Delta i Avaz osnivaju kompaniju u Sarajevu

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

koridor
Posts: 108
Joined: 06/07/2005 07:26
Location: SA

#26

Post by koridor »

Emina Jahović mu je buduća snajka :-D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#27

Post by Svemirski_Jebach »

Ljubitelj Zabara wrote:Harise, a sta, kao sada nije tako?
Covece, pa gde ti zivis?
Ides li ti nekada u neki od hyper marketa?
Gledas li ti OBN, Pink... ?
Pogledaj sta se prodaje... sve roba iz Srbije, Hrvatske...
Jedino mi je drago sto ce Misko da pocisti ( ko macke sa jebalista ) ove bosanske bizMismene i domacine. One sto glodju govedju glavusu na kariranom stoljnaku. Uff, al` mi drago... jos moj... Beogradjanin!
Gos`n Misko, ako treba radnik ( :lol: ) , tu sam...
Go Misko, go...
P.S. - Lepi moj Beogradjanin.
vidjecemo kako ce te "tvoj" pripaziti...jesu li te tako pazili i ranije pa si dosao u Sarajevo? :roll: :roll:

treba ga odjebati..koji ce mi kurac prodavati takovo eurokrem ovdje...nek ga prodaje po paracinu :roll: :roll:

e moje ga pare u njihovom objektu kupiti nece...a sto neko rece, nije ni neki igrac..sve su to sitne kompanije...todoric je za njega gates
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#28

Post by forUMASH »

....ma hajde ba.....ekonomski smo toliko u kurcu, da nismo ni u skupini zemalja koje su u kolonijalnom posjedu "zajebanih".........nas su ostavili da nas kolonizuju njihove kolonije.....

.....Fahro jase one koji ne zasluzuju bolje i mlati pare.....hebiga, zajeban je period prvobitne akumulacije kapitala.....kasnimo samo nekih 200 godina za Evropom..... :roll:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#29

Post by Jara »

vela-ze wrote: "Avaz" - "Delta": Velike investicije u BiH
Po prvi put u BiH ući će renomirane kompanije koje su nosioci svjetskih brendova: Zara, Sephora, Marks&spenser, Massimo Dutti, Mother Care, Accessorize, MC Donald's, Kentucky Fried Chicken, Apple, Villeroy & Boch, Coin Casa, Ster Cinemas, Costa Coffee i mnogi drugi s kojima "Delta" već ima započetu saradnju na srpskom tržištu. [/b]
e samo nam još američki "plastični" pilići trebaju :-x :roll:
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#30

Post by mala-i »

Ljubitelj Zabara wrote:Harise, a sta, kao sada nije tako?
Covece, pa gde ti zivis?
Ides li ti nekada u neki od hyper marketa?
Gledas li ti OBN, Pink... ?
Pogledaj sta se prodaje... sve roba iz Srbije, Hrvatske...
Jedino mi je drago sto ce Misko da pocisti ( ko macke sa jebalista ) ove bosanske bizMismene i domacine. One sto glodju govedju glavusu na kariranom stoljnaku. Uff, al` mi drago... jos moj... Beogradjanin!
Gos`n Misko, ako treba radnik ( :lol: ) , tu sam...
Go Misko, go...
P.S. - Lepi moj Beogradjanin.
vala ako sad ne dobiješ posao, ne znam kad ćeš :-)
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#31

Post by DTL »

Svemirski_Jebach wrote:[

e moje ga pare u njihovom objektu kupiti nece...a sto neko rece, nije ni neki igrac..sve su to sitne kompanije...todoric je za njega gates
Za tvoju informaciju, a to mozes provjeriti u arhivi lista Nacional i Globus, ljetos se desila vrlo zanimljiva situacija:

1. Velika ulaganja u kupovinu dvije fabrike sokova i fabrike sladoleda u Madjarskoj, radi ulaza na tržište EU na mala vrata, preuzimanja kompanije Belje u Hrvatskoj, koja je imala ogroman minus, te vrlo loš start Velpro i Konzum lanca u BiH, razlogom su nastanka povelikog gubitka Agrokora, koje Hrvatske banke nisu mogle servisirati.

