Demokratijo moja novinarska-welcome to primitivna Bosnia

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
ding-dong
Posts: 548
Joined: 21/08/2004 01:05

#1 Demokratijo moja novinarska-welcome to primitivna Bosnia

Post by ding-dong »

Kazu da je zaba vidjela gdje se konji kuju pa i ona digla nogu. Tako su i primitivni stanovnici Balkana vidjeli pravnee drzave i demokratska drustva pa i oni mislili da mogu isto. Ne lezi vraze! Zaboravilo im se reci da su sadasnja demokratska drustva nastala kao plod dugogodisnjeg rada, truda i zalaganja, da su sastavljena od visokosvjesnih gradjanja, da su prolazila kroz uspone i padove, krize i frke da bi na kraju postali ono sto jesu danas.
Plod brzopletog potezanja za demokratijom u pluralizmom danas se samo u BiH procjenjuje stotinama hiljada mrtvih, stotinama milijardi ratne stete, opustosenom i opljackanom drzavom kojoj ce trebati decenije da se potpuno oporavi, gradjanima kosi su rasijani na sve kontinente svijeta. Welcome to demokratiju a la balkanluk.
Kad pogledate show Ali G ili vidite sta pita Jay Leno svoje goste pomislimo da svi mozemo tako. Jednako kao i nasa zaba sa pocetka price. Ne lezi vraze! Ne mozemo. ALi G i Jay Leno su dijelovi mocnih medijskih kuca, sa njima rade timovi najboljih scenarista, njihove se rijeci pazljivo prate i vazu. Ako pozelite dostici iste....onda postanete Dragan Marinkovic. Steta koju cete izazvati moze se procjenjivati silnim ciframa. Ali moze se i sprijeciti. Jer je tako bolje za buducnost.
Uvoz primitivizma sa istoka i zapada na valovima nekog Pinka ili neke Nove ili OBN su nesto sto svi tolerisemo. Jer se oni prenose NASIM ZRAKOM, NASIM PROSTOROM, NASIM FREKVENCIJAMA. Te gadosti i debili sa istoka i zapada koriste se NASIM PUTEVIMA, NASOM STRUJOM, NASIM RESURSIMA da naprave svoje gadosti. Bosanci ponekad opravdavaju viceve koji se o njima pricaju na istoku i zapadu. Jer svi kontaju da to pripada njima, jedino Bosanci ne shvataju da je to njihovo.
Postoji bitna granica izmedju anarhije i demokratije. Ovo drugo je pravo svake osobe da iznese svoje misljenje, ono prvo je pravo svake osobe da djeluje kako zeli. I ta dva pojma, demokratija i anarhija su dijametralno suprotne. Jer demokratija tezi uredjenju, sistematizaciji i odredjenju. Anarhija pak tezi totalnom kolapsu i raspadu bez ikakvih vrijednosti sem zakona jaceg. Demokratija nas vodi u buducnost, anarhija nas vraca u proslost.
Tako postoji i granica u medijima gdje demokratsko pravo izrazavanja i novinarska i uredjivacka sloboda postaju anarhicno djelovanje rasipanja sile i krkanskog odnosa prema okolini tipa "ko me ne voli nek me ne gleda". Stani malo sine. Takvom logikom onda mozemo imati i nacisticku televiziju (ko je voli nek je ne gleda) i mozemo dopustiti i pedofiliju na TV stanicama (ko je ne voli nek je ne gleda). MI smo drustvo koje ima neke vrijednosti. Jedna od njih je imati mjere i ukusa i smisao za humor imati u granicama normale. To je ono sto ALI G i JAya Leno imaju a Dragan Marinkovic ne. Dok su prav dvojica briljantni zabavljaci, vrhunske medijske zvijezde nas konj Maca je samo sadisticki egzibicionista bez smisla za salu, jadni primitivac koji najbolje pokazuje zasto smo tu gdje jesmo-na dnu. Maca, u vakat vodeci debilnu emisiju sa krkanom iz susjedne istocne drzave, je demonstirao siloviti papanluk od kojeg je jedino bila jadnija publika koja je u tome uzivala. Maca, sada vodeci emisiju bez krkana iz susjedne zapadne drzave, demonstrira siledzijstvo uzimajuci si pravo da vrijedja, muci i maltretira. Jedino vecu kaznu od ovog debelguzog alkoholicara bez normalne porodice, kepeca talenta i dzina ambicija zasluzuju oni koji ga u tome podrzavaju i koji uzivaju u onome sto Maca radi.
Kad su dali naziv emisiji "Niko kao ja" imali su potpuno pravo. Niko nije debil, glupan, debelguzi krkan i idiot, alkoholicar bez mozga, jadni primitivac, kukavica koji se skriva iza siledzijskog ponasanja kao Dragan Marinkovic. Bravo u to ime Dragane, izmetu elektornskih medija.
User avatar
Qler
Posts: 23656
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2

