Delta Planet Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Koje brendove priželjkuješ?

H&M
16
18%
C&A
14
15%
Peek&Cloppenburg
14
15%
Starbucks
5
5%
Subway
6
7%
G-Star
2
2%
Decathlon
15
16%
Burger King
16
18%
Hervis
3
3%
 
Total votes: 91

sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#251 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by sajber87 »

ElRe wrote: 06/03/2023 16:56
sajber87 wrote: 06/03/2023 16:41

Obzirom na mogucnosti i potencijal opstine novi grad za preko 10 godina efendic nije uradio NISTA nego se samo agresivno reklamirao pomocu sda medijske masinerije placene i tvojim novcem izmedju ostalog, ali ja mogu razumjeti logiku kad nekom das cenera on sretan jer kaze ajde bar je nesto jer prije cenera nije bilo ni to a nije svjestan da stotine hiljada prolaze pored njega jer u opstini ima nacelnika koji je nesposoban da za preko 10 godina napravi opstinu koja ce bar da lici na ozbiljne uredjene sisteme.
Niti glasam, niti aktivno pratim politiku. Samo sam nešto primijetio pozitivno u NG za razliku od Centra i NS.

A realno sa aktuelnim mentalitetom ljudi u KS ne može se puno ni uraditi.

10 KM mi ne znači puno.

Ilidža je bila ruglo, koliko vidim i dalje je.
Ovo za cenera nije bilo tebi upuceno nego receno kao primjer razmisljanja kada ljude zadovolje sa malo rezultata a postoje potencijali za mnogo mnogo vise. Sa ns i centrom nisam ni ja nesto zadovoljan uvijek moze bolje ali na ilidzi je zapoceto mnogo projekata za samo dvije godine od 1 do 10 po meni ilidza 9 ns 4 centar 5 novi grad 5 stari grad je zreo za novog nacelnila hadzibajricev populizam ne bi komentarisao
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#252 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by nepass1 »

Hajvan wrote: 06/03/2023 16:42 Muzur radi jako puno na Ilidzi

Ovo sto ja spominjem, vecina ljudi naseg mentalnog sklopa niti ne primjecuje
nacili zvijeti u neurednosti i zapustenosti, misle da to tako treba te da ne moze drugacije
Sta radi? Nisam bio na ilidzi ne pamtim. Osim u prolazu sa autom
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#253 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Hajvan »

nepass1 wrote: 06/03/2023 17:18
Hajvan wrote: 06/03/2023 16:42 Muzur radi jako puno na Ilidzi

Ovo sto ja spominjem, vecina ljudi naseg mentalnog sklopa niti ne primjecuje
nacili zvijeti u neurednosti i zapustenosti, misle da to tako treba te da ne moze drugacije
Sta radi? Nisam bio na ilidzi ne pamtim. Osim u prolazu sa autom
Trg i nove trgovke u centru Ilidze
Sportsko rekretivni park uz Zeljeznicu
revitalizacija Stojcevca u manjoj mjeri
User avatar
ElRe
Posts: 10667
Joined: 12/12/2011 11:28

#254 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by ElRe »

Pošto ne pratim aktivno, šta se radi na Ilidži? Tibra i Izvor i dalje nekontrolisano bujaju, bio je neki neuspešni eksperimente sa zabranom saobraćaja Rustem pašinoj pa se napravi čep u ostalim ulicama, bila je neka najava rušenja buvljaka kod terminala, Heco je i dalje buvljak...
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#255 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

Stup i sve oko Stupa je mnogo zapušteno, kako od strane Seljadina Memića, tako, nažalost, i od strane Muzura..
Neka me neko demantuje ako griješim..

Nema ružnijeg naselja u Sarajevu od Stupa 😔
Auto pijaca, Heco, Standard, Dom penzionera, dio kod Lampera, ex Esmeralde…
Kao da rat još traje..

Preći ulicu Kurta Schorka je lutrija, jer nije napravljena pasarela ili potputnjak koji bi pješake učinio bezbjednim..

Korito rijeke Miljacke neuredno i zapušteno…
Zar nikome do sada nije palo napamet da se od mosta pa do parka Safet Zajko uredi korito i napravi pješačka staza sa klupama i rasvjetom…

Jedini pomak koji sam primjetio je da se ezan sa džamije (od prije nekih mjesec dana) čuje 10x jače.. ☺️
User avatar
ElRe
Posts: 10667
Joined: 12/12/2011 11:28

#256 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by ElRe »

Memić je napravi štete tako da Muzuru i nekom novom načelniku treba puno snage i sreće.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10470
Joined: 27/04/2021 22:52

