Delikatese i slatkisi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#76 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Bice visnjevace.Nema guzovace za nabavit.Popust 3% za citiranje a 9% za podrsku i ideje na ovoj temi.
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#77 Re: Delikatese i slatkisi

Post by black »

HAVANA wrote: Pa sad,dugo sam razmisljao o tome,da je top lokacija i nije...u smislu ferhadija,titova itd.Tu je dobro za setace i turiste ali su ogromni troskovi,zajebana kalkulacija pravo.Na kraju sam kupio radnju,gusto naseljeno,blizu centra,glavne ceste,pijace,dobar protok ljudi.Reklama je cudo,i dobar proizvod.A povoljnije nego da je u ferhadiji.Kome treba doce.Puno bolja kalkulacija troskova.Mozda ce prihod biti manji, ali je rashod puuuno manji.A i bolje mi kupit da je moje vlasnistvo nego hiljade i hiljade davati na kiriju.I ako otresem imam sta prodat. :D Al nesta kontam,nema razloga da tu bude minus.Nisu veliki troskovi a nisam gladan nakih velikih para.Nek zena i cerka zarade sebi platu ,meni dosta.Jedna radnica,cerka kad ima vremena od fakulteta,zena uleti i eto.Nikakvi posebni troskovi.Samo nisam navikao raditi sa tako mnogo artikala,roji u glavi od ideja i mogucnosti.Nego prvo interijer po nasem ceifu i ukusu,a to kosta :roll: pa onda izbor artikala...Bloooooo ti ces prva probati po svom izboru sastaviti vocni mix pa ti ga prelijem cokoladnim vodopadom. :lol: kad si poguzija.A dijete me navraca da stavim i milka doner. :D Hoš da te usvojim :lol: Nego dosta suplje,sta bi voljeli imati u ponudi a da nema ili da je bolje od ponudjenog?
Slatko,slano,ljuto,zacini,pice...?
e jbg a ja taman kontam da ti uliva jedan prostor :mrgreen:
hadzija bio si u belgiji pa ti neam sta pricati o ovome



lijepo, ukusno, neobicno,luksuzno, prodaje se na komad itd.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#78 Re: Delikatese i slatkisi

Post by zijancer »

ma.. fazon je da na tostiran hljeb namažete tanki sloj putera, a onda mrvicu vegemita (like dva zrna riže)- to je prava mjera :P
i ne solite mi mojjim, kako ću jesti stvari koje volim :P
baj d vej, grah najviše volim jesti sa sirom
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#79 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Ma cokolade su super,brugge su isto super :D Pokusano je to vec kod nas ali samo to raditi sa nasim standardom,navikama i cijenama= propast.Znas koliko to kosta a koliki je promet potreban,mnogo...Bice nesto od toga ali uz jos stotinu drugih proizvoda.Nije klasicna delikatesna niti taj cjenovni rang.Sad pisem,dodajem i krizam.Tesko je kod nas raditi sa drugacijim i boljim stvarima od ponude u obicnim trgovinama.Zato ih i nema.Skupo.Moras imati odredjeni promet da bi opstao a vecini su te stvari skupe.Jednostavno nema niko ni interesa da plasira tu robu ovde.Eto masline dobre,prave,i ulje....Kome,pa to koristi 2% stanovnistva.Itditd...Zato i kontam nesto malo slatko,simpaticno uredjeno,sa drugacijom ponudom koliko je moguce doci do te robe,pa vidjecemo sta ce biti.Zlo mi je vise,i meni samom od smeca koje jedemo.Svuda sve isto.Jelo,pice,sve.U fening se biju sa cijenom,kvalitet smece...Jbg. :roll: Probacu pa sta bude.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#80 Re: Delikatese i slatkisi

Post by Not My Idea »

Sretno,havana. Pratim pa me eto cim otvoris :thumbup:
A ako te krene, prodas mi fransizu da ja ovamo otvorim :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#81 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Hvala.Dobro si. :D Proslijedim ti robu,tipski izgled i opremu za radnju.I eto ga. :serbo:
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#82 Re: Delikatese i slatkisi

Post by black »