Post by Qler »

ma samo nek se jebe po svojima, pa makar :D


boli me quratz i za lenona i ali g-a eto meni je maca dobar!


samo svi zante kuditi... koji vam je.... iskreno, nemam misljenje o njegovoj emisiji, pogledam, pile i maca show je meni bila dobra, bolje mi je njegovo iskreno psovanje nego kad se ovi prenemazeu pricajuci cisto hrvatski, a hrvatsku samo na karti vidjeli! sto to ti ne zavrsis akademiju pa ne vodis svoju emisiju kad si tako talentovan i obrazovan?!

nemojte majke va, maca nije zlatan, ali je nas, pa kako god.... zato imate grand paradu, tu je sve elita i profinjena raja.... :x


MACA SAMO OSTRO! PSUJ KO KOCIJAS! Kad nas politicari hebu u mozak onda moze i on koju lanuti....
ding-dong
Posts: 548
Joined: 21/08/2004 01:05

#3

Post by ding-dong »

Izmedju Jay Leno i John Lenon je velika razlika :D :D

Maca vidis nije moj.
NIje ni Pink moj.
Nije ni Nova.
Nije ni OBN.

Maca je drustveni talog i sljam.
Mrzim ekavski iz dna duse.
Hrvatski isto tako.
Na more ne idem na Jadran.
I ne slusam njihove muzike.

Mrzim i njihove televizije i filmove.
I pile i Maca show.
Fuj!

Ja sam samo svoj.
I nisam zavrsio akademiju vec drugi fakultet i radim ono sto zelim.
Ali kad vidim koga je akademija iskolovala i vidim pijanog Glamocaka kako se valja po Obali najradije bih je zabranio.

U svakom slucaju sretno ti sa Macom.
Nek te medijski Fuhrer odvede u bolju buducnost.
Balkansku, po mjeri vas obojice.
User avatar
Qler
Posts: 23656
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4

Post by Qler »

za lenoa, greska u kucanju, do mene :)


a maca, sarajlija, moj je... a pink... TV kuca, siri se, medij...nova nema je u bih, nije moja, obn... sve postaje gore, ali je opet u neku ruku nasa...

macu postujem samo zato sto se ne pretvara..
jezici mi ne smetaju, samo me nervira pretvaranje u hrvate/srbe osoba ciji su svi preci rodjeni u bih, a eto on je pametan, prica hrvatski/srbijanski.... to upucati odmah!
na more, samo jadran mogu priustiti, a vjeruj mi da bih volio ici negdje dalje
slusam sve, od sevdaha do elektronske...


televizije, EiNis :D i nisu nesto :)
a filmovi, ima dobrih...
Pile i Maca show, nesto drugacije, i cesto me nasmijao do suza
balkanac sam, ponosim se, a jos se vise ponosim sto sam bosanac...a ako je tebe stid, zao mi je...


nadam se da si u dijaspori pa gledas Stefana Raba...
User avatar
selena84
Posts: 67
Joined: 01/01/2006 23:18
Location: Tibet

#5

Post by selena84 »

Qler wrote:nadam se da si u dijaspori pa gledas Stefana Raba...
Stefan Raab je za Macu izmislio humor, dragi moj :thumbup:
ding-dong
Posts: 548
Joined: 21/08/2004 01:05

#6

Post by ding-dong »

Ako je Dobrinja dijaspora onda jesam. Ne stidim se sto sam Balkanac. Napisao sam primitivni Balkanci, ne svi Balkanci :D :D :D

Maca nije moj.
Pile i Maca show mi je bio glup. Sa ovim zadnjim je definitivno pretjerao.
Ako tebi nije onda aferim.