#257 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

ElRe wrote: 06/03/2023 17:44 Pošto ne pratim aktivno, šta se radi na Ilidži? Tibra i Izvor i dalje nekontrolisano bujaju, bio je neki neuspešni eksperimente sa zabranom saobraćaja Rustem pašinoj pa se napravi čep u ostalim ulicama, bila je neka najava rušenja buvljaka kod terminala, Heco je i dalje buvljak...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10470
Joined: 27/04/2021 22:52

#258 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

Image
Image
Image
Image

novi centralni trg, novi parkovi , stojcevac i vrelo bosne sredjeni , dom zdravlja sredjen , nove kanalizacione mreze , nove fasade po objektima,nova rasvjeta po citavoj opstini bas se zadao i na svakom koraku su vidljivi radovi
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#259 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

Stup??? 🤔
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#260 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris.ba »

Haris033 wrote: 06/03/2023 19:49 Stup??? 🤔
Valjda je pripremio pocetak izgradnje osnovne skole.
ReymondReddington
Posts: 649
Joined: 07/01/2018 22:25

#261 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by ReymondReddington »

Haris033 wrote: 06/03/2023 18:22 Stup i sve oko Stupa je mnogo zapušteno, kako od strane Seljadina Memića, tako, nažalost, i od strane Muzura..
Neka me neko demantuje ako griješim..

Nema ružnijeg naselja u Sarajevu od Stupa 😔
Auto pijaca, Heco, Standard, Dom penzionera, dio kod Lampera, ex Esmeralde…
Kao da rat još traje..

Preći ulicu Kurta Schorka je lutrija, jer nije napravljena pasarela ili potputnjak koji bi pješake učinio bezbjednim..

Korito rijeke Miljacke neuredno i zapušteno…
Zar nikome do sada nije palo napamet da se od mosta pa do parka Safet Zajko uredi korito i napravi pješačka staza sa klupama i rasvjetom…

Jedini pomak koji sam primjetio je da se ezan sa džamije (od prije nekih mjesec dana) čuje 10x jače.. ☺️
Stup industrijska zona. Od ilidze do safeta zajke na onoj strani sve same firme. Ima poneka kuca i to je to. Na ovoj dugoj strani imas bulevar, tibra i iza njih kuce.

Kurty schorka je u nadleznosti fbih tako da ne znam moze li opcina praviti tu pasarelu bez saglasnosti fbih. Plus u planu je prosirivanje te ceste na 4 trake tako da dok se to ne zavrsi nema smisla praviti pasarelu.

Ovo za korito si upravu to bi se moglo ocistiti.

Realno stup je takav kakav je. Ne vidim kako opcina tu moze nesto puno uraditi kad je sve privatno vlasnistvo.

Dolazak Delte ili nekog slicnog centra sa raznim brendovima, dosta parking mjesta bi definitivno promjenio i udahnuo novi zivot na onaj dio oko heco pijace. Ali to opet zavisi od privatnika.
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#262 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

ReymondReddington wrote: 06/03/2023 20:17
Haris033 wrote: 06/03/2023 18:22 Stup i sve oko Stupa je mnogo zapušteno, kako od strane Seljadina Memića, tako, nažalost, i od strane Muzura..
Neka me neko demantuje ako griješim..

Nema ružnijeg naselja u Sarajevu od Stupa 😔
Auto pijaca, Heco, Standard, Dom penzionera, dio kod Lampera, ex Esmeralde…
Kao da rat još traje..

Preći ulicu Kurta Schorka je lutrija, jer nije napravljena pasarela ili potputnjak koji bi pješake učinio bezbjednim..

Korito rijeke Miljacke neuredno i zapušteno…
Zar nikome do sada nije palo napamet da se od mosta pa do parka Safet Zajko uredi korito i napravi pješačka staza sa klupama i rasvjetom…

Jedini pomak koji sam primjetio je da se ezan sa džamije (od prije nekih mjesec dana) čuje 10x jače.. ☺️
Kurty schorka je u nadleznosti fbih tako da ne znam moze li opcina praviti tu pasarelu bez saglasnosti fbih. Plus u planu je prosirivanje te ceste na 4 trake tako da dok se to ne zavrsi nema smisla praviti pasarelu.

Ovo za korito si upravu to bi se moglo ocistiti.

Realno stup je takav kakav je. Ne vidim kako opcina tu moze nesto puno uraditi kad je sve privatno vlasnistvo.