2. Rukovodsko Agrokora, obratilo se Evropskoj banci za obnovu, sa zahtjevom za kreditom od oko 30 miliona €, koji je odbijen, tj. bice odobren uz odgovarajuću garanciju, koju u Hrvatskoj nije imao ko dati.

3. Todorić leti u Beograd kod Miškovića, s njim pregovara, te mu Mišković daje garancije za kredit, koji EBR odobrava ekpresno.

4. Prave dogovor o preuzimanju Mercatora, što je imalo za posljedicu tešku bitku za mjesto gradonačelnika Ljubljane, koju je Janković (ex vlasnik Mercatora) dobio, upravo nudeći program, kojim će uz pomoć grada Ljubljane, Merckator ostati u većinskom vlasništvu Slovenaca.

5. Dogovor dalje podrazumijeva preuzimanje kompletne maloprodajne mreže bivše Jugoslavije, preuzimanje Podravke (koja je prije neki dan postala vlasnikom Vitaminke iz Bjeljine) od strane Agrokora, te preuzimanje lanaca prodavnica i u BiH.

6. Pametan kakav jeste, Jasmin Selmanagić, daje kompletnu prodajnu mrežu VF_a bez puno frke, s tim da brend "Jami" gotove hrane udje u maloprodajnu distribuciju novonastale grupacije Delta/Agrokor (baš ovim redom) uz odgovarajući marketing za Jami, što mu je obećano.

7. Jedina prava smetnja u BiH je Hilmo Selimović !!!!

8. Mišković poziva do grla zaduženog Šćepu radončića, da za njega dovrši započetu KOSovsku ujdurmu :

a. medijski da neutrališe dolazak četničkog kapitala, kroz "ponudu
robovskih radnih mjesta"
b. isposluje podršku korumpriranih političara na vlasti u Sarajavu, uglavnom
iz redova Silajdžićeve stranke i ekipe oko Abdulharisa Šete,
c. obezbijedi podršku gradjevinske operative braće Okerić i Butmira

9. Zauzvrat će Delta pokriti Šćepine dugove, i napokon ga rješiti Radončićeve noće more koja se zove Hilmo Selimović.

10. Ako sam šta propustio, dopunite me.


Glavni problem u ovoj priči nije to što se ovo dešava, već to što ovo zna, jako malo ljudi, a niko od medija u BiH ne smije da objavi, bojeći se odmazde Šćepine ekipe.

A da je istina, molim pogledajte ovaj link:

http://www.globus.com.hr/Clanak.aspx?Br ... nakID=4792

Pozdrav
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#32

Post by mala-i »

mislim da bi to bilo to.

s tim da se po čaršiji priča da je selmanagić u velikim dugovima, a i interex trese neka afera fiktivnih firmi i francuza bez radnih dozvola.

kao što već rekoh, odličan su trenutak izabrali za ulazak na tržište BiH.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33

Post by Qler »

evo dokaza da je avaz mahalska novina i bez obraza... vamo se reklamira kao "bosnjacka" ovo ono i onda kad mu malo neko mahne keshom pred nosom odmah gazi sve svoje principe i zaboravlja sve.. tako da su sad i cetnici dobri. Da npr ova ista Delta radi neki veci posao sa Hilmom i Mecurom bilo bi Hilmo dovodi cetnicki kapital prodaje drzavu izdaje narod i djeluje antibosnjacki... a ovako je sve OK!

drugo mi nismo takva drzava kao slovenija da ga odbijemo jer ako ponudi bilo kojem politicaru 1000KM taj ce mu i sina dati da radi godinu dana dzaba jer svi vide samo brzu zaradu i nije ih briga ni za drzavu ni ja sutra...


mcdonald's i kentucky chicken ce propasti u sa :D zbog otrova i zmaja :D toga me nije strah...