Mozda bi mu bolje bilo da se iz zabe pretvori u princa.
Ali je to nemoguce onolikoj gomili sala bez trunke mozga, obilato nadojenoj alkoholom.
Balkanluk, proizvod mahale koja bi da je metropola a zajednicko sa njom ima jedino prvo slovo imena. I akademije pijanog dekana.
Bosnia 2006 :D :D :D
User avatar
Saian
Posts: 15373
Joined: 08/04/2004 21:50

#7

Post by Saian »

Qler wrote:
nemojte majke va, maca nije zlatan, ali je nas, pa kako god...
ne bih htio ulaziti dublje u polemiku (o Marinkovicu sam vec rekao svoje misljenje, nije vrijedan da ga opet kucam), al ovo podebljano, dodje mi da se uhvatim za glavu i vristim dok mi ochi iz ochnih duplji ne iskoche, jer kladim se da manje boli nego opet prochitat ovaj podebljani komad mudrosti :roll: :-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

ma nek je hadzifejz zlatan..... vec dva CDa posvetio Maci...a tako mu samo gledanost dize...jer i onaj ko nije prije gledao, sad ce da gleda...
aferim senade, zajeba ga momacki :D
User avatar
Qler
Posts: 23656
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9

Post by Qler »

znam ja kakav je maca, i ovaj njegov show, ali me samo nervira, sto svaku, ali bas svaku emisiju, tv kucu, novine, glumce, pjevace, ma SVE sto je iz BiH tako svi volite omalovazavati da ih ja sve jos vise volim sto ih vi vise ponizavate! Nervira me sto nikad ne kazete, e, eno hayat produstion, napokon neko nas da zaradi, a ne da svi idu u grand ili renome... npr. ili da kazete, e sto se popravio program kod bht-a pa sad imaju onih humoristickih serija, i dokumnetaraca dobrih... ali neeeeee vi samo znate srati kako ovi ne valjaju, kako je ovaj seljak, kako je ovaj ovakav, kako ovo, ono, niste mi jasni nikako....e zato MACA samo naprijed, gazi sve!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#10

Post by danas »

ne bih ni ja da se mijesam...

ali reci cu samo ovo -- pomisila sam na zene i djevojke koje znam sa grbavice, koje su bile silovane a i dalje zive i rade u sarajevu...
i samo sam se nadala da maca nije jednu od njih uhvatio za guzicu na ulici na svojem bajnom tv show-u... :roll: :(
eto, toliko od mene...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

danas wrote:ne bih ni ja da se mijesam...

ali reci cu samo ovo -- pomisila sam na zene i djevojke koje znam sa grbavice, koje su bile silovane a i dalje zive i rade u sarajevu...
i samo sam se nadala da maca nije jednu od njih uhvatio za guzicu na ulici na svojem bajnom tv show-u... :roll: :(
eto, toliko od mene...
nemoj me pogreshno shvatiti, ali onda ne bismo uopste smjeli imati nikakav "zabavni program".... onda se ni film GRBAVICA ne bi smio prikazivati...zamisli onda kako je samo svakoj silovanoj bosanki koja je rodila dijete koje je plod silovanja...
odosmo predaleko .....

poenta vise nije u tome sto je neka zena uhvacena za dupe i sto ona sad ima problema ne samo sa muzem vec i sa cijelom mahalom u kojoj zivi... poenta je sto mi vise fakat nemamo kriterija.... macu prevedi na engleski, dobices SPRINGER SHOW....jel nama Jerry smijesan? jeste...al to nije bosna vec amerika....


ono sto se meni gadi je da senad, kojeg sam nekoc cijenila , vec dva **bena dnevnika posvecuje MACI, a ko shisha probleme koje imamo, ko shisha stvari koje nas okruzuju...bitno je SENZACIONALIZMOM I EKSKLUZIVNOSCU dici gledanost....
a digao je Maci...

ono sto mi se gadi je ako BOSNA nesto ocijeni kao LOSE, DANI momentalno tome daju tri zvjezdice kao ODLICAN POTEZ...
procitajte nove DANE i vidjecete da su aplauzom ocijenili Turkusicevu odluku za paketice u dvije skole....
zasto? zato sto je BOSNA u proslom broju to ocijenila kao SRAMNO...

poenta je u tome da se preko nasih ledja i novcanika hebu TV i novinske kuce, a onda se svi zajedno zarakijaju (ili zapepsijaju).....
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#12

Post by danas »

nemoj ni ti mene pogresno shvatiti, ali kada neko nekoga hvata za guzicu (da izvines) u normalnoj drzavi, to je onda seksualno zlostavljanje a nije nikakva zabava. da bi nesto bilo zabava (sa ovakvom tematikom) sve strane moraju dati svoj pristanak za sudjelovanje... kao sto svi oni debili u springeru ili izlevacene strane u ali g. daju svoj pristanak... probaj nekoga prestravljivati po ulici i fatati za dupe kod mene u bostonu, pa ces vidjeti sta ces fasovati...