HAVANA wrote:Ma cokolade su super,brugge su isto super :D Pokusano je to vec kod nas ali samo to raditi sa nasim standardom,navikama i cijenama= propast.Znas koliko to kosta a koliki je promet potreban,mnogo...Bice nesto od toga ali uz jos stotinu drugih proizvoda.Nije klasicna delikatesna niti taj cjenovni rang.Sad pisem,dodajem i krizam.Tesko je kod nas raditi sa drugacijim i boljim stvarima od ponude u obicnim trgovinama.Zato ih i nema.Skupo.Moras imati odredjeni promet da bi opstao a vecini su te stvari skupe.Jednostavno nema niko ni interesa da plasira tu robu ovde.Eto masline dobre,prave,i ulje....Kome,pa to koristi 2% stanovnistva.Itditd...Zato i kontam nesto malo slatko,simpaticno uredjeno,sa drugacijom ponudom koliko je moguce doci do te robe,pa vidjecemo sta ce biti.Zlo mi je vise,i meni samom od smeca koje jedemo.Svuda sve isto.Jelo,pice,sve.U fening se biju sa cijenom,kvalitet smece...Jbg. :roll: Probacu pa sta bude.
u svakom slucaju ono sto mogu pomoci je degustacija :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#83 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Veliš znaš degustirat. :lol:
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#84 Re: Delikatese i slatkisi

Post by emmir1 »

Troškovi se režu, marketing besplatan.

:thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 26810
Joined: 16/07/2010 13:49

#85 Re: Delikatese i slatkisi

Post by medvjed23 »

HAVANA wrote:Upravo combo svega.Ako uspijem izgurati.Tesko je doci do robe.Skupo.Sve ono sto sam probao,jeo,vidio na putovanjima,cuo...Skonto sam da je najbolje da uradim ko da sebi radim.Nikakvog ciganluka i smeca.Pa sta bude bice.Cijenu pokusati postici prihvatljivu kupovanjem na vrece a prodajom na grame ,uz neka interesantna pakovanja,uslugu,dobar interijer...a da imas sta kupiti i za 2 marke ,a i za 200.Na kasi malih rucnih radova,suvenira...sica,drugacija sica...Ako to ne moze,ne znam sta moze. :roll: Nema tu nekakvih para i biznisa ali je lijepo,i interesantno.Nama to merak.A nesta sta s merakom radis,da i rezultat.Vidicemo.Zejnep upisana za milka doner ako bude.Prvi degustator. :lol: Poslije cerki,one bi sad da idem po njega.
da isprintaš neke pojezije na pakovanja? ako hoćeš, pisaću ti ja, jednu vrstu stihova za emo i drugu za normalnu djecu..
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#86 Re: Delikatese i slatkisi

Post by Edin H. »

Ovo je neki minimum sto se tice izbora kaHvi, kolaca, cajeva, napitaka sa hledom koji (zeljno) iscekujem :P

Costa Coffee Menu

Coffee

Flat White (Primo) £2.40
Cappuccino (Primo) £2.25
Cappuccino (Medio)
£2.55
Cappuccino (Massimo) £2.65
Caffe Latte (Primo) £2.15
Caffe Latte (Medio) £2.45
Caffe Latte (Massimo) £2.65
Americano (Primo) £1.95
Americano (Medio) £2.20
Americano (Massimo) £2.40
Cortado/ Mocha Coratado (Massimo) £1.95
Expresso Macchiato (Primo) £1.45
Expresso Macchiato (Medio) £1.80
Babycinno/ Chocolate Babyccino (Medio) £0.55

Mochas & Chocolates

Hot Chocolate (Primo) £2.40
Hot Chocolate (Medio) £2.70
Hot Chocolate (Massimo) £2.90
Hot Chocolate w/ cream and marshmallows (Primo) £2.85
Hot Chocolate w/ cream and marshmallows (Medio) £3.15
Hot Chocolate w/ cream and marshmallows (Massimo) £3.35
Mocha/ Mocha Lattee (Primo) £2.50
Mocha/ Mocha Lattee (Medio) £2.80
Mocha/ Mocha Lattee (Massimo) £3.00

Speciality Drinks

Specialty Latte (Primo) £2.55
Specialty Latte (Medio) £2.85
Specialty Latte (Massimo) £3.05
Chai Latte (Primo) £2.70
Chai Latte (Medio) £3.00
Chai Latte (Massimo) £3.20
Caramel Cappuccino (Primo) £2.50
Caramel Cappuccino (Medio) £2.80
Caramel Cappuccino (Massimo) £3.00

Tea

Traditional Tea/Decaf Tea £1.75
Infusions/Specialties Teas £1.95

Iced Coffees

Iced Cappuccino (Primo) £2.15
Iced Cappuccino (Medio) £2.45
Iced Cappuccino (Massimo) £2.65
Iced Latte (Massimo) £2.15
Iced Latte (Medio) £2.45
Iced Latte (Massimo) £2.65
Iced Specialty Latte (Primo) £2.55
Iced Specialty Latte (Medio) £2.85
Iced Specialty Latte (Massimo) £3.05