u glavnom u ovoj drzavi me vise nista ne iznenadjuje i ne bi me cudilo da sutra radoncic pocne pisati kako je presuda u hagu pravedna ako e i preostra prema nasoj susjednoj i postenoj srbiji! :x
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#34

Post by Svemirski_Jebach »

DTL wrote:
Svemirski_Jebach wrote:[

e moje ga pare u njihovom objektu kupiti nece...a sto neko rece, nije ni neki igrac..sve su to sitne kompanije...todoric je za njega gates
Za tvoju informaciju, a to mozes provjeriti u arhivi lista Nacional i Globus, ljetos se desila vrlo zanimljiva situacija:

1. Velika ulaganja u kupovinu dvije fabrike sokova i fabrike sladoleda u Madjarskoj, radi ulaza na tržište EU na mala vrata, preuzimanja kompanije Belje u Hrvatskoj, koja je imala ogroman minus, te vrlo loš start Velpro i Konzum lanca u BiH, razlogom su nastanka povelikog gubitka Agrokora, koje Hrvatske banke nisu mogle servisirati.

2. Rukovodsko Agrokora, obratilo se Evropskoj banci za obnovu, sa zahtjevom za kreditom od oko 30 miliona €, koji je odbijen, tj. bice odobren uz odgovarajuću garanciju, koju u Hrvatskoj nije imao ko dati.

3. Todorić leti u Beograd kod Miškovića, s njim pregovara, te mu Mišković daje garancije za kredit, koji EBR odobrava ekpresno.

4. Prave dogovor o preuzimanju Mercatora, što je imalo za posljedicu tešku bitku za mjesto gradonačelnika Ljubljane, koju je Janković (ex vlasnik Mercatora) dobio, upravo nudeći program, kojim će uz pomoć grada Ljubljane, Merckator ostati u većinskom vlasništvu Slovenaca.

5. Dogovor dalje podrazumijeva preuzimanje kompletne maloprodajne mreže bivše Jugoslavije, preuzimanje Podravke (koja je prije neki dan postala vlasnikom Vitaminke iz Bjeljine) od strane Agrokora, te preuzimanje lanaca prodavnica i u BiH.

6. Pametan kakav jeste, Jasmin Selmanagić, daje kompletnu prodajnu mrežu VF_a bez puno frke, s tim da brend "Jami" gotove hrane udje u maloprodajnu distribuciju novonastale grupacije Delta/Agrokor (baš ovim redom) uz odgovarajući marketing za Jami, što mu je obećano.

7. Jedina prava smetnja u BiH je Hilmo Selimović !!!!

8. Mišković poziva do grla zaduženog Šćepu radončića, da za njega dovrši započetu KOSovsku ujdurmu :

a. medijski da neutrališe dolazak četničkog kapitala, kroz "ponudu
robovskih radnih mjesta"
b. isposluje podršku korumpriranih političara na vlasti u Sarajavu, uglavnom
iz redova Silajdžićeve stranke i ekipe oko Abdulharisa Šete,
c. obezbijedi podršku gradjevinske operative braće Okerić i Butmira

9. Zauzvrat će Delta pokriti Šćepine dugove, i napokon ga rješiti Radončićeve noće more koja se zove Hilmo Selimović.

10. Ako sam šta propustio, dopunite me.


Glavni problem u ovoj priči nije to što se ovo dešava, već to što ovo zna, jako malo ljudi, a niko od medija u BiH ne smije da objavi, bojeći se odmazde Šćepine ekipe.

A da je istina, molim pogledajte ovaj link:

http://www.globus.com.hr/Clanak.aspx?Br ... nakID=4792

Pozdrav
'


hvala na detaljnoj informaciji...nisam bio u toku moram priznati.