PS film grbavica (kao i ostali filmovi sa slicnim temama) nisu jeftina zabava, vec su to teske emocionalne drame. ne ponizavaju nikoga, pa ne znam da ovo poredjenje stoji.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

danas wrote:nemoj ni ti mene pogresno shvatiti, ali kada neko nekoga hvata za guzicu (da izvines) u normalnoj drzavi, to je onda seksualno zlostavljanje a nije nikakva zabava. da bi nesto bilo zabava (sa ovakvom tematikom) sve strane moraju dati svoj pristanak za sudjelovanje... kao sto svi oni debili u springeru ili izlevacene strane u ali g. daju svoj pristanak... probaj nekoga prestavljivati po ulici i fatati za dupe kod mene u bostonu, pa ces vidjeti sta ces fasovati...

PS film grbavica (kao i ostali filmovi sa slicnim temama) nisu jeftina zabava, vec su to teske emocionalne drame. ne ponizavaju nikoga, pa ne znam da ovo poredjenje stoji.
da ti filmovi nikoga ne ponizavaju, ali su isuvise bolni za gledanje...
mozda recimo ztene koje su to prezivjele ne zele da ih se stalno na to podsjeca...
nije poenta u tome, ja ti rekoh vec, svi se fol ensto svadjaju, kao ONI BRANE ONO NASE DOSTOJANSTVO, a u stvari nas hebu kako stignu....
gledala sam jednu od onih "humoristickih" serija, JUST FOR LAUGHS...i skec je slijedeci: ide klaun ulicom, ukvati zenu za dupe i trubne na nos...i nikom nista...

ja se iskreno nadam da ce raja shvatiti da se senad najmanje bori za dignitet one zene...
ovo je HAYAT vs. OBN....radi, izmedju ostalog, cinjenice da je dosta firmi preselilo reklame na OBN....
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

mIRCerka wrote:
da ti filmovi nikoga ne ponizavaju, ali su isuvise bolni za gledanje...
mozda recimo ztene koje su to prezivjele ne zele da ih se stalno na to podsjeca...
svakako, i to je licni izbor... znas o cemu je film, pa ako ne mozes da gledas, ne kupis kartu i ne ides u kino. jednostavno. niko te ne primorava ni na sta -- licni izbor... ali nesto ne znam da je iko izabrao da ga se fata po ferhadiji za guzicu...
ja se iskreno nadam da ce raja shvatiti da se senad najmanje bori za dignitet one zene...
ovo je HAYAT vs. OBN....radi, izmedju ostalog, cinjenice da je dosta firmi preselilo reklame na OBN....
ovo je najvjerovatnije tacno, ali nema puno veze sa temom :wink:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15

Post by mIRCerka »

danas wrote:
mIRCerka wrote:
ja se iskreno nadam da ce raja shvatiti da se senad najmanje bori za dignitet one zene...
ovo je HAYAT vs. OBN....radi, izmedju ostalog, cinjenice da je dosta firmi preselilo reklame na OBN....
ovo je najvjerovatnije tacno, ali nema puno veze sa temom :wink:
o da, ima itekako...imamo mi priznate hajatovce ovdje...

al ja vec rekoh haman sve na temu Mace...zamorno ovo sestro...zivu me preznoji...
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#16

Post by angel26 »