Dolazak Delte ili nekog slicnog centra sa raznim brendovima, dosta parking mjesta bi definitivno promjenio i udahnuo novi zivot na onaj dio oko heco pijace. Ali to opet zavisi od privatnika.
Pasarela ili neki potputnjak se treba napraviti u blizini Wise, ili odmah kod uključenja za autopijacu, znači gdje već imaju 4 trake.
Tu se najviše prelazi sa jedne na drugu stranu.
A ovo za TC je suvišno pričati. Ništa drugo ne bi oživilo Stup kao neki dobar TC.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#263 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris.ba »

Haris033 wrote: 12/03/2023 15:41 Pasarela ili neki potputnjak se treba napraviti u blizini Wise, ili odmah kod uključenja za autopijacu, znači gdje već imaju 4 trake.
Tu se najviše prelazi sa jedne na drugu stranu.
A ovo za TC je suvišno pričati. Ništa drugo ne bi oživilo Stup kao neki dobar TC.
Kako bi Stup ozivio od trznog centra?

Stupu treba setnica uz Miljacku, a ne trzni centar.
ReymondReddington
Posts: 649
Joined: 07/01/2018 22:25

#264 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by ReymondReddington »

Haris.ba wrote: 12/03/2023 15:46
Haris033 wrote: 12/03/2023 15:41 Pasarela ili neki potputnjak se treba napraviti u blizini Wise, ili odmah kod uključenja za autopijacu, znači gdje već imaju 4 trake.
Tu se najviše prelazi sa jedne na drugu stranu.
A ovo za TC je suvišno pričati. Ništa drugo ne bi oživilo Stup kao neki dobar TC.
Kako bi Stup ozivio od trznog centra?

Stupu treba setnica uz Miljacku, a ne trzni centar.
Zato sto narod trazi trzne centre. Hoce ljudi da mogu kupovati i piti kafu na jednom mjestu. Nazalost mislim da bi većina ljudi setala od radnje do radnje bezveze nego tom setnicom uz miljacku.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#265 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote: 12/03/2023 15:46

Stupu treba setnica uz Miljacku, a ne trzni centar.
takoe,ja jedva ćekam tu setnicu i da uzivam u miomirisu miljacke i kreketu zaba :thumbup:
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#266 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

ReymondReddington wrote: 12/03/2023 15:56
Haris.ba wrote: 12/03/2023 15:46

Kako bi Stup ozivio od trznog centra?

Stupu treba setnica uz Miljacku, a ne trzni centar.
Zato sto narod trazi trzne centre. Hoce ljudi da mogu kupovati i piti kafu na jednom mjestu. Nazalost mislim da bi većina ljudi setala od radnje do radnje bezveze nego tom setnicom uz miljacku.
Tako je.
Pogotovo sto bi TC tipa Delte ili City Center One privukao posjetitelje iz svih bližih Kantona, IS kao i građane iz samog KS.
Čak vjerujem da bi dobro opao promet u SCC-u.
Naravno, sve to ovisi o brendovima koji bi se, eventualno, nalazili u tom TC.
Bingo bi, realno, bio pravi promašaj.

A treba i šetnica, bez obzira na žabe, patke i smrad..
Takve su, uostalom, sve šetnice uz korito Miljacke. :izet: .
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#267 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/03/2023 16:11
Haris.ba wrote: 12/03/2023 15:46

Stupu treba setnica uz Miljacku, a ne trzni centar.
takoe,ja jedva ćekam tu setnicu i da uzivam u miomirisu miljacke i kreketu zaba :thumbup:
Pa niko te ne tjera da setas. Mozes u trzni centar. :D

Gledaj ruznoce.

Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10470
Joined: 27/04/2021 22:52

#268 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

Haris033 wrote: 12/03/2023 16:16
ReymondReddington wrote: 12/03/2023 15:56

Zato sto narod trazi trzne centre. Hoce ljudi da mogu kupovati i piti kafu na jednom mjestu. Nazalost mislim da bi većina ljudi setala od radnje do radnje bezveze nego tom setnicom uz miljacku.
Tako je.
Pogotovo sto bi TC tipa Delte ili City Center One privukao posjetitelje iz svih bližih Kantona, IS kao i građane iz samog KS.
Čak vjerujem da bi dobro opao promet u SCC-u.
Naravno, sve to ovisi o brendovima koji bi se, eventualno, nalazili u tom TC.
Bingo bi, realno, bio pravi promašaj.

A treba i šetnica, bez obzira na žabe, patke i smrad..
Takve su, uostalom, sve šetnice uz korito Miljacke. :izet: .
Samo Bingo umjesto delte , Bingo je cudo bosanskog čovjeka da svoje sugrađane obuce jeftino kvalitetnom odjecom :thumbup: , dns u bingu na stupu markirane robe na bacanje a po cijenama kao da ih krades :mrgreen:

Neka Mišković plati dugove u bl prvo prije nego sto i pomisli da gradi u Sarajevu :zjev:
sarajevsko_pivo
Posts: 3431
Joined: 27/07/2009 16:22

#269 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Vrijeme je da Sarajevo konačno dobije pravi Tržni Centar.

BBI to nije, previše mi je usko.

