Delimano tave Stone legend

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#1 Delimano tave Stone legend

Post by AdnanSA »

Kupio sam tavu od 28 cm Stone legend. Veoma loša izvitoperila se nakon 5-6 upotreba i promijenila je boju. Vjerovatno neka druga klasa.
Pokušao reklamirati ali nikakve koristi.
Kakva su vaša iskustva sa Delimano proizvodima?
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#2 Re: Delimano tave Stone legend

Post by dulekrele »

Nikakve. previse izvikano a smece. imao pretis lonac koji je zavsio u smecu.
Jim Smorrison
Posts: 71
Joined: 21/10/2014 10:29

#3 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Jim Smorrison »

Vrlo loše iskustvo sa onim prvim keramičkim tavama.
Navodno neuništiva keramika, za doživotnom garancijom se ogulila od poklopca nakon par dana.
Onda smo počeli paziti da se ne grebe. Sad je ok ali uz apsolutnu pažnju kao da je od papira.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#4 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Warashii »

AdnanSA wrote:Kupio sam tavu od 28 cm Stone legend. Veoma loša izvitoperila se nakon 5-6 upotreba i promijenila je boju. Vjerovatno neka druga klasa.
Pokušao reklamirati ali nikakve koristi.
Kakva su vaša iskustva sa Delimano proizvodima?
Identicno kao i tvoje. Tava se sa prvim korištenjem deformisala. Uradio sve po uputstvu, da ne bude bilo sta do mene, kada se zagrijala izvitoperila se, sa hladjenjem se vratila u prvobitno stanje. Nista bolje od bilo kojih drugih noname posudja.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#5 Re: Delimano tave Stone legend

Post by nlt »

imas inspekciju, imas račun, imas garanciju, izvoli prijaviti :evil:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#6 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Ma.Le.Na »

Delimano sjeckalica mi ni luk ne isjecka..toliko o kvaliteti.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#7 Re: Delimano tave Stone legend

Post by spree »

ja prije jedno mjesec kupio gril tavu i lonac za mlijeko sad na ovoj akciji -50% u bingu i do sada nemam nikakvih zamjerki.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#8 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Henry Chinaski »

UKRATKO: Katastrofalno iskustvo sa Delimanom.
User avatar
Reventor
Posts: 110
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#9 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Reventor »

Slažem se. Užas kvalitet. I ja kupio veliku i malu tavu prije manje od dva mjeseca. Nakon nekoliko korištenja se dno deformisalo. Sada kada je stavim na platu, ljulja se, a tečnost se slije u sredinu.
Sada kada gledam njihove reklame, toliko me raspizdi da bih volio im udarit još jaču antireklamu.
Uveo bih neku vrstu kažnjavanja proizvođača zbog laganja u reklamama.
U ponedjeljak ću nazvati broj za reklamacije, vidio sam na nj stranici, pa da vidim sta će reći.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#10 Re: Delimano tave Stone legend

Post by mali_balon »

Jel to ovo sudje, jer ima tih delimano nekoliko vrsta

Image

ZA sad zena zadovoljna sa ovim. A imali smo neku obicnu delimano tavu za palacinek koja se sva iskrivila, dno se diglo u sredini.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#11 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Warashii »

Ja sam uzeo gril tavu. Trebas napraviti bas losu gril tavu pa da se izvitoperi na toploti, ali eto oni su se potrudili da to naprave.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12 Re: Delimano tave Stone legend

Post by moonca »

Za grill samo gusana :-)
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#13 Re: Delimano tave Stone legend

Post by vazi »

Ja sam na promociji prvo kupila tavu kod ovih , pa onda tepsiju s poklopcem pa neki dan serpu. Nemam primjedbe

http://www.kitchenshop.fr/poele-b15212.html

Edit: ne prave tepsije za pitu a to mi fali. Nekad pomislim da su najbolje one aluminijske ko birvaktile u buregdzinicama.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Delimano tave Stone legend

Post by insomnia78 »

vazi wrote:Ja sam na promociji prvo kupila tavu kod ovih , pa onda tepsiju s poklopcem pa neki dan serpu. Nemam primjedbe

http://www.kitchenshop.fr/poele-b15212.html

Edit: ne prave tepsije za pitu a to mi fali. Nekad pomislim da su najbolje one aluminijske ko birvaktile u buregdzinicama.
Jes’ al za cijenu te tvoje mozes set ovih rumunskih kupiti :lol:
Doneses tepsiju iz BiH.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#15 Re: Delimano tave Stone legend