Qler wrote:znam ja kakav je maca, i ovaj njegov show, ali me samo nervira, sto svaku, ali bas svaku emisiju, tv kucu, novine, glumce, pjevace, ma SVE sto je iz BiH tako svi volite omalovazavati da ih ja sve jos vise volim sto ih vi vise ponizavate! Nervira me sto nikad ne kazete, e, eno hayat produstion, napokon neko nas da zaradi, a ne da svi idu u grand ili renome... npr. ili da kazete, e sto se popravio program kod bht-a pa sad imaju onih humoristickih serija, i dokumnetaraca dobrih... ali neeeeee vi samo znate srati kako ovi ne valjaju, kako je ovaj seljak, kako je ovaj ovakav, kako ovo, ono, niste mi jasni nikako....e zato MACA samo naprijed, gazi sve!
TREBA IMATI KRITERIJE......nije dovoljno napraviti nesto nase i reci nase je i treba ga gledati.....i ja sam za domaci proizvod al brate ako nam je ovo emisija onda bolje da je nemamo.....takvu kolicinu primitivizma i vulgarnosti...bezveze...dosadno..mi koji smo dali nadrealiste, audiciju....bruka i sramota ako je Maca glavni showmen ove nam kakve takve drzave....i ne treba ga podrzavati..nije mi mjesto na tvu...ISKRENO SE NADAM DA JE BROJ ONIH KOJIMA SE SVIDJA DOTICNI GOSPODIN ZAISTA MALI...jer u suprotnom smo zaista al zaista dotakli dno....
User avatar
Qler
Posts: 23656
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#17

Post by Qler »

nisam ja rekao da ga treba gledati, daleko od toga, ali opet draze mi je njega gledati nego derivate esmeralde i slicnih po hiljadu puta dnevno ili slusati one nase politicare kako nam obecavaju kule i gradove dok se vozaju u automobilima skupljim nego sto ih ima predskednik austrije!!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32327
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18

Post by Bobi »

ding-dong wrote:Izmedju Jay Leno i John Lenon je velika razlika :D :D

Maca vidis nije moj.
NIje ni Pink moj.
Nije ni Nova.
Nije ni OBN.

Maca je drustveni talog i sljam.
Mrzim ekavski iz dna duse.
Hrvatski isto tako.
Na more ne idem na Jadran.
I ne slusam njihove muzike.

Mrzim i njihove televizije i filmove.
I pile i Maca show.
Fuj!

Ja sam samo svoj.
I nisam zavrsio akademiju vec drugi fakultet i radim ono sto zelim.
Ali kad vidim koga je akademija iskolovala i vidim pijanog Glamocaka kako se valja po Obali najradije bih je zabranio.

U svakom slucaju sretno ti sa Macom.
Nek te medijski Fuhrer odvede u bolju buducnost.
Balkansku, po mjeri vas obojice.
Ma rodila te majka :D...ovakvi nama trebaju...shaljem ti pristupnicu...SDA RULES

http://www.sda.ba/ <<----KLIKNI



Image
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#19

Post by manijak1 »

:oops: Bobi ja mislim da ti imaš nešto protiv SDA :D :D samo ne mogu da definiram šta je to :D :D ; možda akcija ????? :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#20

Post by manijak1 »

cinjenice da je dosta firmi preselilo reklame na OBN....
Zašto ? :D :D Ne bih rekao da Maca i Kuca imaju veze s tom selidbom :D :D već očito da to rade cijene i fakt da je to jedina Tv kuća iz naše zemlje čiji program imaju u svojoj ponudi kabl operateri iz okruženja :oops: :D .........ima tu oraha i lješnjaka :D najmanje čokolade :oops: .
ding-dong
Posts: 548
Joined: 21/08/2004 01:05

#21

Post by ding-dong »

Bobi wrote:
ding-dong wrote:Izmedju Jay Leno i John Lenon je velika razlika :D :D

Maca vidis nije moj.
NIje ni Pink moj.
Nije ni Nova.
Nije ni OBN.

Maca je drustveni talog i sljam.
Mrzim ekavski iz dna duse.
Hrvatski isto tako.
Na more ne idem na Jadran.
I ne slusam njihove muzike.

Mrzim i njihove televizije i filmove.
I pile i Maca show.
Fuj!

Ja sam samo svoj.
I nisam zavrsio akademiju vec drugi fakultet i radim ono sto zelim.
Ali kad vidim koga je akademija iskolovala i vidim pijanog Glamocaka kako se valja po Obali najradije bih je zabranio.

U svakom slucaju sretno ti sa Macom.
Nek te medijski Fuhrer odvede u bolju buducnost.
Balkansku, po mjeri vas obojice.
Ma rodila te majka :D...ovakvi nama trebaju...shaljem ti pristupnicu...SDA RULES

http://www.sda.ba/ <<----KLIKNI



Image

ni SDA nije moja
rodila i tebe majka :D
bas nam ti trebas

klikni na svoju pristupnicu sam
nacices se u pravom drustvu
oni koji misle da ko nije sa njima, odmah je protiv njih
welcome new member of SDA :D
Post Reply