Doduse, vidjeh da ga guraju Meryll Lynch i Morgan Stanley - a ako su oni u igri, onda se nesto veliko valja...

dakle, preuzimaju VF, preuzimaju Velpro, Konzum...sta jos od velikih?

a za avaz i radoncica me ne cudi...on ce crnog djavola oprati za lovu. kakav njegov bosnjacki interes...kad sam ja to provalio, mozda 1999 ili 2000, na osnovu nekih insiderskih informacija...al nije bitno sad.
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#35

Post by kustah »

Iako jos nije 1. April (blizu), ova prica je zvuci taman tako. Taman ce Wall Street hijene doci ovdje za saku dolara. Rascijepkano i siromasno trziste-a i narod-i ne nude nikakav profit. Prije mijesec ili nesto vise procitao sam info da je ASA imala rekordnu prodaju privrednih vozila u 06 god.; 40 vozila su prodali! Slovenija i Hrvatska imaju svaka po $25 milijardi duga. Dobar dio njihovog BND ide na servisiranje duga. Za usporedbu: prije rata Jugoslavija je imala oko $22 milijarde.
Oni obrcu milijarde dolara na nafti, trgovini devizama, bondovima i dionicama Goggle-a, investicijama u Apple-ove nove "igracke", u Kinu, Japan, itd.
Inace prica o ovome "uspjesnom" biznismenu je klasicno KOS-ovsko lansiranje pogodnih kadrova (kakav je bio i slucaj sa Delamustaficem i Cenex-om). Oni ce ga i unistiti kada im bude odgovaralo kao sto su i Karica.
Prije ce biti da je UniCredit-Italia koja je jedan od vecih EU banaka nakon nedavne akvizicije, stoji iza ovoga. A Mafiozi su samo paravan za ove hijene sa Wall Streeta (nakon nedavnih afera sijetimo se ciji je kapital bio u Fiat-u i Parmalat-u).
Sve u svemu BiH je i politicki i ekonomski je ruinirana, da budem blag. Izvozit cemo balvane ili daske a oni ce muziti nas kroz masne kamate, kakav god da je scenario napravljen u Wash,, ili Brussellex najebali smo.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#36

Post by Ljubitelj Zabara »

Svemirski, ti covece zivis u NY, tako da pojma nemas da eurokrem takovo, kao i mali milion srbijanskih proizvoda mozes da kupis u gotovo svakom granapu u Sarajevu. Od cipsa po lokomotive. Sve. Jake ti insajderske informacije.
Ovde je finta sto ce Misko da sredi ove hyper markete i hyper bosanske bizMismene ( zajedno sa glavudzom i stolnjakom ).
Evo jos malo..



9. mart 2007. | 12:32 -> 18:12 | Izvor: B92
Njujork, Beograd -- Miroslav Mišković, vlasnik "Delta holdinga", našao se na 891. mestu najnovije Forbsove liste najbogatijih ljudi sveta.

Prema tom magazinu, Mišković deli 891. mesto sa još pedesetak privrednika čija se imovina procenjuje na po milijardu dolara. Postavlja se pitanje odakle Miškoviću toliki kapital da se plasira i na tu listu, a time se bavi, između ostalog, i novi serijal emisije Insajder.

Forbs uz Miškovićevo ime, pored vrednosti imovine, navodi da je iz Srbije, star 61 godinu i da posluje na sektorima osiguranja i bankarstva.

Lista je sastavljena na osnovu podataka prikupljenih tokom istraživanja koje je trajalo od početka 2006. do 9. februara ove godine.

Najnoviju listu svetskih milijardera predvode Amerikanci, Vilijam Gejts, "težak" 56 milijardi dolara, i Voren Bafet, sa 52 milijarde, a sledi Meksikanac Karlos Slim Helu, sa 49 milijardi.

Vrednost imovine svih milijardera sa Forbsove liste dostiže 3,5 hiljada milijardi dolara i za 900 milijardi je veća nego lane.

Dve trećine prošlogodišnjih bogataša je u međuvremenu postalo još bogatije, a samo 17 odsto je "osiromašilo", uključujući 32 bogataša kojima je vrednost imovine pala ispod milijardu dolara.