Coffee Coolers

Coffee Cooler (Primo) £2.95
Coffee Cooler (Medio) £3.25
Coffee Cooler (Massimo) £3.45
Caramel Latte/ Mocha Cooler (Primo) £3.15
Caramel Latte/ Mocha Cooler (Medio) £3.45
Caramel Latte/ Mocha Cooler (Massimo) £3.65

Fruit Coolers

Tropical Fruit/ Mango & Passion Fruit/ Berry (Primo) £2.95
Tropical Fruit/ Mango & Passion Fruit/ Berry (Medio) £3.25
Tropical Fruit/ Mango & Passion Fruit/ Berry (Massimo) £3.45

Creamy Coolers

Strawberries & Cream (Primo) £3.20
Strawberries & Cream (Medio) £3.50
Belgian Chocolate(Primo) £3.20
Belgian Chocolate (Medio) £3.50
Sticky Toffee (Primo) £3.20
Sticky Toffee (Medio) £3.50

Over Ice

Iced Lemonade (Primo) £2.50
Iced Lemonade (Medio) £2.80
Iced Lemonade (Massimo) £3.00
Iced Tea (Primo) £2.50
Iced Tea (Medio) £2.80
Iced Tea (Massimo) £3.00
Iced Ginger Beer (Primo) £2.50
Iced Ginger Beer (Medio) £2.80
Iced Ginger Beer (Massimo) £3.00

Image Iced Ginger Beer
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#87 Re: Delikatese i slatkisi

Post by numizmatic »

Bloo wrote: Smatram da ti treba tester kvalitete ponuđene robe :oops:
nudim se, besplatno.
Nemoj Bloo, ona ce ti sve pojesti!!

Mislim, i ja cu. Samo kazem
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#88 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

medvjed23 wrote:
HAVANA wrote:Upravo combo svega.Ako uspijem izgurati.Tesko je doci do robe.Skupo.Sve ono sto sam probao,jeo,vidio na putovanjima,cuo...Skonto sam da je najbolje da uradim ko da sebi radim.Nikakvog ciganluka i smeca.Pa sta bude bice.Cijenu pokusati postici prihvatljivu kupovanjem na vrece a prodajom na grame ,uz neka interesantna pakovanja,uslugu,dobar interijer...a da imas sta kupiti i za 2 marke ,a i za 200.Na kasi malih rucnih radova,suvenira...sica,drugacija sica...Ako to ne moze,ne znam sta moze. :roll: Nema tu nekakvih para i biznisa ali je lijepo,i interesantno.Nama to merak.A nesta sta s merakom radis,da i rezultat.Vidicemo.Zejnep upisana za milka doner ako bude.Prvi degustator. :lol: Poslije cerki,one bi sad da idem po njega.
da isprintaš neke pojezije na pakovanja? ako hoćeš, pisaću ti ja, jednu vrstu stihova za emo i drugu za normalnu djecu..
Cesto kad sam sam, meni naviru sjecanja,na dah proljeca... :kontrabas: na flasu grckog vina cemo priheftat.A slika ja i ti s nakrivljenim sesirima i cigarom u ustima...Flasa dvjestaa maraka.Ha ja.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72780
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#89 Re: Delikatese i slatkisi

Post by Velkoski »

nutella vafeli naki u mercatorju, jaooooooo :cry: :oops:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#90 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

emmir1 wrote:Troškovi se režu, marketing besplatan.

:thumbup:
Ha ja.Necu ja bloo i zejnep dzaba hranit. :D Ne pisem ja dzaba ovde 10 godina.Ima da reklamirate na sva zvona. :oops:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#91 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Velkoski wrote:nutella vafeli naki u mercatorju, jaooooooo :cry: :oops:
E ako odem na wafle za to imam ucitelja,sarajlijicu naseg. :D Voorstelling van Darko Hof zaakvoerder van het Ijssalon Van Hecke, het oudste ijssalon van Antwerpen ... Want wie over wafels, galetten of ijskreem spreekt, heeft het over traditie...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72780
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#92 Re: Delikatese i slatkisi

Post by Velkoski »

HAVANA wrote:
Velkoski wrote:nutella vafeli naki u mercatorju, jaooooooo :cry: :oops:
E ako odem na wafle za to imam ucitelja,sarajlijicu naseg. :D Voorstelling van Darko Hof zaakvoerder van het Ijssalon Van Hecke, het oudste ijssalon van Antwerpen ... Want wie over wafels, galetten of ijskreem spreekt, heeft het over traditie...
mog'o si to prije po' godine otvorit', sad je vrijeme za dijete i mršanje :( :lol: :mrgreen:
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#93 Re: Delikatese i slatkisi

Post by emmir1 »

HAVANA wrote:
emmir1 wrote:Troškovi se režu, marketing besplatan.