Post by spree »

Ja koliko znam ima neka garancija na ovo posudje. Doduse ko jos cuva racun kad kupi tavu. Ovu gril tavu i lonac za mlijeko moje ukucanke hvale.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#16 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Warashii »

moonca wrote:Za grill samo gusana :-)
:thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17 Re: Delimano tave Stone legend

Post by problemnatravunu »

Imamo ovu serpu za pečenje, na slici iznad , na prospektu, dole desno, i ova trenutna je druga, koju smo dobili na garanciju, garancije bila dvije godine, par mjeseci pred istek, reko hajde da probam da reklamiram, jer ovo nije taj kvalitet koji oni obecavaju , a lijepi se sadržaj za ovaj izgoreni prsten
Image
Nakon par emailova i poslatih slika, prihvate reklamaciju, i za mjesec stigne nova, a ovu staru odnesu, tu su ispali korektni 100%.
Medjutim i ova nova počinje dobijati isti izgled (koristimo sporet na plin iz boce), kao da je tamo gdje je glavnina plamena, pretoplo, ali opet, čitam, nema nikakvih ograničenja po vrsti šporeta i načina zagrijavanja!
Tako da me nisu bas uvjerili u neki posebni kvalitet, jedino ako se ne racuna kao normala da svakih godinu i po do dvije kupujemo drugu novu!!??
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Delimano tave Stone legend

Post by Naslovnica »

Fakat mi nije jasno bacanje para na kineske Delimano (topshop) gluposti koje koštaju min duplo više od bilo čega iste namjene?!
Lafo 50% popusta, kupiš 2 dobiješ 3 i slične 'akcije' a stvarna vrijednost proizvoda 10% od prodajne cijene.
Marže su im užasne, kvalitet veoma upitan...
Plaćate reklamiranje a ne proizvod.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#19 Re: Delimano tave Stone legend

Post by betametazon »

Delimanov imam samo Nutribulet, radi dobar posao. Zainteresovan sam bio za njihov Perla elektricni rostilj ali nakon malo istrazivanja hmm...na stranici na facebooku pola ljudi odusevljeno, pola kaze da je smece...dobra stvar je sto mozes uzeti, probati i vratiti u roku od 15 dana ako nisi zadovoljan....
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#20 Re: Delimano tave Stone legend

Post by tovarish »

Rosmaryno tave sa mramornim premazom su meni odlične i koristimo ih već 5 godina. Ja ih kupio u Konzumu, kasnije su bile u Gazpromu, a sad ih viđem jedino u Vitapuru.Doduše, slabo se krećem u uadnje vrijeme, pa je možda zbog toga.

Ko god da ih je kupio na moju preporuku nije se pokajao.

A trenutno u mercatoru imaju neke italijanske na akciji. Ne znam kakve su, al su jeftinije. Tava od 28 cm je oko 20KM. Djeluju čvrste.
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#21 Re: Delimano tave Stone legend

Post by suspect_zero »

problemnatravunu wrote: 10/03/2018 09:43 Imamo ovu serpu za pečenje, na slici iznad , na prospektu, dole desno, i ova trenutna je druga, koju smo dobili na garanciju, garancije bila dvije godine, par mjeseci pred istek, reko hajde da probam da reklamiram, jer ovo nije taj kvalitet koji oni obecavaju , a lijepi se sadržaj za ovaj izgoreni prsten
Image
Nakon par emailova i poslatih slika, prihvate reklamaciju, i za mjesec stigne nova, a ovu staru odnesu, tu su ispali korektni 100%.
Medjutim i ova nova počinje dobijati isti izgled (koristimo sporet na plin iz boce), kao da je tamo gdje je glavnina plamena, pretoplo, ali opet, čitam, nema nikakvih ograničenja po vrsti šporeta i načina zagrijavanja!
Tako da me nisu bas uvjerili u neki posebni kvalitet, jedino ako se ne racuna kao normala da svakih godinu i po do dvije kupujemo drugu novu!!??
Joj I meni se ovo desilo, isto Sam je na plinu koristila...sada je koristim samo za sataras :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#22 Re: Delimano tave Stone legend

Post by problemnatravunu »

U medjuvremenu, nakon kupovine i ove novije tipa Stone Legend CopperLUX (koja je po meni isto hofno samo malo drugačijih boja), i nakon sto je i ta propala na sličan način, mi smo u kući Delimano prekrižili zauvijek!
Preskupo hofno, gdje ne plaćaš nikakav kvalitet nego silno reklamiranje :run:
Post Reply