Ko je Miroslav Mišković


Miroslav Mišković, vlasnik korporacije Delta, rođen je 5. jula 1945. u Kruševcu. Iako se do sada smatralo da je jedan od najbogatijih ljudi u Srbiji, od danas te dileme više nema, pošto se s bogatstvom od milijardu dolara našao na 891. mestu Forbsove liste najbogatijih ljudi na svetu.

Nedavno je poljski magazin Vprost objavio listu 100 najbogatijih ljudi postkomunističkih zemalja, i tu je Mišković zauzeo 38. poziciju. Novinarka NIN-a Ruža Ćirković pojašnjava odakle Miškoviću toliko novca da se plasira na tako prestižnu listu.

"Kao što je poznato, Mišković je u prošlosti, kao direktor jednog društvenog preduzeća i potpredsednik Vlade, pripadao ekonomskoj i političkoj nomenklaturi", kaže ona.

"To su u prošlosti naše zemlje bila dva odlična mesta da se stekne kapital i, koliko je meni poznato, to su jedina dva mesta gde je čovek mogao steći veze i poziciju za sticanje kapitala. Tako da je poreklo Miškovićevog kapitala jasno", kaže ona.

"Mišković je posle šest meseci, vrlo brzo, otišao iz politike i počeo da se bavi biznisom u periodu kada je Srbija prolazila kroz vrlo teške prilike. Tada se kao vrlo unosno pokazalo biti uvoznik, i to je bio odličan način da se obogatiš", kaže ona.

Koristeći privilegije za uvoz tokom kriznih 90-ih godina, Mišković je preko kompanije Delta uvećao bogatstvo. Ruža Ćirković ističe koji je to ključni razlog zbog čega je to bogatstvo i danas očuvao.

"Neću da sporim da taj čovek ima veliki talenat za biznis, ali je, po meni, najbitniji razlog taj da Mišković, kad je jednom stekao bogatstvo, nije više imao aspiracije da se bavi politikom", kaže ona.

"On nije bio nikada na udaru bilo koje političke moći u ovoj zemlji, a jedan od razloga za to je što on sam od kad je stekao taj kapital nije nikada pokazao aspiracije da neki deo političkog kolača uzme", kaže ona.

Posle 5. oktobra 2000. Mišković je povezivan s tadašnjim liderima DOS-a, a veruje se da i danas ima jak politički uticaj.

9. aprila 2001. kidnapovali su ga pripadnici zemunskog klana, ali je oslobođen sledećeg dana pošto je platio sedam miliona maraka, koliko su otmičari tražili.

"Uslovi nisu isti za sve"

Iako vrlo retko izlazi u javnost, stanovnici Beograda svakodnevno kupuju u trgovinskim lancima u njegovom vlasmištvu: Maksi, Tempo, C market, Pekabeta.

Od prošlog leta je u poslovnoj saradnji i s najbogatijim Hrvatom Ivicom Todorićem, vlasnikom Agrokora, koji u Srbiji ima trgovinski lanac Idea. Takođe, najveći broj radnji u glavnoj ulici za kupovinu u centru Beograda, u Knez Mihailovoj, pripada firmama koje su deo Miškovićeve korporacije.

Ruža Ćirković smatra da je Srbija i njeno neregulisano društvo vrlo zgodno da se za kratko vreme stekne ogromno bogatstvo koje nekog pojedinca može dovesti i do Forbsove liste najbogatijih na svetu.

"Kakva je bila naša poreska politika, ko je u onih 10 godina sankcija regularno plaćao porez", pita ona.

"U uređenim zemljama, država se bori da vam srubi to ekonomsko bogatstvo, odnosno da i ona uzme neki deo. Bogatstva koja se u uređenim državama stiču generacijama, kod nas su sticana za 15 godina ili za vreme jednog života, i to samo zato što država nije imala uređen poreski sistem", kaže ona.

"Ja sam sigurna da se ovde lakše dođe do velikog bogatstva nego, recimo, u Nemačkoj. Mi svi znamo šta se dešavalo do 2000, a sada je ključno pitanje da li Mišković sada posluje u regularnim uslovima koji važe za sve", smatra ona.