:thumbup:
Ha ja.Necu ja bloo i zejnep dzaba hranit. :D Ne pisem ja dzaba ovde 10 godina.Ima da reklamirate na sva zvona. :oops:

Prodaj auto na 3 rate i stavim na gepek
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#94 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Trak roba,trak pare.Inace bi davno propo. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#95 Re: Delikatese i slatkisi

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:Ma cokolade su super,brugge su isto super :D Pokusano je to vec kod nas ali samo to raditi sa nasim standardom,navikama i cijenama= propast.Znas koliko to kosta a koliki je promet potreban,mnogo...Bice nesto od toga ali uz jos stotinu drugih proizvoda.Nije klasicna delikatesna niti taj cjenovni rang.Sad pisem,dodajem i krizam.Tesko je kod nas raditi sa drugacijim i boljim stvarima od ponude u obicnim trgovinama.Zato ih i nema.Skupo.Moras imati odredjeni promet da bi opstao a vecini su te stvari skupe.Jednostavno nema niko ni interesa da plasira tu robu ovde.Eto masline dobre,prave,i ulje....Kome,pa to koristi 2% stanovnistva.Itditd...Zato i kontam nesto malo slatko,simpaticno uredjeno,sa drugacijom ponudom koliko je moguce doci do te robe,pa vidjecemo sta ce biti.Zlo mi je vise,i meni samom od smeca koje jedemo.Svuda sve isto.Jelo,pice,sve.U fening se biju sa cijenom,kvalitet smece...Jbg. :roll: Probacu pa sta bude.
Investicija ti je, boli glava.
Iz svega zakljucujem da imas viska para.
:lol:
Zajebajem se, mozda upali.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#96 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:
HAVANA wrote:Ma cokolade su super,brugge su isto super :D Pokusano je to vec kod nas ali samo to raditi sa nasim standardom,navikama i cijenama= propast.Znas koliko to kosta a koliki je promet potreban,mnogo...Bice nesto od toga ali uz jos stotinu drugih proizvoda.Nije klasicna delikatesna niti taj cjenovni rang.Sad pisem,dodajem i krizam.Tesko je kod nas raditi sa drugacijim i boljim stvarima od ponude u obicnim trgovinama.Zato ih i nema.Skupo.Moras imati odredjeni promet da bi opstao a vecini su te stvari skupe.Jednostavno nema niko ni interesa da plasira tu robu ovde.Eto masline dobre,prave,i ulje....Kome,pa to koristi 2% stanovnistva.Itditd...Zato i kontam nesto malo slatko,simpaticno uredjeno,sa drugacijom ponudom koliko je moguce doci do te robe,pa vidjecemo sta ce biti.Zlo mi je vise,i meni samom od smeca koje jedemo.Svuda sve isto.Jelo,pice,sve.U fening se biju sa cijenom,kvalitet smece...Jbg. :roll: Probacu pa sta bude.
Investicija ti je, boli glava.
Iz svega zakljucujem da imas viska para.
:lol:
Zajebajem se, mozda upali.
:lol: Moja investicija je sto sam kupio poslovni prostor. :D A ovo cu onaj pdv broj zeni iznad glave okacit,ha ja.Nek devera. :D A i djeca nek se uce raditi,racunati,kalkulisati...mogu tu pomoci i pored skole.Sta god zaradi,dobro i jest.Bolje to nego izdati nekom za 7 stoja da mrljavi i da kontam hoce li sve placati...Eto im pa nek se bore.Ti kad dodjes izaberi hoces na janjetinu da te vodim ili da ti navadim u kesicu boba zacina i maslina? Pretpostavljam vec sta ces izabrati. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#97 Re: Delikatese i slatkisi

Post by Bloo »

HAVANA wrote:
emmir1 wrote:Troškovi se režu, marketing besplatan.

:thumbup:
Ha ja.Necu ja bloo i zejnep dzaba hranit. :D Ne pisem ja dzaba ovde 10 godina.Ima da reklamirate na sva zvona. :oops:
Slikat cu se u kupacem
Prije i poslije otvaranja radnje
:mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#98 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Nemoj ba :lol: Moracu onda fitnes otvarat.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#99 Re: Delikatese i slatkisi

Post by emmir1 »

HAVANA wrote:Nemoj ba :lol: Moracu onda fitnes otvarat.

Ništa to.

Nego ti gledaj kakve proizvodnje tih delicija, kolača.

Da imaš svoj proizvod u prodaji, da bolju razliku u cijeni ostvariš

Par proizvoda bar
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#100 Re: Delikatese i slatkisi

Post by HAVANA »

Ta ti je pametna. :D Ovo je katastrofa s marzom a roba visokog rizika.
Post Reply