Alta i Importanne Centar too small

Bingo City Centar je hipermarket sa nešto radnja

SCC im los menadžment

H&M već odavno traži lokaciju da otvore radnju u Sarajevu, ali nikako da nadju. Takodjer Zara traži lokaciju da otvore drugu radnju.

Grad prepun Arapa koji hoće da troše pare, ali slaba ponuda u glavnom gradu..
pritchard
Posts: 609
Joined: 24/04/2011 19:02

#270 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by pritchard »

Slažem se. Suprotno narativu koji vlada, u Sarajevu je retail space vrlo ograničen i gotovo da se ništa ne gradi. Ne samo turisti, i mi domaći često kupujemo vani jer kod nas ili nestane čim dođe ili jednostavno nemaš gdje kupiti. Kolege/poznanici koji žive u široj zoni Sarajeva za svaku sitnicu moraju potegnuti u SCC za haman sve što nije mlijeko i kruh. Valjalo bi sljedeće:

1. TC uz autoput
2. TC na mjestu Standarda. NG i Ilidža imaju preko 200k duša, a nemaš gdje marke potrošiti
3. Novo Sarajevo #2 općina u BiH, a 0m2 retail prostora. Neboder na manjem dijelu Strojorada sa TC u donjim spratovima?
4. Ferhadiju i Titovu osloboditi žderačnica i otvoriti nešto što dolikuje.
5. Knjižare u gradu su smiješne.

U međuvremenu u Prištini. Kod nas bi se digla kuka i motika "a đe sirotinja, samo grade, a narod gladan, jede iz kontejnera" i ostala preseravanja. :-)

Image
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#271 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

Standard-Stup je najbolja lokacija za veliki TC iz razloga sto je ogromna frekvencija saobraćaja, te kao i što je gore rečeno, mnogo ljudi živi na Stupu, te bi izgradnja jednog velikog TC na ovoj lokaciji bio pun pogodak. Naravno, pod uslovom da ne bude vašarski BiMgo, FIS, Robot i sl. :roll:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10470
Joined: 27/04/2021 22:52

#272 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

Haris033 wrote: 09/06/2023 19:58 Standard-Stup je najbolja lokacija za veliki TC iz razloga sto je ogromna frekvencija saobraćaja, te kao i što je gore rečeno, mnogo ljudi živi na Stupu, te bi izgradnja jednog velikog TC na ovoj lokaciji bio pun pogodak. Naravno, pod uslovom da ne bude vašarski BiMgo, FIS, Robot i sl. :roll:
Bingo kralj barem isplati sve firme koje mu grade trzni centar srbijanska sirotinja Mišković dan dns nije platio sve radove u bl sta ce nam ta fukara da gradi tc kad nema repa :lol:
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#273 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

tramvajtrojka wrote: 10/06/2023 00:36
Haris033 wrote: 09/06/2023 19:58 Standard-Stup je najbolja lokacija za veliki TC iz razloga sto je ogromna frekvencija saobraćaja, te kao i što je gore rečeno, mnogo ljudi živi na Stupu, te bi izgradnja jednog velikog TC na ovoj lokaciji bio pun pogodak. Naravno, pod uslovom da ne bude vašarski BiMgo, FIS, Robot i sl. :roll:
Bingo kralj barem isplati sve firme koje mu grade trzni centar srbijanska sirotinja Mišković dan dns nije platio sve radove u bl sta ce nam ta fukara da gradi tc kad nema repa :lol:
Sarajevu treba pravi jedan TC poput Delte ili City Center Split, a ne još jedan vašar u nizu, mada obzirom na strukturu ljudi u KS, možda i ne zaslužujemo ništa bolje od vašarskog BiMga. Ne bi me čudilo da naprave i Hecu 2 :lol:
sarajevsko_pivo
Posts: 3431
Joined: 27/07/2009 16:22

#274 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Haris033 wrote: 10/06/2023 09:25
tramvajtrojka wrote: 10/06/2023 00:36
Bingo kralj barem isplati sve firme koje mu grade trzni centar srbijanska sirotinja Mišković dan dns nije platio sve radove u bl sta ce nam ta fukara da gradi tc kad nema repa :lol:
Sarajevu treba pravi jedan TC poput Delte ili City Center Split, a ne još jedan vašar u nizu, mada obzirom na strukturu ljudi u KS, možda i ne zaslužujemo ništa bolje od vašarskog BiMga. Ne bi me čudilo da naprave i Hecu 2 :lol:
Pričaš glupost. Znamo da ne voliš Bingo i to je okej. Bingo tržni centar u Tuzli je super tako nešto bi mogli napraviti u Sarajevu samo veće da bude.
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#275 Re: Delta Planet Sarajevo

Post by Haris033 »

:-D
Last edited by Haris033 on 10/06/2023 12:01, edited 1 time in total.
Post Reply