"Ako posluje, on znači poseduje neke sposobnosti koje većina građana ne poseduje. Ja moram da kažem da isti uslovi poslovanja u ovoj zemlji ne važe za sve", kaže ona.

Mišković se pominje i na suđenju takozvanoj stečajnoj mafiji, o čemu možete čitati u drugoj vesti.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#37

Post by Ljubitelj Zabara »

Procitah negde ( zaboravih gde ) kako je Misko kupio kucu u Londonu od nekih 20 - 30 miliona funti. Fora je u tome da kucu nikada nije ni video, nego onako, bilo mu dosadno, gled`o covek slike po Internetu, pa eto, onako, uz kaficu...
Ima se, moze se.
Go Misko, go...
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#38

Post by Vertigo »

Sudeci po komentarima, ovaj podforum bi se trebao zvati Politicka ekonomija.
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#39

Post by kustah »

Pa ekonomija i ne postoji kao samostalna drustvena grana. Te zapadne price o slobodnoj trzisnoj utakmici, nezavisnom sudstvu i policiji, ko biva vladavini prava, su nebuloze i za nepismene ljude.

Sve su to podsistemi politike!

Vladajuci filozof na zapadu je Makijaveli, citat:

"the West won the world not by the superiority of its ideas or values or religion but rather by its superiority in applying organized violence. Westerners often forget this fact, non-Westerners never do."
----------
Samuel P. Huntington

Ovo je uposlenik-profesor sa Harvard Univ., i jedan od CIA brain-trust, autor pomalo cuvenog djela "The Clash of Civilization". Ovakvi ljudi su savjetnici
kako se kaze decision-maker, i oni kroje sudbine milionima ljudi.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#40

Post by DONY »

Jara wrote:
vela-ze wrote: "Avaz" - "Delta": Velike investicije u BiH
Po prvi put u BiH ući će renomirane kompanije koje su nosioci svjetskih brendova: Zara, Sephora, Marks&spenser, Massimo Dutti, Mother Care, Accessorize, MC Donald's, Kentucky Fried Chicken, Apple, Villeroy & Boch, Coin Casa, Ster Cinemas, Costa Coffee i mnogi drugi s kojima "Delta" već ima započetu saradnju na srpskom tržištu. [/b]
e samo nam još američki "plastični" pilići trebaju :-x :roll:
mislis da sada jedes kvalitetnije... :-) :-) ,mozda samo gore.. :-)

da je samo ovo problem,mozda bi i bio zanemarljiv,ali ovo je pocetak okupiranja("moderno"koloniziranje),a sto je jedan od krajnjih ciljeva. :(
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#41

Post by ins »

Ljubitelj Zabara wrote:Procitah negde ( zaboravih gde ) kako je Misko kupio kucu u Londonu od nekih 20 - 30 miliona funti. Fora je u tome da kucu nikada nije ni video, nego onako, bilo mu dosadno, gled`o covek slike po Internetu, pa eto, onako, uz kaficu...
Ima se, moze se.
Go Misko, go...
Kako rekoh, "igra za raju, zanemaruje taktiku" :-)
U svijetu postoje desetine hiljada ljudi bogatijih od Miskovica, sa Forbesove liste i mimo njih pa opet nisu oni kupili tu kucu?! Dakle, prvi u svom selu je njegova deviza...
Uostalom, Zulfikarpasic je cashirao 9.000.000. USD na aukciji za, Modigliani cini mi se, tako da je ta Miskoviceva kuca vjerovatno neko prkno :-D
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#42

Post by ins »

DTL wrote:
Za tvoju informaciju, a to mozes provjeriti u arhivi lista Nacional i Globus, ljetos se desila vrlo zanimljiva situacija:

1. Velika ulaganja u kupovinu dvije fabrike sokova i fabrike sladoleda u Madjarskoj, radi ulaza na tržište EU na mala vrata, preuzimanja kompanije Belje u Hrvatskoj, koja je imala ogroman minus, te vrlo loš start Velpro i Konzum lanca u BiH, razlogom su nastanka povelikog gubitka Agrokora, koje Hrvatske banke nisu mogle servisirati.

