jasno je da su u pozadini neki drugi interesi.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#16 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by bunk »

A mozda je u pravu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Kikibombona »

bunk wrote:A mozda je u pravu.
On je hinja, a to je najgora vrsta ljudi.

Neka udje u koaliciju sa SDA i zavrsena prica. Ja bih iskreno volio da on koalira sa SDA.

Umjesto toga, on pljuje po svojim partnerima iz BH bloka. Obicni ljigavac.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Prpa.ba »

palermo wrote:Pa zar se isto ne može reći i za NIP :?

Nije zar da za njega glasaju ljevičari...... :?
Ako vec idemo sa trzisnom metaforom, ako je DF brend SDA, NiP je nova fransiza koju je napravio bivsi suvlasnik SDA kada je vidio da mu ostali suvlasnici ne daju da ostvari svoje zamisli. Ili tako trenutno izgleda.

Ono gdje dolazimo u bespotrebnu pricu o principijelnosti NS-a je momenat kad se spomenu PDA i ostale slicne stranke. Sustinska razlika je u tome sto NiP ima dobre medjuljudske odnose sa NS. Pedji tesko izustiti da Dini vjeruje jer su jarani, a Kuki ne vjeruje jer ima historiju kakvu ima, pa otvara vrata za spinovanje na sve strane. :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#19 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by bunk »

Kazem postoji mogucnost da ti grijesis a da on govori istinu.
Sto je porazno za mnoge.
@ Kiki
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#20 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Čudna sorta »

Kikibombona wrote:A dobro, ni ti ni ja, ni vecina forumasa, ne zna sta je u pozadini.

Mozda je covjek ucijenjen, mozda duguje protuslugu. Ko zna kakvi su njegovi licni motivi.

Politicki gledano, borba za SDA nema smisla. Jasno je da su u pozadini neki drugi interesi.
Jedino me tješi to što ako uradi to, može se na sljedećim izborima nadati rezultatima kao Stranka za BiH, SBB, BPS... doduše ništa bolje i više nije ni zaslužio.

Znam, možda sam bila naivna, ali da mi je neko rekao da će ovo on uraditi, nema šanse... baš je ljiga od čovjeka.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#21 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by palermo »

Prpa.ba wrote:
palermo wrote:Pa zar se isto ne može reći i za NIP :?

Nije zar da za njega glasaju ljevičari...... :?
Ako vec idemo sa trzisnom metaforom, ako je DF brend SDA, NiP je nova fransiza koju je napravio bivsi suvlasnik SDA kada je vidio da mu ostali suvlasnici ne daju da ostvari svoje zamisli. Ili tako trenutno izgleda.

Ono gdje dolazimo u bespotrebnu pricu o principijelnosti NS-a je momenat kad se spomenu PDA i ostale slicne stranke. Sustinska razlika je u tome sto NiP ima dobre medjuljudske odnose sa NS. Pedji tesko izustiti da Dini vjeruje jer su jarani, a Kuki ne vjeruje jer ima historiju kakvu ima, pa otvara vrata za spinovanje na sve strane. :D
ma ok je to, nego mi smiješno bilo tvoje poređenje....

mada sjećam se ja vremena kada je DF na ovom istom forumu bio američki adut za sklanjanje SDA (on i Fahra, bjehu dva dobra drugara :D )
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#22 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by MaksprotivMarksa »

Gledam sad ovaj intervju, šibicar Komšić je izrekao neke stvari koje ni desno krilo SDA ne bi smjelo izgovoriti na mediju koji ima ovakav doseg, nevejrovatan lik.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#23 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Better Man »

Željko Komšić nije ni svjestan koliko je jadan i bijedan. Sram i stid da ga bude kad zagovara vlast s kriminalcima i rušiteljima države. Što si napustio vlast 2015.godine, što nisi ostao? Otkako je napustio SDP radio je u interesu SDA i podržavao ih je na svakom koraku. Sjetite se Vlade KS Suada Zeljkovića. Lik se ponaša kao uvrijeđena mlada i tako čitavu svoju političku karijeru. Taj bi sve sjebao i uništio što je pozitivno samo zato što neka sitnica nije po njegovom i nije mu po volji. Pozivam Željka Komšića da javno kaže koliko je plaćen od strane Bakira Izetbegovića da radi u korist SDA i da zagovara vlast s njima i šta mu je obečano od njih?
User avatar
Leverage
Posts: 9471
Joined: 27/05/2018 16:32

#24 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by Leverage »

Prpa.ba wrote:Kao da je bilo neke sumnje da je DF lokalni brend SDA za one koje je stid glasati za SDA :lol:
Što neko napisa prije neki dan DF je SDA za sirotinju.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#25 Re: Demokratska fronta, produzena ruka SDA

Post by MaksprotivMarksa »

Better Man wrote:Željko Komšić nije ni svjestan koliko je jadan i bijedan. Sram i stid da ga bude kad zagovara vlast s kriminalcima i rušiteljima države. Što si napustio vlast 2015.godine, što nisi ostao? Otkako je napustio SDP radio je u interesu SDA i podržavao ih je na svakom koraku. Sjetite se Vlade KS Suada Zeljkovića. Lik se ponaša kao uvrijeđena mlada i tako čitavu svoju političku karijeru. Taj bi sve sjebao i uništio što je pozitivno samo zato što neka sitnica nije po njegovom i nije mu po volji. Pozivam Željka Komšića da javno kaže koliko je plaćen od strane Bakira Izetbegovića da radi u korist SDA i da zagovara vlast s njima i šta mu je obečano od njih?
Ovo je sad džana, on je njihov igrač od kraja 2014. godine kada je uzeo milionče od SDA.
Locked