2. Rukovodsko Agrokora, obratilo se Evropskoj banci za obnovu, sa zahtjevom za kreditom od oko 30 miliona €, koji je odbijen, tj. bice odobren uz odgovarajuću garanciju, koju u Hrvatskoj nije imao ko dati.

3. Todorić leti u Beograd kod Miškovića, s njim pregovara, te mu Mišković daje garancije za kredit, koji EBR odobrava ekpresno.

4. Prave dogovor o preuzimanju Mercatora, što je imalo za posljedicu tešku bitku za mjesto gradonačelnika Ljubljane, koju je Janković (ex vlasnik Mercatora) dobio, upravo nudeći program, kojim će uz pomoć grada Ljubljane, Merckator ostati u većinskom vlasništvu Slovenaca.

5. Dogovor dalje podrazumijeva preuzimanje kompletne maloprodajne mreže bivše Jugoslavije, preuzimanje Podravke (koja je prije neki dan postala vlasnikom Vitaminke iz Bjeljine) od strane Agrokora, te preuzimanje lanaca prodavnica i u BiH.

6. Pametan kakav jeste, Jasmin Selmanagić, daje kompletnu prodajnu mrežu VF_a bez puno frke, s tim da brend "Jami" gotove hrane udje u maloprodajnu distribuciju novonastale grupacije Delta/Agrokor (baš ovim redom) uz odgovarajući marketing za Jami, što mu je obećano.

7. Jedina prava smetnja u BiH je Hilmo Selimović !!!!

8. Mišković poziva do grla zaduženog Šćepu radončića, da za njega dovrši započetu KOSovsku ujdurmu :

a. medijski da neutrališe dolazak četničkog kapitala, kroz "ponudu
robovskih radnih mjesta"
b. isposluje podršku korumpriranih političara na vlasti u Sarajavu, uglavnom
iz redova Silajdžićeve stranke i ekipe oko Abdulharisa Šete,
c. obezbijedi podršku gradjevinske operative braće Okerić i Butmira

9. Zauzvrat će Delta pokriti Šćepine dugove, i napokon ga rješiti Radončićeve noće more koja se zove Hilmo Selimović.

10. Ako sam šta propustio, dopunite me.


Glavni problem u ovoj priči nije to što se ovo dešava, već to što ovo zna, jako malo ljudi, a niko od medija u BiH ne smije da objavi, bojeći se odmazde Šćepine ekipe.

A da je istina, molim pogledajte ovaj link:

http://www.globus.com.hr/Clanak.aspx?Br ... nakID=4792

Pozdrav
Ovo nije lose napisano ali ipak ovdje ima previse spekulacija.
Na kraju:
-Mercator nije preuzet.
-Podravka je isuvise velik zalogaj za bilo koga u regiji
-Vitaminka i Podravka su povezane firmom Kreis koja je distributer podravke za BIH, ovo je vezana kupovina
-Tvrdnja da Agrokor ima problema sa kreditima kod EBRD je netacna jer je upravo Agrokor bio prvi primalac nemjenskog kredita za expanziju na inostrana trzista u vrijednosti 120 miliona EUR
-Selmanagic nikome nista nije prodao. Smijesna je prica Slobodne bosne o njegovim kockarskim dugovima za koje mu treba 25 miliona EUR od EBRD!

Jedina cinjenica koja je neosporna je da je Radoncic u Miskovicu vidio priliku da napakosti Selimovicu..
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#43

Post by Ljubitelj Zabara »

Uostalom, Zulfikarpasic je cashirao 9.000.000. USD na aukciji za, Modigliani cini mi se, tako da je ta Miskoviceva kuca vjerovatno neko prkno
Aha, prkno.
Nego, je l` umes ti da citas?
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#44

Post by ins »

Recenica treba da glasi:
Uostalom, Zulfikarpasic je cashirao 9.000.000. USD na aukciji za sliku, Modigliani cini mi se, tako da je ta Miskoviceva kuca vjerovatno neko prkno

Lapsus...
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#45

Post by Ljubitelj Zabara »

:) ha -ha :)
Nego imam i ja kece u rukavu. Misko je to kupio sinu za rodjendan. Onako, umesto parfema.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#46

Post by Ahmmed »

Ljubitelj Zabara wrote:Harise, a sta, kao sada nije tako?
Covece, pa gde ti zivis?
Ides li ti nekada u neki od hyper marketa?
Gledas li ti OBN, Pink... ?
Pogledaj sta se prodaje... sve roba iz Srbije, Hrvatske...
Jedino mi je drago sto ce Misko da pocisti ( ko macke sa jebalista ) ove bosanske bizMismene i domacine. One sto glodju govedju glavusu na kariranom stoljnaku. Uff, al` mi drago... jos moj... Beogradjanin!
Gos`n Misko, ako treba radnik ( :lol: ) , tu sam...
Go Misko, go...
P.S. - Lepi moj Beogradjanin.
Tebi je vakat da se vratiš kući....Vidim, nostalgija ubi, a i previše pričaš :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#47

Post by Jara »

DONY wrote:
Jara wrote:
vela-ze wrote: "Avaz" - "Delta": Velike investicije u BiH
Po prvi put u BiH ući će renomirane kompanije koje su nosioci svjetskih brendova: Zara, Sephora, Marks&spenser, Massimo Dutti, Mother Care, Accessorize, MC Donald's, Kentucky Fried Chicken, Apple, Villeroy & Boch, Coin Casa, Ster Cinemas, Costa Coffee i mnogi drugi s kojima "Delta" već ima započetu saradnju na srpskom tržištu. [/b]
e samo nam još američki "plastični" pilići trebaju :-x :roll:
mislis da sada jedes kvalitetnije... :-) :-) ,mozda samo gore.. :-)

da je samo ovo problem,mozda bi i bio zanemarljiv,ali ovo je pocetak okupiranja("moderno"koloniziranje),a sto je jedan od krajnjih ciljeva. :(
Ne jedem ni gore ni bolje jer ih uopšte ne jedem! :D
Zna se gdje i od cega je najviše pretilih ljudi...brojcano i procentualno...al' to je vec druga tema...ostalo si u pravu...sve je to biznis.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#48

Post by Ljubitelj Zabara »

Ma jok, nema sad povratka. Sad je najsladje. Kad mi Misko posalje privatni avion, sampanjac... i ponudi menadzersku pozicijusakupljaca kartona u marketu za 200 maraka mesecno Vec ocekujem da me kontaktiraju.
Sve je to go lopov. :oops:
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#49

Post by forUMASH »

ins wrote:
Ljubitelj Zabara wrote:Procitah negde ( zaboravih gde ) kako je Misko kupio kucu u Londonu od nekih 20 - 30 miliona funti. Fora je u tome da kucu nikada nije ni video, nego onako, bilo mu dosadno, gled`o covek slike po Internetu, pa eto, onako, uz kaficu...
Ima se, moze se.
Go Misko, go...
Kako rekoh, "igra za raju, zanemaruje taktiku" :-)
U svijetu postoje desetine hiljada ljudi bogatijih od Miskovica, sa Forbesove liste i mimo njih pa opet nisu oni kupili tu kucu?! Dakle, prvi u svom selu je njegova deviza...
Uostalom, Zulfikarpasic je cashirao 9.000.000. USD na aukciji za, Modigliani cini mi se, tako da je ta Miskoviceva kuca vjerovatno neko prkno :-D
.....skontal ste ci tata/babo ima vecu tuki..... :roll:
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#50

Post by Svemirski_Jebach »

evo recimo ja imam vise love od miskovica...vlasnik sam Walmarta...imam 100 miliona dolara sta je hocetel da vas kupim? :D :D
Post Reply